ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Nizozemí - 13. ledna 2022   20:30

Maďarsko
Maďarsko
2' Bánhidi  • 4'   • 14' Rodríguez Álvarez  • 23' Bodó  • 24' Hanusz  • 28'   • 30' Bánhidi  • 32' Bóka  • 33' Máthé  • 34' Bánhidi  • 39' Lékai  • 39' Lékai  • 41' Rodríguez Álvarez  • 43' Lékai  • 46' Topic  • 47' Máthé  • 48' Lékai  • 49' Bodó  • 50' Bodó  • 53' Bodó  • 53' Bodó  • 55' Rodríguez Álvarez  • 57' Lékai  • 57' Lékai
28:31
(10:13)
Nizozemí
Nizozemí
3'    • 4'    • 5'    • 5'    • 7'    • 12' D. Baijens   • 14' K. Smits   • 16' Benghanem   • 24'    • 25' Benghanem   • 29' L. Steins   • 32' K. Smits   • 33' D. Baijens   • 34' D. Baijens   • 38' D. Baijens   • 39' Schoenaker   • 39' K. Smits   • 41' Schagen   • 45' D. Baijens   • 47' D. Baijens   • 49' Schagen   • 52' L. Steins   • 54' Schagen   • 57' K. Smits   • 58' Boomhouwer   • 60' Benghanem   • 60' D. Baijens
Maďarsko
Mikler, Székely – Ancsin, Bánhidi, Bodó, Bóka, Bujdosó, Hanusz, Lékai, Ligetvári, Máthé, Rodríguez Álvarez, Rosta, Sipos, Szita, Topic.
M. Kurtagic – M. Wetterwik
MVM Dome, Budapešť (Maďarsko)
Nizozemí
Ravensbergen, Schellekens – Adams, D. Baijens, Benghanem, Boomhouwer, Jansen, Schagen, Schoenaker, Sluijters, Smit, K. Smits, Stavast, I. Steins, L. Steins, ten Velde.

Zápas je u konce. První dva body do tabulky skupiny B si přidají Nizozemci. Ti celý druhý poločas docela ovládali, ovšem v posledních osmi minutách se jim přestalo dařit a dovolili soupeři snižovat a nakonec dokonce srovnat. Poslední dvě minutky jim ale vyšly, dokázali ještě třikrát vsítit a nakonec tedy vyhrávají o tři branky! Hráčem utkání byl zvolen jedenáctigólový Kai Smiths.
60'
Dani Baijens nakonec vstřeluje dvě sekundy před koncem ještě jednu branku! Dalekonosná rána nečekaně skončila v brance Maďarska a rozdíl ve skóre tedy bude tříbrankový.
60'
Samir Benghanem proměnil svou šanci poté, co chyboval maďarský hráč! Tohle je branka, která rozhodla utkání! Soupeři zbývá už jen devět sekund a za tu dobu dvě branky vstřelit jednoznačně nestihne.
59'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Máté Lékai).
59'
Žlutá karta pro realizační tým Maďarsko. obdržel ji kouč, který komentoval poslední výrok rozhodčího pravděpodobně velmi nevhodně.
59'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Jasper Adams).
58'
Jeffrey Boomhouwer ale prakticky okamžitě pomalou střelou, po které míč doklouzal po zemi do branky, navyšuje!
57'
Je srovnáno! Po opravdu dlouhé době! Maďarsko ubránilo útok soupeře a Máté Lékai mohl vyrazit dopředu. A stejně jako u předchozího útoku byl úspěšný.
57'
Máté Lékai ale zase velice rychle snižuje, a to rychlou střelou ze středu mezi nohy protivníkova gólmana.
57'
Kay Smits dává důležitou branku tři minuty před koncem. Je to už jeho jedenáctá v tomto utkání, která nyní letěla rychlostí 118km/h.
55'
Pedro Rodríguez Álvarez velmi rychle odpověděl střelou z pádu pod nohy brankáře Nizozemska.
54'
Bobby Schagen dostal míč na pravé křídlo, seběhl do středu a zakončil velmi dobře na vzdálenější tyčku.
53'
Richárd Bodó se trefil dvakrát po sobě! A Maďarsko je tak na už jen jedinou branku od vyrovnání!
53'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Richárd Bodó).
52'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Luc Steins).
50'
50'
I přes výměnu gólmanů v maďarské brance byl Kay Smits na penaltě zase úspěšný. Jedná se již o jeho dnešní desátou branku, tentokrát u levé tyče.
49'
Richárd Bodó na hranici jedenácti metrů od brány vyskočil opravdu vysoko, napřáhl a poslal dělovku, která prošla až do branky soupeře.
49'
Bobby Schagen ukázal parádní dohrávku z křídla, když si zprava seběhl a zakončil na vzdálenější tyčku. Paráda v podání Nizozemce.
49'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Adrián Sipos).
48'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Máté Lékai).
47'
Dani Baijens prošel obranou soupeře jako nůž máslem a parádně zakončil k tyčce. Skvělá sólová akce tohoto házenkáře.
47'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Dominik Máthé).
47'
Za faul na jednoho z Holanďanů byla nařízena penalta, kterou si vzal na starost Kay Smits. A dnes už po několikáté sedmičku úspěšně zakončil.
46'
Po střele jednoho z Maďarů do břevna se míč odrazil do země a následně k Petaru Topicovi, který ho zachytil a v letu poslal do branky.
45'
Dani Baijens si odpykal další své vyloučení dalším gólem. Dnes už jich nastřílel pět. A jeho tým skóroval po čtyřech minutách.
43'
Máté Lékai vstřelil už pátou branku v dnešním zápase a využil tak ještě končící druhé přesilovky, kdy Nizozemsko pykalo za faul ten Veldeho.
41'
Pedro Rodríguez Álvarez okamžitě využívá dvojité přesilovky střelou k bližší tyči po náběhu z pravého křídla.
41'
Tak tohle je velká nepříjemnost pro Nizozemsko! Rutger ten Velde zasáhl jednoho z Maďarů velmi nehezky do obličeje a dostává červenou kartu, takže je ze hry vyloučen. Navíc kvůli toho jde jeho tým do dvojnásobného dvouminutového vyloučení, protože ještě běží trest Baijense.
41'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Dani Baijens).
41'
Bobby Schagen rychlou střelou zakončil kombinace svého týmu z levé strany, zapsal dvacátou branku Nizozemska a znovu zvýšil.
39'
Máté Lékai vypálil střelu, která dostáhla rychlosti 124 kilometrů za hodinu. A vsítil. Strhla se nám tady velká přestřelka.
39'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Kay Smits).
39'
39'
Nizozemsko skóruje z brejku. Robin Schoenaker tak navyšuje rozdíl mezi týmy už opět na čtyři branky.
38'
Jen co se Dani Baijens vrátil z trestu do hry, dává gól. za posledních sedm minut tak má na kontě už třetí gól.
35'
34'
Dani Baijens hraje v posledních chvílích parádně a znovu zvyšuje náskok na dvě branky. Nyní se z levé strany dostal k tyčce a proměnil.
34'
Bence Bánhidi už po skončení početní nevýhody dostal pas přes obranu soupeře na pivota a sám už se jednoduše otočil a proměnil šanci.
33'
Dani Baijens opět dokázal okamžitě odpovědět na gól soupeře. Ze středu poslal nechytatelnou ránu k levé tyči.
33'
Další gól oslabeného Maďarska! Dominik Máthé z brejku poslal míč za brankářova záda.
32'
Kay Smits ale velmi rychle odpovídá. Po přihrávce si seběhl trochu do pravé strany a následně pálil k zemi.
32'
Bendegúz Bóka ale skóruje z brejku ve vlastním oslabení a snižuje tak rozdíl na jedinou branku!
31'
31'
Máté Lékai otevírá skóre ve druhém poločase! A to ze sedmimetrového hodu! Brankář neměl absolutně nárok.
31'
První poločas vyzněl jasně ve prospěch nizozemského celku. Ten vstřelil třináct branek a za celý poločas prohrával jen jednou, za stavu 1:0. Jeho úspěšnost střelby činí 65%, zatímco u Maďarska je to jen 53%. Maďaři ale dobře bojovali, stáhli náskok soupeře, který chvíli činil i pět branek na tři, a kdyby proměnili dvě neproměněn sedmičky, mohli by i srovnat.
30'
30'
Bence Bánhidi ovšem vzápětí snižuje a rozdíl ve stavu je tak opět tříbrankový.
29'
Luc Steins dostal pas na střed a po výskoku poslal míč mezi nohy soupeřova brankáře.
28'
Gól vstřelil tým Maďarsko.
27'
Máté Lékai se prosadil ze sedmičky. Střelu nenaznačoval, rovnou míč poslal do díry pod víko, mezi ruce gólmana svého protivníka.
26'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Ivar Stavast).
25'
Stein parádně přenesl hru před branku. Tam se úplně sám nacházel Samir Benghanem, který už se jen s míčem otočil a poslal ho do sítě k levé tyči.
24'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Egon Hanusz).
24'
Gól vstřelil tým Nizozemsko.
23'
Richárd Bodó při sprintu z ničeho nic vyskočil, napřáhl a z velké dálky střelil míč pod nohu brankáře Nizozemska.
23'
20'
Dominik Máthé tentokrát sedmimetrový hod neproměňuje! Míč nasměroval do střední výšky na pravou tyč, ale rukou ho vyškrábl gólman Nizozemska.
19'
Kay Smits předvedl na sedmičce neskutečnou bombu. Míč nasměroval přímo do pravého horního vinglu. Na to se dívalo opravdu krásně.
16'
Dominik Máthé si vzal na starost sedmimetrový hod a po jednom naznačení kotouč rychle poslal o zem do soupeřovy branky. Je to jeho dnešní druhá úspěšná penalta.
16'
Samir Benghanem posílá svůj tým poprvé do pětibrankového vedení!
14'
Kay Smits dostal dobrou přihrávku a krásnou střelou poslal míč do sítě. Nizozemci si berou čtyřbrankový náskok zpět.
14'
Pedro Rodríguez Álvarez dostal dobrý pas na pravé křídlo, seběhl si na střed a následně skvěle prostřelil soupeřova gólmana.
12'
Dani Baijens sebral míč od protihráče při kombinaci Maďarů a přes celé hřiště ho namířil až do odkryté branky soupeře.
11'
Úspěšná sedmička i na druhé straně. Kay Smits se prezentoval ránou do podpobného místa, jako řped chvíli Máthé.
11'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Bence Bánhidi).
11'
Dominik Máthé si vzal na starost sedmimetrový hod. Hodil míč po jednom náznaku zkušeně do pravého dolního růžku a sníži lna rozdíl dvou branek.
8'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Iso Sluijters).
7'
5'
5'
4'
4'
3'
2'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Bence Bánhidi).
1'
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Historie čítá dva vzájemné zápasy mezi těmito týmy. Nejdříve na ME v roce 2016, kdy Nizozemci podlehli o jednu branku 27:28. Následně se házenkáři utkali o rok později taktéž na ME, kdy už byl rozdíl pět branek (30:35).
NIZOZEMSKO

Nizozemci jsou na tom hůře. V přípravném zápase podlehli před sedmi dny se Švédy 30:34. V posledních pěti zápasech navíc čtyřikrát prohráli. Nejdříve s Dánskem v Golden League 33:19, a následně ve dvoumezistátních přátelských zápasech – s Japonskem 30:33 a s Polskem 33:27. Mezi těmito zápasy přišla jediná výhry – s Tuniskem 33:28. Nizozemsko čeká po Maďarech utkání s Islandem a následně s Portugalci.
MAĎARSKO

Maďarsko postoupilo na hlavní turnaj bez nutnosti se kvalifikovat v jakémkoliv z kvalifikačních kol. Maďaři zatím odehráli v letošním roce jeden duel. Utkali se s Bahrajnem před pěti dny, duel zvládli v poměru 36:30. Z posledních pěti zápasů, navíc vyhráli všechny. V listopadovém "přáteláku" přehráli Bosnu a Hercegovinu 26:24, předtím porazili Chorvaty 26:22, Španěly 28:30 a Slováky 36:26 v rámci Euro Cupu. Ve skupině ME se nejdříve utkají právě s Nizozemci, následně s Portugalci, a předkolo zakončí soubojem s Islandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.