ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Rusko - 25. ledna 2022   18:00

Německo
Německo
1' Köster  • 2' Reichmann  • 3' Zieker  • 4' Drux  • 5' Reichmann  • 9' P. Weber  • 11' Golla  • 12' Köster  • 13' Golla  • 14' Köster  • 19' Wiede  • 22' Golla  • 26' Reichmann  • 26' Golla  • 28' Zieker  • 30' Golla  • 34' Wiede  • 35' Zieker  • 36' Köster  • 38' Reichmann  • 38' Zieker  • 44' Stutzke  • 45' D. Schmidt  • 46' D. Schmidt  • 55' Stutzke  • 56' P. Weber  • 57' D. Schmidt  • 58' P. Weber  • 60' Zieker
30:29
(16:12)
Rusko
Rusko
2' Kosorotov   • 3' Kotov   • 5' Šiškarjov   • 7' Jermakov   • 8' Žitnikov   • 15' Žitnikov   • 17' Kosorotov   • 18' Santalov   • 23' Kosorotov   • 31' Kameněv   • 32' Jermakov   • 32' Šiškarjov   • 36' Žitnikov   • 37' Žitnikov   • 38' Jermakov   • 39' Kosorotov   • 43' Kosorotov   • 45' Jermakov   • 47' Kameněv   • 48' Jermakov   • 51' Andrejev   • 51' Santalov   • 55' Šiškarjov   • 57' Jermakov   • 58' Kameněv
Německo
Pavicevic, Ivan-Raznatovic, Milos
ZS Ondřeje Nepely, Bratislava
Rusko

Německo – Rusko 30:29 (16:12)
Nejvíce branek: Golla 5, Reichmann 5/1, Zieker 5 – Kosorotov 8/1, Jermakov 6, Vinogradov 3/3. Rozhodčí: Pavicevic, Ivan-Raznatovic, Milos. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 2:3.
Tento zápas měl, pro nezaujatého fanouška, téměř vše. Němci po prvním dějství vedli o čtyři branky, ale vedení se Rusům podařilo eliminovat. Rusové dokonce vedli o gól, jenže pak naše západní sousedy, v těžkých chvílích, podržel brankář Daniel Rebmann. Jen díky jeho jistým zákrokům Němci těsně zvítězili nad Ruskem poměrem 30:29. Rus Sergej Kosorotov byl vyhlášen hráčem utkání. V Tabulce Skupiny 2 skončili Němci na čtvrté pozici a Rusové na páté. To je z mé strany vše, budu se těšit u dalších textových přenosů.
Rusové mají poslední střelu, projde lesem německých rukou?
60'
Rusové hrají bez brankáře.
60'
Oddechový čas pro hosty.
60'
Patrick Zieker to zval na sebe na levém křídle a byl úspěšný. Ruská lavička reaguje oddechovým časem.
60'
Oddechový čas pro domácí.
Německo to má ve svých rukách.
60'
Alexandr Kotov srazil německého hráče na zem a byl za to potrestán dvouminutovým trestem.
60'
Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Kotov).
59'
Němci získali míč, ale budou útočit do plných.
59'
Skóre je vyrovnané, na míči jsou Rusové.
58'
Philipp Weber to donesl skoro do branky.
58'
Nikita Kameněv se prosadil přes obránce.
57'
David Schmidt překvapil brankáře technickou střelou.
57'
Alexandr Jermakov se zbavil obránce na pivotu a pravačkou prostřelil brankáře.
56'
Philipp Weber prostřelil ruského brankáře ostrou střelou z výskoku.
55'
Daniil Šiškarjov prošel po levé straně jako nůž máslem.
55'
Lukas Stutzke trestá ruskou minelu, je vyrovnáno.
54'
Paul Drux selhal při střele přes obránce, trefil jenom střed branky a trenér není s jeho výkonem spokojen.
53'
Německo je na míči, ale musí střílet.
Paul Drux skončil na zemi poté, co jej faulovala dvojice ruských obránců.
Nikita Kameněv přišel o míč, Němci jdou do kontru.
53'
Johannese Golla tento okamžik může ještě hodně mrzet.
52'
Viktor Kirejev uspěl proti střele zblízka.
51'
Dmitrij Santalov utekl německé obraně, Rusko jde do vedení.
51'
Pavel Andrejev se prosadil v pádu.
50'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Německo (Tobias Reichmann).
50'
Johannes Golla byl držen, Němci mají sedmimetrový hod.
49'
Německo bylo faulována a má k dispozici 9m hod.
49'
Němci opět neuspěli a Rusové mají šanci otočit skóre.
48'
Rusko má šanci na to, aby šlo poprvé, ve druhém poločase, do vedení.
48'
Alexandr Jermakov potrestal německou minelu z rychlého kontru.
Viktor Kirejev svkěle srazil nohy k sobě.
47'
Nikita Kameněv byl volný na levé straně a prostřelil brankáře.
Brankář Viktor Kirejev bude zřejmě muset střídat, vypadá to, že se zranil o tyč.
46'
David Schmidt dává druhou branku z dálky během dvou minut.
45'
Alexandr Jermakov uspěl v pádu na pivotu.
45'
David Schmidt prošel mezi dvěma obánci a skóroval z výskoku.
44'
Daniel Rebmann se zaskvěl proti střele z dálky.
44'
Lukas Stutzke se prosadil ze střední vzdálenosti.
43'
Rusko už dokázalo umazat čtyři góly rozdílu.
43'
Brankář Daniel Rebmann opě zakročil skvěle.
43'
Sergej Kosorotov prostřelil německého brankáře ostrou střelou.
42'
Němci přišli o držení míče, Rusko jde do postupného útoku.
41'
Na zemi zůstali kežet dva hráči při souboji o míč.
41'
Alexandr Jermakov způsobil útočný faul, Němci jdou na míč.
41'
Rusko zachytili míč, ale teď nikam nespěchá.
40'
Němci hrají bez brankáře, ale zatím se nemohou dostat až do kuchyně.
39'
Sergej Kosorotov se trefil přes celé hřiště do prázdné branky.
39'
Německo hraje bez brankáře.
39'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rusko (Michail Vinogradov).
39'
Žlutá karta pro tým Německo (Johannes Bitter).
39'
Vyloučení v týmu Německo (Johannes Golla).
38'
Patrick Zieker dal branku z kontru.
38'
Alexandr Jermakov byl na levé straně absolutně nepokrytý.
38'
Tobias Reichmann to trefil do levého rohu branky.
Philipp Weber byl faulován.
37'
Dmitrij Žitnikov potrestal německý faul střelou přes dva obránce.
36'
Julian Köster se parádně trefil z pivota.
36'
Dmitrij Žitnikov to trefil z kontru.
35'
Patrick Zieker byl volný na levém křídle.
Daniel Rebmann se vytáhl proti střele z dálky.
34'
Fabian Wiede se trefil z velké dálky do opuštěné ruské branky.
33'
Rusko hraje bez brankáře.
33'
Viktor Kirejev byl opět úspěšnější než němečtí hráči.
32'
Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Jermakov).
32'
Daniil Šiškarjov proměnil rychlý kontr v branku.
32'
Alexandr Jermakov uspěl po levé straně hřiště.
31'
Nikita Kameněv z dálky propálil německého brankáře.
Rusové začnou druhé dějství na míči.
31'
Rusové se dlouho drželi německého výběru, pak ale Daniel Rebmann na tři minuty uzamkl svou branku a naši západní sousedé šli do čtyřbodového trháku. Druhé dějství začně v 18:54.
30'
30'
Johannes Golla utekl ruské obraně a uzavírá skóre prvního poločasu.
30'
Viktor Kirejev zasáhl tělem po střele Tobiase Reichmanna z pivota.
29'
Němci vedou o tři branky a jsou v držení míče.
29'
Rusové minul branku, ale střela byla tečována.
28'
Patrick Zieker se prosadil v pádu.
27'
Fabian Wiede byl držen při zakončení, Němci mají 9m hod.
26'
Johannes Golla se dostal na pivotu k míči a padádně to trefil k pravé tyčce.
Dmitrij Žitnikov minul zařízení.
26'
Tobias Reichmann se prosadil z pravého křídla po skvělé německé souhře.
25'
Paul Drux byl faulován při zakončení na pivotu. Německo zůstalo na míči.
24'
Dmitrij Žitnikov neuspěl na pivotu, ale byl faulován. Rusové zůstali na míči.
23'
Viktor Kirejev opět skvěle zasáhl, teď se vytáhl proti střele ze křídla.
23'
Sergej Kosorotov prostřelil brankáře.
22'
Johannes Golla trestá ruskou ztrátu míče, prosadil ze z pivotu.
22'
Německo při vyrovaném stavu ztratilo držení míče.
21'
Michail Vinogradov to poslal okolo hlavy brankáře.
21'
Dmitrij Žitnikov byl držen, ke střele se dostal Alexandr Kotov, jenže netrefil zařízení.
20'
Viktor Kirejev drží akcie Ruska, teď svkěle zasáhl ve výskoku rukama.
20'
Daniel Rebmann ukázal v pádu parádní zákrok rukou proti střele Sergeje Kosorotova z dálky.
Johannes Golla tvrdí rozhodčímu, že nefauloval, ale ten si je svým výrokem naprosto jistý.
19'
19'
Fabian Wiede to zval na sebe a zaskočil prudkou střelou brankáře.
19'
19'
Viktor Kirejev byl opět v pernamenci, Německo si bere oddechový čas.
18'
Skóre je vyrovnáno, ale Němci nikam nespěchají.
18'
Dmitrij Santalov bombou dává gól z pravé strany.
18'
Viktor Kirejev se hecuje po dalším úspěšném zákroku.
17'
Julian Köster trefil jenom ruce ruského gólmana.
17'
Sergej Kosorotov trestá německou minelu po rychlém kontru.
16'
Michail Vinogradov dává sedmičku, brankáře podstřelil.
16'
Julian Köster nechal vyniknout ruského brankáře.
15'
Německá střela byla tečována, naši západní sousedé zůstanou na míči.
15'
Dmitrij Žitnikov to zval z dálky na sebe a bombou prostřelil brankáře.
14'
14'
V akci je video, ruskému trenérovi se něco nezdá.
14'
Julian Köster byl sám na levé straně a prostřelil ruského brankáře.
14'
Nemci hrají bez brankáře.
13'
Johannes Golla byl sám na pivotu a prostřelil brankáře.
Sergej Kosorotov potrestal německý faul, jeho střela měla 128 km/h..
13'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rusko (Sergej Kosorotov).
12'
Rusové hrají v oslabení bez brankáře.
12'
Julian Köster trefil z pravé strany roh ruské branky.
11'
Němci udrželi s velkým vypětím míč po ruské minele.
11'
11'
Johannes Golla byl pokrytý na pivotu, ale v pádu se prosadil.
10'
Rusové teď selhali v zakončení, Němci jdou rychle na míč.
Dmitrij Žitnikov byl držen, Rusko má 9m hod.
9'
Philipp Weber to vzal na sebe, ze střední vzdálenosti prostřelil gólmana.
8'
Dmitrij Žitnikov se prosadil střelou ze střední vzdálenosti .
7'
Alexandr Jermakov prostřelil brankáře z pivota.
Daniel Rebmann se hecuje po skvělém zákroku proti střele ze křídla.
7'
Julian Köster se v jasné pozici neprosadil.
6'
Johannes Golla skončil na zemi, Němci mají 9m hod.
5'
Tobias Reichmann ukázal ostrou střelu.
5'
Rusko vystihlo přihrávku soupeře, ale Němci zůstali na míči.
5'
Daniil Šiškarjov se prosadil po parádní akci ze křídla.
4'
Rusko teď rozhodně s útokem nikam nespěchá.
4'
Paul Drux zakončil rychlý německý kontr.
Daniel Rebmann vyrazil ruskou střelu.
3'
Patrick Zieker dává, střelou z levého křídla, Němcům vedení.
3'
Daniel Rebmann ukázal svou třídu.
3'
Alexandr Kotov zakončil akci parádním lobem.
2'
Tobias Reichmann se prosadil z rychlého kontru.
2'
Sergej Kosorotov se prosadil přes neměckého obránce.
1'
Julian Köster zakončil zblízka a otrevřel skóre zápasu.
Německo začne první poločas na míči.
1'

Německo: Bitter, Rebmann – Golla, Reichmann, Wiede, Zerbe, Köster, P. Weber, Dahmke, Stutzke, Zieker, Drux, D. Schmidt.

Rusko: Gruško, Vereščagin, Kirejev – Santalov, Kotov, Vinogradov, Korněv, Dzemin, Jermakov, Šiškarjov, Soroka, Andrejev, Žitnikov, Kameněv, Kosorotov..
Německo
Naši západní sousedé se ve třech odehraných zápasech, předkola, na evropském šampionátu hned třikrát radovali z vítězství. Porazili Bělorusko (33:29) a Rakousko (34:29). No a v posledním zápase skupiny přehráli o sedm bodů Polsko (30:23). Ve Skupině 2 Němci nestačili na Španěly (29:23), Nory 28:23 a naposledy na Švédy (21:25). Svěřence trenéra Alfreda Gíslasona ale na šampionátu trápí kovid, německý svaz dokonce zvažoval odvolání reprezentace ze šampionátu.

Vzájemný zápas
Mužská reprezentace Německa a Ruska se naposledy potkala na MS v roce 2029 a byly z toho remíza (22:22)
Rusko
Rusko dominovalo ve své základní skupině, respektive předkole hlavní fáze. Vyhrálo nad Litvou, Slovenskem a zaskočilo nejen favorizované Norsko, které udolalo 23:22, ale všechny fanoušky házené. Nicméně toto vítězství bylo obrovské překvapení a Rusům zajistilo zisk dvou bodů do hlavní fáze. Jenže, to bylo vítězství jediné, poté už dvakrát prohráli. Nad jejich síly zůstali Švédové (23:29) a poté v utkání, s neporaženými Španěly, drželi krok až do samotného konce (25:26). Naposledy remizovali s Polskem (29:29)
Dobrý den vítejte u onlajn přenosu z ME v házené. V úterý 25. ledna se proti sobě postaví, na ZS Ondřeje Nepely v Bratislavě, týmy Německa a Ruska. Utkání začíná v 18:00.