ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemí : Portugalsko - 18. ledna 2022   20:30

Nizozemí
Nizozemí
6' K. Smits  • 7' D. Baijens  • 8' D. Baijens  • 10' Benghanem  • 10' L. Steins  • 12' Benghanem  • 14' Schagen  • 14' L. Steins  • 16' D. Baijens  • 21' D. Baijens  • 21' Adams  • 22' Benghanem  • 25' D. Baijens  • 26' K. Smits  • 29' Stavast  • 30' Smit  • 30' K. Smits  • 31' D. Baijens  • 33' K. Smits  • 33' K. Smits  • 34' D. Baijens  • 40' Schagen  • 42' ten Velde  • 45' Jansen  • 46' Jansen  • 49' ten Velde  • 51' Benghanem  • 52' L. Steins  • 54' Smit  • 56' ten Velde  • 59' L. Steins  • 60' K. Smits
32:31
(17:13)
Portugalsko
Portugalsko
2' Iturriza   • 3' Iturriza   • 12' L. Fernandes   • 13' Martins   • 14' Salina   • 14' Salina   • 15' Martins   • 18' Martins   • 23' Salina   • 28' Areia   • 29' Salvador   • 30' R. S. Silva   • 31' R. S. Silva   • 32' R. S. Silva   • 34' Areia   • 36' Martins   • 37' Iturriza   • 39' R. S. Silva   • 40' Iturriza   • 42' Salina   • 44' Branquinho   • 46' Areia   • 51' Iturriza   • 54' Iturriza   • 55' R. S. Silva   • 56' Duarte   • 57' Iturriza   • 59' Duarte
Nizozemí
S. Nikolov – G. Nachevski
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava (Slovensko)
Portugalsko

Nizozemsko – Portugalsko 32:31 (17:13)
Nejvíce branek: K. Smits 8/1, D. Baijens 6, L. Steins 4 – Iturriza 7, Areia 6/3, R. S. Silva 5. Rozhodčí: S. Nikolov – G. Nachevski. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 5:7.
Po prvním poločase to vypadalo na jednoznačnou záležitost hráčů Nizozemí. Opak byl ale pravdou. Portugalci zbavili kouzla nizozemského brankáře Barta Ravensbergena a v závěru dokonce sahali po vítězství. Jenže hráči z pyrenejského poloostrova selhali a tři vteřiny před koncem rozhodl o vítězství země tulipánů Kay Smiths. Nizozemí porazilo Portugalsko 32:31. To je dnes z mé strany vše, budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
60'
Kay Smits to zvládl z pravého křídla, na světelné tabuli svíti poslední dvě vteřiny. To byla panečku koncovka.
60'
Stihnou to Nizozemci v posledních devíti vteřinách hry?
60'
Úkoly jsou rozdány, Nizozemci to mají domluveno na poslední střelu.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Diogo Branquinho trefil v TOP pozici jenom tyčku, Nizozemí má poslední útok.
59'
Skóre je vyrovnáno a oba celky mají jednoho vyloučeného.
59'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Iso Sluijters).
59'
Luc Steins dává Nizozemí vedení.
59'
Gilberto Duarte dostal trest za zdržování hry a nemůže tomu uvěřit.
59'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Gilberto Duarte).
59'
Gilberto Duarte dává branku zblízka.
58'
Luc Steins ztratil míč, Portugalci jdo do útoku.
58'
Žlutá karta pro realizační tým Portugalsko.
58'
Nizozemí je na míči, když lavička portugalska dostala žlutou kartu.
57'
Victor Iturriza prošel obranou jako nůž máslem.
56'
Gilberto Duarte byl na podruhé úspěšný.
Gilberto Duarte trefil jenom brankáře, když pálil z pivota.
56'
Rutger ten Velde rychle navyšuje na tři góly náskoku.
55'
Rui Sousa Silva dává branku ze střední vzdálenosti.
55'
Portugalci hrají bez brankáře.
54'
Nizozemí přišlo o míč.
54'
Victor Iturriza dává další branku z pivota.
54'
Alec Smit se z křídla nemýlil.
53'
Nizozemí vede o dvě branky a je na míči.
53'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Portugalsko (António Areia).
52'
Oddechový čas pro hosty.
52'
Luc Steins prošel na pivota a zavěsil k tyči.
51'
Victor Iturriza získal míč na čáře a zblízka nezaváhal.
51'
Samir Benghanem dává další branku z pivota.
50'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Miguel Martins).
Miguel Martins chytil hráče soupeře za rameno ve výskoku.
50'
To nebyl pěkný zákrok, Miguel Martins čeká na video.
50'
Bart Ravensbergen zasáhl nohou a drží náskok Nizozemí.
49'
Dani Baijens držel protihráče a Portugalci mají dvě minuty přesilové hry.
49'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Dani Baijens).
49'
Rutger ten Velde dává branku levého křídla.
48'
Bart Ravensbergen vytáhl parádní zákrok a hlasitě se povzbuzuje.
48'
Zbytečná technická chyba Nizozemí, Portugasko jde na míč.
47'
Nizozemí nikam nespěchá.
47'
46'
Tom Jansen dává Nizozemí dvougólový náskok po rychlém kontru.
46'
António Areia snížil na jediný gól.
45'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Tom Jansen).
44'
Diogo Branquinho utekl obraně soupeře a skóroval z pivota.
44'
Bart Ravensbergen zastavil šanci z pivotu vlastní hlavou.
43'
43'
Bobby Schagen trefil z křídla jenom hlavu brankáře Portugalska.
42'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Daymaro Salina).
42'
Rutger ten Velde dává gól do prázdné portugalské branky.
41'
Rozhodčí donesl hráčům Portugalska nový míč.
41'
Portugalci se dostali na míč po chybě soupeře, ale jejich útok byl výrazně zpomalen.
40'
Victor Iturriza prošel obranou a zavěsil.
40'
Bobby Schagen dává branku Nizozemí skoro po 6 minutách hry.
39'
39'
Rui Sousa Silva to vzal na sebe.
38'
Portugalsko se ubránilo a šlo do kontru, jenže bylo faulováno.
38'
Gustavo Capdeville skvěle zasáhl, ale Nizozemí je stále na míči.
38'
Portugalci udělali faul, Nizozemí má 9m hod.
37'
Victor Iturriza dává branku z pivota.
37'
36'
Nizozemci jdou až do kuchyně. Jenže netrefili branku.
36'
Miguel Martins to vzal na sebe ze střední vzdálenosti.
35'
Nizozemí ztratilo pozici.
34'
Gól vstřelil tým Nizozemsko, Dani Baijens dává do prázdné branky.
34'
Areia se prosadil technickou střelou.
34'
33'
Kay Smits z rychléh brejku dává Nizozemí 5 gólu náskoku.
33'
Kay Smits rychle dává Nizozemcům 4 góly náskoku.
32'
Rui Sousa Silva se toho nebál.
31'
Dani Baijens rychle odpovídí z pivota.
31'
31'
Portugalci začali druhý poločas na míči.
31'
První poločas příliš vzrušení, nezaujatému fanouškovi, nepřinesl. Utkání prozatím postrádalo tempo. Nizozemí vede 17:13 jen díky zásluhou brankáře Rabensebergena. Ten chvílemi přímo deptal střelce z pyrenejského poloostrova. Ti mu nebyli schopni vstřelit skoro osm minut branku. Druhá půle začne ve 21:28.
30'
30'
Kay Smits to stihl před koncem časového limitu ze střední vzdálenosti.
30'
Rui Sousa Silva skóruje v oslabení ze střední vzdálenosti.
30'
Alec Smit se prosadil z pravého křídla.
30'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Angel Hernández Zulueta).
29'
Salvador Salvador snižuje na rozdíl tří branek.
29'
Ivar Stavast dává branku a získal faul.
29'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Fábio Magalhaes).
28'
António Areia ukončil střelecké mlčení, tkeré trvalo dvě a půl minuty.
27'
Hra teď ztratila tempo, obě mužstva útočí do plných.
26'
Kay Smits dává branku z pivota.
26'
Gustavo Capdeville vynikl proti střele z pravého křídla.
25'
25'
25'
Dani Baijens skóruje do prázdné branky.
24'
Nizozemci hrají bez branáře.
24'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Nizozemsko (Kay Smits).
23'
23'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Tom Jansen).
23'
Daymaro Salina se prosadil ze střední zvdálenosti.
22'
22'
Samir Benghanem se prosadil z pivota. Nizozemí vede už o čtyři branky.
22'
Bart Ravensbergen chytil další střelu Portugalců.
21'
Jasper Adams se prosadil levého křídla.
21'
Dani Baijens dává branku z rychlého úniku a trestá chybu Portugalců.
20'
Dani Baijens skončil na zemi při parádním obranném zákroku.
Gustavo Capdeville má úspěšnost 40 procent.
19'
Brankáři Gustavo Capdeville a Bart Ravensbergen ukázali v posledních minutách svou třídu..
19'
19'
Viděli jsme tři padádní zákroky brankářů na obou stranách hřiště.
18'
Bart Ravensbergen vyčapal únik Portugalců.
18'
Miguel Martins utekl obraně Nizozemí.
17'
Počet hráčů na ploše se na sedm vteřin vyrovná.
17'
17'
nizozemci hrají bez brankáře.
16'
Alexandre Cavalcanti se dopustil útočného faulu.
16'
Dani Baijens dal gól z levého křídla.
15'
Miguel Martins se prosadil na pivotu přes obránce.
15'
Portugalci mají k dispozici přesilovku.
15'
14'
Luc Steins to vzal na sebe z pivota.
14'
Daymaro Salina hned přidal druhý gól z pivota.
14'
Daymaro Salina překonal brankáře, po rychlém kontru, z pivota.
14'
Bobby Schagen navyšuje skóre z rychlého brejku.
13'
Miguel Martins skóruje ze střední vzdálenosti.
12'
Samir Benghanem se prosadil technickou střelou po zemi.
12'
Leonel Fernandes ukončil střelecké trápení Portugalců.
11'
Šňůra Portulaců bez branky trvá skoro osm minut.
10'
Luc Steins zakončuje rychlý kontr z pivota.
10'
Samir Benghanem dostal na pivotu přespříliš prostoru s míčem.
9'
Nizozemí přibrzdilo rychlý kontr.
9'
Portugalci už nedali branku skoro šest minut.
8'
Dani Baijens utkl portugalské obraně.
7'
Dani Baijens vyrovnává po rychlém kontru z pivota.
7'
Rui Sousa Silva byl faulován, Portugalci mají 9m hod.
6'
Bart Ravensbergen vytáhl parádní zákrok, teď zasáhl nohou do střely Victora Iturriza .
6'
Kay Smits prostřeli zblízka brankáře.
5'
Portugalci se , vědomi náskoku, nikam neženou.
5'
Miguel Martins se neprosadil ze střední vzdálenosti.
4'
Nizozemí opět snadno přišlo o míč.
4'
Portugalci jsou v postupném útoku již přes dvacet vteřin.
3'
Victor Iturriza nechyboval na pivotu.
3'
Nizozemí se po technické chybě soupeře dostalo na míč.
2'
Portugalci to teď uspěchali.
2'
Samir Benghanem na pivotu selhal.
2'
Victor Iturriza otevřel skóre zápasu.
1'
Nizozemí začalo první poločas na míči.
1'

Nizozemsko: Ravensbergen, Schellekens – Stavast, ten Velde, Blaauw, Sluijters, L. Steins, Benghanem, Schagen, I. Steins, Adams, Smit, K. Smits, Jansen, D. Baijens.
Trenér: Kippers, Edwin

Portugalsko: M. Gaspar, Capdeville – Duarte, Iturriza, Martins, Hernández Zulueta, R. S. Silva, Salina, Rocha, Branquinho, Cavalcanti, Areia, Alves, L. Fernandes, Salvador, Magalhaes.
Trenér: Pereira, Paulo

Rozhodčí: S. Nikolov – G. Nachevski.
NIZOZEMSKO

Nizozemsko vstoupilo do turnaje vítězně. V zápase s Maďarskem vyhrálo o tři branky. Poradilo si s houževnatým soupeřem, který hlavně v první polovině dost zlobil. Nakonec ale oba body připadly právě Nizozemcům. Ti ale následně nedokázali porazit Island, který gólově táhl S. Gudjonsson, který se prosadil osmkrát. seveřané nakonec vítězili těsně 29:28. Nizozemci jsou v tabulce druzí se dvěma body, o skóre před třetím Maďarskem.

PORTUGALSKO

Portugalsku se zatím na turnaji nedaří. Tým z pyrenejského poloostrova nemá na kontě ani bod. Na úvod podlehlo Islandu, a to značně, o čtyři branky. Následně se utkalo s Maďarskem. Přestřelka byla značně vyrovnanější, ale opět pro Portugalce s nešťastným koncem. Prohráli ji totiž 30:31.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba týmy se spolu v historii zatím utkaly jen dvakrát, a to 7. a 8. dubna 2016 v rámci mezinárodních přípravných zápasů. Obě utkání vyhrálo hodně jasným výsledkem právě Portugalsko. Nejdříve 31:25, následně 36:24.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.