ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Slovensko - 13. ledna 2022   20:30

Norsko
Norsko
3' Reinkind  • 3' Barthold  • 4' O'Sullivan  • 8' Gullerud  • 10' Pettersen  • 12' Reinkind  • 15' Barthold  • 19' Thorsteinsen Toft  • 19' Tönnesen  • 21' Tönnesen  • 23' Sagosen  • 24' Björnsen  • 25' Barthold  • 27' Barthold  • 29' Björnsen  • 30' Sagosen  • 31' Tönnesen  • 33' Christoffersen Blonz  • 35' Thorsteinsen Toft  • 37' Thorsteinsen Toft  • 37' K. M. Gulliksen  • 39' Christoffersen Blonz  • 40' Gullerud  • 42' Gullerud  • 44' Thorsteinsen Toft  • 47' Överby  • 48' K. M. Gulliksen  • 51' Solstad  • 53' Barthold  • 54' Tönnesen  • 58' Tönnesen  • 59' Solstad  • 60' Solstad
35:25
(15:11)
Slovensko
Slovensko
5' J. Prokop   • 7' T. Urban   • 9' Slaninka   • 14' Kalafut   • 16' Mikita   • 19' T. Urban   • 26' T. Urban   • 29' Slaninka   • 32' J. Prokop   • 38' Smetánka   • 40' Briatka   • 41' Hniďák   • 43' Potisk   • 51' Briatka   • 55' J. Prokop   • 56' J. Prokop   • 57' Hniďák   • 58' Macháč   • 59' Hniďák
Norsko
Arthur Brunner (SUI), Morad Salah (SUI)
Steel Arena, Kosice / SVK
Slovensko
Paul, Žernovič – T. Urban, Hruščák, Ďuriš, Macháč, Smetánka, J. Prokop, Mikita, Kalafut, Péchy, Hniďák, Kováčech, Briatka, Slaninka, Potisk.

Norsko – Slovensko 35:25 (15:11)
Nejvíce branek: Thorsteinsen Toft 5, Tönnesen 4, Sagosen 4 – T. Urban 9/3, Smetánka 5/2, J. Prokop 5. Rozhodčí: Arthur Brunner (SUI), Morad Salah (SUI). Sedmimetrové hody: 0 – 6/5. Vyloučení: 5:2.
Slováci v prvním poločase prohrávali nad Norskem, především zásluhou rankáře Paula, jen o čtyři branky. Ve druhém dějství Seveřené přidali a prosazovali se do otevřené slovenské obrany ze smrtících kontrů. Norové v Košicích jasně přehráli slovenský výběr přehráli o deset branek 35:25. Brankář Kristian Saeveraas byl, po právu, vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Vytáhlý gólman Seveřanů deptal slovenské útočníky.

To je dnes z mé strany vše, nashledanou u dalších onlajn přenosů.
60'
Thomas Alfred Solstad uzavírá skóre dnešního zápasu z rychlého kontru.
60'
Marek Kováčech trefil z křídla norského gólmana do hlavy, ten je teď pořádně otřesen.
60'
Slováci se chystají na posledních 40 vteřin hry.
Oddechový čas pro hosty.
59'
Marek Hniďák dává gól ze střední vzdálonosti.
59'
Thomas Alfred Solstad dává gól z pivota, kde byl nikým neatakován.
58'
Šimon Macháč se na pivotu otorčil okolo obránce a překonal gólmana Seveřanů.
58'
Kent Robin Tönnesen dává branku ze střední vzdáleností a dává Norům 10 gólový náskok.
57'
Marek Hniďák dává gól z pivota.
56'
Jakub Prokop dává gól z brejku.
55'
Jakub Prokop se prosadil z pivota přes obránce.
54'
Kent Robin Tönnesen navyšuje norské vedení.
53'
Sebastian Barthold utekl v norské přesilovce slovenské obraně.
52'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Slovensko (Tomáš Smetánka).
51'
Šimon Macháč zablokoval střelu norského týmu.
51'
Vyloučení v týmu Norsko (Sebastian Barthold).
51'
Thomas Alfred Solstad si z pivota vychutnal slovenského gólmana.
51'
Oddechový čas pro domácí.
51'
Martin Briatka na dvakrát překonal norského gólmana.
50'
Sander Andreassen Överjordet nechal zaskvět slovenského gólmana, který bravurně vytáhl střelu z dálky.
49'
48'
Kevin Maagerö Gulliksen se prosadil v úniku střelou do horního rohu slovenské branky.
47'
Slovácí se snaží snížit devítibrankový náskok Norů, ale v postupném útoku jim to příliš nejde.
47'
Petter Överby navyšuje náskok Norů z pivota.
46'
Vetle Eck Aga byl faulován a Norové zůstanou na míči.
46'
Norové byli drženi a získali 9m hod.
45'
Marián Žernovič teď vychytal dvě tutovky Seveřanů v řadě.
45'
Žernovič se zaskvěl proti střele z dálky.
44'
Erik Thorsteinsen Toft propálil gólmana ze střední vzdálenosti.
43'
Slovenský pokus z dálky se nepodařil a Norsko jde do kontru.
43'
Norové si špatně přihráli a Slováci jdou na míč.
43'
Martin Potisk ze střední vzdálenosti snižuje náskok norského týmu.
42'
Magnus Gullerud dává branku z pivota do levého horního rohu slovenské branky.
42'
Slovácí se brání postupnému útoku Norů.
41'
Marek Hniďák dává gól ze střední vzdálenosti.
41'
Norové minuli z křídla Slováci jsou na míč.
40'
Martin Briatka dává gól z křídla.
40'
Magnus Gullerud využívá ztrátů Slováků na míči po oddechovém čase.
39'
39'
Alexander Christoffersen Blonz prošel slovenskou obranou jako nůž máslem.
38'
SLováci právě trefili tyčku.
38'
Tomáš Smetánka unikl obraně Norů a prosazuje se z pravé strany.
37'
Vyloučení v týmu Norsko (Kent Robin Tönnesen).
37'
Kevin Maagerö Gulliksen dává gól z rychlého brejku.
37'
Kent Robin Tönnesen utek obraně Slováků, Kristian Saeveraas neměl nárok.
36'
Urban na dvakrát neproměnil sedmimetrový hod.
35'
Erik Thorsteinsen Toft se prosazuje z brajku.
35'
Kristian Saeveraas se vytáhl proti střele ze křídla.
34'
Jakub Prokop byl držen, Slováci zůstavají na míči přes půlminuty.
34'
Teodor Paul si připsal důležitý zákrok.
33'
Alexander Christoffersen Blonz dává gó z úniku.
33'
Magnus Gullerud byl přidržen, Norové zůstávají na míči.
32'
Jakub Prokop se prosadil ze střední vzdálenosti.
31'
Kent Robin Tönnesen se prosadil z dálky.
31'
Na míči začali Norové, kteří mají k dispozici většinu přesilovky.
31'
Kristian Saeveraas začne v brance Norů. Na druhé straně je Teodor Paul.
31'
Jediným důvodem proč Norové vedou v poločase jenom o čtyři góly je slovenský brankář Paul, který má skoro 30 procentní úspěšnost zákroků. Slováci nechávají až příliš často zadní vrátka široce otevřená. Nicméně se v Košicích hraje fyzická házená, která má náboj. Druhý poločas začíná ve 21:25.
30'
30'
22 vteřin před přestávkou rozjíždí Norové poslední útok, jenže střelu Christian O'Sullivan vyčapal Teodor Paul.
30'
Sander Sagosen dostal dvě minuty trestu za držení. Norsko si bere oddechový čas.
30'
Vyloučení v týmu Norsko (Sander Sagosen).
30'
Sander Sagosen využil rychlý únik, Teodor Paul neměl nárok.
29'
Martin Slaninka byl v oslabení sám na pivotu.
29'
Kristian Björnsen se prosadil z křídla.
28'
Sagosena vychytal výborný Teodor Paul.
28'
Vyloučení v týmu Slovensko (Lukáš Péchy).
27'
Brankář Teodor Paul ukázal rychlé nohy a zabránil Norům rychle navýšit stav.
27'
Sebastian Barthold se z rychlého kontru prosazuje.
26'
Tomáš Urban se prosazuje z rychlého úniku.
26'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Slovensko (Tomáš Urban).
Marek Hniďák upadl a Slováci získali 7m hod.
25'
25'
Sebastian Barthold se prosazuje z levé strany, obrana Slováků teď připomínala průtokový ohřívač.
24'
Kristian Björnsen se z křídla prosazuje a dává Norům tříbrankový náskok.
23'
Slováci v jasné šanci minuli a teď se musí bránit.
23'
Sander Sagosen prostřelil z výskoku slovenského brankáře.
23'
Teodor Paul je ten důvod proč, Slováci zatím prohrávají o jediný gól.
22'
Slováci ztratili míč a Norsko jde do akce.
21'
Přesilovka Slováků je u konce a my jsme zaregistrovali jedinou střelu.
21'
Kent Robin Tönnesen z pivota nenechal brankáři ani malou šanci na zákrok.
20'
Slovensko v přesilovce ještě nevystřelilo.
20'
Ľubomír Ďuriš byl držen, Slovensko má 9m hod.
20'
Vyloučení v týmu Slovensko (Ľubomír Ďuriš).
19'
Kent Robin Tönnesen parádně trefil roh slovenské branky.
19'
Tomáš Urban dává z rychlé akce vedení slovenskému týmu.
19'
Erik Thorsteinsen Toft srovnává skóre.
18'
Slovenský brankář má 40 procentní úspěšnost zákroků.
18'
Kristian Björnsen se z křídla neprosadil.
17'
Jakub Prokop z dálky jenom protáhl brankáře Norů.
16'
Jakub Mikita dává Slovákům z brejku vedení.
15'
Sebastian Barthold se prosadil z křídla, brankář teď neměl šanci.
14'
Dominik Kalafut se trefil do opuštěné branky Norů.
13'
12'
Harald Reinkind se prosadil přes obránce.
12'
Vyloučení v týmu Norsko (Magnus Gullerud).
12'
11'
SLováci mají k dispozici přesilovou hru.
11'
11'
Žlutá karta pro tým Norsko (Magnus Gullerud).
10'
Simon Holand Pettersen se prosazuje z následného úniku.
10'
Ľubomír Ďuriš nepřekonal gólmana mezi nohama.
10'
Jakub Prokop byl zablokován norskou obranou.
9'
Harald Reinkind nechal vyniknout gólmana při střele ze střední vzdálenosti.
9'
Martin Slaninka se prosadil z pravého křídla.
8'
Magnus Gullerud skóruje technickou střelou.
7'
Tomáš Urban snižuje náskok Norů.
7'
Sander Sagosen se neprosadil ze střední vzdálosti.
5'
Jakub Prokop poprvé prostřelil norského gólmana, prosadil se z pivota.
4'
Christian O'Sullivan ze střední vzdálenosti propálil gólmana.
3'
Sebastian Barthold z úniku prostřelil slovenského gólmana.
3'
Harald Reinkind prostřelil gólmana.
3'
Sander Sagosen se ze střední vzdálenosti neprosadil.
2'
Martin Slaninka zablokoval pokus Norů.
2'
Slovneská obrana si pomohla faule, Norsko zahrávalo 9m hod.
2'
Torbjörn Sittrup Bergerud si připsal první zákrok, ale dostal míčem do hlavy.
1'
Slovensko začalo první poločas na míči.
1'

Norsko: Heieren, Bergerud, Saeveraas – Rambo, Tönnesen, Reinkind, Sagosen, O'Sullivan, Överjordet, Thorsteinsen Toft, Pettersen, Gullerud, Överby, Solstad, Björnsen, Barthold, K. M. Gulliksen, Christoffersen Blonz, Eck Aga.

Slovensko: Paul, Žernovič – T. Urban, Hruščák, Ďuriš, Macháč, Smetánka, J. Prokop, Mikita, Kalafut, Péchy, Hniďák, Kováčech, Briatka, Slaninka.
Jediný vzájemný zápas obou týmů je z MS v roce 2009, kdy se oba týmy potkaly. Zápas dopadl lépe pro Norsko, které zvítězilo 34:27.
Norsko před ME odehrálo čtyři přípravné zápasy a zvítězilo pouze v jednom případě a to proti Nizozemsku, kterého porazilo 40:29, v dalších třech případech proti Francii a dvakrát proti Dánsku.

Slováci zvládli jediný zápas proti Srbsku s kterým prohráli 21:32.
Hezký den všem fanouškům házené. Dnešním dnem startuje ME mužů a my vám v rámci našeho online přenosu přineseme dění ze zápasu mezi Norskem a Slovenskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.