ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Maďarsko - 16. ledna 2022   18:00

Portugalsko
Portugalsko
1' Salina  • 5' Martins  • 6' Iturriza  • 9' Cavalcanti  • 14' Martins  • 19' Magalhaes  • 20' L. Fernandes  • 23' L. Fernandes  • 24' L. Fernandes  • 25' Alves  • 26' Duarte  • 28' Martins  • 29' Areia  • 30' R. S. Silva  • 34' R. S. Silva  • 37' L. Fernandes  • 38' Martins  • 39' R. S. Silva  • 40' Salina  • 43' Iturriza  • 45' R. S. Silva  • 48' Martins  • 51' Areia  • 53' R. S. Silva  • 55' Duarte  • 56' Iturriza  • 60' Salina
30:31
(15:14)
Maďarsko
Maďarsko
7' Bóka   • 10' Lékai   • 12' Szita   • 13' Topic   • 15' Szita   • 16' Rodríguez Álvarez   • 19' Szita   • 20' Topic   • 21' Rodríguez Álvarez   • 22' Máthé   • 24' Rosta   • 25' Máthé   • 27' Ancsin   • 33' Bóka   • 34' Lékai   • 37' Lékai   • 37' Máthé   • 38' Lékai   • 40' Lékai   • 41' Máthé   • 42' Topic   • 48' Hanusz   • 49' Sipos   • 50' Ancsin   • 58' Szita   • 60' Máthé
Portugalsko
Horáček, Novotný (CZE)
Budapest Multifunctional Arena
Maďarsko

Portugalsko – Maďarsko 30:31 (15:14)
Nejvíce branek: Martins 5, R. S. Silva 5, Areia 5/3 – Máthé 8/4, Lékai 6/1, Szita 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný (CZE). Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5. Vyloučení: 5:6. ČK: Iturriza (POR).
Obrovská euforie vypukla v budapešťské aréně! Domácí Maďaři totiž porážejí Portugalsko gólem Dominika Máthého v závěrečných sekundách duelu. Poslední minuty byly opravdu infarktové. Portugalci dokázali několikrát dorovnat skóre, naposledy 12 sekund před koncem. Alespoň na remízu jim to ale nestačilo. Maďaři tak ještě mohou věřit v postup do další fáze turnaje. Jejich soupeřům se naděje již rozplynuly.
60'
Dominik Máthé se trefuje pět sekund před koncem! Portugalci už znovu vyrovnat nestihnou!
60'
Daymaro Salina dostal přihrávku za obrannou linii a zprava překonal Székelyho! Vyrovnáno, time-out si ještě bere Maďarsko!
60'
Oddechový čas pro Portugalsko. Do konce zbývá 23 sekund...
60'
Máté Lékai sedmičku proměnil! Portugalci samozřejmě útočí s prázdnou brankou!
59'
Tohle už může být klíčové! Iturriza způsobil sedmičku a navíc je na dvě minuty vyloučen! Zápas pro něho končí.
59'
António Areia překonal ze sedmičky Miklera, který na ni přišel do branky, s velkým přehledem.
59'
Sedmička pro Portugalsko! Faulován byl Silva, provinil se Topic.
58'
Zoltán Szita se trefil ze střední vzdálenosti a Maďarsko vede!
58'
Székely levou nohou vychytal Iturrizu.
57'
Gustavo Capdeville hrdinou okamžiku! Pravou rukou vytěsnil sedmičku Máthého!
57'
Sedmička pro Maďary! Areia stáhl Lékaie!
56'
Po zákroku Capdevilleho se dostal k míči Duarte. Ten dotáhl míč až k brankovišti, kde ho předal Iturrizovi a ten srovnal!
55'
Teď už ne. Gilberto Duarte snižuje na rozdíl jedné branky.
54'
Duarte byl výtečně zablokován defenzivou Maďarska!
54'
Maďaři si vyžádali oddechový čas.
53'
Rui Silva svým gólem drží Portugalce ve hře.
52'
Dominik Máthé s trochou štěstí prostřelil Gaspara, který zkusil štěstí na sedmičku.
52'
Hanusz získal sedmimetrový hod pro Maďarsko!
51'
António Areia se ze sedmimetrového hodu nemýlil.
51'
Ligetvári trefil rukou do hlavy Silvu. Dostává dvouminutový trest a navíc sedmička.
50'
Gábor Ancsin si seběhl zprava na střed a dělovkou posílá Maďary do třígólového trháku!
50'
Silva ztroskotal na Székelym, který ve druhé půli Maďarům svým výkonem hodně pomáhá!
49'
Tentokrát už to Adriánovi Siposovi vyšlo!
48'
Sipos zkusil po výhozu brankáře trefit prázdnou portugalskou branku, ale Capdeville se stačil vrátit!
48'
Portugalci se prosazují i v pěti, trefil se Miguel Martins.
48'
Navíc vyloučení Portugalce Saliny...
48'
Dvougólový rozdíl! Na středu se uvolnil Egon Hanusz.
47'
Maďarsko hraje v plném počtu.
46'
Dominik Máthé dává!
45'
Sedmička pro Maďarsko! Provinil se Magalhaes.
45'
Portugalci srovnávají zásahem Ruie Silvy.
44'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Adrián Sipos).
44'
Další zákrok Capdevilleho proti Lékaiovi. Ten si tentokrát pohlídal střelu z větší vzdálenosti.
43'
Victor Iturriza vrací Portugalsko na kontakt.
43'
Lékai mohl zvýšit, ale Capdeville zachránil nohama!
42'
Petar Topic zvyšuje na rozdíl dvou branek. Oddechový čas pro Portugalsko.
42'
Martón Székely si připsal další zákrok a publikum skanduje jeho jméno!
41'
Székely fantasticky zvedl ruce proti střele Saliny z bezprostřední blízkosti. Z následné akce poslal Maďarsko do vedení Máthé!
40'
Daymaro Salina zase srovnává.
40'
Máté Lékai se rozstřílel! Proměněným trhákem vrací svému týmu vedení.
39'
Portugalci srovnali zásahem Ruie Silvy.
38'
Máté Lékai okamžitě vrací Maďarsku vedení. Do branky Portugalska jde Capdeville.
38'
Miguel Martins se krásně trefil z krátkého nápřahu.
37'
Dominik Máthé zamířil zhruba z deseti metrů pod břevno portugalské branky!
37'
Sehrávka do levého křídla. Leonel Fernandes se prosadil i z ostrého úhlu.
37'
Máté Lékai se na brankovišti uvolnil na střed a nedal šanci brankáři Gasparovi.
36'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil António Areia.
35'
Sedmička pro Portugalsko. Sipos fauloval Iturrizu.
34'
Maďaři vedou po střele Mátého Lékaie.
34'
Rui Silva už maďarského brankáře překonal.
34'
Opět Székely! Ten udržel před brankovou čarou míč po střele Martinse.
33'
Druhý úspěšný zákrok Székelyho! Z následného brejku skóroval Bendegúz Bóka.
32'
Dominik Máthé proměnil sedmimetrový hod a vyrovnal!
31'
Székely začal úspěšným zákrokem proti Iturrizovi!
31'
V maďarské brance zahájí druhou půli Martón Székely, který nahradil Rolanda Miklera.
První poločas je za námi. Portugalci po něm vedou o jediný gól – 15:14. V úvodu duelu si držel náskok tým z jihu Evropy, pak se zase dostali až do třígólového vedení domácí Maďaři. Zatím rozdílovou branku vstřelil dvě sekundy před přestávkou Rui Sousa Silva.
30'
30'
Rui Sousa Silva strhává těsně před přestávkou vedení na stranu Portugalska!
30'
V závěru poločasu nevyužil příležitost poslat Maďarsko do vedení Bodó.
29'
António Areia využívá početní výhodu k vyrovnání.
29'
Dvě minuty pro maďarskou hráčskou lavici za nesportovní chování.
28'
Miguel Martins snižuje.
27'
Další Ancsinovu bombu vytěsnil portugalský brankář.
27'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Gábor Ancsin).
26'
Gilberto Duarte se trefil z pivota. Maďaři si berou oddechový čas.
25'
Miguel Alves se prosadil z pozice pravého křídla.
25'
Další gól si připisuje Máthé.
24'
Leonel Fernandes autorem desátého gólu Maďarska.
24'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Miklós Rosta).
23'
Leonel Fernandes odpovídá na góly Maďarska.
23'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Petar Topic).
22'
Dominik Máthé využil prázdné portugalské branky, do které po výhozu Miklera pohodlně poslal míč.
21'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Victor Iturriza).
21'
Desátý gól Maďarů vstřelil Pedro Rodríguez Álvarez.
20'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Leonel Fernandes).
20'
Další gól Maďarska přidal Petar Topic.
19'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Fábio Magalhaes).
19'
Zoltán Szita se s tím nepáral. Trefil se z dálky.
18'
Alvesovu střelu vyrazil Mikler.
18'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Richárd Bodó).
16'
Gól Pedra Rodrígueze Álvareze platí! Maďarsko dnes poprvé vede.
16'
Rodríguez dostal z pravého křídla míč za záda brankáře Portugalska. Rozhodčí nejprve ukazovali, že gól platit nebude, ale nyní se ještě dívají na video...
15'
Opět z pivota se prosazuje Zoltán Szita.
14'
Portugalcům vrátil vedení Miguel Martins.
13'
Máthé prohodil míč na pivota na Petara Topice a ten se pohodlně prosazuje.
13'
Ne na dlouho. Dvouminutový trest dostává Salina.
13'
Domácí brankář Mikler se blýskl dobrým zákrokem. Portugalsko je v plném počtu.
12'
Oddechový čas pro Portugalsko.
12'
Zoltán Szita se uvolnil před brankovištěm a prudkou střelou do horní části brány snížil na rozdíl jednoho gólu.
11'
Pěkná akce Maďarska. Lékai ale zakončoval jen do břevna!
11'
10'
Výborná obrana Maďarska nepustila soupeře k zakončení. Navíc vypršel trest Topice.
10'
Máté Lékai snižuje střelou z prostoru značky devítimetrového hodu.
9'
Alexandre Cavalcanti se trefil v početní výhodě Portugalců.
8'
8'
Atmosféra je opravdu výborná. Portugalci se ale zatím nenechávají rozhodit.
7'
Bendegúz Bóka úspěšně zakončil z levého křídla.
6'
Portugalci to dobře sehráli přes pivota. Spolupráci s Magalhaesem zakončil Iturriza.
5'
První gól Maďarska střílí ze sedmimetrového hodu Dominik Máthé.
5'
Miguel Martins skóroval z ostrého úhlu! Maďarský brankář mu nechal skulinku u bližší tyče.
4'
Máthé se zkusil prosadit individuálně. Nepřekonal ale Capdevillu.
3'
Dobrý zákrok portugalského brankáře Capdevilly. Střílel Szita.
3'
Portugalcům se dlouho nedařilo najít skulinu v maďarské obraně. Pak ale přišel faul na Iturrizu a nařízenou sedmičku proměnil Antonio Areia.
1'
Daymaro Salina sebral Maďarům míč a z trháku otevřel skóre zápasu.
1'
Dozněly národní hymny obou zemí. Maďary požene dopředu bouřlivé publikum v zaplněné aréně.
Utkání bude řídit dvojice českých sudích Václav Horáček a Jiří Novotný.

Portugalsko: M. Gaspar, Capdeville – Duarte, Iturriza, Martins, Hernández Zulueta, R. S. Silva, Salina, Rocha, Branquinho, Cavalcanti, Areia, Alves, L. Fernandes, Salvador, Magalhaes.
Trenér: Fidalgo

Maďarsko: Székely, Mikler – Sipos, Topic, Bóka, Ligetvári, Rosta, Máthé, Rodríguez Álvarez, Bánhidi, Bujdosó, Szita, Ancsin, Bodó, Lékai, Hanusz.
Trenér: Gulyas

Rozhodčí: Horáček, Novotný (CZE).

Portugalsko:
Portugalci jsou týmem, pro který je úspěchem už postup na velkou akci. Například OH v Tokiu pro ně byla první účast pod pěti kruhy v historii. Za zmínku pak stojí šesté místo z posledního EURA, které svědčí, že mužská házená jde v této zemi nahoru. Na úvod tohoto šampionátu však Portugalsko prohrálo 24:28 s Islandem.
Maďarsko:
Maďaři mají na kontě jednu velkou medaili. Tu získali na světovém šampionátu v roce 1986, kde skončili stříbrní. Na olympiádách se umístili hned pětkrát na nepopulární bramborové (tedy čtvrté) pozici. Naposledy v Londýně v roce 2012. Na EURU pak byli nejlépe šestí v roce 1996. O příslušnosti k širší světové špičce hovoří postup do čtvrtfinále loňského MS. Domácí ME Maďarsko začalo porážkou 28:31 s Nizozemskem.
Vítám tu všechny házenkářské příznivce! V neděli pokračuje evropský šampionát mužů, který společně hostí Slovensko a Maďarsko. V rámci skupiny B se v Budapešti utkají Portugalci a domácí Maďaři. Jedná se o souboj týmů, které svůj první zápas prohrály a jen bodový zisk jim tak ještě zajistí reálnou naději na postup do další fáze.