ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Ukrajina - 13. ledna 2022   18:00

Srbsko
Srbsko
4' Šotić  • 7' Šotić  • 8' Marsenić  • 9' Kukić  • 10' Kukić  • 13' Šotić  • 15' Kukić  • 17' Kukić  • 21' Bogdan Radivojević  • 22' Kukić  • 24' Sretenović  • 26' Pechmalbec  • 27' Borzaš  • 29' Borzaš  • 29' Kukić  • 32' Kukić  • 34' Sretenović  • 35' Marsenić  • 38' D. Djukić  • 40' Milosavljević  • 44' Pechmalbec  • 45' D. Djukić  • 46' Djordić  • 48' Bogdan Radivojević  • 50' Bogdan Radivojević  • 54' Djordić  • 55' Orbović
31:23
(17:11)
Ukrajina
Ukrajina
2' Artěmenko   • 4' Doncov   • 8' Horiha   • 10' Ilčenko   • 14' Kravčenko   • 16' Tilte   • 20' Horiha   • 22' Turčenko   • 25' Kravčenko   • 26' Artěmenko   • 28' Horiha   • 33' Turčenko   • 35' Ilčenko   • 36' Horiha   • 40' Horiha   • 42' Ťuťunnyk   • 48' Ťuťunnyk   • 51' Blyzňuk   • 53' Kasaj   • 55' Kasaj   • 56' Kasaj   • 59' Burzak   • 60' Horiha
Srbsko
Bomaštar, Cupara, Ivanišević – Borzaš, Sretenović, D. Djukić, Ž. Pešić, Bogdan Radivojević, Pechmalbec, Kukić, Šotić, Marsenić, Milosavljević, Djordić, Mitić, Orbović.
Jørum, Kleven (NOR)
Pick Aréna, Szeged
Ukrajina
Těrechov, Komok – Bujněnko, Ťuťunnyk, Tilte, Kravčenko, Doncov, Horiha, Burzak, Blyzňuk, Minockij, Ilčenko, Artěmenko, Zalevskij, Kasaj, Turčenko.

Srbsko – Ukrajina 31:23 (17:11)
Nejvíce branek: Kukić 7, Radivojević 5/2, Djukić 4/2, Šotić 3 – Horiha 6, Kasaj 3. Rozhodčí: Jørum, Kleven (NOR). Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/0. Vyloučení: 2:6.
Jednoznačný duel končí vítězstvím favorizovaného Srbska, které prakticky neustále navyšovalo svůj náskok. Až v posledních pěti minutách se dostali Ukrajinci k nějaké gólové šňůře, ovšem především díky tomu, že soupeř značně polevil. Vítěze v dalším průběhu šampionátu čekají papírově těžší soupeři – Chorvatsko a Francie. Naděje Ukrajiny na postup jsou po dnešním výkonu mizivé.
60'
V poslední vteřině ještě z dálky skóruje k tyči Horiha. Závěrečnou pětiminutovku vyhrála Ukrajina 4:0, tak alespoň dílčí úspěch.
60'
Blyzňukova střela se odráží od tyče.
59'
Spoustu prostoru měl na brankovišti Ivan Burzak a po přihrávce Vladislava Doncova snadno propálil srbského gólmana.
58'
Po náskoku z levé spojky mířil Kasaj k bližší tyči, odrazem o zem však poslal míč těsně vedle.
56'
Kasajovi to tam nyní padá a přidává další přesnou trefu. Hattrick zvládl za tři minuty.
56'
Další Orbovićova rána se odráží o břevno na brankovou čáru a ven z brány.
55'
Okamžitě po rozehrávce skóruje z brankoviště po rychlém průniku Olexandr Kasaj.
55'
Výbornou přihrávku do běhu využívá Miloš Orbović.
54'
Petar Djordjić se trefuje angličanem o levou tyčku ukrajinské brány.
53'
Další trefu Ukrajiny přidává Olexandr Kasaj.
51'
Krásné řešení předvedl Ilja Blyzňuk a z brankoviště přehazuje Cuparu lobem se zpětnou rotací.
50'
Na pivotu nastupuje Pešić a z jeho přihrávky těží gól pěkným podstřelem opět Radivojević.
49'
Ze sedmimetrového hodu zvyšuje na rozdíl 11 gólů pro Srbsko Bogdan Radivojević.
48'
Konečně se raduje též Ukrajina, když průnik zakončil zblízka přesně Dmytro Ťuťunnyk.
48'
Bogdan Radivojević z pravé spojky prostřelil brankáře odrazem o zem pod nohy a prodloužil srbskou gólovou šňůru na čtyři korálky.
47'
Ani ze sedmimetrového hodu se Ukrajina nedočkala. Kasajovu střelu vykopl Vladimir Cupara.
46'
Druhý oddechový čas Ukrajiny.
46'
Pechmalbec zablokoval ukrajinskou střelu, odražený míč uzmul Djordjić a přes celé hřiště trefuje prázdnou bránu.
46'
Vyloučení v týmu Ukrajiny (Olexandr Tilte).
45'
Krásná souhra srbských házenkářů. Djordjić naznačil střelu, načež prostrčil míč na Djukiće, který si naskočil téměř do brankáře a tohle již nešlo nedat.
44'
Djordjić vystihl Horihovu přihrávku a z jeho přihrávky do brejku vytěžil gól Dragan Pechmalbec.
43'
Milosavljevićovi nevyšla finta, do útoku míří žlutomodří.
42'
Spoluhráči Cuparovi start neulehčili, když nechali na brankovišti naprosto volného Ťuťunnyka, který v pádu skóruje.
42'
V srbské bráně střídá Bomaštara další hráč z maďarské ligy Vladimir Cupara.
40'
Nejlepší střelec žlutomodrých Horiha snižuje a jde si odpočinout na střídačku.
40'
Komoka prostřeluje nad hlavu z pravé spojky Marko Milosavljević.
39'
Ukrajina je v plném počtu, Turčenko však střílí přímo do brankáře Bomaštara.
39'
Organizátoři poněkud nezvládají, kromě nefunkčních oficiálních stránek turnaje s nesmyslnými výsledky momentálně stávkuje také světelná tabulce přímo v hale.
38'
V převaze dvou mužů vymetl vzdálenější šibenici po Kukićově přihrávce Djukić, který se poprvé prosazuje ze hry.
37'
Milan Bomaštar vykopává zakončení osamoceného Blyzňuka z křídla.
37'
Sedmičku navíc bezpečně proměňuje Darko Djukić.
37'
Dalším vyloučením posílá po 15 vteřinách Ukrajinu do čtyř Jevhen Bujněnko.
36'
Vyloučení v týmu Ukrajiny (Dmytro Horiha).
36'
Góly se střídají celkem rytmicky. Úspěšnou střelu vyslal Dmytro Horiha, který se prosmýkl mezi beky.
35'
Srbský kapitán Marsenić však dostal na brankoviště luxusní oblouček od Sretenoviće a v pádu zavěsil.
35'
Zanedlouho odpovídá obdobnou střelou na druhé straně Dmytro Ilčenko.
34'
Překvapivou šlehou zvyšuje opět na sedmibrankový rozdíl Stevan Sretenović.
33'
Turčenkovu střelu takřka po zemi dokázal Bomaštar jen tečovat špičkou boty do své sítě.
32'
Nejlepší střelec první půle Lazar Kukić otevírá i skóre druhého dějství, když uspávací kombinaci proti pevnému bloku prořízl drzým průnikem středem.
31'
Ukrajina rozehrávala, ale Horihova střela končí nad břevnem.
31'
Srbové jsou zatím lepším mužstvem, několikrát je podržel brankář Bomaštar a od 7. minuty nepustili získaný náskok. V poločase vystoupal již na šest branek a Ukrajinci budou mít v prvním vzájemném utkání v historii co dělat, aby se vyhnuli porážce.
30'
30'
Akci Ukrajiny zhatila technická chyba Doncova.
29'
Přihrávku Stevana Sretenoviće využívá Lazar Kukić chytrým spodním úderem z brankoviště, který proklouzl až do brány.
29'
Uroš Borzaš proměňuje rychlý protiútok.
28'
Dmytro Horiha tentokrát napoprvé snižuje.
27'
Tvrdou střelou z devítky přes obránce drží pětibrankový náskok Uroš Borzaš.
26'
Podruhé za sebou nebyl srbskému brankáři nic platný výborný zákrok, z levého křídla doráží úspěšně Artěmenko.
26'
Kukić krásně uvolnil Pechmalbece, který o zem napnul síť.
25'
Kravčenkovu střelu skvěle vykopl Bomaštar, jenže ukrajinský hráč se dostal k dorážce a ta již končí v síti.
24'
Oddechový čas pro Ukrajinu.
24'
Sretenović v pádu nasadil Komokovi jesličky. Srbská brána byla prázdná.
24'
Milan Bomaštar zázračně vychytal jasnou šanci Ukrajiny.
23'
Vyloučení v týmu Srbska (Mijajlo Marsenić).
22'
Jihoslované však mají zápas pevně v rukou a hned z protiútoku skóruje z bezprostřední blízkosti Kukić.
22'
Nečekaným podstřelem propálil Bomaštara s pomocí teče Turčenko.
21'
Nádherným lobem přehazuje ukrajinského brankáře z křídla Bogdan Radivojević.
21'
20'
Dmytro Horiha vyslal z dálky úžasnou dělovku do šibenice.
19'
Ze sedmimetrového hodu po faulu na Orboviće zvyšuje náskok Srbska Bogdan Radivojević.
18'
Doncov vyskočil na devítce, Marsenić jeho pokus zablokoval a Srbové se zmocňují odraženého míče.
17'
Hattrick završil Lazar Kukić a ještě více burcuje diváky v hledišti.
17'
Na palubovce se poprvé objevuje Bogdan Radivojević a domácí publikum přichystalo hráči zdejšího klubu Pick Szeged bouřlivé ovace.
16'
Olexandr Tilte pronikl srbskou obranou a napnul síť ranou pod břevno.
15'
Kanonýr Kukić skóruje přes obránce.
15'
Teď zazářili oba brankáři. Borzaš neprostřelil Komoka, z protiútoku vyráží ještě větší šanci Kravčenkovi zblízka srbský gólman Bomaštar.
14'
Za Ukrajinu okamžitě snižuje také z křídla Eduard Kravčenko.
13'
Šotić dostal na levé křídlo skvělý křížný pas od Orboviće a znovu propálil ukrajinského brankáře.
12'
Vyloučení v týmu Ukrajiny (Vladislav Doncov).
12'
Darko Djukić vystihl soupeřovu rozehrávku vystoupením z obrany a do postupného útoku přechází Srbsko.
11'
Doncov se neprosadil na křídle a Srbové jsou kompletní.
10'
Lazar Kukić se prosazuje v oslabení. Srbsko znovu vede o dva góly.
10'
Dmytro Ilčenko dostal ve vzduchu přesnou přihrávku od Horihy a rovnou zavěsil pod břevno.
9'
Vyloučení v týmu Srbska (Dragan Pechmalbec).
9'
Dravý průnik ukrajinskou obranou zakončil nekompromisně Lazar Kukić.
8'
Za pár vteřin však snižuje záporožský Dmytro Horiha dělovkou o tyč, na kterou si Bomaštar jen sáhl.
8'
Marsenić bezpečně proměňuje samostatný nájezd.
7'
Žlutá karta pro Srbsko (Mihajlo Marsenić).
7'
Další úspěšné zakončení předvedl z křídla Mladen Šotić.
6'
Tilte ze sedmimetrového hodu netrefil srbskou bránu.
5'
Gennadij Komok vykopává Orbovićovu střelu.
4'
Bleskové vyrovnání Ukrajiny zařídil Vladislav Doncov.
4'
Mladen Šotić si naskočil z levého křídla, naznačil střelu na zadní tyč, ale zakončil přesně k té přední.
3'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Darko Djukić.
3'
Olexandr Tilte našel skulinu v šestičlenné obraně srbských dlouhánů a zavěsil. Rozhodčí však pískali útočný faul a místo gólu je to vyloučení.
2'
Po zahřívací kombinaci Srbů přešli Ukrajinci do rychlého brejku, který zakončuje úvodní brankou Dmytro Artěmenko.
1'
Žlutá karta pro tým Ukrajiny (Dmytro Ilčenko).
1'
Před setmělé hlediště vbíhají jeden po druhém házenkáři Srbska v červených úborech a po nich reprezentanti Ukrajiny ve žlutých dresech a modrých trenýrkách.

Srbsko: Bomaštar, Cupara, Ivanišević – Borzaš, Sretenović, Djukić, Pešić, Radivojević, Pechmalbec, Kukić, Šotić, Marsenić, Milosavljević, Djordjić, Mitić, Orbović, Sretenović.

Ukrajina: Těrechov, Komok – Bujněnko, Ťuťunnyk, Tilte, Kravčenko, Doncov, Horiha, Burzak, Blyzňuk, Minockyj, Ilčenko, Artěmenko, Zalevskyj, Kasaj, Turčenko.

Rozhodčí: Jørum, Kleven (NOR).
Obě země se potkávají úplně poprvé v historii, samozřejmě míněno po rozdělení SSSR a Jugoslávie v 90. letech.
Ukrajina nepatří k házenkářsky vyspělým zemím. Na předchozí evropský šampionát postoupila po desetileté absenci a stejně jako dnešní soupeř skončila bez bodu poslední hned v úvodní fázi. Celková historická bilance Ukrajiny čítá 2 vítězství, 1 remízu a 23 porážek.
Z kvalifikace proklouzli Ukrajinci s odřenýma ušima, v pořadí třetích týmů jednotlivých skupin (v kvalifikaci se potkali s Ruskem, Českem a Faerskými ostrovy) jim patřila poslední postupová čtvrtá příčka.
Srbsko v posledních letech strádá a na stříbrné medaile z Eura 2012 zatím navázat nedokázalo. Na minulém evropském šampionátu obsadili Srbové bez bodu poslední místo v základní skupině a na mistrovství světa do Egypta se vůbec neprobojovali. Kvalifikace o letošní turnaj se však povedla, Srbové vyhráli svou skupinu bez porážky před favorizovanou Francií, Řeckem a Belgií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.