ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Bosna a Hercegovina - 13. ledna 2022   20:30

Švédsko
Švédsko
1' Darj  • 2' Ekberg  • 4' Gottfridsson  • 5' Ekberg  • 6' Wanne  • 9' Lagergren  • 11' Darj  • 12' Ekberg  • 14' Wanne  • 16' Wanne  • 19' Sandell  • 22' Wanne  • 25' Claar  • 26' Claar  • 28' F. Pettersson  • 30' Johansson  • 35' Claar  • 36' D. Pettersson  • 39' D. Pettersson  • 47' Mellegärd  • 48' Mellegärd  • 49' Claar  • 50' Gottfridsson  • 51' D. Pettersson  • 52' Claar  • 54' Sandell  • 57' Mellegärd  • 60' Gottfridsson
30:18
(17:11)
Bosna a Hercegovina
6' Ivan Karačić   • 8' S. Burić   • 13' S. Burić   • 17' Ivan Karačić   • 18' Keškić   • 24' Lukić   • 24' Lukić   • 26' Lukić   • 29' Vukšić   • 30' Klis   • 37' Prce   • 39' Prce   • 40' S. Burić   • 41' S. Burić   • 51' Faljić   • 58' Klis
Švédsko
Bíró, Kiss (oba HUN)
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Švédsko – Bosna a Hercegovina 30:18 (17:11)
Nejvíce branek: Wanne 6/2, Claar 5, Mellegärd 3 – S. Burić 4, Lukić 3, Klis 2. Rozhodčí: Bíró, Kiss (oba HUN). Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2. Vyloučení: 1:4.
Očekávaný výsledek je na světě. Švédsko nemělo zásadnější potíže se ziskem vítězství nad outsiderem z Bosny a Hercegoviny, který byl zkrátka na hřišti tím horším. Senzace se zkrátka neurodila, skandinávský výběr nakonec vyhrál o dvanáct branek.
60'
V samém závěru se do statistik ještě neúspěšně zapsal L. Perić, který ze sedmimetrového hodu pálil jen do břevna.
60'
Vyloučení v týmu Švédsko (Daniel Pettersson).
60'
Přece se Švédsku zdařilo zaznamenat třicátý gól v tomto utkání. Gottfridsson byl tím, kdo ještě pojistil jasné vítězství skandinávskému celku.
58'
Klis ze středu pole umně zacílil. Johannesson byl mezi třemi tyčemi prakticky bez šance, tohle zakončení bylo hodně přesné.
57'
Mellegärd musí nyní poděkovat svému spoluhráči, Johannesson lapil střelu jednoho ze soupeřů a následně vyslal svého spoluhráče do úspěšného brejku.
56'
Je jasné, že Švédsko si tohle vítězství pohlídá. Bosna a Hercegovina evidentně nemá sílu na zvrat v tomto utkání, manko na výber ze severu Evropy je zkrátka příliš velké.
55'
Bosně a Hercegovině se nyní v útoku nedaří. Švédská obrana působí pevně a kompaktně, ani žádná nebezpečná střela v podstatě není k vidění ze strany balkánského celku.
54'
Sandell napřáhl svou levačkou a úspěšně zacílil. Je vidět, že zápas je nyní otevřenější, oba celky se na defenzívu tolik nesoustředí. A branky tak padají daleko častěji než z úvodu druhého dějství.
52'
Claar se po přihrávce nakrátko prodral až do středu pole a snadno skóroval. Tenhle Švéd je v tomto utkání střelecky nejaktivnější.
51'
Švédsko založili rychle tenhle útok a na jeho konci byl úspěšně D. Pettersson. Švédsko si hlídá odstup od svého protivníka zkušeně.
51'
Ještě se snaží Bosna a Hercegovina něco ze zápasu vytěžit. Třeba aspoň mírnit následky porážky. O tenhle gól se teď postaral Faljić.
51'
Oddechový čas pro Bosnu a Hercegovinu.
50'
Gottfridsson dostal ve středu pole až příliš prostoru, a tak zacílil do spodního rohu branky, jak si sám představoval.
49'
Claar nyní ukázal, že po technické stránce je na tom dobře, probyl se až k brankoviště a odtud fintičkou zacílil ke vzdálenější tyčce.
48'
Mellegärd měl nyní rozhodně snazší práci než pře pár okamžiky. Své sólo dokončil úspěšně tak, jak se představoval.
47'
Sice trochu ubojovaná branka, ale i ta se počítá. Z křídla se prosadil Mellegärd. Švédové se nemohli nějakou dobu prosadit, až nyní celou situaci změnil k lepšímu tenhle Švéd.
46'
S velkým štěstím, ale nakonec L. Perić přece proměnil tuhle sedmičku. Johannesson si každopádně sáhl na míč.
45'
Tohle zakončení se Johanssonovi opravdu hrubě nezdařilo. A jeho pokus zamířil hodně nad bránu Bosny a Hercegoviny.
44'
Johannesson i nadále září! Vychytal nyní další tutovku svého soka. Skvostnou přihrávku přitom na křídlo obdržel jeden z hráčů Bosny a Hercegoviny, konkrétně Dragnić.
43'
Švédové jako by malinko polevili v koncentraci. Těchto chvil musí Bosna a Hercegovina jednoduše využít. Nyní se skandinávský výběr dopustil technické chyby.
41'
Bosna a Hercegovina v poslední době přece zlepšila koncovku, což nyní potvrdil i S. Burić. Rozdíl mezi oběma týmy je ovšem stále spíše jednoznačnou záležitostí.
40'
S. Burić se po delší odmlce gólově prosadil. Nyní se hra přece jenom trochu více otevřela.
39'
Bleskově skóroval ve švédském dresu D. Pettersson, který tak zareagoval na předchozí trefu Prceho nejlépe, jak mohl.
39'
Prce si vysloužil potlesk bosensko-hercegovského kotle, který je na stadionu přítomný a neúnavně své miláčky povzbuzuje. Parádní lob.
38'
Darj se nyní neprosadil, i když měl dostatek času na to, aby přelstil mezi třemi tyčemi Bojiće. Mimochodem před pár okamžiky se zaskvěl také na opačné straně Johannesson, v tutovce vychytal jednoho ze svých soupeřů.
37'
Prce zacílil tvrdě, co je ovšem daleko důležitější pro Bosnu a Hercegovinu, že přesně. Po třech famózních zákrocích tentokráte Johannesson zasáhnout mohl jen stěží.
36'
36'
Poté, co Johannesson předvedl další parádní zákrok, se na druhé straně po parádní zpětné přihrávce za zády prosadil D. Pettersson. Bosna a Hercegovina ve druhém dějství spíše tápe.
35'
Švédsko moc dobře zakombinovalo, ve středu pole se zjevil zcela nehlídaný Claar, jenž pohotově skóroval.
34'
Wanne si během zakončování sedmimetrového hodu počkal a usměrnil míč parádně do šibenice.
34'
Vyloučení v týmu Bosna a Hercegovina (Marko Lukić).
34'
Johannesson a jeho parádní zákrok vůči J. Perićovi! Je dost pravděpodobné, že ve druhé půli bude dostávat větší prostor. Palicka většinou chytal v té první.
33'
Wanne chtěl bleskově využít přesilovky z křídla, jenže přešlápl, a tak maďarští rozhodčí přisoudili balón Bosně a Hercegovině.
32'
Vyloučení v týmu Bosna a Hercegovina (Ivan Karačić).
32'
Balkánskému výběru byla signalizována pasivita, musel tak rychle zakončovat a neuspěl. A tak Švédsko může zakládat svůj první atak druhého dějství.
31'
Švédsko zatím potvrzuje roli favorita. V koncovce je bezpochyby daleko efektivnější, Bosna a Hercegovina navíc při svém počínání vždy narazí na urputnou defenzívu svého soka a prakticky na každý vstřelený gól se hodně nadře. Po prvním dějství je rozdíl mezi oběma družstvy šestigólový.
30'
30'
Ještě jeden přesný zásah v tomto poločase přišel na řadu v jeho závěrečných pasážích. A postaral se o něj v oslabení Klis.
30'
Švédové rychle napravili své předchozí zaváhání, a to zásluhou přesného zásahu Johanssona.
29'
Tuhle svou druhou přesilovku v utkání Švédsko nezačalo dobře. Vukšić se dostal do brejku a snadno zaznamenal desátý přesný zásah Bosny a Hercegoviny.
29'
Vyloučení v týmu Bosna a Hercegovina (Mirsad Terzić).
28'
F. Pettersson se taktéž uvedl do listiny střelců. Dostal přihrávku do vyložené pozice a neměl problém zacílit.
27'
Bosna a Hercegovina během svého útočného snažení neuspěla, do akce se tak dere Švédsko. Ale evidentně nebude se svým zakládáním akce nikterak spěchat.
26'
Claar a jeho druhá branka během krátké chvíle. Právě on v tuhle chvíli vymazává úspěšné počiny Lukiće, jenž snad během dvou, tří minut skóroval celkem třikrát.
26'
Lukić je evidentně hodně nabuzený. Jeho třetí trefa v rychlém sledu!
25'
Claar se až do této chvíle střelecky neprosadil. Každopádně jeho trefa byla slušnou odpovědí na nedávné dvě trefy Lukiće.
24'
Lukić vlastně zkusil vypálit z té samé pozice, jako před pár okamžiky, a uspěl! Jeho skrytá střela zase rozvlnila švédskou síť.
24'
Lukić snížil nyní na rozdíl šesti branek. Jeho svižná rána ze středu pole zapadla do dolního rohu branky.
23'
F. Pettersson nyní u vlastního brankoviště zboural při obranných činnostech hned dva své protihráče. Švédská defenzíva je pro Bosnu a Hercegovinu i nadále velmi málo propustná.
22'
Wanne si po předchozí nepovedené akci nyní napravil reputaci a zužitkoval rychlý brejk.
21'
Wanne a jeho jeden z mála nezdarů z levé strany. Vychytal ho v jeho šanci brankář Bojić, mezi jehož nohami nenašel švédský křídelník potřebnou mezírku.
20'
Palicka si nyní vyčítá, že svou přihrávku přes celé hřiště na rozeběhnutého Wanneho neadresoval o něco lépe. Míč nakonec vzduchem prolétl až do zámezí.
19'
Hbitě se Sandell dostal do středu pole z pravé strany a odtud zacílil, jak potřeboval. Pro něj první branka v tomto měření sil.
18'
I Bosna a Hercegovina dokázala úspěšně skórovat z křídla. Na listinu šutérů se zapisuje po svém počinu vůbec poprvé z levé strany Keškić.
18'
Wanne a jeho čtvrtý přesný zásah tohoto utkání. Nepohrdl nyní nabídnutou šancí ze sedmimetrového hodu.
17'
S velkým štěstím, ale přece se dokázal střelecky prosadit Karačić. Jeho pokus se odrazil od země, od břevna a nakonec za brankovou čáru.
16'
16'
Wanne se objevil u brankoviště zcela nehlídaný a během krátké chvíle zaznamenává další přesný zásah.
15'
Bosna a Hercegovina se pracně dostává ke každému gólu. Švédská obrana je velmi pevná. O tom se nyní přesvědčil Klis, který z dálky nedokázal ani zakončit. Byl zkrátka zastaven.
14'
Z křídel umí udeřit Švédsko velmi dobře. A tuto skutečnost nyní potvrdil na levé straně Wanne.
14'
Palicka a jeho perfektní zákrok. Sólo akci podnikl J. Perić, jen na svého soupeře nevyzrál. Ten se mohl mezi třemi tyčemi zaradovat z bezpochyby úctyhodného brankářského počinu.
13'
S. Burić, i díky své urostlé postavě, nemohl být k zastavení u brankoviště soupeře. A zapsal si druhou trefu v utkání.
12'
Povedená kombinace Švédska končí další brankou během přesilové hry. Ekberg z křídla zaznamenal svůj třetí přesný zásah.
11'
Blěskově zužitkovaná přesilovka ze strany Švédska. Darj svou moc dobrou pozicí nepohrdl, a navýšil náskok svého týmu na čtyři góly.
11'
10'
Dlouho si Bosna a Hercegovina připravovala tenhle útok. Nakonec ale její počínání zastavuje hvizd rozhodčího.
9'
Ekbergova první neúspěšná akce na křídle. Je pravda, že byl rozhozený svými obránci, a tak jeho pokus skončil pouze vedle brány.
9'
Lagergren si seběhl blíže do středu pole a odtud svou levačkou zamířil tvrdě za záda gólmana B. Buriće.
8'
S. Burić snížil na rozdíl dvou branek. Bosna a Hercegovina se snaží držet s favoritem zápasu krok.
7'
Darj se nyní na střeleckou listinu nezapsal, mohl mít na svém kontě druhý gól. Avšak v tutovce ho vychytal gólman B. Burić, který secvakl své nohy včas.
7'
Žlutá karta pro tým Bosna a Hercegovina (Mirsad Terzić).
6'
Karačić nyní zmírnil následky průběžné porážky. Švédsko jinak zatím potvrzuje roli favorita.
6'
Bosna a Hercegovina vyrobila chybu v útoku, Švédsko tak zase vystartovalo do brejku, který zužitkoval z vyložené pozice po svém nájezdu Wanne.
5'
Švédové podnikli rychlý brejk, přihrávku na křídlo obdržel Ekberg, který následně zkušeně zacílil. Druhá branka pro Švéda v tomto střetnutí.
4'
Gottfridsson zacílil z dálky a udělal dobře, že akci vzal na sebe. Jeho pokus proletěl až do sítě.
2'
Ekberg dostal přihrávku na křídlo a v koncovce se nezmýlil. Švédsko si navrátilo rychle těsný náskok na svou stranu.
2'
... a nakonec J. Perić při první sedmičce přece uspěl, i když napodruhé. První střela v jeho podání totiž nebyla zdárná.
2'
J. Perić sedmičku neproměnil, nicméně balón se odrazil ještě k němu...
1'
Darj dostal přihrávku za brankoviště a jemným obloučkem skóroval. Dobrý vstup Švédů do utkání.
1'

Švédsko: Johannesson, Palicka – Carlsbogärd, Mellegärd, Darj, Ekberg, D. Pettersson, Wanne, F. Pettersson, Claar, Lagergren, Gottfridsson, Bergendahl, Sandell, Johansson, Wallinius.
Trenér: Svensson

Bosna a Hercegovina: Bojić, B. Burić – Vukšić, J. Perić, S. Burić, Klis, Haseljić, M. Terzić, Faljić, Ivan Karačić, Prce, Lukić, Šoljić, Keškić, Dragnić, L. Perić.
Trenér: Obrvan

Rozhodčí: Bíró, Kiss (oba HUN).
Zatímco Švédové si stihli střihnout alespoň jeden přátelák, a to ten proti Nizozemsku, z něhož vzešli vítězně, Bosna a Hercegovina naposledy sehrála utkání na mezinárodní scéně v listopadu loňského roku proti Maďarsku. Stěží tak odhadovat, v jaké formě jsou v podstatě obě družstva. Na starost mimochodem dostali tohle střetnutí maďarští rozhodčí Bíró a Kiss.
Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislavě by vážně neměl na úvod tohoto šampionátu přivítat nějaké překvapení, byť Bosna a Hercegovina bude chtít rozhodně ukázat, že se na závěrečný turnaj neprobojovala náhodou. Proti ostřílenému Švédsku ho ovšem čeká opravdu náročná zkouška, aby vyvrátil všechny prognózy a papírové spekulace.
Zahajovací čtvrteční den evropského mistrovství v házené mužů nabídne taktéž měření sil skandinávsko-balkánské. Jednoznačný favorit tohoto souboje ze Švédska rozhodně nebude chtít ponechat nic náhodě a míní Bosnu a Hercegovinu porazit očekávaně dominantním způsobem. Výběr z jižních částí Evropy bezpochyby nebude mít v tomto zápase co ztratit, může pouze překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.