ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Nizozemí - 18. prosince 2020   15:30

Rusko
Rusko
1' Managarovová  • 4' Makejevová  • 6' Managarovová  • 8' Managarovová  • 8' Sabirovová  • 9' Managarovová  • 11' Kožokarová  • 17' Managarovová  • 18' Makejevová  • 19' Vedechinová  • 22' Ilinaová  • 23' Vedechinová  • 23' Vedechinová  • 23' Vedechinová  • 27' Dmitrijevová  • 29' Fominová  • 30' Fominová  • 34' Dmitrijevová  • 35' Kožokarová  • 37' Dmitrijevová  • 39' Kožokarová  • 40' Bobrovnikovová  • 43' Sabirovová  • 44' Sabirovová  • 47' Bobrovnikovová  • 49' Bobrovnikovová  • 51' Ilinaová  • 56' Vedechinová  • 56' Vedechinová  • 57' Malašenková  • 58' Vedechinová
33:27
(18:13)
Nizozemí
Nizozemí
7' Bontová   • 11' Abbinghová   • 13' Van Der Heijdenová   • 13' Abbinghová   • 17' Snelderová   • 21' Dulferová   • 23' Snelderová   • 24' Dulferová   • 24' Smeetsová   • 29' Abbinghová   • 30' Dulferová   • 31' Abbinghová   • 33' Malesteinová   • 34' Malesteinová   • 36' Malesteinová   • 45' Malesteinová   • 50' Bontová   • 52' Housheerová   • 55' Snelderová   • 55' Snelderová   • 57' Nusserová
Rusko
Sedojkinová, Kalininová – Dmitrijevová, Vedechinová, Bobrovnikovová, Samochinová, Makejevová, Fominová, Sabirovová, Ilinaová, Malašenková, Managarovová, Maslova, Kožokarová, Illarionovová.
Marta Saová a Vania Saová (obě POR)
Herning, Dánsko
Nizozemí

S konstatováním, že Rusko končí na konečné páté pozici, Nizozemsko je šesté se s vámi loučím a přejí hezký zbytek pátečního večera.
Rusko – Nizozemsko 33:27 (18:13)
Nejvíce branek: Vedechinová 6, Managarovová 5, Dmitrijevová 3 – Abbinghová 10/5, Snelderová 4, Malesteinová 4. Rozhodčí: Marta Saová a Vania Saová (obě POR). Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5. Vyloučení: 3:3.
Viktorija Kalininová po zásluze tak byla vyhlášenou nejlepší hráčkou zápasu.
Je konec! Rusky po nezdaru v zápase proti Dánsku uteklo semifinále a reparát v podobě zápasu o konečné 5 – 6 místo. V něm porazily Nizozemsky v poměru 33:27, kdy rozhodovala lepší produktivita a taky Viktorija Kalininová, která podržela výbornými zákroky své spoluhráčky.
60'
60'
Odpískaný přešlap ruských hráček v brankovišti!
60'
Máme tady poslední minutu.
59'
Gabisova se v závěru dostala do brány. Byla zapsána teprve dnes na ruskou soupisku a předvedla teď několik výborných zákroků!
59'
Probíhají poslední dvě minuty tohoto zápasu.
58'
Polina Vedechinová z rychlé kombinace dává další branku Ruska a definitivně tak nejspíš rozhoduje! Rusky tak kráčí k pátému místu na tomhle ME.
57'
Jelizaveta Malašenková na druhé straně opět vrací ruským hráčkam pětibrankové vedení. Tohle už pro ruské hráčky vypadá dobře.
57'
Nusserová snižuje opět na rozdíl čtyř branek.
56'
Polina Vedechinová opět na druhé straně navyšuje na rozdíl šesti branek.
56'
Lois Abbinghová to umí ze hry. Prosadila se poměrně rychle k tyči.
56'
Polina Vedechinová k levé tyči dává trochu klidu do ruských řad.
55'
Danick Snelderová trestá chybu ruských hráček a snižují na rozdíl čtyř branek!
55'
Danick Snelderová protrhuje střeleckou smůlu a snižuje na rozdíl pěti branek.
52'
Co dnes nizozemským hráčkam jde, je to že dokážou odpovědět ve většině případu ihned po obdržené brance. Když se jim to ale hned nepovede, tak většinou zakončit nedokážou. Prosadit se dokázal Housheerová.
51'
Rusky ale neponechávají nic náhodě. Zakončují po rychlé kombinaci k tyči.
50'
Bontová zakončuje rychlý brejk Nizozemska.
50'
Sedmička pro Nizozemsko? To je dneska jistota. Lois Abbinghová to zakončila tentokrát k levé tyči.
49'
Vladlena Bobrovnikovová ze střední vzdálenosti navyšuje vedení Ruska na osm branek!
48'
Oddechový čas pro ruský tým.
48'
Na hřišti se nám teď množí oěpt nepřesnosti na obou stranách.
47'
Vladlena Bobrovnikovová přidává střelou podél gólmanky další branku Ruska.
46'
Odpískané prorážení nizozemských hráček.
45'
Angela Antje Malesteinová střelou k levé tyči z brejku přidává dvacátou branku Niozemska.
45'
Lois Abbinghová sedmičky umí, dnes jich proměnila všechny čtyři.
45'
Vyloučení v týmu Rusko (Xenija Makejevová).
44'
Sabirovová se prosazuje střelou z dálky.
43'
Karina Sabirovová měla prostor ke střele a tak zakončila k levé tyči.
42'
Karina Sabirovová zůstala ležet na palubovce. Byl na ní odpískán faul.
42'
Lois Abbinghová zakončuje sedmičku do pravého dolního rohu.
41'
Niozemský trenér si bere oddechový čas.
41'
Technická chyba pro Nizozemky, Rusky tak budou mít šanci navýšit vedení.
40'
Vladlena Bobrovnikovová přes nizozemské hráčky zakončuje na vzdálenější tyč.
40'
Nizozemky jsou kompletní.
40'
Larissa Nusserová přešlápla do brankoviště. Míč jim je tak odebrán.
39'
Kristina Kožokarová se prosazuje při dvojnásobné přesilovce střelou podél gólmanky z levého křídla.
38'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Lois Abbinghová).
37'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Jessy Anna Kramerová).
37'
Darja Dmitrijevová na druhé straně hned vzápětí vrací ruským hráčkam pětibrankové vedení.
36'
Angela Antje Malesteinová střelou k tyči dokázala zakončit.
35'
Kristina Kožokarová z levého křídla vrací ruským hráčkam pětibrankové vedení.
35'
Bo van Weteringová nedokázala zakončit přesně!
35'
Ruskám byl odpískán útočný faul.
34'
Na druhé straně odpovídá za nizozemský tým Malesteinová. Opět je to tak pouze o čtyři branky.
34'
Darja Dmitrijevová z pozice pivota navyšuje vedení ruského týmu.
33'
Angela Antje Malesteinová na druhé straně po rychlé kombinaci snižuje na rozdíl čtyř branek.
33'
Darja Samochinová proměňuje sedmimetrový hod ruského týmu.
32'
Na hřišti se nám teď množí nepřesnosti na obou stranách.
31'
Lois Abbinghová se stala první úspěšnou střelkyní ve druhém poločase.
31'
Nizozemky rozehrály druhý poločas.
31'
Skončil nám první poločas souboje o 5-6 místo, které zatím ovládli hráčky Ruska. Ty hlavně díky rychlým brejkům vedou nad svými soupeřkami o pět branek v poměru 18:13.
30'
30'
Ruský trenér si bere v závěru prvního poločasu oddechový čas.
30'
Kelly Dulferová zakončuje z rychlé kombinace k tyči.
30'
Fominová zakončuje po rychlé kombinaci k tyči.
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Lois Abbinghová).
29'
Fominová proměňuje rychlý brejk.
28'
Obě gólmanky drží své spoluhráčky výbornými zákroky.
27'
Darja Dmitrijevová měla až moc prostoru ke střele a tak toho využila střelou do pravého horního rohu.
26'
Kelly Dulferová se rozhodla zakončit kombinaci k levé tyči. Tam si ale na ni ruská brankářka počkala.
25'
Darja Samochinová proměňuje sedmičku k pravé tyči.
24'
Martine Smeetsová z brejku zakončuje podél ruské gólmanky.
24'
Kelly Dulferová si vyskočila ze střední vzdálenosti a přes blok ruských hráček zakončuje do pravého dolního rohu.
23'
Polina Vedechinová ze střední vzdálenosti dává další branku ruského týmu.
23'
Danick Snelderová na druhé snižuje opět na rozdíl čtyř branek.
23'
Polina Vedechinová přidává po rychlé kombinaci další branku Ruska.
23'
22'
Jekatěrina Ilinaová střelou z dálky vrací Ruskám čtyřbrankové vedení.
21'
Kelly Dulferová vymetla pavučiny v levém horním rohu ruské brány.
20'
Darja Dmitrijevová se provinila proti pravidlům. Je ji odpískán útočný faul.
20'
Polina Vedechinová trefuje tyč nizozemské brány!
19'
Polina Vedechinová měla prostor na levém křídle, kde si odběhla ze spojky. Vyskočila do brankoviště a zakončila k tyči.
18'
Odpískané prorážení Bo van Weteringové.
18'
Xenija Makejevová se prosazuje prakticky hned vzápětí na druhé straně střelou pod horní tyč.
17'
Danick Snelderová se na druhé straně prosazuje střelou k tyči.
17'
Julija Managarovová se prosazuje střelou k pravé tyči.
16'
Lois Abbinghová proměnuje druhou sedmičku v dnešním utkání. Prosadila se střelou k tyči.
16'
Vyloučení v týmu Rusko (Vladlena Bobrovnikovová).
15'
Odpískaný útočný faul nizozemským hráčkám.
14'
Na hřišti se nám množí nepřesnosti na obou stranách.
14'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Kelly Dulferová).
13'
Lois Abbinghová trestá chybu ruských hráček přesnou střelou do levého dolního rohu ruské brány.
13'
Laura Van Der Heijdenová přízemní střelou zakončila k tyči.
13'
Darja Samochinová proměňuje sedmičku střelou k tyči.
12'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Danick Snelderová).
11'
Lois Abbinghová přesnou střelou tyči zakončuje přesně.
11'
Kristina Kožokarová navyšuje vedení ruských hráček z rychlého brejku.
10'
Další kombinace nizozemských hráček končí na další tyči! Nyní už ale míč mají ruské hráčky.
10'
Nizozemky musely a trefují tyč! Míč se ale k ním vrátil a tak mohou začít další kombinaci.
9'
Signalizovaná pasivita pro Nizozemky.
9'
Nizozemský trenér reaguje a bere si oddechový čas.
9'
Managarovová si na levém křídle vyskočila do brankoviště a zamířila na vzdálenější tyč. Rusky vedou o čtyři branky.
8'
Odpískané prorážení nizozemského týmu.
8'
Sabirovová trefuje prázdnou branku Nizozemska!
8'
Julija Managarovová se prosazuje přesnou střelou v přesilové hře.
7'
7'
Debbie Bontová přízemní střelou snižuje na rozdíl jediné branky.
7'
Viktorija Kalininová opět drží ruské hráčky skvělým zákrokem.
6'
Julija Managarovová vrací přesnou střelou ruským hráčkam dvoubrankového vedení. Dokázala se prosadit z rychlého brejku.
5'
Lois Abbinghová střelou do pravého dolního rohu proměňuje sedmičku.
5'
Žlutá karta pro tým Rusko (Vladlena Bobrovnikovová).
4'
Xenija Makejevová na pivotu zůstala volná a z výskoku zakončuje k tyči.
4'
Viktorija Kalininová drží ruský tým výborným zákrokem!
3'
Darja Dmitrijevová si může oddechnout a s ní celá ruská reprezentace. Je z toho pouze dvouminutový trest.
3'
Následovat bude VIDEO, rozhodčí jdou zkoumat jeden z faulů ruských hráček.
2'
2'
První napomínanou hráčkou je Maslovová.
2'
Nizozemky v útoku neuspěly, dopředu mohou znovu ruské hráčky.
1'
Managarovová střelou pod horní tyč otevírá skóre dnešního utkání.
1'
Rusky rozehrály první poločas.
1'

Rusko: Sedojkinová, Kalininová, Gabisova – Dmitrijevová, Vedechinová, Bobrovnikovová, Samochinová, Makejevová, Fominová, Sabirovová, Ilinaová, Malašenková, Managarovová, Maslova, Kožokarová, Illarionovová.

Nizozemsko: Duijndamová, Westerová – Kramerová, Van Der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Nusserová, van Weteringová, Snelderová, Dulferová, Freriksová, I. Smitsová, Smeetsová, Malesteinová, van Kreijová, Housheerová.

Rozhodčí: Marta Saová a Vania Saová (obě POR).
HRACÍ SYSTÉM

Je jasné, že zápas nemůže v pátek skončit remízou. Pokud se ale tak po šedesáti minutách stane, následuje první prodloužené hrané na dvě pětiminutovky. Ani to ale nemusí skončit výhrou jednoho z týmů. V momentě remízy i po prvním nastavení následuje druhé, se stejným časovým rozvržením. A pokud nevyhraje v tomto prodloužení ani jeden tým, pak následují klasické sedmimetrové hody.

základní hrací doba: 60 minut
první prodloužení: 2x5 minut
druhé prodloužení: 2x5 minut
sedmimetrové hody: pět sérii v základu, poté náhlá smrt
Zápas o třetí místo začíná v 15:30 a vy jste k jeho sledování prostřednictvím našeho online přenosu srdečně zvaní.
Poslední tři vzájemné zápasy:
Všechny tři zápasy jsou z roku 2019 a Rusky ovládly jeden, dva pak Nizozemky. Zápasy byly ale hodně vyrovnané a dva z nich skončily o jednu branku. V tom posledním hraném Nizozemky vyhrály 33:32, jediné vítězství Rusek pak skončilo 31:30. Druhé vítězství Holanďanek pak skončilo 33:26.
Nejlepší hráčky Nizozemska:
Lois Abbinghová 25 gólů 47% úspěšnost střel
Angela Malesteinová 23 gólů 62% úspěšnost střel
KellyDulferová 22 gólů 58% úspěšnost střel

Statistiky Top gólmnky Nizozemska:
Tess Westerová z 228 střel pustila za své záda 158. 70 Střel dokázala zachytit, což činí 31% úspěšnost a mezi gólmankami ji patří na ME 11. pozice. Z 15 sedmimetrových hodů dokázala nizozemská brankářka pouze jedinou zneškodnit. Což 6,6% procentní úspěšnost.

Sedmimetrové hody za Nizozemsko ovládá Rinka Duijndamová, které ze 4, které na ni letěly dokázaly zneškodnit 2. Padesetiprocentní úspěšnost ji přisoudilo vedoucí pozici mezi gólmankami. Co se týče zápasu, tak tato brankářka ze sedmi střel zneškodnila dvě.