Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko  : Argentina - 8. prosince 2021   15:30

Chorvatsko
Chorvatsko
3' Šimarová  • 6' S. Posavecová  • 6' Ježićová  • 7' Debelićová  • 9' S. Posavecová  • 12' S. Posavecová  • 15' Blaževićová  • 16' Ježićová  • 18' Debelićová  • 21' L. Kalausová  • 24' Blaževićová  • 25' S. Posavecová  • 32' S. Posavecová  • 33' Ježićová  • 40' L. Kalausová  • 42' S. Posavecová  • 43' P. Posavecová  • 46' Burićová  • 47' Burićová  • 50' L. Kalausová  • 52' Burićová  • 55' S. Posavecová  • 56' S. Posavecová  • 57' P. Posavecová  • 58' Blaževićová  • 59' Ježićová  • 60' Debelićová
28:22
(12:14)
Argentina
Argentina
5' Urbanová Medelová   • 11' Cavoová   • 12' Urbanová Medelová   • 15' Cavoová   • 22' Casasolová   • 23' Cavoová   • 25' Karstenová   • 26' Menaová   • 27' Dalleová   • 29' Casasolová   • 30' Cavoová   • 35' Cavoová   • 42' L. Mendozová   • 42' L. Mendozová   • 44' L. Mendozová   • 46' Gandulfová   • 49' L. Mendozová   • 50' A. Garcíová
Chorvatsko
Bešenová, Kapitanovićová, Pijevićová – P. Posavecová, S. Posavecová, L. Kalausová, Ježićová, Burićová, Šimarová, Debelićová, Turková, Mamićová, Blaževićová, Petikaová, Gudeljová.
Argentina
Carratúová, Rosalezová – Urbanová Medelová, Pizzová, A. Garcíová, Campigliová, L. Mendozová, Gavilanová, Menaová, Cavoová, Sansová, Gandulfová, Karstenová, Casasolová, Dalleová, Ojeová.

Zápas je za námi. Většinu druhého poločasu měly Argentinky navrch. Buď vedly, a nebo se po vyrovnání balkánských házenkářek do vedení zase dostaly. Jenže posledních deset minut mělo naprosto opačný průběh, než v prvním poločase. Tehdy přestaly hrát Chorvatky, nyní si stejnou chybu pohlídaly a vstřelily devět branek v řadě. Naprosto nezvládnutý konec utkání tak Argentinu přišel velmi drho.
Chorvatsko – Argentina 28:22 (12:14)
Nejvíce branek: S. Posavecová 8, Ježićová 4, Blaževićová 4/1 – L. Mendozová 5/1, Cavoová 5, Karstenová 3/2. Sedmimetrové hody: 2/1 – 8/4. Vyloučení: 6:2.
60'
Valentina Blaževićová potvrzuje dnešní vítězství a hlavně úžasný závěr zápasu ze strany Chorvatska gólem ze sedmimetrového hodu.
60'
Ana Debelićová rychle přidává další gól a nyní je to poprvé v zápase už o pět branek. Chorvatky ale přes již jasné vitězství nepolevují a snaží se ještě navyšovat.
59'
Katarina Ježićová ale rychle kontruje. Trefuje se do pravého dolního růžku a opět zvedá rozdíly mezi týmy na čtyři branky. Nyní už to Argentinky nemohou dotáhnout.
58'
Na sedmičku se nyní postavila nejlepší střelkyně Argentiny v dnešním zápase. Luciana Mendozová proměnila, a tak ještě vykřesala naději pro svůj celek.
58'
Dovolím si tvrdit, že je rozhodnuto. Valentina Blaževićová skóruje do střelou do středu a je to už o čtyři branky, dvě minuty před koncem.
57'
Chorvatky vedou o tři branky tři minuty před koncem! Paula Posavecová se prezentovala parádní střelou z levého křídla a zaznamenala dnes svou druhou úspěšnou trefu!
56'
Další rána Stely Posavecové opět končí v síti! Tentokrát se chorvatská reprezentantka rozběhla z pravé strany a následně překvapila soupeřku rychlou střelou na dolní část branky u bližší tyče.
55'
Zásluhou Stely Posavecové jdou Chorvatky poprvé v tomto poločasu do vedení! Ta se prosadila ze sedmimetrového hodu, jenž bezpečně proměnila.
53'
Sedmičky Argentiny jsou dnes snad prokleté. Macarena Gandulfová se proti náhradní brankářce soupeře, která chodí do hry v dnešním zápase většinou jen na sedmičky, nedokázala uspět.
52'
Lara Burićová srovnává ve vlastním oslabení, jednoduše si naběhla na pravé křídlo, odkud už měla k zakončení velmi jednoduchou pozici.
51'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Ana Debelićová).
50'
Larissa Kalausová se prodrala v běhu přes obranu Jihoameričanek, vyskočila, letěla asi dva metry a následně dělovkou div neroztrhla síť.
50'
První branku v zápase se připisuje Ayelén Garcíová a Argentina jde po delší době do dvoubrankového vedení. Dostala pas na pravou stranu, kde byla úplně sama, seběhla si až k do brankoviště a bezpečně proměnila.
49'
Luciana Mendozová přiběhla s míčem k brankovišti a rychle vypálila. Nebyla to nejlepší střela, soupeřova gólmanka si na míč dokonce výrazně sáhla, ale zastavit ho nedokázala.
47'
Lara Burićová se prezentovala krásnou střelou poté, co nejdříve ve výskoku naznačila a následně míč poslal do levé šibenice.
46'
nyní už se na penaltu postavila jiná exekutorka. Macarena Gandulfová poslala míč do protipohybu brankářky a bezpečně výhodu sedmimetrového hodu využila.
46'
Na tuto střelu Lary Burićové neměla gólmanka soupeře nárok. Parádní střela z levého křídla přímo na vzdálenější tyčku.
45'
Vyloučení v týmu Argentina (Antonela Lucía Menaová).
44'
S góly, jako by se nyní roztrhl pytel. Luciana Mendozová zaznamenává osmnáctou branku Argentiny po střele do dolní levé části branky.
43'
Paula Posavecová rychle kontruje po dohrávce z levého křídla, kdy její míč zapadl do pravé spodní části branky.
42'
Následně ale svůj tým Luciana Mendozová dostala zpátky do vedení perfektní střelou zprava pod víko.
42'
Stela Posavecová se prodrala středem k brankovišti a parádně zakončila.
42'
Luciana Mendozová se předvedla parádní střelou, při které skočila do parakotoulu. Argentinky opět ve vedení.
41'
Elke Josselinne Karstenová opět neproměňuje sedmimetrový hod! Bešenová, která ho vlastně i zavinila, ho nyní parádně vychytala.
41'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Lucija Bešenová).
40'
Larissa Kalausová přebrala míč před brankovištěm a následně vypálila neskutečnou dělovku, která málem protrhla síť. Po čtyřech minutách jsme konečně viděli zase branku.
36'
Další sedmička bez zužitkování! Manuela Pizzová se výbec netrefila do branky, míč poslala asi metr nad ni.
36'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Katarina Ježićová).
35'
Malena Cavoová se prosadila ze středu střelou do levého dolního rohu. Argentinky jsou zpět ve vedení a jedná se o jejich první gól ve druhém poločase.
34'
Elke Josselinne Karstenová taktéž neproměňuje sedmičku. Míč poslala na pravou stranu, kde se ale rychle přesunula gólmanka protivnic.
33'
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Katarina Ježićová).
32'
Stela Posavecová se předvedla parádním sólem, kdy oběhla několik soupeřek a skvěle zakončila.
31'
Chorvatky ani druhý poločas nezačínají ideálně. Valentina Blaževićová poslal míč ze sedmičky přímo do brankářky soupeře.
31'
První poločas byl přehlídkou krásné ofenzivní házené. Chorvatky byly prvních patnáct až dvacet minut lepšími. Místy si vytvořily dokonce čtyřbrankový náskok, a to dvakrát a ve dvou různých pasážích. Argentinkám se ale hodně vyvedl závěr poločasu, kdy se dotáhly srovnaly a nakonec dokázaly dokonce i otočit.
30'
30'
Malena Cavoová se prosadila rychle ze běhu parádní střelou pod víko a zařizuje svému týmu dvoubrankový polštář na začátek druhé půle.
29'
Micaela Casasolová dostala přihrávku do běhu na střed, když přibíhala z druhé vlny. Vyskočila si a parádně zakončila. Argentinky poprvé otáčejí skóre na svou stranu!
27'
Lucia Dalleová srovnává stav na 12:12! Její střela po dohrávce z křídla byla perfektní, chorvatská gólmanka neměla šanci míč, mířící na vzdálenější tyčku, vyškrábnout.
26'
Antonela Lucía Menaová využívá přesilovku a snižuje na rozdíl jediné branky. Parádně se vytáhla nad obranu před brankovištěm skvěle zakončila o zem.
26'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Larissa Kalausová).
25'
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Stela Posavecová).
25'
Argentinky si měnily pozice, míč pak dostala Elke Josselinne Karstenová, která ho brutální dělovkou dostala až do soupeřovy branky.
24'
Valentina Blaževićová do brankoviště šla už v pádu, ale i tak dokázala soupeřovu gólmanku prostřelit, využít přesilovku a navýšit na rozdíl dvou branek.
23'
Malena Cavoová se protáhla ze středu na pravou stranu, parádně se zbavila dvou soupeřek a zakončila na vzdálenější tyčku.
22'
22'
Neskutečným podstřelem ale rychle kontruje také Micaela Casasolová. Parádní rána šla pod víko a od něj do branky.
21'
Larissa Kalausová se prezentovala skvělým skrytým podstřelem z dálky, míč poslal na milimetry přesně do prvého dolného růžku.
20'
Elke Josselinne Karstenová nyní skóruje z další sedmičky. Tu zahrála parádně, z naznačení míč hodila rovnou do branky, což gólmanka vůbec nečekala a ani se nepohla.
19'
Manuela Pizzová sebou sice při zahrávání sedmimetrového hodu plácla o zem, ale míč poslal do středu branky a skórovala.
19'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Josipa Mamićová).
18'
A hned vzápětí Ana Debelićová skóruje opět ze samostatného úniku. Chorvatky vedou o čtyři góly.
16'
Jihoameričanky dost často doplácejí na chyby a následnou nedůslednost při vracení se zpět. Katarina Ježićová nyní zužitkovala další rychlý brejk.
15'
Valentina Blaževićová rychle odpověděla střelou do pravého horního růžku. Chorvatky si tak stále udržují dvoubrankový odstup.
15'
Malena Cavoová byla postrčena protihráčkou k zemi. Přesto se ale parádně v pádu trefila do levého dolního růžku.
12'
Rosario Victoria Urbanová Medelová dostala perfektní přihrávku do pravého křídla, odkud už jednoduchou střelou propálila soupeřovu brankářku.
12'
11'
Malena Cavoová dostala dobrou přihrávku a i přes dvě soupeřky v těsné blízkosti se v pozici pivota osamostatnila a následně skórovala.
11'
9'
Stela Posavecová zase odpovídá z levé strany a Chorvatky opět vedou o tři branky.
8'
První sedmičku v zápase využila nyní Elke Josselinne Karstenová, jenž míč uklidila do střední výšky k levé tyči.
7'
Chorvatky pokračují v navyšování! Ana Debelićová se krásně uvolnila do samostatného úniku a vmetla míč doprostřed branky.
6'
Ještě ve stejné minutě skóruje také Katarina Ježićová. Parádní střela ze středu zamířila pod víko.
6'
Do vedení Balkánky opět posílá Stela Posavecová, která se uvolnila obraně a parádně zakončila do pravého dolního růžku.
5'
Rosario Victoria Urbanová Medelová se dostala do dobré pozice na pravé křídle, kde měla hodně prostoru a zakončila do spodního růžku.
3'
Andrea Šimarová otevírá skóre dnešního zápasu střelou po samostatném úniku.
1'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Katarina Ježićová).
1'
ARGENTINA

Argentinky na tom byly v předkole o něco lépe, přestože měly katastrofální vstup do turnaje. V duelu se Španělskem dokázaly vsítit pouze třináctkrát! Následně už se ale proti lehčím soupeřům zvedly a se čtyřmi body za dvě výhry nakonec skončily ve skupině druhé. Celkově nastřílely osmdesát branek, ale 82 jich obdržely.

Forma: V – V – P

Poslední zápasy:
Argentina – Čína 36:24
Rakousko – Argentina 29:31
Španělsko – Argentina 29:13
CHORVATSKO

Chorvatky postoupily ze skupiny předkol z předposledního místa, a tedy posledního místa, které zaručilo postup. Nastřádaly pouhé dva body, prohrály s Brazílií i Japonskem a vyhrály pouze nad Paraguayí, která nezískala ani jeden bod. Celkově nastřílely 89 branek, přičemž jich dostaly 74.

Forma: P – V – P

Chorvatsko – Japonsko 26:28
Paraguay – Chorvatsko 16:38
Chorvatsko – Brazílie 25:30
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.