Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemí : Rumunsko - 9. prosince 2021   15:30

Nizozemí
Nizozemí
2' van Weteringová  • 4' van Weteringová  • 7' I. Smitsová  • 8' Dulferová  • 10' Housheerová  • 12' I. Smitsová  • 13' Snelderová  • 15' van Weteringová  • 15' van Weteringová  • 16' Polmanová  • 24' Abbinghová  • 25' Abbinghová  • 26' van der Heijdenová  • 26' Dulferová  • 27' Snelderová  • 29' van Weteringová  • 33' van der Heijdenová  • 36' van Weteringová  • 37' van der Heijdenová  • 38' Dulferová  • 39' Dulferová  • 43' van Weteringová  • 44' van der Heijdenová  • 47' Bontová  • 48' Westerová  • 50' I. Smitsová  • 53' Malesteinová  • 54' Snelderová  • 57' Polmanová  • 60' Malesteinová
31:30
(17:14)
Rumunsko
Rumunsko
5' Laslová   • 8' Laslová   • 9' Pinteaová   • 10' Pinteaová   • 11' Iliová   • 12' Moisäová   • 14' Pinteaová   • 15' Harabagiová   • 16' Pinteaová   • 21' Pinteaová   • 25' Rotaruová   • 27' Iliová   • 33' Harabagiová   • 35' Harabagiová   • 40' Pinteaová   • 41' Ostaseová   • 42' Ostaseová   • 44' Ostaseová   • 49' Pinteaová   • 50' Rotaruová   • 51' Rotaruová   • 51' Ostaseová   • 53' Ostaseová   • 54' Rotaruová   • 55' Moisäová   • 57' Dincäová
Nizozemí
Alpaidze – Berezkina
Ciutat de Castello, Castello (Španělsko)
Rumunsko

Druhý poločas a hlavně jeho závěr nabídl opravdu velké drama. Přitom Nizozemky do poločasu vstoupily mnohem lépe a dlouho držely i šestibrankový náskok. Rumunky ale skvěle zvládaly poslední minuty a podařilo se jim dokonce srovnat. Nakonec tak rozhodla branka Angley Antje Malesteinové čtyřicet sekund před koncem.
Nizozemsko – Rumunsko 31:30 (17:14)
Nejvíce branek: van Weteringová 7, van der Heijdenová 4, Dulferová 4 – Pinteaová 7, Laslová 6/4, Ostaseová 5. Rozhodčí: Alpaidze – Berezkina. Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/4. Vyloučení: 2:3.
60'
Angela Antje Malesteinová dostala míč od spoluhráčky na pravém křídle, parádně si s ním popošla dva kroky a následně z výskoku otřela míč o vzdálenější tyčku.
57'
Třicet, třicet, opět srovnáno! Nicoleta-Elena Dincäová se dnes prosadila poprvé, ale ve velkém stylu. Brankářku na levém křídle nalákala k sobě a obhodila ji neskutečným technickým obloučkem.
57'
Nizozemky vstřelily třicet branek! Estavana Polmanová napřáhla a i přes tvrdý zákrok soupeřky poslala míč do protipohybu gólmanky.
56'
Cristina Laslová se postavila na čtvrtou sedmičku v zápase. A opět byla úspěšná, míč poslala do pravé strany k tyči.
55'
Laura Moisäová inkasovala pas na pravou stranu, kde napřáhla a propálila gólmanku oranžového týmu podruhé v dnešním zápase.
54'
Parádička Danicky Snelderové! Ta obdržela míč za obranu, ale místo tvrdé střely přes gólmanku zvolila technický oblouček pod víko.
54'
Dana Andreea Rotaruová unikla po pravé straně do samostatného brejku. Následně poslal míč na vzdálenější tyčku a dotáhla svůj tým na dostřel.
53'
Lorena Gabriela Ostaseová v posledních chvílích táhne svůj tým skoro sama. Nyní se parádně prosadila střelou z předbrankového prostoru do pravého vinglu.
53'
Angela Antje Malesteinová dostala míč na pravou stranu a tam si s ním poradila perfektně. Poslala ho na bližší tyčku.
51'
Skvěle sehraná akce v podání Rumunek! Lorena Gabriela Ostaseová se prosadila po dlouhé přihrávce před brankoviště, kde byla úplně sama.
51'
Dana Andreea Rotaruová ke svým dvěma brankám přidává třetí, tentokrát z parádního podstřelu, který div že neroztrhnul síť.
50'
Inger Smitsová se prodrala skrze soupeřky a z blízka zakončila. Navýšila tak na rozdíl čtyř branek svým dnešním třetím přesným zásahem.
50'
Gól vstřelil tým Rumunsko (Dana Andreea Rotaruová).
50'
Larissa Nusserová neuspěla na sedmimetrovém hodu! Míč poslala tvrdou ránou do břevna!
49'
Gól vstřelil tým Rumunsko (Crina Elena Pinteaová).
48'
Brankářka Nizozemska Tess Westerová si připisuje gól! Míč po zákroku vyhodila přes celé hřiště a našla odkrytou soupeřovu branku.
47'
Debbie Bontová dostala míč na pravé křídlo, odkud si vyskočila a poslala ho mezi rukou a nohou brankářky na vzdálenější tyčku.
46'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Anca Georgiana Polocoșerová).
45'
Cristina Laslová se na sedmičce dlouho nerozmýšlela. Bez náznaku míč poslala do dolní pravé čísti branky a využila výhodu penalty.
44'
Laura van der Heijdenová ale tvrdou střelou z devíti metrů vrací svému týmu čtyřbrankové vedení.
44'
Po výborném zákroku brankářky Nizozemek se míč odrazil na Lorenu Gabrielu Ostaseovou, která ho rychle sebrala a hend vmetla změt do branky.
43'
Bo van Weteringová si klasicky seběhla z křídla a poslala parádní střelu k bližší tyčce. Gólmanka vůbec nezareagovala.
42'
Rumunky se přibližují! Tentokrát se prosadila znovu Lorena Gabriela Ostaseová, která už tak snížila náskok soupeřek na 3 branky.
41'
Lorena Gabriela Ostaseová posílá míč přes celé hřiště do volné odkryté branky soupeřek a využívá tak přesilovou hru.
40'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Danick Snelderová).
40'
39'
A Kelly Dulferová udeřila znovu! Do šestibrankového vedení svůj tým posílá z dobré střely po samostatném úniku.
38'
Podobnou dělovkou z dálky se prosazuje i Kelly Dulferová. Nizozemsko zvládá vstup do druhého poločasu na jedničku a vede už o pět zásahů.
37'
Laura van der Heijdenová se teď prezentovala parádní střelou z velké dálky, když zakončovala asi z jedenácti metrů.
36'
Svou formu z prvního poločasu nachází už i Bo van Weteringová. Ta dostala balon do výskoku a parádně ho uklidila k pravé tyči.
35'
Bianca Elena Harabagiová se prosazuje znovu. Tentokrát si vybrala střelu do střední výšky k pravé tyčce.
33'
Bianca Elena Harabagiová ale rychle kontruje střelou z šesti metrů do levého dolního růžku a zaznamenává tak první branku svého týmu ve druhém poločase.
33'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Laura van der Heijdenová).
32'
Crina Elena Pinteaová nedokázala proměnit sedmimetrový hod! Do branky se proti ni postavila druhá brankářka Nizozemska ten Holteová a parádním skokem ji nohou vychytala.
31'
První poločas je za námi. Jednalo se o velmi atraktivní útočnou házenou. Nizozemky vstoupily do zápasu lépe, ale Rumunsko dokázalo srovnat krok a několikrát utkání překlopit na svou stranu. Nizozemsku vyšel hlavně závěr poločasu, kdy si dokázaly vytvořit tříbrankový náskok a udržet ho.
30'
29'
Brankářka Rumunska se hnala za odraženým míčem až na kraj brankoviště. Bo van Weteringová ale míč sebrala před ni a vhodila ho do odkryté branky. Nizozemky vedou už o tři góly.
27'
Jedna z hráček oranžového týmu unikala po levém křídle, ale místo střely přihrála na střed, kde se dobíhajíc z druhé vlny zjevila Danick Snelderová. Ta si míč zpracovala a rázně zakončila.
27'
Gól vstřelil tým Rumunsko (Alina Iliová).
26'
Kelly Dulferová dostala přihrávku do akce jeden na jednoho, soupeřku obehrála, pokračovala sama a tvrdě zakončila do spodní části branky.
26'
Laura van der Heijdenová si našla prostor před brankovištěm, obkroužila se okolo soupeřky a poslala střelu k levé tyčce.
25'
25'
Lois Abbinghová viděla uličku mezi obránkyněmi soupeře, kdy se okamžitě vydala a středem tak dorazila do brankoviště. Její zakončení už nebylo složité.
24'
Lois Abbinghová dostala pas na své polovině a okamžitě zkusila míč poslat přes celé hřiště na druhou stranu, do odkryté rumunské branky. To se jí povedlo.
22'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Crina Elena Pinteaová).
21'
Crina Elena Pinteaová našla skvělou střelou po prodrání se obranou pravý dolní růžek branky Nizozemek a poslala tak svůj tým opět do vedení.
19'
Lois Abbinghové se to tentokrát nepovedlo. Míč vstřelila přímo do gólmanky soupeře a sedmimetrový hod tak přišel vniveč.
18'
Cristina Laslová několikrát naznačila, aby následně poslala rychlou střelu do levé dolní části branky a proměnila sedmičku s jistotou.
18'
18'
Lois Abbinghová se postavila na sedmičku a míč vmetla do pravého dolního rohu branky Rumunek. Po delší době se tak Nizozemsko dostává do vedení.
16'
Estavana Polmanová nevypálil moc dobře, její míč šel do středu branky, kde byla brankářka soupeře. Ta se ale nepředvedla dobrým zákrokem a míč do branky pustila.
16'
15'
Bo van Weteringová s dalším gólem! Tentokrát se jednalo o dohrávku na levé křídlo, odkud Weteringová seběhla pár kroků zpět a následně propálila soupeřovu brankářku u bližší tyčky.
15'
Bianca Elena Harabagiová se prezentovala neskutečnou dělovkou asi z jedenácti metrů, která zapadla do střední výšky branky.
15'
Po krátké odmlce se opět prosadila Bo van Weteringová. Ta dostala dlouhý pas na levou stranu, kde opět přesprintovala soupeřku a šla na branku sama.
14'
13'
Další samostatný únik měla nyní na svědomí Danick Snelderová, která ho rychle zakončila a srovnala tak stav.
12'
Inger Smitsová se dostala do samostatného úniku, před gólmankou ani nešla do výskoku, jen naznačila a následnou střleou už ji propálila.
12'
Laura Moisäová po přihrávce na pravé křídlo vmetla míč pod víko a Rumunky poprvé v zápase vedou o dvě branky.
11'
Alina Iliová dokázala překvapit gólmanku, zaznamenala první branku v zápase a poprvé v zápase jdou také rumunky do vedení.
10'
Dione Housheerová rychle srovnává ještě v téže minutě. Její rychlá akce překvapila obranu soupeře.
10'
9'
Crina Elena Pinteaová je první úspěšnou střelkyní Rumunska mimo Laslovou. Z česti metrů míč poslala do spodní části branky.
8'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Kelly Dulferová).
8'
Cristina Laslová skóruje už po třetí! Tentokrát dostala přihrávku do samostatného úniku, jenž zakončila skvělou střelou pod víko.
7'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Inger Smitsová).
5'
I na druhé straně vsítila stejná hráčka. Cristina Laslová se prosadila ze středu poté, co se skvěle prodrala mezi soupeřku.
4'
Bo van Weteringová se prosazuje podruhé. Tentokrát si seběhla z levého křídla, prodrala se mezi soupeřkami a krásně zakončila.
4'
4'
Nyní jsme viděli i první sedmičku v utkání. Prosadila se Cristina Laslová. Gólmanka soupeře si na míč vůbec nesáhla, neměla nárok.
2'
Úvodní branku zápasu vstřelila Bo van Weteringová. Ta se prosadila ze samostatného úniku po levé straně.
1'
Žlutá karta pro tým Rumunsko (Bianca-Maria Bazaliová).
1'

Nizozemsko: Westerová, ten Holteová – van der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Nusserová, Snelderová, Knippenborgová, van Weteringová, Dulferová, Freriksová, I. Smitsová, Sprengersová, Malesteinová, Housheerová, Polmanová.
Trenér: M. Tijsterman

Rumunsko: Ciucäová, Dumanská – Dincäová, Zamfirescuová, Subțiricäová-Iovänescuová, Laslová, Bazaliová, Pinteaová, Polocoșerová, Ostaseová, Rotaruová, Harabagiová, Moisäová, Iliová, Dindiliganová, Badeaová.
Trenér: A. Vasile

Rozhodčí: Alpaidze – Berezkina.
RUMUNSKO

Rumunsko bylo v předkole v jiné pozici. Porazilo Írán a Kazachstán, ale na Norky bylo krátké, a tak obsadilo druhé místo ve skupině. Do hlavní části tak postoupilo se dvěma body. Cekově zaznamenalo skóre 99:61.

Forma: P – V – V

Poslední zápasy:
Norsko – Rumunsko 33:22
Rumunsko – Kazachstán 38:17
Rumunsko – Írán 39:11
NIZOZEMSKO

Nizozemky se ze skupiny předkol dostaly z prvního místa ve skupině. Nejprve neskutečně rozdrtily Portoriko, následně stejnou nakládačku dostal i Uzbekistán. Až v posledním duelu se Švédskem se urodila remíza. Lepší skóre ale rozhodlo ve prospěch Nizozemek. Ty nastřílely celkem 144 branek, zatímco jich inkasovaly 63. Do hlavní skupiny tak postoupily se třemi body.

Forma: R – V – V

Nizozemsko – Švédsko 31:31
Uzbeistán – Nizozemsko 17:58
Nizozemsko – Portoriko 55:15
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.