Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Portoriko : Kazachstán - 13. prosince 2021   15:30

Portoriko
Portoriko
5' Fuentesová  • 7' Fuentesová  • 10' Ceballosová  • 11' Hiraldová  • 14' Vergarová  • 17' Fuentesová  • 17' Ceballosová  • 20' Fuentesová  • 23' Hiraldová  • 26' Ceballosová  • 34' Rodriguezová  • 38' J. Maldonadová  • 40' Gracianiová  • 42' Ceballosová  • 46' Hiraldová  • 47' Ceballosová  • 50' Rodriguezová  • 50' Ceballosová  • 52' J. Maldonadová  • 55' Rodriguezová  • 56' Ceballosová  • 56' Hiraldová  • 59' Hiraldová  • 60' Fuentesová
30:27
(13:11)
Kazachstán
Kazachstán
2' Serikbajevová   • 3' Seitkassymová   • 7' Džumadilovová   • 9' Polujanková   • 17' Stěpanovová   • 19' Zvjaginová   • 24' Stěpanovová   • 25' Chassanovová   • 27' Alexandrovová   • 30' Alexandrovová   • 32' Abildová   • 35' Abildová   • 36' Alexandrovová   • 36' Alexandrovová   • 37' Alexandrovová   • 39' Chassanovová   • 40' Abildová   • 41' Serikbajevová   • 45' Serikbajevová   • 46' Serikbajevová   • 47' Abildová   • 51' Zvjaginová   • 56' Abildová   • 60' Alexandrovová
Portoriko
K. Escobarová, Carrasquillová, Sotoová – Cabrerová, Ceballosová, Hiraldová, Vergarová, A. Benítezová, C. Ortízová, J. Maldonadová, Gracianiová, Garcíaová, N. Escobarová, Fuentesová, Rodriguezová, R. Ortízová.
Ku Bon-ok, I Sok (KOR)
Pabellón Ciutat de Castelló
250 diváků
Kazachstán
Pojlovová, Davydovová, Nadirovová – Zvjaginová, Serikbajevová, Alexandrovová, Seitkassymová, Polujanková, Malyševová, Chassanovová, Stepanovová, Degtjarevová, Jumadilova, Abildová, X. Pupčenkovová, M. Pupčenkovová.

Několik zvratů přineslo dramatické utkání dvou outsiderů skupiny, kteří si po snůšce těžkých debaklů konečně užili zápas se soupeřem své úrovně. Kazachstán držel čisté konto téměř pět minut, vedl o dvě branky, Portoriko však otočilo na 7:4 a náskok si udržovalo celý poločas.
Nástup do druhé půle měly opět lepší Kazašky, které si postupně vypracovaly náskok 23:21, ale přestože jim stačila k lepšímu pořadí remíza, nakonec odcházejí se sklopenými hlavami. Závěr totiž ovládlo Portoriko jasně 9:3 a raduje se z konečného 20. místa. Poražené skončí na 24. příčce.
Do puntíku se tak opakuje výsledek 30:27 pro Portoriko z MS 2015 v Dánsku.
Portoriko – Kazachstán 30:27 (13:11)
Nejvíce branek: Ceballosová 13/6, Fuentesová 5, Hiraldová 5 – Alexandrovová 8/2, Abildová 6/1, Serikbajevová 4. Rozhodčí: Ku Bon-ok, I Sok (KOR). Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/3. Vyloučení: 3:2.
60'
Osmý gól jasně nejlepší střelkyně Kazachstánu na turnaji Iriny Alexandrovové jen mírní porážku pár vteřin před koncem.
60'
Je hotovo, z levého křídla skóruje do šibenice Fuentesová. Čtyři branky už za necelou minutu Kazašky určitě nezvládnou vstřelit.
59'
Portoriko je velmi blízko pátému místu. Sheila Hiraldová z dálky vyslala dělovku pod břevno.
58'
Dana Abildová ještě proměněnou sedmičkou vykřesala naději pro Kazachstán.
56'
Ranou pod břevno zakončila svůj průnik mezi statické protihráčky Hiraldová.
56'
Za devět vteřin snižuje sólovým průnikem zleva Abildová.
56'
Serikbajevová pálí jen do tyče, z protiútoku zvyšuje Ceballosová náskok Portorika.
55'
Lizabeth Rodriguezová napnula síť z levé spojky.
54'
Oddechový čas pro Portoriko. Za 6 vteřin se vrací Fuentesová do hry.
52'
V týmu Portorika je vyloučena Zuleika Fuentesová.
52'
Portoriko má znovu navrch. Jailene Maldonadová pálí pod břevno.
51'
Brankářka Portorika úžasně vyráží dvě střely z opačných stran, z druhé dorážky ji však překonává devatenáctiletá Zlata Zvjaginová.
50'
Kazašky lacino ztratily míč a z brejku vrací Portoriku vedení neudržitelná Ceballosová.
50'
Po předchozí rychlopalbě se střelkyně na chvíli odmlčely, prosadily se až Portoričanky zásluhou Lizabeth Rodriguezové, která z křídla obstřelila Davydovovou.
49'
Dnešní utkání sleduje 250 diváků.
47'
Jedenáctá trefa v utkání pro Nathalys Ceballosovou! Většina z nich padla ze sedmimetrových hodů jako tento poslední.
47'
Čtvrtý gól za 43 vteřin hry však střílí opět okamžitě z rozehrávky Dana Abildová.
47'
Znovu je to jen o gól po prudké ráně Ceballosové.
46'
Serikbajevová odpovídá hned po rozehrání.
46'
Dorážku z brankoviště umístila do sítě Sheila Hiraldová.
45'
Naopak Kamila Serikbajevová z rychlého kontru zvolila efektní a účinný lob.
45'
Kazašská brankářka Pojlovová zasahuje a přes celé hřiště pak trefuje tyč prázdné brány.
44'
Irina Alexandrovová však neproměnila nabídnutou sedmičku.
44'
Vyloučení v družstvu Portorika. Dvě mintuy si odpočine Alanis Benítezová.
42'
Po rvačce o míč z rychlého úniku Portorika zavěsila Nathalys Ceballosová.
41'
Vedení Kazašek zvyšuje z křídla k zadní tyči Kamila Serikbajevová.
40'
O bleskovou odpověď se postarala osamocená Dana Abildová zblízka.
40'
Kazašky musely položit míč kvůli hře na zemi a protiútok zakončila přesně Ericka Gracianiová.
39'
Vyloučení v týmu Kazachstánu. Dvě minuty fasuje Zlata Zvjaginová.
39'
Hezky z křídla odrazem o palubovku vrací Kazachstánu náskok Luiza Chassanovová.
38'
Maldonadová využila dálnice v kazašské obraně a po naznačení rány přehodila vysunutou brankářku obloučkem.
37'
Irina Alexandrovová si naběhla do mezery v obraně a snadno zavěsila.
36'
Časté fauly vycházejí kazašské hráčky draho. Z další proměněné sedmičky se raduje Ceballosová.
36'
Z rychlého protiútoku otáčí skóre Alexandrovová.
36'
Vyraženou střelu Chassanovové Kazašky zachytily a Alexandrovová již byla úspěšná.
35'
Abildová však pálí z výskoku ze spojky k zadní tyči.
34'
Rodriguezová z výskoku z bezprostřední blízkosti nedala šanci kazašské brankářce.
33'
Ceballosová proměňuje se štěstím čtvrtou sedmičku v zápase.
32'
Z rychlého brejku pálí pod břevno Abildová, postupový výsledek po delším čase drží Kazašky.
31'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelila za Kazachstán Irina Alexandrovová.
31'
Premiérové vyloučení v týmu Portorika. Provinila se Zuleika Fuentesová.
31'
Kazašky měly lepší vstup do utkání, házenkářkám Portorika chvíli trvalo, než našly recept na jejich obranu, ale z 0:2 dokázaly postupně otočit na 7:4 a od té doby si udržují dvou- až čtyřbrankový náskok.
Připomeňme, že remíza stačí k pátému místu Kazachstánu.
30'
30'
Irina Alexandrovová zakončila průnik mezi nohama brankářky Portorika.
29'
Na druhé straně přesně stejným zákrokem podržela házenkářky ve žlutočerném Taťjana Davydovová.
28'
Dělovku Stěpanovové pod břevno vyškrabuje Roxanalis Carrasquillová.
27'
Ceballosová nezaváhala ani při své třetí sedmičce, znovu je to o 3 branky.
27'
Po rozehrávce z devíti metrů se o ruce brankářky a s pomocí břevna trefuje Irina Alexandrovová.
26'
Popáté dnes skóruje z postupného útoku Nathalys Ceballosová.
25'
Křížná přihrávka se štěstím dorazila na křídlo k Chassanonové, která si míč zpracovala o zem a zchladila přesnou střelou nadšení portorické brankářky.
24'
Carrasquillová vychytala samostatný nájezd Zvjaginové a hecuje spoluhráčky vášnivými gesty.
24'
Stěpanovová okamžitě odpovídá sólovým průnikem a levačkou z výskoku z osmi metrů.
23'
Sama před brankářkou zvolila překvapivý oblouček Sheila Hiraldová a ztlumený míč doskákal za brankovou čáru.
22'
Pojlovová zasáhla nohou proti obstřelu Hiraldové a vyslala do protiútoku Malyševovou, která se však provinila prorážením.
21'
Oddechový čas pro Portoriko.
20'
Po bleskové výměně míče se protáhla skulinou v obraně Fuentesová a prosazuje se dnes počtvrté.
19'
Zlata Zvjaginová dostala od brankářky Davydovové dlouhý míč do brejku a nezaváhala.
17'
Ceballosová se protáhla zleva na pravou spojku a nízko nad zemí zavěsila k zadní tyči.
17'
Za Kazachstán okamžitě reaguje Kristina Stěpanovová.
17'
Luxusním lobem překonala brankářku Kazachstánu Zuleika Fuentesová.
16'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelila nejproduktivnější hráčka Kazachstánu na turnaji Irina Alexandrovová.
14'
Oddechový čas si vyžádala trenérka Kazachstánu.
14'
Impozantní série Portorika pokračuje, Vergarová z pravého křídla využila oslabení obrany soupeřek a trefila vzdálenější růžek.
13'
Během několika vteřin se otřásly tyče obou branek, nejprve pálila zi brankoviště Maldonadová a po ní z protiútoku Abildová.
13'
Ceballosová posílá proměněnou sedmičkou Portoriko do trháku.
13'
Vyloučení v týmu Kazachstánu (Natalja Polujanková).
11'
Házenkářky z Karibiku vedou, z dálky pálí k patce tyče Hiraldová.
10'
Portoriko znovu vyrovnalo. Samostatný únik proměnila Ceballosová.
9'
K zadní tyči zavěsila po individuálním průniku Natalja Polujanková.
8'
Ceballosová proměňuje sedmimetrový hod a je vyrovnáno.
7'
Opět zaúřadovala po pěkné prostrkávačce z křídla Zuleika Fuentesová.
7'
Kazachstán zachránila tyčka, z protiútoku se trefuje pod břevno Džumadilovová.
5'
Poprvé se prosazuje Portoriko, které okopírovalo Fuentesovou gól z ostrého úhlu.
4'
Blýskly se obě brankářky, ve vyložené šanci z protiútoku neuspěla Polujanková.
3'
Seitkassymová naopak udeřila z protějšího křídla.
2'
Skóre otevírá pěknou střelou z levého křídla Serikbajevová.
1'

Portoriko: K. Escobarová, Carrasquillová, Sotová – Cabrerová, Ceballosová, Hiraldová, Vergarová, Benítezová, C. Ortízová, Maldonadová, Gracianiová, Garcíaová, N. Escobarová, Fuentesová, Rodriguezová, R. Ortízová.
Trenér: Santiago.

Kazachstán: Pojlovová, Davydovová, Nadirovová – Zvjaginová, Serikbajevová, Alexandrovová, Seitkassymová, Polujanková, Malyševová, Chassanovová, Stěpanovová, Děgťarevová, Džumadilovová, Abildová, X. Pupčenkovová, M. Pupčenkovová.
Trenérka: Išanovová.

Rozhodčí: Ku Bon-ok, I Sok (KOR).
Obě země se na MS utkaly již v roce 2015. Při své premiérové účasti Portoričanky zaznamenaly nad Kazachstánem svou jedinou výhru poměrem 30:27.
Kazachstán
Také házenkářky postsovětské středoasijské republiky splnily cíl už postupem do hlavní fáze. Norsku podlehly 16:48, Rumunsku 17:38, ale v klíčovém utkání přemohly Írán 31:25. Důstojnou roli nesehrály kazašské hráčky proti Švédsku (20:55) a především proti Nizozemsku, kdy inkasovaly v průměru více než gól za minutu hry (15:61). Přesto si udržely o trochu méně děsivé skóre než Portoriko a k pátému místu ve skupině jim bude stačit remíza.
Kazachstán táhne Irina Alexandrovová, s 35 góly pátá nejlepší střelkyně šampionátu.
Portoriko
Reprezentantky karibského ostrova, který je přidruženým územím USA, zahájily šampionát obrovskými nakládačkami 15:55 od Nizozemska a 10:48 od Švédska. Rozhodující duel o postup s Uzbekistánem však zvládly hladce 30:24 především díky devíti brankám jasně nejlepší střelkyně Natalys Ceballosové. Ta celkově na mistrovství nasázela úctyhodných 23 gólů.
V hlavní fázi turnaje následovaly další debakly. Porážka s Norskem 7:43 překonala smutný střelecký antirekord mistrovství, Rumunsku podlehly Portoričanky 20:43.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.