Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Srbsko - 7. prosince 2021   20:30

Rusko
Rusko
4' Ilinová  • 6' Ilinová  • 8' Fominová  • 9' Markovová  • 10' Michajličenková  • 13' Skorobogatčenková  • 13' Markovová  • 15' Skorobogatčenková  • 19' Illarionovová  • 22' Managarovová  • 24' Gorškovová  • 26' Gorškovová  • 27' Ščerbaková  • 29' Illarionovová  • 30' Managarovová  • 32' Gorškovová  • 32' Managarovová  • 33' Skorobogatčenková  • 34' Managarovová  • 36' Managarovová  • 43' Skorobogatčenková  • 45' Managarovová  • 46' Managarovová  • 50' V. Nikitinová  • 52' Frolovová  • 54' Michajličenková  • 55' Zakordonská  • 57' Fominová  • 58' Fominová
32:22
(15:9)
Srbsko
Srbsko
6' Petrovićová   • 9' Janjuševićová   • 10' Stoiljkovićová   • 12' Stoiljkovićová   • 15' Kojićová   • 16' Stoiljkovićová   • 17' Liščevićová   • 19' Stamenićová   • 32' Stoiljkovićová   • 36' Radojevićová   • 39' Jovovićová   • 40' Jovovićová   • 41' Jovovićová   • 42' Kovačevićová   • 47' Lovrićová   • 50' Lovrićová   • 53' Radojevićová   • 56' J. Agbabová   • 57' J. Agbabová   • 59' Lovrićová   • 60' Radojevićová
Rusko
Laginová, Kaplinová – Gorškovová, Michajličenková, Fominová, Sabirovová, Ilinová, Managarovová, Skorobogatčenková, V. Nikitinová, Taženovová, Illarionovová, Frolovová, Ščerbaková, Markovová, Zakordonská.
Merzová, Kuttlerová (GER)
Poliesportiu Pla de L´Arc, Llíria
1500 diváků
Srbsko
Risovićová, Graovacová – Mitrovićová, M. Agbabová, J. Agbabová, Janjuševićová, Kojićová, Radojevićová, T. Kocićová, Jovovićová, Kovačevićová, Stamenićová, Lovrićová, Stoiljkovićová, Liščevićová, Petrovićová.

Ruské házenkářky rozdrtily dvouciferným rozdílem Srbsko. Přitom v 19. minutě platilo skóre 8:9, po oddechovém času a vystřídání brankářek se ale Rusky nadechly k úžasné šňůře a na více než 13 minut zamkly vlastní bránu. Úsek do 35. minuty vyhrály 11:1 a zbytek druhého poločasu se již odehrál v exhibičním duchu se spoustou pěkně zakončených akcí.
Vítězky si do další fáze turnaje přenášejí ze základní skupiny čtyři body, Srbsko je na dvoubodovém zisku.
Rusko – Srbsko 32:22 (15:9)
Nejvíce branek: Managarovová 7, Skorobogatčenková 4, Iljinová 4/2, Gorškovová 3, Fominová 3 – Stoiljkovićová 4, Radojevićová 4/1, Jovovićová 3, Lovrićová 3. Rozhodčí: Merzová, Kuttlerová (GER). Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 3:5. ČK: 11. Petrovićová (SRB).
60'
Dnešní utkání sleduje 1500 diváků.
60'
Z přerušované čáry se ještě 25 vteřin před koncem prosazuje Radojevićová.
59'
Závěr probíhá v úplně bezstarostném duchu, Srbsko kosmeticky upravuje debakl krásnou souhrou na jeden dotek, kterou zakončuje z křídla Lovrićová.
58'
Vyloučení v týmu Srbska (Jovana Jovovićová).
58'
Ovšem i Olga Fominová v krátkém čase zopakovala úspěšný kousek.
57'
Mladší ze sester Agbabových Jelena vzápětí podobným způsobem přidává další gól Srbska.
57'
Olga Fominová trefuje zadní horní růžek z výskoku z pravého křídla.
56'
Jelena Agbabová zůstala zapomenutá na brankovišti a z rychlé otočky snižuje.
55'
Zakordonská se vzápětí prosazuje v přesilovce i ze hry, když dostala prostrčený míč mezi soupeřky do osy brankoviště.
54'
Osmnáctiletá debutantka v reprezentaci Xenija Zakordonská proměňuje nařízený sedmimetrový hod..
54'
Vyloučení v týmu Srbska (Ivana Mitrovićová).
54'
Jelena Michajličenková zvyšuje z dálky ruský náskok znovu na dvouciferné číslo.
53'
Radojevićová překvapila brankářku nízko letící střelou z devítky.
52'
Oddechový čas pro Srbsko.
52'
Poprvé se do střelecké listiny zapisuje Frolovová.
52'
Rána Mitrovićové z devíti metrů se odráží od tyče.
50'
Z dálky našla skulinku u srbské tyče Veronika Nikitinová.
50'
Po několika vyražených či nepřesných střelách na obou stranách se z hezké kombinace prosazuje z pravého křídla Lovrićová.
48'
Ze sedmimetrového hodu trestá faul Janjuševićové Jekatěrina Iljinová.
47'
Taktéž z pravého křídla hezky obstřelila brankářku do vzdálenější šibenice Nataša Lovrićová.
46'
A znovu Julija Managarovová. Její přesná střela z pravého křídla byla dnes již sedmou.
45'
Managarovová přehodila brankářku Srbska jemným obloučkem z pravého křídla.
44'
Neproměněný sedmimetrový hod Srbska. Ivana Mitrovićová neprostřelila Laginovou.
43'
Antonina Skorobogatčenková utnula třígólovou šňůru Srbska.
42'
Pátá nastřelená tyč srbské brány, z protiútoku úplně osamocená Kovačevićová nezaváhala.
41'
Po vyražené střele Nikitinové z protiútoku zavěsila znovu Jovovićová.
40'
Za Srbsko odpovídá přesnou střelou z brankoviště Jovana Jovovićová.
40'
Jekatěrina Iljinová proměňuje sedmičku po faulu na Nikitinovou.
39'
Jovana Jovovićová snižuje tvrdou dalekonosnou střelou.
38'
Srbsko snižuje poměr trefených tyčí na 1:4 zásluhou Stamenićové z levého křídla.
37'
Skorobogatčenková pálí do tyče, která zachránila Srbky dnes již počtvrté.
36'
Podobným způsobem se však na druhé straně prosazuje v oslabení Julija Managarovová.
36'
Oslabené ruské sestavy využila k prosmýknutí středem Radojevićová.
35'
Rusky jdou do čtyř, během 13 vteřin se provinila dalším faulem Olga Fominová.
35'
Druhé vyloučení v týmu Ruské házenkářské federace. Polina Gorškovová zatahala Kovačevićovou za ucho.
34'
Julija Managarovová obstřeluje brankářku z dalšího brejku do zcela otevřené obrany Srbska.
33'
Ukrytou střelou pod břevno se prosazuje Antonina Skorobogatčenková.
33'
Dvouminutové oslabení čeká po faulu Tamary Kocićové Srbky.
32'
Více než 13 minut čekalo Srbsko na gól. Dlouhé mlčení prolomila až Stoiljkovićová tvrdou střelou z devítimetrové čáry.
32'
Po nepřesné střele Stoiljkovićové následoval další rychlý kontr a během 19 vteřin zvyšuje na 17:9 Managarovová.
32'
Rychlý brejk zakončila nízkou střelou do sítě Polina Gorškovová.
31'
Ruské házenkářky mají nakročeno k vítězství, když zlomem ve vyrovnaném vývoji prvního poločasu byl oddechový čas jejich trenérky Ljudmily Bodněvové. Od 19. minuty za stavu 8:9 nepustila Kaplinová ani jeden míč za svá záda, naopak ruskou gólovou šňůru prozatím přerušila jen poločasová přestávka na čísle sedm.
30'
30'
Sérii ruských gólů prodlužuje v oslabení Julija Managarovová. Na pravé křídlo jí míč obloučkem přímo do výskoku poslala Iljinová.
29'
Vůbec první vyloučení pro tým Ruské házenkářské federace. Provinila se Anastasija Illarionovová.
29'
Další gól z hranice brankoviště střílí Illarionovová.
27'
Také Olga Ščerbaková využívá oslabení Srbska a z bezprostřední blízkosti pálí přesně pod břevno. Za sedm minut od oddechového času Ruska je skóre 5:0.
26'
Polina Gorškovová si z výskoku na křídle našla prostor mezi srbskou brankářkou a bližší tyčí.
26'
Podruhé je v srbském družstvu vyloučena Jovana Kovačevićová.
25'
Tyto chvíle patří brankářkám! Nejprve podržela Rusky při tutovce soupeřek znovu střídající Kaplinová, za 10 vteřin se směje srbská blondýnka Graovacová, která vykopla vyloženou šanci Iljinové.
25'
Žlutá karta za řeči pro jednoho z trenérů Srbska Uroše Bregara.
24'
Kaplinová vyškrabuje ránu Liščevićové z devítky nad břevno.
24'
Polina Gorškovová z levého křídla podstřelem o zadní tyč zvyšuje na rozdíl dvou branek.
23'
Ruská brankářka Kaplinová fantasticky vychytala zblízka zcela volnou Stamenićovou.
22'
Liščevićová neproměnila sólo, z protiútoku zmátla soupeřku v početní převaze Managarovová, prosmýkla se na brankoviště a skóruje.
20'
Vyloučení v týmu Srbska (Jovana Kovačevićová).
20'
Michajličenková zakončuje z šestky o zem a ránu odráží již potřetí břevno srbské brány.
19'
Tentokrát musejí dotahovat ruské házenkářky a povedlo se to po chytré přihrávce od přebíhající hráčky středem z hranice brankoviště Anastasii Illarionovové.
19'
Oddechový čas pro Rusko.
19'
Zapomenutá Aleksandra Stamenićová posílá obloučkem z levého křídla Srbsko poprvé do vedení!
18'
Střela Ščerbakové z šestky narazila znovu do břevna.
17'
Z protiútoku vyrovnává Kristina Liščevićová, která si ještě před couvající protihráčkou vyskočila a trefuje se k patce tyče.
16'
Jovana Stoiljkovićová zachytila ve výskoku vysokou přihrávku a rovnou bravurně zavěsila.
15'
Antonina Skorobogatčenková na druhé straně zpoza devítimetrové čáry div neprotrhla síť.
15'
Z pravého křídla obstřelila ruskou brankářku na zadní tyč Ana Kojićová.
13'
Tým Ruské házenkářské federace jde poprvé do trháku, samostatný únik proměnila chytře pod vyskakující brankářkou Julija Markovová.
13'
Přesilovku po skvělé přihrávce Iljinové využívá zblízka úplně volná Skorobogatčenková.
12'
Z levé spojky vyskočila nejvýše Jovana Stoiljkovićová a zavěsila pod břevno.
11'
Olga Fominová z vlastní půlky po zisku míče minula prázdnou bránu Srbska!
11'
Z pravého křídla napálila Fominová břevno.
11'
Červená karta pro Srbsko! Za faul loktem je vyloučena Marija Petrovićová.
10'
Jelena Michajličenková bleskově vrací Ruskám vedení z výskoku na hraně brankoviště.
10'
Z devítimetrové čáry počtvrté srovnává Stoiljkovićová.
9'
Markovová si naskočila po technické prostrkávačce z levého křídla blíže středu a prostřelila srbskou brankářku.
9'
Také teď Srbsko okamžitě vyrovnává, po rychlé kombinaci se prosadila Anđela Janjuševićová.
8'
Olga Fominová dostala přihrávku od brankářky do běhu a samostatný únik proměňuje.
6'
Marija Petrovićová hned po rozehrání nekompromisní ranou vyrovnává.
6'
Jekatěrina Iljinová se protáhla na brankoviště a zakončila k tyči.
5'
Ze sedmimetrového hodu se konečně prosazuje Srbsko. Proměnila ji Tamara Radojevićová.
4'
Ruské házenkářky otevírají skóre prudkým podstřelem Jekatěriny Iljinové.
3'
Ránu Skorobogatčenkové o zem vyráží srbská brankářka Risevićová, z protiútoku však nepřesná přihrávka letí do hlediště.
2'
Žlutá karta pro tým Srbska (Jovana Kovačevićová).
1'
Rusky hrají v červených dresech, házenkářky Srbska v bílých.
1'

Rusko: Laginová, Kaplinová – Gorškovová, Michajličenková, Fominová, Sabirovová, Iljinová, Managarovová, Skorobogatčenková, Nikitinová, Taženovová, Illarionovová, Frolovová, Ščerbaková, Markovová, Zakordonská.
Trenérka: Bodněvová.

Srbsko: Risovićová, Graovacová – Mitrovićová, M. Agbabová, J. Agbabová, Janjuševićová, Kojićová, Radojevićová, Kocićová, Jovovićová, Kovačevićová, Stamenićová, Lovrićová, Stoiljkovićová, Liščevićová, Petrovićová.
Trenér: Markov.

Rozhodčí: Merzová, Kuttlerová (GER).
Obě země se naposledy na vrcholných akcích utkaly na mistrovství Evropy 2018 v Nantes. Zápas skončil vítězstvím Ruska 29:25. Tehdejší zápas ovšem pamatují jen čtyři hráčky Srbska a dvě z vítězného družstva, kádry se od té doby výrazně obměnily.
Srbsko také zapsalo dvě vítězství, nad Polskem 25:21 a Kamerun smetly jihoslovanské házenkářky dokonce 43:18. Papírově nebyly Srbky největšími favoritkami skupiny, ovšem zatím jsou o skóre první. Z minulého mistrovství světa si přivezly šesté místo, ovšem loňský evropský šampionát byl pro ně trpkým zklamáním, když nepostoupily ze základní skupiny.
O pozici nejlepší střelkyně na turnaji se s osmi góly dělí Jovana Stoiljkovićová a Anđela Janjuševićová.
Házenkářky Ruska obhajují bronz z minulého šampionátu v Japonsku a na úvod toho letošního rozstřílely Kamerun 40:18. Poté si po výborném prvním poločase poradily v mnohem těžším souboji s Polkami 26:23. Postup tak mají jistý a mohou si to v závěrečném duelu se Srbskem rozdat o první místo ve skupině. K tomuto symbolickému cíli potřebují zvítězit, protože mají o 4 góly horší skóre.
Nejlepšími střelkyněmi výběru Ljudmily Bodněvové a slovenského asistenta Tomáše Hlavatého jsou Antonina Skorobogatčenková a Jekatěrina Iljinová s devíti brankami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.