Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Brazílie - 12. prosince 2021   20:30

Španělsko
Španělsko
6' Cabralová Barbosová  • 7' Cesáreová Romerová  • 15' Echeverriová  • 16' Echeverriová  • 18' Cabralová Barbosová  • 19' Gassamaová  • 23' Arcosová  • 24' Espínolaová  • 34' Arderíusová  • 35' Martínová Berenguerová  • 36' Cabralová Barbosová  • 38' Martínová Berenguerová  • 40' S. Lópezová Jiménezová  • 41' Cabralová Barbosová  • 45' A. Hernándezová Serradorová  • 46' Cabralová Barbosová  • 51' Fernándezová Fragaová  • 53' Rodríguezová  • 55' S. Lópezová Jiménezová  • 56' Cesáreová Romerová  • 58' Fernándezová Fragaová  • 60' Cabralová Barbosová
27:24
(12:10)
Brazílie
Brazílie
14' Quintinová   • 15' Quintinová   • 17' B. de Paulaová   • 20' B. de Paulaová   • 21' Fernandesová   • 25' T. M. Limaová   • 28' B. de Paulaová   • 31' T. M. Limaová   • 33' Guarieirová   • 36' B. de Paulaová   • 38' Cardosová   • 39' B. de Paulaová   • 42' Vieirová   • 48' Venturová   • 49' Venturová   • 50' Rodriguesová-Belová   • 52' Quintinová   • 58' T. M. Limaová   • 59' Quintinová   • 60' Quintinová   • 60' Quintinová
Španělsko
Sekulić, Jovandić (SRB)
Palacio De Deportes (Torrevieja)
3 000 diváků
Brazílie

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Španělsko – Brazílie 27:24 (12:10)
Nejvíce branek: Cabralová Barbosová 7/1, Fernándezová Fragaová 4/2, Martínová Berenguerová 2 – Quintinová 6, B. de Paulaová 5, Cardosová 4/3. Rozhodčí: Sekulić, Jovandić (SRB). Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 3 000.
Souboj o první místo ve skupině 4 zvládly domácí Španělky, které porazily Brazílii 27:24. Evropanky po většinu času kontrolovaly průběh utkání. Párkrát sice soupeřkám dovolily vyrovnat, ale ani jednou je nepustily do vedení. Klíčová byla pasáž mezi 52. a 58. minutou, kdy domácí házenkářky skórovaly pětkrát a odskočily tak na rozdíl šesti branek. Jihoameričanky ještě bojovaly a ztrátu stáhly, nicméně prohru neodvrátily.

Španělky ve čtvrtfinále změří síly s Němkami a budou plnit roli favoritek. To samé nelze říct o Brazilkách, ty se proti Dánkám mohou postarat o překvapení.
60'
V závěrečných vteřinách ještě upravila konečný výsledek Cabralová Barbosová. Ze spojky vypálila zkušeně k pravé tyči do protipohybu Arenhartové.
60'
No ale Španělky tedy závěr střetnutí hodně vypustily! Brazilský čtvrtý gól v řadě a rázem je rozdíl dvougólové, potřetí se během této série prosadila Quintinová.
60'
Quintinová a její druhý zásah v krátkém časovém sledu. Opět úřadovala na svém místě, tedy na pravém křídle, v tomto případě hodila míč k zadní tyčce.
59'
Manko Brazilek o další gól snížila Quintinová. Vystřelila z pravého křídla k bližší tyči, brankářka očekávala hod na opačnou stranu.
58'
Navarrová Giménezová se nestihla včas vrátit do brány a byla to Tamires Morena Limaová, jež z poloviny hřiště trefila odkrytou bránu.
58'
Hráčky v červených dresech si závěr střetnutí vyloženě užívají. Na rozdíl šesti branek upravila Fernándezová Fragaová.
58'
Jenže hned první útok skončil neúspěchem. Quintinová sice volila zajímavé technické zakončení, ale míč se nestačil zakroutit na vzdálenější tyč.
57'
Poslední šance pro Brazílii. Hernándezová Serradová dostala trest na dvě minuty, nyní musí Jihoameričanky z přesilovky vytěžit maximum.
57'
Obrovská smůla de Arrudaové. Sedmička Fernándezové Fragaové se jí odrazila od levé ruky, přeletěla přes hlavu a zapadla do sítě.
56'
Tribuny bouří, je tu další španělský zásah! Po výborném zákroku gólmanky rozjely Evropanky další pohledný protiútok s gólovou tečkou Elisabety Cesáreové Romerové.
55'
Brazílie trefila tyčku, v brejku naopak uspěla Lópezová Jiménezová! Její rána z levého křídla prostě a jednoduše neměla chybu.
54'
To nevyšlo. Quintinová sbíhala z křídla víc na střed, s čímž Fernandesová nepočítala a spoluhráčce adresovala příliš vysokou nahrávku.
54'
Skvělý zákrok Navarrová Giménezová pohřbila hned vzápěí, když střelou přes celé hřiště minula odkrytou brazilskou bránu. Útočí tedy znovu Jihoameričanky.
53'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Na spojce osamocené Rodríguezová zamířila a míč napálila nechytatelně k pravé yči.
52'
Oslabení? Žádný problém! Venturová potvrdila střeleckou formu z posledních minut a skórovala z pravého křídla.
51'
A dvouminutový trest na konto Brazilek. Ten si vysloužila Limaová, která skórující hráčce výrazně pomohla k zemi.
51'
Je to gól! Fernándezová Fragaová zvládla i v pádu ještě míč odhodit směrem na bránu a Arenhartové míč propadl pod levou nohou.
51'
Castellanosová Soánesová podržela Španělky. Počkala na zakončení Venturové a vykopla jej levou dolní končetinou.
50'
Dobrou práci odvedla Rodriguesová-Belová. Počkala si na odražený balón a z pravého křídla míč napálila pod horní tyčku.
49'
Po oddechovém času skórovala Venturová podruhé v krátkém časovém sledu. Házenkářky v zeleném jsou pomalu, ale jistě zpátky ve hře.
49'
Oddechový čas pro Brazílii.
48'
Tak tohle by hráčky v červeném ještě mohlo hodně mrzet. Hernándezová Serradorová sama před gólmankou neuspěla, vypálila do břevna.
48'
Jenž zaváhaly při kombinaci a na druhé straně naopak gólově zakončila pěknou svižnou souhru Venturová.
47'
A Brazilky snížit nedokázaly, začíná to s nimi vypadat zle. Do konce zbývá necelá čtvrt hodina a domácí házenkářky mají čtyři góly náskoku, navíc útočí.
46'
Zbytečná brazilská ztráta a brejk Cabralové Barbosové znamená další gól Evropanek. Arenhartová byla proti samostatnému úniku bezmocná.
45'
Ainhoa Hernándezová Serradorová a její první gól v zápase! Na pivotovi se otočila čelem k bráně Arenhartové, kterou propálila ránou nad levou ruku.
44'
Technická chyba španělského týmu znamená ztrátu míče. Martínová Berenguerová ještě chtěla míč zvednout, avšak rozhodčí ho přisoudili soupeřkám.
44'
Parádnímu průniku de Paulaové chybělo jediné, ale to nejdůležitější, a sice gól. Lehce vyběhnuvší gólmanku napálila do levého boku.
43'
Zaplněné ochozy hlasitým potleskem ocenily zákrok Navarrové Giménezové, jež konečky prstů na pravé ruce vyškrábla střelu Fernandesové nad bránu.
42'
Nicméně házenkářky v zelených dresech skórovaly i v oslabení. Premiérový zápis do individuálních statistik má za sebou Vieirová.
41'
Tou faulující hráčkou byla Patrícia Matieliová Machadová. Rozhodčí její zákrok nenechaly bez povšimnutí, vyloučili ji na dvě minuty.
41'
Důležitá trefa! Alexandrina Cabralová Barbosová zvládla zakončit i navzdory nepříjemnému úderu od soupeřky do obličeje. V pádu zacílila pod břevno.
40'
Defenziva Jihoameričanek opomněla na levém křídle stojící Lópezovou Jiménezevou. Ta trestala měrou nejvyšší, gólovou střelou k zadní tyči.
39'
Důraz de Paulaové dělá Španělkám velké problémy. Opět proskočila mezi dvěma protihráčkami a akci završila nechytatelnou dělovkou.
38'
Druhý poločas je zatím na góly bohatý. Martínová Berenguerová z pravého křídla s velkým štěstím procpala balón skrze natažen ruce Arenhartové.
38'
Na pravé křídlo dostala nahrávku do volného prostoru Cardosová. S Navarrovou Giménezovou si věděla rady, míč jí hodila nad levou ruku.
37'
Komplikace pro Španělsko. Arcosová strhla za pravou ruku na zem Guarieirovou, ta se bolestivě drží za pravé rameno. Dvouminutový test je v tomto případě naprosto oprávněný.
36'
Po delší době o sobě dala vědět Cabralová Barbosová. Střílela ze spojky, přes tři bránící protihráčky hodila míč neomylně k levé tyčce.
36'
Jihoameričanky bojují. Bruna de Paulaová vyprodukovala zajímavý projektil z pravé spojky, hrací předmět se zastavil až v síti.
35'
Brazilský útok skončil neúspěchem a do brejku vyrazila Martínová Berenguerová. Z pravého křídla naskočila na střed a skórovala na přední tyč.
34'
Vyrovnaný stav dlouho nevydržel. Arderíusová se zbavila své osobní strážkyně a z pravé spojky vymetla horní roh u protější tyče.
33'
Tak to byla paráda. Giulia Guarieirová proskočila mezi dvojicí protihráček a rady si věděla i s bezmocnou brankářkou.
33'
Nakonec vyzkoušela střelu ze spojky Camposová. Neuspěla, byť těsně, orazítkovala pravou část brankové konstrukce.
32'
Španělky útočí, ale zatím se marně snaží probojovat k zakončení. Dva fauly Brazilek zatím způsobily pouze volné hody.
31'
Brazilky se v úvodu druhého dějství přibližují na kontakt! Tamires Morena Limaov zůstala na pivotu úplně volná a s brankářkou si poradila..
31'
Druhý poločas začne přibližně v 21:19.
Ve skupině 4 jde o hodně a je to vidět. Blíže skupinovému prvenství, a tím pádem i lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále, mají domácí Španělky, jež vedou nad Brazilkami dvougólovým rozdílem 12:10. Evropanky od úvodních minut tahají za pomyslný delší konec provazu, ale Jihoameričanky se drží v těsném závěsu. V jednu chvíli sice prohrávaly o čtyři góly, nicméně zvládly včas zapnout a dvoubrankové manko není tak špatnou výchozí pozici do druhé půle, rozhodně s ním lze něco dělat.
30'
30'
Fernandesová takticky faulovala jednu z protihráček pár vteřin před koncem poločasu, Španělky již nejspíše zakončit nestihnou.
30'
Ale výborná zákrok brankářky i na druhé straně! Pálila Venturaová a Navarrová Giménezová balón vykopla pravou nohou.
29'
Parádním zákrokem levou rukou se blýskla de Arrudaová. Reflexivním zákrokem levou rukou si smlsla na ráně Martínové Berenguerové.
28'
Další útok Brazílie již skončil gólem. De Paulaová využila volného prostoru po lajně. Naskočila blíže středu brány a gólmance poslala míč mezi nohama.
27'
Výborný zákrok Navarrové Giménezové! Nenechala se rozhodit naskočením Quintinové a střelu do šibenice vytáhla pravou rukou nad břevno.
26'
Fernandesová zkusila štěstí znovu, tentokráte však měla k úspěchu daleko. Mířila na přední tyčku, kterou o pořádný kus minula.
25'
Okamžitá odpověď Brazilek. Z levé spojky napřáhla Limaová, brankářka patřila její dělovku až v síti.
24'
Premiérový zásah pro Espínoalovou! Ta se krásně protáhla středem mezi dvěma protihráčkami a poradila si i s gólmankou.
23'
Povedený protiútok zakončovala Arcosová. Střílela z levé spojky, střela na přední tyč Arenhartovou dost překvapila.
22'
Oddechový čas pro Španělsko.
21'
Nyní sledujeme povedenější pasáž Brazilek. Na rozdíl dvou gólů snížila Fernandesová, Jihoameričanky boj o prvenství ve skupině zdaleka nevzdaly.
21'
Cardosová při sedmičce opět vsadila na razanci a dobře udělala. Za střelou k levé tyči se Castellanosová Soánesová natahovala marně.
20'
Druhou trefu v utkání zapsala Bruna de Paulaová. Počkala si na pohyb brankářky, aby následně vystřelila na opačnou stranu.
19'
A Španělky pokračují v navyšování náskoku! Gassamaová si za brankovištěm počkala na míč a tváří v tvář brankářce uspěla.
18'
Nejenže Cabralová Barbosová skvěle přečetla akci, ale následně i přes celé hřiště zamířila neomylně do prázdné brány soupeřek, jež hrály powerplay z důvodu oslabení.
17'
Brazílie skóruje i při vlastním oslabení. Brejkovou akci završila de Paulaová hodem z levé spojky do protějšího dolního růžku.
17'
Překvapivá změna při střílení sedmičky, vzala si ji na starost Fernándezová Fragaová a potvrdila, že také umí. Zacílila nechytatelně.
16'
Hodně tvrdý faul Quintinové, která v plné rychlosti narazila do protihráčky. Kromě dvouminutového trestu zavinila i španělskou sedmičku.
16'
Začaly padat góly z křídel. Echeverriová překvapila Arenhartovou, když znovu střílela na zadní tyč, brankářka šla na druhou stranu.
15'
Quintinová je při chuti. Nyní si opět užila příliš volného prostoru na pravém křídle, brankářku přehodila skvěle provedeným obloučkem.
15'
Španělsko odpovědělo gólem z křídla levého. Maitane Echeverriová zachovala v koncovce chladnou hlavu a skórovala zkušeně střelou o zem k zadní tyči.
14'
Jihoameričanky vyrazily do brejku a uspěly. Jéssica Quintinová si dvakrát vyměnila míč s Fernandesovou, načež z pravého křídla zakončila neomylně na zadní tyč.
13'
Španělská brankářka tolik vidět není, ale to není způsobenu jejím špatným chytáním, ale skvělou defenzivní činností kolegyň.
13'
Jestli někdo drží Brazílii ve hře, tak je to gólmanka Arenhartová. Ta předvedla několik velmi pěkných zákroků, teď naposledy proti Arcosové.
12'
Brazilská sedmička skončila gólem. Tradiční exekutorka Cardosová vypálila tvrdou ránu, brankářce míč propadl mezi nohama.
11'
A další sedmimetrový hod pro Španělsko. Gutiérrezová nezaváhala ani napodruhé, uspěla hodem k pravé tyči.
10'
D Paulaová naskočila do soupeřky, zakončení již bylo zbytečné. Jasný útočný faul, který rozhodčí nepřehlédli.
9'
9'
O sedmičky v úvodu střetnutí není nouze. Tentokráte si ji vzala na starosti Jennifer Gutiérrezová Bermejová a zavěsila nekompromisně do levé šibenice.
8'
Cabralová Barbosová střílela pro změnu z levého křídla. Arenhartová počítala s pokusem na přední tyč a míč srazila do boční sítě.
7'
Velkou minelu předvedla Fernandesová, když z poloviny hřiště mířila do prázdné španělské bány, ale napálila jen levou tyč.
7'
Evropanky odskakují na rozdíl dvou branek. Elisabet Cesáreová Romerová a její střela z pravé spojky neměly chybu, Arenhartová bez šance.
6'
Cabralová Barbosová umí střílet góly i ze hry! Na pivotovi se dostala k zakončení bez bránění protihráčkami, trefila se nechytatelně k pravé tyčce.
5'
Vyrovnáno, góly zatím padají pouze ze sedmiček. Cardosová dvakrát naznačila střelu, načež zakončila neomylně do pravé šibenice.
5'
Dvouminutový trest pro Arcosovou, jež zastavila soupeřku při zakončení, takže Brazílie bude házet navíc i sedmičku.
5'
Echeverriová měla na ruce druhý španělský gól. V pádu mířila mimo dosah gólmanky, ale balón narazil do břevna a vrátil se do hry.
4'
Avšak Jihoameričankám se zatím v ofenzivě vůbec nedaří. Ani při druhém pokusu se vůbec nedostaly k zakončení, jedna ze Španělek zachytila pas do pravého křídla.
3'
Alexandrina Cabralová Barbosová tentokráte při sedmičce neuspěla! Bez naznačování vypálila do horních pater brány, Arenhartová zakročila levou rukou.
3'
Brazilská gólmanka měla smůlu, protože sama se tečované střele soupeřky nedotkla, takže na míči pokračují házenkářky v červeném.
2'
Chybná rozehrávka Brazilek a domácí mohly založit rychlý protiútok. Nestalo se, viditelně preferují konstruktivní rozehrávku.
2'
Úvodní gól padl ze sedmimetrového hodu! Ten si vzala na starosti Cabralová Barbosová a Arenhartovou překonala hodem do pravého dolního rohu.
1'
Zápas o vítězství ve skupině mezi Španělskem a Brazílií odstartoval! Mírným favoritem střetnutí jsou Evropanky, které navíc požene kupředu domácí hlediště.
1'

Španělsko: Navarrová Giménezová, Castellanosová Soánesová – Martínová Berenguerová, C. Camposová, Arderíusová, Cesáreová Romerová, Gutiérrezová Bermejová, Echeverriová, S. Lópezová Jiménezová, Gassamaová, Fernándezová Fragaová, Rodríguezová, A. Hernándezová Serradorová, Espínolaová, Arcosová, Cabralová Barbosová.
Trenér: José Ignacio Prades

Brazílie: Arenhartová, de Arrudaová – B. de Paulaová, Fernandesová, T. M. Limaová, Rodriguesová-Belová, Quintinová, Carneirová, F. G. da Rochaová, Araújová, Cardosová, Vieirová, Guarieirová, Fermová, Matieliová Machadová, Venturová.
Trenér: Jorge Dueñas

Rozhodčí: Sekulić, Jovandić (SRB).
Brazílie

Brazílie se v souboji o konečné první místo ve skupině pokusí o překvapení. A bez šance rozhodně není, určitě není náhoda, že ani Brazilky v pěti kláních na šampionátu ještě neprohrály. I ony měly největší problémy s Chorvatkami a Japonkami, ovšem vypjaté koncovky zápasů zvládly a překvapení nedopustily. Už teď je jasné, že Duenasova družina vylepší umístění z před dvou let, kde nehrála vůbec dobře a skončila až na 17. místě.
Španělsko

Španělky jsou horkými adeptkami na zisk jednoho z cenných kovů, což zatím potvrzují. V pěti utkáních ještě nenašly přemožitelky, avšak nelze říct, že by všechna utkání ovládly rozdílem třídy. Právě v osmifinálové skupině se svěřenkyně kouče Pradese pořádně zapotily, když nejprve porazily Japonsko 28:26 a Chorvatky následně udolaly 27:23. Základní skupinou prošlo Španělsko suverénněji, Argentinu, Čínu, i Rakousko porazilo rozdílem třídy.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásný nedělní večer. Vítám vás při sledování mistrovství světa žen, u zápasu skupiny 4 mezi Španělskem a Brazílií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.