Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Norsko  - 15. prosince 2023   17:30

Dánsko
Dánsko
1' Ann. Hansenová  • 3' Heindahlová  • 4' Heindahlová  • 5' Heindahlová  • 7' Heindahlová  • 11' Friisová  • 12' Haugstedová  • 13' Burgaardová  • 17' Jørgensenová  • 22' Friisová  • 25' Højlundová  • 26' Burgaardová  • 37' Ann. Hansenová  • 39' Højlundová  • 43' Ann. Hansenová  • 44' Burgaardová  • 47' Ann. Hansenová  • 49' Jørgensenová  • 51' Jørgensenová  • 54' Burgaardová  • 65' Ann. Hansenová  • 65' R. Iversenová  • 67' Højlundová
28:29
(14:9)
Norsko
Norsko
4' Reistadová   • 9' Oftedalová   • 11' Oftedalová   • 20' Reistadová   • 21' Reistadová   • 23' Reistadová   • 32' Herremová   • 34' Deilaová   • 35' Oftedalová   • 39' Reistadová   • 40' Oftedalová   • 43' Oftedalová   • 45' Reistadová   • 48' Reistadová   • 49' Herremová   • 51' Aardahlová   • 57' Skograndová   • 60' Solbergová-Isaksenová   • 65' Reistadová   • 67' Reistadová   • 68' Reistadová   • 70' Reistadová
Dánsko
A. Konjičanin, D. Konjičanin (BIH)
Jyske Bank Boxen, Herning (DEN)
12 136 diváků
Norsko

Dánsko – Norsko 28:29 (14:9)
Nejvíce branek: Jørgensenová 7/4, Ann. Hansenová 5, Heindahlová 4, Burgaardová 4 – Reistadová 15/4, Oftedalová 5, Mørková 3/3. Rozhodčí: A. Konjičanin, D. Konjičanin (BIH). Sedmimetrové hody: 6/5 – 9/7. Vyloučení: 5:4. Diváků: 12 136.
Gól v poslední vteřině platí, házenkářky Dánska nedotáhly skvěle rozehrané semifinále a stejně jako na minulém šampionátu ve stejné fázi podlehly rivalkám z Norska.
Domácí měly v Herningu skvělý nástup, s přispěním výtečné Reinhardtové si vypracovaly až šestibrankový náskok. Po přestávce Norky v čele s úžasnou střelkyní Henny Reistadovou pomalu přebíraly otěže zápasu a teprve v poslední minutě se poprvé dostaly do vedení.
Za Dánsko vyrovnala čtyři vteřiny před koncem ze sedmičky Jørgensenová a poslala zápas do prodloužení. V něm byla k vidění vyrovnaná a vyhecovaná házená, ani jedno z družstev neodskočilo do většího než jednogólového náskoku. Zápas měl pak pro domácí infarktové rozuzlení. O postupu obhájkyň titulu rozhodla v poslední vteřině ranou z dálky Reistadová.
70'
Dánský trenér Jensen ještě žádá u rozhodčích přezkum časomíry, zatímco Norky se už radují na valné hromadě.
70'
V poslední vteřině prodloužení rozhoduje semifinále prudkou ranou do šibenice zpoza devítimetrové čáry Henny Reistadová!
70'
Kristina Jørgensenová se při sedmičce ani teď nemýlila, ale Norsko má na útok ještě půl minuty.
70'
Højlundová byla při zakončení faulována a znovu je tu těžký úkol pro Jørgensenovou.
70'
Diváci v Herningu pískají, časomíra vydržela jen tři vteřiny a zase vypadla. To domácím házenkářkám na klidu určitě nepřidá.
70'
V hale se od času 69:05 nerozběhla časomíra, nepříjemný technický zádrhel nutí Dánky zastavit hru a čeká se na nápravu.
69'
Henny Reistadová z přísné sedmičky vrací Norkám vedení.
69'
Ingstadová pálí do tyče, ale byla lehce faulována.
68'
Kristina Jørgensenová opět v klíčovém okamžiku proměňuje sedmimetrový hod. Je vyrovnáno a Dánsko dohraje zápas až téměř do konce v přesile.
68'
Podruhé je vyloučena Maren Nyland Aardahlová (NOR).
68'
Reistadová z devítimetrové čáry neskutečnou dělovkou vrací hostům vedení.
67'
Tvrdá rána Mie Højlundové propadla za norskou brankářku.
67'
Technické chyby na obě strany, po té dánské předběhla v rychlém sólu všechny protihráčky Reistadová a brejk i přesně zakončuje.
66'
Začal druhý poločas prodloužení.
65'
První poločas prodloužení skončil.
65'
Čtyři vteřiny před koncem prvního prodloužení opět vyrovnává v pádu z postu pivota Rikke Iversenová.
65'
Reistadová se vzápětí nemýlila ani ze hry. Skóruje bombou z devíti metrů.
65'
Anne Hansenová překvapila norskou brankářku do protipohybu ze země přes natažené ruce obránkyně.
64'
Henny Reistadová proměňuje sedmimetrový hod.
63'
Slabou a nepřesnou střelou v pádu Anne Hansenová jen odevzdává míč.
62'
Na druhé straně zasáhla úspěšně proti střele pod břevno i střídající Toftová.
61'
Solbergová dlaní vyráží tvrdou střelu Jørgensenové přes obránkyni.
61'
Začal první poločas prodloužení.
60'
Druhý poločas skončil.
60'
Kristina Jørgensenová v čase 59:56 ze sedmimetrového hodu posílá nesmírně napínavé skandinávské semifinále do prodloužení!
60'
Čtyři vteřiny před sirénou došlápla do brankoviště Solbergová-Isaksenová a je nařízena sedmička pro domácí!
60'
Oddechový čas pro Dánsko 22 vteřin před koncem.
60'
Na začátku poslední minuty využívá přesilovku ještě z křídla Sanna Solbergová-Isaksenová a Norsko poprvé v celém zápase vede!
58'
Henny Reistadová navíc proměňuje i nařízený sedmimetrový hod a poprvé za celý zápas hosté vyrovnávají!
58'
Dnešní utkání sleduje 12 136 diváků.
58'
Louise Burgaardová (DEN) je za faul podruhé v zápase vyloučena.
58'
Dánkám jsou pískány kroky, z brejku sice Herremová neprostřelila Reinhardtovou, ale byla jasně tahána zezadu za dres.
57'
Norský trenér odvolává brankářku a situaci 7 na 6 využívá z pravého křídla o zem Stine Skograndová.
56'
Jørgensenová v tísni přestřeluje, Dánky se opět stahují do obrany. Diváci napětím ani nedýchají.
56'
V signalizované pasivitě stihla vystřelit Burgaardová, sice jen do brankářky, ale bylo to s faulem..
55'
Norky těžko hledaly recept na pohyblivou obranu červených, nakonec z těžkého úhlu trefuje jen nohy dánské brankářky Herremová.
55'
Třetí a poslední oddechový čas si bere islandský trenér Norska Hergeirsson.
54'
Burgaardová zavěsila z pravé spojky levačkou na zadní tyč.
53'
Ani jedno z družstev nedotáhlo své útoky, dopředu míří opět domácí.
51'
Teď se však domácím vymstila power-play, Maren Nyland Aardahlová trefuje po bleskové rozehrávce síť ještě dříve než se brankářka stačila vrátit na hřiště.
51'
Kristina Jørgensenová předvedla parádní podstřel.
50'
Solbergová chytá střelu Jørgensenové a Norsko může vyrovnat!
49'
Z levého křídla odpovídá za Norsko Herremová.
49'
V oslabení se jedna na jednu prosadila Kristina Jørgensenová.
48'
Přesilovku ihned využívá střelou do protipohybu brankářky k tyči Reistadová.
48'
Dánský trenér Jensen dostává žlutou kartu za protesty.
48'
Podruhé je dnes vyloučena Sarah Iversenová (DEN).
47'
Do díry v obraně vnikla Anne Hansenová a zakončila přesně pod břevno.
47'
Oddechový čas pro Dánsko.
47'
Nora Mørková zavěsila ze sedmičky, na kterou si proti ní stoupla Toftová, a poprvé od 11. minuty jsou hosté na dostřel.
45'
Dánsko hraje riskantně bez brankářky.
45'
Reistadová znovu stahuje, když zmátla pohybem protihráčku a pronikla do prostoru pivota.
44'
Burgaardová prostřelila norskou brankářku Solbergovou mezi nohy.
44'
Další rána Oftedalové směřovala přímo do Althey Reinhardtové.
43'
Stine Bredal Oftedalová se protáhla z levé spojky mezi dvěma hráčkami a obstřelila pošesté domácí brankářku.
43'
Anne Mette Hansenová zavěsila z mezery na zadní tyč.
42'
Ingvild Bakkerudová pálila až příliš do země a odražený míč vylétl nad břevno dánské brány.
40'
Oftedalová tvrdou ranou snižuje na dvoubrankový rozdíl.
40'
Diváci tleksají Heindahlové, která je odnášena dvěma zdravotníky a je jasné, že dnešní zápas pro ni končí.
40'
Také domácí Mie Højlundová pálí do tyče.
39'
O bleskovou odpověď se postarala pátým gólem Reistadová.
39'
Mie Højlundová si našla prostor v mezírce na pravé spojce a nekopromisní ranou zvyšuje.
39'
Při střele Reistadové zachránila domácí výběr tyč.
38'
Kathrine Heindahlová si bolestivě zranila koleno, když se protahovala mezi dvěma Norkami a udeřila se o palubovku.
37'
Poprvé po změně stran se prosazuje Dánsko, míč protlačila do sítě Anne Mette Hansenová.
36'
Dánky ztrácejí míč, ale Reinhardtová je podržela neskutečným zneškodněním sóla Herremové.
35'
Oftedalová proniká ve vysoké rychlosti dánskou obranou a hosté vedou po změně stran 3:0.
34'
Také Thale Rushfeldt Deilaová se poprvé gólově prosazuje a znovu stahuje norskou ztrátu.
33'
Už druhý útočný faul domácích házenkářek ve vlastní přesilovce.
32'
Camilla Herremová zakončuje přesně pěknou norskou souhru z levého křídla.
32'
Solbergová začíná své účinkování v bráně úspěšným zákrokem proti ráně doprostřed.
31'
Vyloučena je za tahání za dres Maren Nyland Aardahlová (NOR).
31'
V Herningu se rodí velké překvapení na úkor úřadujících mistryň světa i Evropy. Domácí Dánsko mělo impozantní nástup, Norky netrefují prázdnou bránu, celý poločas je navíc přivádí k zoufalství skvělými zákroky Reinhardtová a po poločase ukazuje světelná tabule stav 14:9 pro domácí.
30'
30'
V poslední vteřině poločasu pálí domácí Burgaardová z pravé spojky do tyče.
30'
Ingstadová pálila úplně sama z pivota a znovu udělala z Reinhardtové hrdinku okamžiku!
29'
Lundeová chytá slabou střelu, ale přes celé hřiště nedokázala zamířit do opuštěné brány Dánska.
28'
Na sedmičku se postavila Reistadová a proměnila.
28'
Vyloučena je Louise Burgaardová (DEN).
27'
Friisová ze sedmičky neprostřelila střídající brankářku Solbergovou-Østhasselovou, odražený míč sice zachytila, ale její dorážka končí na tyči!
26'
Pravou spojkou proskočila Burgaardová a náskok Dánska nabobtnal na šest branek.
25'
Naopak Lundeová nedosáhla na střelu Mie Højlundové.
25'
Reinhardtová reflexivně vyráží od tyče prudkou ránu Bakkerudové. Dánská brankářka má přes 50% úspěšnost zákroků!
25'
Rozhodčí přerušují hru, při dopadu se praštila bolestivě hlavou o zem hostující Reistadová.
24'
Rána Jørgensenové o zem se odráží těsně nad břevno.
23'
Na přihrávku Mørkové naběhla loňská nejlepší házenkářka světa Henny Reistadová a nekompromisně napnula síť.
22'
Stine Skograndová neproměňuje další sedmimetrový hod!
22'
Vyloučena byla Kristina Jørgensenová (DEN). Síly na palubovce se na chvíli vyrovnají.
22'
Friisová dostala krásnou přihrávku na levé křídlo a akci vyšperkovala obloučkem do sítě.
21'
Henny Reistadová ve vlastním oslabení v pádu snižuje.
21'
Z následné sedmičky její faul navíc trestá Kristina Jørgensenová.
21'
Vyloučena byla Vilde Ingstadová (NOR).
20'
Reistadová z proskoku ukončuje šestiminutový střelecký půst Norek.
20'
Zmatky na obě strany, nejprve při norském protiútoku trefuje míč zezadu do nohy Ingstadovou, pak Dánky přihrávají do brankoviště.
19'
Druhý oddechový čas pro Norsko.
18'
Nejde to a nejde. Prázdnou dánskou bránu přes celé hřiště minula po zisku míče Oftedalová.
18'
Norkám se lepí smůla na ruce, Skograndová v přesilovce z křídla střílí vedle zadní tyče.
17'
Třetí sedmičku v zápase posílá Nora Mørková pouze do břevna.
17'
Vyloučena byla Sarah Iversenová (DEN).
17'
Kristina Jørgensenová vnikla do otevřeného prostoru a zvyšuje na rozdíl pěti branek.
16'
Sanna Solbergová-Isaksenová (NOR) je vyloučena na dvě minuty.
16'
Ani rána vysoké Kristiny Breistølové přes obranu neprošla za záda Reinhardtové.
15'
Na druhé straně proměňuje sedmimetrový hod Friisová.
14'
Do dánské brány si na sedmičku stoupla Toftová, ale ani ona neměla nárok na přesnou ránu Mørkové.
13'
Rychlý brejk po chybě Dánek hosté nezvládli, hru otočila zase směrem k norské bráně Louise Burgaardová a ta se nezmýlila. Dánsko má zpět čtyřgólový náskok.
13'
Reinhardtová vykopla levou nohou štiplavou ránu Mørkové.
12'
Po úspěšném zákroku Reinhardtové z protiútoku zavěsila Line Haugstedová.
11'
Hned po rozehrání dotáhla sólový výpad ranou pod břevno Emma Friisová.
11'
Kontaktní gól dává opět Oftedalová.
10'
Nora Mørková snižuje ze sedmimetrového hodu mezi nohama domácí brankářky.
10'
Mie Højlundová po zpětné přihrávce z výskoku minula norskou svatyni.
9'
Podstřel Stine Oftedalové zapadl k zadní tyči dánské brány.
8'
Ani nejlepší norská střelkyně Camilla Herremová z levého křídla neprostřelila skvělou Reinhardtovou.
7'
Oddechový čas pro Norsko.
7'
Dánská pivotka Heindahlová je nezastavitelná a z hranice brankoviště sází svůj čtvrtý gól.
6'
Při signalizované pasivitě přestřeluje Oftedalová domácí bránu.
5'
Do třetice využívá Heindahlová z brankoviště přihrávku Anne Hansenové, Dánsko vede o tři góly!
5'
Po tvrdé srážce je na palubovce ošetřována domácí Burgaardová.
4'
Anne Hansenová prostrčila na brankoviště Heindahlové, která ranou pod břevno překonává Lundeovou.
4'
Henny Reistadová z výskoku sází první norský gól.
3'
Zpětnou přihrávku na brankoviště převzala Kathrine Heindahlová a z mezírky mezi zaskočenými Norkami skóruje.
2'
Reinhardtová rozjásala zaplněnou halu, když vychytala na pravém křídle Skograndovou.
1'
Brankářku Lundeovou prostřelila prudkou ranou domácí Anne Mette Hansenová.
1'

Dánsko: Toftová, Reinhardtová – S. Iversenová, Elverová, Ann. Hansenová, Heindahlová, Haugstedová, And. Hansenová, Jørgensenová, Østergaardová, Burgaardová, Petersenová, Højlundová, Friisová, R. Iversenová, Scaglioneová.
Trenér: Jensen.

Norsko: Solbergová-Østhasselová, Lundeová – Aardahlová, Skograndová, Mørková, Oftedalová, Daleová, Breistølová, Ingstadová, Bakkerudová, Novaková, Herremová, Solbergová-Isaksenová, Reistadová, Hovdenová, Deilaová.
Trenér: Hergeirsson.

Rozhodčí: A. Konjičanin, D. Konjičanin (BIH).
Na turnaji Zlaté ligy letos Dánky dokázaly své rivalky těsně porazit 28:27. Na loňském ME rovněž uspěly v nadstavbové skupině 31:29, klíčový finálový zápas však vyhrálo Norsko 27:25 stejně jako předcházejících sedm zápasů v řadě.
Norsko je největším favoritem šampionátu a jeho šance na zlato se v nadsázce řečeno blíží nadějím biatlonové štafety této velmoci zimních sportů. Norky jsou úřadujícími mistryněmi světa i Evropy, ve finále vrcholné akce chyběly od roku 2000 jen pětkrát.
Jedinou porážku přichystala Norkám letos o gól Francie, ovšem to bylo již v době, kdy měly obě země zajištěn postup do čtvrtfinále. Všechny ostatní zápasy vyhrály dvouciferným rozdílem, až v prvním kole pavouka přišla nižší výhra 30:23 nad Nizozemskem.
V třaskavém semifinálovém derby se utkají spolupořadatelské země světového šampionátu Dánsko a Norsko. Souboj je zároveň reprízou finále loňského mistrovství Evropy.
Domácí Dánky obhajují předloňský bronz, také na MS 2021 měly do finále velmi blízko, ale neudržely vedení a podlehly těsně 22:23 Francii.
Na probíhajícím mistrovství světa utrpělo Dánsko nečekanou porážku o gól s Japonskem, po výhře 30:28 nad Německem si ale zajistilo postup do čtvrtfinále, v němž opět těsně 28:26 přetlačilo Černou Horu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.