MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Německo - 27. ledna 2019   14:30

Francie
Francie
6' N. Karabatić  • 8' Mahe  • 8' Mahe  • 13' Remili  • 19' Porte  • 19' Mahe  • 24' N'Guessan  • 33' Fabregas  • 34' Fabregas  • 35' Mahe  • 37' N'Guessan  • 37' N'Guessan  • 38' Remili  • 40' Abalo  • 43' Abalo  • 43' Mahe  • 46' Guigou  • 50' Abalo  • 51' Mahe  • 53' Mem  • 55' Mem  • 56' Fabregas  • 60' N. Karabatić
26:25
(9:13)
Německo
Německo
1' Pekeler   • 4' Fäth   • 5' Drux   • 6' Gensheimer   • 9' Fäth   • 10' Gensheimer   • 12' Drux   • 17' Wiede   • 17' Gensheimer   • 27' Wiencek   • 27' Gensheimer   • 28' Drux   • 30' Wiencek   • 36' Böhm   • 41' Drux   • 47' Kohlbacher   • 47' Groetzki   • 49' Gensheimer   • 51' Kohlbacher   • 52' Wiede   • 54' Gensheimer   • 56' Weinhold   • 57' Kohlbacher
Francie
Santos, Fonseca (oba POR)
Jyske Bank Boxen, Herning
Německo

Francie je bronzová po gólu Nikoly Karabatiče sekundu před koncem normální hrací doby. Přitom to s obhájci zlata nevypadalo vůbec dobře. Po poločase prohrávali poměrem 9:13, ale za sedm minut vymazali německý náskok. Vzápětí se dostali do vedení o tři branky, ale Němci dorovnali. Důležitým momentem byla červená karta pro Wienceka po třech vyloučeních. Přitom Wiencek byl vynikající na pivotu a svým vyloučením do konce zápasu dost oslabil Německo. V závěru duelu poté nastalo velké drama, kapitán Gensheimer dostal dvojku v čase 57:53.

Když už se zdálo, že Francouzi této výhody nevyužijí, tak si slovo vzal jeden z nejlepších hráčů francouzské historie a propálil Heinevetter, který v závěru nahradil mezi třemi tyčemi Wollfa. Nutné je také zmínit skutečnost, že zhruba od poloviny prvního poločasu měla Francie pouze jednoho zdravého brankáře (Gerarda), neboť Dumoulin se zranil, když špatně došlápl po svém zákroku na levou nohu.
60'
Tak to je neskutečně! Němci získali míč takových šest, nebo sedm sekund před koncem normální hrací doby. Nedohráli míč zleva na pivota.

Francie běžela do přečíslení. NIKOLA KARABATIČ to vzal na sebe na ose hrací plochy a z levé strany na přední tyč do dolní části branky okolo pravé ruky propálil brankáře Heinevettera v čase 59:59. Rozhodčí si ještě vyžádali video, ale k dosažení branky došlo před časem. Tak to je velký příběh jednoho z nejlepších házenkářů francouzské historie, který vystřelil Francii bronz s cenou zlata. Karabatič na tomhle šampionátu nastupoval sporadicky kvůli zranění nohy, ale stejně ti jej budou házenkářští fanoušci pamatovat díky této trefě. ve spjatosti s letošním MS.
60'
Abalo nevyzrál z pravého křídla na Heineveittera. Němci poté ztratili balón.
60'
Francie hraje s brankářem a neriskuje tak všechno, nebo nic.
60'
27 sekund před koncem normální hrací doby si Francie vzala timeout.
60'
Faul na pravou spojku Francie, devítka.
59'
První německá sedmička, kterou neházel Gensheimer. Musche proměnil pravačkou do levé poloviny brány a protipohybu brankáře.
59'
Sedmička také na druhé straně, Luka Karabatič bránil v brankovišti proti Fäthovi.
59'
Mahe pravačkou do pravé části branky uspěl ze sedmičky proti Heinevetterovi.
58'
Němci nesouhlasí ani v nejmenším, ale po faulu na Abala z levé strany dostává Gensheimer dvě minuty a do konce normální hrací doby budou Němci hrát v pěti.
58'
Francie chtěla rozpohybovat obranu soupeře, nakonec kostrbatý útok skončil faulem na pravou spojku.
57'
Francouzská obrana byla hodně vytažená, ale ani to nezabránilo k dohrávce na Kohlbachera na šest metrů a trefě po pravé noze Gerarda.
57'
Zajímavé! Wolffa vystřídal Heinevetter vůbec poprvé v zápase.
56'
Mahe našel Fabregase, ten se otočil na pivotu a rozjásal střídačku Francie.
56'
Místo toho Weinhold srovnal z pravé spojky. Gerard ani nereagoval.
56'
Po zasažení Luky Karabatiče chtěl Nikola Karabatič dvojku pro Weinholda. Pravda je ta, že to vypadalo, že Luka byl zasažený loktem do obličeje.
55'
Jeden z Francouzů si našel odražený míč a nahrál na pravou spojku Memovi, který levačkou překonal brankáře.
55'
Mahe na spojce, na pivotu Fabregas.
54'
Rychlý kontr ukončil Gensheimer z levého křídla na vzdálenější tyč.
54'
Útočným faulem pravé spojky skončil útok Německa, ale Francie hned ztratila míč.
53'
Weinhold byl faulovaný na pravé spojce, devítka.
53'
Mem si na středu vyměnil míč s N´Guessanem a střelou do dolní části branky poslal Francii do vedení.
52'
Rána Wiedeho levačkou z levé spojky přistála za Gerardem u bližší tyče.
51'
Rozběhnutý Mahe z pravé spojky překonal brankáře k tyči.
51'
A právě Kohlbacher se prosadil z levé strany na šestce.
51'
Kohlbacher na pivotu, Němci kombinují.
51'
Nepřesná dohrávka Němců z levé spojky na pivota, ale útok pokračuje.
50'
Abalo postřelem z pravé spojky na zadní tyč vrací Francii vedení při signalizované pasivitě.
50'
Němci jsou dost agresivní v obraně a Francie se nemůže dostat k zakončení.
49'
N. Karabatič zůstal ležet na střední spojce, hrálo se dál. Gensheimer následně trhákem k pravé tyči srovnal.
48'
Gensheimer nedal sedmičku, Gerard nastavil levou nohu.
48'
Mem fauloval z pravé strany, sedmička.
48'
Němci chtěli marně dvojku pro Abala po úmyslné hře nohou z pravé strany.
47'
Lagardeho tvrdou střelu z pravé spojky na bližší tyč přečetl Wolff.
47'
Němci rozhýbali obranu Francie a vše dokonal Groetzki na pivotu po nahrávce z levé spojky.
46'
Guigou odpovídá z levého křídla kolem pravé nohy Wolffa.
47'
Kohlbacher byl schovaný na šesti metrech a skóroval k pravé tyči.
45'
Weinhold je na pravé spojce, čtyři Francouzi se vytáhli na devět metrů.
45'
Lagarde neprocpal míč na pivota a Francie přišla o balón.
44'
Drux nepřihrál přesně z pravé spojky do pravého křídla a míč si bere Gerard.
44'
Timeout pro Němce.
44'
To byl zřejmě Wiede, kdo zakončil ze středu na šesti metrů k pravé tyči, kam se přesunul Gerard.
43'
Francie vede o dvě branky po zakončení vyskakujícího Maheho na levém křídle.
43'
Zmiňované francouzské křídlo má úspěšnost střelby 50 %, dva pokusy ze čtyř skončily v síti.
43'
Abalo zakončuje z pravé strany do prázdné branky.
42'
Wolff má dnes úspěšnost zákroků 48 %, zaznamenal jedenáct zákroků.
42'
Mahe poslal dlouhý kříž na pravé křídlo Abalovi, ale ten trefil Wolffa.
42'
Mahe nahrál Memovi na pravou spojku, ten byl faulovaný.
41'
Další vyloučení, Gensheimer si dvě minuty nezahraje.
41'
Vyloučení v týmu Francie (Nedim Remili).
41'
Vyrovnáno Sruxem z levé spojky. Remili navíc za faul na tohoto praváka dostane dvojku.
40'
Abalo dorážel z šesti metrů, Wolff jej vychytal, ale na druhou dorážku francouzského křídla už neměl.
40'
Richardson posílá sedmičku levačkou do pravé nohy Wolffa.
40'
Abalo nemohl zakončit z pravého křídla kvůli bránění v brankovišti v podání protihráče, sedmička také na druhé straně.
39'
Gensheimer srovnal pravačkou o zem.
39'
Bránění v brankovišti v podání Abala a ještě jednoho Francouze z pravé strany, sedmička.
39'
Německá branka je prázdná při postupném útoku.
38'
Remili z pravé spojky na zadní tyč dostává Francii do vedení a Němcům prostě nejde nic ve druhém poločase.
38'
To je hodně důležitý moment, pivot Wiencek (Německo) dohrál. Třetí vyloučení = červená karta. Německá sedmička zastavila Lagardeho na střední spojce a pro Němce je tohle obrovská ztráta.
38'
Mahe a Lagarde se postavili na spojku.
38'
Gerard vychytal pravé křídlo a Francie může vést po následujícím postupném útoku.
37'
Němci postupují na Gerarda s Druxem na spojce.
37'
Další trefa N´Guessana, tentokráte z rychlého kontru, ale zase z pravé spojky do dolních pater brány, Němci si berou timeout.
37'
N´Guessan vyřešil souhru spojek z pravé strany.
36'
Bohm reagoval z levé spojky na bližší tyč.
35'
Mahe z pravé spojky propálil Volfa, přihrával Remili.
35'
Němci faulovali N´Guessana na střední spojce. To vypadalo, že se o ten nedovolený zákrok postaral Wiencek, který už má dvě dvojky a při třetím vyloučení by viděl červenou kartu.
35'
Häfner našel z pravé spojky na přední tyči pouze Gerarda a Němci se zatím neprosadili ve druhém poločase.
34'
Francie vstřelila čtyři branky z rychlých kontrů, Němci dva.
34'
Fabregas poslal míč do prázdné branky po ztrátě soupeře.
33'
Což byla první trefa Francie po necelých deseti minutách.
33'
Fabregas snižuje z pivota po příhře Remiliho z pravé spojky.
32'
Wiencek fasuje dvě minuty po zastavení N´Guessana z levé strany. Je to jeho druhé vyloučení v zápase.
32'
Jeden z Němců se zjevil na levé straně na šestce a přestřelil bránu proti Gerardovi.
32'
Otáčející se Drux byl na pravé spojce faulovaný N´Guessanem.
31'
Mahe byl zbrklý na střední spojky střelou přes Wienceka, Wolff natáhl pravou ruku.
31'
Po výhozu Francie odstartoval druhý poločas.
31'
Po poločase to vypadá, že mistr světa z posledních dvou šampionátů skončí na čtvrté pozici, resp. bez medaile. Německo vede 13:9. A to i díky tomu, že Nikola Karabatič odehrál zhruba deset minut. Francii nehraje vůbec do karet, že se zranil Dumoulin, takže Gerard za nastávající situace zkrátka musí dochytat zápas, jinak by snad musel do brány někdo z pole. Němcům o poznání lépe vychází souhra s pivotem, na šesti metrech úřaduje Wiencek.
30'
30'
Němci zablokovali levačku Mema.
30'
Richardsonovi utekl balón do brankoviště, ale Francie ještě bude mít k dispozici devítku přes šestičlenný blok.
30'
Wiencek si zpracoval na pivotu přihrávku z pravé spojky a obstřelil Gerarda z šesti metrů.
30'
Píská se faul na pravou spojku Německa.
29'
Memova střela ze střední spojky přes blok zapadla vedle levé tyče a útočí Němci.
29'
Wolff kryje zakončení ze spojky levou rukou.
29'
Gensheimer dostane dvě minuty po faulu z levé strany.
28'
Drux navyšuje vedení z pravé spojky pod víko.
28'
Levá spojka Francie vsadila na razanci, ale balón šel mimo bránu.
27'
Mem zakončoval levačkou ze střední spojky k pravé tyči, kde zasáhl Wolff rukama a balón se po zákroku brankáře odrazil na levou stranu ke Gensheimerovi, který snadno trefil prázdnou bránu.
27'
Drux dohrál z levé spojky na šest metrů na Wienceka a Němci se znovu ujímají vedení.
26'
Druxova střela z levé spojky na zadní tyč znamená zákrok Gerarda rukama.
26'
Wiede nevystřelil z pravé spojky při souboji s Mahem.
26'
L. Karabatič je potrestaný dvojkou po faulu na Druxe.
25'
N´Guessan zakončil z levé spojky pod víko, tam natáhl Wolff svoje ruce.
25'
Timeout pro Francii.
25'
Gerard skočil k pravé tyči proti zakončení z pravé spojky a Francie může jít do vedení.
24'
Fabregas zastavil střední spojku faulem, sedmička to nebude.
24'
N´Guessan se dostal strašně snadno na levé spojce na šest metrů a špatnou obranu soupeře pokořil svojí pravou rukou.
23'
Häfner vypálil z pravé spojky, Gerard byl připraven.
22'
N´Guessan vyskočil na levé spojce po souhře s Memem a balón mířil vedle bližší tyče, tím veškerá snaha Francie o srovnání skončila.
22'
Wiede neuspěl na druhé straně ze stejné pozice.
21'
Wolff rukama drží Němce po zakončení střední spojky přes dvoučlenný blok.
21'
Francie volí postupný útok s Richardsonem na střední spojce. Německá obrana 1:5 je hodně vytažená.
20'
Suton získal na pravé spojce faul N´Guessana, následně Němci ztratili balón.
20'
Sutonovu dohrávku do levého křídla přerušil Porte, ale Němci by měli pokračovat v útoku.
20'
Faul na Sutona na levé spojce.
19'
Němci útočí s prázdnou bránou a Gensheimerem na levém křídle, v obraně například Mem.
19'
Žlutá karta pro realizační tým Francie.
19'
Němci si berou timeout.
19'
Třetí branka Maheho do prázdné branky soupeře.
19'
Richardson dohrál do pravého křídla na Porteho, toho neubránil Gensheimer a je to o dva.
18'
Německý trhák skončil dohrávkou do pravého křídla na Groetzkiho a Gerard si dobře postavil bližší tyčku.
18'
Přesilovka právě skončila, protože Drux fauloval z levé strany Richardsona, který vyskakoval.
17'
Remili ještě bude vyloučený za faul na Gensheimera.
17'
Gensheimer předčil jeden na jednoho Remiliho na levé spojce a obstřelil Gerarda na zadní tyč.
17'
Špatná nahrávka Remiliho na pravou stranu, tím také útok Francie končí.
17'
Levačka Wiedeho překonala Gerarda z pravé spojky.
16'
Střela jednoho z Němců z pravé spojky šla vedle zadní tyče, ale bílí hrají dál.
16'
Luka Karabatič vidí kartu za faul na Wienceka na pivotu.
15'
Richardson přihrál Remilimu na levou spojku a ten vyskočil. Pálil přes dva hráče k bližší tyči, kde měl Wolff ruce.
15'
Remili si vyměnil míč s Richardsonem a poté narazil na tvrdou obranu na pravé spojce.
14'
Zatímco Dumoulin odchází pryč do šatny a vypadá to, že Francii zbývá jeden zdravý brankář, tzn. Gerard.
14'
Po přihrávce Druxe vystřelil Fäth z pravé spojky vedle zadní tyče.
13'
Vše končí trefou levačky Remiliho ze střední spojky po nahrávce Nikoly Karabatiče z levé spojky.
13'
Francie neskórovala necelých pět minut.
13'
Pekeler přestřelil bránu z šesti metrů. To se často nevidí.
12'
Všechno začalo u Richardsona a pokračovalo z praév spojky v podání Remiliho na pivota na N. Karabatiče, který lobem přes Wolffa minul pravou tyč.
12'
Dumoulin po zákroku ve svém brankovišti zřejmě špatně došlápl na levou nohu a do brány musí Gerard.
12'
Drux se protáhl z levé spojky na střed na šest metrů kolem N. Karabatiče a k pravé tyči poslal míč za bezmocného Dumoulina.
11'
Remili ztrácí míč a protiútok Německa začíná od Wolfa, který vyhazuje balón křížem na pravou stranu.
11'
Špatná nahrávka Richardsona na levou stranu, ale Francie zůstane na míči.
10'
Gensheimer si vyskočil na levém křídle před Richardsonem a dává branku okolo pravé nohy brankáře.
10'
Wiencek faulovaný Portem (FRA), Němci budou hrát přesilovku.
10'
Richardson nahrál na pivota směrem na levou stranu, ale jednoho z Francouzů na šestce vychytal Wolff.
9'
Fath si seběhl na střední spojku a tvrdou střelu do pravé části branky a protipohybu Dumoulina srovnal.
9'
Německo útočí s Druxem na levé spojce. V obraně Francie Fabregas.
8'
Stejně tak nyní po pasu od brankáře Dumoulina.
8'
Mahe trefuje prázdnou bránu z vlastní poloviny.
8'
Gensheimer si na pár sekund zaběhl na falešného pivota a Dumoulin poté rukama u zadní tyče vytáhl střelu levé spojky.
7'
Fabregas stihl protihráče na devítce.
6'
Wiencek ještě zasáhl z levé strany francouzskou hvězdu do obličeje a dostává dvojku. Karabatič to celkem dost schytává od německé obrany v úvodu.
6'
Nikola Karabatič propálil brankáře z pravé spojky na přední tyč.
6'
Rozhýbanou obranu soupeře překonal Gensheimer z levého křídla proti Dumoulinovi po nahrávce Druxe z levé spojky.