MS v házené mužů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Argentina : Bahrajn - 17. ledna 2021   18:00

Argentina
Argentina
2' Moscariello  • 9' Baronetto  • 11' Moscariello  • 12' Vainstein  • 13' Fernández  • 16' F. Pizarro  • 18' S. A. Simonet Moldes  • 20' Moscariello  • 23' F. Pizarro  • 24' F. Pizarro  • 25' F. Pizarro  • 33' Moscariello  • 36' Martínez  • 38' Fernández  • 42' S. A. Simonet Moldes  • 47' F. Pizarro  • 50' Mouriño  • 51' Martínez Camí García  • 53' Baronetto  • 58' S. A. Simonet Moldes  • 60' Moscariello
24:21
(12:10)
Bahrajn
Bahrajn
1' Ahmed   • 4' Džalál   • 9' Džalál   • 10' M. Mírzá I.   • 22' As-Sajjad   • 23' Džalál   • 25' As-Samáhídží   • 26' Ahmed   • 34' A. al-Maqábí   • 35' Ahmed   • 37' Saad   • 39' M. Mírzá I.   • 40' A. al-Maqábí   • 41' A. al-Maqábí   • 42' Saad   • 43' Qanbar   • 45' A. al-Maqábí   • 46' A. Mírzá   • 53' A. Mírzá
Argentina
Schulze, Tonnies (oba GER)
Cairo Stadium Indoor Halls Complex, Káhira
Bahrajn

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Argentina – Bahrajn 24:21 (12:10)
Nejvíce branek: Pizarro 6/1, Moscariello 5, Fernández 4/2 – Ahmed 5/2, al-Maqábí 4, Džalál 3. Rozhodčí: Schulze, Tonnies (oba GER). Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 1:6.
Byla to tuhá bitva, jak se ostatně dalo předem předpokládat. Bahrajn se po přestávce zlepšil, dokonce vedl o tři branky, jenomže nakonec o svůj náskok přišel. Argentina byla v rozhodujících chvílích lepším týmem a zajistila si postup ze skupiny.
60'
Moscariello (ARG) ještě deset vteřin před koncem upravil konečné skóre.
60'
Argentina je u míče, brankář Abdulhusajn (BRN) ví, že ani tenhle úspěšný zákrok Bahrajnu k úspěšnému výsledku nepomůže.
60'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Gólman Bar (ARG) předvedl asi rozhodující zákrok tohoto utkání. Ve vyložené pozici totiž vychytal As-Sajjada (BRN).
58'
Oddechový čas pro hosty.
58'
Zbytečná technická chyba na straně Bahrajnu. A potrestal jí perfektně na druhé straně Simonet Moldes (ARG). Možná že v tuhle chvíli se opravdu definitivně zlomil chleba.
57'
Důležitá branka, bezpochyby. Fernández (ARG) proměnil sedmičku, byť si na střelu brankář Abdulhusajn (BRN) sáhl.
56'
Tři minuty a patnáct vteřin do konce. Stav mezi oběma týmy je stále nerozhodný.
54'
Tentokráte al-Maqábí (BRN) mířil mimo. Teď už bude rozhodovat každá maličkost, každá nepřesnost v zakončení. Naštěstí pro Bahrajn ani Argentina nebyla na druhé straně úspěšná.
53'
Blesková odpověď na druhé straně. A že to Baronetto (ARG) udělal lišácky. Zasadil přesný úder jemným obloučkem.
53'
A. Mírzá (BRN) dalším úspěšným střelcem! Bahrajn zase vede nejtěsnějším možným způsobem.
53'
Drama pokračuje i nadále, brankář Abdulhusajn (BRN) se svými spoluhráči tuhle akci ubránil. A naopak asijský výběr spěchá do útoku...
52'
As-Sajjad (BRN) svou šanci neproměnil. A naopak Argentina už podniká kroky k navrácení svého vedení.
51'
Martínez Camí García (ARG) si naskočil ve středu pole a propálil vše, co mu stálo v cestě. Argentina je na koni! První gól pro tohoto hráče v tomto utkání. A hodně důležitý, nutno říci.
50'
50'
Mouriño (ARG) se s míčem otočil ve středu pole a zacílil. Argentina snížila ztrátu na svého soka na rozdíl jediné branky.
49'
Taktéž Bahrajn podniká nyní postupný útok, zatím ale bez kýženého úspěchu. Bude to zřejmě bitva o každý gól až do posledních momentů.
48'
Argentina se přes dobře organizovanou obranu soupeře neprosadila. A nakonec znovu zasáhl povedeně Abdulhusajn (BRN).
47'
Odvážný průnik, to bezpochyby ano. Argentina díky němu snížila. Branku si na své konto připsal po delší době F. Pizarro (ARG).
46'
Bahrajn pokračuje v navyšování náskoku. Poté, co se podařilo vychytat další šanci soupeře Abdulhusajnovi (BRN), se střelecky prosadil na druhé straně A. Mírzá (BRN).
45'
Řádí dál, řádí! Perfektně se v koncovce daří al-Maqábímu (BRN), který si zapsal na své konto už čtvrtý přesný zásah.
44'
Brankář Abdulhusajn (BRN) se má z čeho radovat. Z blízkosti vychytal v důležitou chvíli Mouriña (ARG).
43'
Nádherný náskok z křídla! Qanbar (BRN) se dostal skoro do středu hřiště, vytvořil si perfektní střelecký úhel a zamířil, jak potřeboval.
42'
Nádherná kombinace Argentiny! Na jejím konci byl Simonet Moldes (ARG). Tahle akce by mohla jihoamerický výběr bezpochyby nabudit.
42'
42'
Bahrajn se dostává do vedení! Saad (BRN) podnikl rychlý protiútok a z vyložené pozice se nezmýlil.
41'
Parádně se rozstřílel tenhle podsaditý chlapík. A vůbec mu nevadí, že nosí dres s číslem padesát, ačkoli v zápise o utkání má padesát jedničku. Díky svému důrazu al-Maqábí (BRN) opětovně vyrovnal stav.
40'
Fernández (ARG) nepanikařil, počkal si na vhodnou chvíli a pak úspěšně proměnil sedmičku.
40'
Vyloučení v týmu Bahrajn (Ahmad Džalál).
40'
Druhá branka v tomto utkání pro tohoto hráče, al-Maqábí (BRN) zařídil Bahrajnu průběžnou remízu! Argentina je zatím gólově ve druhé půli horší.
39'
I. M. Mírzá (BRN) číhal ve středu pole na přihrávku a dočkal se. A následně poslal míč do brány. Opět se Bahrajn dostal soupeři na rozdíl jednoho gólu.
38'
Od Simoneta (ARG) obdržel Fernández (ARG) jistou přihrávku, stačilo pak jen z křídla naskočit a zamířit do sítě.
37'
Saad (BRN) se dostal k vyražené střele. A napodruhé už Bahrajn přece skóroval. Argentině je pořád na dostřel.
36'
Martínez (ARG) napravil svou neúspěšnou sedmičku ze začátku druhé půle a z křídla zaúřadoval tak, jak potřeboval a chtěl.
35'
A Argentina vede už jen o branku. Po nějaké době se zase ozval Ahmed (BRN).
34'
Prosadil se střelecky a to je pro Bahrajn důležité. Přílišně neslavil, al-Maqábí (BRN) moc dobře ví, že jeho tým potřebuje pořád ještě hodně pracovat.
33'
Moscariello (ARG), to je poměrně dobrá jistota Argentiny na pozici pivota. Ze středu pole se opětovně prosadil.
32'
Maciel (ARG), argentinský gólman, dostal nyní ťafku do hlavy. Ale rychle se oklepal. Důležité pro něj bylo, že ho nepřekonal Džalál (BRN).
31'
Martínez (ARG), hráč s dvacítkou na zádech, na úvod neproměnil sedmičku. A kouč Cadenas byl pořádně naštvaný.
31'
Jak se dalo předpokládat, tohle utkání nabízí zatím vyrovnanou bitvu. Nutno říci, že výsledek je asi zasloužený, Argentina je přece jenom o něco lepším týmem i proto, že Bahrajn se nechá často vylučovat. V tomhle ohledu se musí asijský výběr určitě zlepšit.
30'
30'
F. Pizarro (ARG) se tentokráte střelecky neprosadil. Viděli jsme totiž první neproměněnou sedmičku.
30'
Vyloučení v týmu Bahrajn (Džásim As-Salátna).
29'
Ahmed (BRN) proměnil sedmičku. Rozdíl mezi oběma týmy před koncem první půle je jen na dvou brankách.
28'
Skóre od oddechového času Argentinců je neměnné. Bahrajn zatím nedokáže využít jakkoli svou první přesilovku.
27'
Zajímavé rozhodnutí německých rozhodčích. Byl totiž vyloučený F. Pizarro (ARG), evidentně však dle opakovaných záběrů fauloval I. Pizarro (ARG). Ale rozhodčí situaci nechali tak, jak původně rozhodli. Každopádně zřejmě chyba ze strany arbitrů.
27'
Vyloučení v týmu Argentina (Federico Pizarro).
27'
26'
Bahrajn nechce nechat Argentinu utéci na ještě větší rozdíl. I proto se nyní vehementně snažil skórovat Ahmed (BRN). A podařilo.
25'
F. Pizarro (ARG) se zase zapisuje na střeleckou listinu. Tentokráte se předvedl perfektní technickou finesou.
25'
As-Samáhídží (BRN) zamířil z křídla jemným obloučkem. Se štěstím tahle střela zapadla do brány.
24'
Levačkou vypálil velmi produktivní F. Pizarro (ARG). Argentina i díky němu udržuje pohodlný náskok na Bahrajn.
23'
Džalál (BRN) zamířil do brány tak, jak si představoval, a to z pravého křídla.
23'
F. Pizarro (ARG) je dalším hráčem, co mění skóre utkání.
22'
Tenhle gól by mohl Bahrajnu dopomoci k lepším výkonům v minutách následujících. Na střeleckou listinu se zapisuje poprvé As-Sajjad (BRN).
20'
Argentina si začíná získávat pohodlný náskok. Moscariello (ARG) se i v pádu ze středu pole dokázal střelecky prosadit.
19'
Perfektně nyní Argentinci brání soupeřovy výpady. Bahrajn se směrem dopředu nedokáže prosadit, nutno podotknout, že stále hraje v oslabení.
18'
18'
Simonet Moldes (ARG) využil ze středu pole dvojnásobnou přesilovku. Bahrajn prožívá krušné časy, už zaznamenal čtyři vyloučení. I to je důvod, proč aktuálně prohrává.
17'
Žlutá karta pro realizační tým Bahrajn.
17'
Vyloučení v týmu Bahrajn (Ahmad al-Maqábí).
16'
Vyloučení v týmu Bahrajn (Husajn As-Sajjad).
16'
F. Pizarro (ARG) zakončil rychlý brejk. A ještě navíc vybojoval pro svůj tým přesilovku, byl totiž faulovaný.
15'
Žlutá karta pro tým Bahrajn (Muhammad Mírzá I.).
14'
Ahmed (BRN) jednou naznačil, podruhé vystřelil. A proměnil s přehledem tuhle sedmičku.
13'
A další gól po brejku, Bahrajn znovu špatně rozehrál. Svůj brejk tak v klidu zakončil Fernández (ARG).
12'
Poprvé se dostala Argentina v tomto utkání do vedení. Vainstein (ARG) zachytil soupeřovu rozehrávku a své sólo zakončil tak, jak potřeboval.
11'
Snadná práce. Moscariello (ARG) se ocitl před bahrajnskou bránou úplně sám a v koncovce nezaváhal.
10'
I. M. Mírzá (BRN) je dalším hráčem, který změnil průběžné skóre. Bahrajn nepouští Argentinu do vedení.
9'
Argentina bleskově odpovídá, rovněž z křídla. Z něho se prosadil Baronetto (ARG).
9'
Džalál (BRN) a jeho druhá branka v utkání. Prosadil se i v oslabení, to když dostal dobrou přihrávku na křídlo.
8'
Žlutá karta pro tým Argentina (Pablo Vainstein).
8'
F. Pizarro (ARG) proměnil první sedmimetrový hod tohoto klání. Zatím se jedná o velmi vyrovnané měření sil. Ostatně jak se předpokládalo.
7'
Vyloučení v týmu Bahrajn (Hasan As-Samáhídží).
6'
A. Mírzá (BRN) se nyní z levé strany neprosadil. Perfektně ho vychytal gólman Maciel (ARG).
5'
Žlutá karta pro tým Bahrajn (Alí Mírzá).
4'
Džalál (BRN) zužitkoval tenhle rychlý brejk velmi snadno. Bahrajn se podruhé v utkání ujímá vedení.
3'
P. Simonet (ARG) se dopustil útočného faulu. Škoda pro jihoamerický výběr, argentinská početní výhoda se totiž blíží ke svému konci.
2'
Moscariello (ARG) dostal dobrou přihrávku a rychle využívá argentinskou přesilovku.
2'
Vyloučení v týmu Bahrajn (Muhammad Abd ar-Ridá).
1'
Hned první útok Bahrajnu vyšel. Ahmed (BRN) se prodral na pravou stranu do střelecké pozice a zacílil.
1'

Argentina: Bar, Maciel – Baronetto, Bonanno, Carou, Fernández, Fischer, Martínez Camí García, Martínez, Moscariello, F. Pizarro, I. Pizarro, P. Simonet, S. A. Simonet Moldes, Vainstein, Mouriño.

Bahrajn: Abdulhusajn, aš-Šwajch – Abd ar-Ridá, Ahmed, al-Fardán, Alí, A. al-Maqábí, As-Salátna, As-Samáhídží, As-Sajjad, Džalál, K. Mahfúd, A. Mírzá, M. Mírzá I., Qanbar, Saad.

Rozhodčí: Schulze, Tonnies (oba GER).
Cairo Stadium Indoor Halls Complex v hlavní egyptské metropoli jménem Káhira bude dějištěm tohoto klání. Na utkání, stejně jako na všechna ostatní, je vlivem pandemie koronaviru zakázaná jakákoli divácká účast.
Argentinci jsou v tomto střetnutí pasováni do role mírného favorita. Vstup do turnaje se jim povedl, skolili o šest gólů DR Kongo, a šoupli se v tabulce skupiny D na průběžné druhé místo. Bahrajn nic moc nezmohl s Dánskem, očekávaně vysoko padl, konkrétně o čtrnáct branek, a bude tak hledat první bodový úspěch až v rámci svého druhého zápasu.
Tenhle souboj může být pro oba celky hodně důležitý, co se postupu do další fáze týče. V konkurenci jasného favorita z Dánska se ještě perou společně s africkým celkem z DR Konga o první tří místa v tabulce. A pokud Argentina porazí Bahrajn či s ním remizuje, účast v hlavní fázi jí už na devadesát devět procent nemine.