MS v házené mužů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Švýcarsko - 18. ledna 2021   18:00

Francie
Francie
1' L. Karabatić  • 6' Remili  • 7' L. Karabatić  • 10' Descat  • 15' Fabregas  • 16' Descat  • 18' Mahe  • 19' Mem  • 20' Porte  • 24' Mem  • 25' Mahe  • 28' Mahe  • 33' Mahe  • 35' Mahe  • 38' Mem  • 41' Abalo  • 44' Mem  • 46' Richardson  • 51' Lagarde  • 53' Richardson  • 56' Abalo  • 59' Abalo
25:24
(14:14)
Švýcarsko
Švýcarsko
4' A. Schmid   • 5' A. Schmid   • 6' Milošević   • 10' A. Schmid   • 11' Sidorowicz   • 12' Milošević   • 14' A. Schmid   • 17' A. Schmid   • 21' Tynowski   • 25' Milošević   • 27' Sidorowicz   • 29' A. Schmid   • 30' Sidorowicz   • 33' Milošević   • 37' Sidorowicz   • 38' A. Schmid   • 43' Lier   • 46' A. Schmid   • 47' A. Schmid   • 49' Lier   • 52' Tynowski   • 53' Raemy   • 60' Sidorowicz
Francie
Gérard, Pardin – Remili, Lagarde, Richardson, Mem, Tournat, Mahe, Abalo, Guigou, L. Karabatić, Fabregas, Descat, Dipanda, Porte, Acquevillo.
Lopez Grillo, Lenci (ARG)
Dr Hassan Moustafa Sports Hall, Gíza
Švýcarsko
Portner, Bringolf – A. Schmid, Rubin, Tynowski, Svajlen, Lier, Sidorowicz, Raemy, Röthlisberger, Tominec, Gerbl, Zehnder, Milošević, Novak, Ben Romdhane.

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dnešní nesmírně dramatický zápas je u konce. "Náhradníci" ze Švýcarska prokázali proti Francii obrovskou houževnatost a celý zápas s ní drželi krok, jenomže v samém závěru nevyužili početní převahy a vylámali si zuby na skvělém brankáři Gérardovi, který zhruba po dvaceti minutách nahradil zraněného Pardina. Francouzi tak obsadí ve skupině E první místo s plným bodovým ziskem. Naopak Švýcaři si ještě na svou případnou účast mezi čtyřiadvacítkou nejlepších musejí počkat. Jestliže chtějí postoupit alespoň ze třetího místa, tak Rakousko nesmí ve večerním duelu porazit favorizované Norsko.
Francie – Švýcarsko 25:24 (14:14)
Nejvíce branek: Mahe 7/2, Mem 4, Abalo 3 – Schmid 10/1, Sidorowicz 5, Milošević 4. Rozhodčí: Lopez Grillo, Lenci (ARG). Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 3:5.
Nejlepším hráčem utkání je vyhlášen Švýcar Andy Schmid, který v tomto duelu nasázel deset branek, všechny své góly by však určitě rád vyměnil za bodový příděl pro Švýcarsko.
60'
Portner skvěle zasáhl, jenže na druhé straně opět zazářil Gérard proti ráně Bena Romdhaneho a Francie proto vítězí nejtěsnějším rozdílem!
60'
Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet vteřin! Francie je u míče a nyní si vybírá oddechový čas, duel se určitě pokusí dohrát na útočné polovině!
60'
Zhruba půl minuty před koncem ještě vykřesává naději Sidorowicz!
60'
Zbývá nám minuta do konce, Švýcaři nedokážou najít recept na obraný blok soupeře.
Švýcarský tým si ještě vybírá oddechový čas!
59'
Na druhé straně naopak skóruje a tohle se Švýcarskem nevypadá vůbec dobře, i když mělo dlouhou výhodu dvojnásobného přečíslení.
58'
Jenže Gérard opět čaruje a vychytal Sidorowicze, v tuto chvíli je jasným lídrem svého výběru!
58'
Tohle je teď pro Francii hodně nepříjemné, další dvě minuty totiž odpyká Mem a favorit se proto bude bránit ve čtyřech!
57'
Jenže v důležitý moment zasahuje Gérard proti střele Raemyho a Francouzi teď určitě budou šetřit čas!
56'
Po faulu na Rubina odpyká dvouminutový trest Lagarde.
56'
Francie ale získala míč a po rychlém brejku dává Abalo důležitý gól z křídla!
55'
Švýcarsko si vybírá oddechový čas.
55'
Jenže domácí mají Portnera, který naprosto exkluzivně vychytal Abala!
54'
Sidorowicz neudržel nervy na uzdě a za nesportovní chování si odsedí dvě minuty, na lavičce se pořádně rozčiluje!
54'
Švýcarům je opět signalizována pasivita.
53'
Francouzi bleskově srovnali povedenou střelou Richardsona.
53'
Švýcarsko se dostává do vedení díky Raemymu a v závěrečných minutách nás proto čeká pořádné drama!
52'
Lagarde teď přešlápl a k míči se tak dostává Švýcarsko.
52'
Švýcaři však drží krok, Gérarda překonal Tynowski.
51'
První gól v zápase střílí Lagarde a Francie díky němu znovu vede.
50'
Závěrečnou střelu Schmida tentokráte zlikvidoval Gérard.
50'
Sidorowicz se neprosadil, Švýcarsku je signalizována pasivita.
50'
Portner vytáhl ránu Richardsona nad břevno a Švýcarsko dokonce může jít do vedení!
49'
Nyní je znovu srovnáno, z levé strany skóruje Lier.
48'
Nervozita graduje, tahle střela Guigoua se mezi tři tyče nevešla.
47'
A je to tady, Schmid se dnes dokonce prosazuje už podesáté!
46'
Francii ale vzápětí vrací dvoubrankové vedení Richardson střelou z devíti metrů.
46'
Schmid je opravdu ve formě, ranou z devíti metrů zaznamenal svůj devátý gól tomto utkání!
45'
Nicméně Richardson pouze orazítkoval tyčku.
45'
Gérard vychytal Miloševiće a Francie proto může zvýšit svůj náskok.
44'
Z devíti metrů nekompromisně vypálil Mem a Francie vede o dvě branky.
44'
Švýcaři stále předvádějí houževnatý výkon a se svým protivníkem drží krok.
43'
Hra je teď hodně rozháraná. Po technické chybě Mema snížil z rychlého brejku Lier.
42'
Portne však na druhé straně vychytal Acquevilla.
42'
Gérard se teď zaskvěl proti ráně Rubina!
41'
Abalo se uvolnil na pravém křídle a s přehledem překonal Portnera.
40'
Střela Schmida v nouzi se mezi tři tyče nevešla.
40'
Francouzi ale skvěle brání a Švýcarsku je signalizována pasivita.
39'
Po delší době se opět zaskvěl Portner a Švýcarsko může opět srovnat.
38'
Francii však bleskově vrací vedení Mem.
38'
Po delší době se ozval Schmid a díky jeho osmé brance v zápase je srovnáno.
37'
Karabatič se dopustil útočného faulu a pak se neprosadil Mahe.
37'
A ti se nakonec prosazují, na rozdíl jediné branky snižuje aktivní Sidorowicz.
36'
Znovu řada nepřesností na obou stranách, k míči se dostávají Švýcaři.
35'
Röthlisberger při svém rychlém brejku přišel o míč, na druhé straně skóruje Mahe a je to už jeho sedmý gól v zápase.
34'
Lier se neprosadil, teď sledujeme hru nahoru dolů.
34'
Schmid byl zablokován, na druhé straně neuspěl ani Fabregas.
33'
Na opačné straně ukázal své kvality Mahe a prosazuje se už pošesté v zápase.
33'
Švýcaři okamžitě odpovídají zásluhou Miloševiće.
32'
Nyní fauloval Sidorowicz a následnou sedmičku proměnil Descat
31'
Schmid se nyní dopustil útočného faulu.
31'
Úvodní poločas je za námi, Švýcaři zatím překvapivě drží krok s favorizovanou Francií a momentálně s ní hrají nerozhodně. Ve druhém poločase, který začne přibližně v 18:51, se rozhodně máme na co těšit. Tento krásný duel kazí pouze jedna skutečnost, neboť brankář Pardin si po pádu Tynowskiho zranil nohu a vůbec není jasné, jestli se na tomto házenkářském svátku ještě postaví mezi tři tyče.
30'
30'
Mahe poprvé selhal z čáry sedmimetrového hodu a do kabin se tak půjde za nerozhodného stavu.
30'
Sedmičku soupeře se nyní pokusí chytit Bringolf!
30'
Sedm vteřin před koncem první půle he vyloučen Röthlisberger.
30'
A to se téměř záhy povedlo, přesnou mušku měl Sidorowicz.
29'
Portner vytáhl fantastický zákrok a Švýcarsko proto může srovnat v samém závěru první půle.
29'
Na druhé straně dává svou sedmou branku v zápase nabuzený Schmid.
28'
Mahe teď svými trefami jasně táhna Francii, v tomto utkání se prosadil již popáté.
28'
Mem se neprosadil, Francie však zůstává u míče.
27'
Francouzi znovu nikam nespěchají a s rozvahou si rozmýšlejí další postupný útok
27'
Sidorowicz to teď udělal skvěle a ranou o zem rozvlnil síť.
26'
Gérard se pokusil trefit prázdnou branku přes celé hřiště, nicméně o kousek ji minul.
26'
Pardin dnes opravdu pokračovat nebude a odkulhává do útrob stadionu!
25'
Další povedenou ranou ale okamžitě odpovídá
25'
Do střelecké formy se dostal Milošević, jenž snížil střelou ze spojky.
24'
Mem vyskočil vysoko do vzduchu a z devíti metrů skóruje.
24'
Koleno Pardina vůbec nevypadá dobře, snad ho na tomto šampionátu ještě uvidíme.
23'
Gérard se chytil a vzápětí předvádí další brilantní zákrok!
23'
Navíc Portner teď zneškodnil střelu z devíti metrů od Maheho.
23'
Francii se v ofenzivní fázi nedaří a jen těžko nachází recept na pozorný obranný blok protivníka.
22'
Gérard se hned uvedl pěkným zákrokem proti střele Sidorowicze.
21'
Tohle ale vůbec nevypadá dobře! Tynowski totiž spadl na nohu Pardina a z hrací plochy musel být odnesen, místo něj se postavil mezi tři tyče Gérard.
21'
Po delší době se blýskl Portner a zlikvidoval střelu Fabregase, na druhé straně zakončil rychlý brejk
20'
Švýcaři opět přišli o míč a rychlý brejk proměňuje Porte razantní střelou pod břevno!
20'
Švýcarský kouč logicky reaguje oddechovým časem.
19'
Švýcarsko se střelecky zaseklo, naopak jasnému favoritovi se momentálně daří a vedení mu proto vrací Mem.
18'
Mahe teď řádí jako černá ruka a přidává svůj třetí zásah v tomto utkání, máme tedy srovnáno.
18'
Nařízenou sedmičku zkušeně proměnil Mahe.
17'
Na druhé straně fauloval Svajlen a půjde si odpočinout na dvě minuty.
17'
Všechno teď ale napravil famózní Schmid a dává už svůj šestý gól v zápase.
17'
Švýcaři nyní je marně dobývají defenzívu protivníka, při své střele byl zablokován Milošević.
16'
Na levém křídle se skvěle uvolnil Descat a s přehledem překonal Portnera.
15'
Pardin až do této chvíle nebyl příliš vidět, ale teď parádně nohou vychytal Liera a Francie proto vyráží do dalšího útoku.
15'
Na pivotu zůstal zcela osamocený Fabregas a zblízka snížil na rozdíl dvou branek.
14'
Francouzský trenér proto reaguje oddechovým časem.
14'
Do rychlého brejku vyrazil Schmid a nezaváhal, Švýcaři i díky jeho pěti trefám vedou už o tři góly!
14'
Na opačné straně trefil pouze tyč Raemy.
13'
Portner si teď brilantně poradil se střelou z levého křídla od Descat.
12'
Milošević vypálil z devíti metrů a rozvlnil síť, mírný outsider tak vede o dvě trefy.
12'
Ve velké možnosti následně selhal Karabatić a Švýcarsko proto může jít do trháku.
11'
Švýcarsku se zatím daří střelecky, další jeho branku přidává Sidorowicz.
10'
Na druhé straně okamžitě odpovídá Descat.
10'
Schmid je dnes k nezastavení a dává už svou čtvrtou branku v zápase.
10'
Portner předvedl skvělý zákrok a Švýcarsko spěchá do rychlého brejku.
9'
Jasný favorit už je kompletní a momentálně nikam nespěchá, snaží se vyzrát na pozornou defenzívu protivníka.
8'
Portner se teď předvedl proti střele z křídle, na druhé straně těsně přešlápl Raemy a k míči se tak proto znovu odstává Francie.
7'
Následnou semdmčku bez potíží proměňuje Schmid.
7'
Stejný hráč to však teď přehnal s důrazem a o zásluze je vyloučen na dvě minuty.
7'
Karabatić znovu úřaduje a dává svůj druhý gól v zápase.
6'
Švýcarsko i v oslabení srovnává stav, přesnou mušku měl Milošević .
6'
Nyní vrátil Francii vedení Remili hezkou střelou z pravé spojky.
5'
Rubin povalil k zemi protihráče a musí si odsedět dvouminutový trest.
5'
Švýcarskou vzápětí srovnává stav zásluhou další branky Schmida.
5'
Na druhé straně se poprvé vytáhl brankář Portner, jenž zblízka vychytal kanonýra Karabatiće.
4'
Až nyní se prosazuje Schmid a to hezkou střelou z devíti metrů. máme tedy sníženo.
4'
Žlutá karta pro tým Francie (Nedim Remili).
4'
Švýcaři teď hrají bez brankáře a nikam nespěchají.
3'
Následnou sedmičku s přehledem proměňuje Mahe.
3'
Vzápětí jde Švýcarsko do oslabení, dvě minuty si musí odsedět Milošević.
3'
Rubin to nyní přehnal s důrazem a vidí první žlutou kartu tohoto zápasu.
2'
Francie nikam nespěchá a teď může navýšit svůj náskok.
2'
Dlouhý postupný útok Švýcarska nakonec zakončil Runin střelou vedle.
1'
Francie začala postupným útokem a z něho se hned prosadil Karabatić.
1'
Všechno je už připraveno a utkání za malý okamžik začne.
Oba výběry už jsou na palubovce a nyní zazní jejich hymny.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Oba dva protivníci se spolu naposledy utkali na ME 2015 a Francie bez potíží vyhrála v poměru 31:23.
Švýcaři původně vůbec neměli na tomto házenkářském svátku startovat a až na poslední chvíli poskládali tým, který nahradil koronavirem zasažené USA. Nicméně hned ve svém prvním utkání překvapili a v nejdůležitějším duelu skupiny E porazili Rakousko (28:25), čímž v podstatě splnili svůj cíl. Poté se snažili vzdorovat Norsku a i přes houževnatý výkon na něj nestačili (25:31). Postup do další fáze ještě nemají jistý a to za předpokladu, že s Francií prohrají a Rakousko naopak porazí Norsko jakýmkoliv rozdílem.
Francie na předchozím světovém šampionátu obsadila bronzovou pozici a teď by ji určitě chtěla ještě vylepšit. Hned na úvod se utkala v pikantním souboji s Norskem a poslední vicemistry světa přehrála o čtyři branky v poměru 28:24. V sobotu narazila na houževnaté Rakušany a na pohodlné výhře o sedm branek se příliš nenadřela (35:28).
Házenkáři Francie patří na tomto MS v Egyptě mezi spolufavority na zisk titulu a zatím si vedou naprosto skvěle. Ve dvou dosavadních duelech zvítězili a s předstihem postoupili do další fáze. Nyní budou považováni za jasné favority proti Švýcarsku, které je však také hodně blízko k postupu mezi čtyřiadvacítku nejlepších.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.