MS v házené mužů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Uruguay - 17. ledna 2021   20:30

Maďarsko
Maďarsko
3' Máthé  • 4' Máthé  • 5' Bodó  • 7' Bóka  • 8' Lékai  • 10' Bodó  • 11' Bóka  • 12' Máthé  • 14' Máthé  • 15' Lékai  • 16' Máthé  • 21' Bóka  • 24' Ancsin  • 27' Ancsin  • 28' Bóka  • 31' Rodríguez Álvarez  • 32' Bodó  • 35' Máthé  • 35' Rodríguez Álvarez  • 36' Máthé  • 37' Máthé  • 38' Lékai  • 39' Lékai  • 40' Máthé  • 40' Rodríguez Álvarez  • 41' Bánhidi  • 42' Győri  • 43' Bánhidi  • 46' Győri  • 47' Bodó  • 47' P. Hornyák  • 49' Győri  • 50' Győri  • 50' Rosta  • 52' Rosta  • 53' Szita  • 54' Hanusz  • 55' Ancsin  • 56' Rosta  • 57' Sunajko  • 59' Ancsin  • 60' Rosta  • 60' Sunajko
44:18
(16:8)
Uruguay
Uruguay
5' Velazco   • 10' Chaparro   • 18' Morandeira   • 22' Morandeira   • 24' De Agrela   • 25' Morandeira   • 26' Morandeira   • 33' Goyoaga   • 34' Velazco   • 37' Rubbo   • 38' Botejara   • 44' Botejara   • 44' Cancio   • 48' De Agrela   • 53' Viera   • 54' De Agrela   • 58' Echeverry
Maďarsko
Uruguay

To už je ode mne pro dnešek vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Maďarsko – Uruguay 44:18 (16:8)
Nejvíce branek: Máthé 9, Győri 5/1, Bóka 4 – Morandeira 4, De Agrela 3, Botejara 2. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 3:2.
Hráč utkání
Dominik Máthé (HUN) 9/0
Maďarsko zcela bez problémů rozstřílela outsidera z Uruguaye, kterému v konečném součtu nasázela 44 branek. Zajímavé je také to, že ze soupisky Maďarů se alespoň jednou trefili všichni hráči kromě a Adriána Sipose a samozřejmě gólmanů. Uruguay však rozhodně nepodala špatný výkon a šlo vidět, že hrála maximum, ale proti takovému silnému celku to prostě nemohlo skončit jinak.
60'
Tak tedy ne, z ještě jednoho brejku se prosazuje Stefan Sunajko.
60'
Miklós Rosta nejspíš uzavírá střelecký účet střetnutí.
59'
Gábor Ancsin se dostal k výskoku z pravé strany, při kterém se nemohl mýlit.
58'
Svou první branku v utkání dává také Matías Echeverry.
57'
Stefan Sunajko výborně vystihl přihrávku, následně se prodribloval až k bráně a jistě zakončil do sítě.
56'
Miklós Rosta opět nachází cestu do sítě, tentokrát díky dobrému pasu Pétera Hornyáka.
56'
Zoltán Szita jen přestřelil branku a trefil se přesně do kamery, která se nachází za brankovou konstrukcí.
55'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Gábor Ancsin).
54'
Maximiliano De Agrela z dálky míří přímo do břevna, od kterého se míč odráží za brankovou čáru.
54'
Egon Hanusz si také připisuje svou první branku v utkání.
53'
Zoltán Szita je dalším hráčem, který se poprvé zapisuje na střeleckou listinu.
53'
Brankář Andreas Viera si zlepšil večer vstřelenou brankou, protože Maďaři útočili bez brankáře a uruguayský brankář se tak po zisku míče trefil přes celé hřiště do prázdné brány.
52'
Miklós Rosta se opět prosadil z protiútoku a skóruje tak podruhé během chvíle.
51'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Gábor Ancsin).
50'
Miklós Rosta si naběhl dopředu, následně zachytil přihrávku přes celé hřiště a přesně zakončil do brány.
50'
Mátyás Győri dostal příliš mnoho prostoru na středu hřiště, kterého opět bez mrknutí oka využil.
49'
Maďaři s chutí pokračují v kanonádě, Mátyás Győri se tak již počtvrté zapisuje na střeleckou listinu.
48'
Maximiliano De Agrela si šikovně našel odražený míč a následně překonal maďarského brankáře.
47'
Dalšího zákroku svého gólmana tentokrát využil Péter Hornyák.
47'
Díky dobrému zákroku brankáře mohlo jít do protiútoku Richárd Bodó, který se na rozdíl od soupeře nemýlil.
46'
Maďarsko snad poprvé v zápase hledalo cestu k zakončení opravdu těžko, nakonec ale přesně vypálil Mátyás Győri.
44'
Zmatku v maďarské obraně využil Máximo Cancio, který střelou k bližší tyči dává svůj první gól v zápase.
44'
Rodrigo Botejara si také drží střeleckou chuť, nyní vymyslel pěkné zakončení, které se od tyče odrazilo do sítě.
43'
Uruguayský brankář sice dokázal zasáhnout, ale míč vyrazil jen zpátky k maďarskému hráči, který nakonec umožnil gólové zakončení Benci Bánhidimu.
42'
Maďaři si utkání vychutnávají, cestu do sítě tak po pěkné kombinaci našel také Mátyás Győri.
41'
Vyloučení v týmu Uruguay (Gabriel Chaparro).
41'
Bence Bánhidi se i pod tlakem dokázal po přihrávce šikovně otočit a zakončil přesně k levé tyči.
40'
Pedro Rodríguez Álvarez ve druhém poločase rozstřílel, protože během devíti minut skóruje potřetí, přičemž tentokrát se prosadit z úniku.
40'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Dominik Máthé).
39'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Máté Lékai).
38'
Uruguay si alespoň zlepšuje náladu vstřelenými góly, poprvé v zápase trefil třeba Rodrigo Botejara.
38'
Máté Lékai přesprintoval celou palubovku a nechytatelně zakončil.
37'
37'
Rána Federica Rubba zapadla jen těsně za brankovou čáru, tento gól museli potvrdit až rozhodční.
36'
Dominik Máthé je dnes k nezastavení, využil i sedmimetrový hod, při kterém se trefil přesně do pravé šibenice.
36'
Vyloučení v týmu Uruguay (Máximo Cancio).
35'
Jubilejní dvacátou branku svého týmu dává Pedro Rodríguez Álvarez.
35'
Maďarsko to ale má vepředu mnohem jednodušší, což přesnou dalekonosnou střelou opět potvrdil Dominik Máthé.
34'
Uruguay se pořád snaží i za takového stavu, což nyní potvrdil Alejandro Velazco, který po pěkné kombinaci přesně zakončil.
33'
Gerónimo Goyoaga totálně překvapil Ádáma Borbélyho střelou k bližší tyči, kterou tedy neměl vůbec pokrytou.
33'
Bence Bánhidi z rychlého protiútoku velmi tvrdě napálil pravou tyčku, vzhledem ke stavu ho to ale příliš mrzet nemusí.
32'
Přesně míří také Richárd Bodó, jenž se trefuje přesně do pravé šibenice a Andreas Viera tak nemohl za žádnou cenu zasáhnout.
31'
Pedro Rodríguez Álvarez zahajuje druhý poločas pěkným výskokem z pravé strany.
31'
První poločas podle očekávání zcela jednoznačně ovládlo Maďarsko, ale Uruguay se bije s favoritem statečně. V jednu chvíli dokonce začalo soupeře potrestat a trochu tak stáhlo manko, které si ale Maďaři stejně vzali v klidu zpět. Dá se tedy očekávat, že si i bez problémů dojdou pro vítězství.
Druhý poločas začne přibližně v 21:18.
30'
30'
Mátyás Győri při sedmičce selhal, Felipe González předvedl dobré reflexy a vyburcoval tak své spoluhráče.
30'
Gábor Ancsin pálil přesně jen po přerušení hry, útočné snažení Maďarů ale ještě může pokračovat.
28'
Na druhé straně hřiště dostal na levé straně spoustu prostoru Bendegúz Bóka, který nedal brankáři šanci k zákroku.
28'
Alejandro Velazco se chtěl prosadit individuálně, ale jeho rána pod tlakem byla opravdu hodně nepřesná.
27'
Gábor Ancsin pálil sice do brankáře, ale střílel tak tvrdě, že Felipe González neudržel míč před brankovou čárou.
26'
Uruguay přece jen v posledních minutách stahuje manko a najednou je to jen o šest branek. Diego Morandeira tomu pomáhá přesnou střelou do pravé šibenice.
25'
Mátyás Győri mířil při sedmičce přesně mezi nohy druhého uruguayského brankáře.
25'
Maďaři selhali při rozehrávce, díky čemuž uháněl sám na brankáře Diego Morandeira, který se nemohl mýlit.
24'
Uruguay je nadšená z každého gólu, za mohutné radosti se tak poprvé v zápase prosazuje Maximiliano De Agrela.
24'
Gábor Ancsin napoprvé trefil spojnici, míč se mu ale odrazil zpátky do rukou a podruhé už zakončil přesně pod horní tyč.
22'
Uruguay v posledních minutách skóruje častěji než soupeř, nyní pěknou individuální akci předvedl Diego Morandeira, který ji i přesně zakončil.
21'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Dominik Máthé).
21'
Bendegúz Bóka byl při rychlém útoku uvolněn na levé straně, odkud se bez problémů prosadil.
20'
Felipe González pomáhá svému týmu dalším dobrým zákrokem a následně rychle rozehrával na nabíhajícího spoluhráče, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
18'
Diego Morandeira se dobře protlačil skrz bránící protihráče a následně v pádu zakončil přesně do levého dolního rohu brány.
18'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Miklós Rosta).
17'
Nicolás Fabra při sedmimetrovém hodu nic nevymýšlel, prostě tvrdě vystřelil bez naznačení a překonal tak Mártona Székelyho.
16'
Uruguayci v útoku dělali první poslední, ale nastřelili jen tyčku. Následně se dopředu vydali Maďaři, za které se bez problémů prosadil Dominik Máthé.
15'
Oddechový čas pro Uruguay.
15'
Máté Lékai zakončil pěknou kombinaci přesnou ránou k levé tyči.
14'
Rána Dominika Máthého byla ale opět nechytatelná, protože velkou rychlostí mířila přímo pod břevno.
13'
Felipe González ale občas také dokáže zasáhnout, což se mu povedlo třeba nyní a povzbudil tak své spoluhráče k lepšímu výkonu.
12'
Dominik Máthé míří nechytatelně pod horní tyč, ten rozdíl v zakončení je prostě obrovský.
11'
Bendegúz Bóka to zase měl jednoduché, protože Adrián Sipos na něj posunul míč a střelec branky tak mířil do dalšího úniku, což znamená téměř jistou branku.
10'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Richárd Bodó).
10'
Nakonec se přece jen trefil Gabriel Chaparro, který zvládl svou roli pivota dokonale.
10'
Jihoamerický stát stále vůbec neví, jak se efektivně dostat do zakončení. Maďaři naprosto špičkově brání.
8'
Máté Lékai zakončil přímo pod horní tyč, uruguayský brankář tak nemohl za žádnou cenu zasáhnout.
7'
Bendegúz Bóka naopak ukázal, jak je to snadné, protože se dostal do úniku, který bez problémů proměnil.
7'
Uruguay si při útočení stále dává docela na čas, zatím to ale pořád vedlo jenom k jednomu přesnému zakončení.
5'
Richárd Bodó šel do výskoku, při kterém se také trefil do brankové konstrukce, ale míč si to následně zamířil do sítě.
5'
Zatím jsou na vidění jen přesné dalekonosné střely, o tu první uruguayskou se postaral Alejandro Velazco.
4'
Dominik Máthé opět pálí ostrými, z dálky tentokrát dostal míč do sítě o horní tyč.
3'
První branka utkání padla až ve třetí minutě, postaral se o Dominik Máthé, který se odprostil od protihráče a z dálky následně přesně zakončil.
1'
Márton Székely si už připisuje první zákrok, dokázal zasáhnout i proti odraženému balónu.
1'

Maďarsko: Székely, Borbély – Sipos, Bóka, Győri, Rosta, Sunajko, Máthé, Rodríguez Álvarez, Bánhidi, Szita, Ancsin, Bodó, P. Hornyák, Lékai, Hanusz.

Uruguay: Viera, F. González – Chaparro, Listón, Fabra, Cancio, Méndez, Morandeira, Botejara, Rubbo, Vecino, Velazco, Echeverry, Goyoaga, Rostagno, De Agrela.
Uruguay
Uruguay nezačala své první mistroství světa příliš dobře. Do úvodního duelu nastoupila proti Německu, které ukázalo, že je úplně na jiném levelu, protože jihoamerickému celku dovolilo jen 14 branek, zatímco jich vsítilo 43. Uruguaycům ale porážka příliš nevadí, protože se připravují hlavně na duel s Kapverdy, který je na programu v úterý a nejspíš rozhodne o postupujícím do hlavní části. Ani proti Maďarsku se tak Uruguay nemusí příliš snažit, nejspíš to bude brát jako takový zápas na rozehrání.

První utkání turnaje
Německo vs. Uruguay – 43:14
Maďarsko
Maďarsko by mělo do hlavní části turnaje postoupit úplně bez problémů, což potvrdila v úvodním střetnutí proti Kapverdám. Ty porazilo o sedm branek, takže velmi dobře vykročilo k postupu, který by mělo dnes potvrdit. Maďaři jsou totiž proti Uruguayi jednoznačnými favority a sázkovými kancelářemi na ně ani není vypsán kurz. Pokud tedy dnes Maďarsko zvítězí, už má jistotu postupu, tak uvidíme, jestli tomu tak opravdu bude.

Maďarsko vs. Kapverdy – 34:27
Dobrý večer u mistroství světa v házené! Předkolo už je něco málo za svou polovinou, takže pomalu směřuje do finiše. Dnes tak proti sobě ve skupině A narazí Maďarsko a Uruguay. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.