MS v házené mužů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Bělorusko - 18. ledna 2021   18:00

Slovinsko
Slovinsko
2' Janc  • 4' Skube  • 13' Mačkovšek  • 17' Dolenec  • 20' Janc  • 21' Skube  • 23' Zarabec  • 23' Janc  • 24' Janc  • 25' Dolenec  • 26' Gaber  • 27' Dolenec  • 30' Mačkovšek  • 30' Dolenec  • 32' Blagotinšek  • 33' Janc  • 36' Janc  • 41' Cingesar  • 43' Janc  • 43' Gaber  • 46' Janc  • 54' Bombač  • 56' Zarabec  • 58' Gaber  • 59' Janc  • 60' Bombač
29:25
(15:15)
Bělorusko
Bělorusko
4' Astrašapkin   • 6' Jurinok   • 9' Karalek   • 9' Vajlupov   • 12' Karalek   • 14' Astrašapkin   • 15' Gajdučenko   • 16' Jurinok   • 18' Vajlupov   • 20' Karalek   • 22' Gajdučenko   • 22' Astrašapkin   • 26' Karalek   • 29' Kuleš   • 29' Vajlupov   • 35' Karalek   • 38' Karalek   • 39' Kuleš   • 44' Kulak   • 45' Kuleš   • 47' Kuleš   • 50' Kuleš   • 53' Karalek   • 56' Gajdučenko   • 58' Astrašapkin
Slovinsko
Raluy, Sabroso (oba Španělsko)
Borg Arab Sports Hall
Bělorusko

Slovinsko – Bělorusko 29:25 (15:15)
Nejvíce branek: Janc 9, Dolenec 7/3, Gaber 3 – Karalek 7, Kuleš 5, Astrašapkin 4. Rozhodčí: Raluy, Sabroso (oba Španělsko). Sedmimetrové hody: 4/3 – 0. Vyloučení: 5:5.
Je konec! Dnešní utkání nakonec přineslo vyrovnanou podívanou, která nakonec končí vítězstvím Slovinska, které vyhrálo výsledkem 29:25. Také druhý poločas přinesl vyrovnanou partii, jenž nakonec přinesla úspěch pro Slovinsko, které bylo přeci jenom o něco aktivnější a hlavně efektivnější. Slovinci dlouhou dobu vedli, načež vedení udrželi až do konečného hvizdu. Slovinsko tak získává další cenné body, Bělorusko ale dnes předvedlo sympatický výkon.
60'
Bombač se navíc znovu prezentoval přesnou střelou přes obránce, míč se zastavil až v síti.
59'
Poté se do úniku dostal Janc, který zřejmě rozhoduje o vítězi tohoto zápasu.
59'
Dolenec se postavil k další sedmičce, kterou ovšem poslal pouze do ruky pozorného brankáře.
58'
Bleskově je ovšem sníženo, Astrašapkin měl hodně prostoru, což využil k ráně k přední brankové konstrukci.
58'
Teď už to bude pro Bělorusko nesmírně složité, tříbrankový rozdíl totiž přesným zásahem udělal Gaber.
57'
Zakončení z rukou Kuleše putovalo hodně vysoko nad branku, následovat bude rozehrávka od slovinské branky.
56'
Je tu rozdíl dvou branek, který přesnou střelou pod břevno udělal slovinský Zarabec.
56'
Od poloviny hrací plochy sám na branku soupeře uháněl Gajdučenko, který nejprve naznačil a poté mířil přesně.
55'
Po nedovoleném zákroku se na zemi ocitl Gaber, pokračovat se bude z místa přestupku.
54'
Poté se Slovinsko přeci jenom prosadilo, ukrytá střela v podání Bombače nakonec skončila až za Marozem.
54'
Další trefená branková konstrukce, levou rukou jí totiž trefil Blaž Janc.
53'
A už je to jen o jednu branku. V tísni převzal nahrávku Karalek, který poté v pádu mířil kolem nohy brankáře.
52'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Blaž Blagotinšek).
51'
Pouze do brankové konstrukce zakončoval Dolenec, který tak nebyl daleko od dalšího přesného zásahu.
50'
Na opačné straně to skvělým způsobem provedl Kuleš, který tak zaznamenává další trefu.
49'
Dolenec se postavil k dalšímu sedmimetrovému hodu, při kterém znovu překonal brankáře Maroze.
48'
Nedovoleným zákrokem si poté počínal Kulak, který za cenu faulu za sebe nepustil jednoho z protihráčů.
47'
Přes blokující protihráče se dokázal prosadit Kuleš, který další dělovku zamířil přesně k brankové konstrukci.
46'
I tentokráte na pravém křídle čekal na nahrávku Janc, který potvrdil vysokou úspěšnost zakončení.
46'
Oddechový čas pro Slovinsko.
45'
Slovinsko zapomnělo na zadní vrátka, kam se dokázal prohnat Kuleš, kterému se povedlo zamířit k tyči.
44'
Přesilovou hru nyní dokázal využít Kulak, který si seběhl do volného prostoru, odkud mířil do pravé části branky.
44'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Darko Cingesar).
44'
Oddechový čas pro Bělorusko.
43'
Vypadalo to na útočný faul, avšak se pokračovalo ve hře, čehož dokázal využít Matej Gaber.
43'
Navíc se znovu prosadil Janc, který si počkal na nahrávku od Lesjaka, načež v úniku nedal brankáři šanci.
42'
Pouze do rukou soupeře pálil Ovnicek, který tak nepropasíroval míč na branku soupeře a hra se tak otáčí.
41'
Slovinsko se dostává do dvoubrankového vedení, přesně na přední tyč totiž zakončoval Cingesar.
40'
První sedmimetrový hod druhého poločasu obstaral Dolenec, který poslal míč kolem těla brankáře.
40'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vjačeslav Bochan).
39'
Tak přeci jenom máme srovnáno. Rychlá rozehrávka nakonec putovala na Kuleše, který tvrdě zakončil přímo doprostřed.
39'
Mohlo být srovnáno, ale není. Zakončující Vajlupov to zkoušelo pod břevno, avšak trefil pouze rameno Lesjaka.
38'
Vzápětí byl znovu úspěšný Karalek, kterému se v tomto duelu daří a míč poslal nechytatelně k tyči.
37'
Tutovou šanci měl před sebou Janc, který to znovu zkoušel z pravého křídla, jenomže trefil pouze brankáře.
37'
Posléze pouze do připraveného bloku zakončoval Kulak, hra se tak rychle otáčí na opačnou polovinu hrací plochy.
36'
Na pravém křídle měl trestuhodně příliš prostoru Janc, který byl také v tomto případě maximálně přesný.
35'
Zpět na hrací plochu se dostal také Gaber, který svému celku pomohl při bránění útočné akce soupeře, kterou ale zakončil Karalek.
34'
Do protiútoku se poté dostávalo Bělorusko, avšak nedovoleným způsobem si nakonec počínal Zarabec.
33'
Posléze se z protiútoku dostal až před brankáře Janc, kterému se povedlo zamířit přesně k pravé tyči.
32'
První branku druhého poločasu dokázal obstarat Blagotinšek, který se štěstím procedil míč do sítě.
31'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzalo na starost Bělorusko, které bude hrát pro změnu zleva doprava.
31'
Máme za sebou první poločas, který nakonec končí nerozhodným výsledkem 15:15. Bělorusko totiž mělo mnohem lepší úvod, kdy se mu dařilo prakticky všechno, navíc se dařilo chytat také Marozovi. Naopak Slovinsko mělo mnohem lepší koncovku, během které se mu dokonce povedlo srovnat krok.
30'
30'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Arťom Kulak).
30'
Krátce před koncem prvního poločasu se povedlo chytrým zakončením vyrovnat Dolenecovi.
30'
Zpět na jednu branku snižuje Mačkovšek, který se prosazuje podruhé v tomto utkání.
29'
A je to znovu o dvě branky. Hodně prostoru totiž měl Vajlupov, který poslal brankáře na opačnou stranu.
29'
Bělorusko se dokonce dostává zpět do vedení, střelou přes obránce se prezentoval Kuleš.
28'
Málem to vypadalo na samostatný únik jednoho z hráčů Slovinska, nahrávka byla ovšem dost nepřesná.
27'
A po hodně dlouhé době máme srovnáno. Dolenec je ve skvělé formě, ani tentokráte nedal brankáři žádnou šanci.
26'
K vidění byl sedmimetrový hod, se kterým dobře naložil Dolenec, kterému se povedlo znovu snížit.
26'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Artěm Karalek).
26'
Konečně se prosazuje také Bělorusko, odraženého míče se totiž ujal Karalek, který z otočky mířil pod břevno.
26'
Dolenec se nadechoval k zakončení, místo něj ovšem nahrál na Gabera, který pohodlně skóroval vedle nohy.
25'
Bělorusko začíná být hodně nepřesné, čehož dokázal tvrdou střelou využít Dolenec.
24'
24'
Rychlá rozehrávka znovu našla aktivního Jance, který se dostal přes obránce a poté přesně zavěsil.
23'
Do rozehrávky se povedlo sáhnout Jancovi, který se rovněž dostal do úniku, při kterém pokořil Maroze.
23'
Konečně to začíná padat, zpět na pětibodový rozdíl snižuje nenápadný Zarabec.
22'
Aby toho nebylo málo, tak po špatné kombinaci uháněl sám na branku Astrašapkin, který obstaral dvanáctou trefu.
22'
Po nedovoleném zákroku se pokračovalo z místa přestupku, zakončující Gajdučenko znovu nedal brankáři žádnou šanci.
21'
Během krátké chvíle je tu další přesný zásah Slovinska, v tísni se otočil s míčem Skube, který byl rovněž úspěšný.
20'
Zpět na pětibodový rozdíl dokázal zavelet Karalek, kterému se i v pádu povedlo poslat míč kolem ruky brankáře.
20'
Dolenec ideálně předal do lepší pozice na Jance, který měl hodně prostoru, což využil k ráně pod horní konstrukci.
19'
19'
18'
Na druhé straně to mnohem lépe provedl Vajlupov, kterému se povedlo o zem zamířit vedle nohy.
18'
Slovinsko si poměrně dlouho hledalo prostor k zakončení, zakončující Dolenec ovšem neuspěl.
17'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Matej Gaber).
17'
Na druhé straně ovšem dokázal rychle snížit Dolenec, kterému se v pádu povedlo zamířit mezi nohy.
16'
Trpělivá kombinace v oslabení nakonec směřovala na levé křídlo, ze kterého byl úspěšný Jurinok.
15'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Arťom Selvjasjuk).
15'
A je tu dokonce náskok o čtyři branky, poprvé se prosazuje Gajdučenko, který přes obránce zamířil k pravé tyči.
14'
Na opačné straně se Aleh Astrašapkin dostal vysoko do vzduchu, odkud vypustil neskutečnou dělovku, která se zastavila až v síti.
13'
Poté se to ideálně povedlo vyřešit Mačkovšekovi, který chytrým zakončením uspěl proti brankáři.
13'
Slovinsku zatím není moc přáno. Cingesar si na levém křídle vytvořil pozici, jenomže trefil pouze prostor nad brankou.
12'
A po delší době tu máme přesné řešení. Mezi obránce si totiž seběhl Karalek, který byl také v tomto případě úspěšný.
12'
Od své branky mohl rozehrávat brankář Maroz, kterému se ke spolupráci nabídl Kišou, jenž se dostává k opačné svatyni.
11'
Do protiútoku se poté dostával Dolenec, který se ovšem do zakončení nedostal, včas ho zastavil Kuleš.
10'
Na sebe to zkoušel vzít Kulak, který narazil pouze do Jance, jenž si dle sudího počínal nedovoleným způsobem.
9'
Do samostatného úniku se navíc dostal Vajlupov, který proti brankáři zamířil ukázkově do šibenice.
9'
Se štěstím se před malým momentem prosadil útočník Karalek, který doslova propasíroval míč za brankáře.
8'
Nedovolený přestupek ze strany Rudze, pokračovalo se rychlou rozehrávkou, Slovinsko je navíc v kompletním složení.
8'
Bělorusko se pohodlně dostalo na druhou stranu, kde v pádu zakončoval Karalek, který ovšem trefil horní brankovou konstrukci.
7'
Nyní se povedlo zakročit Marozovi, který si poradil s prudkou střelou v podání Bombace.
6'
Bělorusku se povedlo využít přesilovou hru, na levém křídle převzal nahrávku Jurinok, který byl přesný.
5'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Jure Dolenec).
4'
4'
O malý moment později se Slovinsko dostává zpět do vedení, z pravého křídla byl úspěšný Skube.
4'
Nyní je ovšem srovnáno, přesným zásahem se prezentoval Astrašapkin, kterému se povedlo najít skulinku v obraně.
3'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Vjačeslav Bochan).
2'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou se povedlo vsítit Jancovi, jehož rána byla hodně přesná.
1'
Odstartovalo nám dnešní utkání, jehož úvodní rozehrávku si vzalo na starost Slovinsko, které bude hrát zleva doprava.
1'

Slovinsko: Ferlin, Lesjak – Skube, Blagotinšek, Henigman, Janc, Dolenec, Cingesar, N. Cehte, Gajić, Gaber, Zarabec, Ovniček, Bombač, Mačkovšek, Suholežnik.

Bělorusko: Kišov, Maroz – Kuleš, Kulak, Rudz, Astrašapkin, Kryvenka, Jurinok, Selvjasjuk, Padšivalov, Karalek, Vajlupov, Samolija, Bochan, Gajdučenko, Aljochin.

Rozhodčí: Raluy, Sabroso (oba Španělsko).
Favoritem dnešního zápasu bude reprezentace Slovinska, která se před samotným duelem nachází na třetí pozici tabulky a s jistotou si zajistila postup vyřazovací fáze. Náskok před poslední Jižní Koreou je sice dvoubodový, avšak Slovinsko má proti asijské reprezentaci lepší vzájemnou bilanci. Slovinsko totiž dokázalo Jihokorejce porazit hned na úvod turnaje, poté zaznamenalo první porážku v turnaji, a sice proti Ruské federaci. O něco lépe si před tímto duelem počíná Bělorusko, které dokonce se ziskem tří bodů dominuje celé tabulce, avšak druhé RHF má naprosto totožný počet bodů. Bělorusko ve své skupině ještě neprohrálo, v prvním skupinovém souboji zaznamenalo remízu, v tom druhém si s osmibodovým náskokem poradilo s poslední Jižní Koreou. Bělorusko není před tímto zápasem v roli favorita, avšak zcela jistě může překvapit. Bělorusku hraje do karet tabulkové postavení, nicméně oba celky si již před tímto zápasem zajistili postupovou pozici, v posledním duelu tak půjde pouze o to, kdo se umístí na jaké pozici. Stále je tedy o co hrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům házené! Mistrovství světa v Egyptě má před sebou další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Slovinskem a Běloruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.