MS v házené mužů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tunisko : Brazílie - 17. ledna 2021   18:00

Tunisko
Tunisko
2' Sanaí  • 4' Toumi  • 7' Toumi  • 7' Amine Darmoul  • 8' Amine Darmoul  • 10' Amine Darmoul  • 12' Rzig  • 13' Rzig  • 16' Rzig  • 17' Sanaí  • 18' bin Abdalláh  • 19' Čábáláh  • 21' Maaraf  • 22' Maaraf  • 23' Maaraf  • 25' Rzig  • 28' Mu. Súsí  • 28' Rzig  • 29' Toumi  • 32' Sanaí  • 41' Amine Darmoul  • 42' Amine Darmoul  • 46' Čábáláh  • 49' Amine Darmoul  • 50' Amine Darmoul  • 52' Maaraf  • 54' Amine Darmoul  • 55' Toumi  • 58' Sanaí  • 60' Amine Darmoul
32:32
(20:16)
Brazílie
Brazílie
4' Hackbarth   • 7' Inoue Langaro   • 8' Inoue Langaro   • 9' V. Teixeira   • 9' J. P. Silva   • 12' Inoue Langaro   • 17' de Toledo   • 21' Hackbarth   • 25' Cesar Rodrigues   • 28' V. Teixeira   • 29' Torriani   • 30' Luan da Rosa   • 32' Inoue Langaro   • 33' Inoue Langaro   • 35' Inoue Langaro   • 36' Cesar Rodrigues   • 40' V. Teixeira   • 42' Cesar Rodrigues   • 44' Torriani   • 47' Cesar Rodrigues   • 48' Torriani   • 51' Hackbarth   • 52' V. Teixeira   • 58' Torriani   • 60' Cesar Rodrigues   • 60' Torriani
Tunisko
M. Hansen (DEN) – J. Madsen (DEN)
New Capital Sports Hall, Káhira
Brazílie

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Reklama na házenou. Neskutečné drama vyústilo ve zcela zaslouženou remízu. Brazílie po prvním poločase překvapivě ztrácela čtyři branky, po deseti minutách ale manko dorovnala. Tunisko to ovšem v ten moment nevzdalo a minutu před koncem vedlo o dvě branky. Jenže závěr si absolutně nepohlídalo a po zbytečném inkasování v samotném závěru bere jen bod. I když si myslím, že pokud by někdo remízu nabídl Tunisu před samotným duelem, tak by ji bral všemi deseti. Po šedesáti minutách dechberoucího výkonu ale bude mít trochu hořkou pachuť.
Tunisko – Brazílie 32:32 (20:16)
Nejvíce branek: Amine Darmoul 9, Rzig 7/2, Maaraf 4 – Teixeira 7/3, Hackbarth 6/3, Inoue Langaro 6. Rozhodčí: M. Hansen (DEN) – J. Madsen (DEN). Sedmimetrové hody: 2/2 – 8/6. Vyloučení: 5:4.
60'
V poslední sekundě ještě vystřelil bin Abdalláh. Míč se od břevna odrazil na čáru. Verdikt rozhodčích byl dvakrát změněn, aby nakonec gól nebyl uznán.
60'
Neuvěřitelné! Tunis naprosto promrhal šanci na výhru a z rychlého brejku inkasuje!
60'
Cesar Rodrigues ještě vykřesal naději pro svůj tým.
60'
Oddechový čas pro Brazílii.
60'
Darmoul se postaral o přesný podstřel a troufám si říct, že je rozhodnuto!
59'
Oddechový čas pro Tunisko.
58'
Harbaoui chytá nebezpečný pokus z pravého křídla a Tunisko je blízko k senzační výhře!
58'
Sanaí se probil do lepší střelecké pozice a poslal svůj tým dvě minuty před koncem do vedení.
58'
Torriani dostal příliš mnoho prostoru na levém křídle, čehož i využil.
57'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Tuniska (Issam Rzig).
57'
Neskutečné emoce. Tunisané hrají jako tým, i díky čemuž teď vybojovali sedmimetrový hod.
56'
Langaro z levé spojky nepropálil Harbaouia!
56'
Vyloučení v týmu Tunisko (Muhammad Súsí).
56'
Tohle nevypadá dobře. Maaraf si přisedl nohu a ze hřiště odchází jen za pomoci zdravotníků.
55'
Toumi skočil do brankoviště a v pádu poslal míč do pravého horního rohu.
55'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Brazílie (Rudolph Hackbarth).
55'
Langaro byl při svém průniku faulován a vybojoval sedmimetrový hod.
54'
Darmoul je k nezastavení. Zase to byl on, který nedal obraně soupeře sebemenší šanci.
53'
Harbaoui skvělým způsobem vychytal Hackbarth, jenž zakončoval z pravého křídla.
52'
52'
Maaraf se prosazuje střelou z devíti metrů do pravého horního růžku.
52'
Vyloučení v týmu Brazílie (Thiago Alves Ponciano).
52'
Teixeira využil zaváhání útočné řady soupeře a utíkal sám na gólmana, kterého následně ladně překonal.
51'
Cesar Rodrigues našel na pivotu zcela osamoceného Hackbarth, jenž nikým nehlídaný zakončil přesně.
50'
Darmoul se utrhl na levé straně a z levé spojky srovnal. Pro tuniského házenkáře se jedná už o sedmou branku v tomto zápase.
49'
Gól vstřelil tým Tunisko (Muhammad Amine Darmoul).
48'
Gól vstřelil tým Brazílie (Guilherme Torriani).
47'
Brazílie otáčí průběh utkání! Chiuffa sice poslal míč přes celé hřiště jen do tyče, pro dorážku si však doběhl Rodrigues a v klidu napálil míč do prázdné brány.
47'
47'
Vyloučení v týmu Tunisko (Musbah Sanaí).
46'
Tentokrát však byli úspěšní, když se z pivota prosadil Čábáláh.
45'
Tunis se už dvakrát během krátké doby dostal k zakončení, v obou případech ale hráči v bílých dresech minuli.
44'
44'
Rodrigues se pokusil o podstřel, jenže Harbaoui byl připravený.
44'
Brazílie se už nějakou dobu snaží probít přes obranu soupeře, avšak zatím neúspěšně.
42'
Dnešní duel směřuje k pořádně dramatické koncovce. Do nejtěsnějšího možného vedení posílá Tunis Darmoul.
42'
Cesar Rodrigues se na pivotu prezentoval hezkou kličkou, načež bezpečně srovnal.
41'
O druhou branku Tunisu ve druhém poločase se postaral Darmoul.
40'
Oddechový čas na lavičce Tunisu měl do poklidného pohovoru daleko. Trenér se se svými svěřenci rozhodně nemazlil.
40'
40'
Během deseti minut je srovnáno! Na konci brejkové situace stál Teixeira, jemuž se podařilo přelobovat brankáře Tuniska.
39'
Hackbarth z pravého křídla nepropálil skvěle postaveného Harbaouia.
38'
Když už to vypadá naděje, tak hráčům v bílých dresech nevypomůže faktor v podobě štěstí. Břevno.
37'
Tunisko je zralé na oddechový čas. Je mi velkou záhadou, proč po něm trenér ještě nesáhl.
37'
36'
Rodrigues zmátl obranu a ze šesti metrů snížil na rozdíl jednoho jediného gólu.
36'
Jeden z tuniských hráčů ztratil míč, čehož se bude snažit za pomoci trpělivého útoku využít Brazílie.
35'
Tunisko naprosto zaspalo začátek druhého poločasu. Znova se prosadil Langaro, v tomto případě z levé spojky.
33'
Langaro se na pivotu probil do lepší pozice a přesně zakončil.
32'
Maarafova střela byla vyražena brankářem soupeře.
32'
Gól vstřelil tým Brazílie (Haniel Vinícius Inoue Langaro).
32'
Nakonec k tomu pomohla standardní situace, kterou měnil prudkou střelou Sanaí.
31'
Obrana Brazílie působí pevně. Tunis má co dělat, aby si vytvořil vůbec nějakou střeleckou pozici.
31'
Je za námi první poločas, jehož průběh bych se nebál označit za velké překvapení. Outsideři z Tunisu naprosto dominují utkání, ve kterém vedou už o čtyři branky. Brazílie v útoku často chybuje, ani v obranné fázi Jihoameričané nezáří. Pokud tohle nezmění, tak si o obratu mohou nechat jen zdát.
Druhý poločas začne přibližně v 18:52.
30'
30'
Rangel da Rosa nejdříve chytil slabou střelu ze strany soupeře, načež přehodil celé hřiště a rozvlnil prázdnou bránu.
30'
29'
Gól vstřelil tým Tunisko (Ghassen Toumi).
29'
Z levého křídla snižuje pěknou střelou Torriani.
28'
Na pravém křídle si vytvořil prostor Rzig a navrátil svému týmu pětibrankové vedení.
28'
Teixeira poslal svou střelu do spodní části brány.
28'
28'
Gól vstřelil tým Tunisko (Muhammad Súsí).
27'
Teixeira ze sedmi metrů gólmana soupeře nepřekonal.
26'
Tohle je naprosté překvapení! Tunis vede díky brance Rziga už o čtyři góly!
25'
Střelou do pravé dolní části brány se prosazuje Rzig.
25'
Gól vstřelil tým Brazílie (Gustavo Cesar Rodrigues).
24'
Rodrigues vyrazil střelu mířící do levé části brány.
23'
Naprosto školácká chyba v útoku Brazílie přinesla to, že Maaraf mohl naprosto osamoceně postupovat na brankáře soupeře, kterého i prostřelil.
22'
Brazílii už pomalu začíná téct do bot. Branka Maarafa vyburcovala brazilského trenéra k tomu, aby si vyžádal oddechový čas.
21'
Gól vstřelil tým Tunisko (Júsúf Maaraf).
21'
Darmoul ztratil míč a daroval soupeři rychlý brejk, který zakončil Hackbarth střelou k pravé tyči.
20'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Brazílie (Vinícius Teixeira).
19'
Góly padají jak na běžícím páse. Do dvoubrankového vedení Tunis poslal Čábáláh.
19'
Toledo se pokusil o střelu do prázdné brány, jenže přes celé hřiště minul.
18'
Tunisané rozhodně nehrají špatně. Myslím si, že Brazílie takový odpor rozhodně nečekala. O jedenáctou branku hráčů v bílých dresech se zasloužil bin Abdalláh. .
17'
Vyloučení v týmu Tunisko (Chálid Hadž-Júsúf).
17'
Gól vstřelil tým Brazílie (José Guilherme de Toledo).
17'
Nedáš, dostaneš! Moraes nejdříve zazdil stoprocentní příležitost, čehož využil Sanaí a prosadil se z úctyhodné vzdálenosti do prázdné brány.
16'
Trpělivý útok Tuniska přetavil v branku z pravého křídla Rzig.
16'
Vyloučení v týmu Brazílie (Fábio Rocha Chiuffa).
14'
Další zbytečný faul ze strany tuniského výběru. A znova to byl Teixeira, který se ze sedmimetrového hodu prosadil.
13'
Teixeira zakončil ze sedmimetrového hodu do středu brány.
13'
Gól vstřelil tým Tunisko (Issam Rzig).
12'
Rzig napravil své předchozí zaváhání, když svižnou akci zakončil přesným pokusem z pravé spojky.
12'
Langaro se probil obranou soupeře a poslal svou přízemní střelu k levé tyči.
11'
Vyloučení v týmu Tunisko (Ghassen Toumi).
11'
Fantastický zákrok! Rzig zakončil brejkovou situaci jen střelou do nohy brankáře brazilského výběru.
10'
Vyloučení v týmu Brazílie (Rogerio Moraes Ferreira).
10'
Na pivotu se uvolnil Darmoul a přízemní střelou srovnal.
9'
Z rychlého brejku se střelou do pravé dolní části branky prosazuje Silva.
9'
Gól vstřelil tým Brazílie (Vinícius Teixeira).
8'
Tunisko zvládá začátek utkání bravurně. Zásluhou Darmoula se stále drží ve vedení.
8'
7'
7'
Vzápětí přichází srovnání, když napravil sovu předchozí chybu Langaro.
7'
Langaro ztratil míč a vybídl Tunis k rychlému brejku, který přetavil v jednobrankové vedení Toumi.
4'
Hackbarth sice sedmimetrový hod neproměnil, s následnou dorážkou si ale už věděl rady.
4'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Brazílie (Rudolph Hackbarth).
4'
Z levého křídla zakončoval Toumi a prostřelil brankáře soupeře.
3'
Sledujeme pasáž utkání, ve které se blýskají povedenými zákroky brankáři na obou stranách hrací plochy.
3'
Abdalláh fauloval soupeře, za což byl rozhodčími nařízený sedmimetrový hod. Ten proměnil bez sebemenších problémů Hackbarth.
2'
Sanaí otevřel skóre utkání střelou proti pohybu brankáře soupeře.
1'
Po chybě jednoho z hráčů v modrém dresu se ujala míče obrana Tunisu.
1'
První útok v tomto utkání mají k dispozici brazilští házenkáři.
1'

Tunisko: Harbaoui, Madžájz – bin Abdalláh, Amine Darmoul, Čábáláh, Džazírí, Džbálí, Maaraf, Madždúb, Margheli, Rzig, Sanaí, Mu. Súsí, Toumi, Zaïdi, Hadž-Júsúf.

Brazílie: C. Almeida, M. F. dos Santos, Luan da Rosa – Dutra, Hackbarth, Chiuffa, Inoue Langaro, Luciano Costa, R. Moraes Ferreira, Alves Ponciano, Cesar Rodrigues, J. P. Silva, H. Selicani Teixeira, V. Teixeira, de Toledo, Torriani.

Rozhodčí: M. Hansen (DEN) – J. Madsen (DEN).
Brazílie

Brazilci půjdou do utkání v roli favorita. Národní tým z Jižní Ameriky na úvod šampionátu vybojoval ohromně cennou remízu 29:29 se Španělskem, ačkoli do zápasu vstupovali v roli obrovského outsidera. Pokud Oliveirova družina sama splní úlohu favorita a afrického soupeře porazí, tak nejenže si zajistí postup do další fáze turnaje, ale může zabojovat i o druhou pozici, právě na úkor Španělů.
Tunisko

Házenkáři Tuniska postoupili budou ve druhém zápase na šampionátu usilovat o první body do tabulky. Proti Polsku sehráli velmi dobrý zápas, ale těsnou koncovku nezvládli a favoritovi podlehli 28:30. Před mistrovství světa sehráli svěřenci kouče Saidiho tři přípravné zápasy s bilancí dvou porážek a jedné remízy, kterou uhráli se silným Španělskem. Výborného výsledku Tunisané dosáhli i na mistrovství Afriky, kde prohráli až ve finále s Egyptem výsledkem 23:27.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásný nedělní podvečer! Vítám vás při sledování mistrovství světa, u zápasu mezi Tuniskem a Brazílií.