Dánsko - Jižní Korea | ONLINE | 6.8.2012 15:30 | OH - házená 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

S konstatováním, že favorizované Dánsko poráží po velkém boji Jižní Koreu 26:24, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek pondělí a u dalších online přenosů z XXX. Letních olympijských her v Londýně zase někdy na počtenou. Třeba již za několik minut, kdy začíná další házenkářský mač mezi Islandem a domácí Velkou Británií. (26:24)
Nejlepšími střelci se stali shodně s šesti góly Anders Eggert Jensen + Michael Knudsen na straně Dánska a Lee Jae Woo + Hyowon Eom na straně Jižní Koreje. (26:24)
Skončilo utkání mezi Dánskem a Jižní Koreou. Dva body do tabulky nakonec získávají po výsledku 26:24 Dánové, ale nutno říci, že se na něj značně natrápili a rozhodli prakticky až v úplném závěru. Korejci se prezentovali sympatickým výkonem, ale na olympiádě končí s bilancí pěti porážek z pěti zápasů. (26:24)
60
Konec zápasu. (26:24)
60
Eom ještě ztroskotal na dánském gólmanovi. (26:24)
60
Pravděpodobně je rozhodnuto. Mikkel Hansen se trefuje z dorážky naprosto přesně. (26:24)
58
Lim byl faulován a následuje další sedmička pro Korejce. (25:23)
58
Jižní Korea si vybírá další čas na poradu. (25:23)
58
Dánům je správně odpískán útočný faul, míč pro asijský tým. (25:23)
57
Ko si nepočínal při korejském útoku přesně. (25:23)
57
Lasse Boesen dává Dánům přesnou ranou z dálky opět větší klid. (25:23)
56
Park trefuje v pádu pouze dánského gólmana. Evropané mohou být rádi, že rozhodčí neodpískali další sedmičku. (24:23)
55
Hansenovu střelu Lee výborně vyráží. Korejci tak mají šanci na vyrovnání. (24:23)
54
Junggeu Park je rovněž neomylný, když jej na pravé straně výborně našel Lee. (24:23)
54
Hansen vyslal ze svých rukou další nekompromisní tvrdou střelu. Dánové vedou rozdílem dvou gólů. (24:22)
53
Michael Knudsen odpovídá v přesilové hře stejnou mincí. (23:22)
53
Junggeu Park se prosazuje také v oslabení přesnou střelou z pravé strany. (22:22)
52
Oddechový čas si vyžádal korejský trenér Choi Suk Jai. (22:21)
52
Han Jeong navíc dostává dvě minuty a Dánové si zahrají přesilovku. (22:21)
52
Dánové jsou od oddechového času jako vyměnění. Svan Hansen se dalším sebevědomým průnikem prosazuje a Dánsko po dlouhé době vede. (22:21)
51
Knudsen si svou aktivitou došel pro sedmičku. Dočkáme se vyrovnání? (20:21)
50
Eggert Jensen bez problémů na levém křídle snižuje stav. (20:21)
49
Kyungsoo Ko se opět nemýlí střelou typickou pro Korejce – zakrytou z větší vzdálenosti. (19:21)
48
Dánům jsou odpískány kroky, další zbytečná ztráta. (19:20)
47
Bo Spellerberg si vzal asi slova svého trenéra k srdci a bleskově snižuje nekompromisní ranou. (19:20)
47
Dánský trenér si vyžádal oddechový čas a hovoří ke svým svěřencům velice impulzivně. (18:20)
47
Na světě je dvacátý gól Korejců, kteří si tak nadále drží své překvapivé vedení. Trefuje se Jung. (18:20)
46
Mikkel Hansen napálil z dobré střelecké pozice míč pouze do levé tyče! (18:19)
45
Na druhé straně skórují bleskově i Dánové drzým průnikem Knudsena. (18:19)
45
Hyowon Eom dokázal i přes faul v pádu přesně zakončit svou individuální akci. (17:19)
44
Stejná situace je však k vidění i na druhé straně hřiště. (17:18)
43
Korea se připravuje o míč útočným faulem. Je tady šance Dánů na vyrovnání. (17:18)
42
To byla naprostá lahůdka Boesena, který všechny přesvědčil, jak moc tvrdou a přesnou střelu dokáže ze svých rukou vyslat. Dánové tak snižují na rozdíl pouhého gólu. (17:18)
41
Krásně mezi nohy gólmana poslal míč z křídla Lasse Svan Hansen. (16:18)
40
Naopak Hyowon Eom se prosazuje dobře umístěnou střelou z větší vzdálenosti. (15:18)
39
Ani Hansen nedokázal překonat z křídla skvělého gólmana Lee. (15:17)
39
Korea přichází o míč, rozhodčí viděli nějaký technický přestupek. (15:17)
38
Mogensen opět nenašel recept na korejského gólmana. (15:17)
38
Jung se prosazuje naprosto přesně z pravého křídla. (15:17)
38
Knudsena posílají arabští sudí na dvě minuty mimo hru. Hala opět nespokojeně bučí. Přesilovka pro Korejce. (15:16)
37
Rychlý brejk už ovšem Michael Knudsen skvěle využívá a snižuje na rozdíl jednoho gólu. (15:16)
36
Obrovskou šanci Dánů vykrývá skvělý Lee. Knudsen jen zklamaně kroutí hlavou. (14:16)
35
Další korejská sedmička! Tentokrát se do branky postavil Jacobsen a Lee jej trefuje pouze do vymrštěné nohy. (14:16)
34
Mogensen snižuje dobrým průnikem přes korejskou obranu. (14:16)
34
A dánská lavička si nakonec vysloužila i žlutou kartu. (13:16)
33
Ko mířil nepřesně, Boesenovi se poté otevřela celá levá strana hřiště, přesto Lee opět výborně chytá. (13:15)
32
Eggert Jensen na druhé straně napálil míč pouze do gólmana. (13:15)
31
Začal druhý poločas. (13:14)
Střelecky si prozatím nejlépe vedou se čtyřmi góly Anders Eggert Jensen a Lee Jae Woo. (13:14)
Je za námi první poločas utkání mezi Dánskem a Jižní Koreou. Do šaten odcházejí po výsledeku 13:14 překvapivě spokojenější Korejci, jejichž agresivní rychlá hra prozatím dělá dánskému výběru nemalé problémy. Nechme se překvapit, co nám nabídne druhý poločas, který začne zhruba za dvanáct minut. (13:14)
30
První poločas skončil. (13:14)
30
Mogensen ještě stihl pouhých pět vteřin před koncem první půle skórovat. (13:14)
30
Han Jeong je na levém křídle opět neomylný. (12:14)
29
Hans Lindberg se prosazuje z rychlého brejku a snižuje na rozdíl jediného gólu. (12:13)
28
Hansen je zablokován korejskou obrannou hrází. (11:13)
28
Jung vidí další žlutou kartu od rozhodčích ze Spojených Arabských Emirátů. (11:13)
27
Dánové opět snižují na rozdíl dvou branek. Boesenovi vyšla výborně akce středem. (11:13)
26
Lee vyslal ze svých rukou další nechytatelnou zakrytou pumelici přes obranu. (10:13)
25
Další sedmimetrový hod pro Koreu, do branky se staví Cleverly a výborně chytá! (10:12)
24
Lindberg nachází na pravém křídle bleskovou odpověď. (10:12)
23
Eomova střela byla zblokována dle názoru sudích dánskou obranou. Korejci zůstanou u míče. (9:11)
22
Oddechový čas si tentokrát vybírá Jižní Korea. (9:11)
22
Eggert Jensen posílá z levého křídla do branky krásný padáček, na který Lee nemohl reagovat. (9:11)
20
Markussena opět vychytal jistý Lee. (8:10)
20
Opět dánská ztráta nabízí Korejcům navýšit své vedení. A Yoon toho dokonale využívá. (8:10)
19
Tak konečně to přišlo. Eggert Jensen se prosazuje z rychlého brejku. (8:9)
18
Další zbytečná ztráta Markussena. Dánsko již sedm minut nedokázalo skórovat. (7:9)
18
Na řadu přichází dánský oddechový čas. (7:9)
18
Korejci střílí již čtvrtý gól v řadě a svou agresivní hrou dělají Dánům nemalé problémy. Podruhé v zápase se trefuje Park. (7:9)
17
Dánové mají na kontě až příliš ztrát, té další využil Suyoung Jung k osmé trefě. Jacobsenovi nyní obrana příliš nepomohla. (7:8)
16
Boesenova tvrdá střela končí pouze na pravé tyči! (7:7)
15
Jižní Korea v přesilové hře srovnává, přesnou mušku měl tentokrát Park. (7:7)
14
Sondergaard nechal vyniknout jen korejského gólmana. (7:6)
14
Kasper Nielsen je prvním vyloučeným hráčem utkání. Přesilovka pro Asiaty. (7:6)
13
Korejcům prozatím vychází šikovně ukryté střely z větší vzdálenosti. Po další z nich snižuje Park. (7:6)
13
Ko byl při svém zakončení značně nepřesný. (7:5)
12
Do korejské branky se staví Lee. (7:5)
12
Eggert Jensen využívá korejské ztráty a po rychlém brejku Dánové poprvé v utkání vedou dvoubrankovým rozdílem. (7:5)
11
Na druhé straně se nemýlí ani Knudsen, Park byl naprosto bezmocný. (6:5)
11
Kyungsoo Ko přidává z dalekonosného, avšak velice přesného, pokusu další vyrovnání. (5:5)
10
Další pěkná a rychlá akce Dánů vede k brance. Prosazuje se Knudsen. (5:4)
9
Jižní Korea opět bleskurychle srovnává, trefuje se Eom. (4:4)
9
Tak to byla naprostá paráda, kterou předvedl Eggert Jensen, když ze křídla zatočil míč přesně do branky. (4:3)
8
Eom srovnává krok po rychlé protiakci, celou akci však výborně připravil Lee. (3:3)
7
Knudsen otáčí skóre přesnou střelou ze středu přes korejskou obranu. (3:2)
7
Také Han Jeong vidí žlutou kartu. (2:2)
6
Také před Lindbergem se žlutilo. (2:2)
5
Mogensen obírá soupeře o míč a prosazuje se z rychlého brejku naprosto přesně. (2:2)
5
Nielsen je druhým hráčem Dánska, který vidí žlutou kartu. (1:2)
4
Konečně se prosazují i favorizovaní Dánové. Z křídla nekompromisní ranou snižuje Sondergaard. (1:2)
3
Knudsen vidí první žlutou kartu zápasu. (0:1)
2
Hansen opět ztrácí míč, na druhé straně je Lee při svém pokusu velmi nepřesný. (0:1)
1
Jižní Korea jde do vedení. Prosazuje se dobrým průnikem středem Jae Woo Lee. (0:1)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Trenérem dánského týmu je Ulrik Wilbek, korejskou lavičku povede Suk Jai Choi. (0:0)

Dánsko: Jacobsen, Cleverly – Mogensen, Schmidt, Markussen, Jensen, Spellerberg, Knudsen, Svan Hansen, Lindberg, Toft Hansen, Sarup, Hansen, Nielsen.

Jižní Korea: Lee C., Park C. – Jeong Y., Lee J., Paek, Ko, Eom, Yoon, Park K., Park J., Jung, Lim, Yu, Jeong H. (0:0)
Jižní Korea ještě nedokázala na turnaji bodovat a s jistotou skončí ve skupině na poslední příčce. Postupně podlehla 21:31 Chorvatsku, 19:22 Maďarsku, 29:33 Španělsku a naposledy i 22:28 Srbsku. (0:0)
Dánsko po třech těsných výhrách – 27:25 nad Maďarskem, 24:23 nad Španělskem a 26:25 nad Srbskem – tvrdě narazilo až v posledním duelu, kdy se postavilo suverénním Chorvatům a podlehlo vysoko 21:32. (0:0)
Příjemné pondělí, házenkářský olympijský turnaj mužů pokračuje posledním hracím dnem v rámci základních skupin. Ten přinese tradičně šest duelů, mezi nimi i souboj Dánska s Jižní Koreou. (0:0)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.