Island - Velká Británie | ONLINE | 6.8.2012 17:15 | OH - házená 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

S konstatováním, že favorizovaný Island poráží v ofenzivní podívané domácí Velkou Británii vysoko 41:24, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek pondělí a u dalších online přenosů z XXX. Letních olympijských her v Londýně zase někdy na počtenou. Třeba již za několik desítek minut, kdy začíná další házenkářský mač mezi Španělskem a Chorvatskem, které se tady v londýnské házenkářské hale prezentuje naprosto fantastickými výkony. (41:24)
Nejlepším střelcem utkání se stal na straně Islandu Valur Gudjon Sigurdsson s osmi góly, za Velkou Británii se devětkrát prosadil Steven Larsson. (41:24)
Skončilo nám utkání mezi Islandem a Velkou Británií. Favorit po překvapivě vyrovnané první půli již ve druhém poločase potvrdil roli velkého favorita a v bezstarostné útočné podívané vítězí vysoko 41:24. Britové se s turnajem loučí za bouřlivého potlesku tribun, naopak Island postupuje do čtvrtfinále z prvního místa a narazí tudíž v další fázi turnaje na Maďarsko. (41:24)
60
Konec zápasu. (41:24)
60
Utkání se už pouze dohrává. (41:24)
59
Naopak Martin Hare další přesnou zakrytou střelou snižuje. (41:24)
59
Petersson z křídla nenachází recept na britského gólmana. (41:23)
58
Larsson pálí pouze do gólmana, ve druhém poločase se mu již tolik nedaří. (41:23)
58
Petersson přidává další branku poté, co měl až příliš prostoru před Whitem. (41:23)
57
McDermott stál na konci akce snaživých Britů. (40:23)
57
Petersson nekompromisní ranou přidává jubilejní čtyřicátou islandskou branku. (40:22)
56
Islandská obrana zcela zapomněla na dorážejícího Hawkinse, který se trefuje z křídla. (39:22)
56
Gudjonsson našel za "obranou" Svavarssona a ten se po dalším brejku nemohl mýlit. (39:21)
55
Hallgrimsson dostává dvě trestné minuty od katarských arbitrů. Přesilovka pro Brity. (38:21)
55
Hallgrimsson si hladce došel prostupnou britskou obranou pro další gól. (38:21)
54
Naopak Gunnarsson přidává z dalšího brejku již 37. gól favorita. (37:21)
54
Tak to je škoda. Britové předvedli velmi pohlednou akci, ale Hawkins z křídla trefuje jen gólmana. (36:21)
53
Svavarsson se ze stejné pozice rovněž nemýlí. Island má náskok již patnácti gólů. (36:21)
52
McDermott snižuje po úspěšné střele ze střední vzdálenosti. (35:21)
52
Tak to byla opět dokonalá akce ze strany Islandu. Svavarsson nakonec z levého křídla přeloboval gólmana. (35:20)
51
Britům odpískán technický přestupek. Míč pro Island. (34:20)
51
Mohr nechává opět vyniknout Gudmunssona. (34:20)
50
Velká Británie si vzala oddechový čas. (34:20)
50
Náskok Islandu nadále narůstá. Ingimundarson skóruje z rychlého brejku. (34:20)
49
Do branky Britů se vrací White. (33:20)
49
Sigurdsson si naběhl z levého křídla před Parkera a nedal mu opět žádnou šanci. (33:20)
48
Tak to byla dokonale sehraná akce Islandu, na její konci zůstal před Parkerem osamocený Gunnarsson. (32:20)
47
McMillan je vyloučen na dvě minuty. Přesilovka pro Island. (31:20)
47
Hallgrimsson nenašel recept na Parkera. (31:20)
47
Pearce se z levého křídla tentokrát nemýlí a fanoušci mají z dvacáté trefy opět velkou radost. (31:20)
46
Z rychlého brejku zasazuje Sigurdsson další úder. Hra Britů se sesypala jako domeček z karet. (31:19)
46
Sigurdsson střílí jubilejní třicátou branku favorita. (30:19)
45
Palmarsson dostává rovněž dvě trestné minuty. (29:19)
45
Prosazuje se z rychlé protiakce také Island. Skóre nadále narůstá. (29:19)
44
V početní výhodě opět rozveselil fanoušky Vincent svým přesným pokusem z dálky. (28:19)
44
Ingimundarson dostává další dvouminutový trest. Přesilovka pro Brity. (28:18)
43
Do branky se staví Parker. (28:18)
43
Gudjonsson navyšuje islandské vedení již na dvojciferný rozdíl. (28:18)
42
Williams trefuje z křídla pouze tyč. (27:18)
41
Ingimundarson využívá další britské chyby k rychlému přečíslení. White je proti těmto akcím naprosto bez šance. (27:18)
40
Stefansson již rychlý brejk využívá a trefuje odkrytou britskou klec. (26:18)
40
Williams se netrefuje z rychlého brejku, v publiku to jen zahučelo. (25:18)
39
Sigurdsson si následně vylámal zuby na Whitovi a diváci to opět oceňují bouřlivým potleskem. (25:18)
39
Mohr míjí islandskou branku po pěkné kombinaci. (25:18)
38
Sigurdsson vrací Islandu pokusem z levého křídla náskok sedmi gólů. (25:18)
38
Na druhé straně Mohr skóruje dalekonosnou střelou. (24:18)
37
Rychlý brejk Islandu znamená další gól v britské síti, tentokrát se po Palmarssonově přihrávce nemýlil Petersson. (24:17)
36
Velká Británie si vyžádala oddechový čas. (23:17)
36
Atlason předvedl další rychlou akci a středem si došel pro 23. gól Islandu. (23:17)
36
Hawkins se snažil Gudmunssona přelobovat, ale míč skončil na horní části branky. (22:17)
35
Další branka Islandu. Petersson využil prostoru na pravém křídle. (22:17)
35
Islanďané střílí další gól, po rychlé protiakci se prosazuje Svavarsson. (21:17)
34
Sigurdsson je z levého křídla tradičně neomylný. (20:17)
34
Williams odchází na trestnou lavičku. Poměr sil se vyrovná. (19:17)
33
Mohr nechytatelně do protipohybu gólmana využívá přesilovou hru. (19:17)
33
Katarští sudí posílají na dvě minuty mimo hru Palmarssona. (19:16)
33
Palmarsson našel mezírku pod horní tyčí, White byl naprosto bez šance. (19:16)
32
Velká Británie vstupuje dobře i do druhé poloviny zápasu. Trefuje se kdo jiný než Larsson. (18:16)
31
Na druhé straně ztroskotal na gólmanovi také Sigurdsson. (18:15)
31
Gudmunsson si připisuje první zákrok po střele Larssona. (18:15)
31
Začal druhý poločas. (18:15)
Nejlepším střelcem Islandu je prozatím se čtyřmi góly Aron Palmarsson, na straně Britů je to nezastavitelný Steven Larsson, který již vstřelil osm gólů! (18:15)
Je za námi první poločas utkání mezi Islandem a Velkou Británií. Jelikož Island má jistotu prvního místa a naopak Velká Británie ví, že skončí na poslední šesté příčce ve skupině A, hraje se naprosto bezstarostná házená, což se projevuje i na výsledku. V ofenzivní partii odchází do šaten Island s vedením 18:15. Britové však dnes podávají výborný výkon a jejich fanoušci je za to odměňují bouřlivým potleskem. (18:15)
30
První poločas skončil. (18:15)
30
Larsson byl tentokrát při svém pokusu zablokován. (18:15)
29
McDermott navíc dostává dvě trestné minuty. Přesilovka pro házenkáře Islandu. (18:15)
29
Gudjonsson sedmimetrový hod pohodlně proměňuje. (18:15)
29
McDermott si počínal nedovoleně a bude z toho sedmička. (17:15)
28
Asgeir Hallgrimsson se na druhé straně prosazuje z pravého křídla. (17:15)
27
Larsson je skutečně nezastavitelný, výborně si naskočil do vzduchu a trefuje se pod nohy Gustavssona. (16:15)
27
Kristjansson ztroskotal na britském gólmanovi. (16:14)
26
Ingimundarson je dalším hráčem, který vidí žlutou kartu. (16:14)
26
Larsson výborně prošel islandskou obranou a přidává další gól. (16:14)
26
Sigurdsson je na levém křídle neomylný. (16:13)
25
Larssonův gól katarští arbitři neuznávají pro kroky. (15:13)
25
Velká Británie si vybírá oddechový čas. (15:13)
25
Larsson je výborně zablokován islandskou obranou. (15:13)
24
Arnor Atlason zvyšuje těsné islandské vedení přesnou ranou z větší dálky. (15:13)
23
Brankostroj obou celků se nám jakoby zasekl, úspěšnější jsou gólmani. (14:13)
22
Hawkins z rychlého brejku nedokázal srovnat, proti byl Gustavsson. (14:13)
22
Daniel McMillan je vyloučen na dvě minuty. Přesilovka pro Island. (14:13)
21
Larsson za pouhých šest vteřin střílí z rychlého brejku již třináctý gól Velké Británie. (14:13)
21
Halgrimsson se bleskově prosazuje z pravého křídla. (14:12)
21
Trenér Gundmundsson si vyžádal oddechový čas. (13:12)
21
Mohr přidává rychlou střelou přes obranu další gól, sledujeme skutečně neuvěřitelný zápas. (13:12)
20
Larsson střílí z dalšího rychlého protiútoku již jedenáctý gól svého celku. (13:11)
20
Svavarssona vychytal výborný White. (13:10)
19
Hawkins z levého křídla snižuje a diváci jsou opět ve varu. (13:10)
19
Kristjansson skóruje dalším přesným pokusem přes obranu. (13:9)
18
Ofenzivní festival pokračuje i nadále. Hawkins skóruje z rychlého brejku. (12:9)
18
Svavarsson přidává již dvanáctý gól Islandu. (12:8)
17
Stefansson proměňuje sedmimetrový hod naprosto s přehledem. (11:8)
17
Robin Garnham zakončuje další pěknou akci sympaticky hrajících Britů. (10:8)
16
Hallgrimsson je dalším hráčem, který vidí žlutou kartu. (10:7)
16
Hawkinse zastavil dobrým zákrokem Gustavsson. (10:7)
15
Martin Hare dostává žlutou kartu. (9:7)
15
Střela Larssona zapadla přesně do růžku islandské branky. (9:7)
14
Gudjonsson se už vzápětí nemýlí další přesnou střelou z větší dálky. (9:6)
14
Sigurdssona vychytal výborný White. (8:6)
13
Sigurdsson se prosazuje neomylně z rychlého brejku. (8:6)
13
Svavarsson je napomenut sudími žlutou kartou. (7:6)
12
Aron Palmarsson vrací Islandu zpět vedení přesnou a rychlou střelou ze středu hřiště. (7:6)
12
Williams dostává druhou žlutou kartu zápasu. (6:6)
11
Mark Hawkins se prosazuje z levého křídla a Velká Británie prozatím hraje s Islandem vyrovnanou partii. (6:6)
10
Gudjonsson měl v rukou jasnou gólovku, ale White vytáhl famózní zákrok. Diváci jsou ve varu. (6:5)
10
Larsson mohl vyrovnat, z rychlého brejku trefuje pouze tyč! (6:5)
10
Hraje se prakticky bez obran, další branku střílí Larsson. (6:5)
9
Palmarsson krásným přehozem překonává pošesté Whita. (6:4)
9
Tak to byla krásná akce v podání Britů. Mohr našel přesným pasem Williamse a ten se nemýlil. (5:4)
8
Petersson těsně míjí z křídla britskou branku (5:3)
8
Mohr se prosazuje k radosti tribun také v oslabení svým drzým průnikem obranou. (5:3)
7
Garnham dostává dvě trestné minuty. Přesilovka pro Island. (5:2)
7
Palmarsson posílá přes obranu další rychlou střelu, White nestačil zareagovat. (5:2)
6
Na druhé straně se aktivní Larsson trefuje pouze do tyče! (4:2)
6
Alexander Petersson navyšuje islandské vedení dalším přesným pokusem na dvě branky. (4:2)
5
Garnham vidí první žlutou kartu. (3:2)
5
Steven Larsson střílí další gól, prosazuje se střelou z větší vzdálenosti. (3:2)
4
Sigurdsson se prosazuje z rychlého brejku po zbytečné ztrátě Britů. (3:1)
4
Palmarsson bleskově vrací Islandu vedení zpět. (2:1)
4
K velká radosti diváků Velká Británie srovnává zásluhou Larssona. (1:1)
3
Krásná akce Islandu, ovšem Sigurdsson trefuje z křídla pouze tyč! (1:0)
2
Britům odpískána pasivní hra, míč pro Island. (1:0)
2
Kari Kristjansson posílá favorita do vedení přesnou střelou ze střední vzdálenosti. (1:0)
1
Mohrova střela šla vysoko nad islandskou branku. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Ještě si představme dvojici rozhodčích. Pánové Mansour Abdulla a Saleh Jamaan Bamutref do Londýna přiletěli až z dalekého Kataru. (0:0)
Trenérem Islandu je Gudmundur GudmundssonDragan Djukič. (0:0)

Island: Gustavsson, Gudmunsson – Svavarsson, Kristjansson, Palmarsson, Ingimundarsson, Hallgrimsson, Atlason, Sigurdsson, Gudjonsson, Stefansson, Petersson, Jakobsson, Gunarsson.

Velká Británie: Parker, White – Williams, Prieto, Mohr, Larsson, Hare, McMillan, Hawkins, McDermott, Garnham, Edgar, Pearce, Vincent. (0:0)
Velká Británie si naopak připisuje jednu vysokou porážku za druhou. Francii podlehla vysoko 15:44, Švédsku 19:41, Argentině 21:32 a v posledním duelu Tunisku 17:34. (0:0)
Island je v utkání obrovským favoritem. Na kontě má prozatím plný počet osmi bodů. Zdolat dokázal postupně Argentinu 31:25, Tunisko 32:22, v ofenzivně laděném klání těsně Švédsko 33:32 a naposledy i Francii těsně 30:29. (0:0)
Příjemné pondělí, házenkářský olympijský turnaj mužů pokračuje posledním hracím dnem v rámci základních skupin. Ten přinese tradičně šest duelů, mezi nimi i souboj Islandu s Velkou Británií. (0:0)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.