Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám krásné středeční ráno.
To byl zápas! Oba týmy se po celých šedesát minut přetahovaly o každou branku a rozuzlení muselo přijít až v poslední minutě, kdy po hrubce Argentinčanů a zbytečném faulu Portely rozhodl sedmimetrový hod Duvnjaka. Stalo se tak pouhých devět sekund před koncem!
Konec zápasu. (26:27)
60
Vteřinu před koncem zápasu ještě dostal možnost vystřelit Pizzaro, jenže na kýžené vyrovnání už Argentinci neměli dostatek času. (26:27)
60
Zřejmě je rozhodnuto!! Domagoj Duvnjak, kterému se ve druhé půli střelecky vůbec nedařilo, v klíčovém momentu zachoval chladnou hlavu a sedmimetrový hod proměnil! (26:27)
60
Červená karta pro tým Argentina (Pablo Portela). (26:26)
60
Tak to se nepovedlo! Jedna z přihrávek argentinských hráčů byla zachycená. Portela vzápětí hrubě fauloval a devět sekund před koncem tu máme sedmimetrový hod pro Chorvatsko! (26:26)
60
Ti si před svou akcí vyžádali další time-out, během kterého se budou snažit vymyslet recept na rozhodující trefu. (26:26)
60
Schulz Stepančiće vychytal! Výhodu možná posledního útoku tak mají Argentinci! (26:26)
59
Chorvatsko si minutu a dvanáct vteřin před koncem zápasu bere oddechový čas. (26:26)
59
Pěkná, leč trošku šťastná branka Pabla Simoneta opět znamená vyrovnání. To je drama! (26:26)
58
Kopljar na Matiase Schulze ještě nevyzrál, dorážející Ivan Čupić už ale ano. (25:26)
57
Pizzarova střela z těžkého úhlu v síti neskončila, za pískotu fanoušků jdou do útoku Chorvati. (25:25)
56
Pomalu, ale jistě se nám blíží závěr utkání, každá branky v této chvíli už může být klíčová. (25:25)
55
Po dlouhé souhře Chorvatů opět zakončoval Štrlek, jenže Schulz byl v tomto minisouboji tentokrát úspěšnější. (25:25)
54
Time-out pro Argentinu. (25:25)
54
25:25! Padesátou branku tohoto skvělého zápasu z levého křídla vsítil výborně hrající křídelník Manuel Štrlek. (25:25)
53
Pizzarova střela z devíti metrů byla tečovaná a míč si to namířil do protipohybu Stevanoviće. Smůla pro Chorvaty. (25:24)
52
Mamić nechal vyniknout Schulze. Argentinci rychle překlápí hru a vymýšlí recept na obranu Chorvatska. (24:24)
51
Za tónu argentinských chorálů tu máme oddechový čas chorvatského výběru. (24:24)
51
Nedorozumění v chorvatské kombinaci vyústilo v protiútok Federica Fernandeze, jenž přihrál Pablu Simonetovi a ten vyrovnal na 24:24. (24:24)
50
Karačićovu střelu výtečně vyrazil Schulz, díky kterému Argentina nadále ztrácí jen jednu branku. (23:24)
49
K exekuci sedmimetrového hodu ve prospěch Argentiny se popáté postavil Federico Fernandez a opět byl úspěšný. (23:24)
48
Chybu Argentinců úspěšně zakončeným protiútokem potrestal Manuel Štrlek! (22:24)
48
Argentina musí znovu dotahovat, tentokrát po přesném zásahu v podání Kresimira Koziny. (22:23)
47
Carou při při střele faulován, nařízenou sedmičku pak počtvrté v zápase proměnil Federico Fernandez. (22:22)
46
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Ivan Karačić). (21:22)
46
Pokolikáté už máme vyrovnáno! Na 21:21 upravil skóre Federico Vieyra. (21:21)
45
Mamić nedovoleně zastavil Vaisteina. Po úpravě palubovky budou znovu rozehrávat Jihoameričané. (20:21)
45
Kozinova trefa kvůli útočnému faulu neplatila. Jak odpoví Argentinci? (20:21)
44
Levačka Pizzara zamířila přesně k pravé tyči a snížila na 20:21. (20:21)
43
Chorvatská menšina na tribunách se může radovat, počtvrté dnes skóroval Štrlek a Argentinci najednou ztrácí dvě trefy. (19:21)
42
Z osy hřiště pálil Duvnjak, jenže Schulz jej už potřetí ve druhém poločase vychytal. (19:20)
41
Chorvati jdou do vedení! Duvnjak dobře přečetl hru a přihrál na levou stranu Štrlekovi, který vstřelil dvacátý gól svého týmu. (19:20)
40
Opět máme vyrovnáno! K levé tyči propasíroval míč Marko Mamić. (19:19)
39
Ani teď chorvatská obrana neuhlídala Federica Fernandeze, jenž má na svém kontě už šest branek. (19:18)
39
Duvnjakovi to ale nevyšlo ani napodruhé. Argentinci vzápětí volí postupný útok. (18:18)
38
Duvnjakova střela z osy hřiště byla zablokovaná, nicméně Chorvati ještě mohou zůstat na balónu. (18:18)
37
Po Pizarrově křižné přihrávce přes celou šířku hřiště se z levé strany prosadil Federico Fernandez. (18:18)
37
Stevanović výborně vychytal Vaisteina, Chorvati tak mohou s míčem pošetřit několik vteřin z oslabení. (17:18)
36
Slišković je hodně překvapen, avšak za nesportovní chování dostává svůj druhý dvouminutový trest. (17:18)
35
Štrlek v úniku trefil jen Schulze, odražený míč si ale sebral Gojun a vstřelil osmnáctou branku Chorvatska. (17:18)
34
Ivan Čupić dostal přihrávku od Marka Kopljara a překonal Schluze. (17:17)
34
Další chyba a další branka Argentiny! Prázdnou branku z dálky trefil Agustin Vidal. (17:16)
33
Po chybě v chorvatské rozehrávce dorovnal skóre Pablo Simonet. (16:16)
32
A znovu Luka Stepančić, který si připisuje čtvrtou branku a Chorvatsko díky němu obrací skóre na 16:15. (15:16)
31
V úvodu druhé půle Chorvati vyrovnávají, o což se zasloužil Luka Stepančić. (15:15)
31
Začal druhý poločas. (15:14)
Úvodní čtvrthodina byla vyrovnaná, nicméně ve zbytku prvního poločasu už byla Argentina o krok napřed. Reprezentace La Albiceleste v jednu chvíli vedla už o tři branky, nicméně Chorvati se znovu dotáhli a do druhé půle půjdou pouze s jednobrankovým mankem.
30
První poločas skončil. (15:14)
30
Chorvati rychle trestají! Pouhé tři vteřiny před koncem poločasu vstřelil kontaktní branku Domagoj Duvnjak. (15:14)
30
Pizarro se na ose hřiště prosmýkl mezi dvěma hráči jen díky faulu. (15:13)
30
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Marko Kopljar). (15:13)
30
Fernando Garcia chytá i druhou sedmičku! Tentokrát si poradil se střelou Horvata. (15:13)
29
Opět Čupić, který ale byl tentokrát faulován a vybojoval sedmimetrový hod. Dvě minuty dostává J. P. Fernandez. (15:13)
28
Argentina ale znovu odskakuje, Stevanoviće překonal Juan Pablo Fernandez. (15:13)
28
Z následného protiútoku skóroval Štrlek a snížil na rozdíl jediného gólu! (14:13)
27
A je to už jen o dvě branky, opět se prosadilo pravé křídlo Ivan Čupić. (14:12)
26
Sebastian Simonet v útoku fauloval, dopředu tak můžou jít házenkáři z Chorvatska. (14:11)
25
Manuel Štrlek využil trochy prostoru na levé straně a snížil ztrátu Chorvatů. Následuje time-out Argentiny. (14:11)
25
Gól vstřelil tým Argentina (Federico Pizarro). (14:10)
25
Po dlouhé době vidíme míč také za zády Schulze, kterého z pravého křídla překonal Čupić. (13:10)
24
Náskok hráčů v modrých dresech se rychle zvyšuje, třetí argentinskou sedmičku proměnil Federico Fernandez. (13:9)
24
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Marko Kopljar). (13:9)
23
Portella zadržel Kozinu, jenže Štrlek sedmimetrovým hodem střídajícího Garciu nepřekonal. (12:9)
23
Vyloučení v týmu Argentina (Pablo Portela). (12:9)
22
Argentina vede už o tři góly! Dvanáctou trefu Jihoameričanů vsítil Sebastian Simonet. (12:9)
22
Čupiće Schluz vychytal. Na tribunách mezitím panuje výtečná atmosféra, o kterou se starají zejména argentinští fanoušci. (11:9)
21
Argentinci vstřelili tři branky v řadě, i proto si nyní chorvatský kouč vyžádal oddechový čas. (11:9)
21
Poprvé tu máme výraznější vedení, z rychlého protiútoku se prosadil Federico Pizzaro! (11:9)
20
Schulz si všiml opuštěné branky Chorvatska, ale tu o kousek netrefil. (10:9)
20
Federico Fernandez se vynořil z levého křídla a postaral se o jubilejní desátou branku Argentiny. (10:9)
18
Ze sedmimetrového hodu F. Fernandez nezaváhal a vyrovnal na 9:9. Ani jeden z týmů se zatím nedostal do vedení o dvě branky. (9:9)
17
Slišković zatáhl za dres Pizarra a vysloužil si dvouminutový trest. (8:9)
16
Pěkná branka Domagoje Duvnjaka, který nedal Schulzovi šanci z poměrně velké dálky. (8:9)
16
Pizzaro se posunul na levou stranu a velmi rychle opět srovnal krok. (8:8)
16
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Illja Brožović). (7:8)
15
Stepančić dostal přihrávku od Sliškoviće a přesnou střelou zajistil Chorvatům nejtěsnější možné vedení. (7:8)
14
Chorvatská obrana nechala trestuhodně volného Pabla Simoneta, který překonal Pešiče. (7:7)
13
To už ale neplatí, Chorvati si vzali vedení rychle zpět, a to zásluhou Illji Brožoviće. (6:7)
12
Pablo Simonet napřáhl z devíti metrů a vyrovnal na 6:6. (6:6)
12
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Domagoj Duvnjak). (6:6)
11
Faul Federica Fernandeze dalším sedmimetrovým hodem potrestal Zlatko Horvat. (5:6)
11
Vyloučení v týmu Argentina (Pizarro). (5:5)
10
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Štrlek).
(5:5)
10
Žlutá karta pro tým Argentina (Pablo Portela). (5:5)
9
Pablo Simonet v úniku neuspěl, Pešić jeho střelu vyrazil do autu. (5:4)
7
Sebastian Simonet vystřelil z osy hřiště a popáté v zápase překonal Pešiče. (5:4)
7
Ani tentokrát Argentina moc nevedla, na 4:4 vyrovnává Stepančić. (4:4)
6
Pablo Simonet krásným obloučkem vrací vedení na stranu Jioameričanů. (4:3)
5
Opět je ale vyrovnáno, o což se postaral Kresimir Kozina. (3:3)
5
Argentinci jdou potřetí v zápase do vedení, míč mezi tři tyče poslal Pizzaro. (3:2)
4
Zlatko Horvat se zbavil obránce a prudkou ranou vyrovnal na 2:2. (2:2)
3
Vieyra se pěkně uvolnil a narazil do Strleka, kvůli kterému Argentinci dostali výhodu sedmimetrového hodu a ten proměňil Federico Fernandez. (2:1)
2
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, z protiútoku se prosadil Kresimir Kozina! (1:1)
1
Už v první minutě dostal žluté napomenutí argentinský reprezentant Leonardo Querin. (1:1)
1
Argentina dává branku hned ze své branky, prosazuje se Federico Vieyra. (1:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Toto utkání je pro obě zúčastněné reprezentace velice důležité. Argentinci i Chorvati totiž své úvodní představení na turnaji nezvládli a v případě druhé prohry by si výrazně zkomplikovali cestu za postupem do čtvrtfinále. Chorvatský výběr před dvěma dny nestačil v poměru 23:30 na Katar, Argentina zase podlehla Dánům 19:25.
Všem fanynkám a fanouškům přeji příjemnou středeční noc při sledování textového přenosu z olympijského turnaje v mužské házené. Od dvou hodin a padesáti minut se zaměříme na střetnutí mezi výběry Argentiny a Chorvatska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:50.