OH - házená - OH - házená - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Angola : Japonsko - 31. července 2021   02:00

Angola
Angola
3' Kassomová  • 5' Cazangaová  • 9' Kassomová  • 11' Kassomová  • 15' Quizeleteová  • 17' Sousová  • 18' Dombaxeová  • 19' Guialová  • 19' Kassomová  • 23' Bernardová  • 25' Guialová  • 26' Guialová  • 28' Kassomová  • 28' Cazangaová  • 31' Quizeleteová  • 36' Quizeleteová  • 37' Guialová  • 41' Cazangaová  • 43' Venänciová  • 45' Venänciová  • 47' Bernardová  • 52' Paulová  • 53' Bernardová  • 57' Carlosová  • 58' Carlosová  • 59' Bernardová
28:25
(15:13)
Japonsko
Japonsko
2' Ikeharaová   • 7' Išitateová   • 8' J. Sunamiová   • 9' J. Sunamiová   • 19' Fudžiová   • 20' Kondoová   • 23' Haraová   • 28' Haraová   • 29' Haraová   • 35' Išitateová   • 38' Tanabeová   • 46' Horikawaová   • 48' Haraová   • 48' Haraová   • 49' Fudžiová   • 51' Horikawaová   • 57' Išitateová   • 57' Išitateová   • 59' Sasakiová   • 60' Jokošimaová
Angola
Sousová, Almeidová – Quizeleteová, Machadová, Paulová, Bernardová, Kassomová, Kamalanduová, Dombaxeová, Pascoalová, Cazangaová, Venänciová, Carlosová, Guialová.
Garciaová – Paolantoniová (obě ARG)
Narádní stadion Jojogi
Japonsko
Itanoová, Kametaniová – J. Sunamiová, Šiotová, Jokošimaová, Tanabeová, Ikeharaová, Haraová, Sasakiová, Š. Nagataová, Kondoová, Fudžiová, Išitateová, Horikawaová.

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost.
Je tu konec! Japonsko dnes nezvládlo roli favorita a s největší pravděpodobností přišlo o šanci na účast v playoff. Angola byla dnes lepším týmem, na druhou stranu nemalým dílem přispěla k výhře brankářka Sousaová. Ta si připsala dvanáct zákroků z celkových dvaatřiceti střel. Jihoafrický celek tedy slaví úvodní výhru na turnaji, která ho stále alespoň teoreticky drží ve hře o postup ze skupiny.
Angola – Japonsko 28:25 (15:13)
Nejvíce branek: Bernardová 5, Kassomová 5, Guialová 5/2 – Haraová 6/1, Fudžiová 5/2, Išitateová 4. Rozhodčí: Garciaová – Paolantoniová (obě ARG). Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3. Vyloučení: 2:1.
60'
Stejně jako první poločas, tak i ten druhý končí nastřeleným břevnem.
60'
Jokošimaová poslala míč do prázdné brány. Nicméně už i Japonky vědí, že dnes prohrají.
59'
Angola si bere minutu před koncem oddechový čas.
59'
Sasakiová to vzala na sebe. Protáhla se skrz dvojici bránících soupeřek a skórovala.
59'
Bernardová ještě kosmeticky upravuje skóre.
58'
Carlosová to neměla vůbec jednoduché. Zakončovala z úctyhodné vzdálenosti, její rána přesto byla naprosto nechytatelná.
57'
Gól vstřelil tým Japonsko (Majuko Išitateová).
57'
Ale ta vzápětí uhasla. Prosadila se z rychlého kontru Carlosová.
57'
Išitateová ještě vykřesala naději pro svůj tým.
56'
Almeidaová, která nahradila na chvíli v bráně svou spoluhráčka, si na sedmičku soupeřky sáhla, nicméně zastavit míč nedokázala.
56'
Vyloučení v týmu Angola (Helena Gilda Simäo Paulová).
54'
Sousová chytá další příležitost Japonek. Tohle si už musí jihoafrický celek pohlídat.
53'
Guialová sedmičku neproměnila, vzápětí její zaváhání ale napravila z dorážky Bernardová.
53'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Angola (Isabel Evelize Wangimba Guialová).
53'
Žlutá karta pro realizační tým Japonska.
53'
Střela Sasakiové směřovala jen do náruče Sousové. Hra se začíná vyrovnávat, nadšení z možného comebacku u Japonek už není tolik výrazné.
52'
Japonskou sérii ukončila Paulová, která ze střední spojky napálila míč k pravé tyči.
51'
Příchod Horikawaové nastartoval Japonky. Domácí pivotka se znova prosadila a najednou máme ze zápasu obrovské drama.
50'
Guialová ztrácí míč a Japonsko se žene do útoku.
49'
Po trefě Fudžiové Angola využívá oddechový čas.
48'
Haraová se trefila do prázdné brány. Japonky oddechový čas probral, najednou jsou to ony, co na palubovce dominují.
48'
Gól vstřelil tým Japonsko (Nozomi Haraová).
47'
Gól vstřelil tým Angola (Natália María Bernardová).
46'
Gól vstřelil tým Japonsko (Mana Horikawaová).
45'
Japonsko si bere oddechový čas.
45'
Nerad bych předbíhal, ale tady si myslím, že je rozhodnuto. Japonky nejspíše mohou na postup ze skupiny zapomenout.
43'
Neuvěřitelná Sousová. Nejdříve vychytala z levé spojky Kondovou, načež si poradila i s dorážkou Nagataové.
43'
Venänciová proklouzla do brankoviště a v pádu navýšila vedení Angoly na rozdíl šesti branek.
42'
Ikeharaová ve stoprocentní příležitosti neprostřelila pohotovou Sousovou, které mířila mezi nohy.
41'
Na levém křídle dostala přihrávku osamocená Cazangaová, která bez sebemenších problémů zakončila.
40'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Angola (Isabel Evelize Wangimba Guialová).
38'
Jenže ji nahradila Tanabeová, která okamžitě z dorážky zavěsila.
38'
Fudžiová poprvé v zápase neproměnila sedmičku.
37'
Po ztrátě soupeřek utíkaly Angolanky do přečíslení tři na jednu. Jenže Venanciová porušila pravidla, pískají se kroky.
37'
Guialová vyslala naprostou dělovku z pravé spojky. Japonská brankářka se za míčem jen ohlédla.
36'
Quizeleteová znova úspěšná. Japonkám se nedaří nic, druhý poločas začaly tam, kde zakončily ten první.
36'
Guialová mířila do pravého horního rohu brány, tento záměr jí ale nevyšel podle představ.
35'
34'
Quizeleteová už musela zakončit. Její dalekonosnou ránu doprostřed brány Kametaniová vyrazila.
33'
Tohle je škoda pro Japonky. Mohly jít do rychlého brejku, místo toho Nagataová celou akci zpomalila.
31'
Gól vstřelil tým Angola (Marilia Quizeleteová).
31'
Tohle asi nikdo nečekal. Japonky šly do zápasu v pozici favoritek, jenže předvedená hra tomu absolutně neodpovídá. Hráčky ze země vycházejícího slunce často chybují, nedokáží se dostat do nějaké delší kombinace. Naopak Angola hraje s daleko větším klidem, což zatím přináší ovoce.
Druhý poločas začne přibližně v 20:51.
30'
30'
Poslední střela úvodní třicetiminutovky končí na břevně!
30'
Japonky zbytečně ztrácí, poslední útok v prvním poločase tedy budou mít k dispozici hráčky Angoly.
29'
28'
Cazangaová si šanci vypracovala zcela sama. Svižným pohybem kolem brankoviště zmátla soupeřky, načež měla spoustu prostoru na zakončení.
28'
Kassomová si něco v souboji se soupeřkou přihodila a leží na palubovce. Naštěstí to vypadá, že se nejedná o nic vážného.
28'
Haraová okamžitě reaguje na inkasovanou branku a prosazuje se z levé spojky.
28'
Gól vstřelil tým Angola (Albertina da Cruz Kassomová).
28'
Vidíme opravdu spoustu chyb na obou stranách. O další se teď postarala Nagataová.
27'
Guialová nezachytila vysokou nahrávku od spoluhráčky.
27'
Špatná kombinace Japonky vyhání z útočné poloviny.
26'
Guialová se ale rozhodit nenechala a z levé spojky zopakovala svůj předchozí počin.
26'
Guialová znova překonala japonskou brankářku, ještě předtím se ovšem pískal obranný faul.
25'
Podstřel Guialové končí v síti! Skvělý individuální počin angolské hráčky.
23'
Bernardová sedmičku neproměnila, z následné dorážky se už ale nemýlila.
23'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Angola (Natália María Bernardová).
23'
Quizeleteová ztratila míč, načež se do rychlého kontru dostaly Japonky. Akci zakončila přesně Haraová.
22'
Je srovnáno! Exekuci sedmimetrového hodu si vzala na starost Haraová, která poslala míč mezi nohy soupeřky.
20'
Kondoová z levého křídla poslala míč k bližší tyči. Pohledná akce.
19'
19'
Fudžiová je i ve svých šestatřiceti letech k nezastavení. Je to právě ona, která drž Japonky ve hře.
19'
Gól vstřelil tým Angola (Isabel Evelize Wangimba Guialová).
18'
Fudžiová se umí prosadit i ze hry! Tentokrát si navedla míč na střed brankoviště, načež vypálila do pravého rohu.
18'
Gól vstřelil tým Angola (Wuta Waco Bige Dombaxeová).
17'
Sousová trefila přes celé hřiště prázdnou bránu a posílá svůj tým do vedení.
15'
Vyloučení v týmu Japonsko (Nozomi Haraová).
15'
Guialová vymetla pravý horní růžek japonské svatyně.
15'
Kametaniová se blýskla famózním zákrokem proti samostatném úniku soupeřky. Je jí to k ničemu, její spoluhráčka totiž faulovala.
15'
15'
Quizeleteová prolétla domácí obranou a z pivota propálila bezmocnou Kametaniovou.
14'
A zase. Z levé strany zakončovala Santosová, ani ona ovšem nebyla úspěšná. Na druhé straně hrací plochy pak vychytala Sousová diagonálu jedné ze soupeřek.
12'
Gólmanky o sobě dávají hlasitě vědět. Poslední dvouminutovka patřila jim, když obě vystřihly několik skvělých zákroků.
11'
Parádní pas od Dombaxiové. Ta se na spoluhráčku ani nepodívala, načež ji vybídla pohlednou nahrávkou ke skórování.
11'
Zahanbit se nenechala ani Sousová, která lapila pokus Tanabeové.
10'
Kametaniová zapsala první úspěšný zákrok v tomto zápase.
10'
A náskok se může zúžit o něco více. Sasakiová totiž tentokrát minula prostor mezi třemi tyčemi.
9'
Kassomová přerušuje gólovou sérii soupeřek.
9'
Sunamiová využila mezery mezi dvěma soupeřky a z pravé spojky skórovala.
8'
Ten změnu nepřinesl, Kassomaová okamžitě ztrácí míč. Útočit mohou Japonky.
8'
Oddechový čas pro africkou reprezentaci.
8'
Sunamiová vystřelila z poměrně velké vzdálenosti diagonálně. Rána to nebyla prudká, nicméně milimetrově přesná.
7'
Prázdnou bránu trefuje z poloviny hřiště Išitateová.
7'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Japonsko (Šio Fudžiová).
6'
Sasakiová byla faulována, na hrací plochu znova míří Fudžiová, která bude zahrávat sedmimetrový hod.
6'
Vyloučení v týmu Angola (Wuta Waco Bige Dombaxeová).
5'
Cazangaová nejenže obrala soupeřky o míč, následný rychlý brejk ale také přetavila ve srovnání.
3'
Kassomová se prosazuje z pivota.
3'
Fudžiová je na soupisce Japonska hlavně od toho, aby proměňovala sedmičky. A že se jí to daří fantasticky.
2'
Ikeharaová se ocitla na pravém křídle naprosto osamocena, čehož využila a otevřela gólový účet tohoto zápasu.
1'
A hned malém o míč přišly. Svou chybu ale nakonec napravila Nagataová.
1'
První útok mají k dispozici házenkářky Japonska.
1'
Japonsko

Domácí celek se naposledy na olympijské hry kvalifikoval v roce 1976. Kdyby někdo čekal, že Japonky tedy budou v Tokiu jen do počtu, byl by na omylu.

Hráčky ze země vycházejícího slunce se prezentují dobrým dojmem. Přehrály překvapivě Černou Horu 29:26, a to i díky vynikajícímu výkonu brankářky Sakury Kemetaniové. Ve zmíněném duelu byla její úspěšnost zákroků takřka padesátiprocentní a v celkových tabulkách turnaje jí náleží třetí pozice.

Japonky prohrály sice s Jižní Koreou (24:27) a Nizozemskem (21:32), ale to jim tolik vadit nemusí. Vše totiž směřuje k dnešnímu duelu, kterým se mohou značně přiblížit postupu do vyřazovací části.
Angola

Africký celek může na OH pouze překvapit. Podlehl Nizozemsku (28:37), Norsku (21:30) i Černé Hoře (22:33), čímž si takřka zavřel cestu do playoff. Naději může vykřesat dnes, nicméně to bude mít opravdu složité. Vše napovídá tomu, že Angolanky nevyrovnají svou čtvrtfinálovou účast z Ria.

Na druhou stranu Japonsko je oblíbeným soupeřem Angoly. S ním hrála před dvěma lety přátelský zápas, který ovládla v poměru 26:21.
Přeji krásný páteční den všem fanynkám a fanouškům házené! Dnes se společně podíváme na skupinový duel olympijského turnaje, který od 02:00 obstarají výběry Angoly a Japonska.