OH - házená - OH - házená - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Francie  - 29. července 2021   14:30

Švédsko
Švédsko
1' Strömbergová  • 2' Robertsová  • 4' Hanssonová  • 5' Lindqvistová  • 6' Hanssonová  • 8' Strömbergová  • 14' Petrénová  • 19' Lundströmová  • 23' Hanssonová  • 24' Lindqvistová  • 26' Strömbergová  • 26' Strömbergová  • 28' Strömbergová  • 29' Hagmanová  • 30' Blohmová  • 33' Strömbergová  • 35' Hagmanová  • 37' Robertsová  • 39' Lindqvistová  • 43' Strömbergová  • 47' Blohmová  • 50' Blohmová  • 55' Robertsová  • 58' Robertsová
28:28
(16:17)
Francie
Francie
2' Nze Minková   • 5' Coataneaová   • 7' Flippesová   • 7' Flippesová   • 8' Edwigová   • 11' Foppaová   • 12' Nocandyová   • 16' Foppaová   • 17' Coataneaová   • 18' Coataneaová   • 20' Nze Minková   • 21' Nocandyová   • 24' Valentiniová   • 29' Coataneaová   • 30' Zaadiová Deunaová   • 31' Sercienová-Ugolinová   • 38' Foppaová   • 40' Valentiniová   • 41' Nze Minková   • 44' Nocandyová   • 46' Foppaová   • 48' Foppaová   • 49' Valentiniová   • 56' Foppaová   • 58' Niakatéová   • 59' Valentiniová
Švédsko
Fonseca, Santos (POR).
Národní sportovní hala, Tokio
Francie

To je ode mne vše, na počtenou!
Švédky sice nevyhrály, i tak se ale udrží na čele skupiny B ženského turnaje. Zato na druhé straně je situace mnohem komplikovanější – Francie je nečekaně mimo postupové příčky do play-off! Pokud chce bojovat o medaile, bude muset v posledních dvou utkáních proti ROV a Brazílii zabrat. Jednoduché to mít nebude.
Dramatická bitva končí remízou, oba celky si na své konto berou naprosto zasloužený bod. Sledovali jsme po všech směrech naprosto vyrovnanou podívanou, které nerozhodný výsledek velmi sluší.
Švédsko – Francie 28:28 (16:17)
Nejvíce branek: Strömbergová 7, Robertsová 4, Blohmová 3 – Foppaová 6, Coataneaová 4, Valentiniová 4. Rozhodčí: Fonseca, Santos (POR). Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/2. Vyloučení: 3:4.
60'
Rydeová vychytala Zaadiovou Deunaovou, je konec!
60'
Utkání skončí tím nejdramatičtějším možným způsobem, druhý poločas uzavře sedmička Francie!
60'
Oddechový čas pro Francii.
60'
Seveřanky ztratily balón těsně před brankou svých soupeřek, které dostávají šanci rozhodnout!
60'
Poslední minuta základní hrací doby!
59'
Oddechový čas pro Švédsko.
59'
Znovu nerozhodně, z levé strany brejk v přesný zásah přetavila Chloe Valentiniová!
58'
Těžké ano, ale ne nemožné! Pod zásah naděje se podepisuje Niakatéové, Švédky míří dopředu!
58'
Roberstová dává svůj třetí gól v dnešním utkání, soupeřky to budou mít už hodně těžké!
57'
Střela Lindqvistové byla zastavena brankářkou, následný výpad Francie končí nepřesnou ranou!
56'
Foppaová odpovídá, to je drama!
55'
Robertsová svůj celek přibližuje k vítězství, Švédsko po jejím zásahu po dlouhé době vede o dva góly!
55'
54'
Allison Pineauová neproměnila potenciálně klíčovou sedmičku, brankářka její zakončení do pravého dolního rohu zastavila nohou!
54'
Po technické chybě Francie zamířily Švédky do protiútoku, které ale také ukončila nepřesnost.
53'
Z obou stran sledujeme neskutečně fyzickou podívanou, na tokijské palubovce se bez nadsázky válčí.
52'
Westbergová si drží stoprocentní úspěšnost ze sedmiček, tentokrát mířila do pravého horního rohu.
51'
Uvidíme další sedmičku v podání seveřanek, Pineauová si znovu počínala za hranicí pravidel.
50'
50'
Linn Blohmová prorazila za bránící hráčku a jednoduchou střelou rozvlnila francouzskou síť.
49'
Vyloučení v týmu Francie (Betrice Edwigová).
49'
Po delší době jsme viděli střelu z křídla, projektil Valentiniové zamířil od země do branky.
48'
Podaří! Francie se svým soupeřem stále drží krok, pátou branku v zápase dává Foppaová.
47'
Přesně nyní mířila zase Blohmová. Uvidíme, jestli se Francouzkám opět podaří odpovědět.
46'
Krátce po vypršení švédské přesilovky dává svůj další gól Foppaová, přestřelka pokračuje dál.
45'
Po faulu Pineauové nařízenou sedmičku proměňuje Westbergová, Švédky se vrací do vedení.
44'
Švédky rozjíždí kombinaci před Darleuxovou. Uvidíme, jestli se jim podaří přesilovku využít.
44'
Vyloučení v týmu Francie (Estelle Nze Minková).
44'
Naprosto bleskově však odpovídá Nocandyová. V Tokiu zřejmě uvidíme napínavou bitvu až do samotného konce.
43'
Tentokrát už Carin Strömbergová nechybovala a z hranice brankoviště přidává svou sedmou trefu v zápase, parádní střela letěla ke vzdálenější tyči.
42'
Strömbergová před brankou soupeřek ztratila balón, Francie vrací dění zpět k Rydeové.
41'
Ani Švédkám se nepodařilo si náskok udržet až do konce, po brance Nze Minkové máme vyrovnáno.
40'
Čtyřicátou minutu hry vstřeleným gólem otevírá Chloe Valentiniová, znovu je to jen o gól.
39'
Zaadiová Deunaová byla sudím pokárána za simulování po kontaktu s protihráčkou těsně před brankovištěm, tentokrát byla situace vyřešena jen ústně.
39'
Hra se teď chvíli přelévala ze strany na stranu, kvalitní pasáž hry obou obran ukončila Lindqvistová.
38'
Robertsová už zmizela z palubovky v doprovodu zdravotníka, krátce poté se prosazuje Foppaová.
37'
Robertsová prorazila přes obranu a dala gól, těsně po zakončení se ovšem lehce srazila s bránící protihráčkou a zůstává ležet na palubovce. Hra je přerušena. Doufejme, že bude v pořádku.
36'
Niakateová se pokusila odpovědět zakončením z pivota, gólmanka soupeřek ale byla proti.
35'
Švédky na začátku druhého poločasu dokonávají obrat, Hagmanová vrací svému týmu vedení!
34'
Hanssonová zahodila velkou šanci, po rychlé souhře v útoku z pravého křídla trefila tyč.
33'
Gólmanka se stihla vrátit do branky, na střelu Strömbergové ale nestačila. Máme znovu vyrovnáno.
32'
Westerbergová nedala Darleuxové šanci a zakončila přesně k pravé tyči francouzské klece.
32'
31'
Druhý poločas svou vůbec první brankou na celém olympijském turnaji otevírá Sercienová-Ugolinová.
31'
Divoký první poločas je v Tokiu minulostí, Francie zvládla přestřelku o něco málo lépe a odnáší si do přestávky jednobrankový náskok. Po vyrovnaném úvodu měla poměrně dlouho více ze hry, Švédky se ale před pauzou probraly a manko postupně smazaly. Uvidíme, co nabídne další pasáž hry.
Druhý poločas začne přibližně v 15:21.
30'
30'
Se sirénou se ale trefuje Zaadiová Deunaová, Francie půjde do pauzy s hubeným vedením!
30'
Vyrovnáno! Poslední zbytky francouzského náskoku jsou pryč, šestnáctý gól Švédska dává Blohmová!
30'
Poslední minuta prvního poločasu!
29'
Necelou minutu a půl před koncem kontaktní branku dává Hagmanová, uvidíme vyrovnání ještě před pauzou?
29'
Trochu klidu svým spoluhráčkám dodává Coataneaová, jejíž střela se od země odrazila do vzdálenějšího rohu.
28'
Strömbergová dává třetí branku v řadě a Švédky nově prohrávají jen o jediný gól!
27'
Dění se nyní drží před Bundsenovou, Francie ale momentálně působí poněkud bezzubě.
26'
Znovu Strömbergová, která to nyní měla podstatně jednodušší než napoprvé – míč uklidila do prázdné klece.
26'
A pozor, už je to jen o tři branky! Skandinávky se vrací do zápasu, tentokrát gól dávala Strömbergová.
25'
Vyloučení v týmu Francie (Allison Pineauová).
24'
Na rozdíl čtyř branek ale skóre v tokijské hale rychle vrací Emma Lindqvistová.
24'
Gól pro Chloe Valentiniovou, která brankářku Švédska překvapila střelou z levé strany.
23'
Gól vstřelil tým Švédsko (Elin Hanssonová).
22'
21'
Tohle už pro Švédky přestává vypadat dobře, Nocandyová soupeřky posílá do pětigólového náskoku.
20'
Švédská obrana si nepohíldala Nze Minkovou, která po pravé straně zamířila k brance a z svůj následný únik zakončila přesně do vzdálenějšího dolního rohu.
19'
Hanssonová faulem nabídla Zaadiové Deunaové další sedmičkou, kterou ale tentokrát švédská gólmanka zneškodnila. Bundsenová prožívá kvalitní pasáž hry.
19'
Trochu náboje by do hry svého celku mohla přidat Lunströmová, jejíž střela mířila přesně do horního rohu.
18'
Coataneová naplno využila rychlý brejk, Švédsku se nedaří srovnat krok s lépe hrajícími soupeřkami.
17'
Francie se dostává do tříbrankového vedení, střelu k bližší tyči za Bundsenovou dostala Coataneaová.
16'
Rychlý výpad Francouzek do útoku využila Foppaová, papírové hostky mají více ze hry.
15'
Coataneaová chtěla rozšířit svůj střelecký účet z pravého křídla, Bundsenová ale byla ve střehu a projektil zastavila nataženou rukou.
14'
Kontaktní branka je na světě, první zářez v zápase si na pažbu dělá Melissa Petrénová.
13'
13'
Zaadiová Deunanová překonává Bundsenovou z nařízené sedmičky, Francie poprvé vede o dva góly.
13'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jenny Helen Carlsonová).
12'
Skóruje Nocandyová, která pronikla k brance přes střed a následně zakončila přesně do vinglu!
11'
Vyloučení v týmu Švédsko (Carin Strömbergová).
11'
Přestřelka v Tokiu zuří vesele dál, tentokrát dává gól svůj první gól v utkání Pauletta Foppaová.
10'
Tak tohle se Hagmanové vůbec nepovedlo, na druhý pokus branku úplně přestřelila.
10'
Jamima Robertsová se nyní sama stala cílem nedovoleného zákroku, po faulu Zaadiové Deunaové uvidíme další sedmimetrový hod.
9'
Z hranice sedmi metrů se nemýlila ani Nathalie Hagmanová, která míříla pod břevno.
9'
Žlutá karta pro tým Francie (Pauline Coataneaová).
8'
Krásnou brankou se blýskla Edwigová, míč letěl přímo do pravého horního rohu svatyně.
8'
Skandinávský celek se navzdory početní nevýhodě prosazuje, přesně mířila znovu Strömbergová.
7'
Hra bez brankářky se Švédkám nevyplatila, střelou do prázdné branky vyrovnává Flippesová.
7'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jamina Caroline Robertsová).
7'
Gól vstřelil tým Francie (Laura Flippesová).
6'
Branky nyní v Tokiu padají jako na běžícím páse, podruhé v zápase skóruje Hanssonová.
5'
Tým ze západu Evropy nenechává svého soka uniknout, Coataneaová snižuje na rozdíl jediné branky.
5'
Švédkám se tentokrát podařilo protihráčky velmi rychle odzbrojit a z následného brejku skóruje Lindqvistová.
4'
Hanssonová našla skulinu mezi nohami brankářky Francie, seveřankám se v útoku daří.
3'
Viděli jsme první sedmičku v dnešním utkání, kterou v branku hravě přetavila Zaadiová Deunaová.
3'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Carin Strömbergová).
2'
Jamima Robertsová uklidila balón do levého dolního rohu francouzské klece, Švédky jsou znovu ve vedení.
2'
Soupeřky našly rychlou odpověď, z hranice brankoviště se prosadila Nze Minková.
1'
Hned první rána seveřanek končí v síti, střeleckou listinu utkání otevírá Carin Strömbergová.
1'
Švédky se ujímají balónu, začínáme!
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám hezké odpoledne, duel mezi Švédskem a Francií začíná za pár minut! Oba celky nyní míří na hrací plochu tokijské haly.

Švédsko: Bundsenová, Rydeová – Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Petrénová, Lundströmová, Westbergová, Lagerquistová, Lindqvistová, Hagmanová, Thorleifsdóttirová, Hanssonová, Carlsonová.

Francie: Leynaudová, Darleuxová – Nocandyová, Coataneaová, Valentiniová, Pineauová, Lassourceová, Zaadiová Deunaová, Niakatéová, Sercienová-Ugolinová, Flippesová, Edwigová, Foppaová, Nze Minková.

Rozhodčí: Fonseca, Santos (POR).
Hráčky ze země galského kohouta musí být se svými výkony spokojeny o něco méně. Strhující bitvu proti Maďarkám nakonec přetavily v těsné vítězství 30:29, v následném duelu se Španělkami však tvrdě narazily. Francie po vyrovaném prvním poločase v tom druhém nechala své sokyně utéct do náskoku, a po závěrečné siréně tak na světelné tabuli svítilo skóre 25:28.

Nejlepší hráčkou Západoevropanek je Grace Zaadiová Deunaová, která je se 14 góly na kontě zatím druhou nejlepší střelkyní napříč celým turnajem.
Švédky dosud na turnaji neokusily hořkou pachuť porážky a zatím si bez nejmenších komplikací jdou za postupem do bojů o medaile. V úvodním utkání porazily Španělsko 31:24 a v tom druhém rozstřílely výběr Ruského olympijského výběru dokonce 36:24, s plným počtem bodů na kontě jim tak právoplatně náleží první pozice ve skupině B.

Obzvlášť výborné výkony zatím podávají Jamima Robertsová a Carin Strömbergová, obě hráčky dosud soupeřkám nastřílely 11 branek. Druhá jmenovaná se mimochodem pyšní dosud čtvrtou nejrychlejší střelou na turnaji: jeden z jejích projektilů v zápase proti ROV dosáhl neuvěřitelných 98 km/h.
Příjemný čtvrtek u sledování olympijské házené! Program třetího hracího dne ženského turnaje uzavře bitva mezi reprezentantkami Švédska a Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.