České Budějovice předvedly dobrý výkon v poslední části a zaslouženě dnes vítězí 4:3. O rozhodující branku se v polovině třetiny postaral Květoň. To je ode mne pro dnešní večer vše, přeji příjemný večer a zase někdy napočtenou.
Se závěrečným hvizdem se Motor dočkal páté branky, ale ta není uznána.
59:18
Trhači ztrácí útočné pásmo.
59:08
Bláha si vyjel z klece a ukryl puk do lapačky.
57:52
Klineckého střelu neudržel Strmeň v lapačce, ale domácí obránci si s pukem poradili.
57:30
Domácí drží puk za brankou.
56:53
Weinhold dostal puk na modré čáře, ale trefil pouze prvního z obránců.
56:31
Šťovíček se objevil před brankou hostů, ale jeho teč skončila v ochranné síti.
55:26
Hra se přelévá ze strany na stranu.
54:58
Domácí tým skóroval, ale jeden z obránců Motoru před tím neúmyslně posunul branku. Rozhodčí tak branku neuznává.
54:35
Koblasa ujel sám na Bláhu, ale brankář hostí se poučil a Koblasův pokus vyrazil.
54:11
Vaňkova střela skončila mezi betony brankáře hostů.
53:50
Motor chvíli polevil ze svého tlaku. Oba celky střídají.
53:02
Žalčík vypálil z ostrého úhlu, Strmeň byl pozorný.
52:24
52:19
Kolmannova prudká střela skončila na Strmeňově betonu.
51:42
Další vyhozený puk.
51:18
Drobný vyhazuje přes všechny čáry.
50:33
Zíb vypálil od modré čáry, ale Strmeň včas sklapl betony.
50:24
Hlava(KAD) si odpyká dvě minuty za napadení
49:51
České Budějovice právě vstřelily branku!
A hosté se znovu dostávají do vedení. Nenápadná střela LUKÁŠE KVĚTONĚ z ostrého úhlu skončila až v domácí brance. Asistence: Michal Chovan, Rok Pajič.
47:40
Szathmárymu sjel puk z čepele a jeho nahození skončilo v ochranné síti.
47:20
Puk skončil na tribuně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:25
Rozhodčí si vytáhl Mikysku(CEB) ze střídačky a udělil mu dvouminutový trest za zdržování hry.
46:25
Deveri objel branku, ale na Bláhu nevyzrál.
45:39
Koblasa posunul puk na Vránu, jeho střelu zastavil Bláha ukázkovým semaforem.
44:50
Po sérii nepřesností puk končí za domácí brankou.
44:06
Slobodovo nahození skončilo v ochranné síti.
43:28
Chovan projel přes celé kluziště, ale k ohrožení Strmeně se nedostal.
42:40
Koblasova prudká střela skončila v náručí Bláhy.
41:55
Icing hostů.
41:40
Szathmáry nahodil puk do útočného pásma, ale tam se jej zmocnil Motor.
40:57
Suchánek projel mezi dvěma hráči domácích, jeho střela z ostrého úhlu skončila ve Strmeňově lapačce.
40:43
Rozhodčí přerušil hru pro posunutí branky.
40:16
Na vhazování byl úspěšnější domácí tým a okamžitě zamířil do útočného pásma.
40:01
Druhá třetina přinesla lepší podívanou než ta první. Hosté se dvakrát dostali do vedení, ale domácí pokaždé našli odpověď. Rozhodnutí tak přinese až třetí třetina. Ta začne přibližně v 19:44.
40:00
39:42
39:25
Bláha vyjel daleko z branky, aby přikryl kotouč před dotírajícím Vránou.
39:05
Szathmáryho střela skončila na Bláhově hrudi.
38:30
Kadlec se zjevil sám před brankou hostí, ale jeho prudká střela trefila pouze boční síť!
37:58
Hosté kombinuj v útočném pásmu, Strmeň zatím nemusel zasahovat.
37:10
Kadaň právě vstřelila branku!
S brankami se roztrhl pytel. Přečíslení tři na dva zakončoval přesnou střelou nad lapačku MARTIN ŠŤOVÍČEK. Asistence: Šimon Szathmáry.
36:31
Bohunický na sebe natáhl oba obránce a poté poslal přihrávku volnému JOSEFU STRAKOVI, který si sjel do prostoru mezi kruhy a střelou nad beton vrací domácím vedení. Asistence: Lukáš Bohunický, Lukáš Žalčík
35:59
Zíbova střela šla těsně vedle levé tyče.
35:29
Kadlec zůstal úplně sám v prostoru levého kruhu, ale nezpracoval kotouč.
34:36
Pajič se dostal do ofsajdu a hosté jsou vykázáni z útočného pásma.
34:17
Na druhé straně trefil z protiútoku tyč Kříž!
33:57
Szathmáry zakončoval únik tři na dva, ale trefil pouze břevno!
32:55
A je znovu srovnáno. Domácí si rozebrali obranu Motoru a do odkryté klece zakončoval MARTIN KADLEC. Asistence: Robert Černý, Jakub Trefný.
32:31
Vráblík získal puk po vhazování, ale přišel o něj za vlastní brankou.
31:25
Květoň(CEB) sestřelil jednoho z domácích obránců a obdržel 2+10 za krosček. Dvouminutový trest odpyká Marek.
30:42
Hosté okamžitě využívají přesilovou hru. Od modré čáry napřáhl TOMÁŠ NOUZA a přesnou střelou k tyči vrací hostům vedení. Asistence: Josef Straka, Josef Mikyska.
30:29
Koblasa(KAD) obdržel menší trest za podražení
29:49
Po sérii nepřesností končí puk za brankou Motoru.
29:00
Křížově prudké střele vystavila stopku Strmeňova lapačka.
28:27
Icing Kadaně.
27:44
Hlava napřáhl z mezikruží, ale minul branku.
26:58
Rychlý útok hostů zakončil Nouza střelou mimo tři tyče.
26:14
Točíkovu střelu poslal jeden z domácích hráčů do ochranné sítě.
25:40
Sloboda zachytil puk a okamžitě vystřelil na Bláhovu branku, ten však zasáhl vyrážečkou.
25:07
24:38
Mikyskova střela končí v lapačce domácího brankáře.
23:52
Trhači drží puk daleko od vlastní branky.
23:18
Kadaň ve čtyřech.
23:07
Černý(KAD) dostává dvě minuty za vystřelení puku mimo hrací plochu a hosté si zahrají krátkou dvojnásobnou přesilovou hru.
23:01
Kadaňská čtveřice nestačila vystřídat a hosté se toho snaží využít.
22:33
Domácí vyhazují puk.
21:49
Žalčík se protáhl podél mantinelu, ale trefil pouze boční síť.
21:18
Macháček(KAD) si odsedí dvě minuty za hákování.
20:59
Šťovíček dostal přihrávku za obranu, ale nezpracoval.
20:10
Útok domácích zastavil ofsajd.
20:01
První třetina příliš šancí nenabídla. Hosté se v přesilové hře dostali do vedení zásluhou Zíba a poté spíše kontrolovali hru. Domácí dostali v 15. minutě výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale hosté skvěle bránili a Bláha téměř nemusel zasahovat. Když už se zdálo, že první třetinu vyhrají hosté, prosadil se pohlednou samostatnou akcí Koblasa. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
20:00
19:48
19:25
PETR KOBLASA vybojoval puk ve středním pásmu, nejprve kličkou obešel obránce, poté si položil Bláhu a zakončil do odkryté klece. Bez asistence.
18:55
Po Zíbově střele se k puku probojoval Květoň, ale jeho střelu do odkryté branky zastavil Strmeň lapačkou.
17:55
17:45
Za podražení obdržel dvě minuty Novák(KAD)
17:32
Koblasa se neprobil přes obranu hostí.
17:06
Okamžitě po vhazování se rozjel Hlava, ale obrana Motoru ho vytlačila za branku.
16:57
Ofsajd Kadaně.
16:08
15:59
Domácí si posílají puk podél mantinelu, ale Bláha zatím nemusel zasahovat.
15:30
Hosté ve čtyřech.
15:30
Szathmáryho střela šla mimo branku.
14:43
Další vyhození. Hosté zatím skvěle brání.
14:20
14:08
Švihálek(CEB) obdržel dvě minuty za podražení a domácí mají téměr 90 sekund dlouhou přesilovou hru 5 proti 3.
13:52
Po Černého střele poskakoval puk v brankovišti, ale žádný z domácích útočníků se k němu nedostal!
13:30
Prní přesilová hra pro domácí tým. Za nedovolené bránění obdržel menší trest Straka.
12:42
Po sérii nepřesností zkusil sólovou akci Vrána, ale mezi třemi hráči hostí přišel o puk.
11:56
Rychlý útok druhého domácího útoku zastavil ofsajd.
11:40
Szathmáry pouze nahodil puk za branku hostů a zamířil na střídačku.
11:08
Huňadyho slabá střela skončila v Bláhově lapačce.
10:33
Po povedené kombinaci se k puku dostal Kadlec, toho však brzy obral o puk jeden z obránců.
09:29
Po Žalčíkově nahození Strmeň raději přikryl puk před dotírajícím Mikyskou.
08:40
Na druhé straně ujel podél mantinelu Wágner, jeho střela skončila pouze v Bláhově lapačce.
08:28
Strmeň musel zasahovat proti Suchánkově nahození ze středního pásma.
08:13
Kolmannovo nahození končí v lapačce domácího brankáře.
07:34
Švihálek zachytil puk a vyslal na Strmeně rychlou střelu, domácí brankář byl připravený.
07:12
Kadaňští kombinují ve vlastním pásmu.
06:27
Žalčík projel celé kluziště a poté posunul puk na Mikysku, ten však minul branku.
06:03
Bláha raději přikryl puk po nahození Šťovíčka.
04:54
Hosté drží puk ve vlastním pásmu, domácí se snaží napadat rozehrávku.
04:00
Vrána se dostal k puku mezi kruhy, Bláha si však povyskočil a jeho střelu vyrazil ramenem.
03:29
Koblasův samostatný únik zastavila Bláhova vyrážečka.
02:29
A Motor využívá přesilovou hru. LUKÁŠ ZÍB dostal přihrávku na modrou čáru a prudkou střelou k tyči otevírá skóre zápasu. Asistence: Lukáš Květoň, Michal Chovan.
01:40
Kolmannova prudká střela skončila na hrudi domácího brankáře.
01:20
První vyloučení dnešního zápasu. Vrána(KAD) si odsedí dvě minuty za napadení.
00:59
Nouzova střela šla mimo branku.
00:12
Kolmann napřáhl od modré čáry, Strmeň si připisuje první zákrok.
00:01
Oba celky nastupují na ledovou plochu, zápas za malou chvíli začne. .

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Dvořák) – Trefný, Černý, Szathmáry, Novák, Weinhold, Drobný, Meliško – Kadlec, Kverka, Sloboda – Macháček, Šťovíček, Hlava – Koblasa, Vrána, Vaněk – Huňady, Deveri, Wágner

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kváča) – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb, Klinecký – Chovan, Pajič, Květoň – Kuchejda, Straka, Nouza – Babka, Mikyska, Žalčík – Švihálek, Točík, Marek

Rozhodčí: Grech – Coubal, Rozlílek.
Vzájemné zápasy

6. kolo: ČEZ Motor České Budějovice 3:2 SK Kadaň (1:0, 2:2, 0:0)
19. kolo: SK Kadaň 3:1 ČEZ Motor České Budějovice (0:0, 2:1, 1:0)
32. kolo: ČEZ Motor České Budějovice 4:2 SK Kadaň (3:0, 0:1, 1:1)
Sportovní klub Kadaň

Trhači se nacházejí na 5. místě tabulky se 70 body. Kadaň v lednu bodovala ve všech domácích zápasech. V posledním kole dlouho trápili pražskou Slavii a nakonec si odnesli bod za prohru 3:4 v prodloužení. Svěřence trenéra Becka trápí marodka, v obraně se tak poprvé představí junior Martin Wienhold. Nejproduktivnějším hráčem je Roman Chlouba(10+14). V brance se představí Jan Strmeň(2,94 branky na zápas, 91,67%).

Sestava SK Kadaň ve 44. kole: Čech (Dvořák) – Černý, Trefný, Drobný, Rohan, Szathmáry, Blaha, Novák – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Šťovíček, Chrpa – Koblasa, Vrána, Vaněk – Macháček
ČEZ Motor České Budějovice

Českobudějovický Motor se nachází na druhém místě s 85 body. Svěřencům trenéra Rosola vyšel vstup do nového roku, zatím ztratili body pouze ve třech zápasech. V posledním kole zvítězili na domácím ledě nad ústeckým Slovanem vysoko 8:3. Nejproduktivnějším hráčem je Josef Straka(18+28), v brance se představí Ondřej Bláha(2,36 branky na zápas, 92,21%).

Sestava Motoru ve 44. kole: Bláha – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek