Zápas nám dnes dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byl Šumperk úspěšnější. Domácí tak prohráli už třetí zápas v řadě na domácím hřišti. Sice dnes berou jeden bod, ale to je pro ně patrně málo. Já se s vámi po dnešek loučím a přeji Vám hezký večer. U další online přenosů se těším opět na počtenou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Salith Šumperk.
Autorem vítězné branky je SEDLÁK.
Pekr nedává, je konec, Šumperk vítězí.
Sedlák opět skóruje mezi Falterovy betony.
Sedlák se trefil mezi betony a nájezdy budou pokračovat.
Polodna také nedává.
Falter dobře vybruslil pohyb střelce a uzavřel branku.
Dolníček mířil mezi betony ale neproměnil.
Půhoný neproměnil.
Matěj Pekr si zkušeně poradil a podél betonu Šindeláře skóruje.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení dnešního vítěze neurčilo a tak po úpravě ledu uvidíme samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Puk v obraném pásmu domácích.
64:11
Další zblokovaná střela, které tedy nedoletěla na Šindeláře. Dnes hosté zablokovali už několik dobrých pokusů Třebíče.
63:26
Hosté se také pokouší probojovat ke střele, ale domácí obrana je dokáže vytlačit do rohu hřiště, kde nejsou nebezpeční.
62:26
Celkový obraz hry se příliš neliší od třetí třetiny, domácí jsou sice více na puku, ale do nebezpečných situací se nedostávají.
62:15
Ofsajd hostů, buly ve středním pásmu.
61:55
Čejka si dobře najížděl sám až před Šindeláře, ale hostující obránce jej nakonec vytlačil za branku.
60:17
Na začátku prodloužení jsou u puku domácí, kteří vyslali také střelu na Šindeláře, ten bezchybně zakročil.
60:01
Tak ani třetí třetina nerozhodla, kdy hosté vyrovnali cca minutu a půl před koncem a tak uvidíme pěti minutové prodloužení.
60:00
59:15
Hra nyní ve středním pásmu, nejspíš uvidíme prodloužení.
58:42
Draci právě vstřelili branku!
A je vyrovnáno. Nádherná individuální akce DANIEL VRDLOVEC, který si udělal z domácích obránců kužely, prokličkoval se až před Faltera a nekompromisně zavěsil do levého rohu branky. Bez asistence.
57:41
Nyní u puku hosté, nedaří se jim však projít střední pásmo.
57:20
Další zákrok Šindeláře, domácí se ženou za pojišťující brankou.
56:25
Pekr to udělal skvěle zbavil se obránce a pak předložil puk spoluhráči, ten však minul v velmi dobré pozici.
55:15
Hosté teď uzamkli domácí před jejich brankářem, ale ke střele se nedostali, až nakonec Třebíč dostala puk do středního pásma.
54:00
Čejka dostal hezkou nahrávku a střílel dobře od modré, jeho střelu však tečovala hostující obrana mimo ohrožení Šindeláře.
52:15
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíč využívá přesilovku. RADIM ZOHORNA se dostal k puku před brankou a dokázal přehodit Šindelářův beton. Asistence: Petr Polodna.
51:45
Vyloučen Zdráhal (SUM) na 2 minuty. Šance pro domácí rozhodnout.
51:10
Zuzin vystřelil přímo do prostředku branky a Šindelář tak vyrazil.
50:06
Falter si nyní pohrál s nervovou soustavou domácích diváků, kdy se snažil rozehrát puk hokejkou, ale namazal jej přímo soupeři, ten jej však nedokázal zpracovat a tak doklouzal do středního pásma.
49:16
Ofsajd hostů. Hra je však nyní velmi rozházená na obě strany, chybí přesnost.
48:51
Nyní buly před hostujícím gólmanem.
48:35
Další volný puk před Šindelářem, domácí jej však do branky dotlačit nedokázali.
47:54
Nyní v útoku Šumperk, snaží se kombinovat, ale obrana si to dokáže pohlídat.
46:47
Pokorný si nyní dobře sjel, dostal i hezkou nahrávku, ale jeho střela však dost vedle.
46:02
Domácím opět chybí přesnost při založení útoku, daleko častěji volí pouhé nahození puku to si však hostující obrana dokáže pohlídat.
45:17
Nyní další vhazování před Falterem.
Dnešní utkání sleduje 1090 diváků.
45:11
Plášek do dostal o krok před obránce a na nic nečekal a vyslal tvrdou ránu na Faltera, ten ji však ukryl v náručí.
44:33
Hosté se ubránili a nyní mají sami puk na hokejkách, ale nedokázali přejít modrou čáru, zastavil je hvizd rozhodčích, byl to ofsajd.
44:20
43:41
Polodna střílel chytře na teč, ale puk prošel až do rohu.
42:55
Malena nyní trefuje od modré krásnou střelou tyčku!
42:20
Vyloučen Ostřanský (SUM) na 2 minuty za podražení.
41:17
Pekr se už ke střele dostal, ale Šindelář vyrazil puk do rohu hřiště.
40:27
Domácí se ženou do útoku, ale Šindelář zatím může být v klidu, protože k zakončení se nedostali.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:07.
Ve druhé třetině hosté evidentně přidali a začali z toho pro ně plynout přesilové hry. Ikdyž žádnou z nich neproměnili dostali se do hry a nakonec dokázali vyrovnat. Domácí i přes pár šancí, tahali téměř celou třetinu za kratší konec. Třetí třetina tak rozhodne.
40:00
39:39
Icing hostů, buly před Šindelářem.
39:08
Domácí nemají přesnost na to nyní překonat obranu domácích.
38:22
Třebíč zakládá další útok od vlastní branky. Hosté však čekají ve středním pásmu a útoky domácích rychle zastavují.
37:15
Zohorna si nyní vzal příliš velký krajíc, a místo aby uvolnil někoho ze spoluhráčů, dlouho držel puk až o něj nakonec přišel.
36:21
Ale stejně se rychle dostali ke střele a Falter tak musel zasahovat, ale zvládl to poměrně jistě.
36:04
A do třetice icing. Hosté na ledě nemohou střídat.
35:45
Třebíč se snaží vzít si vedení zpět na svou stranu, další icing hostů.
35:21
Nahozeni ze středního pásma Šindelář ukryl do lapačky.
35:05
Po delší době zakázané uvolnění hostů, které pramenilo z tlaku Třebíče.
34:27
Hosté ožili a naopak nad domácích je nyní evidentně deka.
33:14
A skoro jako bych to přivolal. Sám před Falterem se k puku dostal TOMÁŠ FOŘT a takovou nepovedenou střelou dostal puk do branky. Asistence: Jan Milfait, Daniel Vrdlovec.
33:05
Icing domácích. Hosté jsou v této třetině daleko aktivnější než v úvodu a tlačí se za vyrovnáním.
31:39
Domácí se po sérii oslabení nyní snaží dostat také na chvíli do útoku, ale k ohrožení Šindeláře se zatím nedostávají.
31:25
Falter musel nyní opět zasahovat po střele z levého kruhu.
30:55
Domácí se dokázali ubránit, ale hosté jim připravili horké chvilky.
30:46
30:18
Střela od modré těsně vedle Falterovy branky.
29:21
A další vyhození puku přes všechny čáry, domácí si dávají na obraně nyní záležet.
29:10
Domácí už jsou ve čtyřech, ale musí se bránit.
28:36
Hned po buly domácí vyhazují, ještě je čeká cca 20 sekund ve třech.
28:34
Navíc se budou muset bránit jen ve třech. Vyloučen Ján Niko (TRE) na 2 minuty za zdržování hry.
28:10
Domácí mají už daleko větší problémy s přesilovkou hostů, než v úvodu.
27:34
Velmi nebezpečná střela naštěstí pro Faltera přeletěla jeho bránu.
27:09
A další vyloučení na straně domácích. Přibyl (TRE) si odpyká 2 minuty za hákování.
26:26
Nyní opět pasáž hry, kde se hraje především ve středním pásmu bez výrazné převahy jednoho z týmů.
26:04
Zakázané uvolnění Šumperku.
25:54
A teď pro změnu musel zasahovat Šindelář na druhé straně, ale se zákrokem neměl větších problémů.
25:10
Další přesilovka Draků je fuč, ale na jejím konci však musel Falter řešit další zmatky před vlastní bránou.
24:56
24:09
A další vyhození Třebíče, ale v mezitím však již Falter musel vyrazit jednu střelu od modré čáry.
23:42
A teď ofsajd Draků.
23:29
A nyní znovu, hosté se zatím ke střele nebo ohrožení branky nedostali.
22:58
Na úvod oslabení domácí vyhazují přes všechny čáry.
22:54
Vyloučen Dujsík (TRE) 2 minuty za sekání.
22:17
Hostující snahu v útoku však ukončuje přihrávka rukou, bude následovat buly ve středním pásmu.
21:32
Draci se evidentně daleko více tlačí do útoku a Falter tak musí být na pozoru.
21:10
20:16
Hra už pokračuje, a hosté se ve vlastní přesilovce logicky tlačí do útoku. Třebíč však brání zatím dobře.
20:14
Pozor, jeden z hostujících hráčů zůstal ležet u vlastní střídačky, ale vypadá to, že bude v pořádku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:18 .
V první třetině jsme viděli zatím pouze jednu branku a postaral se o ni domácí kapitán David Dolníček, kdy těžil z dobré práce Zuzina a dorazil puk do odkryté brány. Domácí byli během první třetiny lepším týmem, ale převahu dokázali vyjádřit pouze jednou brankou a to může být málo. K tomu, aby domácí vedli o více branek jim zatím chybí klid v koncovce a také více přesnosti. V domácí bráně se zatím příliš nezapotil Falter, hosté toho totiž zatím v útoku příliš nepřevedli.
20:00
19:49
Třebíč se zatím v oslabení brání dobře.
19:12
Vyloučen Čejka (TRE) na 2 minuty za držení. Šance pro hosty na závěr třetiny vyrovnat. Navíc mu rozhodčí udělují ještě osobní 10 minutový trest za nesportovní chování.
19:01
Zakázané uvolnění domácích, bude se vhazovat před Falterem.
18:14
V útoku dobře kombinuje především první formace Třebíče, nyní si puk dobře vyměnil Zuzin s Dolníčkem, ale ke střele to nevedlo.
16:53
Hosté se po ubráněné přesilovce snaží také ohrozit Faltera, ale domácí obrana je k tomu zatím nepouští.
16:12
15:46
Hostující Voženílek se nyní velmi obětavě vrhl do střely od modré čáry a puk se od něj odrazil mimo hřiště.
15:10
Zuzin se dostal k další dorážce, ale nedokázal puk dostat za Šindelářovi záda.
14:33
Třebíč vyslala zatím 2 střely, ale nyní se sama špatnou rozehrávkou vyhnala z pásma.
14:04
Vyloučen Sedlák (SUM) na 2 minuty za vysokou hůl. Uvidíme tak dnešní první přesilovku.
13:55
Třebíč kontroluje puk a hledá místo kudy zaútočit.
13:00
Nyní si po zmatku, sám obránce Šumperku srazil puk do vlastní sítě, ale naštěstí pro něj to bylo vedle.
12:27
Hosté se nyní snaží odpovědět, ale Třebíč jejich nájezdy chytá už velmi brzo ve středním pásmu.
11:15
Krásně to nyní provedl nakonec nahrávající Peter Zuzin, který obkroužil branku a dokázal i vystřelit, k odraženému puku se dostal DAVID DOLNÍČEK a dopravil puk do branky. Asistence: Peter Zuzin.
10:28
Po delší době dobrá kombinace domácích, která vedla k nebezpečné střele od modré čáry, puk po ní poskakoval na brankovišti, ale hostující obrana jej dokázala dostat do bezpečí.
10:02
Vše končí zakázaným uvolněním Draků.
09:43
A nepřesnosti bohužel pokračují...
08:24
Nyní však sledujeme spíše hlušší pasáž hry, kdy ani jedno z mužstev si nedokáže dobře a přesně nahrát a hra je tak plná nepřesností.
08:00
Hostující zakázané uvolnění.
07:12
Kusko s Psotou se teď dostali do dobré pozice, ale ani na několikátý pokus se jim nepodařilo dobře vystřelit.
06:20
Milfait nyní neohroženě z vlastního pásma zavezl puk do útočné třetiny, ale tam už jej domácí obrana o puk připravila.
05:42
Šindelář nyní dobře odhadl situaci a vyjel si pro puk daleko z vlastního brankoviště a kotouč přikryl.
05:14
Sražená střela Švece si cestu k brance také nenašla. Třebíč je zatím aktivnějším týmem, ale do velkých šancí se jí zatím nedaří dostat.
04:52
V útoku nyní opět Třebíč a Šindelář musí řešit další nahození, ale příliš starostí mu nenadělalo a zapsal si tak další klidný zákrok.
04:36
Útočící hráč v brankovišti v podání hostů, buly ve středním pásmu.
04:06
Kusko se dostal ke střele v dobré pozici, ale Šindelář se stihl přesunout a jeho střelu vyrazil.
03:12
Třebíč se snaží napadat rozehrávku Šumperku už v hloubi pole, ale k zisku kotouče to zatím nevede.
02:54
Ofsajd hostů. Buly ve středním pásmu.
01:57
Nyní se do útoku dostávají také Draci ze Šumperku, ale k zakončení je domácí obrana nepustila.
01:43
A po další střele Šindelář ukryl puk do rukavice a bude se tak vhazovat po jeho levici.
01:04
Psota se dobrým pohybem uvolnil, ale jeho střelu zablokovala obrana.
00:39
První nahození na Šindeláře bylo nepřesné a puk je nyní v hledišti, buly ve středním pásmu.
00:07
Jako první se do útoku ženou domácí, ale k zakončení se nedostávají a hosté vyhazují na icing.
00:01
Hostů se však zdá se na led nechce, jelikož přichází s mírným zpozděním až nyní...utkání začne za malou chvilku.
Na hrací plochu nyní přichází domácí borci, kteří se staví na modrou čáru, aby tak pozdravili hosty.
V brance domácích dnes dostane přednost Martin Falter, před Karlem Vejmelkou a také poprvé v této sezoně uvidíme domácího Jakuba Bartoně, který se vrací po zranění.
Dobrý podvečer z Třebíče. Domácí hlasatel nyní čte úvodní sestavy obou soupeřů a za pár minut tak začne dnešní utkání.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Vejmelka) – Bilčík, Malena "A", Niko, Čejka, Dujsík, Šaur, Bartoň – Švec, Dolníček "C", Zuzin – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Zohorna, Kusko – Přibyl, Pokorný, Šik – Abdul.

Salith Šumperk: Šindelář (Zelenka) – Roupec, Petira, Sedlák "A", Bažant, Zdráhal, Prokop – Moučka, Plášek "C", Haas "A" – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Půhoný, Voženílek, Brunec – Hroch, Ostřanský.

Rozhodčí: Kubičík – Zídek, Polák.
SK Horácká Slavia Třebíč
Bílé hvězdy jsou na tom s výkony jako na houpačce. Velmi dobré výsledky se silnými soupeři ostře rezonují s vysokými prohrami a také s faktem, že Třebíč již dvakrát za sebou prohrála před vlastními diváky. Naposledy v pondělí a to v poměru 3:5 s Ústím nad Labem. Horáci by tak měli již doma zabrat. Nyní jim patří 8. příčka ve vyrovnaném středu tabulky. Třebíč tápe v útoku, když nastřílela zatím pouze 31 branek. Nejlepší z Horáků jsou v tomto ohledu Petr Polodna, David Dolníček a Peter Zuzin, kteří se shodně trefil zatím čtyřikrát.
Dobré výkony předvádí v brankovišti Karel Vejmelka, který nastoupil již v 11 případech od první minuty.
Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém kole: Vejmelka – Bilčík, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Šaur, Krejčiřík – T. Svoboda, Dolníček, Raška – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Pokorný, Kusko – Čech, Abdul, Šik.
Salith Šumperk
Drakům se úvod ligy zatím hrubě nedaří. Nyní se nacházejí až na předposledním místě tabulky, kdy z dosavadních 13 zápasů dokázali posbírat pouhých 10 bodů. V pondělí prohráli velmi těsně v Kadani 4:3 a o kolo předtím podlehli doma vysoko Slavii Praha 0:6.
Nejlepším v kanadském bodování je z draků Jiří Půhoný, který posíral zatím 10 bodů (4+6). Nejlepším střelcem je Tomáš Fořt s pěti přesnými zásahy. V bráně dostává nejčastěji příležitost Filip Šindelář s úspěšností zákroků lehce přes 90 %.
Celkově Šumperk inkasoval již 53 branek, což je vůbec nejhorší obrana ligy.
Sestava Salith Šumperk v minulém kole: Šindelář – Petira, Roupec, Bažant, Sedlák, Prokop, Zráhal – Haas, Plášek, Moučka – Milfait, Šimun, Fořt – Brunec, Vrdlovec, Půhoný – Ostřanský, Voženílek, Hroch – Půlpán.
Ve velmi rychlém tempu nyní pokračuje WSM Liga a tak je na programu již 14. kolo, kterým začne již druhé setkání jednolitých soupeřů, tedy odvety. V rámci toho doma Horácká Slavia přivítá Salith Šumperk. Tito soupeři se utkali v Šumperku v rámci úvodního kola tohoto ročníku WSM ligy a Třebíč si přivezla 2 body za vítězství 2:3 po samostatných nájezdech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.