1. česká hokejová liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Prostějov - 19. listopadu 2018   18:00

Havířov
Havířov
02:36' O. Procházka (Cihlář, Macuh) • 15:49' Maruna (Haas)
2:3
(2:2, 0:0, 0:1)
Prostějov
Prostějov
05:01' Venkrbec  (Dvořáček, D. Kolář) • 11:04' Račuk  (Žálčík, J. Zdráhal) • 55:16' Venkrbec  (Dvořáček, J. Zdráhal)
Havířov
Doležal, Cabák – Poruba, Rožánek
Gascontrol Aréna, Havířov
1.193 diváků
Prostějov

Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, napočtenou u dalších přenosů.
Ve třetí třetině rozhodl o výhře Jestřábů 3:2 hodně šťastný gól Venkrbce 5 minut před koncem, a hosté si tak odvážejí z Havířova všechny tři body.
59:58'
Poslední střelu zápasu stihl vyslat Maruna, Neužil ji ale schoval do lapačky. Hosté jsou v plném počtu.
59:45'
Puk letí z prostějovského pásma těsně mimo havířovskou branku, tohle už ale hostům asi vadit nebude.
59:35'
Po střele Bednáře od modré zůstal kotouč na hranici hostujícího brankoviště, ale žádný domácí hráč se k dorážce nedostal.
59:15'
Domácí si berou oddechový čas.
59:15'
Procházkovo zakončení Neužil chytá.
59:00'
Bláha opouští svou branku, AZ hraje 6 na 4.
58:35'
AZ kombinuje v útočném pásmu.
58:10'
Hosté se osvobozují.
57:57'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., sekání).
57:57'
Gřeš se prokličkoval do šance, ale sám před Neužilem, i díky faulu Havlíka, neuspěl.
57:41'
AZ rozvíjí útočnou akci od své branky.
57:05'
Ofsajd AZetu.
56:12'
AZ se tlačí do útoku, do otevřené obrany se vydala dvojice Jestřábů – pálil Nouza, jehož střelu ale parádním zákrokem Bláha vyráží.
55:16'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Hosté jdou necelých pět minut před koncem třetí třetiny znavu do vedení. MATOUŠ VENKRBEC nahodil puk z pravé strany před havířovskou branku, kde si jej jeden z obránců srazil do branky. Asistence David Dvořáček a Jan Zdráhal.
55:01'
Ofsajd hostů.
Už ale havířovský obránce míří sám na střídačku.
54:29'
Chroboček zůstal ležet za havířovskou brankou po tvrdém souboji. Hra přerušena.
54:16'
Ke Gřešovi se dostlal puk z poza branky, ale Neužil jeho pokus vyráží.
53:36'
Rehuš zkoušel pozornost Neužila od mantinelu, hra přerušena.
Dnešní utkání sleduje 1.193 diváků.
52:34'
Dlouhou pasáž bez zakončení ukončil dalekonosný pokus Bažanta do Bláhovy lapačky.
51:36'
Oddechový čas pro hosty.
51:35'
Na druhé straně parádní zákrok Bláhy vyrážečkou proti Nouzovi!
51:10'
Seman vystihl rozehrávku hostů, ale své sólo nedotáhl do úspěšného konce.
51:02'
Havířovští výborně brání útočnou modrou.
50:20'
Na druhé straně Karpov z mezikruží míří střelou švihem také mimo.
49:10'
Dvě gólovky během chvilky teď zazdili domácí hráči. Nejprve Procházka z poza obránce mířil mimo a pak Matai z úhlu přestřelil poloodkrytou branku.
48:41'
Bláha v leže lapačkou přikryl nahozený kotouč.
48:13'
Icing hostů.
47:57'
Gřeš se v leže u levé Neužilovy tyče tlačil do zakončení, ale byl zavalen obráncem. Hra přerušena.
47:05'
Veselý se protáhl s pukem středem hostující obrany a vyzval k zakončení na levém křídle najíždějícího Macuha. Ten si položil Neužila, ale pak trefil jen tyč!
46:37'
Nepřesná rozehra AZetu vede k jeho icingu.
46:05'
Hosté jsou teď v tlaku, ale do zakončení se nedostávají.
45:38'
Další famozní Bláhův zákrok alá Hašek. Vykopnutým betonem v leže zabránil jistému gólu po střele Starého!
45:15'
Teď se nám to tady rozstřílelo, a to na obou stranách. Gólmani ale své týmy drží.
44:30'
Chrobočkova bomba od modré končí u Neužila.
44:15'
Macuh nahrával v situaci 2 na 1 Veselému, tomu kotouč přeskočil čepel.
43:28'
To na druhé straně Matysova prudká křížná střela z pravého kruhu donutila Bláhu k těžkému zákroku vyrážečkou.
42:48'
Puk na havířovských hokejkách, ale bez výraznější šance.
42:10'
Icing Azetu.
41:45'
Račuk se po otočce na levém kruhu dostal ke střele, kterou Bláha s přehledem vyrazil, ale na dorážku Žálčíka by už asi neměl šanci. Jenže hostující útočník netrefil skákající kotouč!
40:55'
Na začátku třetí třetiny je aktivnější Havířov, jeho útočné snažení vyvrcholilo prudkou střelou Bednáře z levého kruhu, Neužil byl pozorný.
Trestné minuty: 2:2
Druhá třetina, i přes několik šancí na obou stranách, branku neřinesla a tak je skóre stále nerozhodné a rozhodnutí tak musí přinést až třetí dějství.
To začne v cca 19:37.
40:00'
39:28'
Bořuta vyvezl puk od vlastní branky až do útočné třetiny a prudkou střelou prověřil pozornost Neužila.
38:52'
38:40'
Hosté už zvedali ruce, po Račukově zakončení do poloodkryté branky, nad hlavy, ale Bláha famózním zákrokem kotouč udržel před brankovou čárou.
38:31'
Bláha zalehává kotouč, který k němu doklouzal po Prokešově ztečované a zblokované střele.
38:15'
Buly na prostějovské modré čáře.
37:45'
Na druhé straně kombinace Maruny s Bednářem také nevedla k ohrožení Neužilovy branky.
37:20'
Jestřábi na návštěvě v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.
36:40'
Gřeš vnikl s pukem do útočného pásma, ale protože neviděl prostor na střelu ani na přihrávku, zase s ním prostor opustil.
35:58'
Rehuš na druhé straně trefuje boční síťku prostějovské branky.
35:20'
Prokeš se prosmýkl přes bránícího protihráče a poslal prudkou střelu z levého kruhu těsně mimo.
34:18'
Račuk zase číhal "za bukem" na modré na přihrávku. Dostal ji, natlačil se do zakončení, ale Bláha kotouč vyrazil.
34:05'
Hostům se nyní ani nadvakrát nepodařilo vniknout do útočného pásma.
33:33'
Buly před Bláhou.
32:58'
Dvě bomby hostujících obránců teď zaduněly na mantinelu za Bláhovou brankou.
32:28'
Veselý se šikovně, mezi oběma beky, prosmýkával do zakončení, nakonec mu ale kotouč utekl.
31:20'
Maruna se dostal k dorážce 4 metry před bránou, ale přestřelil.
31:02'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ale bez větších šancí. Přerušení přišlo poté, co Neužil pokryl Procházkovo nahození.
30:30'
30:05'
Chrobočkova bomba z pravého křídla těsně minula šibenici hostující branky.
29:28'
28:50'
28:35'
Bořutova bomba od modré zaduněla na Neužilově betonu a pak se odrazila ven z brankoviště.
28:20'
AZ dlouho kombinoval v útočném pásmu až vzal střelu na sebe kapitán Maruna. Neužil pozorný a chytá.
27:28'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., podrážení).
27:25'
Haas se dostal k dorážce na brankovišti, Neužil skvěle zachránil.
27:17'
Gřeš dostal nabito z poza branky do mezikruží, kotouč se otřel o Neužilovo rameno a skončil v ochranné síti.
26:45'
Na druhé straně unikl domácí obraně Račuk, ale Bláha jej v leže vychytal.
26:30'
Veselý střílel z velkého úhlu do poloodkryté klece, ale nepropálil obránce.
26:05'
Seman našlápl na pravěm křídle a prověřil Neužila.
25:30'
Hosté usazeni v útočném pásmu, do zakončení je ale domácí nepouští.
24:50'
Domácí mohli jít vzápětí 4 na 2, ale nakonec z toho nic moc, až na střelu z dálky, nebylo.
24:33'
24:30'
Žálčíkova bomba mimo byla jedinou střelou Jestřábů v přesilovce.
24:00'
Opět je puk až za Neužilovou brankou.
23:40'
AZ se zatím dobře brání.
23:24'
Kotala vystihl hostující rozehrávku, vzápětí se ale dostal do ofsajdu.
22:53'
Prostějov zakládá útočnou akci ve svém pásmu.
22:33'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Pořízek – 2 min., vysoká hůl).
22:24'
Hosté mají poskytnutou výhodu a usadili se v útočném pásmu.
22:05'
Icing AZetu.
21:30'
Račuk v situaci 2 na 1 našel obránce Krejčíka, který poslal puk před poloodkrytou brankou nad!
20:28'
Prostějovský Karpov se protáhl po pravém křídle a zakončoval bekendem těsně mimo.
Trestné minuty: 0:2
Máme za sebou první třetinu v níž měli více puk na hokejce o něco více domácí, ale hosté byli zase nebezpečnější v zakončení. Takže stav 2:2 je asi spravedlivý.

Uvidíme, co přinese druhá třetina, která cca v 18:50.
20:00'
19:42'
Závar před prostějovskou brankou, nakonec Neužil s pomocí jednoho obránce vše ustál.
19:25'
19:15'
AZ se usadil v útočném pásmu, ale do zakončení se neprotlačil, zato hosté po rychlém kontru pálili velmi nebezpečně díky Žálčíkovi.
18:36'
Skvělý zákrok Bláhy, který teď vychtal Dvořáčka v samostatném úniku.
18:18'
Marunova střela z levé strany mířila mimo.
18:01'
Hostující gólman raději ukryl pod lapačkou nahozený puk před dotírajícím Gřešem.
17:41'
Buly před Neužilem.
16:35'
Hraje se převážně ve středním pásmu.
15:49'
Havířov právě vstřelil branku!
Z dalšího náporu už se ale havířovští radují. JAN MARUNA dostal přihrávku z poza branky a rychlou střelou z první někudy propálil Neužila a dostal tak puk do prostějovské branky. Asistence Marek Haas.
15:05'
Byl to Pořízek, kdo puk vyvezl a zkusil i zakončení, ale neuspěl.
14:50'
Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale už domácí puk vyváží.
14:16'
Na druhé straně číhal na přihrávku na modré Žálčík, dostal ji a prudkou střelou z levého křídla zamířil nad havířovskou branku.
14:02'
Macuh dostal přihrávku do mezikruží, ale byl pokryt obráncem a tak se k zokončení vůbec nedostal.
13:50'
Ani rychlý kontr hostů tentokrát nevedl z úspěšnému zakončení.
12:30'
AZ se usadil v útočném pásmu, ale do velké šance se nedostal.
12:02'
Na druhé straně Haasovo zakončení bylo sraženo až do ochranné sítě.
11:04'
Rychlý proiútok Jestřábů přináší jejich druhý gól. MAREK RAČUK se dostal po krásné přihrávce do úniku a prudkým zakončením překonal z blízka Bláhu. Asistence Lukáš Žálčík a Jan Zdráhal.
10:41'
Rehuš tečuje Semanovu střelu těsně vedle tyčky.
10:10'
Procházka si vybruslil od mantinelu do mezikruží a prudce vystřeli, ale Neužil byl opět na místě.
09:56'
09:30'
Divíšek hledal z poza branky na zakončení číhajícího Nouzu, ale ten byl porytý obráncem.
09:14'
Icing Havířova.
09:05'
Puk na havířovských hokejkách, ale ve vlastním pásmu.
08:48'
08:20'
08:05'
Nakonec se dostal ke střele Matai, ale střela byla zblokována a pak puk opustil pásmo hostů.
07:55'
Havířovští kombinují v útočném pásmu.
07:35'
06:57'
Matiův pokus od modré kryje Neužil.
06:48'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – 2 min., podrážení).
06:20'
Hosté zakládají útok od své branky.
05:51'
05:01'
Hosté se dostali také do blízkosti havířovské branky a díky nahození Dvořáčka z křídla a dorážce MATOUŠE VENKRBCE je srovnáno. Asistence David Dvořáček a Daniel Kolář.
04:15'
Chrobočkova střela z levého kruhu míří těsně mimo tyčku hostující branky.
03:48'
Hraje se ve středním pásmu.
02:36'
AZ je za svou aktivitu odměněn úvodním gólem zápasu. ONDŘEJ PROCHÁZKA byl při svém dorážkovém střeleckém pokusu dostatečně důrazný a tentokrát už puk dostal za Neužilova záda. Asistence Dominik Cihlář a Rok Macuh.
02:10'
Na druhé straně prověřil pozornost Bláhy Luňák.
01:47'
Další dvě šance AZetu. Nejprve Pořízek netrefil branku v dobré pozici, ale chvíli poté proti Kotalovi vytáhl další skvělý zákrok Neužil.
00:54'
00:40'
AZeťáci se hned v úvodu usadili v útočném pásmu a vypracovali si i gólovku. Veselého střelu z mezikruží však vyráží Neužil skvělým zákrokem.
00:01'
Oba týmy nastupují na ledovou plochu, utkání za chvíli začne.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Matoušek) – Matai, Chroboček, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rutar, Ševěček – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Maruna (C) – Kotala, Pořízek, Gřeš – O. Procházka, Macuh, Cihlář.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Rašner, Mikliš, Havlík, D. Kolář, J. Zdráhal, Bažant – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík.

Rozhodčí: Doležal, Cabák – Poruba, Rožánek.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 25. kola Chance ligy 2018/19 mezi AZ RESIDOMO Havířov a LHK Jestřábi Prostějov. Zápas šestého a sedmého týmu tabulky, navíc tradičních rivalů, slibuje kvalitní a bojovný hokej v němž půjde o důležité body do vyrovnané tabulky Chance ligy.

AZ RESIDOMO Havířov
Domácí hokejisté mají, oproti původním předpokladům, sezonu rozehránu velmi dobře. 39 získaných bodů je řadí na 6. příčku tabulky, přičemž jen bod ztrácejí na třetí pozici. Na druhou stranu, ve vyrovanané tabulce, mají na devátou Slavii také jen tři body náskok. Po kratší výsledkové krizi v polovině října nastartoval AZ výbornou sérii osmi výher z deseti zápasů. Po reprezentační přestávce vyhráli svěřenci trenérské dvojice Jiří Režnar-Patrik Rimmel na Slavii 3:2p a naposledy ve středu doma porazili Přerov 2:1 rovněž v prodloužení.

LHK Jestřábi Prostějov
Posílený hanácký tým se měl pohybovat v tabulce hodně vysoko a do poloviny října to i platilo. Pak ale přišla série deseti zápasů v nichž Jestřábi brali jen čtyři výhry a to znamenalo pokles v tabulce. Nicméně v posledních čtyřech zápasech vždy bodovali, když dvakrát vyhráli a dvakrát podlehli až v prodloužení nebo na nájezdy. Po reprezentační pauze vyhráli svěřenci trenérů Jiřího Vykoukala a Iva Peštuky 6:2 v Kadani a v sobotu podlehli Kladnu 2:3p.

V prvním letošním vzájemném utkání byli jasně lepší Jestřábi, kteří doma vyhráli 5:0. Kdo bude lepší tentokrát? Uvidíme. Utkání nemá jasného favorita a začíná v 18:00.