1. česká hokejová liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Prostějov - 16. září 2019   18:00

Poruba 2011
07:49' Gřeš (Sikora, Svačina) • 15:48' Gřeš (Pastor, Hudeček) • 23:33' Ďurač (Husák, Špaček) • 27:34' Svačina (Sikora, Zdeněk) • 48:57' Gřeš (Husák, Zdeněk) • 52:04' J. Káňa (Hudeček, Toman) • 59:13' T. Jáchym (Pastor, Dundáček) • 59:28' Husák (J. Káňa, Ďurač) • 59:38' Gřeš (Dluhoš, Hudeček)
9:3
(2:1, 2:1, 5:1)
Prostějov
Prostějov
11:57' Žálčík  (Račuk) • 28:33' Nouza  (Hrníčko) • 57:54' Chlán  (L. Krejčík)
Poruba 2011
Doležal, Wagner – Hejl, Maštalíř
RT TORAX ARENA
Prostějov

Pro dnešní večer je to ode mne vše, děkuji za pozornost a příště u hokeje opět na počtenou.
Utkání nabídlo na konci třetí třetiny gólové žně v podání domácích borců. Prostějovu se závěr utkání hrubě nepovedl. Začalo to častým vyloučení, dvakrát šli do tří, a přestože ve finále Jestřábi soupeře střelecky předčili, neubránili se od debaklu 9:3.
Tomáš Gřeš zkompletoval hattrick, gólově se prosadil Jan Káňa a v poslední minutě skórovali Jáchym, Husák od modré a čtvrtý gól si vstřelil porubský odchovanec Gřeš. Poruba je díky t=to vysoké výhře nadále stoprocentní.
59:38'
Poruba právě vstřelila branku!
TOMÁŠ GŘEŠ v samostatném úniku posílá puk Dvořákovi mezi nohy. Asistence: Jan Dluhoš a Jan Hudeček.
59:28'
Autorem branky je PATRIK HUSÁK. Asistence: Jan Káňa.
59:13'
Autorem branky je TOMÁŠ JÁCHYM.
57:54'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Autorem branky je PETR CHLÁN. Asistence: Lukáš Krejčík.
57:50'
Prostějov pálí, Foltán odráží. Závar před brankou a kolem ni ukončuje až sudí, když signalizací uznává Jestřábům gól.
57:43'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., sekání).
56:25'
RT TORAX nepochodil v útočné třetině. Obdržálek v souboji padá a kotouč může vyvést Krejčí. Žalčíkovi zblokoval střelu Husák.
55:38'
Novotný zachytává puk po vyhraném vhazování a pálí na porubskou bránu. Foltán hokejkou posílá kotouč do rohu.
55:10'
Chlán zkouší projet k bráně, což se mu i daří, ale ze střelecké pozice je vytlačen Urbancem. Po objetí brány nahrává Ouřadovi, kterému puk chytá Foltán.
54:43'
Nouzova střela končí mimo bránu.
53:35'
Račuk napadá a udržuje kotouč v pásmu. Střelecky se ovšem hosté nemůžou prosadit, protože jim nedají prostor obránci Poruby. Foltán nemusí zasahovat.
52:04'
Prudká a tvrdá střela od modré z hole JANA KÁNI posílá RT TORAX do čtyř brankového vedení a využívá třetí početní výhodu. Asistence: Jan Hudeček a Radim Toman.
51:53'
Hosté hrají ve čtyřech. Porubská přesilovka pokračuje.
51:21'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Muška – 2 min., vysoká hůl).

Prostějovští jsou opět ve třech!
50:57'
50:07'
Prostějov ve čtyřech.
49:53'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Nouza – 2 min., podrážení).
49:50'
Týmy hrají ve čtyřech a více prostoru vybízí ke kombinacím na dlouhé přihrávky.
48:57'
TOMÁŠ GŘEŠ kompletuje hattrick.
Po vhazování před Foltánem se domácí přesunuli do útočné třetiny, kde ukončili přesilovku 4/3. Asistence: Patrik Husák a Jiří Zdeněk.
48:34'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Vladimír Svačina – 2 min., podrážení).

Poruba se připravuje o dvojnásobnou přesilovku.
48:28'
Husák trefuje levou Dvořákovu tyč.
48:07'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Martin Novotný – 2 min., nedovolené bránění).
Prostějov bude hrát 1:06 ve třech.
48:04'
Buly se opakuje, výstrahu dostává Kanko.
48:02'
Dlouhý lob má Dvořák v lapačce.
47:13'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dominik Kafka – 2 min., podrážení).
46:55'
RT TORAX drží kotouč v útočné třetině. Dvořák vychytal Tomana. Sice to na tribunách zahučelo, že byl gól, ale sudí ruce rozpažil.
46:01'
Novotný posílá do pásma Mušku, který po přejetí modré okamžitě pálí. Foltán puk drží v lapačce a přerušuje hru.
44:10'
Hudeček dostává nahrávku před branku, kde na něj zírá prázdná polovina svatyně. Obránce se ale velice rychle otočil a s nataženou hokejkou trefuje puk, který už už letí za brankovou čáru. Dorážka Tomana končí na bruslích a hosté touš odpalují do střední třetiny.
44:00'
Kostrbaté a bojovné přecházení středního pásma vyhrává Poruba.
43:42'
Poruba se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
43:03'
Kotouč je mimo hrací plochu. Berger při vhazování láme hůl, takže hosté ve svém pásmu hrají ve čtyřech. Chvíli. Ze střídačky dostává útočník nové náčiní a zapojuje se do útoku.
41:46'
Krejčík s Nouzou se dostali do přečíslení. Slavík si lehl na led, ale Krejčík dokázal nahrát přes ležící hokejku Nouzovi, který z první pálil. Foltán betony včas sklapl a udržel kotouč mezi nimi.
41:16'
Pohotovou střelu Nouzy Foltán chytá.
40:17'
Odrazy kotouče dostávají hru do chaosu. Až Prostějovští dostávají touš pod kontrolu a rozehrávají zpoza své brány.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:42.
Stejným poměrem branek končí i druhé dějství. Za porubské se trefili Ivan Ďurač a Vladimír Svačina na jehož branku odpověděl do minuty Tomáš Nouza. Poruba v dalším průběhu třetiny měla další velké šance, ale prostějovská obrana udržela dvoubrankové manko. Nějaké možnosti skórování měli i Jestřábi, ale nebyly tak nebezpečné jako ty soupeřovy.

Přestávka nabízí oddech a taktické diskuze, takže uvidíme, jak se dále bude toto utkání třetího kola Chance ligy vyvíjet.
40:00'
39:43'
Buly se bude opakovat. Výstrahu dostává domácí centr.
39:41'
Icing Jestřábů.
39:35'
Hra se přerušuje. Dvořák dává sudím puk ze své lapačky, když jej schoval před Obdržálkem.
38:45'
Domácí se dlouhou nahrávkou dostávají do útočné třetiny, kde ale dlouho nezůstávají. Jestřábi kontrují stejnou mincí.
38:22'
Foltán zakrývá kotouč proti najíždějícímu Nouzovi. Bude se vhazovat po levici gólmana.
38:11'
Novotný pálí vysoko nad bránu. Poruba se v protiútoku vystavila ofsajdu.
37:12'
Kanko pádí za kotoučem, ale hráči využívají čas ke střídání. Foltán vykrývá po otočení hry střelu Kafky
36:46'
Icing Poruby. Dlouhou nahrávku Obdržálek nezachytil.
35:32'
Jestřábi buly nevyhráli a musí se rychle vracet do obrany. Před svou brankou kotouč získávají a zkouší vstřelit kontaktní gól. Střelby je ale málo. Porubští je tlačí na mantinel.
35:23'
puk je mimo hrací plochu. Bude se vhazovat před Foltánem.
34:31'
Gřeš byl blízko hattricku. Puk se odrazil od brusle obránce a prošel těsně kolem pravé tyče. V dalším sledu událostí byl blízko gólu Káňa. I jeho snažení šlo jen těsně mimo bránu.
33:11'
Hosté jsou zatlačeni do defenzívy. Nouza vykryl kotouč před brankářem a v další akci se porubští borci netrefují mezi tyče.
32:27'
Dvořák má puk v lapačce. Střela Zdeňka neprošla.
31:47'
31:40'
Foltán vykrývá pokusy Luňáka i Meidla.
31:00'
Hudeček zachytil puk na ose hřiště v útočné třetině a hodlal zakončit k pravé gólmanově tyči. Znemožnil mu to ale Brančík na hranici faulu. Vylučovat se ale nebude.
30:45'
Hostům se nedaří udržet pásmo.
30:07'
Berger clonil, Račuk střílel od modré a přesto Foltán puk chytá. Kontaktní gól domácí gólman nepřipouští.
29:47'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., podrážení).
28:33'
Rozdíl tří gólů dlouho domácím nevydržel. Vyhraná středová bule dostala Jestřáby do útočné akce s gólovou trefou TOMÁŠE NOUZY. Asistence: Dominik Hrníčko.
27:34'
Rychlý přesun k bráně Dvořáka a střela po nahrávce do jízdy v podání VLADIMÍRA SVAČINY dostává Porubu do výrazného vedení. Asistence: Marek Sikora a Jiří Zdeněk.
27:24'
Jestřábi vyhrávají buly před Foltánem a Žalčík okamžitě pálí na bránu. Puk se odráží od zadního mantinelu a dostává se na hokejky RT TORAX.
27:05'
Nouza schoval střelu za obránce. Foltán s klidem a přehledem puk drží v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.
26:28'
25:53'
Domácí se už dostali do útočné třetiny, ale zde zaváhali v držení puku a Prostějov s e lehce osvobozuje.
25:00'
Poruba rozehrává od vlastní brány. jestřábi jim nedovolují přechod přes střední pásmo.
24:28'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Muška – 2 min., krosček).
24:07'
Poruba je momentálně lepším týmem. Dvořák v koncentraci nemůže polevit a ni na vteřinu. A bude hůř. Jestřábi jdou do oslabení.
23:33'
Tlak do brankoviště zúročil IVAN ĎURAČ, když si svou střelu ještě dorazil přes ležícího Dvořáka. Asistence: Patrik Husák a Marek Špaček.
22:49'
Jestřábi se dostali na dostřel Foltánovy brány, ale mířidla mají špatně seřízena. Puky létaly jen kolem brankoviště.
21:31'
Nahrávka Urbance na Obdržálka před brankou byla slibnou šancí k zakončení. Dvořák pohotovou střelu vytěsnil na poslední chvíli vyrážečkou.
21:18'
Zakázané uvolnění Prostějova.
20:15'
Porubané jsou v laufu. Hned na úvod třetiny ohrozili dvakrát Dvořákovu bránu.
20:01'
V prvních minutách se hrálo rozpačitě, pak vzali Porubští hru do svých rukou a díky přesilovce otevřel v osmé minutě skóre Tomáš Gřeš. Diváci se dalšího gólu dočkali za čtyři minuty, kdy i hosté proměnili početní výhodu Tomášem Žalčíkem. Svěřenci trenéra Holaně si vzali vedení zpět druhým gólovým počinem Tomáše Gřeše po vyhraném buly v útočné třetině.

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.
20:00'
19:58'
Domácí drží kotouč v moci a v první třetině se již nic nestane.
18:59'
Urbanec střílí jen do hráče před sebou. Ve středním pásmu kotouč zachytává a posílá spoluhráče opět do pásma. Jestřábi ale vyhrávají jeden z osobních soubojů a Foltán sklapuje betony před Meidlem.
17:50'
Po nezdařené útočné akci Poruby jde na steč Berger a bekhendem zakončuje. Foltán si levou tyč hájí a kotouč nahrává za brankou Husákovi.
17:05'
Foltán vykrývá střely Bergera i Nouzy.
15:48'
Vyhraná bule na obránce a okamžitá střelba na bránu, kde TOMÁŠ GŘEŠ vstřílí druhou branku jak svou, tak Poruby. Asistence: Tomáš Pastor a Jan Hudeček.
15:40'
15:09'
Kanko protečoval do pásma a šel na střed hřiště. Obdržálek vložil hůl do nahrávky Jáchyma, ale puk se proletěl mimo bránu.
14:20'
Zdeněk vybídl ke střelbě Svačinu, ten pálí do gólmana. Následnou střelu Sikory Dvořák už chytá a bude se vhazovat po jeho pravici.
13:29'
RT TORAX měl na holi druhé vedení. Dvořák puk vypálený Sikorou vyráží.
11:57'
I Porstějov využívá početní výhodu, která mohla trvat ještě tři čtvrtě minuty. Autorem branky je LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Asistence: Marek Račuk.
11:48'
Foltán vychytává několik střel a obránci odpalují puky z brankoviště. Prostějovští obránci ale modrou čáru drží a pokračují v tlaku.
11:20'
Poruba ve čtyřech.
11:08'
Sudí hru vytahují do středního pásma. Beci se totiž dostali za kruhy.
11:08'
Novotného projektil končí ve Foltánově náručí.
10:36'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., podrážení).
Poruba se bude 44 vteřin bránit ve třech.
10:24'
Puk je mimo hrací plochu. Pokus o dlouhou přihrávku na útočnou modrou Jestřábům nevyšel.
09:20'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Gřeš – 2 min., podrážení).
07:49'
Po odrazu od zadního mantinelu puk zpracoval Svačina, poslal jen před branku a tam se jako poslední puku dotkl TOMÁŠ GŘEŠ. Poruba první početní výhodu využívá vcelku rychle. Asistence: Marek Sikora a Vladimír Svačina.
07:47'
Střela Gřeše míří mimo tyče, ale pokračuje se ve hře.
07:13'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Muška – 2 min., podrážení).
06:55'
Prostějov se zastavil ofsajdem.
06:42'
Toman s Hudečkem zakombinovali na modré čáře a byla z toho střela z otočky. Puk se odráží od zadního mantinelu.
06:16'
Po krátké hře v pásmu Poruby střílí na Dvořáka Toman.
05:22'
Hraje se v obranném pásmu Prostějova. Tlak domácí nevyužívají ke střelbě, ale vyhrávají jeden osobní souboj za druhým. Trpělivost je na místě.
04:00'
Nahození na bránu z hole Mušky Foltán hokejkou vytěsňuje. V následném průběhu hry vykrývá pokus Krejčíka. Hra přerušena není. To až po střele Kanka od mantinelu poté, co domácí přesunuli hru před Dvořáka.
03:08'
Hraje se nahoru dolů bez větších šancí. Ony se totiž svádí osobní souboje po mantinelech.
01:37'
Foltán vykryl střelu, vhazovalo se po jeho pravici. Buly vyhrála Poruba a dostává se do útočné třetiny, kde ale Jestřábi hráče vytěsňují na mantinel. Ke střele nedojde. Luňák kotouč vyváží z pásma.
00:18'
Berger nahrával zadovkou zpoza porubské brány na Račuka, ale Foltán hokejkou puk vytěsnil mimo brankoviště.
00:01'
Dobrý večer z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u třetího kola Chance ligy, v kterém domácí HC RT TORAX Poruba 2011 hostí LHK Jestřábi Prostějov.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Sikora, Zdeněk (C), Svačina (A) – Obdržálek, T. Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – J. Káňa, Ďurač, Špaček (A).

LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák (Neužil) – Husa, Mrázek (A), M. Novotný, Muška, Březák, Brančík, P. Krejčí – Berger, Račuk (C), Žálčík – Hrníčko, Nouza (A), Kafka – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus.

Rozhodčí: Doležal, Wagner – Hejl, Maštalíř
LHK Jestřábi Prostějov
Jestřábi po dvou odehraných kolech zaujali se třemi vystřílenými body 7. místo v tabulce. Soupeřům nasázeli šest branek a rovnoměrně jich také šest dostali.

1. kolo soutěže odehráli Prostějovští v Přerově, odkud se vrátili s prohrou 2:3.

Během 2. kola přivítal Prostějov na svém ledě Piráty z Chomutova, nad kterými zvítězil 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011
Poruba momentálně s šesti body číhá na příjemné druhé příčce tabulky. Soupeřům nasázela devět branek a pět jich inkasovala.

1. kolo Chance ligy Poruby odehrála doma, kde přivítala nedaleký Havířov. Led opouštěla po vítězství 4:2.

2. kolo soutěže odehrál prvoligový ostravský celek až na druhém konci republiky, kde na něj čekal Sokolov. Nováček ligy sice chvílemi úspěšně vzdoroval, ale body přesto ukořistila Poruba po výhře 5:3.
Příjemný pondělní podvečer z RT TORAX Areny, která bude dnes dějištěm zápasu mezi domácím týmem HC RT TORAX Poruba 2011 a hosty LHK Jestřábi Prostějov.

Ještě předtím, než na stadion zavítají první diváci a hráči obou mužstev nastoupí před úvodním vhazováním na led, pojďme se podívat, co o obou týmech říkají po dvou odehraných kolech statistiky.

Na úvod si ale nejprve dáme malou zajímavost.

Víte, že...
Oba týmy ve 2. kole narazili na mužstva, která jsou v Chance lize nová? Poruba se střetla se Sokolovem, který hrál minulý rok 2. ligu. Prostějov změřil své síly s Chomutovem, jenž se do 1. ligy propadl z extraligy.