1. česká hokejová liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Poruba 2011 - 16. září 2020   18:00

Ústí n. Labem
04:46' P. Svoboda  • 15:23' Pšenička (Klikorka, Cienciala) • 58:38' Tůma (Houška, Vala)
3:4
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

0:3 (SN)

Poruba 2011
08:57' J. Káňa  (T. Jáchym) • 29:23' Korkiakoski  (Kozák) • 47:19' Endál  (Žovinec) • ' Korkiakoski
Schwarz (Haas) – J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Vala, Klikorka, M. Voženílek – Trávníček, Matějček, Severa – Tůma, P. Svoboda, Houška – O. Bláha, Čermák, Cienciala – Furch, Grim, Tlačil – Pšenička.
Čáp, Hucl – Bohuněk, Dědek
Zimní stadion Ústí nad Labem
854 diváků
Poruba 2011

Jan Káňa je autorem rozhodujícího nájezdu. Právě tento hráč je autorem rozhodujícího nájezdu. Poruba si ze severu Čech odváží dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba 2011.
Autorem vítězné branky je MARKUS KORKIAKOSKI.
64:14'
Markus Korkiakoski (Poruba 2011) vyhodil přes všechny čáry až k brance Ústí.
63:55'
Marek Špaček (Poruba 2011) vyhazuje přes všechny čáry.
63:00'
Radek Pořízek (Poruba 2011) šetří čas, nahodil kotouč za branku Ústí.
62:42'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., držení).
62:13'
Slovan má kotouč za svou brankou, stále se hraje čtyři na čtyři.
61:38'
Tůma přišel o kotouč, Markus Korkiakoski otočil směr hry, ale nevypálil.
61:10'
Na nějakou výraznější šanci v prodloužení čekáme.
60:44'
Sledujeme hru čtyři na čtyři.
60:37'
60:01'
Prodloužení začalo, úvodní buly pro domácí.
60:01'
Začalo prodloužení.
Oba celky se dokázaly ve třetí třetině prosadit jednou, a proto platí stav 3:3. Uvidíme prodloužení. V něm bude začínat Ústí v přesilovce.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:59'
Přemysl Svoboda (Ústí n/L) vyslal tvrdou ránu, ale Ervins Muštukovs kryje puk.
59:00'
Poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:54'
Ervins Muštukovs (Poruba 2011) kryje střelecký pokus, a pak jeho tým vyhodil.
58:38'
Slovan hraje přesilovku.
58:38'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., nebezpečná výstroj).
58:38'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno na 3:3. Odražený kotouč do branky poslal obranou nepokrytý MARTIN TŮMA. Ústecký střelec neskrývá radost, dost možná vybojoval pro Ústí bod. Asistence: Vladislav Houška a David Vala.
57:32'
Trávníček ani David Cienciala nedokázali přesněji vypálit. Poruba následně vyhazuje.
57:17'
David Cienciala (Ústí n/L) pálil po Severově pasu, minul branku.
57:00'
Zbývají tři minuty, Tomáš Jáchym vyhazuje přes všechny čáry.
56:40'
Poruba vyhazuje přes všechny čáry.
56:40'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Voráček – 2 min., držení).
56:25'
Vypadalo to, že se bude vylučovat na straně Poruby, ale nakonec se bude pokračovat pět na pět.
56:06'
Vhazovat se znovu bude ve středním pásmu. Zdá se, že Slovan stáhl sestavě na tři formace.
55:32'
Buly ve středním pásmu, mnoho času momentálně už domácí Slovan na vyrovnání nemá.
55:16'
Kotouč je za domácí brankou, následně Klikorka zkoušel před brankou přihrávat na spoluhráče, ale přihrávka byla nepřesná.
55:07'
Markus Korkiakoski (Poruba 2011) jel hodně pomalu, chtěl zakončovat k tyči, ale Marek Schwarz byl proti a betonem kotouč zastavil.
55:07'
Markus Korkiakoski pojede nájezd.
55:07'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Drtina – trestné střílení, hákování).
54:56'
Ondřej Bláha (Ústí n/L) zůstal ležet na ledě, hraje se dál.
54:10'
Svoboda to zkoušel individuálně, ale kotouč nechal ve středním pásmu.
52:59'
Lukáš Kozák nahodil kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráči pokračují v akci. Jan Káňa přihrával před branku, ale pas postrádal přesnost.
Dnešní utkání sleduje 854 diváků.
52:11'
Poruba se dostala do postavení mimo hru, komerční přestávka.
52:00'
51:50'
Štěpán Havránek (Ústí n/L) vyhazuje přes všechny čáry.
51:00'
Přesilovku hraje hostující celek aktivně, Markus Korkiakoski udržel kotouč v útočném pásmu. Kanko nevypálil.
50:35'
Poruba se usadila v útočném pásmu, Dušan Žovinec to zkoušel individuálně, ale následně sudí přerušili hru, ztratili kotouč z dohledu.
50:00'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Tomáš Pšenička – 2 min., krosček).
49:08'
Další buly před brankou Ústí.
48:13'
Marek Schwarz kryje střelu od modré čáry, komerční přestávka.
47:19'
Poruba právě vstřelila branku!
Hosté jsou odměněni za svou aktivitu a poprvé v zápase vedou. Žovinec vyslal od modré čáry výbornou přihrávku před branku, kde byl LUKÁŠ ENDÁL. Ten puk zpracoval, a pak poslal kotouč do brány. Asistence: Dušan Žovinec.
46:31'
Tomáš Jáchym kombinoval se svými spoluhráči v útočném pásmu, Dušan Žovinec pokračoval v akci, ale jeho přihrávka postrádala přesnost.
45:22'
Jiří Drtina (Ústí n/L) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči střídají.
44:27'
Poruba hraje mírně aktivněji, snadněji se dostává do střeleckých pozic. Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.
43:49'
Hra je přerušena, po hře vysokou holí se bude vhazovat před brankou Schwarze.
43:34'
Tomáš Jáchym se dostal do souboje s Valou, uspěl, dostal se do střelecké pozice, ale minul branku.
42:30'
Tomáš Pšenička (Ústí n/L) se propracoval do útočného pásma, Štěpán Matějček pokračoval v akci. Ústečtí se do střelecké pozice dostat nedokázali.
42:07'
Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.
40:53'
Petr Stloukal (Poruba 2011) nahodil kotouč do útočného pásma, Marek Schwarz (Ústí n/L) vyjel za svou branku, kde ztlumil kotouč.
40:30'
Jakub Teper (Poruba 2011) to zkoušel individuálně, ale prosadit se proti přesile Ústí nedokázal. Směr hry se tedy otáčí.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny pro hostující celek. Následně Slovan nahodil kotouč do útočného pásma.
40:01'
Markus Korkiakoski je jediným střelcem druhé třetiny. Finský hráč, kterého si fanoušci pamatují z Litoměřic, dokázal prostřelit brankáře Ústí, a tak platí po čtyřiceti minutách hry nerozhodný výsledek 2:2.
40:00'
39:53'
39:20'
Poruba má kotouč za svou brankou, Martin Tůma překazil další útočnou akci hostů.
39:03'
Lukáš Endál (Poruba 2011) pálil z ostré pozice, jeho rána z první končí vedle branky.
38:37'
Slovan vyhodil s vypětím všech sil přes všechny čáry.
38:14'
Poruba má nyní možnost přesilové hry a rychle se pokouší dostat do útočného pásma.
38:01'
37:53'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Voženílek – 2 min., sekání).
37:40'
Jiří Drtina (Ústí n/L) si sjížděl před branku, ale přihrávku nedostal. David Cienciala pálil následně nepřesně.
37:10'
Tentokrát se to už domácím podařilo, Bláha má kotouč za brankou.
36:59'
David Cienciala (Ústí n/L) se dostal do postavení mimo hru, ani tentokrát se Ústí do útočného pásma nedostalo.
36:53'
Buly se stěhuje před branku Slovanu, ofsajd byl posouzen rozhodčími jako úmyslný.
36:50'
Slovan se sice dostal do útočného pásma, ale je pískané postavení mimo hru.
36:23'
Slovan se nemůže dostat od útočného pásma, Tomáš Jáchym se dostával do střelecké pozice, ale Drtina ho nenechal vypálit.
36:05'
Poruba vyhrála buly v obranném pásmu, a tak rychle vyhodila přes všechny čáry.
36:01'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jakub Teper – 2 min., držení).
35:25'
Vladimír Brož (Ústí n/L) pálil od modré čáry, ale zlomil hokejku. Rána nebyla podle jeho představ.
35:01'
Útočné pásmo Brož udržet nedokázal, a proto je kotouč ve střední třetině.
34:43'
Sledujeme klidnější pasáž zápasu. Drobné Pšeničkovy chyby nedokázali hosté využít.
34:13'
Petr Stloukal (Poruba 2011) se propracoval do útočného pásma, ale Slovan se dokázal osvobodit tak, aby z toho nebyl icing. Modří měli možnost vystřídat.
33:08'
Poruba se znovu usadila v útočném pásmu, Marek Slavík (Poruba 2011) se opřel do kotouče od modré čáry, ale Trávníček jeho ránu zblokoval.
32:54'
Hostující brankář kryje kotouč, nechtěl rozehrávat, a tak je přerušená hra. Komerční přestávka.
32:24'
Aleš Furch (Ústí n/L) to zkoušel individuálně, klička se mu podařila, ale zakončit už nedokázal. Ervins Muštukovs (Poruba 2011) zasahovat nemusel.
32:00'
Jiří Brodek (Poruba 2011) se dostal na druhé straně do zajímavé pozice, jeho akci zastavuje brankář Ústí.
31:35'
Ondřej Bláha to nemyslel vůbec špatně, ale proměnit svou příležitost nedokázal.
31:13'
Slovan rozehrává od své branky, Přemysl Svoboda to vzal na sebe, ale proti přesile soupeřů neuspěl.
30:47'
Vladislav Houška (Ústí n/L) pálil z dobré pozice, ale prosadil se nedokázal. Následně ani Tůma vypálit nedokázal.
30:28'
Přemysl Svoboda (Ústí n/L) se dostal po pěkné individuální akci do střelecké pozice, ale blafák nedotáhl. Ústí vybojovalo buly v útočném pásmu.
29:23'
Hostující celek dokázal vyrovnat. MARKUS KORKIAKOSKI si důrazně dobruslil před branku a kotouč poslal za Marka Schwarze. Domácí hráči poukazovali na to, že bylo bráněno brankáři, ale gól platí. Asistence: Lukáš Kozák.
29:05'
Ondřej Bláha (Ústí n/L) hledal spoluhráče na útočné modré, Štěpán Havránek přihrávku přijmout nedokázal.
28:50'
Nyní sledujeme hru čtyři na čtyři. Ústí vyhrálo buly a usadilo se v útočném pásmu.
28:49'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Stloukal – 2 min., podrážení).
28:25'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Voženílek – 2 min., držení).
27:50'
Poruba hraje ve druhé třetině aktivněji, tlačí se do střeleckých pozic. Slovan vyjma přesilovky výraznější šance neměl.
27:45'
Jakub Teper našel Jáchyma, jehož pokus končí těsně nad brankou. Následně Marek Schwarz přerušil hru, buly před jeho brankou.
27:17'
Marek Schwarz kryje kotouč, vhazovat se bude po střele z kruhu před brankou Ústí.
27:08'
Po krátké přestávce pokračuje utkání dál.
27:08'
Komerční přestávka.
27:05'
27:04'
Špatná přihrávka znamená zakázané uvolnění. Buly před brankou Ústí.
26:40'
Slovan hraje aktivně, Vala hledal Bláhu, ale chyběl k dobré akci jen kousek, přesnější přihrávka.
25:54'
Klikorkova rána byla zblokovaná. Následně David Cienciala hledal Bláhu. Ale ani tato přihrávka nebyla přesná.
25:19'
Martin Tůma (Ústí n/L) se propracoval ke střele, jeho pokus končí vedle branky. Následně hosté vyhodili.
25:05'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Stloukal – 2 min., hrubost).
24:30'
Poruba se usadila v útočném pásmu, ale zatím na výraznější šanci čeká.
23:53'
Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
23:24'
Slovan se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, následně domácí se provinili zakázaným uvolněním.
22:51'
Marek Slavík (Poruba 2011) se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude před brankou Poruby, protože sudí vyhodnotili ofsajd jako úmyslný.
22:07'
Tomáš Pšenička (Ústí n/L) se pokoušel něco vymyslet, ale on ani David Cienciala nedokázal vypálit.
21:51'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Poruby.
21:34'
David Vala (Ústí n/L) se propracoval do zakončení, ale zlomil hokejku, a pak už Ervins Muštukovs ukryl kotouč. Buly před jeho brankou.
20:24'
Poruba se pokoušela dostat do útočného pásma, což se nepodařilo. Následně chyboval Severa, ale hosté se prosadit nedokázali.
20:15'
Vhazování se bude vhazovat ve středním pásmu, opakované buly pro hosty.
20:01'
Úvodní vhazování pro hosty, druhá třetina začala.
20:01'
Po první třetině vede domácí celek 2:1. Přemysl Svoboda proměnil trestné střílení. Následně Jan Káňa srovnal na 1:1. Po krásné přihrávce Karla Klikorky pálil do odkryté části branky Tomáš Pšenička. Právě on je autorem zatím rozdílové branky.
20:00'
19:40'
Tomáš Voráček (Poruba 2011) to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.
19:00'
Dostáváme se do poslední minuty hry v první třetině.
18:24'
David Cienciala pálil po Brožově zblokované střele. Jeho rána nebyla špatná, ale Ervins Muštukovs byl pozorný.
17:51'
Vladimír Brož (Ústí n/L) pálil od modré čáry, jeho spoluhráč výborně před brankou tečoval kotouč, ale puk končí vedle branky.
17:04'
Slovan s problémy rozehrával od své branky, což se nakonec podařilo a do středního pásma Ústí dostalo hru.
16:50'
Poruba má kotouč za svou brankou, rychle se dostala do útočného pásma a Petr Kanko se bleskově dostal před bránu Ústí. Marek Schwarz byl připravený a na ledě dokázal kotouč zastavit.
16:10'
Dušan Žovinec a Tomáš Jáchym se dostali do útočného pásma, následovala rána od modré čáry, ale Marek Špaček (Poruba 2011) minul branku.
15:23'
Dvojnásobnou přesilovku Slovan neproměnil, tu klasickou už ano. Kotouč za brankovou čáru poslal dobře postavený TOMÁŠ PŠENIČKA. Asistence: Karel Klikorka a David Cienciala.
15:14'
Karel Klikorka pálil znovu od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný.
14:56'
Karel Klikorka (Ústí n/L) vypálil z horní hranice kruhu, jeho pokus kryje Ervins Muštukovs.
14:48'
Hosté hrají ve čtyřech.
14:34'
Slovan v přesilovce pět na tři zatím nevypálil.
14:13'
Hosté vyhazují přes všechny čáry. Puk je u branky Slovanu. Rychle Marek Schwarz odehrál na obránce.
13:37'
Dlouhou přesilovku pět na tři mají k dispozici domácí hokejisté.
13:37'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Káňa – 2 min., krosček).
13:36'
Ervins Muštukovs kryje kotouč. Buly před jeho brankou. Bude to přesilovka pět na tři.
13:03'
Slovan neudržel útočné pásmo, a tak pro kotouč musí až k brance svého celku.
12:48'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Kozák – 2 min., držení).
12:07'
Petr Stloukal (Poruba 2011) se po chybě Slovanu dostal do brejku. Ujížděl sám na brankáře Schwarze, ale jeho rána končí vedle branky. Ústecký brankář pravděpodobně ani zasahovat nemusel.
11:24'
Špatná přihrávka vyhnala Slovan z útočného pásma, Jiří Drtina musel ke své brance. Poruba aktivně napadala ústeckou rozehrávku. K puku se nedostala.
10:30'
Patrik Urbanec (Poruba 2011) výborně vybojoval kotouč v útočném pásmu, zkoušel to na první tyč, ale neuspěl, a tak rychle obkroužil branku. Jeho střelecký pokus byl zblokovaný.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Slovan zahrál na zakázané uvolnění. Buly před brankou Schwarze. Poruba střídá, Slovan nemůže.
09:43'
Slovan se pokouší získat ztracené vedení rychle zpět, ale musí se také bránit. Endál se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:57'
Rychle dokázali hosté přesilovku proměnit, po přihrávce Jáchyma se k puku před brankou dostal JAN KÁŇA, který snadno prostřelil ležícího brankáře. Asistence: Tomáš Jáchym.
08:33'
Úvodní přesilovku si zahraje hostující celek, ale Slovan vyhazuje rychle přes všechny čáry.
08:33'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Grim – 2 min., vysoká hůl).
07:23'
Markus Korkiakoski (Poruba 2011) hledal Endála, ale přihrávka nebyla dostatečně přesná. Následně Petr Stloukal pálil a jeho pokus kryje Marek Schwarz.
06:53'
Tomáš Voráček (Poruba 2011) nahazoval na útočnou branku, ale brankář Marek Schwarz byl připravený.
06:23'
Poruba vybojovala kotouč po buly v útočném pásmu, po rychlé akci se Poruba do útoku nedostala.
06:19'
Po krátké přestávce hra pokračuje dál.
06:18'
06:03'
Štěpán Havránek (Ústí n/L) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se rychle dostali do útočného pásma. Aleš Furch pálil a Ervins Muštukovs kryje kotouč.
04:46'
Slovan dokázal využít trestné střílení, blafákem prostřelil brankáře Poruby PŘEMYSL SVOBODA.
04:46'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Pastor – trestné střílení, hákování).
03:10'
Slovan se usadil v útočném pásmu, ale další střela končí mimo branku.
02:35'
Jiří Drtina (Ústí n/L) pálil od modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný.
02:30'
Slovan rozehrává od své branky, Štěpán Matějček se dostal k puku v útočném pásmu.
02:12'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Hlinka – 2 min., vysoká hůl).
01:10'
Sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.
00:01'

HC Slovan Ústí nad Labem: Schwarz (Haas) – J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Vala, Klikorka, M. Voženílek – Trávníček, Matějček, Severa – Tůma, P. Svoboda, Houška – O. Bláha, Čermák, Cienciala – Furch, Grim, Tlačil.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, T. Voráček, Kozák, Urbanec, Pastor, Slavík – Špaček, T. Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál – Brodek, Kanko, Toman – J. Káňa, M. Hlinka, Hotěk..
Hokejisté Ústí nad Labem odehráli svůj první zápas na půdě soupeře. V pondělí hráli na Slavii. Severočeši, kteří několik dní před zápasem ukončili povinnou karanténu, se dostali do tříbrankového vedení, v závěru zápasu pak dokázali sešívání snížit. Ústí vyhrálo v otevíracím zápase 3:1.
Hokejisté Poruby vstoupili do nového ročníku možná ještě lépe, než očekávali. V prvním kole doma hostili Benátky nad Jizerou a prosadit se dokázali už v první minutě. Po 37 vteřinách zápasu se z brejku prosadit Marek Sikora. V desáté minutě vyrovnal Kryštof Hrabík. Nerozhodný stav vydržel až do 46. minuty, kdy se prosadil Lukáš Endál. Do prázdné branky přidal pojistku výhry Petr Kanko. Poruba v prvním kole vyhrála nad Benátkami 3:1.
Ústecké hokejisty čeká první domácí ligový zápas v nové sezóně. V rámci druhého kola nastoupí ve středu 16. září od 18 hodin proti HC RT TORAX Poruba. Oba kluby v prvním kole vyhrály, a tak po tomto utkání bude platit neporazitelnost jen jednoho z nich.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Chance Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Slovan Ústí nad Labem a HC RT TORAX Poruba 2011.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.