1. česká hokejová liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Přerov - 16. ledna 2021   17:00

Vsetín
Vsetín
10:01' Kucharczyk (Smetana) • 24:18' R. Vlach (Š. Jenáček)
2:3
(1:0, 1:3, 0:0)
Přerov
Přerov
27:12' T. Doležal  (Dostálek, Pšurný) • 35:48' Dostálek  (Hrabal, Pšurný) • 38:59' T. Doležal  (Pšurný, Dostálek)
Vsetín
Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – Půček, Pechanec, L. Bednář – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Š. Jenáček, Kucharczyk (A), Gajarský.
Čech, Šudoma – Novák, Komínek
Zimní stadion Na Lapači
Přerov

Dnešní moravské derby končí a stejně jako na podzim i tentokrát se v tomto souboji raduje tým Přerova. Valaši mohou dnes jenom litovat, vedli o dvě branky, měli utkání ve svých rukou, ale nakonec si slibně rozehraný zápas nechali vzít a tři body putují na Hanou. Není zvykem, aby byl vsetínský Lapač vyloupen třikrát za sebou. S tímto nepříjemným konstatováním pro příznivce valašského hokeje se s vámi loučím a ze zasněženého Vsetína přeji příjemný zbytek večera.
59:43'
Vsetín hraje v plném počtu.
59:15'
Málek míří na střídačku, Vsetín v šesti.
58:44'
Přerov už se nikam moc nežene, nabídnutou početní výhodu využívá k úbytku času.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:43'
Se Vsetínem už to vůbec nevypadá dobře, dvě minuty za podrážení fasuje Vojtěch Šilhavý, za této situace svolává trenér Srdínko oddechový čas pro domácí tým.
57:38'
Václavek postupoval do přečíslení s Macuhem, střelu druhého jmenovaného byla zbržděna a Málek pohodlně zasáhl.
56:57'
Vsetín musí vyklidit útočné pásmo pro postavení mimo hru.
56:20'
Holík předvedl pohotový zákrok proti nepříjemné střele Bednáře, jen díky němu je Přerov stále ve vedení.
56:02'
Ondračka nyní mazácky našel Zemana, od jehož hole puk zamířil jen těsně mimo přerovskou branku!
55:13'
Po střele Pechance skákal puk na brankové čáře, naštěstí pro hosty jej přerovský obránce odpálil!
54:45'
Krisl to přehnal při bránění Kucharczyka a fasuje menší trest za plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
54:15'
Vlach přenechal puk ve slibné pozici Babkovi, jeho rána z jedničky však trefila obětavého beka Přerova.
53:39'
Další přerovskou střelou měl Václavek, Málek byl pozorný a nadále drží naděje Vsetínských, po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
53:01'
Ryšavý postupoval do útočného pásma společně se Svobodou, druhý jmenovaný chtěl zakončit do bekhendu, ale puk mu sjel z čepele hole.
52:35'
Po delší době práce pro Málka, ten musel krotit střelecký pokus od modré čáry z hole Formana.
52:12'
Štach vypálil od modré čáry, před Holíkem projel Šilhavý, přerovský brankář však znovu dokázal úspěšně puk zkrotit.
51:56'
Zakázané uvolnění Přerova.
51:36'
Hra se nyní hodně kouskuje, důvod je prostý, Holík likviduje jednu vsetínskou střelu za druhou.
51:31'
Vsetín se snaží zvýšit střeleckou aktivitu, pokus Babky ovšem Holík kontroloval.
51:00'
Přerov už jen čeká na chyby Vsetína a jednu takovou zrovna obrana domácích udělala a do slibného úniku se dostal Číp, jeho kličku do bekhendu však Málek vystihl.
50:15'
Zakázané uvolnění Zubrů vrací hru před Holíka.
49:48'
Přerov je v plném počtu.
49:02'
Přerov se osvobozuje, krom Štachovy střely Vsetín v dlouhé početní výhodě zatím nic nepředvedl.
48:39'
Přerov dokonce zaútočil ve vlastním oslabení, Málek vyrazil.
48:05'
Štach trefuje tyč a před prázdnou brankou Přerova promáchl Vlach!
47:48'
Vsetínu se početní výhoda vůbec nedaří, ale nyní dostane ještě bonus k tomu, Přerov zahrál v šesti a to znamená, že domácí budou mít po dobu dvětadvaceti vteřin početní výhodu 5 na 3.
46:58'
Valaši se vlastní vinou připravují o útočné pásmo.
46:37'
Přerov zatím dobře brání, Vsetín ještě neprošel do útočného pásma.
46:17'
Možnost pro Vsetín, na dvě minuty míří na trestnou lavici Rok Macuh za vysokou hůl.
46:00'
Hru Vsetína však komplikuje zakázané uvolnění.
45:47'
Valaši jsou kompletní a mohou opět začít pomýšlet na srovnání.
45:08'
Vsetínu se nyní daří držet puk pod kontrolou a sbírá cenné vteřinky z probíhajícího oslabení.
44:34'
Vsetín vyhazuje.
44:06'
Pšurného nahození šikovně tečoval Dluhoš a Málek musel vytáhnout pohotový zákrok, aby udržel Vsetín pouze v jednobrankovém manku.
43:47'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Adam Zeman – 2 min., sekání).
43:19'
Vlach nyní vyslal prudkou střelu od mantinelu, se kterou měl Holík problémy, naštěstí pro něj, nebyl před jeho brankou nikdo ve vsetínském dresu.
42:14'
Hejcman nyní předvedl individuální akci, na jejímž konci se dostal i do zakončení, vsetínskou branku však minul, po sléze se ještě dostal ke střele z voleje, ale ta byla rovněž nepřesná.
41:51'
Tentokrát se píská zakázané uvolnění Vsetína.
41:28'
Na Vsetínu jde vidět snaha s nepříznivým stavem něco udělat, ale defenzíva Přerova je v maximální pohotovosti.
40:55'
40:03'
Poprvé na úvodním vhazování třetiny úspěšnější Přerov, konkrétně Pšurný, Zubři jdou do útoku.
40:01'
Druhá třetina patřila hostům z Přerova. Ti nejprve čítali dvoubrankové manko, ale pak se z ojedinělé akce prosadil Tomáš Doležal. Vsetínští Zubrům návrat do zápasu usnadnili zbytečnými vyloučeními, hned dvakrát seděl na lavici hanby Adam Hořanský. Přerov srovnal právě v přesilové hře zásluhou Vlastimila Dostálka. Když už se zdálo, že Vsetín se vrací ke hře z první třetiny, ujel domácí obraně znovu Tomáš Doležal a prostřelil Málka, čímž určil stav po druhé třetině 3:2 pro tým z Hané. Vsetín má před závěrečnou periodou nad čím přemýšlet, třetí třetina začne na Lapači v 18:44.
40:00'
39:56'
Svoboda se nyní natlačil před Málka a snažil se procedit kotouč za jeho záda, vsetínský brankář nyní udržel puk před sebou.
38:59'
Přerov právě vstřelil branku!
Přerov otáčí skóre zápasu! Po tlaku Vsetínských v útočném pásmu se do samostatného úniku dostal TOMÁŠ DOLEŽAL a přesnou střelou zaznamenal svou druhou trefu v utkání. Asistence: Roman Pšurný, Vlastimil Dostálek.
38:00'
Vsetín je nyní hodně aktivní před Holíkem, ovšem střela Babky z otočky trefila clonící skrumáž hráčů před přerovskou brankou.
37:08'
Vsetín se po delší odmlce dostal do útočné třetiny, kde však nijak vážně nedokázal ohrozit brankáře Holíka.
35:48'
Zubři srovnávají stav utkání díky využité přesilové hře! Po přihrávce Hrabala se k zakončení dostal na hranici brankoviště VLASTIMIL DOSTÁLEK, napoprvé jej Málek ještě vychytal, ovšem na další dorážku z hole přerovského kanonýra už nedosáhl. Asistence: Josef Hrabal, Roman Pšurný.
35:12'
Adam Hořanský dnes znovu putuje na trestnou lavici a to znamená jediné, Přerov si zahraje další přesilovou hru.
34:15'
Hra má nyní rychlý spád, hraje se nahoru dolů bez zbytečných přerušení.
33:20'
Přerovu se daří držet útočné pásmo, ale ke střeleckým příležitostem se nedostává.
32:13'
Vsetín je v plném počtu.
32:04'
Vsetín ve vlastním oslabení zaútočil, v přečíslení dva na jednoho postupoval Kucharczyk s Jakubem Jenáčkem, prvně jmenovaný volil střelu, kterou Holík pouze vyrazil na hůl Jakuba Jenáčka, tomu se však nepodařilo trefit zívající branku Přerova! Velké štěstí pro hosty z Hané.
31:37'
Šilhavý ve spolupráci s Babkou osvobozují Vsetín a vyvážejí kotouč do útočného pásma.
30:41'
Začíná klasická přerovská přesilová hra 5 na 4.
30:33'
30:24'
Zbořil prudce vypálil z vrcholku pravého kruhu, Málek byl ve střehu a projektil přerovského beka zpacifikoval.
30:13'
Přerov si zahraje speciální přesilovou hru 4 na 3, trvat bude osmadvacet vteřin, pak budou Hanáci pokračovat v klasické početní výhodě 5 na 4. Viníkem této situace je vsetínský Adam Hořanský, jenž fasuje dvě minuty za držení.
29:36'
Hryciow předával puk Zemanovi, ten si najížděl do slibné střelecké pozice, ale jeho úmysly zablokoval přerovský obránce.
28:41'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Šimon Jenáček – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., hrubost).
28:16'
Zubři se zdají být více sebevědomější po vstřelené brance a v útočném pásmu aktivně podstupují souboje o kotouč.
27:12'
Zubři se dostávají na kontakt! Ojedinělou akci hostů vedl Dostálek, jenž se neukvapil v útočném pásmu a vylepšil pozici TOMÁŠ DOLEŽALOVI, jenž překonal Málka bekhendem mezi betony. Asistence: Vlastimil Dostálek, Roman Pšurný.
26:41'
Babka vypálil prudkou střelu od modré čáry, ale není mu dnes zatím souzeno překonat přerovského brankáře.
26:08'
Kucharczyk poslal puk Bednářovi, jenž postupoval vstříc Holíkovi, ten však včas vyjel a vsetínskému útočníkovi nájezd znemožnil.
25:41'
Štach si nyní nerozuměl s Kucharczykem, jemuž směřoval přihrávku, jenž vsetínský matador zrovna odjížděl na střídačku, nyní se na svého spoluhráče vyčítavě dívá, protože musí od střídačky zpět na vhazování před branku Vsetína.
25:03'
Přerovu se útočná reakce příliš nedaří, hosté jsou v úmyslném ofsajdu.
24:18'
Vsetín právě vstřelil branku!
Valaši využívají přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového náskoku! Střelu Šimona Jenáčka ještě Holík zlikvidoval, ale před brankou byl nikým nepokrytý ROMAN VLACH a ten dokázal kotouč zavěsit pod horní tyč. Asistence: Šimon Jenáček.
23:18'
Vsetínská kombinace přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
22:58'
Štachova střela skončila na betonu brankáře Holíka, vsetínský obránce je dnes ve střelbě aktivní.
22:52'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Dluhoš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
22:26'
Bednář s Půčkem nyní dokázali rozebrat přerovskou obranu, druhý jmenovaný vypálil k tyči, ovšem Dvořáka dokázal zasáhnout a kotouče se od tyčky odrazil mimo přerovskou branku!
22:07'
Ondračka nahazoval puk od modré čáry, před branou číhal Gajarský, ale nedokázal dráhu kotouče ovlivnit a Dvořák pohodlně zasáhl.
21:43'
Smetana se snažil poslat do úniku Šimona Jenáčka, ten však ideálně nezpracoval, nicméně Holík byl nucen hru přerušit a Valaši získávají vhazování před brankou soupeře.
20:45'
Dostálek si vypracoval střeleckou na pravém kruhu, Málek vyrazil ramenem.
20:05'
Vsetín úspěšný na vhazování, domácí zakládají útočnou akci.
20:01'
První třetina je minulostí. Více ze hry měli po dobu první dvacetiminutovky domácí Vsacané, kteří také po zásluze otevřeli skóre, když byl na dorážku připraven Radim Kucharczyk. Valaši měli další slibné příležitosti, ale v navýšení skóre bránil pozorný brankář Holík. Prostřední dějství vypukne na Lapači v 17:51.
20:00'
19:57'
Vsetín měl v samotném závěru první třetiny ještě jednu velkou šanci na navýšení skóre! Po střele Jakuba Jenáčka se puk odrazil zpět do brankoviště, kde dorážel Hořanský, puk však pouze proletěl přerovským brankovištěm.
19:39'
18:31'
Šilhavý vývozem puku do útočného pásma osvobodil Vsetín.
17:39'
První přesilovou hru v utkání si zkusí hosté z Přerova, dvě minuty za podrážení fasuje Tomáš Kudělka.
17:37'
Zbořil od modré čáry mířil přízemní střelou k tyči, Málek svůj beton vytáhl včas.
15:17'
Štefka si nyní najížděl do slibné pozice mezi kruhy a prudkou střelou vypálil, Málek včas vytasil svou vyrážečku, to byla asi zatím nejlepší příležitost hostujícího celku ke vstřelení branky.
14:37'
Přerovu se nyní kostrbatě podařilo projít do útočné třetiny, ale vsetínská obrana nepřipustila vážnější ohrožení Málkovy brány.
13:37'
Přerovu se zatím příliš nedaří přechod přes střední pásmo, nyní dokonce Krisl, ačkoliv měl dostatek času na rozehrávku, odpálil kotouč na vlastní střídačku.
13:01'
Dluhoš střílel ihned po vhazování, Málek měl s krocením jeho pokusu menší problémy, ale nakonec puk dostal pod kontrolu.
12:56'
Zakázané uvolnění Vsetína.
12:01'
Přerov ustál i druhé oslabení v dnešním utkání.
11:45'
Přerovu se znovu podařilo vyhodit.
11:23'
Bednářovo nahození tečoval Štach, puk se svezl jen těsně mimo přerovskou klec!
11:02'
Přerovu se podařilo vyhodit.
10:50'
Další prudká střela v podání Kucharczyka, ta tentokrát s pomocí plexiskla zamířila mimo ledovou plochu.
10:01'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Svoboda – 2 min., nesportovní chování).
10:01'
Nyní už se Valaši radují a z náporu těží otevírací branku zápasu! Prudkou střelu Smetany Holík pouze vyrazil před sebe a na dorážku byl na správním místě RADIM KUCHARCZYK, jenž bekhendem zasunul kotouč za Holíkův beton. Asistence: Ondřej Smetana.
09:50'
Ondračka přenechal puk Kucharczykovi, ten se tentokrát nijak nerozmýšlel a okamžitě pálil, Holík vyrazil.
09:37'
Po vhazování se s pukem rozjel Ondráčka, hledal si ideální střeleckou pozici, nakonec vypálil, ovšem na místě byl znovu pozorný Holík.
09:30'
Hořanský zavezl puk do útočného pásma a zpoza branky připravil střeleckou příležitost Bartkovi, jeho střela z voleje však postrádala větší razanci, a tak nenadělala příliš problémů brankáři Holíkovi.
08:51'
Střelu Dluhoše tečoval těsně před Málkem Číp, vsetínský brankář dokázal na změnu směru letícího puku reagovat, to byla první výraznější příležitost Přerovských. Následuje komerční pauza a vhazovat se poté bude před branou domácího celku.
08:21'
Zubři dobře brání svou třetinu, ale jejich vlastní pokusy o útok končí již ve středním pásmu, kde je domácí úspěšně obírají o puk.
07:21'
Vsetín nadále kontroluje kotouč, ovšem z aktivního pohybu v úvodu zápasu zatím nevytěžil vedoucí branku.
06:43'
Přesilová hra Vsetína je pryč, Zubři už hrají v plném počtu.
06:28'
Přerov se osvobozuje.
06:09'
Smetana vyzval na vrcholku kruhu Štacha ke střele, ta měla oči, ovšem včasná byla i vyrážečka brankáře Holíka.
05:55'
Po souboji s Bednářem skončil ve vlastní brance i s Holíkem hostující útočník Matěj Svoboda, rozhodčí hru raději přerušil, vhazovat se bude před brankou Přerova.
05:39'
Pechancovu střelu Holík vyrazil a Zubři následně vyhazují.
05:24'
Střela Šimona Jenáčka skončila mimo branku, Vsetín nadále drží útočné pásmo.
04:43'
Vsetín si zahraje první přesilovou hru, na dvě minuty za vysokou hůl míří na trestnou lavici Rok Macuh.
04:33'
Čtvrtá formace Valachů znovu usilovně bojuje o kotouč v útočném pásmu.
03:44'
Přerov aktivně napadá rozehrávku Vsetína, domácí však nemají problém se s tím vypořádat a znovu se snaží získat prostor před Holíkem.
03:06'
Štach po vhazování poslal puk Babkovi, tomu tentokrát střela sedla, ovšem pohodlný výhled na pokus vsetínského útočníka měl také brankář Holík.
02:56'
Pechanec nyní ujížděl do přečíslení s Babkou, druhému jmenovanému puk i předložil, ale Babkovi se kotouč zamotal mezi bruslemi, a tak z další slibné vsetínské příležitosti nic nebylo.
02:37'
Přerovská obrana zvýšila pohotovost v defenzívě, Valaši se nyní jen s těží dostávají do pásma.
01:52'
Vsetínští jsou v úvodu více na kotouči, momentálně se o prostor v útočném pásmu prala čtvrtá formace vedená Kucharczykem.
00:42'
Přerovský obránce nezachytil puk na útočné modré čáře a z toho mohl těžit Zeman, jen se rozjel po levém křídle a mířil vstříc Holíkovi, svůj nájezd zakončoval nadvakrát, Přerov díky svému brankáři první krizový okamžik v utkání ustál.
00:02'
Utkání začalo, na úvodním vhazování úspěšný Pechanec proti Pšurnému a Vsetín zakládá první útok.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček, Š. Jenáček – Půček, Pechanec, L. Bednář – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Kucharczyk (A), Gajarský.

HC ZUBR Přerov: Holík (D. Dvořák) – Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Forman, Krisl (C), Dluhoš – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Svoboda, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, Indrák, Ryšavý – Štefka, Macuh, Goiš – Václavek.

Rozhodčí: Čech, Šudoma – Novák, Komínek.
VHK ROBE Vsetín:

Vsetínští, které kormidluje trenérská trojice ve složení Jan Srdínko – Luboš Jenáček – Roman Peschout, měli před sezonou vedle Kladna, Jihlavy nebo Poruby platit za největší favority Chance ligy. Start měli solidní, ze sedmi zápasů vyhráli pětkrát. Po posledním zářijovém zápase byl však tým ctící zelenožlutou kombinaci odstaven ze hry vlivem koronaviru a až do restartu soutěže téměř dva měsíce nehrál. Od té doby bilance Valachů není bůhvíjak lichotivá – ze třinácti zápasů osmkrát prohráli a ideálně nevkročili ani do nového roku, když sklidili výprask od Šumperka (2:6). Ve dvojzápase s Vrchlabím dokázali oplatit porážku vítězstvím (2:4 a 3:2), naposledy se ale museli sklonit Kladnu (3:5).

Zubrům se i přes dobré postavení v tabulce příliš nedaří na ledech soupeřů, na Lapači si tak budou chtít venkovní bilanci mírně vylepšit. Vsetínu se zase vůbec nedaří v přesilovkách (13,75 %) a nepomáhá si ani oslabeními, kdy inkasuje gól v každém pátém. Právě početní výhody mohou často rozhodovat utkání, o čemž dobře vědí vsetínští ofenzívní lídři Sebastian Gorčík (8+12), Antonín Pechanec (6+11) a David Březina (7+7).
HC ZUBR Přerov:

Zubři se na startu nového roku stali jednou z obětí při vítězné jízdě nováčka z Vrchlabí, když pod vrcholky Krkonoš podlehli 2:5. Pak si však dokázali v domácím prostředí spravit náladu. Favorizované Kladno zlomili v samostatných nájezdech 4:3, ale přišli o brankáře Lukáše Klimeše, jenž utkání nedochytal a tentokrát nebude k dispozici ani v sobotním utkání na Lapači. Po Kladnu pak Přerov zvítězil i v hanáckém derby nad Prostějovem 4:2. Slibně měl tým z Hané nakročeno k vítězství i na půdě dalšího nováčka z Kolína, zde ještě v 58. minutě vedl 2:1, ale v závěru přišel kolaps a kozlové si doma ponechali všechny body. Momentálně se Přerov nachází na 5. místě se ziskem 36 bodů a šestibodovým náskokem na 8. Vsetín.

Přerov nemá Valachy čím překvapit, stejně jako v předešlých sezonách táhne tým Roman Pšurný (7+10). Nejlepším střelcem je exvsetínský Vlastimil Dostálek, momentálně má na svém kontě 10 zářezů a 5 asistencí. Dvorním nahrávačem týmu je Darek Hejcman (1+12). Defenzíva Přerova stojí na produktivním Josefu Hrabalovi, ten také prostředí Lapače velmi dobře zná, Zubrům pomáhá i s ofenzívou, což mu nikdy nebylo cizí, bilance 4+10 budiž jasným důkazem. Přerov také díky spolupráci s Brnem nasazuje i mladé nadějné komeťáky, proti Kladnu třeba nastoupil Jan Mlčák a jedno utkání stihl odehrát za mateřský klub i Stanislav Svozil.

Jako vždy, i letos se Přerov mohl po většinu základní části opřít o kvalitního brankáře. Lukáš Klimeš už většinu sezony působil na plný úvazek v extraligové Kometě, ovšem jak jsme zmínili, zranil se právě v dresu Přerova minulý týden v souboji s Kladnem. Před Klimešem střežil zubří klec Ondřej Kacetl, toho si však vytáhl extraligový gigant z Třince. Branku Přerova hájí další brněnský mladík Martin Holík, v Kolíně už byl mezi třemi tyčemi Daniel Dvořák, jen chytal také poslední duel se Vsetínem. Další přerovskou devízou jsou přesilové hry, v této disciplíně patří Přerov mezi pět nejlepších mužstev soutěže.
Hezký den ze zasněženého Valašska. Dnešní program Chance ligy nabídne moravské derby, které bude hostit vsetínský Lapač. Přerov nepatři zrovna mezi oblíbené soupeře domácích Valachů, ti však potřebují body jako sůl. Zubři mají také zlost, na ledě nováčka v Kolíně přišli o kořist v posledních minutách, kdo se bude tentokrát radovat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.