1. česká hokejová liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Slavia - 27. listopadu 2021   17:30

Jihlava
Jihlava
03:45' Fronk (T. Havránek) • 26:31' M. Juda (Cachnín) • 35:25' Kowalczyk (T. Harkabus, Cachnín) • 36:50' Houška (Berčík)
4:5
(1:2, 3:1, 0:2)
Slavia
Slavia
07:02' Vlček  (Veber) • 16:56' Žejdl   • 38:30' Šteiner  (Jaroslav Brož, T. Pšenička) • 48:02' Šteiner   • 58:34' Kern
Jihlava
Valenta, Hucl, Měkýš, Polák
CZ LOKO Aréna, Jihlava
Slavia

Dnešní utkání je u konce. Dukla nedokázala udržet vedení z druhé třetiny. Slavia se trefila v průběhu třetiny třikrát, nejprve se prosadil Šteiner a necelé dvě minuty před koncem rozhodl zápas Kern. Dukla v závěru zkoušela hru bez brankáře, v posledních deseti vteřinách hrála dokonce 6 na 3, jenže gól už vstřelit nedokázala. Slavia si tak odváží tři body za výhru 4:5. S diváky se loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera.
59:51'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Šteiner – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
59:31'
Oddechový čas pro domácí.
59:31'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Krejčí – 2 min., podrážení).
59:20'
Jihlava zkouší hru v šesti.
58:34'
Slavia právě vstřelila branku!
Chyba Dukly v obraně končí gólem Slavie. Obranná dvojice se zajímala pouze o jednoho z útočníků Pražanů, a tak se k volnému puku dostal JAN KERN a dělovkou překonal brankáře Zhukova.
56:49'
Pokus Vracovského končí pouze v ochranné síti.
56:25'
Illéš zpracovával puk hokejkou příliš vysoko, je odpískána hra vysokou holí. Následuje vhazování u Zhukova.
55:50'
Lichanec se pokoušel dorážet přihrávku u pravé tyčky, neúspěšně.
55:31'
Brožova prudká rána od modré končí po teči v ochranné síti.
55:22'
Houškův pokus odhazuje Málek hokejkou až na zakázané uvolnění.
55:06'
S Kowalczykovou střelou od modré si Málek v pohodě poradil.
54:26'
Rozehrávka ve středním pásmu se domácím nepovedla, je odpískáno zakázané uvolnění.
54:14'
Vhazování se bude opakovat, Jihlava dostává upozornění.
54:14'
Nyní je zakázané uvolnění odpískáno Slavii, vhazuje se u Málka.
53:56'
Zakázané uvolnění Jihlavy.
53:09'
Málek musel vyjet za svou branku hrát puk, hosté ovšem byli na situaci včas připraveni a nedopustili žádné drama.
52:01'
Kabelka přihrával před branku Houškovi, ten se ale k zakončení nedostal, protože mu v tom hokejkou zabránil jeden z hráčů Slavie.
50:36'
Slavia se dostala do přečíslení 2 na 1. Lukáš Žejdl místo přihrávky zvolil kličku, což se mu nevyplatilo, a hra se po posunutí domácí branky přesouvá do středního pásma.
48:02'
Je vyrovnáno. Po vhazování se k puku dostala Slavia a vystřelila z kruhu. S touto akcí si Zhukov ještě dokázal poradit, na střelu bekhendem u tyči od DAVIDA ŠTEINERA už ale nedokázal zareagovat. Bez asistence.
47:53'
Puk končí mimo hrací plochu, vhazuje se u Zhukova.
47:07'
Pšenička se dostal do zajímavé příležitosti, narazil ale na připraveného Zhukova, který zasáhl vyrážečkou.
46:21'
Brožovu střelu z kruhu vyráží Málek k mantinelu.
45:36'
Po zakázaném uvolnění Slavie se vhazuje po pravici Málka.
45:10'
44:35'
Havránek se dostal k puku, nakonec ale místo útoku pouze nahazuje puk do středního pásma a Jihlava může vystřídat.
43:38'
Zhukov stihl včas sevřít betony a poradil si se střelou od modré, Dukla poté posílá puk do středního pásma.
43:10'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Maxim Žukov – 2 min., podrážení). Trest odpyká Martin Berčík.
42:45'
Niko nedosáhl na puk a musí tak pro něj jet až za svou branku, má ale dost prostoru na rozehrávku.
42:03'
Brož připravil před Zhukovem Havránka o puk a rychle zakončil, domácí brankář ovšem stihl včas zareagovat.
41:56'
A další zakázané uvolnění na straně Jihlavy.
41:35'
Zakázané uvolnění přesouvá hru ke Zhukovi.
41:20'
40:22'
Dukla nemůže pokračovat v útoku, byl jí totiž odpískán ofsajd.
40:01'
Úvodní vhazování pro hosty.
40:01'
Týmy se po divácké soutěži vrací na ledovou plochu, utkání bude za chvíli pokračovat.
Druhá třetina je u konce. V té se více dařilo domácí Dukle, která vstřelila hned tři góly, z toho dva během necelých dvou minut. Konkrétně se prosadili Juda, Kowalczyk a Houška. Za hosty ještě v závěru snížil Šteiner a po dvou třetinách tak vedou domácí hokejisté o jediný gól, 4:3. Druhá třetina začne přibližně v 19:22.
40:00'
39:20'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Žejdl – 2 min., podrážení).
38:30'
Slavia získaný puk nakonec proměňuje v gól. Jaroslav Brož přihrál z kruhu k tyči na volného DAVIDA ŠTAINERA a ten dokázal zblízka vyzrát na Zkuhova a dorazit. Asistence: Jaroslav Brož, Tomáš Pšenička.
38:22'
Pšenička přesně věděl o úmyslu Illéše přihrávat a připravil Duklu o puk.
36:50'
Dukla právě vstřelila branku!
Dukla jde do dvoubrankového vedení. Martin Berčík připravil za brankou jednoho z hostujících obránců o puk, sjel si s ním až ke kruhu, kde přihrál na VLADISLAVA HOUŠKU, který pohotově zakončil. Asistence: Martin Berčík.
35:25'
Jihlava využívá přesilovou hru a jde podruhé v utkání do vedení. Harkabus přihrál na modrou DANIELU KOWALCZYKOVI a ten mířil přesně do horního rohu. Asistence: Tomáš Harkabus, Richard Cachnín.
35:20'
Málek s pomalou střelou okamžitě po vhazování neměl problém.
35:06'
Fronkova střela byla příliš prudká, odrazila se od mantinelu ven z pásma a Dukla musí zpátky.
34:15'
Po sérii přihrávek se nakonec rozhodl pro střelu Niko, jeho pokus ovšem končí jen na zadním mantinelu.
33:59'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tadeáš Hejda – 2 min., držení).
33:31'
Puk po Pšeničkově střele lítal vysoko nad ledovou pluchou, poté spadl opět do hřiště a hra tak může pokračovat.
32:30'
Fronk vyjel s pukem až do útočného pásma a jeho střelu z vrcholu kruhu likviduje Málek vyrážečkou.
32:12'
Teď se provinili domácí a i jim je odpískán ofsajd.
31:25'
Ofsajd přerušuje útočnou akci Slavie.
30:40'
Zelingr zkusil vystřelit z minimálního úhlu, puk ale nekončí v brance, letí až na druhou stranu hřiště. Po přerušení následuje komerční přestávka.
29:20'
Seman v obležení hostů hledal ideální místo pro přihrávku, ta nakonec nemířila ani na jednoho z hráčů Dukly. Domácí ale zůstávají na puku.
29:01'
Zakázané uvolnění vrací hru k Málkovi.
27:30'
Petrov mířil dobře na osamoceného Doležala, jenže Zkuhov dokázal vypíchnout puk mimo a Slavia se tak k zakončení nedostala.
26:31'
Dukla se štěstím vyrovnává skóre zápasu. Puk doklouzal k osamocenému MIROSLAVU JUDOVI, který bekhendem poslal puk mezi Málkovými betony až za brankovou čáru. Asistence: Richard Cachnín.
25:32'
Pšenička z prostoru mezi kruhy trefuje pouze prvního hráče Dukly.
25:16'
Puk po teči končí mimo hřišti, vhazuje se po pravé ruce Málka.
25:02'
Po osobním souboji je posunuta branka Slavie a domácí Niko končí vleže na zadním mantinelu. Z ledu ovšem odjíždí po svých a bude snad v pořádku.
24:56'
Vhazuje se u Málka.
24:42'
Před Rácovským se objevila odkrytá část branky a útočník Slavie se pokoušel o zakončení, jenže to se mu nepodařilo, protože puk netrefil úplně ideálně.
24:33'
Brožova střela z kruhu končí mimo branku, hra je poté přerušena, protože puk skončil v ochranné síti.
22:59'
Žejdl připravil Cachnína o puk v obranném pásmu Dukly a Slavia tak může útočit. Zakončení z levého kruhu gólem nekončí.
22:17'
21:16'
Hosté se až nyní usadili v útočném pásmu. Střela Krejčího od modré trefuje jedno z hráčů Dukly do brusle a končí mimo branku. Slavia se po přerušení hry a následném vhazování opět musí vrátit pro puk až za svou branku.
20:37'
Slavii pokračuje dlouhá přesilová hra, Dukla zatím v úvodu nepouští hosty do útočného pásma.
20:01'
Úvodní vhazování pro domácí.
20:01'
Týmy se již vrací na hřiště, utkání bude za chvíli pokračovat.
První třetina je za námi. V té se jako první prosadila domácí Dukla, když střelou po zemi k pravé tyči otevřel Jiří Fronk skóre zápasu. Poté se už trefovali pouze hosté. Nejprve si vybral Zhukov slabší chvíli a propustil mezi betony pokus Filipa Vlčka a tři minuty před koncem třetiny poslal Slavii do vedení Lukáš Žejdl. Slavia v této třetině také přišla o důležitou součást sestavy, po střeleckém pokusu Michal Poletín ve velké rychlosti narazil na zadní mantinel a krátce poté bohužel musel odejít do kabiny a do zápasu již pravděpodobně nenastoupí. Stav utkání je tak po úvodní třetině 2:1 pro hosty. Druhá třetina začne přibližně v 18:25.
20:00'
19:37'
Macháčovu střelu Zhukov vyrazil k mantinelu a Dukla opět může vyhodit.
18:40'
Hovorkovu střelu od modré se pokoušel Jaroslav Brož dorážet za Zkuhova, jenže puk po teči končí pouze na zadním mantinelu. Dukla poté opět posílá puk ven z pásma.
18:12'
Dukle se zatím oslabení dnes daří, opět úspěšně vyhazuje puk ven.
17:27'
Dukla se hned v úvodu dlouhého oslabení osvobozuje a vyhání hosty až za jejich brankáře.
17:17'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 5 min. + osobní trest do konce utkání, napadení). Trest odpyká Martin Berčík.
16:56'
V CZ LOKO Aréně právě došlo k celkem podivné situaci. Dorážku za Zkuhova od LUKÁŠE ŽEJDLA rozhodčí původně neuznali kvůli zakončení po přerušení hry, nicméně po krátké diskusi Slávistů s rozhodčími je gól uznán a fanoušci na stadionu se hodně zlobí. Hosté nakonec zřejmě stihli zakončit ještě před přerušením hry. Bez asistence.
16:40'
Veber s pukem nakonec nejede do útočného pásma ale pouze nahazuje za Zhukova a Slavia tak může vystřídat.
15:23'
Dukla pálí na Málka ze všech stran a Slavii vůbec nepouští k puku, jenže téměř všechny střely končí mimo branku.
14:32'
Cachnín zkusil z kruhu vystřelit a puk i prošel mezi Málkovými betony, jenže puk míří těsně vedle levé tyčky.
13:01'
Slavia šla v útočném pásmu do přečíslení 2 na 1, jenže z této akce nic nebude, Doležalovi sjel puk z hokejky a k puku se dostává Dukla.
12:15'
Jihlava si mohla vzít svoje vedení zpět. Harkabus ujel obráncům Slavie ale nedokázal překonat Málka z kruhu. Ani dvě velké šance od modré Daniela Kabelky nekončí v síti Slavie.
11:27'
Slavia i v závěru přesilovky přišla o puk a tuto přesilovku již nevyužije.
10:21'
Slavia po sérii přihrávek stále nedokázala najít vhodné místo pro střelu. Puk nakonec končí za modrou čarou a hosté musí z pásma ven.
09:43'
Jihlava se hned v úvodu osvobodila a dostává se i do útočného pásma. Skořepa z bezprostřední blízkosti nedokázal dorazit střelecký pokus domácích.
09:32'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Kowalczyk – 2 min., hákování).
09:16'
Hru na chvíli přerušuje komerční přestávka. Michal Poletín mezitím odešel do kabiny a do dnešního zápasu již zřejmě nezasáhne.
07:02'
Slavia vyrovnává na 1:1. FILIP VLČEK objel s pukem branku a z pravého kruhu vystřelil na Zhukova. Zdálo se, že brankář Dukly si dokázal s tímto pokusem poradit, jenže puk mu nakonec prošel mezi betony. Asistence: Václav Veber.
06:21'
Bílek nedosáhl na dlouhou přihrávku do středního pásma a k puku se tak dostávají domácí.
05:40'
Jaroslav Brož se dostal sám před Zkuhova a pokusil se ho překvapit bekhendovou kličkou, Jihlavský gólman ale stihl včas sklapnout betony. Ani následná Pšeničkova dorážka gólem nekončí.
05:20'
Zhukovova branka je vyhozena ven ze své obvyklé pozice a rozhodčí po přerušení přesouvá hru do středního pásma.
04:56'
Poletín vystřelil z levého kruhu z minimálního úhlu, po střele ovšem velmi nepříjemně narazil do zadního mantinelu a zůstal dlouho ležet na ledě. Nakonec ale za asistence spoluhráčů odjíždí na střídačku.
04:08'
Zeleňák z kruhu zkusil vystřelit ke vzdálenější tyči, jeho pokus ale vykopává Málek svým betonem.
03:45'
Dukla otevírá skóre dnešního utkání. Havránek přihrál JIŘÍMU FRONKOVI mezi kruhy a ten se trefuje přízemní střelou těsně k levé tyči. Asistence: Tomáš Havránek.
02:50'
Cachnín stínil Málkovi a snažil se dorazit Brožovo nahození od modré, gólman Slavie nakonec pokryl puk a přerušuje hru.
02:17'
Tento souboj nakonec vyhráli hosté. Nahození z kruhu bez problémů pokryl Zhukov.
01:46'
Seman se Šteinerem bojují o puk u mantinelu, rozhodčí zatím nechávají hru plynout.
00:56'
Slavia obrala Duklu o puk ve svém obranném pásmu a mířila s pukem ke Zhukovovi, její akci ovšem přerušuje ofsajdu.
00:36'
Machač od modré trefil pouze Zeleňáka a jeho střela končí na zadním mantinelu. Po úpravě posunuté branky Zhukova se bude vhazovat po pravici brankáře Dukly.
00:01'
Úvodní vhazování vyhrává Slavia.
00:01'
Ještě jednou dobrý večer. Týmy už pomalu nastupují na led a utkání bude za malou chvíli zahájeno.

HC Dukla Jihlava: Žukov (Maláč) – Bilčík (A), Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Kabelka – T. Havránek, Lichanec, Fronk – F. Seman, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Harkabus, Houška, Berčík.

HC Slavia Praha: R. Málek (M. Michajlov) – Daniel Krejčí, Veber, T. Duda, Zelingr, Hejda, Mikuláš Hovorka, R. Havel – Poletín (C), P. Machač, V. Bílek – Vlček, Žejdl, Kern – Jaroslav Brož, T. Pšenička, Šteiner – D. Petrov, J. Doležal (A), Vracovský..
Dobrý večer všem fanouškům prvoligového hokeje. Zdravím vás z CZ LOKO Arény, kde domácí Dukla Jihlava vyzve Slavii Praha. Utkání začíná v 17:30.
HC Dukla Jihlava

Dukla Jihlava se aktuálně drží na třetím místě Chance ligy. Předsezonní cíl Dukly pohybovat se do šestého místa se tak zatím daří naplňovat. Jihlavě se začalo na rozdíl od začátku sezony dařit výsledkově i na domácím ledě, což potvrdila v zatím posledním domácím utkání, kdy na svém ledě vyzvala Vrchlabí, které díky skvělým přesilovkám porazila 9:2.

V minulém kole Dukla zavítala na led Litoměřic, které mohla v případě porážky přeskočit v tabulce a posunout se na druhé místo tabulky. To se ovšem Dukle nepodařilo. Skvěle chytající brankář Litoměřic Tomáš Král dovolil Dukle pouze jednou skórovat, a to až v 59. minutě, kdy za hosty snižoval na 3:1 Vojtech Zeleňák. Celkově Jihlava podlehla Litoměřicím 5:1.
HC Slavia Praha

Slavia Praha má aktuálně velmi slušnou formu. V posledních deseti zápasech osmkrát zvítězila, z toho třikrát po konci základní hrací doby, a pouze dvakrát padla. Díky tomu může z osmého místa velmi brzo poskočit do TOP 6 prvoligové tabulky, která zaručuje přímý postup. Pražané ovšem nesmí zapomínat ani na týmy pod nimi, na které nemá příliš velký náskok.

Slavia ve svém posledním odehraném utkání zavítala na led nevyzpytatelného Šumperka. Po dvou třetinách Šumperk vedl už 3:0, ovšem poté Slavia předvedla obrat ve velkém stylu. Dvakrát se trefil Patrik Machač, jednou Daniel Krejčí a v Šumperku bylo ve 12. minutě vyrovnáno. V závěru utkání měla více štěstí Slavia, za kterou se 76 vteřin před koncem prosadil David Šteiner, a odvezla si 3 body za výhru 4:3.
Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba týmy střetly v 7. kole Chance ligy v pražském Edenu a týmy ho odehrály ve speciálních retro dresech. V těch se více dařilo Dukle, která už po první třetině vedla 4:0, po zbytek zápasu si náskok vzít nenechala a odvezla si 3 body za výhru 3:7. Dvěma góly a dvěma asistencemi se tehdy na výhře Dukly podílel Filip Seman.
Nová omezení

Kvůli nařízení Vlády ČR bude bohužel omezený počet fanoušků na zimním stadionu, maximálně jich může na utkání přijít tisíc. Dukla tak rozhodla o přednosti vstupu na zápas pro majitele pernamentek, kteří na zimní stadion budou vpuštění dříve, než ostatní fanoušci. Další fanoušci budou moci kupovat lístky přímo u zimního stadionu až do vyčerpání kapacity 1000 osob. Nadále platí pravidlo O-N, tedy že na stadion smí jen očkovaní či osoby s prodělanou nákazou. Sektory pro stání budou zavřené, fanoušci mohou přijít pouze na sezení a během celého zápasu musí mít nasazenou ochranu úst.