Přerov - Sokolov | ONLINE | 16.10.2021 17:00 | 1. česká hokejová liga 2021/2022 | ŽIVĚ | iSport.cz

1. česká hokejová liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Sokolov - 16. října 2021   17:00

Přerov
Přerov
30:19' R. Černý (Pšurný, Süss) • 47:24' M. Kratochvil (Hrabal) • 55:24' Matěj Svoboda (D. Krenželok, M. Kratochvil) • 59:31' D. Krenželok (Süss)
4:2
(0:0, 1:1, 3:1)
Sokolov
Sokolov
26:07' Kverka  (Šmerha, Kuťák) • 46:01' J. Pohl  (Šik)
Přerov
Petrásek (Postava) – R. Černý, D. Krenželok, Kubeš, Hrabal, Hamrlík, Krisl – T. Doležal, Pšurný, Süss – M. Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Jan Svoboda, D. Indrák, Sebera.
Kubičík, Cabák – Hanzlík, Komínek
MEO Aréna, Přerov
Sokolov
Cichoň (A. Beran) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, A. Rulík, Tomek, Radek Jeřábek, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan, M. Sloboda – Kuťák, Kverka, Šmerha – Vracovský, D. Novotný, Prošek.

Oba celky si na začátku třetiny vyzkoušely přesilovku, nicméně Přerov se z výhody opět neradoval, zatímco Sokolov později slavil, když z levého kruhu překonal Petráska Jan Pohl. Sokolovský gól však opět nezůstal dlouho bez odezvy, když si v protiútoku ze středního pásma nabruslil na hranici levého kruhu Matouš Kratochvil a přesnou střelou srovnal. V 56. minutě přišel rozhodující moment utkání. Dvořák uspěl na buly, Krenželok pálil a Matěj Svoboda doklepával puk, který Cichoňovi propadl za záda. V poslední minutě se navíc v premiéře trefou přes celé hřiště do prázdné branky prezentoval Daniel Krenželok a zpečetil výhru domácích. Já se tímto z MEO Arény loučím a u dalšího zápasu se budu těšit na počtenou!
59:31'
Přerov právě vstřelil branku!
O vítězi dnešního zápasu je prakticky rozhodnuto! Domácí vybojovali puk v přetlačované v rohu vlastního pásma a DANIEL KRENŽELOK zkusil přes celé hřiště odkrytou klec trefit! To se mu povedlo, a tak si v premiéře za Zubry připisuje první branku! Asistence: J. Süss.
59:13'
Sokolov opět bez brankáře v šesti v poli.
58:56'
Buly ve středním pásmu kvůli postavení hráče Baníku v brankovišti. Cichoň se vrací mezi tři tyče.
58:43'
Z velké skrumáže před Petráskem vyplaval puk do rohu kluziště. Ještě před tím vyvezl puk Jakub Svoboda a mohl atakovat prázdnou branku, hostující bek jej ale uhlídal.
58:06'
Hosté vyhráli buly, puk mají na svých holích a hrají bez brankáře.
58:00'
Baník se snaží usadit v útočné třetině, do konce hry zbývají dvě minuty v momentě, kdy se bude vhazovat před Petráskem. Cichoň už pokukuje po hostující střídačce.
57:09'
Hru přerušuje hvizd sudích, puk se otřel o ochrannou síť za Petráskem.
56:49'
Druhý útok Sokolova se snaží probojovat do útočného pásma.
55:24'
Domácí se poprvé v zápase dostávají do vedení! Zubři uspěly na buly a na Cichoně rychle vypálil Krenželok! Tomu puk vyskočil na záda, spadl za něj do brankoviště a hosté nedokázali uhlídat MATĚJE SVOBODU, který byl na místě první a doklepl puk do prázdné branky! Nedůraz na vlastním brankovišti může stát Sokolov necelých pět minut před koncem body! Asistence: D. Krenželok, M. Kratochvil.
55:17'
Pasáž nahoru dolů přetíná letmé zakončení Jakuba Svobody, na kterého prohodil kotouč Kubeš. Buly před Cichoněm.
54:12'
Domácí obránce Hamrlík čeká s pukem za Petráskem.
52:34'
Sebera se dostal najednou na puk mezi dvěma sokolovskými beky a tváří v tvář Cichoňovi vystřelil! Hostujícího brankáře ovšem nepřekonal a pokračujeme tak nadále v remízovém stavu.
52:20'
Kratochvil zachytil nohama křižnou přihrávku hostů, domácí oslabení končí.
51:53'
Ofsajd hostů.
51:32'
Domácí čtverka v tom Petráska nechala vykoupat. Ten si připsal hned čtyři těžké zákroky, nakonec se ale Zubrům podařilo zmocnit se puku a vyhodit jej k Cichoňovi.
50:58'
Baník poprvé v zápase drží stabilní postavení v přesilové hře.
50:20'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Daniel Krenželok – 2 min., nedovolené bránění).
49:48'
Ve spleti hokejek si v mezikruží vybojoval puk Kuťák, jeho zakončení však mířilo jen doprostřed klece, kde byl Petrásek připravený.
49:07'
Od modré čáry vyslal na opačné straně střelu přes několik hráčů Jeřábek, Petrásek si na ni ale udělal dostatečný výhled.
47:24'
Ani druhý gól hostů nezůstává dlouho bez odezvy! Ti měli před několika chvílemi k dispozici přečíslení tři na dva, nakonec se ale z brejku radují domácí! MATOUŠ KRATOCHVIL si nabruslil s pukem na střed kluziště, moc toho nevymýšlel a prudkou ranou zápěstím srovnal! Asistence: J. Hrabal.
47:06'
Hrabal ladně pronikl do útočného pásma, puk ale záhy ztratil.
46:01'
Baník právě vstřelil branku!
Máme tu první využitou přesilovku, Sokolov se vrací zpátky do vedení! V přesilovkovém rozestavení střílel z levého kruhu po Šikově přihrávce JAN POHL, jehož střela proplula až za Petráskova záda! Asistence: O. Šik.
45:39'
Černý vyhodil po mantinelu, Baník se musí dostat zpátky do útočného pásma.
45:10'
Sokolov je v plném počtu a přesilová hra začíná zase jemu.
45:09'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., podrážení).
44:04'
Přesilovka Přerova až dosud nevypadala špatně, když je mohl ve vlastním oslabení ohrozit Rohan. Přihrávku v brejku z druhé strany měl však na dlouhou hůl.
43:26'
Herman přihrával před branku Kratochvilovi, toho ale v zakončení zablokoval sokolovský bek.
43:10'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Šmerha – 2 min., hákování).
42:54'
Zubři hrají v signalizované početní výhodě.
42:24'
Ofsajd Přerova.
41:47'
Buly se odehraje po Petráskově levici poté, co lapil puk ze vzduchu a přerušil hru.
41:01'
Sokolov byl opět vykázán z útočného pásma, tentokráte pro postavení jeho hráče v brankovišti. Přerov je mezitím v plném počtu.
40:23'
Sokolov se krátce po startu třetiny nastěhoval do pásma Přerova, v pokračování přesilovky mu ale zabránila hra vysokou holí.
40:01'
Druhou třetinu sice začali hosté vyloučením Klejny, ten ale po návratu z trestné mohl otevírat skóre, když jej v přečíslení našel Šmerha a pálil z první. Petrásek se však parádně přesunul a zabránil jistému gólu. Ve 27. minutě už se ale skóre otevíralo, když domácí chyby přesnou souhrou potrestal sokolovský druhý útok. Jaromír Kverka dostal přihrávku do nepokrytého prostoru a přesně zakončil. Doležal měl v polovině dějství na hokejce srovnání, to však za něj po chvíli obstaral Robert Černý, když z mezikruží střílel krásně pod břevno. Druhá třetina začne přibližně v 18:38.
40:00'
39:26'
Sokolov ale přesilovku opět nezačal dobře. Zubři vyhazují.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny se rozeběhla.
38:58'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., nesportovní chování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Matěj Sebera.
38:19'
Zakázané uvolnění Přerova.
37:47'
Zubři se dostali do rychlého přečíslení, ve kterém na prudkou střelu Doležala Cichoň nezareagoval přesně! Puk se od něj pouze odrazil a mohl být rád, že z druhé strany jedoucí Süss nebyl dostatečně blízko k dorážce!
36:43'
Bekhendem zkoušel nachytat Petráska v ostrém úhlu Šik, domácí brankář si ale bližší tyč pohlídal.
36:20'
V rohu domácího pásma inkasoval tvrdý avšak čistý hit Vojtěch Tomi, hra byla přerušena, ale hostující forvard zvládne opustit led jistě po svých. Věřme, že bude brzy v pořádku.
35:32'
Za vlastní brankou čeká na lepší pohyb spoluhráčů Jeřábek.
34:23'
MEO hraje v plném počtu. Zatím jsme viděli z pohledu útočících stran tři špatné přesilovky, okem obránce šlo naopak o dobře odvedenou práci. Tentokráte si druhou zmíněnou roli vyzkoušeli Zubři.
33:56'
Na buly ovšem uspěli Zubři, puk je u Cichoně.
33:47'
Puk vyletěl mimo hrací plochu, šance na obsazení útočného pásma se nyní pro Sokolov skrývá za vyhraným vhazováním před Petráskem.
33:36'
Aktivním forčekingem dělá Sokolovu problémy s rozehrávkou Dvořák.
32:36'
Jan Novák poslal od modré puk pouze do Petráskovy lapačky. Přerovský gólman neváhal s rozehrávkou a Krenželok tak mohl puk rychle odpálit na opačnou stranu kluziště.
32:23'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matyáš Hamrlík – 2 min., vysoká hůl).
31:17'
Do zajímavé příležitosti se po pádu hostujícího beka dostal Jakub Svoboda, z ostrého úhlu už ale neměl mnoho cest, kterými by poslal puk za Cichoňova záda.
30:19'
Zubry zmařená Doležalova šance však dlouho mrzet nemusí! Süss skvěle vybojoval puk na modré čáře, natlačil se před branku a zadovkou jej posunul na Pšurného, od něhož puk putoval ještě mezi kruhy. Tam se posléze objevil ROBERT ČERNÝ, který nechytatelnou střelou pod břevno srovnává skóre zápasu! Asistence: R. Pšurný, J. Süss.
29:28'
Doležal se ocitl v gólovce, když byl zcela nehlídaný před Cichoněm, který se navíc nenacházel úplně v pozici, ve které by pokryl celou bránu! Jeho zpracování mu ale trvalo příliš dlouho a nakonec kotouč poslal pouze do lapačky hostujícího brankáře.
29:10'
Kverka přihrával na Šmerhu, který si hledal prostor před brankou, do pasu ale vložil hůl domácí obránce, a puk tak skončil v ochranné síti.
28:35'
Šik střílel přes Hrabala z pravého kruhu, zaúřadovala Petráskova lapačka.
27:37'
Z neslaného a nemastného hokeje první třetiny se konečně vylízal jeden celek, který nyní diktuje tempo hry. Jsou jím Sokolovští, kteří obléhají značně vykolejené domácí mužstvo.
26:07'
Hluchou pasáž hry ukončuje Baník prvním gólem večera! Ten se do útočného pásma dostal po přihrávce, která jeho útočníkům paradoxně ujela, Kuťák ale puk v domácí obraně vybojoval zpátky a špatné postavení domácích následně potrestal JAROMÍR KVERKA, který dostal přihrávku zpoza branky od Šmerhy a zblízka prostřelil Petráska! Asistence: T. Šmerha, F. Kuťák.
24:36'
Sloboda zkusil v souboji s Krenželokem vystřelit a Petráska nepříjemnou ranou ozkoušel. Další dobrý zákrok domácího gólmana.
24:20'
Vhazovat se bude po pravé ruce Cichoně.
23:41'
Domácí kapitán Krisl velmi obratnými pohyby setřásl soupeře na zádech při útočení, nakonec si ale nerozuměl se spoluhráčem, kterému chtěl puk předat a záhy se tak musel obracet zpátky k defenzivní činnosti.
22:20'
Klejna mohl při návratu z trestné otevírat skóre! Spolu se Šmerhou, který mu adresoval koncovou přihrávku, ujížděl na Hrabala a zakončil prudkou střelou z prvního doteku. Petrásek se ale skvěle roztáhl a v jasném gólu mu zabránil!
22:08'
Sokolov v plném počtu.
21:28'
Krisl skvěle zabránil dalšímu uniklému kotouči a rychle jej předal Pšurnému. Ten našel Doležala, který však puk nezpracoval.
21:08'
Minuta z trestu Klejny je minulostí, Zubři jsou na puku před Cichoněm.
20:34'
Zubři se sami vyhnali z útočného pásma a postavení v něm musejí dobývat nanovo.
20:08'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (František Klejna – 2 min., podrážení).
20:01'
První dějství toho v MEO Aréně vskutku mnoho nenabídlo. Kromě ojedinělých šancí, jako měl hned na startu Jakub Svoboda, v polovině třetiny Herman, nebo Šikův letmý pokus, který otřel Petráskovu tyč, k vidění nebylo nic. Většina slibných pozic nedostála zakončení, a když už střely přišly, nesnesly obvykle dostatečně přísné parametry na to, aby skončily v síti. 0:0 je více než výmluvný výsledek, druhá třetina začne přibližně v 17:49.
20:00'
19:00'
Poslední minuta první třetiny je v plném proudu. Puk v pásmu Přerova na hostujících hokejkách.
18:27'
Dvořák si nepohlídal modrou čáru, ofsajd Zubrů.
17:33'
Další ze série soubojů o kotouč u mantinelu se nyní odehrává v přerovskému pásmu.
16:20'
Zubři se ocitli ve větší šanci, ta ale končí jako Sokolovem úspěšně ubráněná. Süss při rychlém útoku první lajny hledal bekhendem nebezpečně postavené kolegy před brankou, ti se ale s přispěním Cichoňovy hole na puk nedostali.
15:52'
Dvořák se zapisuje do střeleckých statistik, ne však jako úspěšný zakončovatel, jelikož jeho rána mířila doprostřed a Cichoňovi za žádnou cenu nemohla způsobit problémy.
15:00'
Patnáct minut hry za námi, zatím tedy sledujeme pro oko fanouška, dovolím si říct, nudný hokej, ve kterém se toho moc neděje.
14:33'
U rozehrávky však znovu stojí domácí za vlastní brankou.
14:08'
U mantinelu v rohu sokolovského pásma se bojovalo o puk, zvítězili hosté.
13:34'
Hostující forvard Ondřej Jurčík zkusil zápěstím ohrozit Petráska, ten měl ovšem na jeho střelu dobrý výhled.
13:16'
Přerovské ofenzivní snahy nyní brzdí ofsajd.
11:51'
Kratochvil předal dobrou přihrávkou puk do jízdy Hermanovi, který se najednou ocital v úrovni za posledním obráncem! Zpětnou přihrávku na Kratochvila si nemohl dovolit, tak vyzkoušel zakončení na vzdálenější tyč, které Cichoň zlikvidoval betonem!
10:41'
Hostující Novák se po domácí chybě dostal k puku za modrou čarou, včas byl ale domácí defenzivou odzbrojen a vytlačen zpátky do neutrální zóny.
10:11'
Od pravého mantinelu střílel zápěstím Jan Svoboda, Cichoň jeho pokus schoval do výstroje.
09:22'
Nad Cichoněm vyletěl puk do ochranné sítě, hrát se bude před jeho brankou.
08:53'
Přerovské snahy nyní marní ofsajd.
08:33'
Tomáš Doležal založil pěknou akci šikovným pohybem ve středu pásma a vyzkoušel Cichoňovu pozornost florbalovým zakončením. První útok Zubrů pokračuje v ofenzivě.
07:36'
Černý čeká za vlastní brankou na pohyb spoluhráčů.
07:00'
Navrátilec z trestné Šmerha teď chytře zkoušel nachytat Petráska na bližší tyči, Přerovu se ale nakonec podařilo nebezpečí odvrátit.
06:29'
06:12'
Před Cichoněm se utvořil menší závar, puk se však všem hráčům motal pod bruslemi, proto se Kratochvilovi ani Kubešovi nepovedlo vyprodukovat nebezpečnější zakončení.
05:26'
Doležal puk zavezl, tratil a Jeřábek jej vyhodil zpátky k Petráskovi. Nic moc nenasvědčuje tomu, že by si Zubři měli nyní přesilovkovou bilanci vylepšit.
05:04'
A Přerovu se do něj nedaří vrátit.
04:53'
Tomi vyvezl puk z pásma Sokolova.
04:40'
Přerov hraje první přesilovku v zápase. Ty má v letošní sezoně doslova tragické, když pracuje s velmi chabou bilancí osmiprocentního využití.
04:29'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Šmerha – 2 min., sekání).
04:15'
Mladíček s košíkem Sloboda zavezl kotouč do útoku, po střele jednoho z jeho spoluhráčů vyrazil Petrásek puk mimo hrací plochu. Buly v pásmu domácích.
03:53'
Na ofsajdy hrajeme 1:1. Hrabalovi přejel modrou čáru Kratochvil.
03:42'
A hostující celek si po prvním ofsajdu dnešního večera připisuje také první zakázané uvolnění. Buly se odehraje před Cichoněm.
03:24'
Minimálně půl minuty trvající přetlačovanou za Petráskem ukončil až hvizd sudích.
02:48'
Radek Prošek se po šťastném odrazu dostal k puku před Petráskem, jeho štěstí si ale nevybrala stabilitu, když v momentě, kdy mohl zakončovat, upadl. Z dobré pozice tak pro hosty nevyplynulo nic.
02:05'
Sokolov se postaral o první ofsajd zápasu.
01:33'
Domácí Přerov postavil lajny na úvod zápasu trochu netradičně, prvnímu útoku se dostává prostor na ledě až v momentě, kdy by do hry naskakovala čtvrtá formace.
00:40'
Zubři se hned na začátku ocitli v dobré šanci, když se před Cichoněm objevil nehlídaný Matěj Svoboda! Na bližší tyči však sokolovského gólmana nepřekonal!
00:10'
Puk po buly zamířil do pásma Přerova.
00:01'
Utkání za malou chvíli začne. Domácí Přerov obléká modré dresy, hosté ze Sokolova dnes hrají v bílém.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – Černý, Krenželok, Kubeš, Hrabal, Hamrlík, Krisl – Doležal, Pšurný, Süss – Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – M. Svoboda, Dvořák, M. Novák – Jan Svoboda, Indrák, Sebera.

HC Baník Sokolov: Cichoň (Beran) – Klejna, J. Novák, Pohl, Rulík, Tomek, Jeřábek, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, Rohan, Sloboda – Kuťák, Kverka, Šmerha – Vracovský, Novotný, Prošek.

Rozhodčí: Kubičík, Cabák – Hanzlík, Komínek.

HC Baník Sokolov
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje z přerovské MEO Arény! Chance liga dnes bude pokračovat zápasy 12. kola, v němž domácí HC ZUBR Přerov bude měřit síly s klubem HC Baník Sokolov. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.