1. česká hokejová liga - 43. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Poruba 2011 - 30. ledna 2023   18:00

Přerov
Přerov
08:19' Süss (Pechanec, Krisl) • 44:46' Jak. Svoboda (Krisl, Indrák)
2:3
(1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

0:1 (SN)

Poruba 2011
15:43' Hrníčko  (Klimíček, Vachovec) • 17:17' Hrníčko  (Christov, Střondala) • ' Střondala
Přerov
Postava (Da. Král) – Kudělka (A), R. Černý, F. Němec, Chroboček, Krisl (C), Ševčík, Bystroň – Březina, Pechanec, Süss – Doležal (A), Ministr, Okál – Indrák, Kratochvil, Jak. Svoboda – Goiš, Macuh, Jan Svoboda.
Grygera, Rapák – Kučera, Thuma
MEO Aréna, Přerov
Poruba 2011

Prodloužení nabídlo množství zajímavých šancí, především Postavovi pak mohou být domácí vděční za samostatné nájezdy. Ten na přemožitele čekal až do čtvrté série, kdy jej šikovně přelstil Vojtěch Střondala a zařídil hostům druhý bod. Dnes jsme v MEO Aréně sledovali na poměry Chance ligy dobrou hokejovou bitvu, které nechyběly branky, velké šance, ani různé potyčky. Já se s vámi tímto z Přerova loučím a budu se těšit příště. Na počtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba 2011.
Autorem vítězné branky je VOJTĚCH STŘONDALA.
Zdeněk OKÁL neproměňuje.
Vojtěch STŘONDALA proměňuje.
David BŘEZINA neproměňuje.
Roman PŠURNÝ neproměňuje.
Jan SÜSS neproměňuje.
Berishovo zakončení skončilo na tyči a od zad Postavy se zabrzdilo na brankové čáře! Velké štěstí pro mladého brankáře Přerova!

64:58'
Černého střelu chtěl rychle dorážet Kratochvil, který zabrousil do Dolejše. To se pochopitelně vůbec nelíbilo porubské trojce, jež spustila férovku, po které se bude vylučovat na obou stranách.
64:52'
Kratochvil se dostal do souboje jeden na jednoho proti Sedlákovi, hostující bek mu ale do zakončení stihl vložit hůl a srazit puk do ochranné sítě.
64:35'
Süss se pustil do střely, která proletěla mimo a znamenala tak rychlý kontr Poruby. Další nebezpečí opět hasí letos jeden z nejlepších gólmanů ligy Michal Postava.
63:55'
Jakub Svoboda dobře vyčíhal porubskou souhru a s Kratochvilem se pustil do přečíslení, ten mu ale neuváženě přebruslil modrou čáru minimálně o metr.
63:35'
Černého střelu přes hůl soupeře Dolejš spolehlivě zneškodnil. Buly v pásmu Poruby.
63:13'
Po Hrníčkově akci mohl rozhodnout Berisha, který byl sám před brankou, Postava ale podruhé v tomto prodloužení zachránil Zubry!
62:36'
Indrák vytlačil Vachovce, ten se vrací zpátky za Dolejše.
62:11'
Za opačnou brankou puk drží pro změnu zase Doudera.
61:31'
Za vlastní brankou čeká s košíkem Chroboček. Ten v první části utrpěl krvavý šrám na tváři.
60:51'
Zubři nechali trestuhodně mnoho prostoru Hrníčkovi, který měl moře času na zakončení v samostatném nájezdu, Postava jej ale skvěle vychytal!
60:32'
Süss se natlačil před Dolejše, zblízka jej ale nepřekonal!
60:12'
Gřeš ale vzápětí kotouč ztratil. Hrát může Černý.
60:10'
Na kotouči jsou hosté, konkrétně Klimíček.
60:01'
Ani zbytek dvojnásobné výhody, kterou si Přerované přenesli do třetí části, nebyl zužitkován, přestože byl Krisl srovnání blízko. I nadále byli v tvrdé a atraktivní hokejové bitvě mírně nebezpečnější Zubři, kteří se ve 45. minutě dočkali srovnání. Sražený puk si na ose pásma sebral Jakub Svoboda, který udělal pár rychlých kroků a střelou zápěstím překonal Dolejšovu lapačku. Sedlákova nedisciplinovanost góly potrestána nebyla, přestože měl hostující gólman několikrát namále. Činit se ale musel také Postava, když Hrníčko atakoval vzdálenější tyč, a zápas tak dospěl do prodloužení. To začne za zhruba dvě minuty.
60:00'
59:49'
U střídaček, držíc se za koleno, zůstal ležet Rok Macuh. Ten byl zezadu atakován kolenem protihráče, zákrok však pozornosti sudích unikl. Domácí forvard pomalu a za podpěry kulhá do šaten. To bohužel nevypadá dobře.
59:22'
Hektický závěr základní hrací doby přerušuje až porubský ofsajd. Hosté se o pásmo připravili sami.
58:42'
Na přerovském brankovišti teď pořádné horko opět udělala Hrníčkova formace, Krisl ale vzápětí řídil rychlý brejk na opačnou stranu.
58:00'
Rozeběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:34'
Urbancovo vyhození se s přispěním doteku plexiskla dostalo do ochranné sítě, buly po levici Dolejše.
56:58'
Ofsajd Poruby.
56:45'
U branky hledal Střondala Hrníčka, ten se ale v klinči s domácím obráncem k puku nedostal.
56:00'
Do třetí sirény zbývají čtyři minuty, žádný z celků nechce udělat chybu.
55:23'
V pásmu Přerova se o kotouč bojuje na mantinelech.
54:45'
Zakázané uvolnění hostů.
54:28'
Hrníčkova dobrá střela z levého kruhu se otřela o Postavu a letěla těsně mimo tyč!
54:10'
Z vlastního pásma rozehrává Přerov.
53:33'
Vyhození Okála jako icing posouzené nebude, hostující obránce mohl kotouč v klidu dobruslit ještě před poslední čarou.
51:49'
Zajímavá situace pro hosty! Christov z druhé vlny jen o kousek nenašel hůl volného Doudery, který čekal u odkryté tyče!
50:39'
František Němec inkasoval nepříjemně kotoučem na tvář, hra byla znovu přerušena v pásmu Přerova. Domácí bek bude v pořádku.
50:23'
Kolem Dolejše se mihl nebezpečně letící kotouč, hra je o pár momentů později přerušena na opačné straně.
49:40'
A hosté po vyhraném buly opět vyhazují pouze na icing. Někteří hráči už jsou na ledě velmi dlouho.
49:33'
Pořádný tlak Zubrů končí zakázaným uvolněním Poruby. Vypjatá atmosféra v MEO Aréně začíná eskalovat.
49:08'
Další velká šance Zubrů! V šermovačce u odkryté tyče se ale Březina neprosadil!
47:59'
Při Dolejšovi teď stálo všechno štěstí! Ramenem vytěsnil kotouč, který poskakoval po horní tyči a následně brankovišti!
47:23'
Adam Sedlák – 2 min., nedovolené bránění.
47:23'
Poruba už se sice dostala do pěti hráčů, Sedlák ale okamžitě po návratu z trestné lavice hloupě fauloval a vrátí se zpět.
46:50'
Kotouč podruhé během krátké chvíle opustil kluziště. Znovu se bude vhazovat v obranném pásmu Poruby.
46:40'
Buly po levici Dolejše.
46:18'
Sledujeme ovšem stejný scénář jako v předešlých přesilovkách. Jedno vyhození přináší velmi obtížné dobývání modré čáry.
45:36'
Poruba nedokázala vyhodit, klid na hokejkách se snaží získat domácí.
45:20'
Adam Sedlák – 2 min., sekání.
44:46'
Přerov právě vstřelil branku!
Ve 45. minutě máme srovnáno! Zubři dobře zatlačili v útočném pásmu, díky čemuž se do zajímavé pozice dostal Krisl. Jeho střela se napřed neujala, o několik vteřin později se ale odhodlal k další. Tou sice nastřelil chumel hráčů na ose pásma, tam si ale puk sebral JAKUB SVOBODA, udělal několik rychlých kroků a prudkou ranou zápěstím překonal Dolejše! Asistence: Jiří Krisl, Daniel Indrák.
43:25'
Häring si docela trestuhodně dojel pro vlastní nahození mezi třemi soupeři, jeho zpětný pas ale hráče v červeném nenašel.
42:12'
Zakázané uvolnění svěřenců Jiřího Režnara.
41:46'
Zubři teď nepředvedli dobré střídání. Prostor na střelu se otevřel Bernovskému a nedlouho po něm také Sedlákovi.
40:35'
Poruba důležité oslabení ustála a nyní hraje v plném počtu.
40:19'
A už se mohl radovat ze srovnání! Březinovu vybídku protečoval Krisl, ale Dolejš skvěle zareagoval vyrážečkou!
40:08'
Přerov rychle zaváží kotouč do útočného pásma.
40:01'
Také na start druhé třetiny se aktivnějším hokejem vybavili Zubři, Poruba však oslabení podruhé zvládla bez větších potíží. Dobrou práci v početní nevýhodě pak odvedli také Hanáci a na střídačku znovu také Poruba. Tehdy už ale přišly zajímavější šance, když Dolejš tasil zásadní zákroky přesunem proti Březinovi na straně jedné a Černému na kruhu opačném. Trend střídání přesilovek nadále pokračoval. Hrníčko promarnil útok na hattrick, Gřešově otočce zase skvěle zamezil Postava a poté se museli znovu bránit hosté, tentokráte ve třech. Z chaosu na brankové čáře ale srovnání nevzešlo, a tak druhá třetina gól nenabídla. Do třetí části si Zubři přenesou ještě 35 vteřin přesilovky 5 na 3. Ta začne přibližně v 19:49.
40:00'
39:30'
Poruba poprvé na buly úspěšnější, Zubři spěchají zpátky do útočné třetiny.
39:26'
Pechanec sice objel vysunutého Gřeše, aby předal puk Březinovi, ten byl však v příliš ostrém úhlu. Další buly před Dolejšem.
39:02'
Nepřehledná situace na brankovišti! Dolejš tam ztratil rovnováhu, puk ale dle rozhodčích brankovou čáru v chaotické situaci nepřekročil!
38:45'
Kudělka pálil po vybídce Černého z jedničky, Dolejš dobře zasáhl lapačkou.
38:40'
MEO Aréna volá po srovnání. Důležité buly vyhráli domácí.
38:35'
Adam Sedlák – 2 min., krosček,
Vojtěch Střondala – 2 min., faul kolenem.
38:35'
Dnes se hraje tvrdý fyzický hokej a mírné vyhrocenosti se dá porozumět, Porubští teď ale předvedli dvojici naprosto zbytečných a okatých zákroků a čekají je plné dvě minuty ve třech!
38:04'
Pechanec s Březinou si nerozuměli ve středním pásmu, buly před Postavou.
36:45'
36:28'
Poruba teď ovšem nebyla od druhého využití daleko! Gřeš rychle objížděl branku, Postava se ale stihl fantasticky přesunout a zakrýt odkrytou tyč levým betonem!
36:00'
Jakmile jednou ztratíte pásmo, zpátky už se vám vrací velmi těžko. Toho jsme zatím svědky ve všech početních výhodách. Přerov poněkolikáté za sebou vyhazuje.
35:10'
34:54'
Hrníčko útočil na hattrick! Gřeš ho našel ve skvělé pozici zpoza branky, hostující forvard ale tutovku promarnil!
34:45'
Jiří Krisl – 2 min., nedovolené bránění.
34:18'
Také Zubři mají s dobýváním modré čáry velké problémy, nyní ale přišla dvojice velmi dobrých pokusů! Dolejš se skvěle přesunul proti Březinovi na kruhu pravém a poté i proti Černému na straně opačné!
33:23'
Poruba po pokusu Černého vyhodila, Přerovu se nadále nedaří dostat do pásma.
33:00'
Černý pálil z prvního doteku z levého kruhu, Dolejš ránu dobře viděl a zasáhl vyrážečkou.
32:44'
Radim Toman – 2 min., podrážení.
32:18'
Do zajímavé pozice se proháčkoval Ševčík, pálil ale nad.
31:38'
Velmi dobrou prací si ubráněné oslabení vybojovali také Hanáci.
31:17'
Nyní už ale kotouč opouští obranné pásmo domácích.
31:03'
Sedlákově střele a velmi dobrému zákroku Postavy předcházelo šťastné udržení puku na modré, kde Poruba nakonec atakujícího Goiše dokázala odstavit.
30:13'
Také domácí úvod oslabení zvládají. Puk je u Dolejše.
29:38'
Zdeněk Okál – 2 min., vysoká hůl.
29:34'
Okál předvedl dobrou souhru s Doležalem při rychlém přechodu do útoku, druhý jmenovaný poté však nastřelil pouze brusli couvajícího protihráče.
28:56'
Za bojovnost a obětavost si nyní velké uznání zaslouží Jiří Krisl. Ten ve středním pásmu nevypustil žádný souboj a z šermované pokaždé vynesl kotouč vítězně. Zubři se poté ovšem špatnou rozehrávkou dopustili icingu.
27:34'
Další ofsajd Přerova.
27:26'
Puk vyletěl po souboji holí ve středním pásmu až do ochranné sítě za Postavou.
26:30'
Ševčík to dobře zkoušel na teč pro Okála a Doležala, ani jeden z domácích před Dolejšem ovšem puk nezasáhl.
25:53'
Zajímavá šance se teď narýsovala pro uvolněného Goiše, Dolejš ale přízemní pokus zneškodnil betonem.
25:39'
Poruba ubránila druhé ze tří dnešních oslabení.
24:59'
Nepřesná souhra vyhání Zubry z útočného pásma. Do konce Douderova trestu zbývá zhruba 40 vteřin.
24:31'
Pechanec našel z rohu Süsse, ten se ale nacházel příliš blízko Dolejše a prostor na bližší tyči byl neprodyšně uzavřen.
23:53'
Krisl poslal dobrou vybídku na teč před brankoviště, se žádnou holí hráče ve žlutém se ale nepotkala.
23:39'
Lukáš Doudera – 2 min., držení.
23:30'
Krisl vybojoval faul, Zubři hrají v signalizované početní výhodě.
23:17'
Dolejš sbalil Indrákovo nahození. Buly po jeho pravici.
22:53'
Krislova rána přes porubské hole neprošla, puk vyletěl obloučkem za Dolejšovu branku.
21:59'
Ofsajd Přerova.
21:36'
V útočném pásmu Zubrů se rodilo dobré přečíslení, Doležal ale prudkou přihrávku nedokázal zpracovat.
21:07'
Za Dolejšem drží kotouč Lemcke.
20:30'
Postava před dojíždějícím Vachovcem kotouč raději přikryl. Buly se odehraje po jeho pravici.
20:05'
Po buly se puku zmocnil domácí Kudělka.
20:01'
Po úvodní pasáži bez přerušení se do dobrého tlaku vypracovali Zubři. Ve čtvrté minutě měl po pěkné kličce dobrou šanci Süss, o chvíli později měl Dolejš štěstí při zásahu proti Němcovi. Domácí tlak však neustával a došlo na jejich první přesilovku, kterou před koncem využili. Březinovi asistovat nedokázal, Janu Süssovi už však prudkým a nečekaným pasem na rozkrok už ovšem ano. Domácí posila nezazmatkovala a z mezikruží zavěsila pod víko. Ve druhé početní výhodě už se domácím nedařilo, a tak si ve své převaze později vzala slovo Poruba. Výborným pasem naservíroval puk do jízdy k odkryté brance Klimíček Dominiku Hrníčkovi, který zanedlouho dokonal obrat ve skóre. Do prázdné tentokráte doklepával nezdařilý pokus Christova. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
20:00'
19:32'
19:00'
Pruhovaný muž už je v pořádku a hra pokračuje. Zároveň se rozeběhla poslední minuta první třetiny.
18:27'
A Zubři znovu propadli, z čehož se urodilo další přečíslení. Nebezpečně vypadající akci i s následnou dorážkou ale schytal pouze poblíž branky stojící jeden z hlavních rozhodčích. Hra je přerušena.
17:17'
Poruba právě vstřelila branku!
A po minutě a půl tu po velmi povedeném brejku sledujeme porubský obrat! Střondala řídil přečíslení a na levém křídle našel Christova. Ten chtěl využít volného prostoru a rozjel se směrem k Postavovi, kterého nepřekonal, puk ale proklouzl dál a znovu do jízdy DOMINIKU HRNÍČKOVI, který měl podruhé během krátké chvíle velmi jednoduchou práci při doklepnutí do prázdné části branky! Asistence: Vít Christov, Vojtěch Střondala.
15:43'
Tak i Poruba svoji první početní výhodu využívá! Klimíček prokázal skvělou schopnost číst hru, když si vyhlédl najíždějícího DOMINIKA HRNÍČKA a krásným pasem mu naservíroval do jízdy gól do odkryté části branky! Asistence: Jiří Klimíček, Michal Vachovec.
15:28'
Poruba se dlouho nemohla dostat ke střele, až nyní ale Lemcke našel spoluhráče v mezikruží, jenž měl velmi dobrou příležitost!
14:47'
A druhý pokus o dobytí pásma se Porubě nezdařil.
14:26'
Přerov dokázal vyhrát buly ve vlastním pásmu a rychle vyhodit puk k Dolejšovi.
14:17'
Michal Bystroň – 2 min., podrážení.
14:01'
Přesilovku si zahrají také hosté. Signalizováno vyloučení na straně Zubrů.
13:39'
Dobrá práce Porubských napříč druhým a třetím útokem! Berisha v rychlém přečíslení hledal uvolněného Hrníčka křížným pasem, Postava se proti němu ale stihl dobře přesunout!
13:01'
12:49'
Mírně naivní pas středem pásma na Okála neprošel, MEO druhou početní výhodu nedokáže využít.
12:21'
Do konce trestu Lemckeho zbývá už zhruba jen 40 sekund. Hosté se dobře brání.
11:28'
Domácí si sice po buly udrželi kotouč v pásmu, situaci ale přenesením na modrou na Kudělku, který neměl ideální pozici na střelu, dobře nevyřešili. Poruba vyhazuje.
11:03'
Kratochvil poslal puk okamžitě po buly na branku, Dolejš sklapl betony včas.
11:01'
Justin Lemcke – 2 min., podrážení.
10:46'
A Zubři opět v dobré brankové příležitosti! Pechanec při brejku vyslal dopředu Březinu, který musel pod tlakem zakončovat rychle ve sprintu, Dolejš byl ale při úniku domácích připraven!
09:52'
Poruba se snažila přijít s rychlou odpovědí, Postava byl ale v domácí brance připraven.
08:19'
Zubři ale nakonec přesilovou hru využít zvládli a jdou do vedení! Pechanec se kousek od pravého kruhu stříleným pasem rozhodl najít JANA SÜSSE, který nečekaný pas zpracoval rozkrokem (zaplaťpánbůh za suspenzory), s ničím se nemazal a z mezikruží vymetl Dolejšovu šibenici! Asistence: Antonín Pechanec, Jiří Krisl.
07:54'
Nejproduktivnější hráč Zubrů a také nejlepší střelec v jednom, David Březina, mohl otevírat skóre, přihrávku Pechance obloučkem ale dlouho zpracovával, a Dolejš se tak stihl přesunout!
07:25'
A dlouhé vyhození obstaral Adam Sedlák.
07:09'
Dobrou práci odvedl Berisha, který vyhnal domácí obránce až k vlastní brance.
06:54'
To ale rychle dobyli zpět. Z osy hřiště pálil z nápřahu Kratochvil, Dolejš puk schoval na hrudi.
06:37'
Kudělka nedokázal na modré zkrotit skákavý puk, Zubři se tak hned na úvod sami připravují o útočné pásmo.
06:33'
Jiří Klimíček – 2 min., hákování.
06:21'
Ledaři už míří zpět z kluziště, hra může pokračovat.
06:21'
David Chroboček zůstal ležet před domácí brankou. Nešťastnou souhrou okolností mu skákavý puk vyletěl od hole přímo do tváře, a došlo tak ke krvavému zranění. Domácí bek míří do kabin, tak doufejme, že bude brzy v pořádku. Do akce se nyní pustí místní ledaři, kteří krvavé stopy musejí sklidit, aby se mohlo pokračovat.
05:51'
Byť Poruba nezačala lépe, zahrozit mohla také ona. Na Lemckeho nahrávku si sjížděl Toman, ale netrefil.
05:01'
Zdeněk Okál předvedl, že se mu v posledních týdnech konečně začalo dařit. Nejprve skvěle vybojoval puk z holí soupeřů, poté jej ještě předložil na levé křídlo ke střele.
04:39'
A Zubři i nadále pokračují v dobrém startu. Nátlakem vybojovali další vhazování před Dolejšem.
04:15'
Dolejš se štěstím ustál pokus Františka Němce od modré! Ten se pokoušel tečovat ještě Indrák, hostující gólman ale okrajem lapačky kotouč vytěsnil těsně vedle tyče!
04:02'
Zubři po Süssově pokusu předvedli dobrou pasáž, další buly před Dolejšem.
03:22'
Süss se po buly v útočném pásmu krásnou kličkou vyhnul soupeři a z dobré pozice zkoušel střílet, s pravděpodobným přispěním teče však puk rozezvučel pouze plexisklo za brankou, nikoli gólovou sirénu!
03:11'
Teď už ovšem Dolejš na volný kotouč blížící se k brance musel reagovat přikrytím lapačkou. Buly po jeho levici.
02:59'
I po třech minutách hrajeme bez přerušení. Kudělka ustál hostující napadání, rozehrávat budou Zubři.
01:56'
Na puku jsou za vlastní brankou domácí, konkrétně Kudělka. Gólmani jsou prozatím bez práce.
01:19'
První rozehrávka se hostům nevyvedla. Před Indrákem kotouč uhájil Christov, Poruba může zkusit zaútočit znovu.
00:39'
Gřeš zachytil domácí pokus o souhru v útočném pásmu, zaútočit může Poruba.
00:04'
Na buly ukořistili puk domácí.
00:01'
Utkání za malou chvíli začne. Domácí hokejisté nastoupí ve žluté sadě dresů, hosté z Poruby dnes oblékají červené trikoty.

HC ZUBR Přerov: Postava (D. Král) – Kudělka (A), Černý, F. Němec, Chroboček, Krisl (C), Ševčík, Bystroň – Březina, Pechanec, Süss – Doležal (A), Ministr, Okál – Indrák, Kratochvil, Jak. Svoboda – Goiš, Macuh, Jan Svoboda.
Trenér: Robert Svoboda

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Doudera, Lemcke, Klimíček, A. Sedlák, Mlčák – Gřeš, Vachovec (A), Karafiát – Bernovský, Pšurný (A), Berisha – Christov, Střondala, Hrníčko – Brodek, Toman, Häring.
Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Grygera, Rapák – Kučera, Thuma.
Přerov vs. Poruba
Také první měsíc nového kalendářního roku už se pomalu ale jistě stává minulostí, a tak přijdou na řadu brzy kola, která budou v případě některých účastníků Chance ligy rozhodovat o úspěšné či neúspěšné sezoně. Přerovští hokejisté vedení Robertem Svobodou a Petrem Dočkalem mají jedenáct zápasů před koncem taktéž jedenáctibodový náskok na jedenáctou Jihlavu, která momentálně drží první nepostupovou příčku do vyřazovací fáze. V posledních kolech se zvedl také Zlín, jenž za Zubry zaostává o osm bodů a ve finiši se bude pokoušet prokousat minimálně ze šesté příčky do čtvrtfinále. Tu nyní drží Přerov, který dnes na svém ledě od 18 hodin vyzve Porubu.

MEO se v tomto ročníku utkalo s Porubou zatím pouze dvakrát. Duel čtvrtého kola v Ostravě totiž dva tradiční soupeři odehrají až během únorové reprezentační přestávky. Na první vzájemný zápas tak došlo až na konci října v přerovském prostředí. Svěřenci trenérů Jiřího Režnara, Karla Suchánka a Tomáše Potěšila po dvanácti minutách vedli o dva góly zásluhou Aarona Berishy (15+17) a Víta Christova (4+8), Zubři ale ukázali, že se jim v nynější sezoně daří otáčet skóre. Ještě do konce první části snížil David Březina, který ve třetím dějství také srovnal. Těsné vítězství Hanáků pak ve 48. minutě trefil z přesilovky Jan Svoboda.

V prosinci na porubské půdě naopak jako první udeřili Zubři, Březina se z přesilovkového úniku zkraje druhé třetiny nemýlil. I tentokrát ale domácí tým předvedl obrat. Porubští uspěli v prodloužení, o což se góly postarali ex-přerovští Tomáš Šoustal (17+16) a Roman Pšurný (10+18). Právě pětadvacetiletý uničovský rodák Šoustal, který modrožlutý dres oblékal v letech 2020–2022, je lídrem produktivity slezského celku. V posledních zápasech však v sestavě chyběl, naposledy nastoupil 9. ledna proti rezervě Pardubic. Šestatřicetiletý Pšurný, jenž během dlouhého přerovského angažmá pokořil hranici 300 startů, patří pro změnu mezi nejlepší nahrávače Poruby.

Poslední asistenci si připsal v sobotu v Prostějově, kde ale Ostravané prohráli rozdílem tří branek (1:4). Podruhé v řadě tak podlehli moravskému protivníkovi, předtím zůstal nad jejich síly Vsetín. Na Lapači nevsítili ani jeden gól a odcestovali s nezdarem v poměru 0:5. V předešlých soutěžních kolech ale rozstříleli jihlavskou Duklu (4:0) i Šumperk (6:1), mezitím ještě přišla domácí porážka se Zlínem (0:2). Na třetí příčce tabulky má Poruba momentálně tříbodovou ztrátu na druhý Vsetín a čtyřbodový náskok na čtvrtý Prostějov, Valaši a Jestřábi ale odehráli o utkání více. K tahounům Slezanů se vedle zmíněných Šoustala, Pšurného nebo Berishy řadí další útočník s přerovskou minulostí Jakub Šlahař (14+18), stejně jako kapitán Michal Vachovec (8+18).
Hezký pondělní podvečer z přerovské MEO Arény. Dnes nás čeká utkání 43. kola tuzemské Chance ligy, v němž změří síly domácí Přerov a hostující Poruba. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.