1. česká hokejová liga - 48. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Šumperk : Slavia - 18. února 2023   17:00

Šumperk
Šumperk
15:39' Žálčík (Průžek, Bartoš) • 28:47' Eliáš (Drtil, Žálčík) • 52:57' Š. Jelínek (Matě. Svoboda, Šuhaj) • 57:49' Š. Jelínek (Drtil)
4:5
(1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)

0:1 (SN)

Slavia
Slavia
18:32' Závora  (J. Brož, Hejda) • 39:57' Kulda  (Žejdl, Knotek) • 54:55' Žejdl  (Knotek, Klikorka) • 56:23' Strnad  (Žovinec, Všetečka) • 65:00' Všetečka
Šumperk
Wagner, Ondráček – Dědek, Thuma
Škoda Arena, Šumperk
Slavia

Ode mě je to dnes vše. Hezký den!
Majitelem druhého bodu je pražská Slavia. jediným úspěšným střelcem byl Robin Všetečka. pro Šumperk se v boji o záchranu jedná o další ztrátu a situace se jim výrazně komplikuje.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
ROBIN VŠETEČKA rozhoduje nájezdy. Všetečka prostřelil Lackoviče střelou nad pravý beton.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo, po úpravě ledů rozhodnou o majiteli druhého bodu samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:12'
Šuhaj střelou zápěstím minul branku.
63:34'
Kern se dostal až před Lackoviče, Kern z bezprostřední blízkosti trefil jen výstroj Lackoviče.
63:05'
Jelínek uklidňuje situaci a jede střídat.
62:49'
Jelínkova střela byla zblokována.
61:48'
Drtil drží puk za brankou, Šumperk střídá.
61:07'
Šimon Jelínek se dostal do samostatného úniku, jehož skvěle vychytal betonem Málek.
60:15'
Kulda se dostal ihned ke střele, minul však branku.
60:01'
Začalo prodloužení.
Je za námi hodně divoká třetí třetina, která končí remízou 2:2 a bude se tedy prodlužovat. Šumperk poslal v 53. minutě do vedení Šimon Jelínek, hosté ale otočili vývoj v přesilovkách, nejprve se prosadil Lukáš Žejdl, na kterého navázal v 57. minutě Lukáš Strnad. Draci ale nesložili zbraně a v 58. minutě vyrovnali zásluhou Šimona Jelínka. O vítězi se tak rozhodne v prodloužení, případně přijdou na řadu nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:28'
Szathmáryho nahození ukryl Lackovič do lapačky.
Draci právě vstřelili branku!
Šumperk s nutnou dávky štěstí vyrovnává. ŠIMON JELÍNEK střílel od modré čáry, jeho pokus přizvedl jeden ze Slávistů tak nešťastně, že puk dopadl obloučkem do branky.
Asistence: Tomáš Drtil
56:23'
Slavia právě vstřelila branku!
Žovinec nahrál od modré čáry na levý kruh LUKÁŠU STRNADOVI, který perfektní střelou z první se trefil do pravého horního rohu. Slavia využívá třetí přesilovku a jde do vedení!
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
Patrik Kadeřávek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
54:55'
Tomáš Knotek velmi dlouho míchal s pukem na pravém kruhu, až se mu uvolnila možnost pro přihrávku před branku na LUKÁŠE ŽEJDLA, který tečoval puk do branky:
54:08'
Szathmáryho střela byla zablokováno mimo kluziště.
52:57'
Krásná akce Draků. Šuhaj vybojoval puk u mantinelu, nahrál ho na levé křídlo Svobodovi, který našel před brankou najetého ŠIMONA JELÍNKA, který se trefil do odkryté branky.
Asistence: Matěj Svoboda, Vojtěch Šuhaj
52:24'
Hra je přerušena a buly bude ve středním pásmu.
52:07'
Puk je v rohu u mantinelu, hráči u něj bojují.
51:27'
Žálčík přejel přes modrou dříve než s kotoučem Bartoš, píská se tak ofsajd.
51:09'
Šumperk je momentálně aktivnější.
50:31'
Hrachovského nahození ukryl opět Málek do lapačky.
49:27'
Drtil rozjíždí útočnou akci od své branky.
49:07'
Velký tlak Šumperka. Vildumetz rozjel útočnou akci, po které zakončoval Eliáš, Málek však chytil puk do lapačky.
48:00'
Kernovi odskočil puk na modré čáře, Slavia musí vyklidit pásmo.
46:55'
46:52'
Bartoš našel žabičkou najetého Žálčíka, který byl sám před Málkem, jeho pokus však letěl těsně vedle levé tyče.
46:07'
Jelínek si nabruslil až před Málka, bekhendový blafák však nedokázal dotáhnout k úspěšnému konci.
45:31'
Drtil nahrál od modré čáry na pravý kruh Žálčíkovi, který střelou z první trefil jen Málka.
45:00'
Závora zahrál kotouč vysokou holí, hra je přerušena a bude se vhazovat v obranném pásmu Slavie.
44:55'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Edgars Kulda – 2 min., krosček.
44:42'
Závora se dostal k dorážce bekhendem, trefil však jen rameno Lackoviče.
44:15'
Drtilovo nahození vyrazil Málek do ochranné sítě.
43:08'
Knotek přešel modrou čáru a našel svou přihrávkou Všetečku, který z levého křídla minul zadní tyč.
42:28'
Zakázané uvolnění Šumperku.
41:59'
Krliše hledal před brankou Klikorka, slávistický útočník na puk však nedosáhl.
40:56'
Nahození Matyáše od modré čáry mířilo mimo branku, ale i tak ho Lackovič pro jistotu chytil do lapačky.
40:23'
Ofsajd Šumperka.
40:01'
Druhá třetina končí stejným výsledkem jako ta první. Šumperk poslal do vedení šťastnou brankou Eliáš. Šumperk byl nadále aktivnější, ale třetí branku nepřidal, a tak přišel v závěru trest, když Slavia využila přesilovku zásluhou Kuldy.
40:00'
39:57'
Knotek přihrál z kruhu před branku Žejdlovi, který si všiml volného EDGARSE KULDY na druhé straně. Kulda měl před sebou prázdnou branku, kterou také trefil.
Asistence: Lukáš Žejdl, Tomáš Knotek
39:46'
Žejdlova střela skončila vedle branky, následně Šumperk vyhazuje.
39:14'
38:52'
Knotek pálil z pravého kruhu, Lackovič byl však připraven.
38:36'
Slavia bude hrát lukrativní přesilovku 4 na 3.
38:36'
Štěpán Dudycha – 2 min., nedovolené bránění.
38:10'
Žálčík dobruslil nahození, které se mu odrazilo od zadního mantinelu přesně na hokejku. Žálčík střílel z velkého úhlu jen do připraveného Málka.
37:53'
Současné vyloučení:
Tomáš Bernat – 2 min., hrubost.

Michal Simon – 2 min., hrubost.
37:49'
Klikorkovu ránu Lackovič vůbec neviděl, nakonec ho však puk trefil.
37:20'
Všetečkova střela z levého kruhu končí ve výstroji Lackoviče.
36:50'
Šimon Jelínek využil vyhození, které si sebral a jel sám na Málka, Při bekhendovém blafáku byl však seknut do hokejky, což ho rozhodilo a nedokázal přehodit beton Málka. Rozhodčí však trestné střílení nenařizují.
36:43'
Tentokráte chtěl nahození Hejdy tečovat Závora, to se mu ale nepovedlo, a tak puk skončil až opět u Lackoviče.
36:15'
Nahození Hejdy Lackovič viděl, a tak ho chytil do lapačky.
36:03'
Mrňova střela byla zblokována do ochranné sítě.
34:45'
V závěru přesilovky ještě pálil Žálačík, Málek však jeho střelu vyrazil betony.
34:40'
34:15'
Slavia vyhazuje přes všechny čáry.
33:55'
Jelníek se protlačil k zakončení z velkého úhlu, Málek si přední tyč pohlídal a puk z něj nevypadl.
33:32'
Žálačík ovšem další střelou trefuje jen brankáře, od nějž šel puk do ochranné sítě.
33:16'
Žálačík pálil dvakrát v krátkém sledu, ta druhá zlomila Kernovi střelu, což je velká výhoda pro Draky.
32:40'
Jakub Matyáš – 2 min., vysoká hůl.
32:14'
Slavia si nepohlídala přechod do útočného pásma, ofsajd.
31:46'
Lackovič přikryl Mrňovu střelu.
31:20'
Máchovo nahození od mantinelu bylo zblokováno do rohu kluziště.
31:12'
Bartoš byl v přečíslení dva na jednoho opět se Žálčíkem, tentokráte to vzal Bartoš na sebe a střelou na zadní tyč trefil lapačku Málka.
30:43'
Další ofsajd domácího mužstva.
30:11'
Žálčík si nepohlídal přechod přes modrou čáru a je pískán ofsajd.
29:40'
Šumperk drží puk u své branky a vymýšlí další útočnou kombinaci.
28:47'
FILIP ELIÁŠ posílal puk do brankoviště od levého mantinelu, přihrávku si srazil do branky nešťastně Karel Klikorka.
Asistence: Tomáš Drtil, Lukáš Žálčík
28:02'
Dudychovo nahození si dokázal na poslední chvíli najít našel Málek.
27:35'
Lackovič přikryl puk a přerušuje hru.
27:13'
26:44'
Střela Krliše prolétla jen vedle branky, následně so dostal k odraženému puku Bartoš, kterému se nepovedlo dostat z velkého úhlu puk do branky.
25:47'
Hrachovský přihrál přes osu Vildumetzovi, který měl dostatek prostoru ke střele, jeho pokus však minul branku.
25:27'
Vildumetzova střela z pravého kruhu byla zablokována, puk se ale odrazil k Jelínkovi do slotu, jehož střela byla rovněž zablokována, puk skončil v ochranné sítě.
25:13'
Lukáš Stehlík – 2 min., sekání.
24:35'
Žálčík přečetl rozehrávku Kuldy, díky čemuž se Šumperk drží v útočném pásmu. Šumperk navíc bude hrát přesilovku.
23:47'
Krliš se objevil sám před Lackovičem, do jeho bekhendového blafáku mu však vložil hůl dojíždějící obránce.
23:26'
Kotouč byl vytečován na střídačku Šumperka.
22:42'
Nyní jsou aktivní domácí, čtvrtý útok však bojuje v útočném pásmu u mantinelu.
21:36'
Slavia je usazená v útočném pásmu, střela Matyáše od modré minula branku Lackoviče.
20:44'
Bartoš se dostal k vyraženému kotouči a ihned ho poslal zpět směrem na branku, jeho střela však skončila vedle pravé tyče.
20:01'
První třetina je minulostí. Šumperk vstoupil do utkání velmi aktivně, z čehož vyplynula vedoucí branka v podání Žálčíka. Slavia dokazála vyrovnat v 19. minutě, kdy se do odkryté branky trefil Závora. V první třetině měl velké příležitosti Knotek, který se však ani jednou neprosadil, a tak se jde do kabin za nerozhodnutého stavu.
20:00'
18:32'
Hejda dostal puk do slotu, jeho střela nebyla vůbec přesná, puk se dostal ovšem k Brožovi, který ho posunul před prázdnou branku na JANA ZÁVORU, který neměl problém doklepnou puk do sítě.
Asistence: Jaroslav Brož, Tadeáš Hejda
17:41'
Závora držel dlouho puk v útočném pásmu, poté nabil na modrou Hejdovi, který trefil jen obránce před sebou.
17:09'
Bernat si sebral puk v útočném pásmu a dostal se do dobré střelecké pozice, svou střelou ale trefil jen lapačku Málka. Následuje komerční přestávka.
16:24'
Slavia je po inkasované brance aktivní, ovšem střely Kerna nevedly ke gólu.
15:39'
Bartoš našel přihrávkou pod sebe Průžka, který najel na osu hrací plochy a vymyslel přihrávku do ideální střelecké pozice pro LUKÁŠE ŽÁLČÍKA, který trefil odkrytou branku.
Asistence: Jiří Průžek, David Bartoš
14:20'
Žovincovu schovanou střelu vyrazil Lackovič lapačkou.
13:47'
Další zakončení Knotka z většího úhlu minulo branko, poté Kern získal puk a předal ho Knotkovi, který jel sám na Lackoviče, slávistický centr ovšem minul branku.
13:07'
Další přečíslení dva na jednoho. Žalčík však nedokázal poslat přihrávku na Průžka.
12:35'
Další Klikorkovo nahození, před brankou stál vysoký Žejdl, který nedokázal tečovat.
12:23'
Nahození od Klikorky ukryl bez problémů Lackovič v lapačce.
11:17'
Tomáš Knotek vyslal nebezpečnou střelu ze slotu, Lackovičovi proklouzl puk, za brankovou čáru se ale nedostal.
10:40'
10:16'
Šumperk se konečně usadil v pásmu, ale následně Jelínek poslal nepřesnou přihrávku a Šumperk zase musí opustit pásmo.
9:34'
Šuhaj vystřelil na zadní tyč, Málek jeho střelu vyrazil, k puku se ihned dostala Slavia a ta v klidu kombinuje ve vlastním oslabení.
8:54'
Slavia ihned vyhazuje, Kulda navíc vysoko napadá a Šumperk nemá čas na rozehrávku.
8:40'
Lukáš Žejdl – 2 min., podrážení.
8:26'
Střelu Kerna vyrazil Lackovič lapačkou.
7:39'
Bernat to zkoušel individuálně, Klikorka ovšem odvedl velmi dobrou práci a o puk ho odzbrojil.
6:43'
Průžek byl natlačen do brankoviště a posunul i branku Slavie, hra se tak přerušuje.
6:21'
Kulda připravil dobrou pozici zpoza branky Stehlíkovi, jehož střela z první skončila ve výstroji Lackoviče.
5:48'
Vachutka posílal puk zpoza branky do brankoviště, puk skončil až pod Málkovou lapačkou.
5:08'
Šumperk je opět v útočném pásmu, hraje se ale kolem mantinelů.
4:29'
Kotouč na šumperské lavičce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
3:09'
Do přečíslení dva na jednoho vyrazil Průžek se Žalčíkem, první jmenovaný nedokázal přihrát přes obránce spoluhráči.
2:47'
Slavia se zatím nemůže dostat přes modrou čáru.
1:52'
1:38'
Další střelecký pokus už branku trefil. Bernatovu střelu však Málek viděl a bez problémů chytil.
1:16'
Vildumetz zkusil střelu z ostrého úhlu, střela ale letěla mimo branku.
0:14'
David Bartoš byl najetý na levém kruhu, odkud vyslal střelu mimo branku.
00:01'

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (Hamalčík) – Drtil (A), Eliáš, Dudycha, Kadeřávek, Hrachovský, Kunst – Žálčík (C), Bartoš (A), Průžek – Š. Jelínek, Šuhaj, Mácha – Bernat, Nedvídek, Vildumetz – Jouza, Matě. Svoboda, Vachutka.
Trenér: Josef Málek

HC Slavia Praha: Málek (Volevecký) – Klikorka, Hejda, Matyáš, Žovinec, Barák (A), Szathmáry, D. Němeček – L. Stehlík, Žejdl (A), Kulda – Všetečka, Knotek (C), Kern – Strnad, Závora, J. Brož – Mrňa, Simon, Krliš.
Trenér: Daniel Tvrzník

Rozhodčí: Wagner, Ondráček – Dědek, Thuma.
Na druhou stranu osmá Slavia si musí hlídat také pozice za sebou. Na jedenáctý Kolín má náskok pěti bodů. Aby začínala případné předkolo doma, potřebuje si udržet také náskok čtyř bodů na Frýdek-Místek a Duklu Jihlava.
Slavia se pohybuje ve středu tabulky a živí ještě teoretickou naději na přímý postup do play off. K tomu ovšem potřebuje naplno bodovat pokud možno v každém zápase, který "sešívané" do konce základní části čekají.
Draci Šumperk se budou snažit o zisk prvních bodů poté, co proběhla výměna na střídačce. Lukáše Majera po vlastní žádosti o uvolnění z pozice trenéra vystřídal Josef Málek. Úvodní utkání v Přerově ovšem Drakům nevyšlo a prohráli 5:8.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.