1. česká hokejová liga - 46. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Prostějov - 12. února 2024   17:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
19:47' R. Veselý (Doktor, Svačina) • 22:42' Haman (Marosz) • 24:24' Krajč (Ramik, Marosz) • 30:55' Haas (Svačina, Doktor) • 57:42' Svačina
Prostějov
Pavelka (25. Štipčák) – Krejčí, Hanousek, Forman, Drtil, Kubeš, Poledna, Pěnčík – Jiránek (A), Jáchym (A), Z. Doležal – J. Veselý, Vlach, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Maruna, Venkrbec (C), Fronk.

Střely na branku – 26:26 (10:8, 9:11, 7:7)
Hokejisté Frýdku-Místku vítězí nad Prostějovem 5:1 a udělali velký krok k záchraně! Navíc stále mohou reálně pomýšlet i na předkolo play-off.

Velký faktor dnes hrály přesilové hry. Rysi totiž zužitkovali hned čtyři. Právě díky tomu vedli po dvou třetinách už 4:1. Ve třetí části si svůj náskok s přispěním spolehlivého brankáře Mokreho hlídali a v čase 57:42 navíc zpečetil skóre Vladimír Svačina. Ten vystihl hostující přihrávku, dostal se do samostatného úniku a ten nekompromisně proměnil.
60:00'
Domácí ještě ujeli do přečíslení 2 na 1. Hotěk našel Filipa Hamana, proti němuž se stačil Štipčák přesunout!
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny i celého zápasu.
58:41'
Zakázané uvolnění domácích.
58:20'
Teď už se zápas asi spíše dohrává. O jeho osudu je definitivně jasno.
57:42'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Polárkou zní Pátá! VLADIMÍR SVAČINA vystihl na obranné modré hostující přihrávku a vydal se do samostatného úniku, který proměnil střelou nad lapačku Štipčáka – 5:1. Bez asistence.
57:18'
Domácí v přečíslení 2 na 1. Radek Veselý byl ale pokryt a Jakub Doktor to vzal na sebe. Štipčák zasáhl levým betonem.
56:28'
56:18'
Nyní ale šance! Ramík už byl v dobré střelecké pozici. Chtěl ale hledat Macháčka a ten kotouč netrefil.
55:57'
Domácí se v přesilovce už nikam vyloženě necpou. Spíše chtějí šetřit čas.
55:32'
Jan Maruna získal v oslabení puk pro Jiránka. Ten s ním zajel zpátky dozadu a šetří pro hosty čas.
54:27'
Hostující Jiří Fronk odehrál puk mimo hrací plochu a dostal trest za zdržování hry.
54:19'
Rostislav Marosz našel krosem na pravém kruhu volného Michala Hotěka. Ten měl před sebou prázdnou branku, ale prudký pas netrefil dobře!
53:12'
Hostující střelu od modré čáry vyrazil pravým betonem Mokry.
52:38'
Střelu Petra Krejčího zablokoval Šenkeřík a puk se odrazil do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
51:56'
Vojtěch Mokry drží domácím vcelku luxusní třígólový náskok! Jakub Illéš v přečíslení 2 na 1 neviděl prostor pro přihrávku a tak to vzal na sebe. Natlačil se před branku zkoušel střelu na vzdálenější tyčku. mokry to ale čekal a předvedl hezký zákrok lapačkou!
51:18'
Tomáš Drtil z levé strany spíše nahodil puk na Mokreho. Ten ho drží na hrudi.
Dnešní utkání sleduje 912 diváků.
50:40'
50:25'
Snížit mohl Vilém Burian. Ten si najel na přihrávku Haška a jeho střela se otřela o horní tyčku Mokreho branky!
50:04'
Do střely Zdeňka Doležala vložil hůl bránící hráč a puk skončil v ochranné síti.
49:22'
Petr Krejčí střílel z mezikruží. Postupně pak doráželi Jakub Illéš a Roman Vlach, ovšem Vojtěch Mokry opět podržel svůj tým! Reklamní přestávka.
48:50'
Domácí se nyní snaží trochu uklidnit hru a podržet puk na svých hokejkách.
48:03'
Zakázané uvolnění domácích. Bylo to těsné a Štěpán Macháček, který se snažil puk dobruslit, se tomu diví.
47:44'
Burian zajel s pukem za branku a chtěl přihrávat před brankoviště. To ale přečetl Mokry, jenž položil na led svou hůl a její širokou částí nahrávku zablokoval.
46:45'
Po nabídce Doležala se u tyčky natahoval Jáchym. Puk ale nedokázal zasáhnout.
45:49'
Nabídku Illéše se snažil tečovat Zdeněk Doležal. Puk ale letěl z ostrého úhlu a Mokry byl natlačen u své bližší tyčky.
45:36'
Hosté tentokrát v oslabení neinkasovali a jsou v plném počtu.
44:58'
Nyní hostující přečíslení 2 na 1! Žabičku Venkrbce však Jan Maruna nezpracoval.
44:44'
Hosté v oslabení vyvezli puk až k útočné modré.
43:58'
Radek Veselý těsně nedosáhl na kotouč před odkrytou brankou soupeře!
43:35'
Zdeněk Doležal zasáhl vysokou holí Urbance a dostává dvouminutový trest. Domácí zase mohou ukázat, jak jim jdou přesilovky.
42:54'
Hosté chtějí rychle vstřelit gól a vrátit se do zápasu. Po vyhraném buly se dostal ke střele Tomáš Hanousek, který jen těsně minul levou tyčku z pohledu Mokreho!
41:29'
Hosté nadále na puku. Do střelecké pozice se prokličkoval Tomáš Drtil, který přestřelil.
40:49'
Mokry si podržel puk po nahození ze středního pásma. Od hostů to bylo vyloženě z důvodu, aby získali buly v útočné třetině.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:36.
Střely na branku – 19:19 (10:8, 9:11)
Po druhé třetině má zápas výrazně lépe rozjetý Frýdek-Místek, který vede nad Prostějovem už 4:1. Domácím parádně vycházejí přesilovky, dokázali totiž využít čtyři z pěti. Ve 23. minutě zvýšil na 2:0 Filip Haman, který se trefil přesně od modré čáry. O chvíli později vyslal další nekompromisní ránu v početní výhodě Samuel Krajč a to už hosté střídali gólmany. To na nějakou chvíli zabralo a ve 27. minutě snížil na rozdíl dvou zásahů Jan Veselý. Rysi si však pomohli v další přesilové hře, kterou proměnil tentokrát Oskar Haas.
40:00'
39:53'
Michal Hotěk nahrával od zadního mantinelu Maroszovi, který před brankou nezkrotil kotouč ze vzduchu. To už bude ze druhé třetiny vše.
39:37'
Domácí po delší době v plném počtu.
39:16'
Roman Vlach výborně našel z druhé strany najíždějícího Jiřího Fronka, kterému však nesedla střela a puk skončil v ochranné síti za domácí brankou!
39:00'
Startuje poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Hosté se nemohou vrátit s pukem do útočného pásma.
37:51'
Domácí jsou ve čtyřech.
37:46'
Radek Veselý vybojoval puk a vyhodil. To je pro domácí velmi důležité.
37:37'
Daniel Kowalczyk poslal proti mantinelu Doležala a dostává dvouminutový trest. Hosté před sebou mají 12 sekund početní výhody 5 na 3.
37:08'
Dobrý forčekink domácích i v oslabení. Jakub Doktor se dostal k puku na levém kruhu a vystřelil. Zasahovat musel Štipčák.
36:58'
Domácí nyní vyhodili.
36:38'
Na pravém kruhu měl napraženo Jáchym. Domácí zablokovali jeho ránu.
35:49'
Také domácí jsou trestáni za příliš mnoho hráčů! Šance pro Prostějov prosadit se v přesilovce.
35:23'
Hanousek našel krásným pasem od modré čáry před branku najíždějícího Tomáše Jáchyma. Mokry vykryl prostory v brance gymnastickým rozštěpem a skvělým zákrokem udržel Rysům třígólový náskok!
33:43'
Puk nyní vypadl z hrací plochy a to je čas na reklamní přestávku.
32:57'
Další icing domácích po nepovedené přihrávce Kowalczyka.
32:46'
Dobrý tlak hostí. Jakub Illéš poslal do šance Jana Veselého, který neprostřelil Mokreho! Hostující útočník to pak ještě zkoušel po objetí branky. K volnému kotouči se dostal Svačina, který vyhodil na zakázané uvolnění.
32:03'
Petr Šenkeřík vyvezl z pozice obránce puk až do útočného pásma. Michal Ramík dostával jeho přihrávku trošku za sebe a musel si puk rovnat. Proto už z mezikruží nedokázal vystřelit.
31:47'
Nahození Jakuba Illéše od mantinelu pokryl Mokry do lapačky. Následovala strkanice mezi Janem Výtiskem a Janem Veselým. Nepřerostlo to ale v nic, za co by sudí chtěli vylučovat.
30:55'
Domácí dnes střílejí góly jen v přesilovkách! Vladimír Svačina osvědčil svůj přehled ve hře, když nabil OSKAROVI HAASOVI na levý kruh, který z první prostřelil Štipčáka. Ten tedy nevydržel s čistým štítem příliš dlouho. Asistence: Vladimír Svačina a Jakub Doktor.
30:15'
Domácí hrají další přesilovku. Prostějovu se podařilo vyhodit.
29:15'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
Zdeněk Doležal – 2 min., napadení.
29:15'
Urbanec přenesl hru doprava, kde byl Vladimír Svačina. Proti jeho střele se přemístil Štipčák, který hru přerušil. Následuje reklamní přestávka.
28:39'
Hosté poprvé v zápase přežili oslabení. Už jsou v plném počtu.
27:48'
Domácí dlouho drželi útočné pásmo. Větší šanci ale neměli a nyní už Jestřábi vyhodili.
26:37'
Aleš Poledna poslal puk bez teče do hlediště a domácí tak budou hrát další přesilovku!
26:11'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Hosté rychle snižují! Frýdečtí už možná byli nahoře až moc a trošku zapomněli na obranu. Tomáš Hanousek vymyslel od pravého mantinelu krásný pas na levý kruh a proti střele JANA VESELÉHO se Mokry nemohl stačit včas přesunout – 3:1. Asistence: Tomáš Hanousek a Tomáš Jiránek.
24:24'
Hosté reagují střídáním brankářů. Jaroslava Pavelku nahradil Marek Štipčák.
24:24'
Přesilovky dnes Rysům vycházejí fantasticky! Využili i třetí. Rostislav Marosz zavezl puk do útočného pásma. Tam ho nahrál k pravému mantinelu Michalovi Ramíkovi, který kotouč přenechal SAMUELOVI KRAJČOVI a ten z jedničky vymetl vzdálenější horní růžek Pavelkovy branky. Asistence: Michal Ramík a Rostislav Marosz.
23:56'
Hosté se dnes již podruhé provinili hrou v šesti! Následuje tedy trest pro hráčskou lavici.
23:48'
Přišel ale brejk domácích. Proti ráně Vladimíra Svačiny si Pavelka povyjel a vyrazil ji pravým betonem.
23:28'
Hosté okamžitě zkoušejí zvýšit aktivitu a odpovědět.
22:42'
Druhá využitá přesilovka domácích ze dvou! Rostislav Marosz nabil na modrou čáru FILIPOVI HAMANOVI, který nijak nespekuloval a z první poslal dělovku k pravé tyčce z pohledu Pavelky – 2:0. Asistence: Rostislav Marosz.
22:08'
Hostům se podařilo vyhodit.
21:25'
Dvě minuty za dostal hostující Tomáš Drtil, který sekl do hokejky Šuhaje. Přesilovka pro Rysy.
21:02'
Krásná nahrávka Rostislava Marosze, která prošla kolem brankoviště a puk zamířil přesně na čepel Oskara Haase. Ten však trefil tyčku odkryté branky! Obrovská šance Frýdeckých.
20:35'
Hostující Pavelka musel zasahovat proti střele z pravé strany. Domácí navíc i nadále drží útočné pásmo.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:49.
Střely na branku – 10:8
Po první třetině vede Frýdek-Místek nad Prostějovem 1:0. Sledovali jsme poměrně svižný a také vyrovnaný hokej. Hosté dokonce neproměnili trestné střílení, když Hašek nedokázal vyzrát na brankáře Mokreho. Skóre se měnilo až 13 sekund před pauzou, kdy přesilovkovou souhru Rysů zakončil do odkryté kece Radek Veselý.
20:00'
19:47'
Domácí jdou do vedení 13 sekund před přestávkou a 2 sekundy před vypršením přesilovky! Vladimír Svačina přebral puk u pravého mantinelu a nahrával ho mezi kruhy pro Jakuba Doktora. Ten ho dokázal posunout na RADKA VESELÉHO, jenž zakončoval do odkryté branky. Asistence: Jakub Doktor a Vladimír Svačina.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:27'
Hosté vyhodili. Puk se ve středním pásmu zastavil o čárového rozhodčího a z toho těžil Tomáš Jiránek. Ten v oslabení zahrozil, zamířil ale vedle pravé tyčky.
17:49'
Hosté špatně vystřídali a na ledě jich bylo šest. Frýdek-Místek si tedy zahraje přesilovku.
16:59'
Před brankou nezpracoval v dobré pozici Radek Veselý. Na druhé straně mířil dopředu Vilém Burian. Neměl ale rychlost a raději tak počkal na spoluhráče.
16:22'
Domácí se usadili v útočném pásmu. Zatím tomu ale schází zakončení.
15:33'
Nyní se dostal do střelecké pozice na levém kruhu Jan Veselý. Hostující útočník mířil do dobře postaveného Mokreho. Reklamní přestávka.
14:58'
Teď se hra přelévá bez dalších šancí. Za domácí obranu si najížděl Zdeněk Doležal, k němuž ale kotouč neprošel.
13:48'
Hra plyne v rychlém tempu bez zbytečného přerušování.
12:22'
Domácí vyrazili do přečíslení! Na pravém křídle převzal puk Samuel Krajč, který to vzal na sebe. Příklepem trefil vyrážečku Pavelky!
09:36'
Exekuci trestného střílení si vzal na starost Petr Hašek. Zkusil kličku do bekhendu, kterou Mokry přečetl a u levé tyčky zasáhl lapačkou!
09:36'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek:
Radek Veselý – TS, hákování.
09:36'
Vilém Burian najížděl sám na Mokreho, ale byl faulován Radkem Veselým. Bude z toho trestné střílení pro Prostějov!
09:22'
Tomáš Jáchym vyvezl kotouč do útočného pásma a spoluhráči mu navíc odtáhli obranu do strany. Hostující útočník tak byl volný na ose hřiště, odkud střílel. Mokry zasáhl levým betonem a následně neuspěl dorážející Doležal!
08:14'
David Ostřížek se snažil najít na pravém křídle sjíždějícího Petra Haška. Ten ale dostal puk na brusle a nedokázal zakončit.
07:40'
Po přihrávce zpoza branky zakončoval Petr Šenkeřík, který ale minul! Na druhé straně zachytil Ostřížkovo nahození do lapačky Mokry. Reklamní přestávka.
07:10'
Jakub Illéš navíc nemá hokejku! To je už pro Jestřáby problém!
06:24'
Domácí jsou v tuhle chvíli v tlaku. Těží z toho, že Prostějov nestihl vystřídat a má na ledě unavenou pětici.
04:49'
Za vzájemné osekávání před hostující brankou jsou vyloučeni domácí Rostislav Marosz a Tomáš Drtil. Na počtu hráčů se nic nemění.
04:42'
Oskar Haas zamířil s pukem za hostující branku a po objetí se snažil najít některého ze spoluhráčů. Hosté si to ale dobře rozebrali.
04:19'
Domácí Rysi byli zastaveni odpískaným ofsajdem.
04:02'
Hra se zatím vcelku svižně přelévá ze strany na stranu. Oba týmy mají snahu hrát.
03:09'
Jan Výtisk dával puk před branku. Tam byl Nico Geidl, který se nakonec dostal i ke střele. Ta ale nebyla pro Pavelku nebezpečná.
02:48'
Z pravého kruhu střílel příklepem Jan Maruna. Mokry ztlumil puk ve výstroji.
01:53'
Také hosté se připomněli v útoku. Svižnou kombinaci zakončoval z levé strany David Ostřížek. Puk je v lapačce Vojtěcha Mokreho.
01:29'
Domácí začali aktivně. Šenkeřík nahrál mezi kruhy Oskarovi Haasovi. Ten střílel z mezikruží, ale jeho pokus zablokoval bránící hráč.
00:35'
Další rána Jakuba Doktora minula hostující branku.
00:24'
Štěpán Havránek vyzkoušel Jaroslava Pavelku střelou z pravé strany. Prostějovský gólman vyrazil puk.
00:01'

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Š. Havránek, Haman (A), Výtisk (C), D. Kowalczyk, Homola, Šenkeřík, Urbanec (A) – Svačina, R. Veselý, Doktor – Haas, Marosz, Hotěk – Krajč, Šuhaj, Martynek – Ramik, Macháček, Geidl.
Trenér: Martin Hrnčár

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Krejčí, Hanousek, Forman, Drtil, Kubeš, Poledna, Pěnčík – Jiránek (A), Jáchym (A), Z. Doležal – J. Veselý, Vlach, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Maruna, Venkrbec (C), Fronk.
Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Čáp, Šico – Komínek, Maňák.
HC Frýdek-Místek:
Rysi stále mohou doufat v předkolo play-off, ale také se musejí dívat pod sebe. Na desáté béčko Pardubic ztrácejí jen dva mody. Čtyřbodový náskok na poslední Znojmo jim ale rozhodně nedává jistotu záchrany. Nutno ale říci, že třinecká farma výrazně zabrala, když vyhrála poslední tři duely. Naposledy Frýdečtí zdolali doma ve veledůležitém souboji 4:3 Znojmo. Směrem dopředu tým sází na zkušené hráče. Produktivitu vede s 37 body (10+27) Vladimír Svačina. Tomu sekunduje také Rostislav Marosz – 28b (12+16). O branku se dělí Vojtěch Mokry (25 zápasů) s Patrikem Švancarou (21 zápasů).
LHK Jestřábi Prostějov:
Hokejisté Prostějova jsou v tabulce třetí se 77 body. Na druhý Vsetín mají osmibodovou ztrátu, na čtvrtou Třebíč naopak nabrali čtyřbodový polštář. Poslední dva duely Hanáci vyhráli, navíc v nich dostali jediný gól. Ze Zlína přivezli vítězství 2:1, poté doma zdolali 2:0 Jihlavu. Nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem mužstva je Zdeněk Doležal se 38 body a 22 zásahy. Mezi tyčemi se střídají Marek Štipčák (25 zápasů) s Jaroslavem Pavelkou (22 zápasů).
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! Dnes je na programu už 46. kolo Chance ligy v jehož rámci se utkají také Frýdek-Místek s Prostějovem. Zatímco hostující Jestřábi si budou chtít upevnit třetí místo, dvanáctí Rysi stále nemají zdaleka jistou ani záchranu. Na druhou stranu ještě mohou zabojovat i o předkolo play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.