1. česká hokejová liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Litoměřice - 9. prosince 2023   17:00

Vsetín
Vsetín
03:15' Rob (Klhůfek) • 06:59' Larsen (Rob, Jonák) • 09:46' Kern (Hrňa, Š. Jenáček) • 28:16' Kern (Jandus) • 38:32' Hrňa (Kern, Š. Jenáček) • 39:14' Dědek (Kubiš) • 50:37' Dědek (Š. Jenáček, Hrňa) • 59:59' Hořanský (Hryciow)
8:5
(3:2, 3:1, 2:2)
Litoměřice
Litoměřice
11:57' Aubrecht  (P. Svoboda, Kordule) • 16:13' Hauser  (Kordule, Husák) • 33:51' Korkiakoski  (Jícha) • 53:51' Hauser  (Aubrecht, P. Svoboda) • 58:12' Ton  (Hrabík, Vitouch)
Vsetín
Micka, Šico – Maňák, Teršíp
Zimní stadion Na Lapači, Vsetín
2321 diváků
Litoměřice

Skončil nám zápas, který byl velice bohatý na góly na obou stranách. Domácí se dokázali prosadit osmkrát, když si dva góly připsali Kern s Dědkem. Hosté se prosadili pětkrát a nejlepším střelcem byl Hauser, který překonal Zhukova dvakrát. Litoměřice se dlouho držely, nakonec však ve druhé třetině Vsetín dokázal odskočit na rozdíl tří branek a to byla pro Kališníky v podstatě konečná. Děkujeme, že jste tento gólový zápas sledovali s námi a těšíme se na vás příště.
59:59'
Vsetín právě vstřelil branku!
Osmou branku domácích ještě přidal v samotném závěru ADAM HOŘANSKÝ, jenž trefil prázdnou bránu. Asistence: Michal Hryciow
Oddechový čas pro tým HC Stadion Litoměřice.
59:07'
Hosté zkoušejí powerplay a rádi by zkusili srovnat skóre a dostat zápas do prodloužení.
58:12'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Nakonec rozhodčí gól uznali a určili tak, že PETR TON netrefil kotouč nohou úmyslně. Asistence: Ondřej Hrabík, Michal Vitouch.
Hlavní sudí však kontrolují vide, zda v tom byl Ton úmyslně či nikoliv.
58:12'
Puk skončil za zády Zhukova, avšak sudím se nelíbila cesta, jakou se puk dostal do brány. Petr Ton trefil kotouč natočenou nohou a gól tak neuznal.
57:40'
Ve velké šanci byly Litoměřice, když Zhukov vyrazil puk přímo na hokejku Hrabíka, na kterého to však bylo moc rychlé a nedokázal nic udělat.
57:07'
56:54'
Dnešní utkání sleduje 2321 diváků.
54:14'
54:04'
Pokračujeme ve čtyřech na obou stranách, když se po obdrženém gólu vrátil Kern.
53:51'
Velmi rozjetý zápas střelecky obohacuje ještě PETR HAUSER, který snižuje na 7:4. Asistence: David Aubrecht, Přemysl Svoboda.
53:07'
Korkiakoski dostal hokejkou do obličeje od domácího Janduse, který si tak odypká další čtyřminutový trest a budeme tak pokračovat ve hře 3 na 4.
52:50'
Jan Kern posílá domácí tým do čtyř a na obou stranách tak budeme mít stejně hráčů. Domácí trojka si odesdí trest za hrubost.
52:14'
Rvačka mezi Jonákem a Costou se strhla u modré čáry Vsetína. Domácí útočník souboj vyhrál a získal tak uznání od domácích fanoušků. Budeme tedy pokračovat v přesilovce domácích. Costa totiž dostal pětiminutový trest za hrubost a dvouminutový trest za nesportovní chování, který odesdí Plos. Na druhé straně si Rob odsedí 5 minut.
50:37'
Vsetín střílí desátou branku zápasu, když se trefil MATYÁŠ DĚDEK, který tečoval ránu Jenáčka z mezikruží. Asistence: Šimon Jenáček, Erik Hrňa.
50:12'
Korkiakoski se dostal do křížku s Tomášem Jandusem a domácí z toho vytěžili přesilovou hru. Finský forvard usedl za katr kvůli nesportovnímu chování.
50:04'
49:41'
Zápas začíná být vyostřený. Vsetínským se nelíbí rozhodování sudích a začínají být agresivními. Hru teď posunutím brány přerušil Zhukov.
48:04'
10.gól zápasu se nepodařilo vstřelit domácím a můžou to tak zkusit Litoměřice, když budou hrát přesilovku po krosčeku Danielse Bērziņše.
45:27'
Opět bude Vsetín hrát přesilovku, když Roba kolenem zasáhl Petr Ton a odpyká si tak 2 minuty.
45:10'
44:10'
Teď Šatnému proklouzl puk mezi betony až těsně před bránu, kde ho ale naštěstí pro něj nestihl dorazit žádný z domácích hráčů.
43:40'
Hrňa poslal puk na vzdálenější tyč, avšak Šatný dokázal vyrazit puk betonem.
43:10'
Další přesilovka pro domácí, kteří tak mohou vstřelit 10.gól zápasu. Za katr si sedne Sihvonen, který soupeře zahákoval v rohu kluziště.
42:48'
Skvěle si teď Přemysl Svoboda obehrál hráče na modré čáře a dokázal vystřelit. Jeho pokus opět vychytl Zhukov.
42:24'
Costa se dostal do šance, když střílet z předbrankového prostoru. Důležitý zákork si ale připsal Zhukov.
41:10'
Daniels Bērziņš se ve třetí třetině dostal opět na led a vypadá to, že je tedy v pořádku.
40:47'
Hrňa se snažil procpat puk na Jonáka, který by měl před sebou už lehkou příležitost ke skŕování. Žabičku vsetínského kapitána ale zblokovali hráčí hostů.
40:14'
Zhukov si připsal první zákrok třetí třetiny, když ho prověřil Sihvonen.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:49.
Máme i po druhém dějství, ve kterém zvítězil opět Vsetín, když se jeho hráči prosadili třikrát a vstřelili tak dnes již šest branek. Naopak Litoměřice ve druhé periodě překonaly domácího brankáře pouze jednou a prohrávají tak o 3 branky. Dnešní zápas je tedy plný gólů a uvidíme kolik jich ještě padne v poslední třetině.
40:00'
39:14'
No a tady je možná rozhodnuto. Nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že Vsetín si dnešní zápas již pohlídá. Šestý gól Valachů vstřelil MATYÁŠ DĚDEK, který včera podepsal novou smlouvu. Asistence: Pavel Kubiš.
38:32'
Jeden gól za druhým je k vidění v dnešním utkání. Domácí potrestali Litoměřice a zvyšují tak na 5:3, když se z předbrankového prostoru trefil ERIK HRŇA. Asistence: Jan Kern, Šimon Jenáček.
38:02'
Po srážce Aubrechta s Bērziņšem si domácí zahrají přesilvku. Střet těchto dvou hráčů nevypadal vůbec pěkně ale hostující bek si odsedí jen 2 minuty za napadení.
33:51'
Špatné střídání jednoho z domácích a nádherná souhra Kališníků vyústila ve snížení o jednu branku. Josef Jícha skvěle přihrál finskému MARKUSI KORKIAKOSKIMU, který se následně dokázal trefit. Asistence: Josef Jícha.
31:34'
31:10'
První tlak Kališníků v přesilovce vyústil pouze v zákrok Zhukova, když ho prověřil Josef Jícha.
29:34'
Litoměřice mají další příležitost ke snižení. Luboš Rob se za bránou provinil proti Jíchovi a odpyká si tak dvě minuty za podrážení.
28:16'
Stejně jako hosté, dokázali i domácí vstřelit gól těsně po konci přesilovky. JAN KERN se dnes trefil podruhé, když mu puk přihrál Jandus. Asistence: Tomáš Jandus.
28:13'
26:13'
Klhůfek se dostal skvěle až před brankáře Šatného, jenže těsně před zakončením ho fauloval Patrik Husák, který si za katrem odpyká své držení soupeře.
24:30'
Jícha se backhandem dostal k ohrožení brány domácích. Zhukov, který dnes chrání tři tyče Vsetína si s pokusem soupeře poradil a stav utkání je tak stále 3:2.
23:20'
Kubiš měl velkou příležitost, když mu do slotu přihrál Dědek. Zkušený forvard svou střelou ale minul bránu Šatného.
21:15'
První střela ve druhé části hry. Daniels Bērziņš prověřil Šatného, avšak pukem na hruď ho nijak nezaskočil a gól nevstřelil.
20:09'
Druhá třetina nám začíná akcí Vsetína, kterou zastavuje ofsajd.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:54.
Skončilo nám úvodní dějství, kde bylo k vidění hned 5 branek. Do zápasu naskočili ve velmi dobrém tempu domácí Valaší, kteří skórovali již po 3 minutách, když se trefil Luboš Rob. Následně dokázali žlutodresí zvýšit na 3:0, když využili dvě chvilku po sobě jdoucí přesilovky a s Litoměřicemi to vypadalo bledě. Ke konci 12.minuty ale udeřili i hosté. Z přesilovky se totiž trefil Aubrecht a dal tak svému týmu naději na srovnání či alespoň dotáhnutí skóre. Jeho snížení ještě vylepšil Petr Hauser, který snížil na 3:2 těsně po konci druhé přesilovky Kališníků a do druhé třetiny tak půjdeme pouze s jednobrankovým rozdílem.
20:00'
19:35'
Domácím fanouškům se v posledních minutách nic nelíbí a stadionem se ozývá jejich pískání.
17:55'
Adam Hořanský se mohl ujmout šestého gólu v zápase. Na zemi ale zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a rozhodčí tak raději přerušil hru. Vsetínský hráč tak nestihl ani vypálit.
16:13'
Nestihl to sice v přesilovce, avšak přece jen se trefil. PETR HAUSER snižuje na rozdíl jediné branky, když se z předbrankového prostoru dokázal prosadit. Asistence: Pavel Kordule, Patrik Husák.
15:58'
14:20'
Šatný teď podržel svůj tým, když se do obrovské šance dostal Jonák. Domácí hráč v oslabení ale nedokázal skórovat, i když si gólmana položil na zem.
13:58'
Další osůabení pro domácí a příležitost pro Litoměřice snížit na rozdíl jedné branky. Jan Kern si odpyká dvouminutový trest za hákování.
12:30'
Sihvonen zkoušel překvapit Zhukova v bráně. Jeho nájezd z boku hřiště ale dokázal Rus ve službách Vsetína ramenem vychytat.
11:57'
Přesilovky v tomhle utkání jsou zatím na obou stranách 100%. Litoměřice snižují na 3:1, když se pomocí clony Korduleho trefil DAVID AUBRECHT. Asistence: Přemysl Svoboda, Pavel Kordule.
11:25'
ve velké šanci se ocitl Hauser, který těsně před Zhukovem střílel. Kmenový hráč Sparty ale trefil jen ruského gólmana.
10:56'
První přesilovku si zahrají také hosté, kteří se tak mohou dotáhnout blíže k domácímu kádru. Za podrážení si dvě minuty odpyká Pavel Klhůfek.
09:46'
Pro Litoměřice tento zápas nevypadá vůbec dobře. Druhou přesilovku utkání dokázal využít JAN KERN, který dostal skvělý puk na teč od kapitána Hrni. Asistence: Erik Hrňa, Šimon Jenáček.
08:47'
Kale Costa i přes vlastní oslabení prověřil Zhukova. Gól sice nedal, vybojoval však buly po pravici ruského gólmana.
08:21'
Bláha se dostával do útoku a ve finální fázi jej po předešlé chybě podrazil Filip Kuťák. Hostující forvard si tak odpyká 2 minuty.
06:59'
První přesilovka zápasu je využita. Vsetín odskakuje Litoměřicím na rozdíl dvou branek, když se střelou od modré čáry prosadil MADS LARSEN. Asistence: Luboš Rob, Vít Jonák.
06:39'
Šatný vyrazil střelu Jenáčka až ke stropu Lapače a přerušil tak hru.
05:58'
Rob se jako první odhodlal ke střele, když pálil po nápřahu. Šatný však střelu viděl a taky si s ní poradil.
05:06'
Nejtrestanější tým si zahraje první oslabení zápasu. Na trestnou lavici usedl Michal Vitouch, který svého soupeře podrazil.
04:47'
Po teči australského Costy se musel opět činit Zhukov. S dalším pukem mířeným na něj si ale opět poradil.
03:53'
Erik Hrňa mohl zvýšit už na rozdíl dvou branek. Jeho nájezd ale nakonec rozezvučnil pouze tyč za zády hostujícího gólmana.
03:15'
Po pěkné akci domácích zde máme první gól! LUBOŠ ROB se dokázal trefit za záda Šatného, když dostal před bránu pas od Klhůfka. Asistence: Pavel Klhůfek.
02:21'
První zákrok zápasu si připsal Zhukov, na kterého chtěl vyzrát jeden j hráčů Litoměřic. Vyjetí zpoza brány však nevyšlo a vhazovalo se tak po levici Zhukova.
00:01'
Za malý moment nám začne duel mezi Vsetínem a Litoměřicemi. Domácí v dresech žlutých, hosté v tmavě modré.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Larsen, Hryciow, Smetana (A), Hamřík, Ďurkáč, Š. Jenáček – Rob (A), Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Bērziņš, Holec – Jandus, Kern, Hořanský – Š. Bláha, Dědek, Kubiš – Kratochvil.
Trenér: Jiří Weintritt

HC Stadion Litoměřice: Šatný (Kühn) – Jebavý (C), Tůma, Kroupa, Černohorský, Pavlák, Aubrecht, Husák (A) – Sihvonen, Jícha (A), Korkiakoski – Hauser, Kuťák, Ton – Hrabík, Plos, Costa – P. Svoboda, Vitouch, Kordule.
Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Micka, Šico – Maňák, Teršíp.
Ve 29.kole Chance ligy svedou souboj týmy z nejlepší pětky. Vsetín, který je aktuálně druhým nejlepším týmem druhé nejvyšší soutěže vyzve Na Lapači Litoměřice, které uzavírají top pětku soutěže. Celek z Valašska a celek ze severních Čech si z prozatimních dvou střetnutí odnesly shodně po jedné výhře, když každý z celků vyhrál na domácí půdě.

VHK Robe Vsetín je nejlepším týmem Chance ligy co se týče domácích zápasů. V kláních na svém stadionu sice získal shodný počet jako Poruba, skóre však má tým z Valašska o 3 góly lepší. V celkovém pořadí patří Vsetínu druhá příčka s 54 body, což znamená ztrátu 13 bodů na lídra z Poruby. Vsetín svou formu potvrzuje i v posledních zápasech, ve kterých soupeřům nedal moc šancí a zvítězil 4 z 5 utkání, navíc ve čtyřech duelech vstřelili hráči Valachů 4 a více gólů, ke kterým přidal třígolovou výhru se Slavií. Zajímavým hráčem z kádru domácích bude určitě devatenáctiletý Matyáš Dědek, který si v každém z posledních 5 zápasů připsal alespoň bod. Aktuálně má tento mladý forvard na kontě 15 bodů (3+12) z 27 zápasů, což na první sezónu v dospělém hokeji není vůbec špatné.

HC Stadion Litoměřice se v druhé nejvyšší soutěží stále drží v nejlepší pětce, kterou uzavírají se 47 body. Páté místo hostům patří i přes tři prohry v posledních 5 utkáních, ze kterých v jednom dokonce nedokázali vstřelit ani jednu branku. Dva další zápasy Kališníci vyhráli a z tohoto důvodu se nesesunuli ještě níže. Co se týče venkovních duelů, nejsou na tom Litoměřice tak dobře. V zápasech mimo svou půdu totiž získaly 20 body z 39 možných a v tabulce venkovních zápasů se tak řadí na osmou příčku. Vsetínská obrana si jistě bude muset dávat pozor na finské duo Sihvonen – Korkiakoski, kteří dohromady nasbírali již 36 bodů a dělají problémy i té sebelepší obraně a to nejen svými střelami, ale také skvělými kličkami a hlubokým forčekingem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.