1. česká hokejová liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Znojmo : Litoměřice - 29. listopadu 2023   18:00

Znojmo
Znojmo
29:54' Zahradníček (Masař, Bartko) • 51:04' Šťovíček (Zahradníček, Bartko)
2:3
(0:0, 1:1, 1:2)
Litoměřice
Litoměřice
37:33' Tomek  (Costa, Sihvonen) • 53:39' Kordule  (P. Svoboda, Vitouch) • 58:10' P. Svoboda  (Kordule, Jebavý)
Znojmo
Durný (Groh) – Zahradníček, Bartko, E. Mareš, Bukač, J. Jenáček, Remta, Tejnor (A) – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš (A) – Berka, Hruška, Sklenář – J. Sedláček, Čermák, Masař.
Josef Barek, Tomáš Mejzlík – Pavel Mikšík, Henrich Kráľ
Nevoga Aréna
1102 diváků
Litoměřice

Znojmo nezvládlo znovu třetí třetinu a po dnešní porážce se propadá na samotné dno tabulky. Za Orly se prosadil JAN ZAHRADNÍČEK a MARTIN ŠŤOVÍČEK. Litoměřice tahaly vždy za kratší konec, ale nakonec po brankách TOMÁŠE TOMKA, PAVLA KORDULEHO a PŘEMYSLA SVOBODY berou i ve značné okleštěné sestavě tři body po výhře 2:3.

Děkuji za sledování utkání a u dalších zápasů napočtěnou.
Vyloučení v týmu HC LERAM Orli Znojmo:
Tomáš Svoboda – 2 min., krosček + 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
David Aubrecht – 2 min., bitka.
Po skončení zápasu se do sebe pustili v bitce Aubrecht a Tomáš Svoboda
Oddechový čas pro tým HC LERAM Orli Znojmo.
59:36'
Zakázané uvolnění pro Litoměřice.
59:00'
Jenyš, Hruška ani Tomáš Svoboda se neprosadili.
58:34'
Znojmo odvolalo Durného a hraje v šesti.
58:10'
Litoměřice právě vstřelily branku!
PŘEMYSL SVOBODA předvedl nádhernou akci, prosmýkl se kolem Jenáčka, nechytatelně zakončil a posílá hosty do vedení. Asistence: Pavel Kordule a Jiří Jebavý
57:43'
Znojmo dlouho nemohlo vystřídat a bylo to znát. Naštěstí pro Orly se hostům nepodařilo rozehrát a je z toho zakázané uvolnění.
56:29'
Důležitý zákrok Durného vyrážečkou proti Aubrechtovi.
56:23'
Durný vyrazil nahození hokejkou nad branku.
55:44'
Beránek nedokázal vyhodit a Litoměřice ohrožuji znojemskou branku.
55:06'
Stadion je povzbuzen a má mírně více ze hry.
53:39'
Litoměřice velmi rychle využívají svojí početní převahu. PAVEL KORDULE byl zcela sám před brankou Znojma a neměl velkých problémů zasunout puk odražený od Durného do poloprázné branky. Asistence: Přemysl Svoboda a Michal Vitouch
53:18'
Marek Berka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
52:57'
Hruška obral o pul laxně hrajícího Aubrechta a hledal před brankou své spoluhráče.
52:32'
Durný upustil hokejku a zachytil kotouč, protože situace před jeho brankou nebyla vůbec dobrá.
51:04'
Orli právě vstřelili branku!
Znojmo se velkým štěstím využívá přesilovku, když nepovedenou ránu Zahradnička usměrnil za záda příhodně před brankou postavený MARTIN ŠŤOVÍČEK, který posílá Orly do vedení. Asistence: Jan Zahradníček a Jan Bartko.
50:15'
Michael Krutil – 2 min., podrážení.
50:09'
Tomáš Svoboda nejprve trefil prvního stojícího obránce a poté si vysloužil faul na svojí osobu.
49:45'
Přemysl Svoboda se už už chystal zakončit z příhodné akce, jenže rozhodčí píská ofsajd.
48:56'
Masař vyzkoušel štěstí bekhendem z velkého úhlu, Cichoň nenechal u tyčky ale žádný prostor.
48:01'
Třetí třetina postrádá kvalitu. Ani jedno mužstvo neprojevuje zájem o vítězství.
47:00'
Znojmo se pokoušelo o útočnou akci, ale chyběla přesnost.
Dnešní utkání sleduje 1102 diváků.
45:40'
Mareš v rohu masíroval Tomka a obral ho i o puk.
44:58'
Přemysl Svoboda se marně pokoušel proniknout až k brance Durného.
43:59'
Rozhodčí se upískli s ofsajdem Orlů a vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:48'
Krátce po sobě se hosté dvakrát provinili postavením mimo hru.
43:00'
Neučasaná hra Orlů a puk končí mimo kluziště.
42:01'
41:38'
Litoměřice se osvobodily a tohle oslabení přežíji.
41:02'
Ránu Bukače brankář pokryl, ale tlak sílí.
40:10'
Znojmo pokračuje v přesilovce.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:51.
Ve druhé třetině jsme konečně viděli i branky. Nejprve rozvlnil síť znojemský obránce JAN ZAHRADNÍČEK a v závěru třetiny odpověděl za Stadion TOMÁŠ TOMEK. Nabídne třetí třetina rozhodnutí nebo nás bude čekat čas navíc?
40:00'
39:59'
Jan Cikhart – 2 min., sekání.
39:35'
V ponechané výhodě měl možnost poslat Znojmo opět do vedení Beránek.
38:43'
Další zákrok pro znojemského gólmana.
37:33'
Obránce zaskakující v útoku TOMÁŠ TOMEK byl trestuhodně zcela osamocený před Durným a na jeho rychlou kličku slovenský brankář v barvách Znojmo nedosáhl. Asistence: Kale Costa a Riku Sihvonen.
36:46'
Vitouch využil hrubé chyby při rozehrávce Znojma a mířil sám na branku, při jeho kličce do bekhendu ale Durný vysadil branku ze svého postavení a hra je přerušena.
35:44'
Berka se přes obranu soupeře neprodral, ale Znojmo se po ubráněním oslabení drží v útoku a ostřeluje branku Litoměřic.
34:46'
34:20'
Litoměřice se usadily v pásmu Znojma, ale Durný je dnes zatím bezchybný.
33:28'
První oslabení Orli braní bez větších problémů.
32:46'
Jakub Jenáček – 2 min., vysoká hůl.
32:27'
32:07'
Druhá polovina početní převahy už tak úspěšná nebyla.
31:16'
Znojmo v první minutě mělo soupeře uzamčeného v obranném pásmu, ale gól z toho nevznikl.
30:27'
Patrik Husák – 2 min., krosček.
30:24'
V další šanci se zjevil Bukač, který ale míjí branku.
29:54'
Obránce JAN ZAHRADNÍČEK podpořil skvělé z druhé vlny rychlou akci Znojma a po nabídce Masaře uklidil zkušený bek kotouč těsně pod vyrážečku brankáře Cichoňě. Asistence: Jakub Masař a Jan Bartko
29:35'
Vitouch se nebezpečně prodral do šance a ještě hledal Svobodu.....
29:01'
Hruška to zkoušel sám, po něm Sklenář neviděl mezi kruhy volného Matuše, a z akce Orlů tak nic nebylo.
27:46'
Znojemský brankář vyrazil puk a dorazit do sítě se ho snažil Vitouch, obránce mu v tom ale dokázal zamezit.
27:22'
Durný vyslal do rychlé akce Šťovíčka, ten se ale k ničemu v útoku nedostal.
26:46'
Sedláček vystřelil zpoza obrance a snažil se probít k dorážce, což mu bylo znemožněno.
25:20'
Sklenář se objevil před Cichoňěm, který ale nakonec nemusel zasahovat.
24:06'
Kordule ve dvou velkých možnostech. Nejprve pronikl mezi obránci, ale nedokázal zakončit a vzápětí dostal přihrávku, přičemž měl odkrytou čast branky, kterou ale netrefil.
23:03'
Poskakující puk před brankou Litoměřic se snažil uklidit Šťovíček z otočky, ale minul.
22:51'
Durný drží ve výstroji ránu Krutila od modré čáry.
22:45'
Sihvonen dostal nabito po vyhraném buly, jenže mířil příliš vysoko.
22:22'
Bukač se po vybídnutí od Hrušky vydal na výlet a Cichoň lehkým zákrokem vytěsnil puk mimo branku.
21:45'
Vitouch obral o puk nejistého Remtu a rýsující se šanci krotí až Durný.
21:02'
Matuš nestačil zachytit puk na modré čáře, píská se ofsajd.
20:25'
Zahradníček tvrdě zastavil u mantinelu Tona.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:59.
V první dvacetiminutovce jsme neviděli přiliš pohledný hokej a nakonec tedy ani branku. Zápas je vyrovnaný a nenabízí příliš hokejové kvality pro znojemské fanoušky.
20:00'
19:49'
Kordule se ještě dokázal uvolnit a Durný loktem vyráží.
19:25'
Rána Bartka k brance nedoputovala.
19:08'
Cichoň si ještě minimálně jeden zákrok připisuje.
18:59'
Icing Stadionu a Znojmo má ještě šanci zakončit jednu akci.
18:31'
Durný se vrhl po ležícím kotouči, hra opět prerušena.
17:45'
Hruška trefil pouze připraveného Cichoně.
17:19'
Přemysl Svoboda čekal před brankou na puk od spoluhráče, ale nedočkal se.
16:51'
Menší rozmíška před brankou Litoměříc.
16:19'
Durný schoval do lapačky lehké nahození.
15:20'
15:02'
Šťovíčkovi nesedla střela z první.
14:51'
Přesilovku Orlů brzdí ofsajd.
13:51'
Znojmo se po problémech s rozehrávkou konečně usadilo v pásmu.
13:20'
Kroupa zcela zbytečně klepl Durného po lapačce a Znojmo má možnost první početní výhody.
13:20'
Jakub Kroupa – 2 min., sekání.
12:23'
Kordule přihrál Přemyslu Svobodovi, ale ten byl dostatečně hlídán.
11:27'
Zahradníčkovi nevyšla rozehrávka a do útoku vyrazil Kuťák, jehož střelu Durný vyráží.
10:29'
Na opačně straně vyzkoušel pozornost Durného Vitouch.
10:20'
Husák chyboval za brankou, Znojmo toho ale nijak nevyužilo.
09:43'
Berger se zmocnil ve středním pásmu puku a po přejezdu modré předal Beránkovi, jehož střela byla zblokována vysoko nad branku.
08:35'
Aubrecht postavil Sklenářovi ve středním pásmu čistý strom.
08:11'
Přemysl Svoboda se zjevil sám před Durným a minul branku.
07:21'
Litoměříce poprvé nastěhovany v útočném pásmu, k ničemu vážnějšímu je ale obrana Znojma nepustila.
06:34'
Střela Mareše minula branku Litoměříc.
05:43'
Navrátilec do sestavy Šťovíček se pokusil o individuální průnik, ale skončil za brankou.
04:55'
Hostům vázne rozehrávka, znovu zakázané uvolnění vrací hru před Cichoňě.
04:27'
Po vyhraném vhazování se k ohrožení branky dostal Berka, ale jeho střela byla slabá.
04:16'
Přihrávka rukou od znojemského hráče.
03:58'
...z rychlého protiútoku Kordule vyprášil vyrážečku Durného.
03:25'
Jenyš ani Šťovíček na brankáře Cichoňě nevyzrali a přihrávka Zahradníčka nikoho nenašla...
02:53'
Bukáč odzbrojil pronikajícího Tona,
01:52'
Třetí řada Znojmo rotuje v pásmu hostů a jedna ze střel ohrozila i branku.
01:18'
Ofsajd Orlů posouzený jako úmyslný.
00:41'
Mareš uvolnil mezi kruhy Beránka, Cichoň si nebyl jistý svým zákrokem, ale stav se nemění.
00:29'
Ofsajd Znojma.
00:18'
Cichoň pro jistotu přikryl odražený puk po střele Zahradníčka.
00:13'
Litoměřice se hned v úvodu provinily zakázaným uvolněním.
00:01'
Z důvodu dodatečné úpravy ledu se začátek utkání mírně zpozdí.

HC LERAM Orli Znojmo: Durný (Groh) – Zahradníček, Bartko, E. Mareš, Bukač, J. Jenáček, Remta, Tejnor (A) – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš – Berka, Hruška, Sklenář – J. Sedláček, Čermák, Masař.
Trenér: Václav Baďouček

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Krutil, Husák (A), Aubrecht, Kroupa, Černohorský, Jebavý (C), Tomek – Ton, Kuťák (A), Sihvonen – Kordule, Vitouch, P. Svoboda – Cikhart, Costa.
Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Josef Barek, Tomáš Mejzlík – Pavel Mikšík, Henrich Kráľ.
Znojmo se nachází pouhý bod od posledního místa tabulky. Potřebují tak nutně získat tři body. Zároveň se pokusí protáhnout bodovou sérii z domácích utkání, v cestě jim ale stojí Litoměřice.

Litoměřice se v posledním venkovním zápase utkaly se Sokolovem. Kališníci vstoupili do utkání aktivně a hned v první třetině se ujali vedení. To si dokázali pohlídat až do konce zápasu a ze Sokolova si odvezli tři body po výhře 4:2. Do dalšího utkání nastoupili na domácí půdě proti Zlínu. Vyrovnané utkání rozhodl ve prospěch Litoměřic Markus Korkiakoski, když dokázal využít přečíslení dva na jednoho. V druhém domácím utkání za sebou vyzvali poslední Frýdek-Místek. Frýdečtí hokejisté překvapili Litoměřice stejně jako Vsetín. V zápase nedali Litoměřicím žádnou šanci a zvítězili 4:0.

Nejproduktivnějším hráčem Litoměřic je finský útočník Riku Sihvonen. Nastoupil do třiadvaceti zápasu, ve kterých si připsal sedm gólů a patnáct asistencí. Z řad obránců si vede nejlépe Michael Krutil v sedmnácti zápasech si připsal čtyři góly a šest asistencí.

V bráně Litoměřic odchytal nejvíce zápasu Lukáš Pařík. Ten už však odešel do extraligového Liberce. Nový maskovaný muž Oliver Šatný, který přišel místo Lukáše Paříka odchytal zatím pouhých devět minut v zápase s Frýdkem-Místkem, když ho trenéři poslali do brány za nepříznivého stavu 0:4. Soupeř na něj vyslal jen tři střely, všechny tři dokázal pochytat.

Orli do posledního domácího zápasu nastoupili proti Vsetínu. Utkání měli velmi nadějně rozehrané a po druhé třetině vedli dvoubrankovým rozdílem 3:1. Ve třetí třetině však hosté dokázali srovnat a následně získat i druhý bod na víc za výhru 4:3 v prodloužení. Do dalšího utkání vyjeli na led Pardubic B. Po nepovedené první třetině odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 0:3. Pardubice si náskok pohlídali až do konce zápasu, a tak se Orli zpět do Znojma vrátili bez bodů. Znojmo se s Litoměřicemi již setkalo ve třináctém kole CHANCE ligy. Ve vzájemném utkání si vedl lépe tým z Litoměřic a porazili tak Orly poměrem 4:2.

Znojmu se na domácí půdě daří mnohem lépe než na ledě soupeře. V domácích zápasech získali devatenáct bodů, zatímco na ledě soupeře získali pouze čtyři. V posledních čtyřech zápasech, které Orli sehráli na ledě Nevoga arény, dokázali vždy získat alespoň jeden bod. Podaří se jim protáhnout sérii proti jednomu z nejtrestanějších týmu tabulky?