Celá série nabídla mimořádně vyrovnanou a napínavou podívanou. Dalo se čekat, že bude gradovat v sedmém zápase. A ten nezklamal! Vítkovice táhli zejména dva matadoři Ujčík a Burger, vzadu je ve finiši jistil fantom Roman Málek. Ten po čtyřech vychytaných sériích proti Pardubicím poprvé padl. Pardubice se v závěru spolehly zejména na slovenské duo Bartek - Somík. Právě tito dva dnes vystříleli svému týmu semifinále. To je pro dnešek vše, hezký zbytek dne!
Nejlepší hráči zápasu: Martin Bartek - Jiří Burger.
Hráči Vítkovic jako by pořád nemohli uvěřit. Celý zápas vedli, o náskok vždy přišli jen na chvíli, přesto mají po sezoně. Schylovalo se k dlouhému prodloužení, některé hlasy mluvily o prolomení tři roky starého rekordu... Proti však byl Daniel Rákos, který odstartoval pardubickou euforii.
Hráči si podávají ruce a hala bouří! Famózní série končí.
Celá hala povstala a mohutným aplausem doprovází dění na ledě. Tam Pardubičtí slaví, Vítkovice smutní.
70:00
60:55
Pardubice právě vstřelily branku!Tak jestli po vyrovnání vypukla v pardubické aréně obrovská euforie, teď mám pocit, že sloupy držící střechu ČEZ Areny musejí každou chvíli prasknout! Kousek za modrou čárou napřáhl k životní ráně DANIEL RÁKOS a neomylně vymetl horní roh Málkovy branky. Pardubice postupují do semifinále!
60:01
Hrači se již kloužou na ledě, drama může pokračovat.
Připomeňme si dosud nejdelší utkání české extraligy a play-off. Před třemi lety jej právě v pardubické ČEZ Areně sehráli domácí hokejisté proti Plzni. Tenkrát postup do semifinále slavila parta kolem Martina Straky, když v čase 86:07 rozhodl Martin Adamský.
Fantastické utkání pokračuje! Čemu už věřil málokdo, stalo se skutkem. Pardubice se celou třetí třetinu hnaly za vyrovnáním, před Málkem rozpoutaly doslova peklo. Dočkaly se v 52. minutě po dorážce Somíka, ale vzápětí se opět jásalo na vítkovické lavičce. Bránu semifinále otevřel Jiří Burger. Jenže domácí závěr nezabalili a po obrovském náporu vystřelil pokračování Bartek. Prodloužení začne asi v 21:10. Dodávám, že dnes určitě neuvidíme nájezdy, rozhodnout musí dvacetiminutová prodloužení, která případně proloží osmnáctiminutové přestávky.
60:00
59:59
V poslední chvíli mohl ještě rozhodnout Cetkovský, Málek jeho ránu zastavil vyrážečkou.
59:29
Pardubice právě vstřelily branku!Neuvěřitelný závěr Pardubic! Z posledních sil se domácí hráči vrhli před branku, kde udělali obrovský závar. Po několika dorážkách klepl do puku MARTIN BARTEK a hraje se opět od nuly! Asistence: Jiří Cetkovský a Radovan Somík.
58:59
Obrovskému tlaku Pardubice obrana Vítkovic odolává.
58:20
Húževka trefil od červené čáry tyč opuštěné klece!
57:57
Pardubice hrají bez brankáře.
57:57
Dnešní utkání sleduje 9727 diváků. Oddechový čas pro domácí.
57:57
Až Zohorna se dokázal dostat k lepšímu zakončení, Málek si ho však vychutnal zákrokem lapačkou.
57:34
Pardubičtí nevědí kudy, kotouč drží za svou brankou...
56:50
Hosté nepouštějí svého soupeře na dostřel Málka.
56:24
5/5.
55:29
Rozhodnutí měl na hokejkách Húževkův útok, ale přečíslení nevyřešil ideálně.
55:07
Vítkovičtí drží kotouč za svou brankou...
54:24
Pardubické šance na další vyrovnání shazuje o něco níž Jan Kolář I, který obdržel dvě minuty za sekání.
53:53
Vítkovice právě vstřelily branku!Vítkovice se opět z ojedinělého protiútoku vrací do vedení! JIŘÍ BURGER podruhé v zápase stál přesně tam, kam mířil kotouč od modré čáry a umnou tečí jej usměrnil za Růžičku - 3:4. Asistence: Jiří Ondrušek.
53:08
Kotouč zašlápnut u pardubické střídačky, vhazovat se bude před modrou čarou.
52:50
Starý nabral na pravém křídle rychlost a poté prudkou ranou podruhé v zápase označkoval Málkovu helmu.
52:17
Famózní podívaná graduje! Teď už může každý gól rozhodnout o tom, kdo proklouzne do semifinále.
52:02
Klimek vystihl nepřesnou rozehrávku domácích, ale poté nenahrál svému kolegovi před brankou přesně.
51:30
Pardubice právě vstřelily branku!Drtivý tlak Pardubic vyústil v branku! Po dlouhém obléhání nahodil puk před branku Sičák, tam se nejlépe zorientoval RADOVAN SOMÍK a svižnou dorážkou vyrovnává tento mač. Asistence: Vladimír Sičák a Martin Bartek.
50:53
Pardubice uzavřely vítkovickou čtveřici, ale vyprodukovaly pouze ránu Bartka, kterou Málek schoval do své lapačky.
50:16
Sičák se prodral do výhodné pozice a při střele mu soupeř zlomil hůl. Dvě minuty za sekání dostává Petr Pohl.
49:51
Pardubice neúnavně okupují Málka. Další jejich nápor zastavil Somík natlačený do vítkovické branky. Vhazuje se ve středním pásmu.
49:01
Pardubice počítají šanci za šancí. Na Romana Málka a důraznou obranu Vítkovic to však zatím nestačí.
49:01
Lehčí nahození ze středního pásma musel řešit Růžička. Přestože měl dost času na rozehrání, rozhodl se hru přerušit.
48:34
Puk po Rákosově teči skákal jen těsně vedle Málkovy tyče.
47:58
Rákos po dobré práci Koláře I těsně minul branku z levého kruhu pro vhazování.
47:13
Burger mohl přiblížit Vítkovice blíže k semifinále. Z jasné pozice před Růžičkou ale trefil betony pardubického strážce.
46:27
Somík ladně projel do pásma a poté bombou minul branku Romana Málka.
46:00
Našlápnutého Húževku zase icing. Vhazování před Málkem.
45:47
Zohornu v rozjezdu zastavil ofsajd.
45:41
Puk byl příliš dlouho na síťce Málkovy branky, rozhodčí hru vykazuje do středního pásma.
45:22
Starý se ocitl sám před Málkem, na puk ale nedosáhl. Po chvíli vybídl Sičáka prudkou nahrávkou Kousal. Pardubickému zadákovi střela nesedla.
44:59
Obraz hry je stejný od úvodního buly třetí třetiny. Pardubice se všemožně snaží dostat před Málka, čemuž vítkovická obrana obětavě odolává.
44:33
Elkins přihrával před branku na okamžik volnému Bartkovi. Před ním puk nadzvedl Málek, takže se pardubický střelec k touši nedostal.
43:54
Buchtele mohl dvakrát tečovat rány svých spoluhráčů, kousek mu však chyběl. Po delším obléhání Málek přerušil hru.
43:05
Borerův prudký centr Kolář I nezpracoval, následně hra přerušena poté, co hráči puk dlouho tlačili k mantinelu a nejevili chuť hrát.
42:10
Zohornova tečovaná střela nadělala Málkovi problémy. Vítkovický brankář si poradil díky rychlému rozkleku.
41:22
Vítkovice se puku rychle zbavují, zbytečné ho nedrží na hokejkách a snaží se jej okamžitě expedovat z obranného pásma.
40:50
Růžička nestihl rozehrát před dojíždějícím Pohlem. Vhazovat se bude ve vítkovickém útočném pásmu.
40:37
Další pokus pardubického beka z palebné pozice na modré čáře zachytili svými chrániči padající obránci.
40:22
Kočí měl okamžitě možnost pálit, Málek jeho ránu vyrazil.
40:01
5/5. Šedivý je na ledě.
40:01
Ve druhé části ubylo střetů, i když týmy od ostré hry o moc neustoupily. Uvědomují si však, že každé vyloučení může vést ke gólu, a tak se snaží víc jistit zadní vrátka. Pardubice jsou stále v útoku kreativnější, je jim to ale málo platný, když na Elkinsovo vyrovnání ihned reagoval Szturc. Třetí třetina, která začne asi ve 20:11, slibuje napínavou podívanou.
40:00
39:43
Burger chtěl využít zaváhání obránce Koláře, ten vítkovického forvarda zpacifikoval. To se hostujícímu kapitánovi vůbec nelíbilo, a tak si to s Kolářem jel vyřídit. Vylučovat se nebude, hráči vše vyřešili ústní domluvou.
39:10
Po dlouhém závaru Vítkovice vyhazují.
38:45
Bartek posílal kotouč na teč branku, nikdo z pardubických hráčů se ho neujal.
38:02
Pardubice budou hrát v závěru druhé třetiny přesilovou hru. Na dvě minuty za hrubost je vyloučen Ondrej Šedivý.
37:13
Zohorna se parádně protáhl do pásma a poté rychlým švihem trefil horní tyč! Málek se jen ohlédl, zakročit se ani nepokusil.
36:30
Po pasáži, která se odbývala především v útočném pásmu Pardubic, se bude vhazovat uprostřed kluziště.
35:40
Burger zkoušel z úhlu nachytat nejistého Růžičku, ten si tentokrát poradil.
35:11
5/5.
34:40
Starý se vydal proti dvě obráncům a když neměl jinou možnost, tak pálil. Málek chytil jak střelu, tak i následnou dorážku.
33:30
Strapáč se hezkou kličkou na střed zbavil svého strážce a pak ranou do protipohybu Růžičky těsně minul branku.
33:11
Po Buchteleho lehké ráně se do sebe pustili právě autor oné rány a obránce Voráček. Oba jsou posláni za katr na dvě minuty - hrubost.
32:37
Další eskapádu Martina Růžičky musel hasit padající obránce, který zastoupil brankáře, jenž se zrovna nacházel u zadního mantinelu.
32:18
V závěru přesilovky mohl vyrovnat opět útočník Kolář. Při dorážce před prázdnou brankou však netrefil puk. 5/5.
31:50
Kolář I měl dobrou možnost, ale střelu mu nesedla. Branku minul o metr.
31:10
Ostravané se zatím brání bez větších problémů.
30:36
Hosté vyhazují.
30:18
Dvěma minutami je potrestána střídačka Vítkovic. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Viktor Ujčík.
30:03
Ondrušek od modré čáry napálil kotouč směr Růžička a málem se stal i úspěšným střelcem. To by se ale puk musel od obránce odrazit do branky a ne za ni.
29:37
Burger ujížděl s Ujčíkem proti jednomu obránci, který padl a dal vítkovickému kapitánovi čas na rozhodnutí. Burger ale prováhal okamžik jak ke střele, tak i k přihrávce a klouzající obránce puk odrazil za branku.
28:39
Borer na vlastní modré minul puk, čehož využil rychlík Pohl. Ten najížděl na Růžičku od mantinelu a kotouč napálil přesně do něj.
28:10
Kousal centroval před brankoviště dezorientovaného Málka, nikdo z jeho spoluhráčů se však k puku nedostal. Až na modré jej zastavil Kočí a prudkou ranou napálil hráz před sebou.
27:32
Markovič měl před Málkem nachystanou hokejku na teč Havířovy střely. Puk ji trefil, ale odrazem letěl do rohu.
26:56
Vítkovice právě vstřelily branku!Už při hře 5 na 5 se hosté ujímají vedení. ROMAN SZTURC vybojoval ve středním pásmu puk a místo nahrávky se rozhodl vystřelit. Udělal dobře, Růžička lehké nahození zřejmě neviděl, ale každopádně jej nezkrotil - 2:3. Bez asistence.
26:49
Vítkovice závěr oslabení zvládly výborně.
26:05
Borer čekal na přihrávku před brankou, nedostal však puk přesně na hůl.
25:35
A opět. Štefanka poslal puk až k Růžičkovi.
25:00
Vítkovice vyhodily.
24:50
Pardubice budou hrát další přesilovou hru. Dvě minuty za držení hole dostává Lukáš Klimek.
24:36
Růžička žongloval s pukem za brankou a jen se štěstím jeho zaváhání nedokázali Vítkovičtí využít!
24:07
Po icingu se bude vhazovat před Málkem.
23:55
Pardubice právě vstřelily branku!Káňa se na trestné lavici zdržel pouze 16 vteřin a Pardubice využívají přesilovku! Od modré čáry nahodil puk Sičák a před Málkem šikovně tečoval COREY ELKINS, který vyrovnává zápas. Asistence: Vladimír Sičák a Martin Bartek.
23:40
Po strkanici u mantinelu je na dvě minuty za hrubost vyloučen Jan Káňa.
23:37
Ujčík zastavil v rozjezdu Kousala, ale sám toho na druhé straně využít nedokázal.
22:30
Elkins klamavým pohybem zmátl statické útočníky, ale po vpádu do útočného pásma nic nevytěžil.
22:10
Ujčík se tlačil před branku, Bartek ho nestačil bránit, ale nakonec se vítkovický forvard nedostal k pořádnému zakončení.
21:44
Lehkou ránu od mantinelu v podání Pohla vyrazil Růžička do druhého rohu hřiště.
21:19
Cetkovského nepustil od mantinelu Ondrušek. Puk získaly Vítkovice.
20:43
Borer bombou po buly napálil Málka do masky. Vítkovický brankář se chvíli vzpamatovával.
20:38
Kousal nahodil kotouč do pásma a poté se tlačil i ke střele. Pádu dvou obránců nedokázal poté využít Píša, který napřáhl od modré.
20:01
Hodně od podlahy se hrála první třetina a gólově navrch po ní mají hosté. Pardubice sice častěji ohrožovaly branku soupeře, ale víc než gól Bartka nevytěžily. Vítkovice jsou zatím produktivnější, když na ránu Sedláka z úvodu zápasu navázal v 16. minutě pohotový Burger a opět vrátil svým barvám vedení. Druhá část začne asi v 19:10.
20:00
19:10
Pardubice vyhazují po zavezení Burgra.
18:46
Vítkovičtí zatím nemohou založit kloudný útok.
18:09
Po sérii ostrých zákroků rozhodčí vylučuje Roberta Kousala na dvě minuty za hákování.
17:25
Cetkovský najížděl k brance z úhlu, přesto se rozhodl vypálit. Málek prostor u své tyče ucpal dokonale.
17:00
Závar přes svým brankovištěm vyřešil Růžička, který dlouho hledal kotouč. Dorážet se chystal Klimek a Burger.
16:01
Přihrávka rukou brzdí pardubický postup. Domácí jsou i po inkasované brance aktivnější.
15:09
Vítkovice právě vstřelily branku!O chvíli později ale už Vítkovičtí svou výhodu využívají! JIŘÍ BURGER stál přesně tam, kde měl. Na hranici brankoviště si našel kotouč a rychlou střelou jej poslal za Růžičku - 1:2. Asistence: Karol Sloboda a Tomáš Kudělka.
15:01
Sloboda první ranou trefil clonící hráče.
14:47
Rákos skolil Ujčíka, dostane dvě minuty za faul kolenem. Ujčík se jen těžce zvedá.
14:36
A hned se vydali směr Málek, který musel být ve střehu proti střele ze středního pásma.
14:22
Sloboda se přes Somíka u mantinelu neprosadil, kotouč mají domácí...
13:49
Elkins vystihl zdlouhavou rozehrávku Vítkovic a poté pálil vedle.
13:05
Rychlý protiútok zakončil T. Káňa do betonů Růžičky.
12:43
Ihned po buly minul branku Kolář I.
12:37
Následnou melu před brankovištěm museli řešit obránci ve spolupráci s Roman Málkem. Vhazovat se bude v obranném pásmu Vítkovic.
12:20
Další velké šance počítají Pardubice. Před Málkem se k dorážce dostal Markovič i Semorád, Borer poté na puk nedosáhl. Vítkovice se osvobozují jen s vypětím sil.
11:35
5/5.
11:15
Somík zavezl kotouč do pásma a tam jej několik vteřin podržel.
10:40
Vítkovičtí se drželi dlouhou dobu v pásmu, ale k zakončení se neměli. Pouze Burger zkoušel štěstí z těžkého úhlu.
10:02
Kudělkovu ránu Růžička vyrazil do rohu.
09:35
Přesilovku si zahrají i hosté. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Aleš Píša.
09:20
Kolář I se v tísni před Málkem obtočil kolem svého strážce a střelou po zemi trefil tyč!
09:08
Na ledě se odehrálo několik osobních soubojů, dobře naladěné hlediště takovou snahu ocenilo bouřlivým potleskem.
08:37
Sám před Růžičkou byl J. Káňa, který se rozhodl z větší vzdálenosti pálit mezi betony. Pardubický brankář byl proti.
07:48
Buchtele se rychlým obhozením ve středním pásmu zbavil obránce a po přiťuknutí od Semoráda pelášil na Málka. Rozhodl se pálit, ale souboj vyhrál vítkovický fantom.
07:06
Zohorna s Rákosem motali hlavy svým soupeřům za brankou, načež mezi kruhy vyjel Zohorna a v tísni se pokusil prostřelil Málka. Ten měl spodní rohy branky pokryté.
06:19
Pardubice právě vstřelily branku!Pardubice v přesilové hře vyrovnávají! Domácí převahu sice nesehráli nějak převratně, ale poté se v útočném pásmu kotouče ujal MARTIN BARTEK a prudkou ranou z pěti metrů propálil Málka - 1:1. Asistence: Jan Starý.
06:08
Kolář I najel zběsile do pásma a poté ranou minul pravou tyč.
05:51
Vítkovice nadvakrát vyhazují.
05:34
Pardubice obsadily pásmo, Sičákovi však první rána nevyšla.
04:57
Prvním vyloučeným zápasu je Roman Szturc, který dostává dvě minuty za vysokou hůl.
03:59
Burgrovi scházelo pár centimetrů, aby ve výhodné pozici před Růžičkou dosáhl na kotouč. Ten mu ujel jen o kousek.
03:20
Po lehčím nahození přerušil hru Růžička. Vhazuje se před ním.
03:09
Bartkovu ránu ještě ze středního pásma Málek v klidu vyrazil.
02:50
Kousal při další pardubické akci hledal před brankou Koláře I. K němu kotouč nepustila pozorná obrana, která poté zahrála na zakázané uvolnění.
02:16
Odpověď měl na hokejce pardubický obránce, který mířil Málkovi mezi betony. Vítkovický brankář své chrániče sklapl včas.
01:53
Vítkovice právě vstřelily branku!Nejprve svůj úprk zakončil jen do betonu Růžičky Klimek, ale následně se Vítkovice prosazují! Burger od mantinelu nabil ADAMU SEDLÁKOVI, který bombou od modré propálil Růžičku - 0:1. Asistence: Ondrej Šedivý.
01:20
První zákrok si připsal i Růžička a také raději přerušil hru.
00:54
Borer chtěl vysunout Zohornu, ten byl ale střežen pozorně. Následně hru přerušil Málek.
00:01
Narvaná ČEZ Arena si poslechla státní hymnu, sedmé čtvrtfinále každou chvílí začne.
Hodně citelnou absenci budou muset skousnout domácí hokejisté. Zranění ze šestého zápasu nepustí do rozhodující bitvy kapitána Koukala. Klíčového muže pardubických přesilovek i oslabení nahradí v prvním útoku Robert Kousal. Kapitánem bude Aleš Píša. Vítkovice opět budou muset oželet služby obránců Ovčačíka, Malíka, Reháka a Trnky.
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Havíř, Drtina – Kolář I, Kousal, Starý – Cetkovský, Zohorna, Rákos – Bartek, Elkins, Somík – Semorád, Markovič, Buchtele - Nahodil. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina. HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) – Sloboda, Sedlák, Voráček, Kudělka, Punčochář, Koma, Ondrušek - J. Káňa, Burger, Ujčík - T. Káňa, Húževka, Pohl - Klimek, Strapáč, Sýkora - Šedivý, Štefanka, Szturc. Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták. Rozhodčí: Hradil, Šindler - Bádal, Pouzar.
V minulém zápase trenéři Pardubic vystřídali brankáře. Růžičku po třech gólech nahradil Salfický, který však dostal stejný příděl, navíc jednu branku špatnou rozehrávkou přímo zavinil. Dnes by tedy měl brankoviště hájit opět Martin Růžička, který se pokusí o napravení dojmu. Do branky Vítkovic se samozřejmě postaví Roman Málek.
Celkem mají Pardubice proti všem soupeřům bilanci sedmých zápasů (všechny doma) 2:4; Vítkovicím v šestém čtvrtfinále pomohly i přesilové hry, ve kterých do té doby nevstřelily ani branku, naopak dvakrát inkasovaly. V duelu číslo 6 využily hned čtyři početní převahy; Pro Pardubice hovoří výhoda domácího prostředí. Nejen podpora fanoušků, ale hlavně možnost střídat až jako druzí, může být na taktické šachovnici klíčovým tahem. Zásadní totiž opět bude pokrytí postrachu Ujčík – Burger.
O úspěchu a neúspěchu v takto klíčových zápasech mohou rozhodovat i maličkosti, které mají vliv zejména na psychiku. Některé si připomeňme: Roman Málek vede nad Pardubicemi v play-off 4:0. Všechny série, ve kterých proti Východočechům nastoupil, vyhrál; Pardubice se s Vítkovicemi potkaly ve čtvrtfinále již před 11 lety. Tenkrát série dospěla také k 7. zápasu na východě Čech a po výhře 4:3 šli dál hosté.
V obou kádrech najdeme hráče, kteří dokázali nastřílet hattrick. Na pardubického Bartka (v 5. utkání) reagoval o zápas později Ujčík, který díky tomuto počinu překročil hranici čtyř set branek v české nejvyšší soutěži. Nejproduktivnějším hráčem Pardubic v play-off je právě Martin Bartek (3+4), Vítkovicím vládne Jiří Burger (1+6).
Přestože se od prvního hvizdu zdálo, že všechny duely budou herně i výsledkově vyrovnané, nebylo tomu tak. První mač zvládly Pardubice s přehledem 5:2, Vítkovice pak dvakrát odpověděly povedenými nájezdy. Stav 2:2 zajistila Východočechům těsná výhra 3:2. Důležitý pátý duel ovládly Pardubice tenisově 6:0 a byly blízko... Jenže Ostravané odpověděli v duchu stejného sportu a vítězstvím 6:1 si vynutili dnešní sedmý duel.
Dobré odpoledne z pardubické ČEZ Areny! Zřejmě nejpravděpodobnější scénář dnes dospěl ke svému naplnění. Šest zápasů nestačilo na to, aby si Pardubice nebo Vítkovice zajistily postup mezi nejlepší čtyři. Dnes už ale není kam ustupovat, rozhodnutí musí padnout. Je jisté, že se nedočkáme nájezdů. Třetího semifinalistu určí šedesát minut hry nebo prodloužení, poraženému začne dovolená.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.