Eliod - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : HK MD Šumperk - 28. září 2017   15:45

Poruba
Poruba
32:34' Fojtík
1:6
(0:2, 1:3, 0:1)
HK MD Šumperk
03:52' Fibigr   • 13:10' Kesler   • 23:20' Kaplan   • 30:28' Kaplan   • 38:34' Mácha   • 57:47' Kaplan
Poruba
Malík – Kořistka, Klimek
RT TORAX ARENA

Pro dnešní odpoledne a následující dny to je ode mne z Poruby a RT TORAX ARENY vše. Přeji krásný zbytek svátečního dne a pohodový prodloužený víkend.
I když měli domácí borci zcela jiný herní projev než v předchozím domácím utkání, tedy malinko zlepšený, Drakům nedalo velkou práci si zajistit v Porubě další body. Gólem Robina Kaplana, který tak zkompletoval hattrick, si hosté odvezli výhru 6:1.
57:47'
Mladí Draci právě vstřelili branku! Mácha vystřelil a puk se jen odrazil od Hurčíka. Než jej stačil před sebou zalehnout nebo přikrýt lapačkou, dojel si pro něj ROBIN KAPLAN a zvedl jej nad gólmanovo ležící tělo. Zkompletoval tím hattrick. Asistence: Joshua Mácha a Tomáš Kavan.
56:40'
Domácí se pořád nemohou dostat za svou modrou čáru.
56:18'
55:50'
Porubští musí zakládat útok od vlastní brány.
55:04'
Střela Dobeše od modré čáry je skrytá, ale přeci jen končí na gólmanských betonech.
54:50'
Domácí jsou ve třetině a naráží na dobře chytajícího Zlatnického. Střela Kotáska letící vzduchem končí odpálena brankářskou holí na zadním mantinelu.
54:18'
Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Fibigr – 2 min., podražení).
51:50'
HC RT TORAX Poruba se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
52:38'
Hosté jsou usazeni v útočné třetině. Hurčík odráží střelu za střelou.
51:48'
Pavlík dostal mezi obránce pas, ale jeho nohy nebyly tak rychlé jako kotouč směřující k šumperské bráně.
50:10'
Domácí si v útočné třetině nahráli rukou. Bude se vhazovat u jejich modré čáry.
49:50'
Mácha s Kaplanem přebruslili Kacpera Maciase a dva na nikoho se pokusili zakončit. Kaplanovi však kotouč prosvištěl pod hokejkou a tak se gólová radost hostů nekonala.
49:15'
49:07'
Domácí musí založit útok až od vlastní brány, kde jej soupeř přímo zatlačil.
48:39'
První pořádná střela v přesilovce vyšla z hole obránce Machů. Zlatnický kotouč ze vzduchu lapil do lapačky.
47:15'
Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Mácha – 2 min., sekání).
47:00'
Porubská defenziva neví, kde dřív skočit. navíc puk pořád poskakuje a ani hosté jej nemají plně ve své moci.
45:49'
Lehká střela Plhala prošla až k Hurčíkovi. Betonem puk odrazil před sebe, kde jej za branku zavezl Hlaváč.
45:08'
nakonec se to podařilo Fojtíkovi, ale jeho spoluhráč byl na útočné modré rychlejší, takže se píská ofsajd.
44:59'
Domácí se nemohou vymanit z Dračího tlaku.
43:15'
Špatnou rozehrávku vystihl Moravec. Se střelou váhal a tak si domácí gólman svou levou tyč pohlídal jak ramenem, tak betonem.
41:33'
Střelu Kubíčka I sklepl Foldyna.
41:13'
Střela zpoza obránce a následná dorážka Kučery končí v betonech Hurčíka.
40:57'
Zakázané uvolnění hostů.
40:34'
40:01'
Podaří se RT TORAX Porubě nepříznivý stav zdramatizovat? Sledujte další třetinu, která začne přibližně v 17:13.
Gólově ještě úspěšnější třetina je za námi. Opět byli úspěšnější hosté, když si vytvořili čtyřgólový náskok dvěma brankami Robina Kaplana. Po několika pokusech se dočkali gólové radosti i domácí a gólem Filipa Fojtíka snížili. Což ale dlouho nevydrželo. Místo toho, aby Porubští využili početní výhodu, inkasovali a gól Joshui Máchy dostal Mladé Draky opět do čtyřbrankového vedení.
40:00'
39:00'
Je ohlášena poslední minuta druhé třetiny a hraje se sice početní výhoda Poruby, jenže to na ledě nejde nikterak poznat.
38:34'
Mladí Draci právě vstřelili branku! Porubští neudrželi v přesilovce pásmo a vystiženou nahrávku zužitkoval bezezbytku JOSHUA MÁCHA střelou po ledě mezi betony. Asistence: Robin Kaplan.
38:03'
Vyloučení v týmu Mladí Draci Šumperk (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Fasner.
37:38'
Hosté už mají problémy střílet. Každý hráč s kotoučem je okamžitě atakován. Což dává domácím šanci ve třetí třetině s výsledkem ještě zamávat, pokud budou dál pokračovat v nalezeném receptu.
37:10'
Hosté se průniku do třetiny provinili ofsajdem.
36:20'
Střela Foldyny skončila v gólmanově lapačce.
35:25'
Krčmarský se krásně uvolnil v obranném pásmu a křížem to vzal do toho útočného. Když chtěl vystřelit, puk mu po hokejce sjel a ze střely tak nebylo nic. Obránce jej dojel a porubští se museli opět ke kotouči probojovávat.
33:30'
Další možnost skórovat se naskytla Halatovi, ale ze skrumáže před Zlatnickým se puk už nepodařilo vydolovat. Bude se vhazovat po pravici hostujícího gólmana.
32:34'
Poruba právě vstřelila branku!
Po pokusu Kotáska se následně k puku dostal Boguaj a přesnou nahrávkou nabídl FILIPU FOJTÍKOVI gólovou střelu. Asistence: Václav Boguaj.
30:28'
Mladí Draci právě vstřelili branku! ROBIN KAPLAN střílí svou druhou branku utkání a zajišťuje týmu díky využité přesilovky čtyřbrankové vedení. Asistence: Joshua Mácha.
29:44'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Foldyna – 2 min., faul kolenem). Faul v útočné třetině nabízí hostům další přesilovku.
29:20'
Domácí vystihli zaváhání v rozehrávce a udrželi kotouč v útočné třetině. Machů se otočil a vystřelil a následně se pokusil o gólový úspěch Kotásek.
26:55'
Hurčík likviduje na poslední chvíli střelu Kaplana. Puk mu sice prošel přes výstroj, ale obránce Hlaváč dokázal kotouč zastavit před čarou a dostat jej pod záda svého gólmana.
25:49'
Střela Machů byla dost průrazná a dostala se až na dračí betony. Zlatnický kotouč jen vyrazil a stačilo jen se zorientovat a dopravit kličkou do brány. To se ale žádnému porubskému útočníkovi nezdařilo a hosté tak dokázali hrozbu dostat do středního pásma.
25:00'
Hurčík čelil dalším střelám a dorážkám. Betony a lapačka byly vždy ve správný čas na správném místě.
23:51'
Šanci na korigování stavu dostal Halata. Puk mu ovšem sjel z hole a tak střela neměla potřebnou rychlost a sílu. Zlatnický puk odklonil do rohu.
23:20'
Mladí Draci právě vstřelili branku! ROBIN KAPLAN měl na zádech Dobeše a přesto dokázal ujíždět na bránu a skórovat. Hurčík nechal skulinu mezi ledem a levým betonem, kde se puk dostal za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Kavan.
21:39'
Po krátké návštěvě Poruby před Zlatnickým se Draci opět usazují v pásmu a rotují nahrávky kolem Hurčíkovy brány.
20:29'
Hosté se malinko usadili v útočné třetině a zkouší to jak zpoza brány, tak od modré čáry.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:27.
Každý soupeř je pro Porubské lepším týmem a je jen na nich, jak si to srovnají v hlavách a dokáží překonat sami sebe. V závěru třetiny, kterou prohráli 0:2 díky gólům Jiřího Fibigra a Marka Keslera, zjistili, že se umí dostat do gólových šancí a zakončit. Jen mít tu správnou mušku a asi i štěstí.
20:00'
19:50'
Třetina se dohrává za Hurčíkovou brankou.
19:00'
Hraje se do těla. Domácí cítí, že by mohli stav přeci jen s utkání změnit.
18:20'
Opět se Kotáskovi nezdařilo přijít na to, kde mám Zlatnický slabinu. Puk končí vyražený na zadním mantinelu.
17:50'
Střela Křivohlávka končí ve změti bruslí a hokejek. Domácí puk vyváží a zakládají slibnou útočnou akci.
16:59'
Zakázané uvolnění hostů kvůli špatné rozehrávce.
16:12'
Do útoku se dostávají Porubští. Jen ta koncovka není jistá a přesná. Kotásek se ocitl sám před Zlatníkem a zakončil jen do jeho výstroje.
15:40'
Celkem snadno a bez atakování středem hřiště projel Kesler. Betony porubského gólmana byly připraveny.
13:10'
Mladí Draci právě vstřelili branku! A přeci jen se Mladým Drakům podařilo vsítit přesilovkový gól! Deset vteřin před návratem Kotáska protlačil kotouč za Hurčíkova záda MAREK KESLER. Asistence: Adam Polách
13:00'
Už to vypadá, že se domácí ubrání.
12:50'
Přecechtěl vypálil od modré čáry, ale jen do betonů.
11:20'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kotásek – 2 min., napadení).
Jakmile se hosté zmocnili kotouče, celkem snadno se dostali do útočné třetiny, kde za záchrannou brzdu zatáhl kapitán Kotásek a soupeře zastavil nedovoleně.
10:57'
Vhazování vyhráli opět Porubští. Halata se dostal před Zlatnického, ale puk skončil v levém rohu šumperského pásma.
10:35'
Icing hostů.
10:03'
Kotouč je mimo hrací plochu. Vhazuje se po levici Hurčíka.
09:30'
Domácí vyhráli buly a Bechný tak vypálil od modré. Zlatnický nechal vyniknout svou lapačku.
09:24'
Stejný prohřešek teď vytvořili Draci.
09:07'
Domácí se osvobozují zakázaným uvolněním.
07:50'
Zlatnický si po dlouhé době sáhl na kotouč, když vystřelil Kotásek. Bude se vhazovat po gólmanově pravici.
06:00'
Domácí jsou jako opařeni a nějak přestali rychle reagovat na změny hry. Toho využil Moravec a kdyby střelu nenamířil nad branku, asi by slavil druhý šumperský gól.
03:52'
Mladí Draci právě vstřelili branku! JIŘÍ FIBIGR si v obranném pásmu vzal kotouč a projel kolem střídaček až k porubské bráně. Byť byl tísněn Bechným, dokázal bekhendem vystřelit a puk propašovat mezi pravou Hurčíkovu tyč a jeho ramenem. Asistence: Jan Kučera.
02:38'
Poruba se horko těžko dostávala přes střední pásmo. Nakonec kotouč Boguajovi utekl a Zlatnický jej jen kontroloval pro obránce Blaháčka.
01:40'
Hurčík odráží střelu Keslera. Hra pokračuje v levém rohu.
01:13'
Na stranu Draků se taky puk dostal, ale ani domácím se nepodařilo na brankáře vystřelit.
00:27'
Více aktivní jsou hosté, ale na Hurčíka nevystřelili. Obránci je vytlačili na mantinel.
00:01'
Rozhodčí jsou již na ledové ploše. Utkání začne, jakmile domácí sesbírají všechny kotouče z rozbruslení.
Krásné sluníčkové odpoledne z Poruby!

Na ledě se již rozbruslují oba dnešní soupeři a trenéři nahlásili
tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Hurčík (Calábek) – Dobeš, Machů, Hlaváč, Gelnar, Macias Kac., Bechný, Elbl – Kotásek, Baguaj, Fojtík – Foldyna, Macias Krz., Halata – Spurný, Pavlík, Krčmarský – Barčák

HK Mladí Draci Šumperk: Zlatnický (Borovička) – Přecechtěl, Blaháček, Kubíček I, Kubíček II, Plhal, Křivohlávek, Cekr, Holub – Kesler, Minařík, Moravec, Kaplan, Kučera, Fasner, Kavan, Mácha, Fibigr, Polách

Rozhodčí: Malík – Kořistka, Klimek.
Jste vítáni jak do porubské Areny, tak k sledování textovému přenosu. Utkání začíná v 15:45.
Který tým dnes k večeru bude odjíždět z RT TORAX ARENY s body?
To HC RT TORAX Poruba po čtyřech zápasech bodů nula a kvůli poslednímu utkání, v kterém inkasoval čtrnáct gólů, i hrozivé skóre 5:29.

V prvním kole narazili na obávané Vítkovice, kde prohráli "jen" 3:1, pak dostali doma od Havířova devět gólů, aby se následně pokusili ve Vsetíně získat první body, jenže své vedení neudrželi a prohráli těsně 3:2.
No a v posledním kole, jak už bylo řečeno, dostali gólovou sprchu 2:14 od Přerova.
Proč malinko úspěšnější Draci?
Protože po čtyřech kolech extraligy mají na kontě tři body za výhru nad Vsetínem.
Jinak dnešní soupeř Poruby prohrál v Havířově, Přerově i na Technice a má gólovou bilanci 17:14.
Krásné sváteční poledne z Ostravy!

Svátek nesvátek, všechny mládežnické hokejové soutěže mají na programu svá kola.
Nejinak tomu je i ELIOD Extraliga mladšího dorostu, který ve skupině VÝCHOD dohromady svedl HC RT TORAX Poruba a malinko úspěšnější HK Mladí Draci Šumperk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.