Euro Hockey Challenge -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Francie - 28. dubna 2018   17:00

Francie

Toto bude z dnešního onlajnu vše, já se na Vás budu těšit u nějakého dalšího, na shledanou.
Máme tu konec dnešního utkání, které bylo zároveň generálkou obou týmů před nadcházejícím mistrovství světa. Tato generálka se lépe vydařila hostujícímu týmu, tedy Francouzům, když brankou z 58. minuty rozhodl Damien Fleury. Musíme však dodat, že Slovenský tým byl po celou dobu utkání jasně lepším týmem a je to pro Slováky tedy trochu hořká porážka. Nicméně je potřeba dodat, že se jen a pouze stále jednalo o přátelský zápas a to nejdůležitější, tedy mistrovství světa odstartuje pro Slovenský národní tým přesně za týden, v duelu proti České reprezentaci.
59:52'
Francouzi se znovu dokázali osvobodit a vyhazují puk až na Rybára, ten se snaží ještě rychle rozehrávat, ale vypadá to, že Francouzi dnes odejdou spokojenější.
59:21'
Nyní se Jaroš trochu unáhlil a vystřelil od modré čáry do před ním stojícího Claireauxa, který naneštěstí pro domácí zblokoval svou střelu až za modrou čáru.
59:08'
Slovensko se dokázalo usadit v útočném pásmu a snaží se připravit si nějakou větší šanci.
58:51'
Rybár opouští svou bránu a Slováci to zkoušejí v šesti hráčích v poli.
58:38'
Po střele Manaviana od pravého mantinelu si trenér Slovenského národního týmu bere oddechový čas.
58:36'
Francouzi drží puk ve svém útočném pásmu a zatím nepouští domácí hráče do závěrečného tlaku.
57:38'
Francie právě vstřelila branku!
Stepháne Da Costa ihned po vhazování vybojoval puk a z levé strany poslal puk přes osu hřiště na DAMIENA FLEURYHO, který přesnou střelou překonal bezmocného Rybára a chvíli před koncem třetí třetiny se ujímají vedení.
Asistence: Stepháne Da Costa, Valentin Claireaux
Stále není nové plexisklo na scéně.
Kousky rozbitého plexiskla jsou již sebrané, ale nové plexisklo stále není na dohled. Neplánované pauza se tedy protáhne.
Při střetu Mikuše a Fleuryho se rozsypalo jedno z plexiskel a budeme čekat na to, až se plexisklo nahradí novým. Čeká nás tedy trochu delší pauza.
57:14'
Slovenský forvard se nakonec dokázal postavit na vlastní nohy, ale místo na střídačku zamířil rovnou do kabin a uvidíme, jaký bude jeho zdravotní stav.
57:14'
Júraj Mikuš zůstává po tvrdém střetu od Fleuryho ležet na zemi a nevypadá to s ním příliš dobře.
56:25'
Auvitu si nyní dal hodně načas z rozehrávkou zpoza branky, ta nakonec byla hodně nepřesná a končí zakázaným uvolněním.
55:10'
Francouzská hodně nevydařené přesilovka právě končí a Slováci se ihned tlačí před Hardyho.
54:19'
Francouzi se zatím nedokázali dostat do útočného pásma a logicky si tak nevytvořili žádnou brankovou příležitost.
53:18'
Výborná střela Stephana Da Costy se otřela o beton dnes dobře chytajícího Rybára.
53:13'
Při snaze stínit brankáři Hardymu vjel Bondra do brankoviště, kde nebezpečně atakoval právě Hardyho, rozhodčí to posoudili jako nedovolený zákrok a Slováci se tak necelých sedm minut před koncem budou bránit přesilovce Francouzského celku.
52:24'
Po dlouhé době u puku také hosté. Do útočného pásma se však zatím protlačit nedokázali.
51:51'
Slovenský tlak se stupňuje. Martin Feherváry během jednoho střídání dokázal vystřelit asi čtyřikrát, obranu Francouzů však překonat nedokázal ani jednou.
51:07'
Cingel se dokázal pěkně uvolnit mezi dvěma protihráči, nakonec se však ke střele nedostal.
50:14'
Slovenští fanoušci si tento zápas náležitě užívají, nyní arénou "projíždí" Mexická vlna.
49:43'
Tlak Francouzů nakonec zakončil sám Fleury, jeho střela mířila přesně do lapačky Rybára a nenadělala tak Slovenskému brankáři sebemenší problém.
49:31'
Fleury zachytil rozehrávku domácích v jejich obranném pásmu a snaží se s pukem něco vymyslet.
48:30'
Feherváry dostal puk mezi kruhy, jeho střelu příklepem výborným zákrokem zlikvidoval Hardy.
48:10'
Od modré čáry to zkusil Valach, jeho střela mířila těsně nad bránu Hardyho.
47:29'
Sekerova nepřesná nahrávka znamená ztráta útočného pásma pro domácí hráče.
46:42'
Vyloučení v týmu Francie (Da Costa – 2 min., vysoká hůl).
45:39'
Ostrý střet mezi Perretem a Jánošíkem zhruba na půlce hřiště nekončí k překvapení Slovenských fanoušků trestem na Francouzské straně.
44:50'
Domácí hráči hrají přesilovou hru velice aktivně. Nyní to zkoušel Jaroš, ale jeho střelu Francouzi úspěšně zblokovali.
44:03'
Slováci nyní zahajují svou zkrácenou přesilovou hru střelou Ďalogy, která bohužel pro Slováky mířila vysoko nad bránu.
43:32'
Síly na obou stranách se nyní vyrovnají. Za úplně zbytečný krosček je vyloučený Manavian.
42:41'
Douay našel nahrávkou přes osu hřiště zcela osamoceného Teddyho Da Costu, který se střílenou nahrávkou snažil překvapit Rybára, to se mu však nepovedlo a Rybár včas zachytil puk.
42:03'
Máme tu další přesilovou hru Francouzů. tu minulou Francouzi dokázali využít, uvidíme jak s nabídnutou přesilovou hrou naloží nyní.
41:26'
Znovu to zkoušel od modré čáry Auvitu, jeho střela byla dokonce několikrát tečována a zblokována, ale nakonec se mezi tyče nevešla.
40:46'
Marek Hovorka zkusil procpat puk mezi Hardyho betony. Hardy jeho záměr přečetl a včas sklapl betony.
40:46'
Marek Hovorka se dokázal dostat do samostatného úniku a po faulu Chakiachviliho uvidíme trestné střílení domácí týmu.
40:36'
Od modré to čáry to nyní zkoušel Auvitu, s jeho střelou však Rybár neměl sebemenší problém.
40:10'
Na úvod zakázané uvolnění domácího týmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:40
Skončila nám druhá třetina, ve které jsme viděli znovu dvě branky. Prakticky ihned po začátku druhé periodu udeřili Slováci, když Andrej Sekera překvapil svou dalekonosnou střelou brankáře Hardyho. Od té doby měli domácí hráči zápas zcela pod kontrolou, avšak po velké chybě Slovenské defenzívy, dokázal v přesilovce vyrovnat Da Costa. Do třetí třetiny tedy budeme vstupovat za stavu 2:2.
40:00'
39:45'
Pár vteřin před koncem druhé třetiny ještě mohli z rychlého protiútoku udeřit domácí hráči. Po několika nahrávkách se dostal puk na střed k Mikušovi, jehož střelu dokázal na poslední chvíli zblokovat jeden z Francouzských hráčů a velkou příležitost domácího týmu, naštěstí pro Francouze, zhatil.
39:06'
Francouzi stále hrají před Rybárem, ale dobře sehraná obrana domácích nepouští hostující hráče k vytvoření nějaké větší šance.
38:24'
Hostující hráče jakoby jejich branka nakopla a ihned po vhazování se znovu dostávají před brankáře Rybára.
37:44'
Obrovská chyba ve Slovenské defenzívě znamená vyrovnání dnešního zápasu. Po nepřesné zadovce Sekery se puku zhostit Francouz Chakiachvili, který našel na středu hřiště zcela volného TEDDYHO DA COSTU, který střelou do pravého dolního rohu překonal brankáře Rybára. Asistence: Chakiachvili.
37:00'
Francouzi zatím svou přesilovou hru nehrají příliš dobře a mají velký problém s tím, dostat puk do své útočné třetiny.
36:45'
Vyloučení v týmu Slovensko (Grman – 2 min., sekání).
36:05'
Francouz Perret, jenž obléká dres Pardubického Dynama dokázal vybojovat puk v útočné třetině a ihned se snažil najít nějakého ze svých spoluhráčů před bránou. Jeho úmysl však zachytil Jurčo a zabránil tak velké šanci Francouzů.
34:55'
Po komerční pauze se do slibné střelecké pozice dostával Rech, Slovenský obránce Fehérváry však střelu zblokoval a Rybár tak mohl zůstal v klidu.
34:20'
Obrovská šance Recha! Ten se dostal do samostatného nájezdu a pokoušel se zakončit mezi betony Rybára, ten předvedl ale skvělý zákrok!
33:45'
Ďaloga nahodil kotouč na Hardyho, ten puk viděl a vyráží k pravému mantinelu.
33:00'
Manavian nahodil do útočného pásma, tam kotouč zpracoval Stephan Da Costa, o puk ho ale připravil dobrým zákrokem Sekera.
31:35'
Hra nebyla přerušená už opravdu dlouho.
30:30'
Aktivnějším týmem jsou teď jednoznačně Slováci, Buc vybízel na teč Bondru, ten střelu sice tečoval, k jeho smůle mimo branku Hardyho.
29:27'
Tentokrát pronikl přes francouzské beky Hovorka z levé strany, beckhendová střela se ale neuchytila a jeho dorážka trefila pouze síťku z boku.
28:37'
Bakoš pálil nebezpečně z pravého kruhu do pravého horního rohu, Hardy předvedl ale dobrý zákrok.
27:40'
Bondrovi teď jeden z Francouzů zlomil hokejku, rozhodčí tento zákrok ale neviděli a ponechávají to tak bez trestu.
26:55'
Velká šance Francouzů! Da Costa našel na levé straně najíždějícího Manaviana a ten z levého kruhu vypálil, Rybár ale předvedl skvělý zákrok a zabránil tak gólu.
26:11'
Na modré čáře byl uplně volný Gallet, trefil ale pouze někoho ve skrumáží před Rybárem.
25:37'
Francouzi přidali na plynu a ihned jsou u puku první, teď za bránou vybojoval kotouč Da Costa, před bránou ale nikoho přihrávkou nenašel.
24:00'
Manavian vypálil od modré čáry, před bránou clonik Rybárovi Fleury, tuto obtížnou situaci ale slovenský brankář zvládl.
23:11'
Hrnka v souboji vyhazuje puk na střídačku a hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
22:12'
Francouzi jsou zatím velice pasivní. Vypadá to jako kdyby ještě myšlenkami byli v šatně. Kudrna si vybruslil až před Hardyho, nikdo ho neatakoval, jeho střelu ale Hardy pokryl.
20:32'
Slovensko právě vstřelilo branku!
ANDREJ SEKERA dostal puk na modrou čáru a vystřelil ihned z první, k jeho překvapení kotouč končí v síti, Hardy sice signalizoval, že byl atakován v brankovišti, rozhodčí po poradě ale gól uznávají!
20:01'
Po první třetině máme stav utkání 1:1. Skóre otevřel Marek Ďaloga v deváté minutě, když si našel odražený kotouč a uklidil ho za Hardyho. Francouzi udeřili z ojedinělé akce, když Lamperier poslal krásný kotouč na uplně volného Recha a ten prostřelil Rybára.
20:00'
19:58'
Francie je v plném počtu.
19:01'
Čajkovský dostal hodně prostoru na modré čáře, nerozpakoval se a vyslal velmi tvrdou ránu na Hardyho, ten jeho střelu ale lapačkou chytá.
18:39'
Slovákům se zatím přesilovka nedaří, na Hardyho ještě nevystřelili, teď se navíc Francouzi osvobozují.
17:58'
Vyloučení v týmu Francie (Treille S. – 2 min., hákování).
17:00'
Slováci si z obdrženého gólu nic nedělají a jsou stále aktivnějším týmem, tentokrát Jaroš poslal puk na Mikuše, tomu ale kotouč přeskočil a z nadějné šanci nic nebylo.
15:47'
Je vyrovnáno! Lamperier vybojoval puk u hrazení a poslal puk do mezikruží na úplně volného ANTHONYHO RECHA, který nedal Rybárovi nejmenší šanci!. Asistence: Loic Lamperier.
14:38'
Mikuš dobře napadal a jeho snaha se mu vyplatila, přihrál Jarošovi na modrou, tam ale snažení Slovenska končí, Jaroš totiž puk ztrácí.
12:00'
Slováci se teď usadili v útočné třetině, Hrnka zbytečně držel kotouč a Francouzi ho vytlačili z útočného pásma.
10:42'
Claireaux tečoval střelu od modré a Rybár měl co dělat, aby střelu vyrazil.
10:00'
Francouzi mají velmí problém zatím s rozehrávkou, Slováci je dobře napadají a nenechávají jim ani kousek prostoru.
09:26'
Bondra pálil z pravého kruhu, Hardy byl ale připraven.
08:08'
MAREK ĎALOGA zavel puk do útočné třetiny, poslal puk na Hardyho, před francouzským brankářem byl velký zmatek a nikdo nevěděl, kde je kotouč, ten nejrychleji našel opět Ďaloga a zavěsil! Asistence: Martin Bakoš.
06:45'
Francouzi se přes minutu nemohli dostat z obranného pásma a až teď se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
04:56'
Slovensko mělo první větší šanci, Skalický přešel do útočného pásma, nahrál Valachovi, toho ale dobře odtlačil jeden z francouzských beků a zažehnal tak nebezpečí
04:24'
Mikuš naznačil střelu a potáhnul doprava, Hardy teď už puk schovává do výstroje a přerušuje se tak hra.
03:56'
První zákrok Hardyho, který přišel po beckhendové střele Hovorky. Hardy puk hned rozehrává, hraje se tak už hodně dlouho bez přerušení hry.
02:19'
Na druhé straně se do útočného pásma nedostali ani Francouzi, Sekera dobře zastavil Fleuryho.
01:30'
Stále jsme neviděli žádnou střelu, nebo ani náznak nebezpečné situace, u puku jsou nyní Slováci, kteří ale nepřešli přes střední pásmo.
00:18'
V úvodních 18 sekundách jsme byli svědky 3 vhazováních, dvou ve středním pásmu, jednou v obranném pásmu Francie.
00:01'

Slovensko: Rybár (Godla) – Sekera, Čajkovský, Ďaloga, Valach, Fehérváry, Jaroš, Grman, Jánošík – Hovorka, Krištof, Jurčo – Skalický, Mikuš, Bakoš – Cingel, Marcinko, Kudrna – Bondra, Buc, Hrnka

Francie: Hardy (Quemener) – Auvitu, Manavian, Chakiachvili, Janil, Gallet, Raux, Douay, Thiry – Fleury, Da Costa S., Claireaux – Treille, Guttig, Da Costa T. , Lamperier, Bouvet, Rech – Leclerc, Ritz, Perret

Rozhodčí: Kubuš, Štefik – Kacej, Tvrdoň.
Slovenská reprezentácia sa po druhýkrát za dva dni stretne s reprezetanáciou Francúzska. Zároveň to bude pre nás aj generálka pred Majstrovstvami sveta, pretože zápas v Piešťanoch bude náš v príprave.

Slovensko predviedlo v posledných zápasov v sérii Euro Hockey Challenge dobrú formu. Naposledy vyhralo v Nitre taktiež proti Francúzsku jednoznačne 4:0. Prvé tri góly vsietili proti Francúzom popradskí odchovanci, dva góly si na svoje konto pripísal Marcel Haščák, tretí Dávid Bondra a skóre spečatil Tomáš Jurčo, ktorý vsietil gól už v druhom zápase po sebe. Po zranení sa do dobrej formy dostal aj Andrej Sekera, ktorý si pripísal na svoje konto dve asistencie.

Francúzsko má narozdiel od Slovenska, ktoré neprehralo už šesť zápasov v rade oveľa horšiu sériu. Francúzi prehrali už päť zápasov v rade.Navyše v previerke s podobným súperom – Nemeckom dostali neuveriteľný debakel 7:1, zápas predtým zase vyfasovali od Česka "šestku". Francúzi sa pred MS nejavia v dobrej forme a tak zrejme tento rok nebudú patriť medzi tímy, ktoré budú bojovať o vyraďovaciu časť.

Tento zápas bude mať zrejme veľmi dobrý náboj, pretože káder Craiga Ramseyho je stále príliš široký a každý z hráčov bude chcieť zabojovať o miestenku na prestížny turnaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.