Ode mě je to tedy vše, ale již od soboty se na Vás budu těšit u on-line přenosů z polských Katovic, kde se bude hrát MS 1. divize skupiny A. Přeji dobrou noc!
Zápas je u konce a Švédové si tak připisují vítězství 4:1! O to se nejvíce postaral dvougólový Linus Klasen a skvěle chytající Markström, který pustil jen jednu ze 17 střel. Domácí reprezentace s po tomto výsledku upevňuje první místo v tabulce EHT, kterou momentálně vede o sedm bodů před druhým Českem. Rusové se vinou třetí prohry z posledních čtyř zápasů EHT propadli na třetí pozici a Finové jsou po dnešní prohře s naši reprezentací poslední. Rozdíl mezi druhým Českem a čtvrtým Finskem je ale pouze trojbodový.
59:53
U puku jsou sice hostující Rusové, ale domácí už naprosto kontrolují zbytek zápasu. Dnes už se další branky nedočkáme.
59:14
Nařízeno vhazování u Jacoba Markströma! Mezitím bylo oznámeno, že dnešní utkání ve švédském Södertälje sleduje 4815 diváků!
58:54
Dobře vypadající útok domácí reprezentace byl u červené čáry zastaven a proto jeden ze Švédů volil přihrávku zpátky. Nic, co by pro domácí znamenalo komplikace.
58:13
Ani tentokrát se dvojice Tedenby – Westerholm nedostala k zakončení. Hra se stěhuje do neutrální zóny, avšak u puku jsou stéle Švédové.
57:39
Ještě jednou byli domácí blízko velké šance. Na Westerholmovu přihrávku před bránu ale Tedenby o pár centimetrů nedosáhl.
57:09
Ani Rusové už se vůbec nikam netlačí. Ze středního pásma nyní dokonce vracejí kotouč za Varlamova a v poklidu čekají až dostřídají.
56:38
S blížícím se koncem zápasu jsou ale diváci snad ještě tišší než byli po většinu zápasu. Je-li to vůbec možné...
55:53
V Södertälje mohlo být ještě veseleji. Backlund se totiž objevil v dobré střelecké pozici a svižnou střelou zápěstím trefil pravé rameno Semjona Varlamova.
55:14
Momentálně se navíc Rusové zmohli jen na zakázané uvolnění, které vrací hru k Varlamovovi. Zdá se, že teto zápas už domácí zvládnou.
54:59
Ani nyní Rusko není u puku. Švédové se velmi dobře pohybují a utkání si v pohodě hlídají.
54:36
Domácím se dobře daří kombinovat v útočném pásmu. Rusové by potřebovali hru přesunout přes celé kluziště, ale zatím se nemohou dostat ke kotouči.
53:27
Jacob Markström teď ale zaváhal při rozehrávce a znenadání se v šanci zjevil Jegor Jakovlev. Ten si z pozice obránce sjel mezi kruhy, načež však vypálil jen do Markströmovy hrudi!
53:13
Švédsko jen lehce vyhodilo puk do středního pásma a posléze je pískán ofsajd Ruské sborné. Moc času už hosté na tři branky nemají.
52:44
Utkání se pomalu chýlí ke koncovce a Rusové se snaží útočit. Po dobré práci svého spoluhráče volil Bělov skrytou střelu, avšak Markström byl opět připraven.
52:05
Linus Omark dobře přihrával, nicméně před bránou se Backlund nedokázal zorientovat a musel volit kombinaci místo zakončení. Po chvíli je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
51:32
Třináctý útočník Ruska, Stěpan Sannikov, se pokusil využít zaváhání v rozehrávce Švédska a pálil z dobré pozice. Od mezikruží však puk poslal jen doprostřed brány.
50:55
Marcus Sörensen velmi dobře napadal a v jednu chvíli se dostal s pukem za záda obránců. Upadl, avšak k nevůli domácího publika se faul nepíská.
50:32
50:16
Hned dvakrát nyní střílel Vjačeslav Vojnov, který v obou případech dostal puk zpoza brány. Ani jednou však Markström nemusel zasahovat.
49:39
Nyní se navíc domácí dostali k souhře ve středním pásmu a našetřili tak několik cenných vteřin. Poté puk letěl opět až za Varlamova.
49:09
Zatím však branku rozhodně neuvidíme, protože Švédové se brání výborně a vyhazují puk přes všechny čáry.
48:32
Za podražení je nyní navíc vyloučen Mattias Tedenby (SWE) a Rusové tak mohou pokračovat v tlaku! Uvidíme, zda se dočkáme gólu.
48:01
Další šance ruské reprezentace! Zijat Pajgin se velmi dobře uvolnil, avšak jeho ránu z mezikruží dokázal zlikvidovat naprosto fantasticky chytající Markström!
47:52
Zničehonic se ale musel vytáhnout Jacob Markström! Gusev totiž při přečíslení přihrál Dadonovovi, na kterého zívala odkryté brána. Kousek před brankovou čárou se ale domácí gólman skvěle natáhl a tutovku zneškodnil!
47:24
Jeden z domácích se uvolnil u mantinelu a snažil se přihrávat před brankoviště. přes nataženého Jakovleva však puk do nebezpečné pozice neprošel.
46:56
Pouhé nahození Ruska nebylo přesné a k puku se tak opět pro změnu dostávají domácí, kteří se snaží uklidnit hru kombinací ve vlastním pásmu.
46:28
Ani na druhou stranu to ale není o moc lepší. Ve třetí třetině hra zatím postrádá potřebné tempo, což ale domácím určitě nevadí.
45:57
Kotouč je po buly v moci ruských hráčů, avšak ti se zatím ne a ne dostat dále než k červené čáře. Domácí jsou ve středním pásmu velmi pozorní.
45:43
Hodně neurovnaná pasáž utkání přerušena, neboť kotouč se odrazil mimo hrací plochu. Vhazuje se po levé ruce Semjona Varlamova.
44:59
Švédsko se opět pokusilo o přechod do útočného pásma, nicméně Larssonovo nahození za bránou končí u jednoho z ruských beků.
44:35
43:59
Opět je puk až u brány Jacoba Markströma. Hosté navíc velmi dobře napadají a nepouští Švédy k rozjetí ofenzivního výpadu.
43:28
Početní výhoda Švédska je zatím hodně nepovedená a nyní kotouč letí přes všechny čáry. Ofenzivní pětice domácích se tak musí vrátit z pásma soupeře.
42:35
Patrick Cehlin (SWE), Albert Jarullin (RUS) v dnešním utkání končí, neboť za bitku dostávají trest do konce utkání. Jarullin zřejmě dostal dvouminutový trest navíc a Švédsko tak hraje přesilovou hru.
42:35
42:35
42:35
Tichinov se teď dobře tlačil do brány, ale Markström byl opět připraven! Následně se strhla velká šarvátka, ve které si to Cehlin naplno rozdal s Jarullinem! Bude se vylučovat!
42:22
Velmi dobrý forčeking Ruské sborné vedl až k přerušení hry. Jacob Markström se totiž vrhl po volném kotouči, který se blížil před jeho brankoviště.
41:56
Nyní už se ale domácí reprezentanti osvobodili a vyvezli puk do neutrální zóny. Dále jim však postup byl zamezen.
41:34
Rusko ale pokračuje v aktivitě a teď už na švédského gólmana letěla aspoň jedna střela. Nebyla přesná, avšak hosté u puku zůstanou.
40:57
Díky dobrému napadání se sice Gusev dostal ke kotouči, avšak v blízkosti Markströmovy brány se nedokázal vymanit do střelecké pozice.
40:26
Úvod třetí části není z pohledu ruské reprezentace zrovna nejpovedenější. Zakázané uvolnění a buly po pravici Semjona Varlamova.
40:01
Další třetina začne přibližně v 21:13.
Také druhá část zápasu je úspěšně za námi a tentokrát už je náskok domácího Švédska o poznaní vyšší. V první třetině se jako první prosadili opět hráči Tre Kronor, kteří se díky brance Linus Hultströma z 25. minuty dostali do dvoubrankového vedení. Kolem poloviny zápasu se ale Rusové vzpamatovali a dokázali kontrovat brankou Jevgenije Dadonova. Následně měli hosté více ze hry, nicméně dvě slepené branky v závěru třetiny určily skóre na 4:1! O zmíněné góly se postarala dvojice Marcus SörensenLinus Klasen. Ve třetí třetině tak Švédové mohou hrát relativně v klidu.
40:00
39:46
Švédsko právě vstřelilo branku!
Další krásná akce švédské reprezentace a domácí už tak vedou o tři branky! Klasen nejprve vyčkával na pohyb spoluhráčů, následně přihrál Rosénovi, který si zajel za Varlamova a pak naservíroval puk právě LINUSI KLASENOVI, jenž už měl jednoduchou práci. Druhá branka pro útočníka ze švýcarského Lugana. Asistence: Robert Rosén
39:19
Švédové byli usazeni v útočném pásmu, avšak nyní jejich kombinaci ukončilo přerušení hry. Rozhodčí totiž zaregistrovali posunutou bránu Sergeje Varlamova.
39:07
V poslední minutě druhé třetiny si navíc domácí zahrají přesilovou hru. Rusové jsou totiž potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě.
38:42
Tak tohle byla krása! Patrik Cehlin zavezl puk za bránu a poté nádhernou nezištnou přihrávkou našel zcela volného MARCUSE SÖRENSENA. Ten udělal rychlou stahovačku, kterou si roztáhl Varlamova a následně zakončil do horní odkryté části ruské brány! Asistence: Patrick Cehlin
38:20
Teď už ale domácí drží kotouč a dokázali dokonce zaútočit. Střela z pravé strany cíl nenašla a puk se záhy vykutálel do neutrální zóny.
37:47
Švédsko už sice hraje v pěti, ale vinou zakázaného uvolnění se bude vhazovat opět až u Markströma. Hráči, kteří hráli oslabení tak zatím nemohou vystřídat.
37:38
37:19
Švédové už podruhé během poslední půl minuty vyhodili puk přes celé kluziště. Ruská pětice se tak musí znovu vrátit až k vlastnímu gólmanovi.
36:26
Alexander Burmistrov byl ohromně blízko gólu! Mezi kruhy se u naskytl volný prostor a ruský útočník tak zvolil téměř dokonale přesnou střelu zápěstím. Puk se ale zastavil na břevnu Markströmovy branky!
36:11
Místo Ruska je ale zatím aktivnější Švédsko, které i v oslabení dokázalo zaútočit. Varlamov ale mohl být v klidu.
35:38
Ofenzíva Ruska zastavena jen za cenu faulu. Gustav Forsling (SWE) dostává dvě trestné minuty za držení a to znamená druhou přesilovou hru ve prospěch hostující reprezentace.
35:16
Fransson volil místo střely přihrávku po modré čáře na Larssona a bek New Jersey Devils ukázal, proč hraje NHL! Kličkou se zbavil atakujícího soupeře, ale lehce z úhlu už dokázal vypálit jen do Varlamovova betonu.
34:34
Linus Omark před chvílí na brankovišti výborně hledal Cehlina, nicméně přes jednoho z ruských beků puk před odkrytou svatyni neprošel. Následně je pískán ruský ofsajd.
33:46
Nepřesná přihrávka domácích skončila ve středním pásmu a Markström musel rychle reagovat. Po odehrání kotouče ho jeden z Rusů podrazil, ale vylučovat se nebude.
33:21
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře a Sörensen se šikovně prodíral do střelecké pozice. Mezi kruhy mu byl kotouč na poslední chvíli odebrán.
32:42
Jacob Markström musel opět na led a opět to byl Tichonov, kdo ho ohrožoval. Tlak do brankoviště ale domácí brankář ustál a následně se strhla menší šarvátka. Nic velkého z toho však nebylo.
32:29
Obrovská šance na vyrovnání! Jakupov skvěle našel volného Tichonova, který se bleskově otočil, ale v úniku na Markströma nevyzrál. Viktor Tichonov se opravdu hodně snažil, avšak přes pevně přikovaný beton puk do sítě nedostal.
32:14
Hodně rychle se hra přesunula ze strany na stranu. Ale nebezpečná švédská střela z mezikruží ani následný útok Ruska nebyl úspěšný.
31:32
Jenže hosté jsou v posledních minutách lepší. Díky vyhranému osobnímu souboji to vypadalo na velkou šanci Šipačjova, avšak nakonec domácí brankář nezasahoval.
30:58
Příliš nepřesná rozehrávka na Galuzina končí až u Markströmovy svatyně. Švédové se tak naprosto zadarmo dostávají ke kotouči a mohou rozjet ofenzivní akci.
30:20
Dobrá pasáž ruského výběru je na chvíli zastavena. Po ofsajdu Švédska je totiž zahlášena komerční přestávka a domácí si tak mohou oddechnout.
29:50
Rusové jsou po vstřelené brance o dost živější, nicméně do útočného pásma se zatím zpátky nedostali. Švédové by teď potřebovali zastavit rozjezd svého soupeře.
28:36
Rusko právě vstřelilo branku!
Je sníženo! Šipačjov vymyslel naprosto skvělou přihrávku mezi kruhy, kam si sjel Vjačeslav Vojnov a rázem měli hosté obrovskou šanci. Vojnovovu střelu sice Markström výborně zastavil, ale na dorážku v podání JEVGENIJE DADONOVA už švédský gólman nedosáhl! Asistence: Vjačeslav Vojnov, Vadim Šipačjov
27:31
Díky nepřesnosti se ale Švédové konečně dostali k puku a vyvezli hru pryč od svého gólmana. Rusko se ale rychle dostává zpátky do útoku.
27:13
Švédové už ale vypadají unaveně a nemohou se dostat z vlastního pásma. Střely ruských hráčů naštěstí pro Markströma nemířily mezi tři tyče.
26:38
Přeci jenom se ale také hostující hráči dostávají do útočného pásma. Zatím se jim ale nepodařilo dostat puk pevně pod svou kontrolu.
25:51
Jenže teď už jsou reprezentanti Tre Kronor napevno nastěhováni v pásmu soupeře a rozjíždí pohlednou kombinaci. S takovým přístupem Rusové s utkáním rozhodně nic neudělají.
25:09
Domácí už jsou znovu v útočném pásmu a snaží se vydolovat kotouč od mantinelu. Dvojice ruských beků však puk zatím drží mimo dosah domácích.
24:19
Z pokračujícího tlaku domácích už ale přichází branka na 2:0! Varlamov nejprve skvěle zastavil nebezpečné zakončení Mikaela Backlunda, ale poté se puk dostal na modrou čáru a LINUS HULTSTRÖM prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Nutno říci, že ruský brankář přes Cehlina s Backlundem nic neviděl! Bez asistence.
23:58
Dva nepřesné pokusy Varlamova příliš nevystrašily. Obrana ruské reprezentace se zatím skvěle pohybuje.
23:34
Hra se velmi rychle přesunula až k Varlamovovi. Švédsko zatím pouze kombinuje a nestřílí.
22:59
Na Markströma letěl další kotouč a poté se jeden z domácích zřejmě dopustil faulu. Rsuký útočník padl na led, ale vylučovat se nebude.
22:23
Velmi pěkně to nyní udělal Vladislav Kartajev, který dostal přihrávku na levou stranu a rychlou kličkou se dostal mezi kruhy. Následnou svižnou střelu vytáhl Markström mimo tři tyče!
21:51
Pohledná kombinace švédského výběru dospěla až k zakončení, avšak Varlamov byl připraven a v hledišti to proto jen tak zahučelo. Hosté rychle obrací hru.
21:30
Ani po opakovaném vhazování v pásmu Ruska se moc dlouho nehrálo. Hra je opět přerušena a tentokrát se vhazuje až u Jacoba Markströma.
21:17
Úvod druhé třetiny je zatím hodně neurovnaný. Rusové se dopouštějí zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje k bráně Semjona Varlamova.
20:26
Velmi krátký zbytek přesilové hry Švédska je u konce. Vyloučený Dyblenko se právě teď vrátil na led.
20:01
Další třetina začne přibližně v 20:23.
První třetina zápasu je minulostí a domácí Švédové zatím mohou být o něco více spokojeni. Do vedení se totiž reprezentace Tre Kronor dostala díky Linusi Klasenovi hned z první střely a nejtěsnější vedení bez větších potíží udržela až do sirény. Rusko se zatím kromě šance Šipačjova ze čtvrté minuty prakticky k ničemu nedostalo a do druhé třetiny se bude muset výrazně zlepšit.
20:00
19:58
Robert Rosén se ještě snažil přihrát před brankoviště, ale na Gyngeho hůl už kotouč neprošel. První třetina za pár vteřin skončí.
19:27
A nyní už se hraje až u Markströma, kde Šipačjov skvěle napadá. Opravdu výborná práce mladého útočníka.
18:52
Švédové se dostali již ke dvěma solidním střelám od modré čáry. Ani jedna si ale cestu do sítě nenašla.
18:26
Za krosček je minutu a 34 vteřin před koncem třetiny vyloučen obránce Spartaku Moskva, Jaroslav Dyblenko (RUS). První přesilová hra pro Švédsko.
18:26
Následně byli Švédové dokonce vytlačeni až k červené čáře a další přechod do útočného pásma se domácím nepovedl. Reprezentace Tre Kronor však bude hrát přesilovou hru.
17:54
Domácí se velmi dobře pohybují a kombinují v pásmu Ruské sborné. Zatím je to však bez střelby.
17:30
Tohle se dalo zakončit lépe! Tedenby dostal puk do jízdy a osamocen střílel z mezikruží. Rána mu ale příliš nesedla a puk skončil v lapačce Semjona Varlamova.
16:51
Teď měl ale Markström problémy! Způsobila je nepříjemná střela Daniila Apalkova, jenž svižný pokusem napálil helmu švédského gólmana.
16:28
Do ofenzívy se pro změnu vrhli také Rusové, avšak jejich kombinace skončila záhy v neutrální zóně. Markström opět neohrožen.
15:51
O minutu později se Švédové opět usazují v útočném pásmu. Jednu střelu ze střední vzdálenosti Varlamov musel likvidovat, druhou už nikoliv.
14:52
Výborná akce Marcuse Sörensena! Švédský útočník se šikovně uvolnil a po rychlém objetí brány se pokusil zasunout kotouč u vzdálenější tyče. On ani dojíždějící spoluhráč však puk přes Varlamovův beton nedostali.
14:34
Jeden z domácích hrál vysokou holí a proto je vhazování nařízeno po levici Jacoba Markströma. Gólman Kosatek z Vancouveru zatím neměl moc práce.
14:16
Poslední útoky se ale domácím hráčům příliš nedaří. Ruská obrana svou hru výrazně zpřesnila a nepouští soupeře do pásma.
13:48
Rusové jsou naprosto bezzubí a teď jim moc nepomáhá ani napadání dvojice Gusev – Šipačjov. Švédové hrají ve velké pohodě.
13:21
Po delší době jsme byli svědky střeleckého pokusu hostující reprezentace. Tvrdá rána od modré čáry ale nemířila do prostoru brány.
12:26
Velmi dobře to nyní zamýšlel Sandberg, který si neatakován vyjel zpoza brány a servíroval kotouč na hůl Mattiase Sjögrena. Nebezpečnou přihrávku na poslední chvíli zastavili Rusové.
12:03
Zdálo se, že Lucas Wallmark ještě stihl zastavit kotouč v útočném pásmu, ale nakonec už jej rukou zřejmě vracel z neutrální zóny. Ofsajd a komerční přestávka!
11:45
Rusové se ne a ne vymanit z vlastního pásma. Švédové jsou zjevně na koni a Gynge donutil Varlamova k přerušení hry.
11:03
Následná snaha o ofenzivní výpad v podání Ruska končí ofsajdem. Švédska obrana se zatím předvádí v opravdu skvělém světle.
10:46
Po zákroku Semjona Varlamova se Gusev snažil přesunout hru do pásma domácí reprezentace, ale kousek od modré čáry tvrdě narazil na důrazného Forslinga.
10:06
Dojíždějící Averin nyní zalehl rozehrávajícího Markströma, avšak švédští beci zachovali klid a počkali až se ruský útočník sám zvedne. Tohle bylo opravdu nezaviněné.
09:56
Švédsko hraje aktuálně velmi dobře a vůbec svého soupeře nepouští ke kotouči. Nyní domácí vyčkávají za svým gólmanem.
09:23
Ruská defenzíva znovu nebyla ideální a Švédové se téměř dostali do totožné šance. Varlamov však zasahovat opět nemusel.
08:46
Pěkná souhra na druhé straně! Přihrávka zpoza brány přistála přesně na hokejce Markuse Ljungha, avšak dnešní třináctý útočník švédského výběru puk nedokázal lépe zpracovat a nezakončil přesně.
08:10
07:58
Nyní už kombinace hostujícího celku není tak přesná a přesilová hra se pomalu chýlí ke konci. Zdá se, že Švédsko své první oslabení zvládne.
07:22
Rusové jsou stále v pásmu soupeře, avšak jejich solidní kombinace zatím nevedla k nebezpečnějšímu zakončení. Všechny střely jsou zablokovány nebo letí vedle brány.
06:59
Nyní už se ale Rusko usazuje v útočném pásmu a Bělov od modré vyslal jedovatý pokus. Naštěstí pro Markströma šel puk mimo.
06:33
Už podruhé během dvaceti vteřin se Švédům podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Úvodní čtveřice na oslabení odvedla skvělou práci a střídá.
06:10
Je tady první vyloučení zápasu. Averin se prodíral do útočného pásma, kde mohla nastat situace dva na jednoho a Linus Hultström (SWE) tak musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Dvě trestné minuty za podražení pro švédského beka!
05:57
Už už to vypadalo, že se Omark za bránou Varlamova dostane k puku, ale nakonec se Švédové musejí spokojit jen se zakázaným uvolněním svého soupeře.
05:02
I přes dobrý forčeking se Rusko nedostalo do střelecké pozice. Kotouč se proto rychle dostává až do pásma hostujícího celku, kde se snaží hrát domácí.
04:32
Rusko dokázalo pouze nahodit puk ze středního pásma, ale icing z toho nebude, neboť kotouč letěl přímo na Markströma, jenž se tedy musí zapojit do hry.
03:51
Pohledná souhra také na druhé straně. Zakončení jednoho z domácích však z mezikruží letělo mimo tři tyče Varlamovovy svatyně.
03:29
No a hned z toho byla zajímavá situace. Šipačjov obdržel kotouč z pravé strany a najednou se zjevil v gólovce. V souboji tváří v tvář si na Markströma nepřišel!
03:13
Švédové se díky skvělému napadání dostali ke kotouči, avšak poté se nedokázali vymotat od mantinelu a je tady rychlý protiútok Ruska.
02:48
Tentokrát si to puk namířil na ruskou střídačku. Hra je proto vykázána do středního pásma a oba celky střídají.
02:41
Na led se mezitím dostala opět Klasenova formace, která znovu pronikla až do útočného pásma. Sražená střela končí v ochranné síti, ale vhazovat se bude u Varlamova.
02:28
Po půl minutě hry následuje naprosto totožná situace. Ruská sborná se zatím nemůže dostat do potřebného tempa.
01:56
Rusové by samozřejmě rádi rychle odpověděli, avšak jejich další ofenzivní postup zastavuje ofsajd. Vhazuje se tedy v neutrální zóně.
00:41
Naopak domácím se první útok vydařil naprosto dokonale! Švédsko získalo puk ještě ve vlastním pásmu a poté předvedlo bleskový přechod do útoku. Po přihrávce od Sörensena se LINUS KLASEN kousek od modré čáry prezentoval fantastickou svižnou střelou, která skončila až v bráně Semjona Varlamova. Ten čelil vůbec první střele a hned inkasuje branku. Asistence: Marcus Sörensen
00:16
registrujeme první střelu zápasu. Vladimir Galuzin v pohodě prošel přes útočnou modrou čáru, avšak poté se prezentoval hodně slabým pokusem.
00:01
Státní hymny jsou úspěšně za námi. Do úvodního buly tohoto reprezentačního střetnutí tak zbývají pouhé vteřiny.
Pěkný večer! Ještě jednou vás vítám u on-line přenosu ze zápasu Eruo Hockey Tour mezi Švédskem a Ruskem. Oba týmy již jsou seřazeny na modrých čarách a zdá se, že utkání začne přesně na čas!

Švédsko: Markström (Lassinantti) – Larsson, Forsling, Hultström, Gustafsson (A), Nygren, Fransson, Martinsson, Johansson – Cehlin, Backlund (A), Omark – Klasen, Westerholm, Tedenby – Gynge, Rosén, Sörensen – Sjögren (C), Wallmark, Sandberg – Ljungh

Rusko: Varlamov (Bobrovskij) – Ljubuškin, Jakovlev, Vojnov, Bělov, Dyblenko, Čudinov, Pajgin, Jarullin – Averin (A), Galuzin (C), Apalkov – Dadonov, Šipačjov (A), Gusev – Tichonov, Kalinin, Plotnikov – Jakupov, Burmistrov, Kartajev – Sannikov.

RUSKO

Oproti Švédsku si Rusko od nepovedeného prosincového Channel One Cupu vede velmi dobře. První reprezentační zápas letošního roku sice Rusové prohráli, ale poté už byli stoprocentní. Nejprve v odvetě v Ostravě porazili Česko, na začátku dubna si dvakrát poradili doma s Norskem a naposledy se představili v rámci Euro Hockey Challenge na Slovensku. I zde zaznamenalo Rusko dvě výhry. Z posledních čtyř utkání navíc Ruská sborná inkasovala pouhopouhé tři branky. Formu má tedy Rusko skvělou.

Nominace na dvojzápas se Švédskem

Brankáři:

Sergej Bobrovskij (Columbus Blue Jackets/NHL)
Semjon Varlamov (Colorado Avalanche/NHL)