Už nyní je tedy jisté, že Česká republika se stává vítězem Carlsson Hockey Games 2017!
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni dva hokejisté z NHL. Z týmu Švédska to byl podle očekávání obránce John Klingberg, jenž zaznamenal jako obránce tři body (1+2). Z českého týmu je to jeho největší hvězda – Jakub Voráček, který se blýskl hned čtyřmi body (0+4).
Pokud bylo první utkání České republiky v Budvar aréně vydařené, to druhé ještě překonalo veškerá očekávání. Zápasu nechybělo vůbec nic, snad jedině kromě nějakého pěstního souboje. Hrál se svižný hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Výsledek 8:4 je vůči Švédům možná trochu krutý, průběh byl o něco vyrovnanější.

Každopádně si domácí hráči dnes vítězství zasloužili. Dokázali totiž smazat dvoubrankové manko, které měli ještě v polovině utkání, a zápas pak drželi pevně pod kontrolou. Diváci se výborně bavili, v Českých Budějovicích vytvořili svému týmu fantastické podmínky.
59:12
Česko právě vstřelilo branku!
A stále to nebylo všechno! Gólový účet už je ale nyní dost možná uzavřen. I když v tomto zápase si už nemůžeme být jistí ničím. Obránce RADIM ŠIMEK získal puk ve vlastním obranném pásmu a poslal ho jednoduše do prázdné branky švédského celku. Asistence: Robin Hanzl.
58:52
Švédsko si bere oddechový čas a bude hrát bez brankáře se šesti muži v poli!
58:32
Hokejisté České republiky odměňují fanoušky v Budvar aréně ještě jedním přesným zásahem! Jakub Voráček poslal puk na modrou čáru, obránce Chicaga MICHAL KEMPNÝ se do něj opřel a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jakub Voráček.
57:24
Vyloučení v týmu Švédsko (Victor Hedman – 2 min., sekání).
56:31
Češi přidávají šestý zásah, a to už Švédové zřejmě nedotáhnou! Domácí se prosadili velmi rychle poté, co začali hráč pět na tři. Kovář nejprve posílal puk před odkrytou Voráčkovi, který jej ale nezpracoval. Kotouč se ale odrazil od mantinelu a útočník Philadelphie ho pohotově vrátil do brankoviště, kde na něj číhal ROMAN ČERVENKA. Český útočník už měl celkem snadnou pozici, protože brankář Läck ležel jak široký tak dlouhý ve své brance a neměl vůbec šanci zasáhnout. Asistence: Jakub Voráček a Jan Kovář.
56:22
Český tým je v plném počtu a začíná jeho přesilovka pět na tři!
56:02
Další trest pro tým Švédska. Dennis Everberg míří na trestnou lavici odpykat dvouminutový trest za držení protihráče.
55:30
Pomět sil na ledě se vyrovná. Calle Rosén půjde odsedět menší trest za držení hole. Bude se hrát čtyři na čtyři.
54:20
Švédsko právě vstřelilo branku!
Ale pozor, Švédové snižují! Český tým chyboval při rozehrávce a přihrávka jednoho z hráčů mířila trestuhodně naslepo na osu hřiště. Tam stál ale pouze Švéd CARL KLINGBERG, jenž měl spoustu času a prostoru k tomu, aby vykoupal brankáře Francouze. Stihl to ještě před vypršením prvních dvou minut z trestu, takže Češi budou pokračovat v oslabení. Bez asistence.
53:20
Česká reprezentace hraje oslabení zatím dobře. Roman Horák vyhazuje puk až do pásma Švédska.
52:37
Útočník Robin Hanzl dostává dvojnásobný menší trest za hru vysokou holí.
52:28
Švédové jsou bezradní. Nyní kombinovali v útočné třetině, ale nepodařilo se jim k ničemu se dostat. Češi rychle přistupují k hráčům a nedávají hostům šanci dostat se do šance.
51:18
Jeden z nejlepších obránců současnosti Victor Hedman zatím dnes zůstává poněkud za očekáváním. Nyní svou střelu napálil pouze do českého hráče.
50:10
Česká reprezentace hraje výborně a diváci její výkon oceňují mohutným potleskem. Do konce utkání však ještě nějaký čas zbývá.
48:11
Tlak České republiky pokračoval i po skončení přesilové hry a vygradoval pátým gólem! Obránce Kempný dostal na modrou čáru puk od Voráčka a tvrdě vystřelil. Kotouč sice Läck vyrazil, na následnou bekhendovou dorážku PETRA HOLÍKA už byl ale krátký. Švédi si znovu špatně rozebrali hráče a konkrétně Victor Rask byl u Holíka nejblíže, ale nehlídal jej. Asistence: Michal Kempný a Jakub Voráček.
47:56
Hosté přečkali oslabení a jsou v pěti.
47:46
Čeští hokejisté jsou v útočném pásmu a Läck má hodně práce. Do konce trestu Švédska zbývá už jen deset sekund.
45:56
Kapitán Švédů Joel Lundqvist Vránu jasně fauloval a odchází pykat za držení protihráče.
45:56
Parádně vyřešené přečíslení Čechů! Jan Kovář znovu ukázal své schopnosti a přehled o hře. Počkal si na vhodný okamžik, kdy už Petr Vrána nebyl faulován, a poslal mu přesný pas. Kmenový hráč Sparty byl naprosto sám před Läckem, ale zblízka ho prostřelit nezvládl.
45:03
Jakub Voráček se snažil proháčkovat přes tři Švédy a chvíli to dokonce vypadlo, že se mu to povede. Nakonec přišel o kotouč.
44:28
Sklenička se vrací na led a domácí mančaft je v plném počtu.
44:10
Tak už se to hostům podařilo a operují před Francouzem.
43:40
Švédsku se teď vůbec nedaří rozehrát a dostat se do pásma. Čeští hokejisté pozorně brání a spoří čas.
43:09
Linus Omark byl na konci další dobré kombinace Švédů. Útočník hostů vypálil z první a Francouz stačil tvrdou střelu vytěsnit ramenem,
43:03
Švédové si český tým pěkně rozhodili, ale situaci překombinovali.
42:28
Mladý obránce Plzně David Sklenička dostává dvouminutový trest za hákování.
42:20
Joakim Nordström se znovu ocitl ve slušné šanci. Dostal puk před Francouze, ale těsně minul jeho klec.
41:36
Češi nastoupili do třetí části hodně aktivně a jsou usazeni v obranném pásmu Švédů.
40:20
Hned zkraje první dvacetiminutovky jsme viděli pěknou střelu Petra Holíka z vrcholu kruhů. Eddie Läck kotouč vyrazil mimo nebezpečí.

Vhazování: 14 – 18
Ve druhé třetině to byla ještě lepší podívaná. Oba týmy se zatím prezentují parádním hokejem a k vidění je spousta šancí. Švédové v polovině utkání vedli už 3:1 a Češi tím byli zaskočeni. Přesto dokázali ve 37. minutě vyrovnat a krátce před druhou přestávkou se Česká republika dokonce dostala do vedení. Již tak fantastické fanoušky v Budvar aréně to dostalo ještě více do varu. Češi vedou 4:3, ale branek zatím padá hodně a před třetí třetinou se rozhodně máme na co těšit.
40:00
39:30
Domácí mužstvo je plné energie a poháněno skvělými fanoušky usiluje ještě o další gól.
37:26
Češi se další rychlou brankou dostávají dokonce do vedení! Jakub Voráček si vybruslil s pukem v útočném pásmu zpoza branky až na vrchol kruhů a vypálil. Z Eddieho Läcka puk vypadl, a tak měli Roman Červenka s RADIMEM ŠIMKEM dostatek času a prostoru k dorážce. Druhý jmenovaný to vzal na sebe a poslal puk za bezmocného gólmana Švédů. Asistence: Jakub Voráček.
36:42
Česká republika využívá přesilovou hru a je vyrovnáno! Kindl posunul z modré čáry puk k JANU KOVÁŘOVI, který operoval těsně vedle brankoviště. Útočník Magnitogorsku se nejprve snažil přihrávkou najít spoluhráče v mezikruží, ale když byl puk zblokovaný hostujícím obráncem, poslal jej z úhlu na bránu. Läck byl střelou zaskočen a kotouč skončil za jeho zády. Asistence: Jakub Kindl a Libor Šulák.
36:24
Český tým se dostal ladně do útočné třetiny, ale jejich snažení skončilo pokusem Libora Šuláka. Před Läckem ale nikdo nebyl, a tak se jednalo pouze o propagační pokus.
35:12
Joel Eriksson Ek oslabí svůj tým na dvě minuty. Mladý útočník Minnesoty dostává menší trest za nedovolené bránění.
34:43
Češi jsou stále pozadu o jednu branku a musí dotahovat. Nyní ale málem inkasovali znovu. Šikulové Elias Lindholm a Linus Omark totiž vyšachovali českou obranu a první jmenovaný poté netrefil odkrytou část branky!
33:38
Domácím se tato přesilovka nepovedla, John Klingberg už se vrací na led.
33:31
Češi sice hrají početní výhodu, ale vypadá to naopak. Švédové se dostali do pásma a tvrdě od modré vypálil obránce Jonas Brodin.
32:30
Hostující Dennis Everberg se předvedl v oslabení, když sebral Čechům kotouč, pěkně si jej pokryl, a nakonec se málem ještě dostal ke střele.
31:38
John Klingberg hraje dnes velký zápas. Nyní si ale bude muset jít odpočinout na trestnou lavici. Provinil se podražením.
30:39
Češi skórují a jsou znovu ve hře! Domácí hokejisté byli po inkasované brance aktivní před Läckovou brankou a Švédové měli s pohybem českých šikulů co dělat. Z modré čáry si téměř na osu hřiště vybruslil Řepík, jehož nahození tečoval za záda brankáře Švédska MICHAL BIRNER. Asistence: Michal Řepík a Jakub Krejčík.
28:25
Češi už sice byli ve čtyřech, přesto inkasují třetí branku! Švédové nějakou dobu ostřelovali Francouze, který měl navíc ztížené podmínky o to, že mu skvěle stínil Carl Klingberg a GABRIEL LANDESKOG. Kapitán Colorada se stal také střelcem branky poté, co tečoval střelu Johna Klingberga od modré čáry. Asistence: John Klingberg a Oliver Ekman-Larsson.
27:56
K dorážce se dostal Carl Söderberg, ale Francouzův beton z bezprostřední blízkosti nedokázal přehodit!
27:35
Švédové se ale velice rychle dostali do útočné třetiny znovu. Češi budou ve třech zhruba ještě půl minuty.
27:19
Skvěle v oslabení zapracoval Michal Birner, který vybojoval a vyhodil kotouč z pásma.
26:51
Češi jdou do tří! Za sekání sudí vylučují Tomáše Zohornu. Domácí tým čekají perné chvilky.
26:04
Mladý obránce Libor Šulák dostává menší trest za podražení a svou první přesilovou hru si zahrají také Švédové.
25:51
Česko nesehrálo početní výhodu špatně, ale nevyužilo ji, Hedman se vrací na led z trestné lavice.
25:09
Roman Horák se ocitl v šanci, když pálil z kruhů. Eddie Läck tentokrát na střelu viděl a neměl s ní problém.
24:45
Jakub Voráček dostal puk na post pravého beka na střelu a vypálil pohotově. Läck měl zakrytý výhled, ale dokázal puk zastavit.
24:40
Češi se dostali do útočné třetiny a dobře kombinují.
23:51
Za podražení je vyloučený obránce Viktor Hedman. Češi budou hrát vůbec první přesilovku tohoto utkání.
23:45
Radko Gudas nahazoval od modré čáry na teč, ale puk z jeho hole mířil trochu mimo.
23:25
Hosté se dostali ke střele a před Francouzem ještě dotíral Joakim Nordström. Český brankář domácí tým podržel.
22:58
Češi jsou trochu pod tlakem, ale Francouz zatím nemusel zasahovat.
21:30
Hraje se v obranné třetině Česka. Švédové se snaží o navýšení náskoku.
20:56
Do šance se hned v první minutě dostal sparťanský forvard Petr Vrána. Český hráč byl v brankovišti a zkoušel překonat Läcka.

Vhazování: 6 – 9
V první třetině jsme viděli hokej nahoru dolů. Ze začátku byli výrazně lepší domácí hokejisté, kteří měli dostatek střeleckých příležitostí, a mohli jít klidně do vyššího vedení než 1:0. Švédsko si ale počkalo na chyby českého týmu. Nejprve vyrovnalo při hře čtyři na čtyři a poté využilo chaotické situace v obraně České republiky. Každopádně se diváci v Budvar aréně nenudí a sledují kvalitní hru z obou stran.
20:00
19:15
Češi přestali hrát, což se jim okamžitě vymstilo! Švédsko se dostalo znovu poměrně hladce do útočné třetiny a Krüger poslal puk mezi kruhy, kam si sjel obránce JOHN KLINGBERG. Produktivní bek Dallasu už nemá problém se z takových situací prosadit. Na střelu měl dostatek času a Francouz byl bezmocný. Asistence: Marcus Krüger a Oliver Ekman-Larsson.
18:48
Oba týmy jsou v plném počtu a znovu se hraje pět na pět.
17:30
A mohlo být pro Českou republiku ještě hůře! Kapitán Colorada Gabriel Landeskog napálil puk do tyče.
17:07
Při hře čtyři na čtyři Švédové vyrovnávají! Talent losangelských Králů MARIO KEMPE vystřelil v útočném pásmu přes obránce na vzdálenější tyč a trefil se přesně nad vyrážečku Pavla Francouze. Asistence: John Klingberg.
16:48
Vyloučení v týmu Švédsko (Elias Lindholm – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Česko (Jakub Kindl – 2 min., hrubost).
16:48
16:48
Od modré čáry si sjel blíže k brance hvězdný obránce Oliver Ekman-Larsson. Jeho pokus byl nebezpečný, protože jeho spoluhráči Francouzovi clonili. Český gólman ale situaci vyřešil skvěle a odražený puk rychle přikryl.
16:30
Nyní mají puk na hokejkách Švédové a točí Čechy v jejich třetině.
15:54
Češi jsou aktivnější, ale zatím se jim nedaří udržet se v útočném pásmu na puku.
14:25
Pěkně zakombinovala první útočná formace České republiky. Konkrétně Jakub Voráček, který nahrával na Romana Červenku. Druhý jmenovaný byl za obranou Švédska, ale byl trochu zaskočen přihrávkou a nezpracoval puk.
13:20
Útočník Caroliny Elias Lindholm dostal puk do ideální pozice a byl úplně sám před Franzoucem! Naštěstí pro Čechy se mu zamotal puk pod nohy a nezvládl vystřelit.
13:05
Hra se přelívá ze strany na stranu, ani jeden tým nemá kotouč delší dobu na svých hokejkách.
12:01
Švédové se na chvíli dostali do útočné třetiny a od modré čáry vyzkoušel pozornost Francouze Calle Rosén. Obránce Tre Kronor ale nenašel na brankáře recept.
10:20
Česká republika znovu zatlačila Švédy. Od modré čáry nahazoval obránce David Sklenička, ale tečovaná střela si nenašla cestu za záda Eddieho Läcka.
09:21
Landeskog předal ve středním pásmu puk spoluhráči z Colorada Carlu Söderbergovi, který přejel útočnou modrou čáru a prověřil Francouze. Tomu puk vypadl, ale nejblíže u něj byl domácí hráč.
08:47
Znovu zlínský Petr Holík a jeho zajímavá střela z dobré pozice. Eddie Läck měl i trochu štěstí, že puk, který mu mířil do protipohybu, nešel na bránu.
08:30
Na chvíli se hra přelila do útočného pásma Švédů, ale ti se v něm dlouho neudrželi.
07:40
Čeští hokejisté jsou opět v útočné třetině, ale brankář tří korunek zatím nemusel zasahovat.
06:12
Joakim Nordström jen tak nahazoval na Francouze, který nejenže puk chytil, ale stihl ho i rozehrát.
05:50
Petr Holík byl znovu v dobré šanci a tentokrát střílel z kruhů. Brankář Läck byl ale dobře připraven a má puk ve své moci.
05:40
Domácím se nástup do utkání vydařil a nyní se snaží znovu ohrozit branku Švédska.
05:16
Do šance se dostali i Švédové. Dennis Everberg pálil na Franzouze z bezprostřední blízkosti, ale nedokázal vyrovnat.
03:57
Češi si vytvořili tlak a střílí vedoucí branku! Obránce TOMÁŠ KUNDRÁTEK nejprve střelou od modré orazítkoval tyčku, poté si dojel pro odražený kotouč a napálil jej za dezorientovaného Läcka, který byl vyjetý z branky. Asistence: Robin Hanzl.
03:10
Velká šance českého týmu, v níž se ocitl Lukáš Radil! Český forvard dorážel puk za Läcka, který se štěstím zakročil.
02:30
Petr Holík dostal od Jakuba Voráčka pěknou přihrávku do druhý vlnya pálil z vrcholu kruhů. Läck předvedl úspěšný zákrok!
01:54
Ideální přihrávku na pravý kruh dostal Roman Horák a místní odchovanec se hned prezentoval zajímavou střelou. Puk se zastavil o boční konstrukci branky.
01:05
Lukáš Radil nahazoval na Läcka ze střední třetiny a brankář Švédska raději puk před protihráči přikryl.
00:40
Švédští hokejisté se z tlaku vymanili rychle a sami se snaží prorazit za útočnou modrou.
00:05
Úvodní vhazování vyhráli Češi a hned vtrhli do útočného pásma.
00:01
Státní hymny jsou za námi, za okamžik utkání začne!

Česko: Francouz (Mrázek) – Gudas, Krejčík, Kundrátek, Kempný, Kindl, Šimek, Sklenička, Šulák – Voráček (C), Holík, Červenka – Radil, Jan Kovář (A), Vrána – Řepík, Hanzl, Birner – Hyka, Horák (A), T. Zohorna – Lev.

Švédsko: Läck (Svedberg) – Strålman, Hedman (A), J. Klingberg, Ekman-Larsson, Rosén, Brodin, Holm – E. Lindholm, Rask, Omark – C. Klingberg, W. Karlsson, Everberg – Eriksson Ek, Söderberg, Landeskog (A) – Lundqvist (C), Krüger, Nordström – Kempe.

Rozhodčí: Gofman, Buturlin (oba RUS) – Gebauer, Lederer (oba CZE).
ČESKÁ REPUBLIKA
Češi se předvedli v prvním utkání ve skvělém světle. S Finy sice prohrávali už 0:2, přesto byli lepší a trpělivou hrou nakonec vyrovnali. Ve třetí třetině pak o vítěství českého týmu 3:2 rozhodl Robin Hanzl. Trenéři i hráči si pochvalovali skvělou diváckou kulisu v Českých Budějovicích, která byla podobná té, kterou zažívají při domácích zápasech hokejisté Motoru.

V sestavě dojde i přesto k několika změnám a do hry se dostanou další hráči. Do utkání tentokrát zasáhne místní odchovanec Roman Horák spolu s Tomášem Zohornou a jeho jmenovcem Hykou. Obránce Jana Ruttu a Jana Koláře v sestavě proti Švédům nahradí mladíci Libor Šulák a David Sklenička. Změna nastane i na brankářském postu, kde začne Pavel Francouz.

PŘEDPOKLÁDANÁ SESTAVA:
Francouz – Gudas, Krejčík, Kundrátek, Kempný, Kindl, Šimek, Sklenička, Šulák – Voráček, Holík, Červenka – Řepík, Hanzl, Birner – Radil, Kovář, Vrána – Hyka, Horák, T. Zohorna – Lev.
ŠVÉDSKO
Výběr tří korunek odehrál úvodní duel Carlsson Hockey Games ve své vlasti proti Rusku a neměl to vůbec lehké. Prohrával 0:2, později 1:3, ale přesto dokázal ve třetí třetině stav srovnat a v prodloužení rozhodl o vítězství Švédů kapitán Colorada Gabriel Landeskog. Švédové si tak v utkání připsali dva body a v tabulce jim patří prozatím druhé místo za českým výběrem.

O zajímavé hráče nebude v zápase nouze. Švédové totiž přivezli na jih Čech nálož v podobě 12 hráčů NHL, a to už znamená slušnou kvalitu. Kromě zmiňovaného Landeskoga je největší současnou švédskou hvězdou obránce Victor Hedman z Tampy Bay, jenž je v NHL nominován na Norrisovu trofej pro nejlepšího zadáka. Mezi hvězdy současné NHL patří i další obránce Oliver Ekman-Larsson z Arizony.

NOMINACE ŠVÉDSKA

Brankáři:
Eddie Läck (Carolina, NHL), Viktor Fasth (CSKA Moskva, KHL), Niklas Svedberg (Ufa, KHL).

Obránci:
John Klingberg (Dallas, NHL), Victor Hedman, Anton Stralman (oba Tampa Bay, NHL), Oliver Ekman-Larsson (Arizona, NHL), Henrik Tömmernes (Frölunda), Eric Martinsson, Philip Holm, Calle Rosén (všichni Växjö).

Útočníci:
Gabriel Landeskog, Carl Söderberg (oba Colorado, NHL), Marcus Krüger (Chicago, NHL), Elias Lindholm, Joakim Nordström, Victor Rask (všichni Carolina, NHL), William Karlsson (Columbus, NHL), Linus Ömark (Ufa, KHL), Mario Kempe (Podolsk, KHL), Richard Gynge (Nižněkamsk, KHL), Carl Klingberg (Zug, Švýcarsko), Joel Lundqvist (Frölunda), Dennis Everberg (Växjö), Pär Lindholm (Skelleftea).

Trenér: Rikard Grönborg.
Vítáme vás u dnešního druhého online přenosu z českobudějovické Budvar arény! Druhé utkání v rámci Carlson Hockey Games v sobotu v podvečer čeká Českou republiku, která změří síly se Švédskem, dalším celkem ze Skandinávie. Utkání sledujte od 17 hodin.