17:31' Norman (Janmark) • 33:05' Pilut (Kempe) • 34:14' Nilsson
Švédsko
Salonen, Pajula (oba FIN) – Persson, Malmqvist (oba SWE).
Hovet, Stockholm
Rusko

To je ode mne z tohoto zápasu vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. Na počtenou!
Rusové nevyhráli ani jediné utkání na uplynulých Carlson Hockey Games a moc spokojení nemohou být ani se svým výkonem na turnaji ve Švédsku. Proti domácímu týmu dnes krom pár světlých chvilek předvedli celkem bídný výkon a po porážce 1:3 opouštějí střetnutí bez bodu. Tři korunky byly dnes jasně lepším celkem a jejich úspěch je zasloužený.
59:49'
Marčenko poslal dlouhou přihrávkou do útoku jednoho ze svých spoluhráčů, který ale z pravého kruhu pro vhazování úplně přestřelil švédskou klec.
59:16'
Hra se drží před Košečkinovou klecí, častěji jsou na kotouči Rusové. Těm se momentálně vůbec nedaří se prokousat ven z vlastního obranného pásma.
58:20'
Mika Zibanejad se teď dostal na kotouč v útočném pásmu a snažil se vyhnout dravým obráncům soupeře, kteří jej nakonec zvládli zneškodnit.
56:53'
Švédové se opět osvobozují, tohle oslabení už asi přežijí bez inkasované branky. Tentokrát se ale nadřeli mnohem více než kdykoliv předtím v utkání.
55:51'
Třem korunkám se podařilo už dvakrát vyhodit, hosté se ale v obou případech bleskově dostali zpět na kotouč a vrátili se do útočného pásma.
55:14'
Přesilovka pro hosty. Jacob de la Rose (SWE) míří na dvě minuty na trestnou lavici za krosček a v ne úplně ideální situaci tak oslabuje svůj celek.
54:27'
Rusům vstřelená branka dodala notnou dávku energie, momentálně se snaží znovu prorazit za modrou. Švédové je zatím zvládají držet na uzdě.
53:37'
Rusko právě vstřelilo branku!
Sborná se nakonec přeci jen prosazuje a šest a půl minuty před koncem základní hrací doby snižuje vedení soupeře na dvě branky! Na kruhu se teď uvolnil útočník Chabarovsku ALEXEJ BYVALCEV a přesnou ranou rozvlnil síť švédské svatyně. Asistence: Ilja Kablukov.
52:27'
Grigorenko se dostal do bezprostřední blízkosti brankoviště a zakončil, připravený Hellberg puku do cesty postavil beton a jeho štít je tak stále čistý.
50:59'
Košečkin teď musí být ve střehu, obrana před ním začíná opět selhávat a Švédové zkouší své štěstí čím dál tím častěji.
49:56'
Domácím se po delší době podařilo prorazit za modrou čáru a usadit se před brankou. Momentálně kombinují, ke střeleckému pokusu se zatím neodhodlali.
48:54'
Pronikajícího hosta nyní na modré zastavila dvojice skandinávských hráčů. Jeden z nich se následně dostal na kotouč a rozehrál jej dopředu.
47:59'
Sborná má poprvé v zápase na ledě převahu a snaží se za Hellberga poslat aspoň jeden kotouč. Ten zatím zvládá náporu čelit bez větších komplikací.
46:55'
Tkačov chtěl obkroužit domácí klec a uklidit do ní kotouč, jeden ze švédských beků jej ale za brankou odstavil od pryže a předčasně tak ukončil akci.
46:08'
Alexej Byvalcev na sebe upoutal pozornost prudkou ranou z prostoru pro vhazování, kterou výborný Magnus Hellberg vyrazil betonem před sebe.
45:41'
Hra se přelévá ze jednoho konce ledové plochy na druhý, ruský výpad střídá švédská odpověď a naopak. Oba gólmani musí být ve střehu.
44:40'
A právě Trjamkinovu ránu připravený švédský gólman lapil do rukavice a přerušuje tak hru. Po krátké pauze uvidíme vhazování po jeho pravici.
44:14'
Rusové se po otřesném vstupu do třetí části oklepali a nyní se snaží protlačit před Hellbergovu klec. V čele útoku teď stojí Nikita Trjamkin.
43:12'
Dadonov ranou z pravého kruhu trefil vnější tyč švédské branky, od které se pryž následně odrazila do rohu. Odtamtud si jej na hole berou hráči domácího výběru.
42:12'
Tre Kronor se po krátké pauze opět usazují před brankou sborné, jejíž hráči jsou sice tělem na ledě, duchem ale asi ještě v kabinách.
41:08'
Jeden ze Švédů se dostal do nebezpečné pozice před brankou, ruská obrana teď vůbec nefunguje. Košečkin se musel hodně protáhnout, aby zakončení vykryl.
40:29'
Ekman-Larsson se zkusil prosadit prudkou ranou od modré čáry, která nakonec zamířila přímo do rukavice připraveného Vasilije Košečkina.
40:01'
Ze zápasu sice zbývá odehrát ještě celá jedna třetina, o vítězi je ale pravděpodobně rozhodnuto už nyní. Švédové si dnes ve Stockholmu drží jasnou převahu nad svým soupeřem, který pomalu ale jistě směřuje už k páté prohře na Euro Hockey Tour v řadě. Odvrátit jí by mu pomohl jen totální kolaps domácích.

39:50'
Za domácí klecí byla k vidění agresivní strkanice, která vznikla v důsledku faulu Nikity Sošnikova (RUS). Ten za naražení zezadu dostává 2+10 minut, menší trest za něj odpyká Pavel Bučněvič.
38:53'
Wikstrand projel za modrou a přenechal kotouč jednomu ze svých spoluhráčů, který z pravého kruhu těsně minul vzdálenější tyč branky.
37:24'
Je to teď celkem nemastné neslané, něco tomu chybí. Ani jeden celek teď nemá jasnou převahu, jejich hru doprovází velká dávka drobných chyb a nepřesností.
35:47'
Gustafsson stojí v čele dalšího švédského výpadu na branku, hokejisté Tre Kronor se zase usazují před ruskou klecí. Uvidíme další gól?
35:15'
Za držení putuje na trestnou Bogdan Kiselevič (RUS), domácí mají ideální příležitost poslat za Košečkina další puk a pojistit si tak svůj náskok.
34:14'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Sborná se teď úplně rozpadla a JACOB NILSSON po krásné individuální akci posílá domácí do tříbrankového vedení! Švédský forvard nejprve odzbrojil nepozorného Galijeva, vzal si kotouč na svou hůl a následně si povyjel na zadní hranici vzdálenějšího kruhu, odkud rozvlnil hostující síť. Bez asistence.
33:05'
Tak tohle byla krása! Švédové se po rychlé akci prosazují a odskakují do dvoubrankového trháku. Adrian Kempe na sebe stáhl dva protihráče, najel si na kruh a přihrál do mezikruží úplně volnému LAWRENCI PILUTOVI, který zakončením z první překonal bezmocného Košečkina. Asistence: Adrian Kempe.
31:48'
Kempe opustil trestnou lavici a odjet střídat, Švédové oslabení opět přežili bez větších obtíží. Rusové budou muset na přesilovkách před startem mistrovství ještě zapracovat.
30:58'
Hellberg už má na svém kontě další dva zákroky, dnes zatím chytá výborně. Po krátké pauze se teď bude vhazovat po jeho levé ruce.
29:41'
Sbornou čeká další přesilovka. Po krosčeku si jede na trestnou zchladit hlavu Adrian Kempe (SWE), který na lavici hříšníků pobude dvě minuty.
28:51'
Hra se nyní drží před Košečkinem, Švédům se ale kvůli pevné ruské obraně nedaří odlepit od mantinelů a proniknout hlouběji do třetiny.
27:48'
V mezikruží se po převzetí Marčenkovy přihrávky uvolnil Pavel Bučněvič, jehož následné zakončení šlo přesně na pravý beton strážce domácí klece.
26:46'
Dadonov je zpět na ledě, ani tři korunky toho v početní výhodě moc nepředvedli. Po ofsajdu domácích nyní probíhá komerční pauza.
25:49'
Okamžitě po vyhraném vhazování reflexy maskovaného muže v domácí kleci proklepl projektilem od modré Alexej Běreglazov, Hellberg testem prošel na jedničku.
24:33'
Jevgenij Dadonov (RUS) krátce po svém zakončení zahákoval soupeře a jde za to pykat. Švédsko si poprvé v dnešním utkání vyzkouší přesilovku.
24:27'
Hostující kapitán Dadonov se dostal do slibné šance, jeho střela z mezikruží škrtla o beton výborného Hellberga a odrazila se do rohu kluziště.
23:45'
Odpískáno druhé zakázané uvolnění dnešního utkání, po kratičké přestávce uvidíme buly před brankou magnitogorského Vasilije Košečkina.
22:40'
Z bezprostřední blízkosti klece chtěl zakončit Chafizullin, kterému ale neposedný kotouč ujel z hole a ruský bek tak pouze promáchl.
21:33'
Ani tentokrát se hostům v početní výhodě moc nedaří, hra v přesilovce zatím dnes očividně není jejich silnou stránkou. Hellberg ani jednou nebyl nucen zasahovat.
20:42'
Erik Gustafsson (SWE) je na dvě minuty vykázán z kluziště za jasné hákování, sborná má perfektní příležitost vyrovnat stav utkání.
20:11'
Úvodní vhazování druhé části vyhráli Rusové, jejichž pokus o výpad před branku byl zastaven už před modrou čárou a na kotouči jsou tak nyní Švédové.
20:01'
Úvodních dvacet minut střetnutí mezi Švédskem a Ruskem je za námi, šťastnější do kabin rozhodně odcházejí hráči domácího celku. Ti měli po většinu první periody nad svým soupeřem celkem jasnou převahu, kterou se jim v osmnácté minutě podařilo přetavit v branku po zakončení Johna Normana z bezprostřední blízkosti brankoviště. Sborná bude muset v následujícím dějství převést o dost lepší výkon, pokud chce pomýšlet na vítězství.
Střely na branku: 8 – 6
Vhazování: 6 – 9
Trestné minuty: 2 – 0
Využití přesilovek: 0/0 – 0/1
20:00'
19:27'
Košečkin se pro jistotu rozhodl před najíždějícími protihráči schovat kotouč do rukavice, hra je tak přerušena. Vhazování proběhne po levici ruského gólmana.
18:46'
Tři korunky si nyní přivlastnily kotouč, Rusové se k němu snaží dostat jen marně. Švédsko se snaží usadit před soupeřovou klecí a poslat do ní další puk.
17:31'
Sborná se sice v posledních chvílích výkonnostně zvedala, i přes to ale jdou jako první do vedení domácí Švédové! Janmark se dostal ke kotouči na kruhu a nahrál před branku nikým nehlídanému JOHNU NORMANOVI, který pryž bez váhání uklidil za položeného Košečkina. Asistence: Mattias Janmark.
16:58'
Rusům se už konečně daří se svým soupeřem srovnávat krok a začínáme tak sledovat relativně vyrovnanou partii. Švédové až do teď kontrolovali hru.
15:34'
Talentovaný mladík Elias Petterson si obkroužil klec a chtěl uklidit kotouč mezi tyč a beton, Košečkin ovšem zvládl drobnou škvíru ve své brance zacpat včas.
14:26'
Anisimov se pokusil Hellberga zaskočit zakončením z otočky, kterému však chyběla notná dávka razance a maskovaný Švéd ho zastavil bez větších obtíží.
13:42'
Rozhodčí nyní přistihli hosty v ofsajdu, šest a půl minuty před koncem první části se tak opět přerušuje. Vhazovat se bude u švédské modré čáry.
13:29'
U mantinelu se teď bojovalo o puk, rozhodčí se nakonec rozhodli hru přerušit. Následně proběhla menší strkanice, za kterou ale tresty nepadnou.
12:49'
Larsson už je dávno zpět na ledě, ruská početní výhoda je minulostí. Na kotouči je momentálně Ekman-Larsson, který se jej snaží pronést dopředu.
12:05'
Za domácího gólmana se nyní Rusové pokusili kotouč doslova procpat, Hellberg se ale zvládl zorientovat včas a pryž schovat pod svou rukavici.
11:04'
Sborné se v přesilovce zatím moc nedaří, hokejistům švédské reprezentace se podařilo už dvakrát vyhodit kotouč přes všechny čáry. Hellberg je bez práce.
10:17'
Johan Larsson (SWE) teď dost ostře zneškodnil Dadonova, který se řítil před branku. Dostává za to dvouminutový trest za hrubost, Rusy čeká přesilovka.
10:06'
Seveřané se dopustili prvního zakázaného uvolnění dnešního utkání, přerušuje se. Po krátké pauze se bude vhazovat před Hellbergem.
09:40'
Halou Hovet se nese tiché skandování "šajbu, šajbu," do Stockholmu dnes očividně dorazilo i několik fanoušků Ruska. Zatím se jim hra moc líbit nemůže...
08:38'
Johna Klingberga teď u mantinelu odstavit jeden z hráčů Sborné a předčasně tak ukončil další švédskou výpravu před hostující klec.
07:35'
Před hostující brankou se teď odehrála trochu chaotická situace, které chtěl využít Jacob de la Rose. Košečkin jeho zakončení z mezikruží vytěsnil lapačkou.
06:53'
Nahození Kiseleviče z poloviny kluziště Hellberg betonem vyrazil do rohu kluziště, kde se k volnému kotouči dostávají znovu hráči Tre Kronor.
05:25'
Alexej Byvalcev si najel na modrou čáru a vystřelil, přičemž jeho nepřesný projektil jen orazítkoval mantinel za domácí klecí. Hellberg tak nemusel zasahovat.
04:17'
Lawrence Pilut nahrál do mezikruží na Johna Normana, na kterého se ale pověsil jeden z protihráčů a zabránil mu nebezpečnou nabídku převzít.
03:15'
Švédové zatím mají více ze hry a drží se před Košečkinovou brankou, jejich soupeř ale dobře brání a nepouští je do lepších střeleckých pozic.
02:39'
John Klingberg se za brankou dostal na kotouč a vyrazil dopředu, následné rychlé tažení vpřed pak skončilo vychýlenou svatyní Ruska. Hra je přerušena.
02:05'
Hra se v úvodu přelévá ze strany na stranu, oba celky nepůsobí úplně sehraně a často chybují. Zatím musel zasahovat jen Košečkin.
01:12'
Larsson byl v rohu odzbrojen jedním z hostujcích hráčů, útok Švédů tak končí. Nyní se za modrou čáru snaží probít zase Rusové.
00:20'
Jako první se dopředu vrhli hokejisté tří korunek, kteří se přes dotěrnou ruskou obranu snaží usadit před Košečkinovou klecí.
00:01'
Oba celky už jsou seřazeny na modrých čarách, za malou chvilku proběhne úvodní buly. Na něm se proti sobě postaví Mika Zibanejad a Sergej Andronov.

Švédsko: Hellberg (A. Nilsson) – J. Klingberg, E. Gustafsson, A. Larsson, Ekman-Larsson, Almqvist, Wikstrand, Brännström, Pilut – L. Andersson, Zibanejad, Janmark – Petterson, Backlund, Kempe – Pääjärvi, Jo. Larsson, J. de La Rose – C. Klingberg, Norman, Everberg – Nilsson.

Rusko: Košečkin (Šesťorkin) – Marčenko, Nestěrov, Chafizullin, Kiselevič, Běreglazov, J. Jakovlev, Trjamkin, Gavrikov – Šalunov, Andronov, Grigorenko – Dadonov, Anisimov, Bučněvič – Sošnikov, Tkačov, Galijev – I. Michejev, Kablukov, Mamin – Byvalcev.

Rozhodčí: Salonen, Pajula (oba FIN) – Persson, Malmqvist (oba SWE).
Přeji vám příjemné odpoledne, střetnutí mezi Švédskem a Ruskem začne zhruba za patnáct minut. Za malý moment pro vás budeme mít připraveny sestavy.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Reprezentace Ruska a Švédska se naposledy střetly minulý týden v rámci Carlson Hockey Games. V jaroslavlské Areně 2000 se jako první vedení ujali hosté díky trefě Patrika Zackrissona, přičemž na vyrovnání se čekalo jen pár minut – na začátku druhé části se totiž prosadil Jevgenij Dadonov a začínalo se zase od začátku. Z vítězství se ovšem nakonec přeci jen radovali seveřané, kterým prudkým projektilem od modré čáry zařídil tři body Frederik Händemark.

19. dubna 2018 – Arena 2000, Jaroslavl
Rusko – Švédsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Dadonov (Byvalcev, Gusev) – 19. Zackrisson (Wikstrand, Andersson), 41. Händemark (Wikstrand, Klingberg).
Střely na branku: 36 – 31
Trestné minuty: 18 – 6
Využití přesilovek: 0/3 – 1/4

Rusko: Šesťorkin (60. Košečkin) – Chafizullin, Bělov, Gavrikov, Zub, Běreglazov, Jakovlev, Trjamkin, Jelesin – Gusev, Byvalcev, Dadonov – Kagarlickij, Semjonov, Bučněvič – Slepyšev, Děrgačov, Sošnikov – Tichonov, Kablukov, Barabanov – Michejev.

Švédsko: Hellberg – Andersson J., Arnesson, Pilut, Wikstrand, Nyberg, Almqvist, Brännström – Zackrisson, Andersson L., Everberg – Klingberg, Händemark, Rödin – Asplund, Nilsson, Olofsson – Ölund, Norman, Liss.
RUSKO

Na Rusy ve čtvrtek čekala výzva v podobně bitvy s Finskem v helsinské Hartwall Areně. V osmé minutě je poslal do vedení Stanislav Galijev, na jehož zásah z prostoru pro vhazování v půlce druhé třetiny odpověděl svou vlastní ranou z podobného místa Juuso Puustinen. V šestačtyřicáté minutě pak domácí díky gólu Toniho Rajali otočili, nicméně ještě před koncem dějství se zvládl prosadit Alexandr Barabanov a poslal tak utkání do nastaveného času. Zápas se nakonec přelil až do nájezdů, ve kterém bod navíc Finsku vystřelil hrdina utkání Puustinen.

26. dubna 2018 – Hartwall Arena, Helsinky
Finsko – Rusko 3:2sn. (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Puustinen (Pokka, Savinainen), 46. Rajala (Savinainen, Jokiharju), rozh. náj. Puustinen – 8. Galijev (Bučněvič), 56. Kablukov (Mamin, Běreglazov).
Střely na branku: 26 – 17
Trestné minuty: 6 – 12
Využití přesilovek: 1/5 – 0/2

Rusko: Šesťorkin – Bělov, Chafizullin, Běreglazov, Jakovlev, Marčenko, Nestěrov, Gavrikov, Jarullin – Dadonov, Byvalcev, Kručinin – Bučněvič, Tkačov, Galijev – Sošnikov, Šalunov, Grigorenko – Mamin, Kablukov, Barabanov.
ŠVÉDSKO

Švédové otevřeli domácí turnaj ve čtvrtek ve Södertälje, kde se utkali s Českou reprezentací. Na první branku zaplněná hala Scaniarinken čekala do šestnácté minuty, kdy přesnou střelou z mezikruží překonal bezmocného Ritticha Jacob Nilsson. Ve druhé periodě pak na jeho zásah navázali Mika Zibanejad a Oliver Ekman-Larsson a pojistili tak vítězství svého výběru, na kterém ještě deset minut před koncem svou ranou ze zadní hranice kruhu udělal drobnou kaňku David Sklenička.

26. dubna 2018 – Scaniarinken, Södertalje
Česko – Švédsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Nilsson J. (Backlund, Brännström), 34. Zibanejad (Janmark-Nylén, Wikstrand), 36. Ekman-Larsson (Andersson, Larsson J.) – 51. Sklenička (Červenka, Hanzl).
Střely na branku: 19 – 33
Trestné minuty: 10 – 10
Využití přesilovek: 0/4 – 0/4

Švédsko: Nilsson A. – Gustafsson, Klingberg J., Ekman-Larsson, Larsson A., Wikstrand, Pilut, Brännström – Janmark-Nylén, Zibanejad, Andersson – Klingberg C., Backlund, Nilsson J. – Pääjärvi-Svensson, Larsson J., de la Rose – Everberg, Zackrisson, Norman – Jonsson-Fjällby.
Po utkání české reprezentace s Finskem ve Södertälje bude program letošních Sweden Hockey Games pokračovat střetem mezi domácími Švédy a Ruskem, který se odehraje ve stockholmské hale Hovet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.