Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Česko - 8. února 2020   12:30

1:3
(1:1, 0:1, 0:1)
Česko
Česko
03:53' Horák   • 39:54' T. Zohorna  (H. Zohorna, R. Zohorna) • 58:54' H. Zohorna  (T. Zohorna)
Finsko
Lehtinen (Tuohimaa) – Melart, Koivisto, Salo, O. Manninen, Parikka, Honka, Seppälä, Näkyvä – Ju. Nättinen, Lehterä, Pulkkinen – Junttila, Ruotsalainen, Karjalainen – J. Mustonen, Ilomäki, Puljujärvi – Innala, J. Lajunen, A. Mustonen.
Öhlud, Björk – Persson, Jonsson
Ericsson Globe (Stockholm)
3769 diváků
Česko
Furch (Will) – Jeřábek, Šulák, J. Krejčík, Košťálek, Němeček, D. Sklenička, D. Musil, Klok – Zaťovič, Jan Kovář, Řepík – R. Zohorna, T. Zohorna, H. Zohorna – Flek, Horák, Hyka – Šťastný, M. Kovařčík, Dufek – Rousek.

Od 16:15 začne utkání mezi domácím Švédskem a Ruskem. I tento zápas můžete sledovat na našem textovém přenosu.

To je z mé strany pro dnešek vše. Někdy příště na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 3769 diváků.
Statistiky po konci zápasu vs.

Střely na branku: 22 – 21
Trestné minuty: 6 – 8
Vyhraná vhazování: 25 – 24
Je tu konec. Češi porazili Finsko i potřetí v letošní sezóně Euro Hockey Tour. První třetina skončila remízou 1:1, jenže poté se trefovali jen hráči české reprezentace. Konkrétně jen bratři Zohornové. Tomáš Zohorna šest sekund před koncem prostřední části prostřelil Lehtinena a v závěru třetí části přidal pojistku jeho bratr Hynek Zohorna, který zavezl puk do prázdné branky.

Nejlepší hráči:

Česko – Tomáš Zohorna
Finsko – Julius Junttila
59:49'
Jenže čas se rychle krátí a tento zápas již dopadne dobře pro české hráče.
59:20'
Suomi ještě odvolali brankáře a zkouší to v šesti!
58:54'
Česko právě vstřelilo branku!
Nejspíš je hotovo! Češi vybojovali puk a Tomáš Zohorna jej přisunul na svého bratra HYNKU ZOHORNU, který neměl problém zavést puk do prázdné branky. Asistence: Tomáš Zohorna.
58:38'
Suomi stále hrají v šesti , střela Teema Pulkkinena končí na betonu českého brankáře.
58:12'
Musil vyhodil kotouč do středního pásma.
58:00'
Jori Lehterä vystřelil velmi nebezpečně z první, ale Furch se dokázal přemístit a vyrazil kotouč.
57:30'
Fini hrají v šesti!
57:21'
Oddechový čas pro Suomi. Tohle je ideální situace na vyrovnání. Podaří se to Finům?
57:21'
Vyloučení v týmu Česko (David Sklenička – 2 min., hákování).
57:20'
Nyní ale Suomi kombinují ve třetině Česka a zahrají si dokonce početní výhodu!
56:38'
Musil si počkal na nahrávku Finů a posunul kotouč do středního pásma.
55:58'
Finům již moc času nezbývá. Do konce chybí něco přes čtyři minuty. Nyní ofsajd na straně Suomi.
55:52'
Suomi stále prohrávají o jednu branku. Nyní zastavil přechod českého týmu hvizd rozhodčího – ofsajd.
55:17'
55:05'
Fini vyhodili kotouč o mantinel pryč, ale kotouč se nakonec odrazil mimo ledovou plochu. Bude se vhazovat před finskou brankou,
54:59'
Stále Češi hrají s pukem ve třetině soupeře. Kovář nabil na modrou čáru Jakubu Jeřábkovi, ale jeho ránu Lehtinen pokryl do lapačky.
54:27'
Radim Zohorna se pokušel obtočit s pukem u brankoviště, udělal to dobře, ale zakončení si pohlídal pozorný Lehtinen.
54:05'
A další střela od modré, nyní z hole Krejčíka. ale ani tato nemířila přesně.
53:38'
Chvíli po buly vypálil z první Jan Košťálek, jeho tvrdá střela skončila jen na zadním plexisklu.
53:15'
Vyloučení v týmu Finsko (Julius Honka – 2 min., hákování).
52:58'
Postupně se český výběr začíná soustředit na dobré bránění vlastní modré čáry. Řepík vyzkoušel pozornost Lehntinena, který jeho střelu vyrazil.
52:01'
Po delší době jsou ve třetině soupeře i Češi, jenže Salo si sebral puk za brankou a rozehrál útočný výpad.
51:27'
Hráči Suomi postupně přidávají na tempu, Češi se musí spíš bránit. Teemu Pulkkinen vypálil z velkého úhlu sice bez přípravy, ale Furch neměl problém zasáhnout.
50:38'
Fini zahrozili v pásmu Česka. Jeden z hráč už ale asi prováhal možnost ke střele a lehké nahození do brankoviště si pokryl český brankář.
49:59'
Češi po buly poslali kotouč až do pásma soupeře, zde si ho ale berou Fini.
49:33'
Po delší době jsme se dočkali nějaké šance. Aleksi Mustonen se z levé strany natlačil až k brankovišti, jeho slabší zakončení ale Furch pokryl a přerušil hru.
49:16'
Miika Koivisto se ocitl s pukem již ve středním pásmu, Fini tedy o útočné pásmo přišli.
48:35'
Český výběr tento souboj vyhrál, akce Čechům sice nevyšla, ale soupeř se dopustil jenom zakázaného uvolnění.
48:02'
Češi dostali soupeře chvíli pod tlak, ale nic závažnějšího z toho nebylo. Suomi se ubránili. Nyní se bojuje o kotouč za brankou Finska.
47:13'
Hraje se hodně bez přerušení a čas se rychle krátí. Dufkova střela trefila jen jednoho z Finů.
46:28'
Tomáš Zohorna si nepřišel u mantinelu na protihráče a o puk přišel. Fini mají puk za svoji brankou,
45:49'
Zatím čekáme na větší příležitost v této třetině. Češi stále vedou o jednu branku.
45:21'
Šulák nakonec nevyhrál souboj o puk a Češi se musí dostat do třetiny soupeře znova.
44:59'
Jere Karjalainen vystřelil z první velmi tvrdě, Dominik Furch si střelu směřující mezi betony pohlídal a přerušil hru.
44:30'
Hraje se dlouho bez přerušení. Julius Nättinen vypálil z levého kruhu jen do protihráče před sebou.
44:00'
Suomi jsou ve třetině soupeře, zatím kombinují jen kolem mantinelu a ke střele se ani nedostali.
42:49'
Joel Mustonen našel mezi kruhy Arttua Ilomäkiho, ale ten kotouč netrefil.
42:11'
Jere Karjalainen si dlouho rovnal puk a kotouč i přišel. Na druhé straně hráči v červeném přišli o černou gumu.
41:17'
Teemu Pulkkinen se rozjel po pravé straně a vypálil příklepem. Furch ale byl pozorný.
40:34'
Šulák pomohl se zavezením kotouče do útočné třetiny.
40:08'
I potřetí vyhráli Češi úvodní buly. Jenže hned první rozehrávka končí jen na zakázaném uvolnění.
40:01'
Hráči jsou již na ledě. Na několik sekund začínáme.
Statistiky po druhé třetině vs.

Střely na branku: 11 – 15
Trestné minuty: 4 – 6
Vyhraná vhazování: 16 – 17
Na začátku prostřední periody zazvonila tyčka české branky. Poté to vypadalo, že už branka ani nepadne. Jenže šest sekund před koncem vypálil přesně Tomáš Zohorna poslal Česko do vedení 2:1! Udrží Češi vedení? Zůstaňte s námi.

Další třetina začne cca v 13:09.
40:00'
39:54'
Branka do šatny! Postarala se o ni bratrská formace Zohornů! Radim Zohorna u mantinelu přisunul kotouč na Hynka, který přihrál TOMÁŠI ZOHORNOVI do střelecké pozice a jeho rána mířila přesně ke vzdálenější tyčce! Skvělý závěr Čechů – 1:2! Asistence: Hynek Zohorna a Radim Zohorna.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:31'
Suomi kombinují kolem mantinelu, ale o puk přišli. Lukáš Rousek z přečíslení trefil vyrážečku Lehtinena.
38:04'
Následuje komerční pauza. Padne ještě branka v prostřední periodě?
38:04'
Buly ve třetině Česka vyhráli Fini a Honka střílel kousek před kruhy docela nebezpečně. Dominik Furch ale zasáhl skvěle lapačkou a přerušil hru.
38:00'
Hráči v červeném stále pokračovali v náporu, ale Fini se dokázali nakonec ubránit. Dokonce se píská icing české reprezentace.
37:16'
Jakub Flek střílel z levého kruhu, Lehtinen jeho pokus vyrazil do rohu.
36:40'
Hokejisté v bílím dělají velké problémy soupeři, především díky napadáním se jim daří zastavovat české rozehrávky.
35:45'
Suomi vyhráli buly před Furchem, Aleksi Mustonen se držel dlouho na puku, po něm i další jeho spoluhráč, ale Musil nakonec dostal puk do středního pásma.
35:00'
Fini se až nyní dostali ke kombinaci, rána Sala byla ztečována mimo branku a Češi jsou již kompletní.
34:20'
Opět se podařilo českému celku vyhodit až k brance soupeře.
34:00'
Bránicí tým si vede zatím výborně, minuta přesilové hry je již pryč.
33:14'
První střelu v přesilovce brankář Česka vyrazil před sebe, kde si ho našel jeden z jeho spoluhráčů a odpálil puk do středního pásma.
32:57'
Vyloučení v týmu Česko (Jan Kovář – 2 min., krosček).
32:50'
Na ledě se objevuje i třináctý útočník Lukáš Rousek. Fini ale nyní zmáčkli soupeře v jejich pásmu, od modré střílel tvrdě Salo, ale Furch byl připraven.
32:00'
Robin Salo předvedl několik kliček ve třetině soupeře a dostal se až k palebné pozici. Jeho ránu někdo z Čechů ztečoval do ochranné sítě.
31:18'
Češi jsou v napadání velmi aktivní, ale Fini se i přesto dostali ze své třetiny. Poté je zastavil hvizd rozhodčího, která píská ofsajd.
30:46'
Po komerční pauze se bude vhazovat po levici Lehtinena.
30:37'
Roman Horák ještě v závěru početní výhody vystřelil z první, ale Lehtinen si počínal zase dobře. Suomi oslabení zvládli.
30:06'
Čechům zbývá ještě 20 sekund v početní výhodě. Po vhazování se dostal kotouč do středního pásma.
29:45'
Jan Košťálek vystřelil před levým kruhem, ale Lehtinen měl dobrý výhled a bez obtíží vyrazil puk. O chvíli později vystřelil ten samý hráč o něco nebezpečněji, ale ani nyní nevyzrál na finského brankáře.
29:11'
A další vyhození Finů. Češi jsou až nyní v útočném pásmu soupeře.
28:45'
Hráči v bílém po buly vyhodili puk až k Furchovi.
28:25'
Vyloučení v týmu Finsko (Ilari Melart – 2 min., držení).
28:13'
Rozhodčí má zdviženou pravici! Český tým si zahraje přesilovku.
27:35'
Vhazování před finskou brankou vyhráli Češi, Krejčíkova střela trefila jen prvního soupeře před ním. Následně se píská ofsajd hráčů v červeném.
27:17'
Tomáš Hyka našel mezi kruhy Jakuba Fleka, jeho rána končí ve výstroji Lehtinena. Po přerušení hry je na řadě komerční přestávka.
26:47'
Oslabení tedy český tým zvládl, nyní ale jsou u puku stále hráči Suomi.
26:20'
25:48'
Jere Innala střílel kousek od brankoviště. Furch ale byl v dobrém postoji a vyrazil kotouč.
25:06'
A nyní se to podařilo i Romanu Horákovi. Začátek oslabení zvládají Češi dobře.
24:34'
Libor Šulák vyhodil puk až za branku Lehtinena.
24:19'
Vyloučení v týmu Česko (Jan Košťálek – 2 min., hákování).
24:10'
Jan Košťálek zachytil nahrávku soupeře, ale Fini se vybojovali černou gumu zpět. Dokonce si zahrají přesilovku.
23:45'
Suomi se při přechodu do útoku dopustili ofsajdu.
23:24'
Zaťovič posunul kotouč na Jana Kováře, ten vypálil na branku, Lehtinen puk vyrazil a před brankovištěm byl aktivní Martin Zaťovič. Nakonec se ale píská jeho postavení v brankovišti.
23:00'
Nyní jsou v útočném pásmu Češi, ale ke střele se nedostali zatím.
22:14'
Furcha zachránila tyčka po jedné ze střel Finů! Češi měli velké štěstí!
21:59'
Jakub Flek byl velmi aktivní, jeho rychlost ale nebyl uplatněna. Finský hráč mu puk vysekl.
21:05'
Hynek Zohorna vypálil před pravým kruhem, ale kotouč skončil na zadním mantinelu.
20:14'
Češi zase vyhráli úvodní buly, jejich první útočný přechod nebyl zrovna úspěšný.
20:01'
Hráči obou mužstev jsou již na ledě, za chvíli začínáme.
Statistiky po první třetině vs.

Střely na branku: 4 – 5
Trestné minuty: 2 – 2
Vyhraná vhazování: 8 – 7
V první třetině šli do vedení Češi, když se v oslabení prosadil Roman Horák! Suomi ale přidali na tempu a měli i slušné šance na vyrovnání. Nakonec na 1:1 upravil skóre Jere Karjalainen, který se trefil z první při přečíslení.

Další třetina začne cca v 13:17.
20:00'
19:40'
Suomi jsou v útočném pásmu, kde se snaží ještě o nějakou akci na konci samotné třetiny. Češi se po zisku kotouče dostali ještě k jedné střele ale Košťálkova střela trefila jen protihráče.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:40'
Arttu Ilomäki dostal kotouč náramně do rychlosti a od levého kruhu se sjel ještě blíž k brance. Jeho prudká střela končí přímo v lapače Furcha!
18:05'
Zaťovič nenašel svého kolegu ve středním pásmu. Fini se drží na puku.
17:23'
První početní výhoda Česka na tomto turnaji nebyla úspěšná. Suomi se nakonec ubránili bez větších problémů.
16:46'
16:16'
Kovář nahrával před branku na spoluhráče, ale kotouč se od brusle finského hráče odrazil do středního pásma.
15:24'
Nyní ale již Češi hrají s kotoučem v pásmu soupeře. Kovářova rána branku minula.
15:00'
Ihned po buly se kotouč dostal do středního pásma.
14:46'
Vyloučení v týmu Finsko (Mikael Seppälä – 2 min., držení).
14:44'
Souboj o puk u mantinelu vyhráli Fini, ale jejich útok končí velmi brzo. Navíc se bude vylučovat na jejich straně. Češi si zahrají první početní výhodu na tomto turnaji.
14:00'
Jeřábkova střela do branky nemířila. Na druhé straně se puk nepříjemně odrazil před branku, ale Jere Karjalainen ho minul.
13:10'
Oskari Manninen zkrotil skákající puk a založil útok Suomi. Tomáš Zohorna po chvíli získal černou gumu ve středním pásmu a Češi pak získali buly před fisnkou brankou.
12:22'
Píská se icing dnes hostujícího celku – Česka.
12:15'
Tentýž hráč zase vystřelil, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
12:05'
Ilari Melart se s tím nepáral a vypálil z první od modré. Český brankář musel zasáhnout betonem.
11:40'
Suomi se ubránili tlaku soupeře a vyvezli hru do třetiny Česka, jenže zde jejich setrvání trvalo chvíli.
11:02'
Furch pomohl s rozehrávkou a dopředu se hnal útok Zohornů. Radim Zohorna chtěl ještě vystřelit bekhendem, jenže to se mu nepovedlo. Lehtinen poté přerušil hru.
10:00'
Finsko právě vstřelilo branku!
Přeci jen se seveřané prosazují! Juntilla v přečíslení dva na jednoho našel na levém kruhu volného JEREHO KARJALAINENA, který z první překonal Furcha. Asistence: Julius Junttila a Robin Salo.
09:45'
Teemu Pulkkinen ujel všem a jel zcela sám na Fucha, jenže na poslední chvíli ho dojel český bek a znemožnil mu zakončení.
09:00'
Hynek Zohorna našel ještě svého bratra Tomáše, jeho zakončení z blízkosti postrádalo razanci a finský brankář zasáhl betonem.
08:01'
Nyní hrají s pukem v útočném pásmu Češi, Šulák ale byl již ve středním pásmu s pukem. Fini jsou nyní velmi aktivní ve třetině soupeře.
07:00'
Julius Junttila mohl vyrovnat! Kotouč se odrazil přímo k němu, ale prázdnou branku bekhendem jen minul!
06:23'
Arttu Ruotsalainen se prohnal kolem levého mantinelu a vystřelil na Furcha, ten se nenechal zaskočit a přerušil hru.
06:10'
Jakub Flek rozehrál příliš prudce a píská se zakázané uvolnění české reprezentace.
05:33'
Tomáš Zohorna špatně nahrál na spoluhráče, ale český tým se stejně dostal alespoň na okamžik před branku Finska.
04:56'
Fini se sami vyhnali z útočného pásma a Češi jsou již kompletní.
03:53'
Branka v oslabení! ROMAN HORÁK vybojoval kotouč před finskou brankou a brankáře Lehtinena propálil mezi betony! Češi se ujímají vedení. Bez asistence.
03:45'
A další vyhození.Češi se brání zatím dobře.
03:16'
Fini vyhráli buly a již kombinují ve třetině Česka. Jan Kovář dokázal vyhodit kotouč do středního pásma.
02:55'
Vyloučení v týmu Česko (Lukáš Klok – 2 min., vysoká hůl).
02:14'
Jan Dufek trefil jen prvního hráče před sebou. Suomi v protiútoku neuspěli.
01:24'
Radim Zohorna přišel o kotouč a na druhou stranu se hnal Ruotsalainen, ten ale také přišel o černou gumu.
01:00'
Lehterä se zjevil před brankovištěm, ale ke střele se nakonec nedostal. Na ledě máme druhé formace obou týmů.
00:15'
Češi v červených dresech vyhráli první buly, jejich první přechod do útoku nebyl úspěšný.
00:01'
Na řadě jsou hymny obou států, za okamžik začínáme.
Za pár minut začne utkání mezi Českem a Finskem, v brance českého týmu se dnes představí Dominik Furch.
Tabulka Euro Hockey Tour 2019-20
1. Finsko – 14 bodů
2. Česko – 11 bodů
3. Švédsko – 10 bodů
4. Rusko – 7 bodů
Vzájemné zápasy vs.

Česko – Finsko 4:3 po prodloužení (Channel One Cup)
Finsko – Česko 2:3 po nájezdech (Karlaja Cup)
Česko
Česká reprezentace první zápas na švédském turnaji prohrála o jednu branku s domácím Švédskem. Po porážce tak Češi ztratili první místo na Euro Hockey Tour, předběhli je právě Finové.

ČESKO – ŠVÉDSKO 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Šťastný (Flek, Musil) – 32. Händemark (Sellgren), 56. Bromé (Strömwall).
Rozhodčí: Kova, Brännare (oba Finsko) – Nordlander, Nyqvist (oba Švédsko).
Vyloučení: 6:2.
Bez využití.
Diváci: 9 613.
Střely na branku: 25:25.
Česko: Will – Jeřábek, Šulák, Mozík, Krejčík, Košťálek, Moravčík, Musil, Němeček – Řepík, Jan Kovář, Zaťovič – Lenc, Horák, M. Stránský – Hyka, T. Zohorna, H. Zohorna – Flek, R. Zohorna, Šťastný. Trenér: Říha st.

V prvním duelu se Švédy chytal Roman Will, v sobotu ale má nastoupit mezi třemi tyčemi Dominik Furch. Změny budou i na jiných postech. „Máme tady pět formací a chceme dát příležitost všem hráčům, takže už proti Finům nastoupí obránci David Sklenička s Lukášem Klokem a útočníci Michal Kovařčík, Jan Dufek a jako třináctý také Lukáš Rousek,“ prozrazuje asistent trenéra Karel Mlejnek.
Finsko
Seveřané první duel na Beijer Hockey Games zvládli. Sborné nedali šanci a vyhráli jasně 3:0. Všechny branky Suomi padli hned v první třetině. Díky této výhře se Fini posunuli na první místo v celkovém pořadí Euro Hockey Tour.

FINSKO – RUSKO 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Pulkkinen, 6. Julius Nättinen (Koivisto), 7. Junttila (Vittasmäki, Karjalainen).
Rozhodčí: Hradil, Hodek (oba Česko) – Sormunen, Nikulainen (oba Finsko).
Vyloučení: 4:4.
Diváci: 6230.
Finsko: Tuohimaa – Koivisto, Melart, Eronen, Vittasmäki, J. Honka, Parikka, Nikkilä, Seppälä – Pulkkinen, Lehterä, Julius Nättinen – Karjalainen, Ruotsalainen, Junttila – Macceli, Tyrväinen, J. Sallinen – Mustonen, J. Lajunen, Innala – Pajuniemi. Trenér: J. Jalonen.
Vítám vás u online přenosu z utkání mezi Finskem a Českem v rámci třetího podniku letošního Euro Hockey Tour.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.