Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Rusko - 8. listopadu 2020   12:40

0:3
(0:1, 0:2, 0:0)
Rusko
Rusko
18:04' Amirov  (Činachov, Čajka) • 20:27' Činachov  (Safonov) • 28:55' Afanasjev  (Podkolzin, Muchamadullin)
Česko
Vikman, Kova – Sormunen, Niittylä
Hartwall-Areena, Helsinky
Rusko

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
I tak ale český výběr zanechal dobrý dojem, vždyť porazil Švédy i Rusy a na prvním mezinárodním turnaji v této sezóně končí na druhém místě. První Rusové, kteří do Finska poslali výhradně juniorský výběr a moc se s nimi nepočítalo, nakonec ukázali, že se s nimi muselo počítat a zaskočili všechny týmy. Jejich bilance je výhra 6:2 nad Finy, 2:1 po nájezdech nad Švédy a 3:0 nad českým týmem. Je třeba před Rusy určitě smeknout a říci, že prvenství je pro ně zasloužené.
Střely na branku: 29 – 30
Je dobojováno. Ve třetí třetině se už skóre nezměnilo. Český tým měl snahu se zápasem něco udělat, ale agilní mladý ruský tým byl proti a nedovolil Čechům ani gól. Jaroslav Askarov udržel čisté konto a vítězství na turnaji Karjala Cup slaví právě ruská sborná. Češi skončí na druhém místě.
59:55'
Pařík ještě zakročil a hned poslal puk spoluhráčům, kteří otáčejí hru. Už to ale nestihnou a zápas je definitivně u konce.
59:33'
Safonov dostal puk na modrou čáru, kde ho ale získal Jan Myšák a hned se ještě Češi dostali do akce, která neměla gólové parametry.
59:01'
Moravčíkovu střelu tečoval před Askarovem jeho spoluhráč, ale ani z této slibné šance se skóre nemění. Následně pak jdou ještě do rychlého protiútoku Rusové.
58:28'
Před Askarovem vznikl závar, ale v této situaci brankář ruského týmu uspěl a zastavil hru.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49'
Bardakov jen nahodil puk před Paříka a ten ho raději před dotěrnými hráči Ruska přikryl a hru zastavil. Vhazování proběhne po jeho pravé ruce.
57:01'
Zápas jde pomalu, ale jistě do finále. Rusové mají stále luxusní náskok a zatím to nevypadá, že by o něj přišli. Velmi dobře pokrývají český tým.
56:05'
Dlouho se drželi Češi v soupeřově teritoriu, ale nic nevymysleli a pak se museli zase vracet zpět, aby pomohli Lukáši Paříkovi před další akcí Ruska.
55:24'
Arsenij Gricjuk clonil před Paříkem, ale pohlídal si ho Filip Hronek, který pak posunul puk na Koffera a ten ho veze do útočného pásma.
54:54'
Michal Teplý startoval za nahozeným pukem, ale následně pak neohrozil branku Askarova, který tak mohl být v klidu. Jeho tým poté otáčí hru.
54:47'
Následuje další komerční přestávka.
54:21'
Sedov vyslal na Paříka další nepříjemnou střelu, která končí těsně vedle jeho brány. A útok Rusů pokračuje i dále.
53:45'
Michal Moravčík nahodil puk před Askarova, který ho raději ukryl k sobě a nechal hru zastavit. Vhazuje se po jeho levé ruce.
53:21'
Pařík se musel znovu zaskvět mezi třemi tyčemi, když lapil další pokus soupeře. Rusové jsou velmi dobří jak dozadu, tak i v útoku a už to vypadá, že nebudou chtít žádné drama připustit.
52:34'
Rudolf Červený vystřelil nečekaně z dálky, ale Jaroslav Askarov byl připraven a pohodlně zakročil. Další jeho zákrok a Rusové otáčejí hru.
51:51'
Rusové však jejich rozehrávku napadali už ve středním pásmu a poté jim v tom útočném nedovolili prakticky vůbec nic.
51:12'
Od vlastního brankáře zakládají další akci čeští hráči, kteří míří před branku Ruska.
50:36'
Semjon Čisťakov od modré čáry nahodil kotouč před Lukáše Paříka, ale tomu pomohla obrana, která nedovolila žádnou teč před jeho brankou.
50:31'
Lukáš Pařík se nyní zaskvěl parádním pohotovým zákrokem, když střelu Arsenije Gricjuka chytil do lapačky a raději pak hru přerušil. Po krátké komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levé ruce.
50:13'
Necelých deset minut mají Češi na to, aby ještě se zápasem něco udělali. Stále mají tříbrankovou ztrátu.
49:34'
Nikita Sedov dostal kotouč za vlastní branku a poté ho poslal Zlodějevovi, jenž ho už vyváží na druhou stranu, a sice před branku českého národního týmu.
49:14'
Filip Hronek poslal kotouč před branku soupeře a Šimon Stránský se ho snažil tečovat, ale tohle mu nevyšlo. Nicméně Jaroslav Askarov raději přikryl puk a zastavil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
48:42'
Rudolf Červený je na ledové ploše a národní tým je tedy v plném počtu.
47:52'
Před Paříkem bylo znovu nebezpečně, Amirov ale svá mířidla neměl dobře zaostřena a následně pak se už Češi osvobozují vyhozením kotouče až před Askarova.
47:05'
Rusové se už tlačí před českou branku a pokusí se svůj už tak hodně slibný náskok navýšit. Činachovovu střelu z pravého kruhu pak vyrazil Pařík, ale bekům národního týmu se nepodařilo osvobodit se.
46:42'
Následuje další komerční přestávka a po ní si další přesilovou hru zahrají Rusové při vyloučení Rudolfa Červeného za hrubost.
46:42'
Vyloučení v týmu Česko (Rudolf Červený – 2 min., hrubost).
46:08'
Afanasjev se nedostal s kotoučem daleko a ten hned získali čeští beci. Ti pak zavezli puk do středního pásma a odešli střídat.
45:23'
Dalekonosnou střelu Michala Moravčíka holí zachytil Jaroslav Askarov a znovu tak nepustil českého soupeře do přesného zakončení, které by mohlo znamenat jeho návrat do hry.
45:08'
Bardakov, který nahradil zraněného Spiridonova se nyní zaskvěl střeleckým pokusem, který však končí jen vedle branky Lukáše Paříka.
44:22'
Pavel Novák střílel na Askarova, ten zakročil lapačkou a dostal puk pod kontrolu. Následovala rychlá ruská akce, ale po ní pak nepřesně zakončil Danil Baškirov.
44:17'
Zakázaného uvolnění se dopustili Rusové a hra se přestěhovala do jejich teritoria. Vhazovalo se po pravé ruce Askarova a po chvilce musel ruský brankář zakročit znovu.
43:30'
Po vhazování před českou brankou získali kotouč Češi a snažili se ho vyvézt ven. Povedlo se jim to ale až za delší dobu a stejně pak neprošli do útočné třetiny.
43:11'
Lukáš Pařík zakročil proti střele Jegora Činachova, jenž dorážel letící puk těsně před jeho brankou. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho pravé ruce.
42:24'
A hned na to šel do samostatného úniku Jan Myšák, který chtěl zakončit, ale na poslední chvíli mu jeden z Rusů zřejmě přizvedl hůl a nadějný český talent tak vůbec nevystřelil.
41:40'
Filip Hronek si vyměnil puk se Stanislavem Svozilem, ale ovoce to nepřineslo.
41:04'
Rudolf Červený posunul touš na Jana Ordoše, který ale zblízka před Askarovem neuspěl. A ani poté, co objel branku a jeho další pokus kryl ruský gólman.
40:35'
Následovala akce soupeře, která ale byla podobné té české před malou chvílí. Češi získali puk a hned ho táhnout do útočného pásma.
40:04'
Češi vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny a dostali se do útočného pásma, ale nijak tam branku Rusů neohrozili.
40:01'
Střely na branku: 17 – 19
Další třetina začne přibližně ve 14:11.
Také druhé dějství je už minulostí. V něm hned na začátku napřáhl ke střele Jegor Činachov a Rusové měli už dvoubrankový náskok. Českému výběru se stále nedařilo dostat se na kontaktní branku a v devětadvacáté minutě pak po ubráněném oslabení inkasovali. Nahození Jegora Afanasjeva skončilo za Paříkem a Rusko šlo do tříbrankového trháku. Tento náskok uhájilo až do konce a je tak na dobré cestě k vítězství na turnaji Karjala Cup. Češi ještě ale zbraně neskládají a ještě se pokusí s utkáním něco udělat.
40:00'
39:55'
Michael Špaček si sjel těsně před Askarova a snažil se tečovat pokus Michala Teplého, ale nakonec na puk nedosáhl. V závěru prostředního dějství se tak už skóre měnit nebude.
39:20'
Michal Moravčík podržel puk v obranném pásmu a hned ho zavezl směrem před ruskou klec, jenže Češi znovu Akarova neohrozili.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:15'
Adam Raška se natlačil před Askarova, ale tam ho odzbrojili obránci ruského týmu. Nicméně stále pokračuje akce Česka, po které by jeho hráči rádi snížili.
37:28'
Gricjuk ztratil kotouč, poté ho získali Češi a znovu se dostávali do útočné třetiny. Ale beci Ruska jim ho sebrali a znovu tak stáčejí hru před Lukáše Paříka.
36:50'
Rusové nepustili český tým do akce před Askarovem a hned rychle vyvezli kotouč do útočného pásma. Znovu tak Češi musejí hlídat a hájit svou klec.
36:32'
Na řadě je další komerční přestávka.
35:56'
Velké šance na obou stranách. Nejprve po ráně z pravého kruhu zazvonila tyč ruské branky. Hned poté se na druhé straně prezentoval jeden z Rusů střelou tváří v tvář Paříkovi, ale také neuspěl!
35:06'
Filip Koffer a Michal Teplý zatápěli Askarovovi, ten se ale ve svém brankovišti nenechal zaskočit a oba pokusy pokryl. Stále tak drží své čisté konto.
34:17'
Ale opět z toho před Askarovem nic nebylo a soupeř národního týmu proklouzl jednoduše do pásma Česka. Lukáš Pařík pak musel být znovu v pohotovosti.
33:22'
Tachir Mingačjov se z ničeho nic zjevil mezi kruhy a napřáhl hned ke střele. Po ní ale zaduněl jen zadní mantinel a do akce na druhé straně tak rychle míří český celek.
32:43'
Ne, další pobyt v ruském pásmu byl velmi krátký a měl tedy jepičí život. Češi se pak vracejí zase zpět před Paříka, aby mu pomohli v dalším útoku Rusů.
31:53'
Od vlastní branky zakládají další svou akci Rusové, kteří se toho nebojí a hned prošli znovu hladce do českého teritoria. V rohu pak vznikl souboj o kotouč, který nakonec získali Češi a hned ho zavážejí dopředu.
31:49'
Nyní následuje další komerční přestávka.
31:35'
Menší tlak před ruskou svatyní měli čeští hráči, ale znovu z toho není gól, který by českému výběru mohl pomoci. Rusové tak stále drží hodně nadějný výsledek.
30:45'
Stanislav Svozil protáhl puk do útočné třetiny. Poté ho Hronek poslal za ruskou klec a tam ho bere Adam Raška. Češi tak útočili a před brankou se holí natahoval Novák, ale ruskou klec minul.
30:10'
Jsme za polovinou základní hrací doby a české barvy musejí dohánět velkou ztrátu. Agilní mladý ruský celek působí hodně kompaktně a neustále se tlačí před Lukáše Paříka.
28:55'
Rusko právě vstřelilo branku!
Češi sice svou početní nevýhodu ubránili, ale chvilku poté inkasují už potřetí. Podkolzin vybojoval puk u hrazení, odkud ho pak spíše na bránu Česka nahodil JEGOR AFANASJEV. Ten pak Paříka dokonale zaskočil, když kotouč končí v jeho síti – 0:3. Asistence: Vasilij Podkolzin a Šakir Muchamadullin.
28:44'
Český tým je v plném počtu.
28:20'
Teď se to už povedlo a puk letí až před ruskou klec.
27:51'
Další pokus Činachova mířil jen do boční konstrukce české branky. Obrana ale stále nemůže dostat touš daleko od Paříkovy brány.
27:08'
Obrana národního týmu získala kotouč a odpálila ho až před Askarova. Následně pak zblízka pálil Činachov a po ní musel Pařík do zákroku. A znovu je pod tlakem ruského týmu.
26:44'
Nakonec jsou to opravdu dvě minuty a český tým se bude muset bránit znovu v oslabení a bude se hodně snažit. Protože prohrávat už 0:3 by bylo hodně nepříjemné.
26:44'
Následuje komerční přestávka a také ještě výrok hlavních sudích. Jiříčkův faul se ještě konzultuje a je možné, že dostane i vyšší trest.
26:44'
Vyloučení v týmu Česko (David Jiříček – 2 min., nedovolené bránění).
26:02'
A hned se dostali do další šance, těsně před brankou Askarova střílel Michael Špaček, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.
25:47'
Češi oslabení zvládli bez úhony a nyní jsou už v plném počtu.
24:55'
Šimon Stránský se hnal ve vlastním oslabení před ruskou klec, jeho zakončení pak Jaroslav Askarov vyrazil betonem a drží svůj tým! Po tyčce v první třetině to byla další velká šance českého útočníka.
24:25'
Rusové se stále drží v pásmu českého týmu a operují před Lukáše Paříkem. Dobře mu ale pomáhá obrana, která nepouští soupeře do zakončení.
23:47'
Vyloučení v týmu Česko (Michael Špaček – 2 min., podrážení).
23:47'
Rusové budou mít další šanci navýšit vedení. Zahrají si totiž další přesilovou hru.
22:58'
Michal Teplý neobešel Byčkova, obránce Ruska mu vystavil stopku. Jenže nakonec se stejně národní tým dostal před ruskou klec, kde chtěl tečovat puk Michael Špaček, ale nedosáhl na něj.
22:41'
Rusové hýří velkou aktivitou a opět se pokusili napadat Paříkovu klec. Poté jeden z českých beků poslal kotouč až před Paříka a je z toho zakázané uvolnění.
22:04'
Hned na to se český tým dostal před branku Askarova, kde střílel Jan Ordoš, ale jeho pokus obrana ruského týmu srazila mimo ohrožení Askarovovy branky.
20:27'
Češi přišli o puk v útočném pásmu, poté se na druhou stranu dostali Rusové a zakombinovali. Safonov poslal kotouč na pravou stranu pro JEGORA ČINACHOVA, který si srovnal touš a poté napřáhl ke střele, která končí až za zády Jakuba Paříka – 0:2. Rusové tak v úvodu druhé třetiny jdou do dvoubrankového náskoku. Asistence: Ilja Safonov.
20:01'
Střely na branku: 12 – 11
Další třetina začne přibližně ve 13:25.
Velmi svižná první třetina duelu mezi Českem a Ruskem je minulostí. V ní se dlouho neměnilo skóre. Aktivnější byli ze začátku čeští hráči, kteří brzy po ráně Stránského orazítkovali brankovou konstrukci Askarovovy klece. Rusové se poté začali více tlačit před Paříka, ten ale držel svůj tým. V závěru třetiny pak hrál ruský výběr přesilovou hru a v ní Lukáš Pařík ztratil svoji hůl. Nakonec pak po odrazu puku od jeho betonu střílel do odkryté části Rodion Amirov, jenž přesilovku využil a poslal Rusko do vedení. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, ve které bude český národní tým usilovat o vyrovnání.
20:00'
19:57'
Jakub Galvas ještě napřáhl ke střele z levého kruhu a nadělal ruskému brankáři Askarovovi problémy. Ten puk ukryl do lapačky a ještě se bude vhazovat před jeho brankou. Už se ale nic nestane.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:51'
Češi se hned dostali do akce na druhé straně, ale nepovedlo se jim rychle vyrovnat. Rusové pak sebrali puk a rovnou ho zaváží znovu až před Lukáše Paříka.
18:04'
Rusové nakonec přesilovou hru umocněnou tím, že neměl Pařík svoji hůl, využívají a jdou v závěru první třetiny do vedení. Na pravé straně střílel Činachov, puk se poté odrazil na levý kruh, odkud ho střelou do částečně odkryté klece poslal RODION AMIROV – 0:1. Asistence: Jegor Činachov a Daniil Čajka.
17:35'
Lukáš Pařík nedostal puk pod kontrolu a je bez hokejky. Rusové toho snaží využít, ale zatím je pozorné brání čeští obránci. Hůl Paříka je stále za brankou a nemůže si ji vzít.
17:25'
Svou první přesilovou hru si po reklamní pauze, která nyní následuje, zahraje Rusko při vyloučení Rudolfa Červeného za hákování.
17:25'
Vyloučení v týmu Česko (Rudolf Červený – 2 min., hákování).
17:15'
David Jiříček znovu ve svém hodně mladém věku ukázal svou šikovnost, nebál se jít do souboje o puk a ten poctivě zavezl do útočného pásma, kde už Češi kombinují.
16:31'
Nikita Sedov získal puk a z obranného pásma ho hned dovezl na opačný konec kluziště. Tam ale byla připravena pozorná česká obrana a ta soupeři kotouč bere.
15:44'
Rusové se protáhli do útočné třetiny, následně pak pálil Tachir Mingačjov, ale Lukáš Pařík se v brankovišti roztáhl jak široký tak dlouhý a nepustil Rusy do přesného zakončení.
14:50'
Jan Myšák získal puk, o který ale záhy přišel. Přesto se ještě rozhodl ho vybojovat zpět, už však neměl šanci, protože ho soupeř poslal směrem do středního pásma. Češi se tak vrací před Lukáše Paříka.
14:03'
Střelu Filipa Hronka tečoval před Askarovem Pavel Novák, ale i s touto situací si ruský brankář poradil a podržel svůj tým, který už pádí směrem k české brance.
13:20'
Arsenij Gricjuk zatáhl puk do útočného pásma, sjel si na pravý kruh. Místo střely pak zvolil přihrávku na spoluhráče, který na druhé straně mířil vedle Paříkovy svatyně.
13:15'
Jiří Smejkal hledal Michaela Špačka, ten poté vyslal střelu, kterou ještě srazil ruský bek a poté puk raději ukryl Jaroslav Askarov, jenž hru přerušuje. Následuje také další komerční pauza.
12:25'
Rusko je v plném počtu.
12:20'
Po zákroku ruského brankáře je hra přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce. Tohle oslabení už Rusko zvládne, za chvíli už naskočí Čisťakov zpět do hry.
11:45'
Pěkná střela Kubíčka zblízka, Askarov ji vyrazil a hned na to pak jeden z obránců Ruska dostal puk do neutrální zóny. Češi tak musejí další akci založit znovu.
11:11'
Nyní se to už povedlo, Jan Myšák poslal puk Teplému na pravou stranu, ale skrze obranu Ruska se druhému jmenovanému nepovedlo zakončit. Následně pak se ruské pušky osvobozují.
10:30'
Češi od své branky zakládají první přesilovkovou akci, Rusové je ale napadají už ve středním pásmu a znemožňují tak soupeři jít směrem před Askarovovu branku.
10:25'
Nyní následuje první komerční přestávka.
10:25'
Vyloučení v týmu Rusko (Semjon Čisťakov – 2 min., hákování).
10:03'
Češi mají ponechanou výhodu, pokud se netrefí, zahrají si jako první přesilovou hru.
09:32'
Filip Hronek si sjel na lepší střeleckou pozici a z pravého kruhu pak vyslal přízemní střelu, která ale zamířila jen vedle Askarovovy branky.
08:38'
Po levé straně zavezl puk do útočné třetiny Filip Koffer, ale tam byli dva obránci Ruska, kteří ho o kotouč obrali. Velmi dlouho se už hraje bez přerušení.
07:57'
Češi se teď sami vykázali z útočného pásma, ale záhy se vrátili zpět a znovu to zkoušejí před Askarovem. Nakonec jeden z beků Rusů puk zachytil a vyváží ho do neutrální zóny.
07:07'
Jakub Galvas nahodil kotouč před Jaroslava Askarova, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by kotouč tečoval. Nicméně nadále pokračuje akce národního týmu.
06:12'
Stále sledujeme od úvodních minut svižný hokej na obou stranách, zatím však více ze hry měl český tým. Ten ruský už se ale osmělil a čím dál více to zkouší před českou klecí.
05:45'
Michal Moravčík si sjel na levý kruh a i on hned vystřelil. Avšak pokus šel mimo tři tyče a rázem skončila i česká akce. Do té další pak jdou ruští mladíci.
04:51'
Arsenij Gricjuk dostal přihrávku na pravý kruh a jeho táhlý pokus pak pokryl Lukáš Pařík. Jakub Galvas pak dostal touš do své moci a Češi míří opět dopředu.
03:54'
Nyní se do pásma soupeře dostal ruský tým, Podkolzin však branku Lukáše Paříka neohrozil. O chvilku později už se ale brankář českého týmu musel zaskvět, když na něho nebezpečně dotíral Chusnutdtinov.
03:25'
Špaček nabil Davidu Jiříčkovi, který švihem vyslal nebezpečnou střelu z prostoru mezi kruhy, kterou kryl opět Jaroslav Askarov. Jiříček, kterému je ještě stále pouhých šestnáct let, se tak v úvodu utkání prezentuje velmi dobře.
02:48'
Nyní Amirov zahrozil před Lukášem Paříkem, ale obrana českého týmu získala puk na svou stranu a okamžitě otáčí hru na opačnou stranu.
02:09'
Nadále pokračuje akce českých barev. Hokejisté národního týmu Askarovovi zatápěli znovu a ten měl co dělat, aby ve svém brankovišti zastavil další dva pokusy.
01:23'
Askarov byl pod další střelou soupeře a dokonce po ráně Šimona Stránského zazvonila tyč jeho klece!
01:14'
Nepřesná kombinace ruského týmu skončila ztrátou kotouče a do akce na druhé straně pak míří znovu Češi.
00:17'
A hned z toho byla mela před ruskou brankou, Koblížek dorážel před Akarovem, který se hned musel činit ve svém brankovišti. Kotouč ale nemá pod kontrolou a následuje tak další akce národního týmu.
00:10'
V držení puku je hned od úvodních vteřin český tým a pokusí se tak projít do první akce duelu, který bude hodně zajímavý.
00:01'
Ještě zdravice obou kapitánů s arbitry dnešního utkání. Hráči obou celků se už srocují u svých brankářů a pomalu bude moci být vhozeno úvodní buly.
Oficiality zápasu jsou za námi a samotné utkání mezi Českem a Ruskem může začít. Půjde o přímý souboj o prvenství na Karjala Cupu, které obhajuje z loňského roku český výběr.
Nyní jsou už slyšet tóny ruské hymny, po ní pak na řadu přijde ta česká.
Ještě si vyslechneme hymny obou zemí. Před nimi ještě bude věnována tichá vzpomínka Miloši Říhovi, trenérovi národního týmu, který bohužel na konci srpna skonal.
Oba celky jsou už na ledové ploše stejně tak i všichni rozhodčí.

Česko: Pařík (Hrachovina) – Kubíček, J. Galvas, Jiříček, Moravčík (A), Hronek (C), Svozil – Koblížek, Špaček, Smejkal (A) – Ordoš, Červený, Š. Stránský – P. Novák, Myšák, Raška – Teplý, Pytlík, Koffer.

Rusko: Askarov (Achťamov) – Muchamadullin (A), Čisťakov, Čajka, Sedov, Kirsanov, Šechovcov, Byčkov – Grošev, Safonov, Činachov (A) – Afanasjev, Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Gricjuk, Baškirov, Amirov – Spiridonov, Zlodějev, Mingačjov – Bardakov.

Rozhodčí: Vikman, Kova – Sormunen, Niittylä.
Junioři v sestavě

Do duelu s Ruskem naskočí všech deset hráčů do dvaceti let, kteří figurují v nominaci národního týmu. Bude to tak pro ně určitá forma přípravy na blížící se mistrovství světa. Ruský tým je výhradně složen z hráčů této věkové kategorie. Vůbec historicky nejmladším hráčem v A týmu dospělých se stane plzeňský talent, a sice David Jiříček, který na konci listopadu oslaví teprve sedmnácté narozeniny.
V dnešním duelu tak půjde oběma celkům o prvenství na turnaji Karjala Cup a určitě budeme svědky další parádní bitvy o důležité body.
Rusko

Rusové na turnaj ve Finsku poslali výhradně tým hráčů do dvaceti let a dali jim tak velký prostor k tomu, aby se mezi dospělými vyhráli a získali zkušenosti pro nadcházející světový šampionát této věkové kategorie. Zprvu to tedy vypadalo, že mladý ruský kádr bude mít proti starším a zkušenějším hráčům na Karjale problémy, ale opak byl pravdou. Hned v úvodním duelu s domácími Finy totiž hodně překvapili a zvítězili 6:2. Doslova svému soupeři nedali žádnou šanci. I druhý duel byl ve znamení Rusů. Ti porazili 2:1 po samostatných nájezdech Švédy a zapsali tak další výhru na turnaji a jsou druzí. Určitě si na mladé ruské pušky bude muset dát pozor i český národní dým.

Nominace ruského týmu

Brankáři: Artur Achťamov (Kazaň), Jaroslav Askarov (Petrohrad), Vševolod Skotnikov (CSKA Moskva)

Obránci: Kirill Kirsanov, Jegor Šechovcov (oba Petrohrad), Artěmij Kňazev (Kazaň), Dmitrij Kostěnko (Togliatti), Šakir Muchamadullin (Ufa), Ivan Rogov (Čerepovec), Nikita Sedov (Soči), Daniil Čajka (CSKA Moskva), Semjon Čisťakov (Omsk), Roman Byčkov (Jaroslavl)

Útočníci: Vasilij Podkolzin, Jegor Spiridonov, Marat Chusnutdinov (všichni Petrohrad), Daniil Alaljkin, Rodion Amirov, Danil Baškirov (všichni Ufa), Jegor Afanasjev, Tachir Mingačjov (oba CSKA Moskva), Arsenij Gricjuk, Jegor Činachov (oba Omsk), Zachar Bardakov (Moskevská oblast), Maxim Berjozkin (Jaroslavl), Maxim Grošev (Nižněkamsk), Dmitrij Zlodějev (Dynamo Moskva), Ilja Safonov (Kazaň)
Česko

Svěřenci trenéra Filipa Pešána, který tým poskládal zejména z krajánků z evropských soutěží, několika hráčů z tuzemské extraligy a také z juniorů, které čeká už za osm týdnů mistrovství světa v Edmontonu, se na turnaji uvedli skvěle. Ve čtvrtek si vyšlápli na Švédy, se kterými byli lepším týmem a nakonec je porazili 3:1. Jedním bodem za asistenci se blýskl i litvínovský Jan Myšák, který se letos stal českou jedničkou draftu, kdy si ho vybral Montreal Canadiens a je v současné době největším hokejovým talentem u nás. V sobotu pak český výběr narazil na Finsko, které porazil 2:0 a drží tak první místo v tabulce.

Nominace českého týmu

Brankáři: Patrik Bartošák (Lahti, Finsko), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Finsko), Lukáš Pařík (Bílí Tygři Liberec).

Obránci: Filip Hronek (Mountfield HK), Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), David Sklenička (Jokerit Helsinky, KHL), Vojtěch Mozík (Färjestad, Švédsko), Lukáš Klok (Lukko Rauma, Finsko), Michal Moravčík (Tappara Tampere, Finsko), Jakub Galvas (Jukurit Mikkeli, Finsko), David Jiříček (HC Škoda Plzeň), Stanislav Svozil (HC Kometa Brno), Šimon Kubíček (HC Stadion Litoměřice).

Útočníci: Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna (oba Chabarovsk, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Ondřej Roman (Ilves Tampere), Michael Špaček, Jiří Smejkal (oba Tappara Tampere, Finsko), Rudolf Červený (Lahti, Finsko), Radek Koblížek (Oulu, Finsko), Šimon Stránský (Jukurit Mikkeli), Jan Ordoš (Oskarshamn, Švédsko), Jan Myšák (HC VERVA Litvínov), Michal Teplý (BK Mladá Boleslav), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie, OHL), Adam Raška (HC Oceláři Třinec), Radan Lenc (Bílí Tygři Liberec), Filip Koffer, Pavel Novák (oba HC Stadion Litoměřice).
Přeji hezký den všem příznivcům hokeje. Zejména toho reprezentačního. Až tento čtvrtek se rozjela Euro Hockey Tour a fanoušci se konečně dočkali mezinárodních bojů v rámci prvního letošního turnaje této série, a sice turnaje Karjala Cup. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na poslední duel Česka, které vyzve hokejisty Ruska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.