Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Švédsko - 8. listopadu 2020   16:30

Finsko
Finsko
34:10' Saarela (Sallinen, Saarijärvi) • 49:25' Saarijärvi (J. Peltola, Karvinen) • 57:33' Kemiläinen (Innala, Suomi)
3:2
(0:0, 1:2, 2:0)
Švédsko
Švédsko
20:18' Friberg  (Nyberg, Ölund) • 21:01' Bristedt  (Zaar, Wedin)
Finsko
M. Kaukokari, L. Heikkinen – L. Nikulainen, J. Elonen
Hartwall arena, Finsko
Švédsko

S konstatováním, že turnaj Karjala Cup ovládlo Rusko, které přicestovalo s kompletním kádrem hráčů do 20 let. Druhé místo získalo Česko, které tak neobhájilo prvenství z minulého ročníku. Třetí končí domácí Finsko a poslední příčka zůstala pro Švédsko. Tímto se s Vámi loučím a někdy z onlajnů EHT na počtenou!
Střely na branku ve třetí třetině: 7:4!
Střely celkem v zápase: 19:17!
Finsko nakonec mělo lepší motivaci do třetí třetiny a otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Švédsko prohrává i druhý zápas, ve kterém vedli a v konečné tabulce turnaje končí na čtvrté pozici. Finsko nakonec nenaplní hrozivou statistiku, že by poprvé na domácím turnaji nebodovali a nakonec berou všechny tři body a končí turnaj na třetí pozici!
Suomi hlavně ve třetí třetině přečkalo několik kritických momentů, kdy hráli nějaký čas v oslabení a to i ve třech hráčích. Nakonec tato oslabení zvládli bez úhony a díky své využité přesilovce překlopili vývoj zápasu ve svůj prospěch.
59:55'
Alex Lintuniemi vyhodil puk mimo kluziště a pět sekund budou Švédové hrát přesilovku 6 na 4! To je tak na jednu povedenou střelu!
59:48'
Zaar a jeho střela, která je opět nepřesná, Zaar i nyní potvrdil, že jeho střelba je dnes hodně nepřesná.
59:31'
Finsko získalo puk ihned po buly a dostávají hru do středního pásma.
59:25'
Oddechový čas pro Švédsko.
59:21'
Švédi opět dostávají hru do pásma Finů, ale opět se jim nedaří podržet puk na delší dobu na svých čepelích.
58:41'
Švédové drží útočné pásmo, ale nemají puk zcela pod svou kontrolou. Následně se soupeři daří dostat puk ze svého pásma.
58:19'
No a Švédové již hrají bez Rubina v brance!
58:00'
Dokonce zápasu nám zbývají dvě minuty a Švédové to nejspíše brzy zkusí v power play.
57:33'
Finsko právě vstřelilo branku!
Domácí celek využívá nabídnutou šanci! VALTTERI KEMILÄINEN si dobře najel do volného prostoru a jeho prudká střela končí za zády Rubina. Asistence: Jere Innala a Eemeli Suomi.
57:16'
Niklas Hansson oslavuje svůj tým a to je šance pro domácí celek, jak rozhodnout o svém vítězství!
57:12'
Puk před brankou a moc nechybělo, aby puk doklepl do branky Jerry Turkulainen, který se však nedokázal včas zorientovat.
56:15'
Čas rychle kvapí ke svému konci. S největší pravděpodobností se dočkáme přídavku v podobě prodloužení, uvidíme. Každopádně Finové jsou hladovější po své další brance.
55:17'
Jere Innala se dostal s pukem do dalšího rychlého kontru a nedokázal přihrát na najíždějícího spoluhráče. Jinak by z toho byla solidní šance pro domácí celek.
54:22'
Švédové nyní propadli v obraně a nechali soupeře ujet do dobré šance, která nevede k otočení stavu vývoje zápasu pro tým Suomi.
53:54'
Už to vypadalo, že Švédi přijdou o pásmo, ale ještě se v něm dokázali udržet, nicméně k nebezpečné střele se nedostali.
53:07'
Finsko se dostalo v tomto oslabení pod velký tlak. A díky nepřesné střelbě Švédů dokázali ubránit další kritický moment v této třetině.
52:22'
Švédové neustále kombinují, avšak nestřílí. Snaží se dostat do zcela ideální pozice. Jediný, kdo se snaží střílet je Zaar, ale jeho střelba mu příliš nevychází.
51:27'
Daniel Zaar se dostal ke střele, ale jeho rána nesplňovala ideální brankové parametry. Nicméně Tre Konor od úvodu přesilovky vytváří tlak na svého soupeře.
51:03'
Vyloučení v týmu Finsko (Kasper Björkqvist – 2 min., podrážení).
50:53'
Kasper Björkqvist si dobře sjížděl na pas od svého spoluhráče, ale již byl hodně blízko k brance a nedostal se do zakončení.
49:57'
Po vyrovnání Finů nás tedy čeká zajímavé rozuzlení dnešního severského derby a taky závěru úvodního turnaje reprezentační sezóny.
49:25'
Zničehonic je tu vyrovnávací trefa v podání VILI SAARIJÄRVI, který udělal tři rychlé kroky a dostal se do střelecké pozice, když propálil puk mezi betony Rubina. Asistence: Jukka Peltola a Otto Karvinen.
48:30'
Andreas Wingerli nedokázal trefit letící puk a obrana Finů následně dokázala dostat hru od své branky. Finové se snaží, ale zatím je jejich tlak bezzubý.
47:10'
Rána nesedla Valtteri Kemiläinenovi a musí se rychle vracet do středního pásma a zastavit snahu soupeře o rychlý brejk. Ten nakonec domácí dokázali překazit.
46:27'
Jacob Nilsson, už v plném počtu Finů, se dostal do velké šance. Nicméně před brankou nedokázal trefit poloodkrytou finskou branku!
45:42'
Hosté rychle kombinují, ale zatím vůbec nestřílí. Následně se k puku dostal Alex Rindell a ten vyhazuje puk.
44:41'
Jere Sallinen vyhazuje puk až za branku Švédska a ti začínají znovu od své branky. Avšak nyní jim trvá rozjet nějaký další útok.
44:09'
Finsko bude tedy pokračovat v oslabení a hodně si nyní komplikují svou snahu za vyrovnáním.
43:55'
Vyloučení v týmu Finsko (Alex Lintuniemi – 2 min., hrubost).
43:15'
Po střele Jespera Sellgrena se puk ocitl na čepeli Peltoly, který dokázal vyhodit puk a vypadá to, že Finsko přežije tuto kritickou situaci.
42:44'
Střela v podání Leona Bristedta byla sražená a je tu přerušení, tedy oddech pro finskou trojici hráčů.
42:06'
Rychlá předávka puku a velké štěstí, že hráč u levé tyče nedokázal trefit přihrávku. Švédsko pokračuje v kombinaci proti třem Finům.
41:55'
V době, kdy se Švédsko dostávalo do útočné třetiny, tak se faulem provinil Hannes Björninen, který zahákoval soupeře.
41:36'
Vyloučení v týmu Finsko (Jere Sallinen – 2 min., nedovolené bránění).
40:52'
Aleksi Saarela nahazoval puk z levého úhlu, kde si najížděl spoluhráč, který se nedostal k dorážce. Finsko začalo aktivně třetí třetinu.
40:01'
Zajímavá statistika. Ještě nikdy se nestalo, od té doby, co se hraje Karjala cup, že by Finové skončili turnaj s nulou v tabulce. Ve třetí třetině musí minimálně vyrovnat, aby se vyvarovali k naplnění této statistické zajímavosti.
Střely na branku ve druhé třetině: 7:5!
Druhá třetina nám přinesla dvě rychlé branky Švédska v samotném úvodu druhé třetiny. Finsko postupně začalo více a více hýřit pohybem, což jim přineslo kontaktní branku. V závěrečných minutách jsme mohli sledovat větší převahu hráčů Suomi, kdy po jedné ze střel zazvonila tyčka. Uvidíme, jak si domácí povedou v závěrečné třetině a jestli dokážou vyrovnat.
40:00'
39:50'
Hráči Švédska se již snaží nějak ubránit závěr druhé třetiny, kdy se Finové dostávají na koně.
39:16'
Lasse Lappalainen nadvakrát nahazoval puk na branku Rubina. Až podruhé se mu to podařilo, nicméně jeho nahození nebylo ideální.
38:39'
Jere Sallinen se dostal od mantinelu k výpadu a nastřelil tyč! Podruhé v dnešní brance zvoní tyčka za zády Rubina!
37:55'
Markus Nurmi poslal dobrou přihrávku na Eetu Koivistoinena, který se nakonec nedostal do ideálnějšího zakončení. No, Finsko po své brance výrazně přidalo a hýří pohybem.
37:14'
Emil Sylvegard dostal puk do jízdy a ujížděl sám na brankáře, ač byl stíhán soupeřem. Jeho přízemní pokus minul branku Finska.
36:44'
Švédsko je kompletní, Finsko se drží v jejich třetině a pokouší se o vyrovnávací branku.
35:44'
Až ve druhé minutě přesilovky se Finsko dostalo do menšího tlaku, ale po jedné nepřesné střele se Švédové dostávají k vyvezení puku.
35:16'
Švédsko se poprvé ve svém dalším oslabení osvobozuje. Vzápětí se jim daří další vyhození puku.
34:40'
Vyloučení v týmu Švédsko (John Nyberg – 2 min., hrubost).
34:10'
Finsko se dostalo do přečíslení a dávají kontaktní branku. Sallinen nabral rychlost, zavezl puk do pásma, kličkou se hezky uvolnil a poslal puk na ALEKSIHO SAARELU, který byl připraven před brankou a tečoval puk za záda Rubina. Asistence: Jere Sallinen a Vili Saarijärvi.
33:30'
Jacob Nilsson zahájil tento útok, kdy se k němu vracel puk, kdy už byl blízko branky. Nakonec do této přihrávky vložil hůl jeden z hráčů Finska.
32:47'
Finsko toto oslabení zvládlo velmi dobře. Zakončení soupeře přišlo až v úplném samotném závěru přesilovky, kdy Sami Rajaniemi utlumil puk na své výstroji a následně se o celou situaci postarali jeho spoluhráči před brankou.
32:18'
Puk se dostává do středního pásma a vypadá to, že se Švédové nedostanou ani k jedné střele v této přesilové hře.
31:33'
Minuta přesilovky je pryč a Tre Konor se zatím nedostali do žádného přesilového tlaku.
31:05'
Hráč Finů vystihl puk na modré čáře a dokázal překazit kombinaci soupeře a dostává puk až k brance Rubina.
30:33'
Vyloučení v týmu Finsko (Aleksi Saarela – 2 min., příliš mnoho hráčů).
30:02'
Zápas se nám překlopil do druhé poloviny. Finové trochu zvýšili svůj tlak, čímž probudili i diváky v Hartwall aréně.
29:12'
Jeden z hráčů Švédska byl v dobré pozici, ale promáchl dobře mířenou přihrávku.
28:36'
Anton Wedin dostal puk do jízdy, avšak ze střelecké pozice byl vytlačen hráči Finska. Ani následný střelecký pokus se nedostal na brankáře Sami Rajaniemiho.
28:05'
Ihned po vhazování se ke střele dostal Markus Nurmi a Rubin pohotově chytil tento pokus.
27:45'
Jukka Peltola poslal vzduchem puk do středního pásma, který však jeho spoluhráč nedokázal zkrotit a poslat puk na branku Švédska.
26:21'
Jere Sallinen už si nakročil do pásma soupeře, ale těsně za modrou čárou jej soupeř připravil o puk. Finové se zatím na turnaji spíše trápí, ale jde na nich vidět snaha. Nutno říci, že zatím dali v součtu jen dvě branky a to proti Rusku v prvním zápase.
25:44'
Švédové nyní drží puk ve své třetině a Finové se snaží aktivně napadat a snaží se chytit nějaký impuls.
24:39'
Michael Lindqvist ihned zkusil poslat puk na branku, avšak tento hráč švédského Färjestadtu nepřekonal brankáře Rajaniemiho, který ukryl puk ve své lapačce.
24:15'
Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a hra se nyní bude stěhovat do středního pásma.
23:18'
Eric Martinsson nahazoval z levé strany, puk se odrazil od bruslí finského hráče. Následovala střela Daniela Zaara, která skončila na betonech brankáře.
22:45'
Ti se nyní snažili vybojovat puk v rohu kluziště, který nakonec získali hosté a vyváží puk ze své třetiny.
22:12'
Svižný začátek druhé třetiny nám tedy přinesl dvě rychlé branky a uvidíme, co tohle udělá s výběrem Finska.
21:01'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové velmi rychle využívají přesilovku. Okamžitě vyhráli buly, Zaar adresoval puk na LEONA BRISTEDTA a ten střelou do protipohybu dává slepenou branku. Asistence: Daniel Zaar a Anton Wedin.
20:57'
Vyloučení v týmu Finsko (Jere Sallinen – 2 min., hákování).
20:18'
A je tu úvodní branka. Švédové se dostali do rychlého kontru a dostali se do přečíslení dva na jednoho. Po obdržení puku MAX FRIBERG zakončoval mezi betony brankáře. Asistence: John Nyberg a Linus Ölund.
20:01'
Střely na branku po první třetině: 5:8!
K vidění byla vyrovnaná první třetina. Ta nenabídla příliš mnoho šancí, avšak nejblíže ke vstřelení měli Finové, kdy po jedné střele skončil puk na tyčce. Finové si dokázali vytvořit i krátký tlak, ze kterého však nevytěžili vedoucí branku. Do vedení však mohli jít i Švédové, kteří měli velkou šanci ve vlastním oslabení.
20:00'
19:45'
Krátce před koncem se ještě rodila šance na druhé straně! Od mantinelu přišel puk zpět do brankoviště a Sami Rajaniemi měl co dělat, aby puk zachytil a neodrazil se od něj puk do branky.
19:21'
Aleksi Saarela nabral zrychlení a rychlou kličkou do bekhendu se dostal do zakončení. Rubin jeho rychlý výpad pokryl!
18:36'
Obránce Pontus Näsén nyní získal puk ve své třetině a ukončil tak snahu Finů něco vymyslet. Ihned zahajuje protiútok.
17:42'
V závěru první třetiny nesledujeme příliš mnoho zakončení. Švédové se pokoušeli prosadit, ale obrana Finů byla vytažená hodně blízko ke své modré čáře.
16:40'
Nahazovaný puk od modré čáry byl sražen do ochranné sítě. Bude se vhazovat před brankou Suomi.
15:45'
Oba týmy nyní hrají hodně opatrně a ani jeden z nich nechce vytvořit chybu, která by mohla vést k úvodní brance.
14:45'
Po další komerční pauze se pokračuje ve hře. Finové se pokoušeli o útok, ale nedostali se až k brance Rubina.
14:12'
Andreas Wingerli si hezkou kličkou objel obránce, avšak již se dostal z dobré střelecké pozice a jeho zakončení se jen došouralo k brankáři, který puk přikryl svou lapačkou.
13:27'
Otto Karvinen operoval před brankou, ale puk se k němu nedostal. Švédové zahájili rychlý útok, kdy následná střela minula finskou branku.
12:48'
Švédové ubránili své první oslabení bez potíží a dokonce se v něm mohli dostat do vedení. Nyní puk v jejich třetině.
11:57'
Při vlastním oslabení hosté dobře napadali a do dobré pozice se dostal Andreas Wingerli. Ten trefil betony Sami Rajaniemiho, který se stihl rychle přemístit!
11:21'
Nepřesná přihrávka na Vili Saarijärviho připravila o dobrou šanci vystřelit.
10:52'
Finové vyhráli buly a kombinují s pukem. Navíc jeden z hráčů Švédska ztratil hokejku!
10:40'
Jesper Frödén se provinil podražením a je tu první přesilovka pro Finsko.
10:28'
Eetu Koivistoinen se ocitl v dobré šanci, ale není prvním hráčem, který by otevřel skóre dnešního duelu.
09:53'
Nyní se oba celky střídají ve svých útocích a ani jeden z brankářů nemusí nyní řešit svízelnou situaci ve svém brankovišti.
09:06'
Po souboji za finskou brankou se domácí celek osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
08:29'
Zadovka na Wedina, který se dostal až přes modrou čáru, ale následně ztratil rovnováhu na ledě a upadl.
07:30'
Nyní trochu nesmělý pokus finského hráče, který se pokoušel překvapit Rubina z levé strany, ale ten byl přitisknut u své tyče.
07:01'
Až nyní se daří obránci Näsénovi vyvézt puk a Švédsko nyní přečkali menší tlak ze strany svého soka!
06:29'
Nahození od Parikky bylo sražené, Finsko i nadále kombinuje s pukem. Švédové nyní neví kam dříve.
05:44'
Finové opět operují v pásmu soupeře a vyprodukovali další střelu. Rubin nyní zasáhl, ale neudržel puk. Finové pokračují v tlaku.
05:08'
Alex Rindell vystřelil velmi rychle od modré čáry a jeho střela skončila na tyčce!
04:40'
Eric Martinsson prověřil pozornost brankáře, který jen lapačkou sklepl puk zpět na ledovou plochu. Následnou střelu již nepustil ze své výstroje.
04:15'
Jesper Frödén zavezl puk kousek za modrou čarou, ale následně jej hráč Finska dokázal vytlačit i s pukem zpět do středního pásma.
03:27'
Finové nyní dokázali získat puk ve svém obranném pásmu, ale nedaří se jim dostat s pukem dále. Švédové nyní dobře napadají.
02:45'
Rubin nyní musel zasahovat proti střele Karvinena, který našel přesně hruď švédského brankáře.
02:00'
Proti prudké střele zvedal lapačku brankář Švédů, ale nakonec puk rozezvučel zadní mantinel za jeho brankou.
01:37'
Nyní v útočném pásmu kroužili hráči Suomi, kteří se však nedostali k nebezpečnému zakončení. Následně se ocitá puk na švédské střídačce.
00:49'
Michael Lindqvist se ocitl před brankou a měl možnost k dobrému zakončení. Sami Rajaniemi dobře zakročil svým levým betonem!
00:21'
Zakázané uvolnění hned v úvodních vteřinách zápasu. Tím se provinil domácí celek.
00:01'
Švédové naposledy ve Finsku zvítězili před pěti lety! Od té doby vždy v Hartwall aréně zvítězili Finové.
Jere Sallinen a Lias Andersson výběr hráčů z obou týmů, kteří by měli vést tým, nicméně dosud se na turnaji prosadil jen jednou brankou Sallinen. Bude zajímavé, jestli se někdo z nich dokáže prosadit v tomto derby.

Finsko: Rajaniemi (Setänen) – Parikka, Saarijärvi, Lappalainen, Kemiläinen (A), Seppälä, Rindell, Lintuniemi, Eronen – Saarela, Koivistoinen, Nurmi – Innala, Sallinen (C), Suomi – Björkqvist, Björninen, Oksanen – Karvinen, J. Peltola (A), Turkulainen.

Švédsko: Rubin (Ersson) – Sellgren, Nyberg, Martinsson, Näsén, Hansson, Ollas Mattsson – Frödén, L. Andersson (C), Lindqvist – Bristedt, Nilsson, Zaar – Berggren, Wingerli, Wedin – Sylvegard (A), Ölund, Friberg (A).

Rozhodčí: M. Kaukokari, L. Heikkinen – L. Nikulainen, J. Elonen.

Finsko

Domácí celek Suomi nenominoval zrovna nejsilnější výběr pro jejich domácí turnaj. V soupisce chybí zvučná jména a nepříliš známé sestavě se zatím vůbec nedaří. V prvním utkání museli skousnout vysokou porážku od Ruska – 6:2. Koneckonců, ani Rusko nepřicestovalo do Finska se zvučnými jmény v sestavě. Finové se proti Rusku prosadili na začátku druhé a třetí třetiny, nicméně Rusové si hlídali kontrolu zápasu po celou jeho dobu. Ve druhém zápase Suomi nestačili na Česko, kterému podlehli 2:0 a český brankář Hrachovina si tak při svém debutu zapsal čisté konto.
V severském derby budou chtít domácí připsat své první vítězství. Můžou jim v tom pomoci diváci v aréně, kdy na domácí zápasy je povolen určitý limit fanoušků.

Švédsko

Ani Švédové si příliš dobře nevedou. Po dvou zápasech mají jeden bod, který vybojovali za remízu s Ruskem (1:1). Sborná následně dokázala uzmout druhý bod za vyhrané samostatné nájezdy. V prvním vystoupení podlehli Česku 3:1, kdy nestačili na kompaktní hru a zejména dobrý výkon Čechů.
Švédi tedy taky hrají za svým očekáváním a jejich poslední zápas proti Finsku ukáže, který celek nakonec získá třetí místo v letošním turnaji, který je zároveň prvním turnajem nové reprezentační sezóny.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně
V minulém roce zvítězili na Finové na Karjale 2:1, následně uspěli i na ruském turnaji Channel One Cup (5:1). Švédové se výhry dočkali až na svém domácím turnaji, kdy se zrodil stejný výsledek jako na Channel One Cupu, avšak tentokrát pozitivní pro Tre Konors. České hry se v minulém ročníku neodehrály a to z důvodu pandemie koronaviru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.