Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Finsko - 15. května 2021   11:00

Švédsko
Švédsko
06:47' Frödén (Lundkvist, O. Lindberg) • 48:31' Hållander  • 59:00' Rasmussen (O. Lindberg, M. Kempe)
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
Finsko
Finsko
23:54' Lundell  (Kaski) • 59:59' Sallinen  (Kaski)
Švédsko
Pešina, Šindel – Brejcha, Lederer
O2 Aréna, Praha
Finsko

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký sobotní den a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Střely na branku: 26 – 10
Na Českých hokejových hrách se od 15. hodin odehraje poslední zápas, to Češi vyzvou Rusy v boji o prvenství na tomto turnaji. Poté už bude následovat přesun reprezentací do Rigy, kde v pátek 21. 5. 2021 vypukne světový šampionát.
Je dobojováno. V devětačtyřicáté minutě se Švédové dostali znovu do vedení díky pěkné akci Filipa Hållandera a Finové museli dohánět manko. V závěru třetí části hry pak hráli bez gólmana, ale inkasovali z hole Dennise Rasmussena, který se trefil do prázdné klece z vlastní obranné třetiny. Poté ještě dali o sobě vědět Finové. Ti pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou skórovali díky dorážce Jereho Sallinena a jen uzavřeli skóre tohoto zápasu.
59:59'
Finsko právě vstřelilo branku!
Vteřinu před koncem třetí třetiny ještě skórují Finové, ale žádné drama se konat nebude a jde jen o korekci skóre. Po střele Kaskiho se puk odrazil k JEREMU SALLINENOVI a ten ho dostal do švédské klece – 3:2. Následuje už jen buly ve středovém kruhu a poté už bude tomuto duelu konec. Asistence: Oliwer Kaski.
59:00'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Finové zatápěli Švédům v jejich pásmu, puku se pak po pádu finského hráče zmocnil DENNIS RASMUSSEN a z vlastní obranné třetiny trefil zcela prázdnou branku Suomi – 3:1. Švédové tak pečetí svou výhru. Asistence: Oscar Lindberg a Mario Kempe.
58:15'
Finská branka je v tuto chvíli prázdná a Olkinuora je na střídačce. Do hry pustil šestého hráče a Suomi jsou v šesti hráčích v poli!
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:37'
Na řadě je další komerční přestávka.
57:30'
Další nepřesná finská akce. Toho využili Švédové k vyvezení kotouče až do pásma finského národního týmu.
56:24'
Nyní mají Finové před švédskou brankou menší tlak, ale nevede to k vyrovnání. Následně pak obrana Tre Kronor vytěsnila touš do bezpečí.
55:39'
Niko Ojamäki clonil před Reidebornem, ale nakonec se přihrávky nedočkal. Finský celek tak znovu promarnil další možnou šanci před švédskou klecí.
54:54'
Švédská obrana nepustila do pásma svého soupeře a Suomi se tak opět vrací před Olkinuoru.
54:10'
Finům začíná rychle ubíhat čas, na to, aby se zápasem ještě něco udělali, mají necelých šest minut základní hrací doby.
53:23'
Hráči Tre Kronor drží kotouč co nejdále od své branky a už se příliš nikam neženou. Vypadá to, jakoby svůj těsný náskok začali bránit.
52:51'
Max Friberg si sjel na levou stranu a zblízka pak z mírného úhlu zakončil, ale beton Olkinuory byl připraven na svém místě.
52:10'
Znovu mají ve své moci puk švédští hráči a už se dostávají do útoku. Finové se zase budou muset bránit, aby neztratili se soupeřem kontakt.
51:21'
Jere Karjalainen se dostal do prostoru mezi kruhy, ale nedočkal se přesnější přihrávky. Následovala ztráta puku a v útočné třetině už zase operují Švédové.
51:06'
Další komerční přestávka.
50:34'
Po pravé straně zavezl puk do útočného pásma finský útočník Valtteri Puustinen, ale po chvilce ho o něj obrala obrana Švédska.
50:01'
Polovina třetí třetiny je za námi a lépe jsou na tom v této chvíli hráči Tre Kronor, kteří si vrátili zpět své vedení po pěkné akci Filipa Hållandera.
49:48'
Finové se hned po chvilce dostávali do útočné akce, ale zastavilo je postavení mimo hru. Ta je vykázána do střední třetiny a bude se zde vhazovat. To ale až po další komerční pauze, která je nyní na řadě.
48:31'
Švédové opět vedou! Nádherně to v individuální akci udělal FILIP HÅLLANDER, jenž sebral v obranném pásmu kotouč a sólem přes celé kluziště se dostal do zakončení na pravé straně. Z vrcholu kruhu vyslal střelu obloučkem a puk zapadl za záda Jussiho Olkinuory – 2:1. Bez asistence.
47:10'
Mikael Ruohomaa se snažil obrat soupeře o puk, ale to se nepovedlo. A hned na to se Finové vraceli zpět před Olkinuoru, aby mu v obraně pomohli v rodící se švédské akci.
46:10'
Nepřesné zakončení Švédů a dopředu rychle šli Finové. Jenže beci Tre Kronor se dokázali vrátit okamžitě zpět a akci svého soupeře zastavili.
45:29'
Philip Holm z otočky vystřelil na Jussiho Olkinuoru, ale ten se zaskočit nenechal a i za pomoci své obrany neinkasoval.
44:48'
Následně se Švédové vykázali z pásma a při vracení se zpět se dopustili postavení mimo hru. Ta je tedy vrácena zpět do neutrální zóny.
44:39'
Jussi Olkinuora na nic nečekal a těžký pokus Jespera Frödéna ukryl u sebe a hned na to přerušil hru. Vhazovat se za chvíli bude po jeho pravé ruce.
44:02'
Finům se nedaří dostat se z vlastního obranného pásma ven, nakonec se jim to napodruhé povedlo a už točí hru před branku Adama Reideborna.
43:12'
Další ztráta puku na švédské straně, Finové se dostávali do další akce, ale narazili na pevnou hráz v podobě švédské obrany. Reideborn tak mohl být v klidu.
42:40'
Marko Anttila si z rohu útočného pásma sjel před Adama Reideborna, zblízka pak zakončil z bekhendu, ale švédský gólman kryje.
42:15'
Zakázané uvolnění Finů, hra se stěhuje před Jussiho Olkinuoru a vhazovat se bude po jeho levé ruce. Švédsko tak zadarmo získalo útočné pásmo.
41:37'
Ville Pokka posunul kotouč k pravému kruhu, kde ho zachytil Mikael Ruohomaa, ale poté svou střelu poslal na branku Švédska hodně nepřesně.
41:05'
A další pobyt Finů v pásmu soupeře, ale ani z této příležitosti to kýžené ovoce nepřineslo. Nicméně Suomi stále drží útočnou třetinu.
40:20'
Valtteri Puustinen se hned na začátku třetí třetiny pokusil překonat Adama Reideborna, ale zblízka na něho nevyzrál. Hra je přesto přerušena a buly bude vhozeno před švédským brankářem.
40:01'
Střely na branku: 18 – 5
Také druhé dějství je minulostí. Fini v něm měli k dispozici první přesilovou hru a tu okamžitě dokázali využít. Ve čtyřiadvacáté minutě se z levého kruhu prosadil Anton Lundell a bylo vyrovnáno. Fini poté ožili a měli další šance, ale ty nevedly k otočení skóre. Naopak ve velké šanci neuspěl Oscar Lindberg, jenž orazítkoval břevno Olkinuorovy klece. Uvidíme, co nám ještě nabídne třetí třetina, která začne přibližně ve 12:35.
40:00'
39:40'
Agilní finský celek se ještě držel v pásmu soupeře a snažil se zakončit, ale nepřesně. A ani ve druhé třetině se už nic nestane, protože ta spěje do svého konce.
39:00'
V momentě, kdy je ohlášena poslední minuta druhé třetiny, skáče Pär Lindholm na ledovou plochu a Švédsko je tedy v plném počtu.
38:24'
Adam Reideborn nyní čelil nebezpečné střele Petriho Kontioly, ale útočník Finska zakončil jen přímo do brankáře Švédů.
38:15'
Hráči Suomi se uhnízdili v pásmu švédského týmu, kde zakombinovali, ale zatím to k využití této přesilové hry nevedlo. Následně pak se Švédové osvobozují.
37:30'
Finsko má šanci jít poprvé do vedení a otočit skóre ve svůj prospěch, když má k dispozici další přesilovou hru. Za katr odešel švédský Pär Lindholm za podrážení.
37:00'
Vyloučení v týmu Švédsko (Pär Lindholm – 2 min., podrážení).
34:58'
V držení kotouče je švédský celek, který od vlastního brankáře zakládá další akci a pokusí se v pásmu Finů o nebezpečné zakončení.
34:49'
Oscar Lindberg napřáhl ke střele a orazítkoval břevno finské klece! Moc nechybělo a mohli jít Švédové znovu do vedení.
34:05'
Hra je opět přerušena a následuje další komerční přestávka.
33:30'
Nils Lundkvist si nabruslil do lepší pozice kousek od modré čáry a jeho svižná rána skončila na pozorné obraně Finů, kteří pomohli svému brankáři Olkinuorovi a ten znovu nemusel do zákroku.
33:12'
Posléze se do akce dostali opět hráči Suomi, jenže Eemeli Suomi se prezentoval nepřesnou střelou, jenž skončila jen na obráncích švédského národního týmu.
32:32'
Tre Kronor jsou opět v držení kotouče, jenže proti dobře hrající obraně Finů neměli nyní nárok zakončit před Olkinuorou a ten tak s pomocí obrany dostává kotouč do své moci.
31:38'
31:10'
Marko Anttila se nenechal obrat o kotouč, ten poslal na levou stranu, kde střílel Jere Sallinen, ale jen do brankáře Adama Reideborna.
30:38'
Jsme za polovinou nejen druhé třetiny, ale také základní hrací doby a stav na ukazateli svítí stále nerozhodný.
30:28'
Švédi jsou v plném počtu.
29:35'
Po nahození Finů před Reideborna sebrali kotouč Švédové a ten okamžitě posílají až před Jussiho Olkinuoru a osvobozují se.
28:50'
Finové se hned dostali do přesilovkového zámku v pásmu Švédů, jenž obránce Oliwer Kaski puk nezachytil a ten opustil útočné pásmo. Jeho spoluhráči se tak musejí na chvíli vracet zpět do neutrální zóny.
28:28'
Vyloučení v týmu Švédsko (Klas Dahlbeck – 2 min., držení).
28:28'
V rohu švédského obranného pásma vybojovali puk na svou stranu Finové a získali ho. Následně došlo k faulu soupeře a je tu další přesilová hra po Finsko.
27:04'
Od vlastního brankáře zakládali další akci hráči Suomi, jenže beci Švédska jim to notně ztížili. Následně už finský celek zakončil, ale hodně nepřesně.
27:03'
Švédi se nadechli k další akci, dostávali se do útočné třetiny, ale vystavili se ofsajdové pasti. Hra je tedy vykázána zpět do středního pásma, kde se za malý okamžik bude vhazovat.
26:11'
Následuje další komerční přestávka.
25:55'
Obrana Finska vypíchla soupeři puk a poté šli Finové znovu do akce, ale byli zastaveni ještě před útočnou modrou čárou.
25:16'
Fini ožili a po vyrovnávací brance se natlačili opět před švédskou klec, jenže jejich pokus šel jen vedle ní. Poté otočili hru na opačnou stranu hráči Tre Kronor, ale i ti byli neúspěšní.
23:54'
A také Finové využívají svou přesilovou hru a je vyrovnáno! Oliwer Kaski dostal puk pro ANTONA LUNDELLA, jenž pak z levého kruhu pověsil kotouč pod víko Reidebornovy branky – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Oliwer Kaski.
23:13'
Jesper Sellgren zahrál na Marka Anttilu vysokou holí a putuje na trestnou lavici. Finové si tak vůbec poprvé v tomto duelu zahrají přesilovou hru.
23:13'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Sellgren – 2 min., vysoká hůl).
22:35'
Suomi se opět ubránilo švédské akci a poté vyvezlo puk do útočného pásma. Ovšem Marko Anttila se nedokázal před Adamem Reidebornem prosadit.
22:11'
Magnus Nygren napřáhl na modré čáře a znovu musel do akce Jussi Olkinuora, který zakročil a nechal raději hru před dotírajícímu útočníky soupeře zastavit.
21:47'
Pär Lindholm to zkusil před Olkinuorou, ale jeho pokus se jen otřel o boční konstrukci finské klece. Další útok Tre Kronor nebyl dotažen do zdárného konce.
21:15'
Na druhé straně si nepřesně počínali Finové a po zisku puku Švédů se tak museli rychle vracet zpět do obranné činnosti.
20:39'
Od modré čáry střílel Nils Lundkvist, jeho nebezpečné zakončení však skončilo na finské obraně a ta hned dostala puk do neutrální zóny.
20:19'
Hned v úvodu druhé třetiny se zakázaného uvolnění dopustili Švédové a hra se stěhuje před branku Adama Reideborna. Buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 11:48.
Střely na branku: 13 – 1
První třetina je u konce a nabídla hned v sedmé minutě úvodní branku. Švédové bleskově využili nabídnutou přesilovou hru, když se z dorážky trefil Jesper Frödén a rozvlnil síť za Jussim Olkinuorou. Poté měli hráči Tre Kronor k dispozici ještě další dvě početní výhody, které ale nedokázali využít. Vedení ale udrželi, zatímco Finové se několikrát pokusili vyrovnat, Adam Reideborn byl ale proti a zatím tak drží své čisté konto. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která znovu nabídne jistě zajímavou podívanou.
20:00'
19:57'
Kotouč je ve středním pásmu a už se nic nestane. První dějství mezi Švédskem a Finskem je u konce.
19:30'
Nepřesné nahození Švédů do útočné třetiny zachytil Jussi Olkinuora, jenž poté dostal puk na hokejky svých spoluhráčů.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:37'
Jonatan Berggren po levém křídle zavezl touš do útočného pásma, kde na pravé straně střílel Magnus Nygren, proti němu vška vytasil další zákrok Jussi Olkinuora.
18:11'
Švédové se opět dostali do akce před Olkinuorou. Ten proti Emilo Sylvegardovi znovu skvěle zakročil a má kotouč u sebe. Zároveň je pak hra zase zastavena.
17:15'
Přečíslení Finů dva na jednoho. Na pravou stranu dostal přihrávku najíždějící Valtteri Puustinen, ovšem nakonec jen promáchl. Z dobré pozice tak Finové nedokázali vyrovnat.
17:03'
Jesper Sellgren byl opět v akci a po jeho ráně z pravé strany zasáhl dobře Jussi Olkinuora a má puk v lapačce. Zároveň přerušuje hru a následuje další komerční přestávka.
16:19'
Jesper Sellgren dostal kotouč z obranné třetiny, poté se Švédi roztáhli v pásmu Finska, do nějaké nebezpečné kombinace se však nedostali. Nicméně nadále drží útočné pásmo.
15:25'
Elmeri Eronen na levé straně zblízka dorážel pokus z pravého kruhu. Byla před ním sice mírně odkrytá klec Adama Reideborna, ale ten se natáhl a puk zachytil.
15:07'
Po dalším pokusu Švédů má Jussi Olkinuora kotouč ve své moci a přerušuje hru. Po další krátké komerční pauze se bude vhazovat po jeho levé ruce.
14:28'
Oliwer Kaski si sebral odražený puk v obranném pásmu a se spoluhráči ho pak zavezl před švédskou klec, tam si však dobře poradila obrana Tre Kronor a má už zase puk ve své moci.
13:56'
Nepřesná rozehrávka švédských barev a toho využil soupeř. Finové se natlačili před Reideborna, ale nakonec před ním vůbec nezahrozili.
13:14'
Po chvilce se švédští hokejisté dopustili zakázaného uvolnění a hra se přestěhovala před Adama Reideborna. Buly před ním získali jeho spoluhráči a ti znovu otáčejí hru na opačnou stranu.
12:18'
Pär Lindholm si sjel do prostoru mezi kruhy a klepl si o přihrávku, která ale zamířila jen k zadnímu mantinelu. Nyní už má kotouč Jesper Sellgren a snaží se o střelu, která by mohla znamenat nebezpečí pro finského brankáře.
11:39'
Finský tým zvládl další oslabení a už je v plném počtu.
11:12'
Holmův pokus zablokovala obrana Finska, puk se pak na chvíli ocitl ve středním pásmu, Švédové si ho ale vzali zase zpět a znovu kombinují před Juusim Olkinuorou.
10:37'
Po krátké útočné akci Švédů získali puk na svoji stranu hráči Finska a okamžitě ho odpálili až před Adama Reideborna a osvobozují se.
10:04'
Ovšem je tu další nedisciplinovanost Finů a ti znovu soupeři nabízejí další početní výhodu.
09:39'
Vyloučení v týmu Finsko (Anton Lundell – 2 min., podrážení).
09:12'
Tato přesilovka se Švédům nepovedla a Finsko je v plném počtu.
08:07'
Finové získali puk v obranném pásmu a okamžitě ho poslali až před branku Adama Reideborna. Švédsko tak musí zakládat svou akci znovu od začátku.
07:12'
Jenže přichází další oslabení Finů, za hákování je poslán za katr Lundell a švédský tým má další přesilovou hru. Tu rozehraje po první komerční přestávce.
07:12'
Vyloučení v týmu Finsko (Anton Lundell – 2 min., hákování).
06:47'
A přesilovka Švédů je bleskově využita. Po střele Lundkvista z levého kruhu se puk odrazil k JESPERU FRÖDÉNOVI, jenž ho poté za záda Jussiho Olkinuory dorazil – 1:0. Finský tým tak ztrácí jeden gól a bude se snažit o vyrovnání. Asistence: Nils Lundkvist a Oscar Lindberg.
06:23'
Šance pro švédský národní tým. Jako první si totiž při vyloučení Suomiho zahraje přesilovou hru.
05:55'
Vyloučení v týmu Finsko (Eemeli Suomi – 2 min., krosček).
05:35'
Finové se zdrželi dlouhou dobu v pásmu Švédů a ještě došlo k dorážce Anttily, ovšem znovu to bylo nepřesné.
04:48'
Dosud největší šance zápasu a v ní obrovitý útočník Finska Marko Anttila. Ten si najel do pravého kruhu a z dobré pozice vyslal ránu na Adama Reideborna, jenž ale proti němu uspěl!
04:02'
Petri Kontiola si sjížděl do prostoru mezi kruhy, mezitím však jeden z beků Švédska poslal kotouč do rohu obranného pásma. A teď už s pukem do akce míří zase Švédové.
03:03'
Adam Reidebort vyjel ze své branky, u mantinelu zachytil kotouč, za kterým pádil Mikael Ruohomaa, ale nestihl to. Švédský brankář tak mohl puk vyhodit do neutrální zóny a pomohl tak své obraně.
02:38'
Další dobrá kombinace Finů, pokus z levého kruhu však na branku Adama Reideborna nešel.
01:41'
Od vlastní branky zakládají svou další akci finští hokejisté, ale obrana Švédů jim nadělala problémy a museli to tedy hráči Suomi zkusit až napodruhé.
01:07'
Nyní už byla švédská akce o něco nebezpečnější, na Olkinuoru vyslal pokus Magnus Nygren, ale beton finského brankáře byl na místě. Do protiútoku se pak vydali Finové, ale vystavili se ofsajdové pasti.
00:50'
Na druhé straně si nepřesně počínal finský útok, který taktéž chtěl ohrozit branku Adama Reideborna, ale ten nemusel vůbec zasahovat.
00:10'
Po vyhraném buly byli u puku jako první Švédové a hned vyslali pokus na branku Jussiho Olkinuory, ovšem pokus byl nepřesný a skončil jen vedle.
00:01'
Jako hlavní rozhodčí budou zápas řídit Vladimír Pešina a Jakub Šindel. Na čarách jim budou asistovat Jan Brejcha a Vít Lederer.
Oba celky už nastupují na ledovou plochu a utkání tak bude moci za chvíli začít. Předtím si ale ještě vyslechneme hymny obou zemí. Nejprve na řadu přijde finská hymna, po ní ta švédská.

Švédsko: Reideborn (Ersson) – Lööv, Dahlbeck (C), Nygren, Holm, Lundkvist (A), Sellgren – M. Kempe, Rasmussen (A), Hållander – Friberg, P. Lindholm, O. Lindberg – Larsson, Ljungh, Sylvegard – Berggren, Wingerli, Frödén.

Finsko: Olkinuora (Säteri) – Seppälä, Kaski, Ohtamaa (A), Eronen, Parikka, Pokka, Sund, Lindbohm – Sallinen, Lundell, Puustinen – Innala, Kontiola (A), J. Karjalainen – Suomi, Ruohomaa, Ojamäki – Hännikäinen, Tiivola, Anttila (C) – Nousiainen.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Lederer.
Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba celky utkaly třikrát, a sice také v rámci série Euro Hockey Tour. Finsko se z výhry radovalo jednou, na svém turnaji Karjala Cup. Švédi pak vyhráli jak na ruském Channel One Cupu, tak i na domácím Beijer Hockey Games. Úřadující mistři světa tak mají svému severskému soupeři určitě co oplácet.
Finsko

Finové jsou na tom lépe, jsou druzí s dvoubodovou ztrátou na český celek. Zatím tedy mají tři body a ještě mají šanci turnaj ovládnout. Dnes by však museli vyhrát za tři body a doufat, že naopak všechny body ztratí český národní tým v posledním duelu s Ruskem. Finsko se na úvod českého turnaje utkalo s právě s českým výběrem a prohrálo těsně 1:2. Poté přišel duel s Rusy, který byl vítězný. Finský tým totiž srazil Rusy poměrem 4:1 a napravil si tak předchozí těsnou prohru s Českem. Finové budou na blížícím se mistrovství světa obhajovat zlaté medaile, které získali před dvěma lety na šampionátu, který se konal na Slovensku v Bratislavě a v Košicích. Loňské mistrovství světa neproběhlo, jak jistě všichni víme, kvůli koronavirové pandemii. Letos však už za přísných hygienických podmínek proběhne. Ale minimálně v základní části se budou muset všechny národní týmy obejít bez toho, co šampionát vždy zdobí, a sice bez diváků.

Nominace Finska

Brankáři: Harri Säteri (Novosibirsk), Janne Juvonen (Leksand), Jussi Olkinuora (Magnitogorsk).

Obránci: Ville Pokka (Omsk), Niklas Friman (Jokerit), Tommi Kivistö (Jokerit), Tony Sund (Davos), Oliwer Kaski (Omsk), Elmeri Elonen (Hämeenlinna), Kim Nousiainen (KalPa), Mikael Seppälä (KalPa), Jarkko Parikka (Ilves), Atte Ohtamaa (Jaroslavl), Axel Rindell (Jukurit).

Útočníci: Eemeli Suomi (Ilves), Marko Antilla (Jokerit), Mikael Ruohomaa (Novosibirsk), Anton Lundell (HIFK), Veli-Matti Savinainen (Jokerit), Niko Ojamäki (Linköping), Hannes Björninen (Lahti), Jere Karjalainen (Soči), Petri Kontiola (Hämeenlinna), Markus Hännikäinen (Jokerit), Teemu Turunen (Davos), Jere Innala (Hämeenlinna), Peter Tiivola (Pori), Valtteri Puustinen (Hämeenlinna), Jere Sallinen (HIFK), Saku Mäenalanen (Jokerit), Iiro Pakarinen (Jokerit).
Švédsko

Švédům se zatím na českém turnaji nedaří. Po dvou odehraných utkáních mají na svém kontě jeden bod a jsou tedy na posledním čtvrtém místě. V prvním duelu s Ruskem prohrávali ve třetí třetině už 2:5. Jenže pak vsítili dva rychlé góly a byli ruskému soupeři na dostřel jediné branky a vrátili se tedy zpět do zápasu. V závěru však při hře bez brankáře inkasovali šestý gól a Rusko tak výhru potvrdilo. Ve čtvrtek pak narazili na český výběr, který v přípravě zatím válí a ještě neprohrál. A to potvrdil. Utkání totiž čeští hokejisté dovedli znovu do vítězného konce. Češi Švédy porazili 3:2 po prodloužení, které rozhodl Matěj Stránský. Předtím se dvěma góly blýskl detroitský útočník Filip Zadina. Švédové tak dnes v severském derby budou usilovat o první výhru na Českých hokejových hrách.

Nominace Švédska

Brankáři: Samuel Ersson (Brynäs), Adam Reideborn (Kazaň), Niklas Rubin (Frölunda).

Obránci: Klas Dalhbeck (CSKA), Gustav Backström (Örebro), Albert Johansson (Färjestads), Lawrence Pilut (Čeljabinsk), Jesper Sellgren (Frölunda), Philip Holm (Magnitogorsk), Nils Lundkvist (Luleå), Magnus Nygren (Davos), Viktor Lööv (Jokerit), Jonathan Pudas (Jokerit).

Útočníci: Fredrik Olofsson (Oskarshamn), Max Friberg (Frölunda), Pär Lindholm (Skellefteå), Oscar Lindberg (Dynamo Moskva), Jesper Frödén (Skellefteå), Mario Kempe (CSKA), Andreas Wingerli (Skellefteå), Emil Larsson (Örebro), Jonatan Berggren (Skellefteå), Filip Hållander (Luleå), Emil Sylvegård (Malmö), Anton Wedin (HV71), Markus Ljungh (Linköping), Dennis Rasmussen (Magnitogorsk), William Eklund (Djurgårdens).
Hezké sobotní dopoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje, zejména pak toho reprezentačního. Mistrovství světa už opravdu klepe na dveře a na programu jsou přátelská utkání všech reprezentačních celků, nebo je také v plném proudu série Euro Hockey Tour, konkrétně turnaj České hokejové hry, který probíhá v pražské O2 Aréně a je tím posledním v letošním ročníku tohoto malého mistrovství Evropy, které tradičně probíhá se čtyřmi týmy (Česko, Rusko, Švédsko a Finsko). My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Švédska a Finska. Půjde tedy o pikantní severské derby.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.