Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Rusko - 13. listopadu 2021   13:00

Švédsko
Švédsko
18:56' A. Bengtsson (F. Olofsson, Djoos) • 23:42' C. Klingberg (Själin, Bromé) • 34:28' Lander (Hansson, Själin) • 46:53' C. Klingberg (Lander, Bromé)
4:2
(1:0, 2:2, 1:0)
Rusko
Rusko
21:17' Mičkov  (Muchamadullin, Arťom Galimov) • 25:07' Arťom Galimov  (S. Tělegin, Koromyslov)
Švédsko
Lars Johansson (Lindvall) – Hansson, Själin, Djoos, Djuse, Pudas, Tömmernes (C) – Olofsson, J. de La Rose, Everberg – Viksten, Linus Johansson, A. Bengtsson – F. Olofsson, Holmberg, C. Klingberg – Lander (A), Bromé.
Kujanpää – Karenius, Mäkinen
Hartwall Arena, Helsinky
1818 diváků
Rusko
Šugajev (Askarov) – Nikišin (A), Smirnov, Muchamadullin, Jelesin, S. Tělegin, Koromyslov, Savikov, Grudinin – Těrtyšnyj, D. Voronkov (C), Raševskij – Vovčenko, Arťom Galimov, Mičkov – Čibrikov, Chusnutdinov (A), Svečkov – Guslistov, Čechovič.

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího hokejového utkání na shledanou.
Během poslední třetiny jsme viděli už jenom jednu branku a to za záda Askarova. V tomto případě se prosadil opět Carl Klingberg a to po sedmi minutách hry, kdy jeho lajna vykouzlila další fantastickou kombinaci. Díky tomu si tak jmenovaný střelec připsal už druhý gól utkání. Na ten už ruská sborná nedokázala zareagovat a i přes závěrečnou hru bez brankáře prohrává o dvě branky.
59:25'
Oddechový čas pro hosty.
58:47'
Do konce zbývá méně než dvě minuty. Na hráčích sborné, kteří prohrávají o dvě branky, je poznat, že si to příliš nepřiznávají, jelikož hrají hodně pohodově. Až nyní odjíždí Askarov z brány.
57:48'
Olofsson se mohl s de La Rosem dostat do úniku dva na dva. Tuto akci ale oba hráči naprosto zazdili a to hlavně špatnou komunikací mezi sebou, kvůli které přišli o kotouč.
56:49'
Na druhé straně se o podobnou parádu pokusil Dmitrij Voronkov, kterému ale na poslední chvíli ujel kotouč až za bránu. Ten však pohotově nahodil zpátky do brankoviště, kde se semlela pořádná mela.
55:50'
Jonathan Pudas se nyní dostal do úniku dva na jednoho. Nakonec se rozhodl zakončit, což téměř vedlo k brance. Sborné však přálo štěstí, jelikož jmenovaný střelec trefil pouze tyčku.
54:51'
Po odpískaném ofsajdu získává na buly kotouč Voronkov, který ale okamžitě padá k zemi a puk tak získává soupeř. Ten se ho ale zbavil taky poměrně hodně rychle, jelikož ho má už v moci soupeř.
53:52'
A ruská mašina začíná pomalu, ale jistě kontrolovat hru. Důkazem toho byla nyní slušná kombinace Ivana Čechoviče a Nikity Smirnova. Druhému jmenovanému ale zakončení vůbec nesedlo, jelikož mířilo opravdu hodně vedle.
52:54'
Právě Dmitrij Voronkov se nyní dostal k zakončení z prostoru mezi kruhy. K jeho smůle ale trefil hůl jednoho z obránců, která tak kotouč poslala těsně nad bránu soupeře.
51:55'
Do konce základní hrací doby nám zbývá něco málo přes pět minut a nejednomu ruskému fanouškovi se začínají dělat vrásky na čele, ještě aby ne, když jejich mančaft prohrává o dvě branky. Na ledě to ale zatím vypadá poměrně vyrovnaně, takže o zábavu mají ještě oba týmy postaráno.
50:56'
Dnešní utkání sleduje 1818 diváků.
49:57'
Pasivity Švédů využívá jeden z útočníků soupeře, který se dostává do úniku jeden na nikoho. Ten ale nakonec nevydržel dotírání obrany, která mu byla v patách a vypíchla mu kotouč.
48:58'
Nakonec tlak sborné nevydržel zas až tak dlouho. Tři korunky se opět dostávají do útoku, kde ale spíše zdržují hru, než že by nějak aktivně útočili.
47:59'
Švédové po posledním gólu hrají lehce zataženě. To svědčí celé ruské hře, která se tak může pořádně otevřít a pokusit se ještě minimálně o snížení.
46:53'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Továrna jménem Tre Konor vyrábí fantastické kombinace jako na běžícím páse. Tentokrát na jejím konci stál CARL KLINGBERG, který tak vykouzlil úsměv na tváři celé střídačce Švédska. Asistence: Anton Lander a Mathias Bromé.
45:07'
A ruská sborná se opět formuje tam, kde to má nejradši a to před svatyní Švédska. O gólem zavánějící zakončení se pokoušel Dmitrij Voronkov, který fantastickým způsobem protáhl hůl i s pukem mezi svými nohami a vystřelil. Chybělo tomu ale úspěšné zakončení, kterou by jeho tým tak potřeboval.
43:38'
Tři korunky se nakonec i udrželi na ruské části kluziště. Žádná střela z toho ale do teď nevzešla a už ani nevzejde, jelikož se jednomu z ruských obránců podařilo vypíchnout kotouč.
42:39'
Početní výhoda se nám už blíží ke konci a ani tentokrát faul zůstane pravděpodobně nepotrestán. Švédům se navíc podařilo vyhodit, takže můžou v klidu vystřídat.
41:40'
Tak toto je velká příležitost v podobě vyloučení hnedka z okraje třetiny na vyrovnání. Rusům se ale zatím nedaří se udržet před bránou Lindvalla. Až nyní vyslal jedovatou střelu od modré Jelesin. Na toho ale čekal jenom beton brankáře Švédska.
40:41'
Vyloučení v týmu Švédsko (Emil Djuse – 2 min., hrubost).
40:41'
Koromyslov pálil z prostorů mezi kruhy, ale Lindvall včas vymrštil svou lapačku. Rusové dohrávali závěr akce při signalizované výhodě a budou hrát přesilovou hru.
40:01'
Gólová nadílka ve druhé třetině byla značně bohatější, než v té první. Tentokrát jsme byli svědky rovnou čtyř branek, které si oba týmy rozdělily rovným dílem. O tu první se po pouhé minutě postaral Matvej Mičkov, který předvedl naprostou parádu v podobě svého brilantního zakončení, které by mohlo kandidovat rovnou na gól turnaje. Za necelé dvě minuty však přišla odpověď z hole Carla Klingberga, který tak poslal svůj mančaft opět do vedení. K radosti všech ruských fanoušků to však bylo opět na méně než dvě minuty, jelikož se opět prosadil jeden z hráčů ruské sborné, konkrétně Arťom Galimov. Ani toto však nebyla poslední branka třetiny. O poslední gól se zasloužil Anton Lander, díky kterému půjdou Švédové do poslední dvacetiminutovky s jednobrankovým vedením za stavu 3:2.
Další třetina začne přibližně v 14:40.
40:00'
39:23'
Probíhá nám poslední minuta druhého dějství a Djoos ještě prověřuje, zda Askarov dává dostatečný pozor hře. Tento ruský brankář ale neměl nijak zakrytý výhled a tak si připisuje další zákrok do statistik.
38:24'
Marat Chusnutdinov se po této akci bude ještě dlouho chytat za hlavu. Ten se dostal po chybě švédské obrany do úniku jeden na nikoho. Rozhodl se pro zakončení blafákem, který se mu tedy ale vůbec nepovedl.
37:25'
Jonathan Pudas se po další švédské kombinaci dostal k zakončení a to rovnou z prostoru před brankářem. Ten si kotouč sice pokryl, moc si svým zákrokem jistý ale nebyl. Toho se pokusil využít Pontus Holmberg, který ale pouze přepadl přes brankáře, což nenechal bez povšimnutí Koromyslov a ukázal mu zač je toho ruský loket.
36:26'
Nekonečně dlouhý souboj o kotouč u mantinelu nakonec nabyl svého konce. Postaral se o něho svým hvizdem rozhodčí, který tak přerušuje hru a nařizuje vhazování před svatyní Askarova.
35:27'
Švédové po brance, která je opět poslala do vedení hrají jako vyměnění a to v pozitivním slova smyslu. V poslední minutě už od vhazování dominují hře a to takovým stylem, že se jim podařilo uzamknout celou lajnu soupeře v obranném pásmu.
34:28'
Tak nakonec to přece jenom bude sbornou mrzet! Ta ani ne minutu po konci početní výhody totiž obdržuje branku a to po ukázkové kombinaci na jejíž konci stál se svou tečí nachystaný ANTON LANDER. Asistence: Niklas Hansson a Calle Själin.
33:33'
Ruská přesilovka se už blíží ke konci a vypadá to, že i tentokrát zůstane nevyužita. To by mohlo sbornou ještě hodně mrzet, jelikož se do útoku vrhá její soupeř.
32:34'
Od levého kruhu se už napřahoval ke střele Daniil Vovčenko. Ten mohl trefit zcela prázdnou bránu, jelikož se Lindvall ještě nestihl přesunout, to by ale nesměl promáchnout.
31:35'
Vyloučení v týmu Švédsko (Calle Själin – 2 min., hákování).
31:01'
Prudkou střelu vyslal od modré Christian Djoos. Jeho metelice ale skončila těsně vedle levé tyče svatyně Askarova. Následně se ke kotouči dostávají Rusové.
30:02'
Dennis Everberg se pokoušel o zakončení z opravdu hodně ostrého úhlu, není tak žádným překvapením, že se mu nepodařilo prosadit. Ten tak ještě zkoušel vypíchnout puk zpod lapačky gólmana, což se vůbec nelíbí mnoha hráčům ruské sborné.
29:03'
Po buly před vlastní bránou se Tři korunky jen horkotěžko osvobozují. Už dvakrát se pokoušeli vyhodit, ani jednou se jim to však nepodařilo.
28:04'
Niklas Hansson měl na své holi možná třetí branku svého týmu. Brankář protihráče měl naprosto zakrytý výhled a ten tak reagoval na střelu, která nakonec mířila mimo hodně na poslední chvíli.
27:05'
Žlutomodří se snaží dostat do útočného pásma, momentálně jim ale v jakémkoli postupu brání hlavně vlastní chyby, kvůli kterým se nemůžou dostat ani přes střední pásmo.
26:06'
Na buly po vstřelené brance se ke kotouči dostávají Rusové, kteří se tak opět můžou vrhnout do útoku. Bleskurychle je ale zastavuje sudí, který svým očkem zahlédl ofsajd.
25:07'
Rusko právě vstřelilo branku!
Velkou pohotovost prokázal ARŤOM GALIMOV, který dokázal pohotově Těleginovo nahození před branku propasírovat nad rameno Lindvalla do sítě. Asistence: Sergej Tělegin, Arsenij Koromyslov.
24:11'
Po hrubce ruské obrany se dostal ke střele Bengtsson, ale jeho pokus bez přípravy Askarov vyrazil.
23:42'
A máme tady bleskovou odpověď soupeře. Postaral se o něj CARL KLINGBERG, který se jako první zorientoval ve zmatku před bránou Askarova po odražené střele. Asistence: Calle Själin a Mathias Bromé.
21:17'
Tak toto byl gól jaký jsme na tomto turnaji snad ještě neviděli. MATVEJ MIČKOV v pouhých šestnácti letech dokázal předvést neuvěřitelnou parádu při jeho zakončení. Ten si na svou čepel za bránou nabral kotouč a vynesl ho až do samého růžku brány Lindvalla. Asistence: Šakir Muchamadullin, Arťom Galimov.
20:01'
Během první dvacetiminutovky jsme byli svědky hry, kterou po většinu doby ovládali Švédové, což se ve finále projevilo i na skóre. Nicméně co se týče nebezpečných šancí, tak ruská sborná byla rozhodně hodně nebezpečná. Střeleckých pokusů včak Rusové vyprodukovali jen pět oproti švédským jedenácti, a i to může být jeden z důvodů, proč také sborná prohrává. Pokud ale obrana Švédů bude skýtat podobné díry jako v první třetině, může se snadno stát, že ji hráči v rudých dresech vytrestají.
Druhá třetina začne přibližně v 13:47.
20:00'
18:56'
a máme tady první branku utkání, dámy a pánové! A trochu překvapivě se jí podařilo vsítit Švédům, minimálně kvůli dosavadnímu průběhu. Postaral se o ní ANTON BENGTSSON, který tak využil snad první velké šance Švédů, a to při úniku dva na dva. Dokázal tečovat rychlou přihrávku Olofssona nad rukavici Askarova. Asistence: Fredrik Olofsson, Christian Djoos.
17:24'
Švédové hrají v početní výhodě stejně dobře jako ve vlastním oslabení. Tentokrát zkoušel u brány tečovat střelu Tömmernesena clonící Dennis Everberg. Ten ale tečoval kotouč akorát ještě více mimo bránu.
16:25'
Vyloučení v týmu Rusko (Arťom Galimov – 2 min., sekání).
15:01'
Žlutomodrým se podařilo osvobodit a tentokrát se jim podařilo si i kotouč udržet na svých holích. To se ale nelíbilo jednomu z ruských hráčů, který se provinil faulem.
13:01'
Jak jsem tvrdil před malou chvílí, tak je tomu tak. Rusové se po buly dostávají k puku a i tentokrát si vytvářejí mnoho slibných příležitostí. Do jedné takové se dostal opět Matvej Mičkov, kterému ale vůbec nesedla jeho střela od modré.
12:01'
A máme tady snad první zakázané uvolnění, o které se postaral jeden z obránců Tre Konor, svou velice nepřesnou přihrávkou. To je další komplikace pro švédskou obranu, kterou zatím drží snad jenom brankář.
11:01'
Na vhazování před ruskou bránou byli úspěšnější opět Švédové. Jejich základní kámen úrazu je ale častá ztráta kotouče a to na všech částech kluziště. Jinak tomu není ani teďka a tak zde máme další ruský výlet vstříc svatyni Lindvalla.
10:01'
Následně se dostává do akce i Matvej Mičkov, který jen těsně minul teč do prázdné branky. Žlutomodří zatím mají jednoznačně větší herní převahu, nicméně co se týče nebezpečných akcí tak jednoznačně vede jejich soupeř.
09:01'
A máme tady další vlnu ruské sborné a s ní další kupu šancí. Nejprve se dostal k velmi dobrému zakončení Savikov, který svou střelou od modré jen těsně minul prostor mezi tyčemi.
08:01'
Tak toto byla šance jako hrom, která určitě zaslouží pochvalu trenéra. Fjodor Svečkov svou skvělou kličkou, kdy si prohodil kotouč mezi nohama a zaskočil tak soupeřova obránce, stál sám před mužem s maskou Švédska. Ten ale předvedl další brilantní zákrok.
07:01'
Po ukončené přesilovce jsou žlutomodří v ráži. Momentální naprosto kontrolují hru, žádná střela z toho ale zatím nevzešla. K jedné se mohl dostat Pudas, tomu ale nakonec sjel kotouč z hole.
06:02'
Dokonce ani ve vlastním oslabení švédský útok nezahálí. Velkou šanci při úniku jeden na nikoho měl Frederik Olofsson. Ten nakonec trefil pouze betony Askarova, který si tak připisuje další zákrok.
05:03'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jacob de La Rose – 2 min., sekání).
04:40'
Do velké šance se dostal Ponomaryov. Ten se díky svému kvalitnímu pohybu dostal až před samotnou bránu Švédska. Jeho zakončení bekhendem nakonec zůstalo neproměněné, díky skvělému zákroku brankáře.
03:41'
Ani švédský útok nechce zůstat pozadu. Ke střele od levého kruhu se mohl dostat Holmberg. K jeho smůle mu ale ujel kotouč, kterého se nakonec zmocnil jeden z obránců soupeře.
02:42'
Na vhazování na ruské půli kluziště byli lepší hráči v rudých dresech. Ti se tak ihned vrhají vstříc bráně Lindvalla. Díky kvalitní švédské obraně se ale nakonec nedostali ani k zakončení.
01:43'
Žlutomodrým se podařilo osvobodit, ihned po střídaní ale následuje další vlna ruské síly vstříc svatyni Askarova. Ta nakonec nemá dlouhého trvání a tak se o slovo hlásí Švédi.
00:44'
Na úvodním buly dnešního utkání byl lepší celek ze Švédska. Ten se tak ihned vrhá do útoku, kde ale okamžitě přichází o kotouč po souboji u hrazení. Na opačné straně tak dostává svého soupeře pod tlak Rusko.
00:01'

Švédsko: Lindvall (Lars Johansson) – Hansson, Själin, Djoos, Djuse, Pudas, Tömmernes (C) – Olofsson, J. de La Rose, Everberg – Viksten, Linus Johansson, A. Bengtsson – F. Olofsson, Holmberg, C. Klingberg – Lander (A), Bromé.

Rusko: Askarov (Šugajev) – Nikišin (A), Smirnov, Muchamadullin, Jelesin, S. Tělegin, Koromyslov, Savikov, Grudinin – Těrtyšnyj, D. Voronkov (C), Raševskij – Vovčenko, Arťom Galimov, Mičkov – Čibrikov, Chusnutdinov (A), Svečkov – Guslistov, Čechovič.

Rozhodčí: Kujanpää – Karenius, Mäkinen.
Rusko
Ruská sborná je po prvním utkání stále bez bodů. Finsko v tomto zápase potvrdilo svoji dobrou formu a nastřílelo do svatyně jejich východního soupeře rovnou tři branky. Zápas proti Švédům by pro ně neměl být o nic jednoduší. Už nyní je navíc jasné, že se Rusku nepodaří napodobit výkon z minulého roku, kdy na Karjala Cupu vyhrálo všechny zápasy a odjelo domů s osmi body v kapse. Hráči sborné by alespoň tento severský mančaft jistě chtěli porazit, zda tomu tak opravdu bude je zatím ve hvězdách.

Poslední tři utkání:
Rusko vs. Finsko – 0:3
ROV vs. Kanada – 1:2 pp.
ROV vs. Bělorusko – 6:0
Švédsko
Švédům se vstup do Karjala Cupu podařil na výbornou. Splnili roli favorita a jednoznačně rozdrtili Českou republiku 4:1. Se stejnou rolí papírově silnějšího týmu vstupují i do dnešního utkání proti Rusku. Hráči Tre Konor však mají určitě ještě v živé paměti jejich naprosté fiasko z Mistrovství světa z Rigy, které by jistě chtěli napravit alespoň na tomto turnaji. Oproti minulé sezóně se jim na tomto finském turnaji daří jednoznačně více, jelikož loni získali ze všech tří zápasů pouhý jeden bod. Dokážou hráči ve žlutomodrých dresech naplnit očekávání jejich fanoušků nebo je jejich soupeř z východu překvapí.

Švédsko vs. Česko – 4:1
ROV vs. Švédsko – 3:2 po sn.
Švédsko vs. Slovensko – 3:1
Zdravím všechny fanoušky mezinárodního hokeje! Vítám Vás při sledování Karjala Cupu, ve kterém se dnes mimo jiné odehraje utkání Švédska proti Rusku, které dnes, spolu se mnou, budete moci sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.