Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Finsko - 7. května 2023   12:00

Švédsko
Švédsko
12:13' Petersson (P. Lindholm) • 36:19' Tömmernes (Raymond) • 56:08' Zetterlund (Lindberg, Raymond) • 61:28' P. Lindholm (Petersson)
4:3
(1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Finsko
Finsko
26:25' Hartikainen  (Manninen) • 39:36' Suomela  (Merelä, Rajala) • 42:35' Oksanen  (Anttila)

Hity: 2 – 8
Doufám, že jste si společně semnou severské derby užili. Děkuji vám za pozornost a těším se na vás u dalšího textového přenosu.
Vyrovnané a dramatické utkání mezi dvěma severskými soupeři nakonec dopadlo lépe pro Švédsko, které se tak průběžně dostává do vedení Českých hokejových her. Jako první udeřil Andre Petersson, který poslal Švédy do vedení a to si tak odnášeli po první třetině do kabin. Finové zásluhou přesné trefy Teemu Hartikainena vyrovnali, ovšem krátce na to vrátil Švédsko do vedení kapitán Henrik Tömmernes. Finům se však povedl pověstný gól do šaten a v poslední minutě nastavil opět nerozhodné skóre Antti Suomela. Hokejisté Suomi se navíc ve vlastním oslabení dostali ve třetí třetině do vedení díky Ahti Oksanenovi a mířili k vítězství v základní hrací době. To by ale nesměl být vyloučen v posledních minutách Kemiläinen. Švédové nabídnutou přesilovku využili z hole Fabiana Zetterlunda a v prodloužení o jejich vítězství rozhodl Pär Lindholm.
61:28'
Švédsko právě vstřelilo branku! Severské derby nakonec dopadá lépe pro hokejisty Švédska! PÄR LINDHOLM překonal brankáře Heljanka a rozhoduje o zisku bonusového bodu. Asistence: Andre Petersson.
61:20'
Sandin nic neriskuje a vyjel s kotoučem do středního pásma, kde vymýšlí další cestu kupředu.
60:56'
Oksanenovi utekl kotouč od hokejky, ale i přesto nakonec vypálil. Jeho střele ale chyběla razance i přesnost.
60:24'
Švédové uspěli na vhazování a Berggren míří s kotoučem za vlastní branku.
60:01'
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne ve 14:15.
Ve třetím dějství překlopili Finové zápas na svou stranu díky Ahti Oksanenovi, který ve vlastním oslabení po kombinaci s Anttilou dopravil kotouč až do sítě. V závěru však byl vyloučen Kemiläinen a Švédové nabídnutou přesilovku využili, prosadil se Fabian Zetterlund. Severské derby tak půjde do prodloužení, kde se oba týmy poperou o bonusový bodík.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:45'
Matinpalo vypálil tvrdou střelu od modré čáry, ovšem puk zblokoval jeden z padajících švédských hráčů.
59:01'
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:40'
Nahození do útočného pásma ukryl ve své lapačce Jesper Wallstedt, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
57:31'
Finové si závěr zápasu určitě představovali jinak. Vyloučení a následné inkasování bylo určitě velkou čarou přes rozpočet.
56:08'
Švédsko právě vstřelilo branku! V Brně hlásíme opět nerozhodné skóre! Oscar Lindberg našel před finskou bránou ideálně postaveného FABIANA ZETTERLUNDA, který pohotovou střelou rozvlnil síť za brankářem Heljankem. Asistence: Oscar Lindberg, Lucas Raymond.
55:56'
Finové se však na úvod oslabení osvobozují vyhozením přes všechny čáry, s rozehrávkou nyní pomáhá brankář Wallstedt.
55:12'
Drama je tady! Kemiläinen usedá na trestnou lavici a Švédové mají v závěrečných minutách výhodu přesilové hry.
55:12'
Vyloučení v týmu Finsko:
Valtteri Kemiläinen – 2 min., hákování.
55:01'
Švédům se nedaří dostat do pásma a vytvořit si šance. Finové velmi dobře dostupují hráče a při zisku kotouče vyhazují do středního pásma.
54:14'
Švédům se krátí čas, na vyrovnání už mají pouze necelých šest minut. Podaří se jim dnešní zápas ještě zdramatizovat?
53:38'
Finové početní nevýhodu ustáli, Suomela už je zpátky na ledové ploše.
53:03'
Výborná práce kapitána Anttily, který vybojoval kotouč a vyvezl jej až za branku Švédska!
52:24'
Finové se osvobozují vyhozením přes všechny čáry a svoji čtveřici na ledě tak může vystřídat.
52:02'
Aleksander Nylander si připravil střelu z levé strany, ale Heljanko se dokázal rychle přesunout a vyrazil.
51:38'
Antti Suomela – 2 min., podrážení.
51:23'
Raymond napřáhl z levého kruhu pro vhazování, ale Heljanko byl pozorný, zasáhl a poradil si i s následnou dorážkou.
51:12'
Hartikainen hledal najíždějícího Lehtonena mezi kruhy, ale kotouč zachytil jeden ze švédských obránců, který rozjíždí protiútok na druhoz stranu.
50:19'
Oksanen šikovně vyhodil pouze do středního pásma, tam navíc Finové opět vybojovali kotouč mohli jít kupředu. Lammikko však svou střelou od modré čáry minul prostor tří tyčí.
49:31'
Oba týmy hrají v plném počtu.
49:21'
Kupředu se nyní vydali Finové a Lindbohm zakončoval z vrcholu pravého kruhu. Kotouč jen těsně minul pravou tyč švédské svatyně, ovšem tlak Finů i nadále pokračuje.
48:42'
Poprvé v dnešním zápase uvidíme hru 4 na 4. Švédové na úvod přišli o pásmo a rozehrávat budou od své vlastní branky.
47:31'
Vyloučení v týmu Švédsko:
Marcus Sörensen – 2 min., hrubost.

Mikko Lehtonen – 2 min., hrubost.
47:31'
Jde vidět, že se dnes hraje derby! Po zákroku Heljanka vznikla před jeho kanceláří mírná potyčka, po které rozhodčí bude vylučovat.
47:04'
Oksanen mohl přidat druhou branku v zápase, když na něj adresoval přihrávku Anttila, ovšem přihrávka byla ztečována a zakončení nakonec neohrozilo připraveného Wallstedta.
46:19'
Johansson protečoval puk do útočného pásma, tam ale byli připraveni hokejisté Finska, kteří jej vracejí do středního pásma.
45:23'
Finové se po vstřelené brance mírně zatáhli a soustředí se na důsledné bránění. Střelu od modré čáry nyní lapil Heljanko, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
45:00'
Střela od Ohtamaa se zastavila o brusli vlastního spoluhráče a Švédové rozjíždějí protiútok.
43:46'
Finové jsou v plném počtu.
43:18'
Studená sprcha pro švédské hráče, kteří poprvé v dnešním zápase prohrávají. Při vlastní přesilové hře tohle určitě nečekali.
42:35'
Finsko právě vstřelilo branku! Finové se prosazují ve vlastním oslabení a poprvé v zápase vedou! Střelu Anttily dokázal Wallstedt vyrazit, ovšem kotouč se dostal přímo na hůl AHTI OKSANENA, který jej uklidil do prázdné klece. Asistence: Marko Anttila.
42:18'
Po střele od modré čáry se úspěšným zákrokem blýskl Heljanko a hra se přerušuje.
42:01'
Švédové vhazování v útočném pásmu zvládli a roztáčí svůj přesilovkový kolotoč.
41:46'
Mikael Ruohomaa – 2 min., držení.
41:35'
Sallinen obdržel puk za švédskou brankou, ovšem nic kloudného s ním nevymyslel a v sevření švédských obránců o něj přišel.
40:36'
Úspěšný zákrok Heljanka, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
40:17'
Švédové byli na vhazování úspěšnější a vrhají se do útočného pásma.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 13:39.
Finové nejprve dokázali využít dvojnásobné přesilové hry a díky přesně trefě Teemu Hartikainena vyrovnali na 1:1. Švédové si však své vedení vzali zpět v 37. minutě, když Raymond našel po krásné individuální akci kapitána Henrika Tömmernese, který se zakončením do prázdné branky neměl větší potíže. Už to vypadalo, že druhé dějství zakončí hokejisté Suomi opět s jednobrankovou ztrátou, ovšem poté se o slovo přihlásil Antti Suomela, který přesnou ranou k tyči vstřelil pověstný gól do šatny a zařídil tak nerozhodné skóre po čtyřiceti minutách hry.
40:00'
39:36'
Finsko právě vstřelilo branku! Gól do šatny a skóre je opět nerozhodné! ANTTI SUOMELA se dostal po pravé straně do útočného pásma a přesnou ranou k tyči překonal brankáře Wallstedta! Asistence: Waltteri Merelä, Toni Rajala.
39:01'
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:33'
Hartikainen zavezl puk do útočného pásma, kde jej předal po mantinelu na Lehtonena. Ten však zadovkou nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
37:42'
Finové musí opět dotahovat jednobrankovou ztrátu, ovšem aktuálně mají problém se prodrat přes zhuštěné střední pásmo.
36:19'
Švédsko právě vstřelilo branku! Krásná kombinace Švédů, kteří se opět dostávají do vedení! Lucas Raymond předvedl perfektní individuální akci přes útočné pásmo a naservíroval puk před prázdnou branku přesně na hůl dnešního kapitána HENRIKA TÖMMERNESE, který už měl snadnou práci. Asistence: Lucas Raymond.
35:40'
Anttila dotíral přes švédským brankářem a snažil se o dorážku, ovšem Wallstedt je dnes ve svém pracovišti jistý.
34:54'
Johansson obkroužil finskou svatyni, ovšem Heljanko byl přilepen na své pravé tyčce a hra se opět přerušuje.
34:27'
Heljanko byl pozorný a střelu od modré čáry dokázal schovat ve své lapačce. Vhazovat se bude po pravici finského strážce brankoviště.
33:39'
Hra se aktuálně odehrává hlavně ve středu kluziště a hektické minuty po vyrovnání nyní střídá klidnější část zápasu.
32:50'
Raymond si chystal puk na modré čáře, jeho střela se však zastavila o první bránící hokejku Finů.
32:14'
Zakončení Zetterlunda skončilo v ochranné síti, následuje krátká komerční přestávka.
32:09'
Další zakázané uvolnění finského týmu. Hra se opět překlápí mírně na stranu Švédů.
31:52'
Anttila jen popostrčil kotouč, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel. Rozhodčí píská zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před Hejlanka.
31:30'
Lindbohmova střela nyní prosvištěla jen kousek od pravé tyče švédské svatyně! Wallstedt se jen ohlédl.
30:26'
Lindberg nyní mohl pálit z první z prostoru mezi kruhy, ovšem skákavou přihrávku nedokázal zkrotit. Švédové se po nevýrazné části opět dostávají do zápasu.
29:31'
Protiútok Švédska se nezdařil, zadovka Lindberga našla pouze finskou hokejku.
29:10'
Hru přerušuje hvizd rozhodčího kvůli postavení mimo hru. Následuje krátká komerční přestávka, po které se bude vhazovat na modré čáře blíže k brance Wallstedta.
28:31'
Finové jsou po vyrovnání i nadále při chuti! Oksanen vypálil tvrdou střelu z vrcholu pravého kruhu, ovšem tentokrát to k rozvlnění sítě za Wallstedtem nestačilo.
27:49'
Švédové jsou v plném počtu, Sörensen je zpátky na ledové ploše.
26:25'
Finsko právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Wallstedt vyrážel jednu střelu za druhou ovšem na zakončení TEEMU HARTIKAINENA, kterého našel Manninen ideálně mezi kruhy, už byl krátký! Finové navíc mají stále ještě k dispozici přesilovou hru 5 na 4. Asistence: Sakari Manninen.
25:58'
Od modré vypálil Lehtonen, Wallstedt vyráží do rohu kluziště. Mocný tlak Finů nadále pokračuje.
25:49'
Je to tady, dvojnásobná přesilová hra finského týmu! Podaří se jim vyrovnat skóre utkání?
25:49'
Marcus Sörensen – 2 min., podrážení.
25:45'
Finové však budou hrát dokonce dvojnásobnou přesilovku, pokud tedy nyní nevyužijí výhodu!
25:22'
Finové zahajují první přesilovku v dnešním utkání, na úvod však musí rozehrávat od své vlastní branky.
24:49'
Oscar Lindberg – 2 min., podrážení.
24:31'
Ohtamaa nyní podržel puk za vlastní brankou a dal prostor svým spoluhráčům vystřídat. Nyní začíná další dobývání švédské svatyně.
24:02'
Střela obránce Koivista byla přizvednuta do ochranné sítě, hra se přerušuje. Vhazovat se bude po pravici Jespera Wallstedta.
23:44'
Finové zatím okupují útočné pásmo, ale opět se do vážnějších příležitostí nedostávají. Švédové hráče s pukem rychle dostupují a znemožňují nebezpečné přihrávky.
22:58'
První zákrok ve druhé třetině i na druhé straně pro Heljanka, ovšem pro finského brankáře šlo o snadnou práci.
22:08'
V mezikruží tentokrát Merelä, ovšem skákavou přihrávku nedokázal zkrotit a Finové opouštějí útočné pásmo.
21:19'
Hartikainen předával na Granlunda mezi kruhy, ale jeho střelu dokázal zneškodnit Wallstedt.
20:28'
Úvodní buly třetiny tentokrát pro švédské hráče, jejich cesta se ale zastavila na útočné modré čáře.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 12:46.
Úvodní třetina severského derby nabídla fanouškům ve Winning Group Areně v Brně poměrně opatrný hokej. Ani jeden z týmů se nikam nehnal a seveřané se soustředili hlavně na zodpovědnou hru. Švédové však po rychlém ťukecu ve 13. minutě dokázali rozeznít gólovou sirénu, když Andre Petersson dorazil kotouč do sítě. Hokejisté v modrých dresech měli možnost své vedení navýšit, ovšem přesilová hra jim příliš nevyšla. Finové sice hrají často s kotoučem, tlačí se do útočného pásma, ovšem Jesper Wallstedt zatím nemusel řešit žádné vážnější nebezpečí.
20:00'
19:46'
Tečovaný kotouč Heljnako dokázal vyrazit do rohu, Švédové však rozjíždějí v posledních sekundách tlak. Podaří se jim vstřelit gól do šatny?
19:01'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:37'
Finové vyhazují kotouč, ovšem zakázané uvolnění se nepíská, Persson musí hrát.
17:57'
Heljanko dával pozor, našel si puk svojí hbitou lapačkou a hra je přerušena. Vhazovat se bude po pravici finského maskovaného muže.
17:22'
Kapanen přišel o kotouč za švédskou brankou a Finové opouští útočné pásmo. Zatím se Suomi nedaří najít ideální střeleckou pozici, švédský gólman musel řešit jen pár rutinních zákroků.
16:30'
Hokejisté Suomi jsou kompletní.
16:22'
Finové poslední sekundy své početní nevýhody tráví ve svém útočném pásmu a zdá se, že Švédové první přesilovku v zápase nevyužijí.
16:18'
Od modré napřáhl Riikola, ale Heljanko se stihl přesunout a vyrazil betonem do rohu kluziště!
15:14'
Alexander Nylander dostal nabito na pravý kruh pro vhazování, ale jeho střela byla zblokována finským valem.
14:30'
Finská cesta za vyrovnáním se komplikuje, Švédové mají před sebou první přesilovou hru v dnešním zápase. Povede se jim navýšit vedení?
14:30'
Antti Suomela – 2 min., sekání.
14:01'
Merelä potáhl kotouč po pravém křídle a vyslal střelu na švédského gólmana, ovšem z toho dnes puky nevypadávají a připisuje další úspěšný zákrok!
13:15'
Finové chtějí na švédský zásah rychle reagovat, ovšem Wallstedt po zakončení od modré čáry stihl secvaknout betony a následuje komerční přestávka.
12:13'
Švédsko právě vstřelilo branku! Švédský ťukec nakonec končí úvodní brankou dnešního zápasu! Zakončení Lindholma ještě dokázal Hejlanko vyrazit betonem, ovšem na následnou dorážku ANDRE PETERSSONA už byl krátký! Asistence: Pär Lindholm.
11:43'
Švédská druhá formace pod vedením Dennise Rasmussena nyní okupuje útočné pásmo, ovšem opět bez střely na bránu.
10:55'
Opatrnost obou týmů i nadále pokračuje, zápas je zatím velmi chudý na vážnější šance.
10:09'
Kemilainen vypálil od modré čáry a jeden z Finů kotouč ještě tečoval, ovšem mimo prostor tří tyčí. Wallstedtovi zatím stačí jen bedlivě pozorovat hru.
08:47'
Tato rozehrávka se Švédům vůbec nepovedla, rozhodčí píská zakázané uvolnění.
08:21'
Perssonovi přeskočil kotouč čepel hokejky, ale švédský bek ještě udržel pásmo. K vážnější šanci se však hokejisté v modrém nedostali.
07:44'
Ofsajd nyní i na straně soupeře, vhazovat se bude na modré čáře blíže k brance Heljanka.
07:08'
Finský pokus o protiútok zastavilo postavení mimo hru, následuje komerční přestávka.
06:58'
Oscar Lindberg využil zaváhání ve finské rozehrávce, ale Heljanko připisuje úspěšný zákrok vyrážečkou.
06:41'
Oksanen se snažil najít mezi kruhy Lammikka, ale přihrávka na finského útočníka vůbec neprošla.
05:58'
Švédové mají zatím velký problém prodrat se přes střední pásmo. Finové tento prostor bedlivě stráží.
04:51'
Matinpalo pálil z pravé strany a Wallstedt připisuje úspěšný zákrok betonem. Finové však začínají být při chuti.
04:23'
Manninen se dostal ke střele z mezikruží, ale mladý gólman Wallstedt nemusel vůbec zasahovat, kotouč se totiž zastavil na zadním mantinelu. Pobyt Finů v útočném pásmu však pokračuje.
03:45'
Zatím však vážnější šance nevidíme ani na jedné straně kluziště, oba týmy hrají zodpovědně a opatrně.
02:58'
Na ledě se nachází čtvrtá formace Finů v čele s kapitánem Marko Anttilou, který svou bojovností získal kotouč u pravého mantinelu.
02:28'
Lindholm předával kotouč přes osu hřiště na Peterssona, přihrávku však vystihl jeden z finských obránců. Tohle určitě šlo vyřešit lépe.
01:12'
Švédský protiútok neměl dlouhého trvání. Rajala drží kotouč před svojí brankou a vymýšlí, kudy povede další cesta Finů kupředu.
00:33'
Finové krouží s kotoučem napříč útočným pásmem, ke střele se však zatím nedostali.
00:05'
Na buly byl úspěšnější Sakari Manninen a Finové se tak na úvod zápasu ženou kupředu.
00:01'
Švédové nastoupí v modré sadě dresů, u Finů dominuje barva bílá.
Oba týmy už vyjely na ledovou plochu a na řadě jsou stání hymny.

Švédsko: Wallstedt (La. Johansson) – Tömmernes (C), Sandin, A. Lindholm, Folin, Häman Aktell, Persson, L. Bengtsson – Sörensen, Lindberg, Raymond – Berggren, Rasmussen, Nylander – Li. Johansson (A), P. Lindholm, Petersson – Everberg, de La Rose (A), Zetterlund – Brännström.
Trenér: Sam Hallam

Finsko: Heljanko (Olkinuora) – Lehtonen, Ohtamaa (A), Riikola, Kemiläinen, Koivisto, Matinpalo, Lindbohm, Pokka – Granlund, Manninen (A), Hartikainen – Rajala, Suomela, Merelä – Sallinen, Ruohomaa, Kapanen – Oksanen, Lammikko, Anttila (C).

Finsko

Finové zapsali v úvodu posledního turnaje před mistrovstvím světa cennou výhru nad domácím Českem. Suomi se povedlo v závěrečné minutě základní hrací doby vyrovnat a v prodloužená rozhodli o zisku bonusového bodu. V sobotu však přišlo kruté vystřízlivění. Na Finy si totiž překvapivě vyšlápl nováček EHT ze Švýcarska, který slavil těsné vítězství 2:1.

I kádr Suomi v sobě skrývá několik zámořských jmen. Obranu přijel vyztužit Olli Maatta, v útoku nalezneme jména jako Sakari Manninen nebo Kasperi Kapanen.
Švédsko

Švédové se ve čtvrtek postavili proti Švýcarsku. Seveřané nakonec slavili vítězství za tři body a to dokonce s čistým kontem pro brankáře Johanssona. S velkou chutí vstoupili i do sobotního duelu proti české reprezentaci, ovšem domácí tým ve druhé třetině zatroubil k mocnému obratu a vytvořil si potřebný náskok k vítězství. Švédové sice v závěru sahali po vyrovnání, ovšem už bylo příliš pozdě. V závěrečném zápase proti svým sousedům tak budou mít určitě velkou motivaci sobotní prohru napravit.

V kádru Švédska nalezneme hned několik hráčů ze zámoří. Mezi třemi tyčemi je mladičký Jesper Wallstedt, který je považován za jednoho z nejtalentovanějších gólmanů posledních let, v letošní sezóně nastupoval za farmu Minnesoty. V defenzivních řadách nalezneme Rasmuse Sandina, v útoku vzbuzují respekt Lucas Raymond, Jakob Silfverberg nebo třeba Jonatan Berggren.
Závěrečný den na Českých hokejových hrách v Brně nabídne kromě zápasu Česka proti Švýcarsku i pikantní souboj dvou severských zemí! Přesně v poledne se vhodí buly v zápase mezi Švédskem a Finskem a my vás celým utkáním provedeme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.